Азғыр селолық округіндегі "Төсқұдық" және Еңбекші селолық округіндегі "Ақжонас" учаскелеріне шектеу іс-шараларын белгілеу туралы
Атырау облысы Құрманғазы ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 13 маусымдағы N 204 қаулысы. Атырау облысының Құрманғазы аудандық әділет Басқармасында 2011 жылғы 22 маусымдағы N 4-8-209 тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-II "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабының 1 тармағын 18 тармақшасын, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі № 339 "Ветеринария туралы" Заңының 10 бабының 2 тармағының 9 тармақшасын басшылыққа алып және Құрманғазы аудандық Бас мемлекеттік ветеринария-санитариялық инспекторының № 6 ұсынысы негізінде, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Атырау облыстық ветеринариялық зертханасының 2011 жылғы 31 мамырдағы № 17 сараптамасымен, азамат Табынов Дарханның меншігіндегі қой малы құтыру ауруына оң нәтиже берілуіне байланысты, Азғыр селолық округіндегі "Төсқұдық" учаскесіне шектеу іс-шаралары белгіленсін.
2. Атырау облыстық ветеринариялық зертханасының 2011 жылғы 31 мамырдағы № 18 сараптамасымен, азаматша Жанизина Уахизаның меншігіндегі мүйізді ірі қара малы құтыру ауруына оң нәтиже берілуіне байланысты, Еңбекші селолық округіндегі "Ақжонас" учаскесіне шектеу іс-шаралары белгіленсін.
3. Азғыр селолық округіндегі "Төсқұдық", Еңбекші селолық округіндегі "Ақжонас" учаскелеріне шектеу іс-шаралары белгіленуіне байланысты Азғыр селолық округ әкімі Н. Мұханбетовке, Еңбекші селолық округ әкімі Ғ. Калиевке, Атырау облысы Құрманғазы аудандық аумақтық инспекциясының бастығы С. Сәлімғалиевке, аудандық ветеринария бөлімінің меңгерушісі Ә. Әбдірахманға, "Құрманғазы аудандық орталық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының бас дәрігері Б. Ғазизовқа, Құрманғазы аудандық ішкі істер бөлімінің бастығы Ж. Қаспановқа, Құрманғазы ауданы бойынша мемлекеттік санитарлық эпидемиологиялық қадағалау басқармасының бастығы К. Утаровқа келесі тапсырмаларды орындау үшін ұсынылсын:
1) құтыру ауруының белгісі бар ауру жануарларды анықтап жою және ветеринарлық талаптарға сәйкес залалсыздандыру шараларын алу, құтыру ауруы белгісі бар өлекселерді өртеу арқылы жоюды ұйымдастыру;
2) ауырған малдармен қарым-қатынастары болған адамдарды шұғыл ауруханаға жеткізіп және құтыру ауруына қарсы вакциналық егісті ұйымдастыру;

Об установлении ограничительных мероприятий на участках "Тускудык" Азгирского сельского округа и "Акжонас" Екбекшинского сельского округа
Постановление Курмангазинского районного акимата Атырауского области от 13 июня 2011 года № 204. Зарегистрировано Управлением юстиции Курмангазинского района Атырауской области 22 июня 2011 года за № 4-8-209. Прекращено действие в связи с истечением срока
Руководствуясь подпунктом 18 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года № 148-II, подпунктом 9 пункта 2 статьи 10 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" от 10 июля 2002 года № 339 и на основании представления № 6 главного государственного ветеринарно-санитарного инспектора Курмангазинского района, акимат района ПОСТАНОВИЛ:
1. Согласно результатам экспертизы № 17 Атырауской областной ветеринарной лаборатории от 31 мая 2011 года, установить ограничительные мероприятия на участке "Тускудык" Азгирского сельского округа в связи с положительной реакцией на бешенство у овцы принадлежащего на праве собственности гражданину Табынову Дархану.
2. Согласно результатам экспертизы № 18 Атырауской областной ветеринарной лаборатории от 31 мая 2011 года, установить ограничительные мероприятия на участке "Акжонас" Енбекшинского сельского округа в связи с положительной реакцией на бешенство у крупногорогатого скота, принадлежащей на праве собственности гражданке Жанизиной Уахизе.
3. В связи с установлением ограничительных мероприятии на участках "Тускудык" Азгирского сельского округа, "Акжонас" Енбекшинского сельского округа, акиму Азгирского сельского округа Н. Муханбетову, акиму Енбекшинского сельского округа Г. Калиеву, начальнику Курмангазинской районной территориальной инспекции Атырауской области С. Салимгалиеву, заведующему районным ветеринарным отделом А. Абдрахману, главному врачу коммунального государственного казенного предприятия "Курмангазинская районная центральная больница" Б. Газизову, начальнику Курмангазинского районного отдела внутренних дел Ж. Каспанову, начальнику Курмангазинского районного управления государственного санитарно-эпидемиологического надзора К. Утарову рекомендуется выполнение следующих заданий:
1) организовать выявление и уничтожение больных животных с признаками бешенства и провести дезинфекцию согласно ветеринарным требованиям, а трупы павших животных с признаками бешенства утилизировать путем сжигания;
2) организовать незамедлительную госпитализацию людей и вакцинировать против бешенства, имевших контакт с больными животными;

3) Азғыр селолық округіндегі "Төсқұдық", Еңбекші селолық округіндегі "Ақжонас" учаскелеріндегі мал мен иттерді, мысықтарды егу, сол сияқты ауру ошақтарын залалсыздандыру;
4) ауру ошақтарынан ("Төсқұдық", "Ақжонас" учаскелері) мал өнімдерін шығармау;
5) алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу.
4. Осы қаулының 3 тармағында көрсетілген лауазымды тұлғаларға Қазақстан Республикасының қолданыстағы нормативтік-құқықтық актілерге сәйкес құқықтары мен міндеттері шегінде тапсырмаларды орындау үшін ұсынылсын.
5. Осы іс-шарадағы көрсетілген тапсырмалардың орындалуы жөніндегі ақпаратты апта сайын аудандық ветеринария бөліміне тапсыру ұсынылсын.
6. Осы қаулының орындалуын қадағалауды аудан әкімінің орынбасары А. Мұфтахқа жүктелсін.
7. Қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi және 2011 жылдың 2 маусымнан пайда болған қатынастарға қолданылады.
Аудан әкімі:
А. Такешев

3) проведение вакцинации скота, собак и кошек в "Тускудык" Азгирского сельского округа, "Акжонас" Енбекшинского сельского округа, а также проведение дезинфекции в очаге инфекции;
4) не вывозить из очагов (участок "Тускудык", "Акжонас") продуктов животного происхождения;
5) возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продукции и сырья животного происхождения.
4. Должностным лицам указанных в пункте 3 настоящего постановления рекомендуется выполнение заданий, в пределах прав и обязанностей согласно действующим нормативным правовым актам Республики Казахстан.
5. Рекомендовать еженедельно информировать о выполнении заданий, указанных в настоящих мероприятиях в районный ветеринарный отдел.
6. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима района А. Муфтаху.
7. Постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования и применяется на отношения возникшие с 2 июня 2011 года.
Аким района: А. Такешев