2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 2011 жылғы 20 желтоқсандағы N 31-3 шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Күршім аудандық әділет басқармасында 2011 жылғы 30 желтоқсанда N 5-14-146 тіркелді. Шешімінің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Күршім аудандық мәслихатының 2012 жылғы 29 желтоқсандағы N 215 хаты)
Ескерту. Шешімінің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Күршім аудандық мәслихатының 2012.12.29 N 215 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 7375 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2011 жылғы 8 желтоқсандағы № 34/397-IV (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2560 нөмірімен 2011 жылдың 21 желтоқсанында тіркелген) шешіміне сәйкес, Күршім аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға мынандай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 3612766,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 437528 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 2211 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 1884 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша - 3171143,2 мың теңге;
2) шығындар - 3651101,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 37346,8 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 38879,8 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 1533 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) - -75682 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 75682 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Күршім аудандық мәслихатының 2012.04.10 № 2-6 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.07.10 № 4-7 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.09.20 № 5-2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.21 № 6-5 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.12.07 № 7-2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін 2012 жылға субвенция көлемі 2548181 мың теңге болып бекітілсін.

О районном бюджете на 2012-2014 годы
Решение Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 20 декабря 2011 года N 31-3. Зарегистрировано управлением юстиции Курчумского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 30 декабря 2011 года за N 5-14-146. Прекращено действие по истечении срока действия (письмо Курчумского районного маслихата от 29 декабря 2012 года № 215)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока действия (письмо Курчумского районного маслихата от 29.12.2012 № 215).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьями 7375 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года и решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 8 декабря 2011 года № 34/397-ІV «Об областном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2560 от 21 декабря 2011 года) Курчумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 123 соответственно, в том числе на 2012 год утвердить в следующих объемах:
1) доходы - 3612766,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 437528 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 2211 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 1884 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 3171143,2 тысяч тенге;
2) затраты - 3651101,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 37346,8 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 38879,8 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 1533 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -75682 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 75682 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Курчумского районного маслихата от 10.04.2012 № 2-6 (вводится в действие с 01.01.2012); от 10.07.2012 № 4-7 (вводится в действие с 01.01.2012);  от 20.09.2012 № 5-2 (вводится в действие с 01.01.2012); от 21.11.2012  № 6-5 (вводится в действие с 01.01.2012); от 07.12.2012 № 7-2 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района, на 2012 год в сумме 2548181 тысяча тенге.

3. Ауданның бюджетінде 2012 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз болып орындалуы қабылдансын.
4. Аудан бюджетіне қызметтерін бір жолғы талондар бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғаларға салынатын жеке табыс салығынан және төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығынан, төлем көзінен ұсталмайтын шетел азаматтарының жеке табыс салығынан табысты бөлу нормативі 2012 жылға 100 пайыз мөлшерінде орындалуы қабылдансын.
5. Қазақстан Республикасы «Еңбек кодексінің» 238 бабы 2, 3–тармақтарына сәйкес ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт салалары қызметкерлеріне бюджет қаражаты есебінен лауазымдық жалақылары және қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайларда шұғылданатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда еңбекақылары жиырма бес пайызға көбейтіліп белгіленсін.
Ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілетті органның келісімі бойынша жергілікті атқарушы орган анықтайды.
6. Аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін мына көлемдердегі нысаналы трансферттер көзделген:
азаматтардың кейбір санаттарына (ҰОС қатысушыларға, ҰОС мүгедектеріне, ҰОС қатысушыларға теңестірілген адамдарға және ҰОС мүгедектеріне, қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасыларына) материалдық көмек көрсетуге - 4514 мың теңге;
облыстың алдында еңбек сіңірген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге - 144 мың теңге;
облыс алдында еңбек сіңірген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге - 72 мың теңге;
аз қамтылған отбасыларының балаларын жоғарғы оқу орындарында оқытуға (оқыту құны, стипендия, жатақханада тұруы) - 42158 мың теңге;
«Алтын алқа», «Күміс алқа» белгілерімен марапатталған немесе бұрын «Батыр - ана» атағын алған және 1, 2 дәрежелі «Ана даңқы» орденімен марапатталған көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге - 8165 мың теңге;
4 және одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көпбалалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге - 3365 мың теңге;
«Ауылдың гүлденуі - Қазақстанның гүлденуі» атты марафон-эстафетасын өткізуге - 2379 мың теңге;

3. Принять на исполнение нормативы распределения доходов в бюджет района на 2012 год по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты 100 процентов.
4. Принять на исполнение норматив распределения доходов в бюджет района на 2012 год индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам, индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в размере 100 процентов.
5. В соответствии с пунктами 23 статьи 238 «Трудового кодекса Республики Казахстан» установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности за счет бюджетных средств, должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с повышением на двадцать пять процентов.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
6. Предусмотреть в районном бюджете целевые трансферты, передаваемые из областного бюджета, в объеме:
на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих) - 4514 тысяч тенге;
на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед областью - 144 тысяч тенге;
на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед областью - 72 тысяч тенге;
для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии) - 42158 тысяч тенге;
на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получившие ранее звание «Мать-героиня» и награжденные орденом «Материнская слава» 1, 2 степени - 8165 тысяч тенге;
на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей - 3365 тысяч тенге;
на проведение марафона - эстафеты «Расцвет села - расцвет Казахстана» - 2379 тысяч тенге;

Күршім ауылындағы су қондырғыларын ағымдағы жөндеуге - 7510,3 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Күршім аудандық мәслихатының 2012.04.10 № 2-6 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.07.10 № 4-7 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.09.20 № 5-2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.21 № 6-5 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. Аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін мына көлемдердегі нысаналы трансферттер көзделген:
эпизоотияға қарсы шараларды жүргізуге - 74761 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін - 5784 мың теңге;
арнайы әлеуметтік қызмет көрсетуге - 14105 мың теңге;
мектепке дейін білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 43542 мың теңге;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға - 24068,9 мың теңге;
жетім сәбиді (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған сәбиді (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражатын төлеуге - 9199 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға - 27889 мың теңге;
Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға - 981 мың теңге;
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу мәселелерін шешу үшін - 8916 мың теңге;
«Жұмыспен қамту-2020» бағдарламасы шеңберіндегі іс-шараларды іске асыруға - 39535 мың теңге;
«Жұмыспен қамту - 2020» бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру - 71710 мың теңге;
«Жұмыспен қамту - 2020» бағдарламасы шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдардың дамуына - 27737 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға - 168993 мың теңге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Күршім аудандық мәслихатының 2012.04.10 № 2-6 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.07.10 № 4-7 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.12.07 № 7-2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. Аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілген 38832 мың теңге көлемінде кредиттер көзделгені ескерілсін, соның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер - 38832 мың теңге.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Күршім аудандық мәслихатының 2012.12.07 № 7-2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

на текущий ремонт водопроводных сооружений в селе Курчум - 7510,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Курчумского районного маслихата от 10.04.2012 № 2-6 (вводится в действие с 01.01.2012); от 10.07.2012 № 4-7 (вводится в действие с 01.01.2012); от 20.09.2012 № 5-2 (вводится в действие с 01.01.2012); от 21.11.2012  № 6-5 (вводится в действие с 01.01.2012).
7. Предусмотреть в районном бюджете целевые трансферты из республиканского бюджета в объеме:
на проведение противоэпизоотических мероприятий - 74761 тысяча тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов - 5784 тысяч тенге;
на предоставление специальных социальных услуг - 14105 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 43542 тысяч тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы - 24068,9 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей - 9199 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования - 27889 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» - 981 тысяч тенге;
на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» - 8916 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий в рамках «Программы занятости-2020» - 39535 тысяч тенге;
ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по «Программе занятости - 2020» - 71710 тысяч тенге;
строительство и (или) приобретение жилья и развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках «Программы занятости - 2020» - 27737 тысяч тенге;
проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 168993 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Курчумского районного маслихата от 10.04.2012 № 2-6 (вводится в действие с 01.01.2012); от 10.07.2012 № 4-7 (вводится в действие с 01.01.2012);  от 07.12.2012 № 7-2 (вводится в действие с 01.01.2012).
8. Предусмотреть в районном бюджете кредиты из республиканского бюджета в сумме 38832 тысяч тенге, в том числе:
кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов - 38832 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением Курчумского районного маслихата от 07.12.2012 № 7-2 (вводится в действие с 01.01.2012).

9. Аудандық бюджеттен 480 мың теңге облыстық бюджетке қайтарылатын трансферттер қарастырылсын:
аудандық мәслихаттың тексеру комиссиясының қысқаруына және «Облыстық тексеру комиссиясы» құрылуына байланысты - 480 мың теңге.
10. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2012 жылға арналған резерві 2000 мың теңге сомасында бекітілсін, соның ішінде:
табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге - 2000 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Күршім аудандық мәслихатының 2012.11.21 № 6-5 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2012 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Қосымшаға сәйкес 2012 - 2014 жылға арналған инвестициялық жобаның тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Аудандық бюджеттің шығыстарында бағдарламалар бойынша келесі шығындар ескерілсін:
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге 6 қосымшаға сәйкес - 160376 мың теңге;
7 қосымшаға сәйкес елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға - 4458 мың теңге;
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыруға 8 қосымшаға сәйкес - 15661 мың теңге;
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге 9 қосымшаға сәйкес - 11209 мың теңге;
Жерлеу орындарын күтіп ұстау және туысы жоқ адамдарды жерлеуге 10 қосымшаға сәйкес - 167 мың теңге;
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге 11 қосымшаға сәйкес - 6424 мың теңге.

9. Предусмотреть в районном бюджете возвратные трансферты в областной бюджет в сумме 480 тысяч тенге:
в связи с упразднением ревизионных комиссий районных маслихатов и созданием государственного учреждения «Ревизионная комиссия области» - 480 тысяч тенге.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в сумме 2000 тысяч тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района - 2000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Курчумского районного маслихата от 21.11.2012 № 6-5 (вводится в действие с 01.01.2012).
11. Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2012 год, утвердить согласно приложению 4.
12. Перечень инвестиционных проектов на 2012 - 2014 годы утвердить согласно приложения 5.
13. В расходах бюджета района учтены затраты по программам:
услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа согласно приложению 6 в сумме 160376 тысяч тенге;
благоустройство и озеленение населенных пунктов согласно приложению 7 в сумме 4458 тысяч тенге;
освещение улиц населенных пунктов согласно приложению 8 в сумме 15661 тысяча тенге;
обеспечение санитарии населенных пунктов согласно приложению 9 в сумме 11209 тысяч тенге;
содержание мест захоронений и погребение безродных согласно приложению 10 в сумме 167 тысяч тенге;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах согласно приложению 11 в сумме 6424 тысячи тенге.

530
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені үшін, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктерді және азаматтық хал актілері жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтіруге байланысты куәліктерді қайтадан бергені үшін мемлекеттік баж
1280
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін мемлекеттік баж
6
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін мемлекеттік баж
3
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін мемлекеттік баж
369
09
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттік баж
6
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
8
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
79
21
Тракторшы-машинисттің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
82
2
Салықтық емес түсiмдер
2211
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
318
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
318
04
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер
318
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
4
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
4
9
Мемлекеттік меншіктен түсетін басқа да кірістер
0
10
Коммуналдық меншігіне жататын жер учаскелері бойынша сервитут үшін төлемақы
0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
1889
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
1889
07
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
1352
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
537
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
1884
01
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
0
1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
0
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер
0
03
Жердi және материалдық емес активтердi сату
1884
1
Жерді сату
1884
01
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
1884
02
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
0
4
Трансферттердің түсімдері
3171143,2
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
3171143,2
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер
3171143,2
01
Ағымдағы нысаналы трансферттер

530
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
1280
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
6
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
3
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
369
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
6
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
8
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
79
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста-машиниста
82
2
Неналоговые поступления
2211
01
Доходы от государственной собственности
318
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
318
04
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
318
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
4
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
4
9
Прочие доходы от государственной собственности
0
10
Плата за сервитут по земельным участкам, находящихся в коммунальной собственности
0
06
Прочие неналоговые поступления
1889
1
Прочие неналоговые поступления
1889
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета
1352
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
537
3
Поступления от продажи основного капитала
1884
01
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
0
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
0
02
Поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
0
03
Продажа земли и нематериальных активов
1884
1
Продажа земли
1884
01
Поступления от продажи земельных участков
1884
02
Поступления от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения
0
4
Поступления трансфертов
3171143,2
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
3171143,2
2
Трансферты из областного бюджета
3171143,2
01
Целевые текущие трансферты

10131
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4834
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6300
1
Құқық қорғау қызметі
6300
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6300
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
6300
04
Бiлiм беру
2026941,9
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
108875
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
108875
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
40124
021
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
287
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
68464
011
Республикалық бюджеттен берiлетiн трансферттер есебiнен
43542
015
Жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен
24922
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта бiлiм беру
1866062
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1866062
003
Жалпы білім беру
1787359
006
Балаларға қосымша білім беру
50120
063
Республикалық бюджеттен берiлетiн трансферттер есебiнен «Назарбаев Зияткерлiк мектептерi» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша бiлiктiлiктi арттырудан өткен мұғалiмдерге еңбекақыны арттыру
981
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
27602
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
52004,9
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
40004,9
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10999
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттiк бiлiм беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
11940
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
174
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері

10131
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4834
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6300
1
Правоохранительная деятельность
6300
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6300
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6300
04
Образование
2026941,9
1
Дошкольное воспитание и обучение
108875
464
Отдел образования района (города областного значения)
108875
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
40124
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
287
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
68464
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
43542
015
За счет средств местного бюджета
24922
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
1866062
464
Отдел образования района (города областного значения)
1866062
003
Общеобразовательное обучение
1787359
006
Дополнительное образование для детей
50120
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение
квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
981
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
27602
9
Прочие услуги в области образования
52004,9
464
Отдел образования района (города областного значения)
40004,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
10999
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
11940
012
Капитальные расходы государственного органа
174
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета

430
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
1439
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
2918
1
Мемлекеттік баж
2918
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады
783
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені үшін, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктерді және азаматтық хал актілері жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтіруге байланысты куәліктерді қайтадан бергені үшін мемлекеттік баж
1400
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін мемлекеттік баж
71
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін мемлекеттік баж
3
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін мемлекеттік баж
394
09
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттік баж
36
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
36
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
60
21
Тракторшы-машинисттің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
135
2
Салықтық емес түсiмдер

430
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
1439
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
2918
1
Государственная пошлина
2918
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
783
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
1400
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
71
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
3
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
394
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
36
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
36
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
60
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста - машиниста
135
2
Неналоговые поступления

7194
010
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
150
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
9038
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8233
003
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды іске асыру
655
006
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
150
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) Дене шынықтыру және спорт бөлімі
7523
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7523
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
18098
1
Ауыл шаруашылығы
7740
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
7740
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
882
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
858
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
6000
6
Жер қатынастары
10358
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
10358
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10358
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
8606
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
8606
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
8606
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
8456
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
015
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
150
12
Көлiк және коммуникация
110293
1
Автомобиль көлiгi
108823
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
7140
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
7140
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
7140
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

7194
010
Капитальные расходы государственного органа
150
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
9038
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
8233
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
655
006
Капитальные расходы государственного органа
150
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
7523
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
7523
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
18098
1
Сельское хозяйство
7740
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
7740
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
882
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
858
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
6000
6
Земельные отношения
10358
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
10358
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10358
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
8606
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
8606
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
8606
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
8456
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
0
015
Капитальные расходы государственных органов
150
12
Транспорт и коммуникации
110293
1
Автомобильный транспорт
108823
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
7140
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
7140
015
За счет средств местного бюджета
7140
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)