2012-2014 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы N 38/2-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Риддер қалалық әділет басқармасында 2011 жылғы 29 желтоқсанда № 5-4-159 тіркелді. Шешімінің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Риддер қалалық мәслихатының 2012 жылғы 27 желтоқсандағы N 1160/04-08 хаты)
Ескерту. Шешімінің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Риддер қалалық мәслихатының 2012.12.27 N 1160/04-08 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 24 қарашадағы «2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты сессиясының 2011 жылғы 08 желтоқсандағы № 34/397-IV «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2011 жылғы 21 желтоқсанда № 2560 тіркелген) сәйкес, Риддер қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті 12 және 3 қосымшаларға сәйкес 2012 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3891871,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2211490 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8572 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 12439 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 1659370,5 мың теңге;
2) шығындар – 3916905,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 39630 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 39630 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -64663,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 64663,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Риддер қалалық мәслихатының 2012.12.05 № 10/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2011 жылғы 08 желтоқсандағы Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты шешіміне (нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2011 жылғы 21 желтоқсанда 2560 нөмірмен тіркелген) сәйкес әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы, қызметтерін бір реттік талондар бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғаларға салынатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығы, және төлем көзінен ұсталмайтын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша қала бюджетіне түсетін түсім нормативтерінің мөлшері 2012 жылға 100 пайыз мөлшерінде орындауға алынсын.

О бюджете города Риддера на 2012-2014 годы
Решение Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 декабря 2011 года N 38/2-IV. Зарегистрировано управлением юстиции города Риддера Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 29 декабря 2011 года за N 5-4-159. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Риддерского городского маслихата от 27 декабря 2012 года № 1160/04-08)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Риддерского городского маслихата от 27.12.2012 № 1160/04-08).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Законом Республики Казахстан от 24 ноября 2011 года «О республиканском бюджете на 2012-2014 годы», решением сессии Восточно-Казахстанского областного маслихата от 08 декабря 2011 года № 34/397-IV «Об областном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 21 декабря 2011 года № 2560) Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Риддера на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 3891871,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2211490 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8572 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12439 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1659370,5 тысяч тенге;
2) затраты – 3916905,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 39630 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 39630 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -64663,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 64663,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Риддерского городского маслихата от 05.12.2012 № 10/2-V (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Принять к исполнению на 2012 год нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в размере 100 % согласно решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 08 декабря 2011 года (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 21 декабря 2011 года № 2560).

3. Риддер қалалық Қазынашылық бөлімі 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап, қалалық бюджетке кірістер сомасын есепке алуды белгіленген нормативтер бойынша жүргізсін.
4. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 506857 мың теңге көлемінде ескерілсін.
5. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджетке трансферттер қайтару көзделгені ескерілсін:
1) мемлекеттік білім беру мекемелерін облыстық коммуналдық меншікке беруге байланысты 131385 мың теңге сомасында;
2) қалалық мәслихаттың тексеру комиссиясының таратылуына, мемлекеттік мекеме – облыстық тексеру комиссиясының құрылуына байланысты 2730 мың теңге сомасында;
3) 2011 жылы жоғары тұрған бюджеттен берілген трансферттердің пайдаланылмағанына (толық пайдаланылмағанына) байланысты 5685,3 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Риддер қалалық мәслихатының 2012.04.16 № 3/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 238 бабы 2, 3 тармақтарына сәйкес ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт салалары қызметкерлеріне бюджет қаражаты есебінен лауазымдық жалақылары және қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайларда шұғылданатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда еңбекақылары жиырма бес пайызға көбейтіліп бекітілсін.
Ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілді органның келісімі бойынша жергілікті атқарушы орган анықтайды.
7. 2012 жылға қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 17273 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Риддер қалалық мәслихатының  2012.11.21 № 9/3-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. № 4 қосымшаға сәйкес 2012 жылға арналған қалалық бюджеттің атқарылу барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
9. № 5 қосымшаға сәйкес 2012 жылға арналған Пригородный ауылдық округі және Үлбі кенттік округі бойынша бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
10. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек көрсетуге облыстық бюджеттен берілген ағымдағы нысаналы трансферттер 28238 мың теңге көлемінде 6 қосымшаға сәйкес ескерілсін, соның ішінде:
21440 мың теңге - азаматтардың кейбір санаттарына (Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және Ұлы Отан соғысы мүгедектеріне және Ұлы Отан соғысы мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасыларына) материалдық көмек көрсетуге;
195 мың теңге - Ауғанстанда қаза тапқандардың отбасыларына материалдық көмек көрсетуге;
168 мың теңге - Қазақстан Республикасы алдында еңбек сіңірген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге;
216 мың теңге - облыс алдында еңбек сіңірген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге;
4609 мың теңге - аз қамтылған отбасыларының балаларын жоғары оқу орындарында оқыту үшін (оқыту құны, стипендия, жатақханада тұруы);

3. Риддерскому городскому отделу Казначейства с 1 января 2012 года производить зачисление сумм доходов в городской бюджет по установленным нормативам.
4. Предусмотреть в городском бюджете на 2012 год бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета, в объеме 506857 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в городском бюджете на 2012 год возврат трансфертов в областной бюджет в связи с:
1) передачей государственных учреждений образования в областную коммунальную собственность в сумме 131385 тысяч тенге;
2) упразднением ревизионной комиссии городского маслихата и созданием государственного учреждения – ревизионной комиссии области в сумме 2730 тысяч тенге;
3) неиспользованием (недоиспользованием) в 2011 году целевых трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета в сумме 5685,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным решением Риддерского городского маслихата от 16.04.2012 № 3/2-V (вводится в действие с 01.01.2012).
6. В соответствии с пунктами 23 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2012 год в размере 17273 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Риддерского городского маслихата от 21.11.2012 № 9/3-V (вводится в действие с 01.01.2012).
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2012 год, согласно приложению 4.
9. Утвердить перечень бюджетных программ Пригородного сельского округа и Ульбинского поселкового округа на 2012 год согласно приложению 5.
10. Предусмотреть в городском бюджете на 2012 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в размере 28238 тысяч тенге на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан согласно приложению 6, в том числе:
21440 тысяч тенге - на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих);
195 тысяч тенге – на оказание материальной помощи семьям погибших в Афганистане;
168 тысяч тенге - на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед Республикой Казахстан;
216 тысяч тенге – на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед областью;
4609 тысяч тенге – для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии;

1025 мың теңге - «Алтын алқа», «Күміс алқа» белгілерімен марапатталған немесе бұрын «Батыр ана» атағын алған және 1, 2 дәрежелі «Ана даңқы» орденімен марапатталған көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге;
585 мың теңге - төрт немесе одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Риддер қалалық мәслихатының 2012.04.16 № 3/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.07.19 № 6/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.09.22 № 7/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.21 № 9/3-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. 7 қосымшаға сәйкес 2012 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен берілген ағымдағы нысаналы трансферттер 120846 мың теңге көлемінде көзделсін, соның ішінде:
2378 мың теңге - «Ауылдың гүлденуі — Қазақстанның гүлденуі» марафон- эстафетасын өткізуге;
110748 мың теңге – аумақтық жобаларды іске асыруға (Жол картасы);
7720 мың теңге – ауылдарды абаттандыруға.
12. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте инвестициялық жобаларды іске асыруға облыстық бюджеттен берілген нысаналы даму трансферттері 228648,6 мың теңге көлемінде 8-қосымшаға сәйкес көзделсін, соның ішінде:
14069 мың теңге – “Риддер қаласын сумен қамту және су бұру жүйелері. Қазіргі жүйелерді қайта құру. Риддер қаласының 6,7 ықшам аудандары үшін желі жүйелерінің құрылысы” жобалық-сметалық құжаттарды әзірлеуге;
94579,6 мың теңге - Риддер қаласының Геолог ықшам ауданындағы және Ботаника тұрғын ауданындағы су құбыры жүйелеріне;
20000 мың теңге – медицина қызметкерлеріне тұрғын үй сатып алуға;
100000 мың теңге – Риддер қаласында 60 пәтерлі тұрғын үйдің құрылысына (бірлесіп қаржыландыру).
Ескерту. 12-тармаққа өзгерістер енгізілді - Риддер қалалық мәслихатының 2012.04.16 № 3/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.21 № 9/3-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
13. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте Қазақстан Республикасындағы білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға республикалық бюджеттен берілген ағымдағы нысаналы трансферттер 6393,9 мың теңге көлемінде 9 қосымшаға сәйкес көзделсін, соның ішінде:
4094 мың теңге – негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтау;
2299,9 мың теңге – үйде білім алатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтумен қамтамасыз етуге.

1025 тысяч тенге - на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получившим ранее звание «Мать-героиня» и награжденным орденом «Материнская слава» 1, 2 степени;
585 тысяч тенге – на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим четверых и более совместно проживающих несовершеннолетних детей.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями Риддерского городского маслихата от 16.04.2012 № 3/2-V (вводится в действие с 01.01.2012); от 19.07.2012 № 6/2-V (вводится в действие с 01.01.2012); от 22.09.2012 № 7/2-V (вводится в действие с 01.01.2012); от 21.11.2012 № 9/3-V (вводится в действие с 01.01.2012).
11. Предусмотреть в городском бюджете на 2012 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в размере 120846 тысяч тенге согласно приложению 7, в том числе:
2378 тысяч тенге – на проведение марафона-эстафеты “Расцвет села – расцвет Казахстана”;
110748 тысяч тенге – на реализацию региональных проектов (Дорожная карта);
7720 тысяч тенге – на благоустройство сел.
12. Предусмотреть в городском бюджете на 2012 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета на реализацию инвестиционных проектов в размере 228648,6 тысяч тенге, согласно приложению 8, в том числе:
14069 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации «Сети водоснабжения и водоотведения города Риддера. Реконструкция существующих сетей. Строительство магистральных сетей для микрорайонов 6, 7 города Риддера»;
94579,6 тысяч тенге - на водопроводные сети в микрорайоне Геолог и жилом районе Ботаника города Риддера;
20000 тысяч тенге – на приобретение жилья для медицинских работников;
100000 тысяч тенге – на строительство 60-квартирного жилого дома в городе Риддере (софинансирование).
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями Риддерского городского маслихата от 16.04.2012 № 3/2-V (вводится в действие с 01.01.2012); от 21.11.2012 № 9/3-V (вводится в действие с 01.01.2012).
13. Предусмотреть в городском бюджете на 2012 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы в размере 6393,9 тысяч тенге, согласно приложению 9, в том числе:
4094 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
2299,9 тысяч тенге – на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому.

Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер енгізілді - Риддер қалалық мәслихатының 2012.12.05 № 10/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілген ағымдағы нысаналы трансферттер 295525 мың теңге көлемінде 10 қосымшаға сәйкес көзделсін, соның ішінде:
28121 мың теңге - мектепке дейінгі тәрбиелеу ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
24268 мың теңге - жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне;
25104 мың теңге - мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға;
499 мың теңге – «Назарбаев зияткерлік мектептері» Дербес Білім Беру Ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға;
2111 мың теңге – эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
215422 мың теңге – моноқалаларды абаттандыру сұрақтарын шешу бойынша іс-шаралар өткізуге.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерістер енгізілді - Риддер қалалық мәслихатының 2012.04.16 № 3/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.09.22 № 7/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.12.05 № 10/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
15. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілген ағымдағы нысаналы трансферттер Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы аясында іс-шараларды жүзеге асыруға 16842 мың теңге көлемінде 11 қосымшаға сәйкес көзделсін, соның ішінде:
3744 мың теңге – еңбекақыны ішінара субсидиялауға;
11538 мың теңге – халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге;
1560 мың теңге - жастар практикасын ұйымдастыруға.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерістер енгізілді - Риддер қалалық мәслихатының 2012.07.19 № 6/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.12.05 № 10/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
16. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілген нысаналы даму трансферттер 456020 мың теңге көлемінде 12 қосымшаға сәйкес көзделсін, соның ішінде:
278350 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы аясында іс-шараларды іске асыруға;
177670 мың теңге – мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй қорын жобалау, салу және (немесе) сатып алуға.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерістер енгізілді - Риддер қалалық мәслихатының 2012.12.05 № 10/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решением Риддерского городского маслихата от 05.12.2012 № 10/2-V (вводится в действие с 01.01.2012).
14. Предусмотреть в городском бюджете на 2012 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в размере 295525 тысяч тенге, согласно приложению 10, в том числе:
28121 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
24268 тысяч тенге – на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей - сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
25104 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
499 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам Автономная Организация Образования «Назарбаев интеллектуальные школы»;
2111 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
215422 тысяч тенге – на проведение мероприятий по решению вопросов обустройства моногородов.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решениями Риддерского городского маслихата от 16.04.2012 № 3/2-V (вводится в действие с 01.01.2012); от 22.09.2012 № 7/2-V (вводится в действие с 01.01.2012); от 05.12.2012 № 10/2-V (вводится в действие с 01.01.2012).
15. Предусмотреть в городском бюджете на 2012 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020 в размере 16842 тысяч тенге, согласно приложению 11, в том числе:
3744 тысяч тенге – на частичное субсидирование заработной платы;
11538 тысяч тенге – на обеспечение деятельности центров занятости населения;
1560 тысяч тенге – на организацию молодежной практики.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решениями Риддерского городского маслихата от 19.07.2012 № 6/2-V (вводится в действие с 01.01.2012); от 05.12.2012 № 10/2-V (вводится в действие с 01.01.2012).
16. Предусмотреть в городском бюджете на 2012 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в размере 456020 тысяч тенге, согласно приложению 12, в том числе:
278350 тысяч тенге – на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020;
177670 тысяч тенге – на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными решением Риддерского городского маслихата от 05.12.2012 № 10/2-V (вводится в действие с 01.01.2012).

17. 2012 жылға арналған қалалық бюджет дамуының бюджеттік бағдарламалар тізбесі № 13 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
18. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Кезекті сессия төрағасы                    А. Анчугин
Қалалық мәслихат хатшысы                   А. Ермаков
2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 38/2-IV
Риддер қалалық мәслихаттың
ХХХVІІІ сессиясының шешіміне
№ 1 қосымша
2012 жылға арналған Риддер қаласының бюджеті

17. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2012 год согласно приложению 13.
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель очередной сессии              А. Анчугин
Секретарь городского маслихата             А. Ермаков
Приложение 1
к решению ХХХVIII сессии
Риддерского городского маслихата
от 21 декабря 2011 года № 38/2-IV
Бюджет города Риддера на 2012 год

107
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
8998
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
270165
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
248637
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
2405
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
19123
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
1222506
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
868
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
868
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1221638
003
Жалпы білім беру
1114366
006
Балаларға қосымша білім беру
84181
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен “Назарбаев Зияткерлік мектептері” ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
499
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
22592
9
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
223790,9
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
223237,9
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5322
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
23076
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналардың қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
24268
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
2299,9
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары

107
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
8998
464
Отдел образования района (города областного значения)
270165
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
248637
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
2405
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
19123
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
1222506
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села),аульного (сельского) округа
868
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
868
464
Отдел образования района (города областного значения)
1221638
003
Общеобразовательное обучение
1114366
006
Дополнительное образование для детей
84181
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы" за счет трансфертов из республиканского бюджета
499
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
22592
9
Прочие услуги в области образования
223790,9
464
Отдел образования района (города областного значения)
223237,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
5322
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
23076
015
Ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
24268
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
2299,9
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

040
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
19123
19123
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен “Назарбаев зияткерлік мектептері” ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
499
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
22592
22592
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналардың қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
24268
24268
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
2111
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
2111
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2111
13
Басқалар
215422
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
215422
044
Моноқалаларды абаттандыру мәселелерін шешуге іс-шаралар өткізу
215422
кестенің жалғасы:
Функционалдық топ
Барлық шығындар (мың теңге)
соның ішінде:
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
“Назарбаев Зияткерлік мектептері” Дербес Білім Беру Ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге
Моноқалаларды абаттандыру мәселелерін шешуге іс-шаралар өткізуге
бағдарлама
АТАУЫ
1
2
3
4
5
9
10
11
БАРЛЫҒЫ
295525
499
2111
215422
04
Білім беру
77992
499
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
9105
025
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
107
041
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
8998
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
68887
499
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту

040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
19123
19123
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев интеллектуальные школы" за счет трансфертов из республиканского бюджета
499
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
22592
22592
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
24268
24268
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
2111
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
2111
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2111
13
Прочие
215422
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
215422
044
Проведение мероприятий по решению вопросов обустройства моногородов
215422
продолжение таблицы:
Функциональная группа
Сумма расходов (тысяч тенге)
в том числе:
Администратор бюджетных программ
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам Автономная Организация Образования "Назарбаев интеллек-
туальные школы"
на проведение противоэпи-
зоотических мероприятий
на проведение мероприятий по решению вопросов обустройства моногородов
Программа
Наименование
1
2
3
4
5
9
10
11
ВСЕГО
295525
499
2111
215422
04
Образование
77992
499
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
9105
025
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
107
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
8998
464
Отдел образования района (города областного значения)
68887
499
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета

065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру және ұлғайту

065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц