2012-2014 жылдарға арналған Зырян ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зырян ауданы мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы N 42/2-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Зырян аудандық әділет басқармасында 2011 жылғы 30 желтоқсанда N 5-12-130 тіркелді. Күші жойылды (Зырян аудандық мәслихатының 2013 жылғы 10 қаңтардағы N 04-07-13 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Зырян аудандық мәслихатының 10.01.2013 N 04-07-13 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 7375-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2010 жылғы 08 желтоқсандағы № 34/397-IV «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне сәйкес (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 21 желтоқсанда № 2560 тіркелді), Зырян ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған Зырян ауданының бюджеті тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5517082,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2021442 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12393 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23562 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 3459685,3 мың теңге;
2) шығындар - 5571026,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 7046 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 8649 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1603 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – -3998 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 9002 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатып алудан түсетін түсімдер - 13000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -56992,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 56992,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Зырян ауданы мәслихатының 2012.12.06 № 12/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудан бюджетіне салықтық түсімдерін аудару Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2010 жылғы 08 желтоқсандағы № 34/397-IV «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешімінің 23–тармақтарына сәйкес 100 пайыз мөлшерінде, кірістерді бөлу нормативтері бойынша жүргізілсін.
3. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне 1535839 мың теңге сомасында берілген субвенциялар көлемі 2012 жылға арналған аудандық бюджетте ескерілсін.

О бюджете Зыряновского района на 2012-2014 годы
Решение маслихата Зыряновского района Восточно-Казахстанской области от 21 декабря 2011 года N 42/2-IV. Зарегистрировано управлением юстиции Зыряновского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 30 декабря 2011 года за N 5-12-130. Утратило силу (письмо маслихата Зыряновского района от 10 января 2013 года № 04-07-13)
Сноска. Утратило силу (письмо маслихата Зыряновского района от 10.01.2013 № 04-07-13).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьями 7375 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 08 декабря 2011 года № 34/397-IV «Об областном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2560 от 21 декабря 2011 года) маслихат Зыряновского района РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Зыряновского района на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 5517082,3 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2021442 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 12393 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23562 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 3459685,3 тысячи тенге;
2) затраты – 5571026,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7046 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 8649 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1603 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -3998 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 9002 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 13000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -56992,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 56992,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Зыряновского района от 06.12.2012 № 12/2-V (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Зачисление налоговых поступлений в бюджет района производить по нормативам распределения доходов согласно пунктам 23 решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 08 декабря 2011 года № 34/397-IV «Об областном бюджете на 2012-2014 годы» в размере 100 процентов.
3. Учесть в районном бюджете на 2012 год объем субвенций, переданных из областного бюджета в бюджет района, в сумме 1535839 тысяч тенге.

4. Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 238-бабының 2, 3-тармақтарына сәйкес ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет саласының қызметкерлеріне бюджет қаражаты есебінен лауазымдық жалақылары мен тарифтік ставкалары қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайларда шұғылданатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғандағы еңбекақылары жиырма бес пайызға көбейтіліп белгіленсін.
Ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет саласы мамандары лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілетті органның келісімі бойынша жергілікті атқарушы орган анықтайды.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2012 жылға арналған резерві 41145,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Зырян ауданы мәслихатының   2012.11.23 № 11/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 4-қосымшаға сәйкес 2012 жылға арналған аудан бюджетін орындау үрдісінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
7. 56789101112-қосымшаларға сәйкес аудандық маңызы бар қалалардың, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтер әкімдерінің әкімшілік бюджеттік бағдарламалары бойынша шығындардың тізбесі бекітілсін.
8. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде келесі іс-шараларды қаржыландыру үшін (Жол картасы) өңірлік жобаларын жүзеге асыруға қаражат қаралғаны ескерілсін:
39083,4 мың теңге - Зырян қаласының Бажов көшесінің жолдарына күрделі жөндеу жүргізуге;
15289 мың теңге - Зырян қаласының Совет, Ленин, Киров көшелерін жарықтандыруға күрделі жөндеу жүргізуге;
25279,4 мың теңге - «Серебрянск қаласының жылу орталығы» КМК күл шлактарды жою жүйесіне ағымдағы жөндеу жүргізуге.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Зырян ауданы мәслихатының 2012.07.14 № 5/3-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Аудан бюджетінде 2012 жылға арналған республикалық бюджеттен 1358369,3 мың теңге сомада трансферттер мен кредиттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
8188 мың теңге Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға;
5049,3 мың теңге Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтық, бағдарламалық қамтамасыз етуге;
44697 мың теңге қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге;

4. В соответствии с пунктами 23 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, работающим в аульной (сельской) местности, за счет бюджетных средств повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, работающих в аульной (сельской) местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в сумме 41145,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Зыряновского района от 23.11.2012 № 11/2-V (вводится в действие с 01.01.2012).
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2012 год, согласно приложению 4.
7. Утвердить перечень расходов по администраторам бюджетных программ акимов городов районного значения, поселков, аулов (сел), аульных (сельских) округов согласно приложениям 56789101112.
8. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрены средства на реализацию региональных проектов (Дорожная карта) для финансирования следующих мероприятий:
39083,4 тысячи тенге на капитальный ремонт дороги по улице Бажова города Зыряновск;
15289 тысяч тенге на капитальный ремонт освещения улиц Советская, Ленина, Кирова города Зыряновск;
25279,4 тысячи тенге на текущий ремонт системы золошлакоудаления на КГП «Теплоцентраль города Серебрянск».
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата Зыряновского района от 14.07.2012 № 5/3-V (вводится в действие с 01.01.2012).
9. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрены трансферты и кредиты из республиканского бюджета в сумме 1358369,3 тысячи тенге, в том числе:
8188 тысяч тенге на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях среднего и общего образования, в реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы;
5049,3 тысячи тенге на обеспечение оборудованием программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому, на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы;
44697 тысяч тенге на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;

84800 мың теңге - мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға, оның ішінде 54100 мың теңге - мектепке дейінгі балалар мекемелерінде, 30700 мың теңге - шағын орталықтарда;
23466 мың теңге мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға, соның ішінде мектеп мұғалімдеріне 21656 мың теңге, мектепке дейінгі мекемелердің тәрбиешілеріне 1810 мың теңге;
721 мың теңге - «Назарбаев зияткерлік мектептері» дербес білім беру ұйымында оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;
11863 мың теңге - медициналық-әлеуметтік мекемелерде күндіз емделу бөлімшелері желісін дамытуға;
8684 мың теңге - арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге;
10179 мың теңге «Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы» шеңберінде іс-шараларды іске асыруға, жалақыны ішінара субсидиялауға;
1855 мың теңге «Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы» шеңберінде іс-шараларды іске асыру үшін, қоныс аударуға субсидия беруге;
13927 мың теңге «Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы» шеңберінде іс-шараларды іске асыруға, халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге;
4646 мың теңге - Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы аясында іс-шараларды іске асыруға жастар тәжірибесіне;
37063 мың теңге - Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы аясында іс-шараларды іске асыруға қызметтік тұрғын үй салу не (немесе) сатып алуға;
15000 мың теңге - Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы аясында іс-шараларды іске асыруға инженерлік коммуникациялық -инфрақұрылымды дамытуға не (немесе) сатып алуға;
3526 мың теңге - «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы аясында өңірлік экономикалық дамытуға ықпал ету бойынша іс-шараларды іске асыру барысында ауылдық (селолық) округтерді жайластыру мәселесін шешуге;
563584 мың теңге - Зырян қаласының су құбыры жүйелерін қайта құруға;
3446 мың теңге мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
8649 мың теңге мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредиттер;
8765 мың теңге - эпизоотияға қарсы іс-шаралар өткізуге;
4055 мың теңге - ішінара жұмыспен қамтылған жалдамалы жұмысшылардың біліктілігін арттыру және қайта даярлауға;
38682 мың теңге Зырян қаласының Космонавттар көшесіндегі үйге қарай ішкі кварталдық жүйелерін салуға және абаттандыруға;
210900 мың теңге - «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы аясында инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
47538 мың теңге - Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде коммуналдық-көліктік инфрақұрылым объектілерін жөндеуге және ауылдық елді мекендерді абаттандыруға;

84800 тысяч тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования, в том числе 54100 тысяч тенге в детских дошкольных учреждениях, 30700 тысяч тенге в мини центрах;
23466 тысяч тенге на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования, в том числе 21656 тысяч тенге учителям школ, 1810 тысяч тенге воспитателям дошкольных учреждений;
721 тысяча тенге на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам автономная организация образования «Назарбаев интеллектуальные школы;
11863 тысячи тенге на развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях;
8684 тысячи тенге на внедрение стандартов специальных социальных услуг;
10179 тысяч тенге на частичное субсидирование заработной платы на реализацию мероприятий в рамках «Программы занятости 2020»;
1855 тысяч тенге на предоставление субсидии на переезд на реализацию мероприятий в рамках «Программы занятости 2020»;
13927 тысяч тенге на обеспечение деятельности центров занятости населения на реализацию мероприятий в рамках «Программы занятости 2020»;
4646 тысяч тенге на молодежную практику в реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020;
37063 тысячи тенге на строительство и (или) приобретение служебного жилища в реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020;
15000 тысяч тенге на развитие и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020;
3526 тысяч тенге на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»;
563584 тысячи тенге на реконструкцию водопроводных сетей города Зыряновск;
3446 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
8649 тысяч тенге кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов;
8765 тысяч тенге на проведение противоэпизоотических мероприятий;
4055 тысяч тенге на переподготовку и повышение квалификации частично занятых наемных работников;
38682 тысячи тенге на строительство внутриквартальных сетей и благоустройство к дому по улице Космонавтов города Зыряновск;
210900 тысяч тенге на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы «Развитие регионов»;
47538 тысяч тенге на ремонт объектов коммунально-транспортной инфраструктуры и благоустройство сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020;

11009 мың теңге - Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде білім беру объектілерін жөндеуге;
188077 мың теңге - моноқалаларды жайластыру мәселерін шешу бойынша іс-шаралар жүргізуге.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Зырян ауданы мәслихатының 2012.04.10 № 3/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.07.14 № 5/3-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.09.19 № 9/4-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.23 № 11/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.12.06 № 12/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. Аудан бюджетінде 2012 жылға арналған облыстық бюджеттен 574126 мың теңге сомада трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
58727 мың теңге мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге, оның ішінде:
23556 мың теңге азаматтардың жекелеген санаттарына (ҰОС қатысушыларына, ҰОС мүгедектеріне, ҰОС қатысушыларына теңестірілген тұлғалар мен ҰОС мүгедектеріне, қаза тапқан әскери қызметкерлерінің отбасыларына) материалдық көмек көрсетуге;
3365 мың теңге - «Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен марапатталған немесе бұрын «Батыр ана» атағын алған және 1, 2 дәрежелі «Ана даңқы» орденімен марапатталған көп балалы аналарға біржолғы материалдық көмек көрсетуге;
1375 мың теңге - 4 және одан да көп бірге тұратын кәмелеттік жасқа толмаған балалары бар көп балалы аналарға біржолғы материалдық көмек көрсетуге;
29987 мың теңге - аз қамтылған отбасыларының балаларын жоғары оқу орындарында оқытуға (оқыту құны, стипендия, жатақханада тұруы);
252 мың теңге - облыс алдында зор еңбегі бар зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге;
504 мың теңге - облыс алдында зор еңбегі бар зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге;
62621 мың теңге - Зырян қаласының сумен жабдықтау жүйелерін қайта құруға (қосымша қаржыландыру);
4970 мың теңге - мемлекеттік тұрғын үй қорының (қосымша қаржыландыру) тұрғын үйлерін салуға және (немесе) сатып алуға;
2379 мың теңге - «Ауыл көркі – Қазақстанның көркі» марафон эстафетасын өткізуге;
195070 мың теңге - Зырян қаласының тарихи-мәдени орталығына қарасты бұрынғы «Горняк» мәдениет үйін қайта құруға;
17465 мың теңге - «Зырян қаласының жылу жүйелерін қайта құру» жобасы бойынша жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуге;
26333 мың теңге - ауылдарды абаттандыруға;
30661 мың теңге - Өңірлік жобаларды іске асыруда (Жол картасы) Зырян қаласының Совет, Ленин, Киров көшелерін жарықтандыруға күрделі жөндеу жүргізуге;
70046 мың теңге - Өңірлік жобаларды іске асыруда (Жол картасы) «Серебрянск қаласының жылу орталығы» КМК күл шлактарды жою жүйесіне ағымдағы жөндеу жүргізуге;
82421 мың теңге - Өңірлік жобаларды іске асыруда (Жол картасы) Зырян қаласының Бажов көшесіне күрделі жөндеу жүргізуге;
243433 мың теңге Зырян қаласының аудандық қазандығына бу қазандығын салуды аяқтауға және екі турбогенератор орнатуға.

11009 тысяч тенге на ремонт объектов образования в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020;
188077 тысяч тенге на проведение мероприятий по решению вопросов обустройства моногородов.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Зыряновского района от 10.04.2012 № 3/2-V (вводится в действие с 01.01.2012); от 14.07.2012 № 5/3-V (вводится в действие с 01.01.2012); от 19.09.2012 № 9/4-V (вводится в действие с 01.01.2012); от 23.11.2012 № 11/2-V (вводится в действие с 01.01.2012); от 06.12.2012 № 12/2-V (вводится в действие с 01.01.2012).
10. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрены трансферты из областного бюджета в сумме 574126 тысяч тенге, в том числе:
58727 тысяч тенге на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан, в том числе:
23556 тысяч тенге на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих);
3365 тысяч тенге на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получавшие ранее звание «Мать-героиня» и награжденные орденом «Материнская слава» 1, 2 степени;
1375 тысяч тенге на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей;
29987 тысяч тенге на обучение детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии);
192 тысячи тенге на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед Республикой Казахстан;
252 тысячи тенге на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед областью;
62621 тысяча тенге на реконструкцию водопроводных сетей города Зыряновск (софинансирование);
4970 тысяч тенге на строительство и (или) приобретение жилья государственного жилищного фонда (софинансирование);
2379 тысяч тенге на проведение марафона эстафеты «Расцвет села – расцвет Казахстана»;
195070 тысяч тенге на реконструкцию бывшего Дома культуры «Горняк» под историко-культурный центр в городе Зыряновск;
17465 тысяч тенге на разработку проектно-сметной документации по проекту «Реконструкция тепловых сетей в городе Зыряновск»;
26333 тысячи тенге на благоустройство сел;
30661 тысяча тенге на капитальный ремонт освещения улиц Советская, Ленина, Кирова города Зыряновск в реализацию региональных проектов (Дорожная карта);
70046 тысяч тенге на текущий ремонт системы золошлакоудаления на КГП «Теплоцентраль города Серебрянск» в реализацию региональных проектов (Дорожная карта);
82421 тысяча тенге на капитальный ремонт улицы Бажова города Зыряновск в реализацию региональных проектов (Дорожная карта);
243433 тысячи тенге на завершение строительства парового котла и установку двух турбогенераторов на районной котельной города Зыряновска.

Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Зырян ауданы мәслихатының 2012.04.10 № 3/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.07.14 № 5/3-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.09.19 № 9/4-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.23 № 11/2-V (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            В. Ивенко
Зырян ауданының
мәслихат хатшысы                           Г. Денисова
Зырян ауданы мәслихатының
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
42/2-IV шешіміне 1 қосымша
2012 жылға арналған аудан бюджеті

Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата Зыряновского района от 10.04.2012 № 3/2-V (вводится в действие с 01.01.2012); от 14.07.2012 № 5/3-V (вводится в действие с 01.01.2012); от 19.09.2012 № 9/4-V (вводится в действие с 01.01.2012); от 23.11.2012 № 11/2-V (вводится в действие с 01.01.2012)..
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                        В. Ивенко
Секретарь маслихата
Зыряновского района                        Г. Денисова
Приложение 1 к решению
маслихата Зыряновского района
от 21 декабря 2011 года № 42/2-ІV
Бюджет района на 2012 год

50808,9
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1003
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
10570
1
Құқық қорғау қызметi
10570
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10570
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
10570
04
Бiлiм беру
2480433,5
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
275083
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
275083
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
188473
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
1810
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
84800
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
2054382,1
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
2429
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
2429
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2051953,1
003
Жалпы білім беру
1935535,3
006
Балаларға қосымша білім беру
94040,8
063
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
721
064
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
21656
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
150968,4
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
150968,4
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14642,4
002
Ақпараттық жүйелер құру
180
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу

50808,9
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1003
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
10570
1
Правоохранительная деятельность
10570
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10570
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
10570
04
Образование
2480433,5
1
Дошкольное воспитание и обучение
275083
464
Отдел образования района (города областного значения)
275083
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
188473
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям дошкольных садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
1810
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
84800
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
2054382,1
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
2429
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
2429
464
Отдел образования района (города областного значения)
2051953,1
003
Общеобразовательное обучение
1935535,3
006
Дополнительное образование для детей
94040,8
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
721
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
21656
9
Прочие услуги в области образования
150968,4
464
Отдел образования района (города областного значения)
150968,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14642,4
002
Создание информационных систем
180
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)

32786
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
44697
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
5049,3
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
53613,7
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
314713,9
2
Әлеуметтiк көмек
274526,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
274526,2
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
49117
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
900
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
12693
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
6000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
63625
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5239
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
60645,2
015
Аумақтық зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету орталығы
44034,8
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
5444
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
9197,2
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
17631
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
40187,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
40187,7
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37324,1
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
976
012
Ақпараттық жүйелер құру
180
021
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
1707,6
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1104085,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
177342,2
123
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
47538
027
Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
47538
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

32786
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам ( попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей),оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
44697
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
5049,3
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
53613,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
314713,9
2
Социальная помощь
274526,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
274526,2
002
Программа занятости
49117
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности, в соответствии с законодательством Республики Казахстан
900
005
Государственная адресная социальная помощь
12693
006
Оказание жилищной помощи
6000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
63625
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5239
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
60645,2
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
44034,8
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
5444
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
9197,2
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
17631
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
40187,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
40187,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости социальных программ для населения
37324,1
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
976
012
Создание информационных систем
180
021
Капитальные расходы государственного органа
1707,6
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1104085,6
1
Жилищное хозяйство
177342,2
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
47538
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020
47538
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

40858
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11910
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11910
Экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімінің бастығы                Р. Хамитов
Зырян ауданы мәслихатының
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 42/2-IV шешіміне
4 қосымша
2012 жылға Зырян ауданы бюджетін орындау үдерісінде
секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізімі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
4
Бiлiм беру

40858
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11910
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
11910
Начальник отдела экономики
и бюджетного планирования                  Р. Хамитов
Приложение 4
к решению маслихата
Зыряновского района
от 21 декабря 2011 года № 42/2-ІV
Перечень бюджетных программ, не подлежащих
секвестрированию в процессе исполнения
бюджета Зыряновского района на 2012 год
Функциональная группа
Администратор
Программа
Наименование расходов
4
Образование