2012-2014 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Кентау қалалық мәслихатының 2011 жылғы 20 желтоқсандағы N 352 шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысы Кентау қаласының Әділет басқармасында 2011 жылғы 30 желтоқсанда N 14-3-122 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Кентау қалалық мәслихат аппаратының 2013 жылғы 1 ақпандағы № 06-13/27 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Кентау қалалық мәслихат аппаратының 01.02.2013 № 06-13/27 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Кентау қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Кентау қаласының 2012-2014 жылдарға арналған қалалық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 7195964 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 823053 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 19463 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 8357 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 6345091 мың теңге;
2) шығындар – 7459715 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – - 270 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 270 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 114702 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 114702 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -378183 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 378183 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 360 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 378543 мың тенге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы  Кентау қалалық мәслихатының 2012.12.04 № 66 (2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледі) Шешімімен.
2. 2012 жылы жалпы сома түсімдерінен қаланың бюджетіне жеке табыс салығынан және әлеуметтік салықтан 50 пайыз бөлу нормативі және облыстық бюджеттен қаланың бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар 2942352 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы  Кентау қалалық мәслихатының 2012.02.10 N 8 (2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледі) Шешімімен.

О городском бюджете на 2012-2014 годы
Решение Кентауского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 20 декабря 2011 года N 352. Зарегистрировано Управлением юстиции города Кентау Южно-Казахстанской области 30 декабря 2011 года N 14-3-122. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо аппарата Кентауского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 1 февраля 2013 года № 06-13/27)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо аппарата Кентауского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 01.02.2013 № 06-13/27).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кентауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет города Кентау на 2012-2014 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 7195964 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 823053 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 19463 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 8357 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 6345091 тысяч тенге;
2) затраты – 7459715 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -270 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 270 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 114702 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 114702 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -378183 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 378183 тысяч тенге:
поступление займов - 0 тенге;
погашение займов – 360 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 378543 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кентауского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 04.12.2012 № 66 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Установить на 2012 год норматив распределения в городской бюджет от общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога в размере 50 процентов и объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет города 2942352 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Кентауского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 10.02 2012 N 8 (вводится в действие с 01.01.2012).

3. Қала әкімдігінің 2012 жылға арналған резерві 9610 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 238-бабының 2-тармағына сәйкес, 2012 жылға қалалық бюджеттен қаржыландыратын ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, бюджет қаражаты есебінен, осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкалармен салыстырғанда Хантағы, Қарнақ, Байылдыр ауылдарындағы жоғарыда аталған мамандарға жиырма бес пайыз мөлшерінде, Ащысай ауылының қаладан тыс алыс қашықтықта орналасуын, ауылдың басқа ауылдарға қарағанда әлеуметтік-экономикалық жағдайының өте төмендігін, ауылда тұратын халықтың әл-ауқатының күрт нашарлауын, ауылда өндіріс және басқа тұрмыстық инфрақұрылымдардың жоқтығын ескере отырып Ащысай ауылына отыз пайыз жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
5. 2012 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

3. Утвердить резерв акимата города на 2012 год в сумме 9610 тысяч тенге.
4. В соответствии с пунктом 2 статьи 238 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года установить надбавки к заработной плате за счет средств городского бюджета гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности в аулах (селах) Байылдыр, Кантаги, Карнак в размере 25 процентов, в ауле (селе) Ачисай в размере 30 процентов, из-за отдаленности села Ачисай от города Кентау, низкого уровня социально-экономического развития села, плохого материального положения населения села, отсутствия промышленного производства, слабого развития инфраструктуры села.
5. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2012 год, согласно приложению 4.

6. 2012 жылы ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсімдер көлемі 1143 мың теңге болып 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Кентау қаласының ауылдық әкімдері аппаратының 2012-2014 жылдарға арналған шығындары 67 және 8 - қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Қалалық мәслихат сессиясының төрағасы      И.Молдалиев
Қалалық мәслихат хатшысы                   Е.Аширов

6. Утвердить на 2012 год объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения в сумме 1143 тысяч тенге, согласно приложению 5.
7. Утвердить затраты акимов сельских округов города Кентау на 2012-2014 годы согласно приложении 678.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии городского маслихата   И.Молдалиев
Секретарь городского маслихата             Е.Аширов
Приложение № 1
к решению Кентауского городского маслихата

301
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
26 785
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
377 181
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
163 921
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
2 696
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
210 564
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
1 969 390
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
4 202
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
4 202
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 965 188
003
Жалпы білім беру
1 825 128
006
Балаларға қосымша білім беру
88 308
063
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
979
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
50 773
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
554 096
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
237 155
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 694
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
45 558
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
326
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
23 056
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету

301
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
26 785
464
Отдел образования района (города областного значения)
377 181
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
163 921
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
2 696
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
210 564
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
1 969 390
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
4 202
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
4 202
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 965 188
003
Общеобразовательное обучение
1 825 128
006
Дополнительное образование для детей
88 308
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
979
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
50 773
9
Прочие услуги в области образования
554 096
464
Отдел образования района (города областного значения)
237 155
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
7 694
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
45 558
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
326
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
23 056
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
310
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
310
Бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары
2011 жылғы 20 желтоқсандағы № 352
Кентау қалалық мәслихатының шешіміне
4-қосымша
2012 жылға арналған қалалық бюджеттің атқарылуы барысында қысқартуға жатпайтын қалалық бюджеттің бағдарламалар тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
4
Бiлiм беру
2
Жалпы бастауыш, жалпы негізгі, жалпы орта бiлiм беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
2011 жылғы 20 желтоқсандағы № 352
Кентау қалалық мәслихатының шешіміне
5-қосымша
2012 жылы ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсетін түсімдер көлемі
Санаты
Сомасы,
(мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
1
2
3
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
1 143
03
Жердi және материалдық емес активтердi сату
1 143
1
Жерді сату
1 143
2011 жылғы 20 желтоқсандағы № 352
Кентау қалалық мәслихатының шешіміне
6-қосымша
Кентау қаласы ауылдарының 2012 жылға
арналған бюджеттік бағдарламалары
Ескерту. 6-Қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Кентау қалалық мәслихатының 2012.12.04 № 66 (2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледі) Шешімімен.
Бағдарлама
Атауы
Ащысай ауылы әкімі аппараты
Байылдыр ауылы әкімі аппараты
Хантағы ауылы әкімі аппараты
Қарнақ ауылы әкімі аппараты
Барлығы

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
310
5
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
310
Используемые остатки бюджетных средств
Приложение № 4
к решению Кентауского городского маслихата
от 20 декабря 2011 года № 352
Перечень бюджетных программ на 2012 год не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
4
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение № 5
к решению Кентауского городского маслихата
от 20 декабря 2011 года № 352
Объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2012 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
3
Поступления от продажи основного капитала
1 143
03
Продажа земли и нематериальных активов
1 143
1
Продажа земли
1 143
Приложение № 6
к решению Кентауского городского маслихата
от 20 декабря 2011 года № 352
Бюджетные программы аулов города Кентау на 2012 год
Сноска. Приложение 6 в редакции решения Кентауского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 04.12.2012 № 66 (вводится в действие с 01.01.2012).
тысяч тенге
Программа
Наименование
Аппарат акима ауыла Ачисай
Аппарат акима ауыла Байылдыр
Аппарат акима ауыла Хантаги
Аппарат акима ауыла Карнак
Всего