2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2011 жылғы 15 желтоқсандағы N 51/1 шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 28 желтоқсанда N 14-8-117 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2013 жылғы 31 қаңтардағы № 32 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 31.01.2013 № 32 хатымен).
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 47/450-IV "2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2065 тіркелген шешіміне сәйкес, Ордабасы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ордабасы ауданының 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1-қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 9 460 714 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 617 575 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 029 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 820 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8 826 290 мың теңге;
2) шығындар - 9 501 391 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 53 959 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 62 522 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8 563 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -94 636 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 94 636 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2012.12.10 № 10/1 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
2. 2012 жылы салық түсімдерінен облыстық бюджетке жеке табыс салығынан және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері бекітілсін.
3. 2012 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 4 909 632 мың теңге болып белгіленсін.
4. Аудан әкімдігінің 2012 жылға арналған резерві 9 800 мың теңге сомасында бекітілсін.

О районном бюджете на 2012-2014 годы
Решение Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 15 декабря 2011 года N 51/1. Зарегистрировано Управлением юстиции Ордабасинского района 28 декабря 2011 года N 14-8-117. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 31 января 2013 года № 32)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 31.01.2013 № 32).
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2011 года № 47/450-IV "Об областном бюджете на 2012-2014 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2065, Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Ордабасинского района на 2012-2014 годы согласно приложения 1 соответственно, в том числе на 2012 год следующих объемах:
1) доходы – 9 460 714 тысяч тенге, в том числе по:
налоговые поступления – 617 575 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 029 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 820 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 826 290 тысяч тенге;
2) затраты – 9 501 391 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 53 959 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 62 522 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 563 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -94 636 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 94 636 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 10.12.2012 № 10/1 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Установить на 2012 год норматив распределения общей суммы поступления индивидуального подоходного налога и социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет.
3. Предусмотреть на 2012 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Ордабасинского района в сумме 4 909 632 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акима района на 2012 год в сумме 9 800 тысяч тенге.

5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2012 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджеттен қаржыландырылатын әрбір ауылдық округтің бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2012 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

5. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2012 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень бюджетных программ каждого сельского округа финансируемого из бюджета района на 2012-2014 годы согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2012 год, согласно приложению 6.

8. 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 238-бабының 2-тармағына сәйкес, 2012 жылға аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, бюджет қаражаты есебінен қызметтің, осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкалармен салыстырғанда жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

8. В соответствии с пунктом 2 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года установить в 2012 году за счет бюджетных средств повышение на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
237 445
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
3 924 699
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
5 314
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
5 314
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 919 385
003
Жалпы білім беру
3 782 420
006
Балаларға қосымша білім беру
70 074
063
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен "Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
519
064
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
66 372
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
2 052 988
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
461 774
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 005
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
54 663
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
16 019
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
16 514
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
367 573
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 591 214
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 591 214
05
Денсаулық сақтау
47
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
47
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
47
002
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
47
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
344 307
2
Әлеуметтiк көмек
318 571
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
237 445
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
3 924 699
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
5 314
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
5 314
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 919 385
003
Общеобразовательное обучение
3 782 420
006
Дополнительное образование для детей
70 074
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы" за счет трансфертов из республиканского бюджета"
519
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию
учителям организаций начального, основного среднего, общего
среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа,
специальных (коррекционных), специализированных для
одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей,
оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из
республиканского бюджета
66 372
9
Прочие услуги в области образования
2 052 988
464
Отдел образования района (города областного значения)
461 774
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
7 005
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
54 663
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
16 019
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
16 514
067
Капитальные расходы подведомственных государственных
учреждений и организаций
367 573
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 591 214
037
Строительство и реконструкция объектов образования
1 591 214
05
Здравоохранение
47
9
Прочие услуги в области здравоохранения
47
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
47
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
47
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
344 307
2
Социальная помощь
318 571
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)