2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы N 33-2 шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Тарбағатай аудандық әділет басқармасында 2011 жылғы 30 желтоқсанда N 5-16-119 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Тарбағатай аудандық мәслихатының 2012 жылғы 25 желтоқсандағы N 123 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Тарбағатай аудандық мәслихатының 25.12.2012 N 123 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуация мен орфографиясы  сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 7375-баптарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6–бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2011 жылғы 8 желтоқсандағы № 34/397-IV шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2560, 2011 жылдың 21 желтоқсанында тіркелген) сәйкес Тарбағатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 748 772,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 502 531,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 726,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 749,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5 238 766,2 мың теңге;
2) шығындар – 5 709 816,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 23 222,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 25 085,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 863,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 81 129,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 81 129,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -23 222,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 23 222,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Тарбағатай аудандық мәслихатының 2012.12.05 № 8-2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 238 бабының 2, 3 тармақтарына сәйкес ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша бюджет қаражаты есебінен қызметтің, осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкалармен салыстырғанда кемінде жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
Ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілді органмен келісім бойынша жергілікті атқарушы орган анықтайды.

О районном бюджете на 2012-2014 годы
Решение Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 декабря 2011 года N 33-2. Зарегистрировано управлением юстиции Тарбагатайского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 30 декабря 2011 года за N 5-16-119. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Тарбагатайского районного маслихата от 25 декабря 2012 года № 123)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Тарбагатайского районного маслихата от 25.12.2012 № 123).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография  оригинала.
В соответствии со статьей 7375 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Восточно-Казахстанского областного маслихата № 34/397-IV от 8 декабря 2011 года «Об областном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 21 декабря 2011 года за № 2560) Тарбагатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 748 772,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 502 531,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 726,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 749,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 238 766,2 тысяч тенге;
2) затраты – 5 709 816,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23 222,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 25 085,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 863,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 81 129,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 81 129,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -23 222,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 23 222,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Тарбагатайского районного маслихата от 05.12.2012 № 8-2 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. В соответствии с пунктами 23 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и архивов, работающим в аульной (сельской) местности за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся с этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и архивов, работающих в аульной (сельской) местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.

Аудандық білім беру бөлімі мектептердің әкімшілік-шаруашылық қызметкерлерінің штаттық кестесін 464.003.000. «Жалпы білім беру» бюджеттік бағдарламасында қаралған қаржы көлеміне сәйкестендірсін.
3. 2012 жылға ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві – 6 835,1 мың теңге болып бекітілсін, оның ішінде:
төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөніндегі іс-шаралар жүргізуге – 5 616,0 мың теңге;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағындағы табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органның төтенше резерві – 1 219,1 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Тарбағатай аудандық мәслихатының 2012.11.26 № 7-2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2012 жылға арналған ауылдық, кенттік округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4-ші қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. 2012 жылға арналған аудан бюджетін атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5-ші қосымшаға сәйкес белгіленсін.
6. 2012 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламаларға бөлінген даму бюджеті бағдарламаларының тізбесі 6-шы қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай мөлшерде – 803 574,7 мың теңге нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
азаматтардың кейбір санаттарына материалдық көмек көрсетуге (ҰОС-на қатысушылар, ҰОС-ның мүгедектері және оларға теңестірілгендерге, қайтыс болған әскерилердің жанұясына) – 5 298,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасына еңбегі сіңген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге – 24,0 мың теңге;
облысқа еңбегі сіңген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге – 96,0 мың теңге;
аз қамтылған отбасыларының балаларын жоғарғы оқу орындарында оқытуға – 30 076,0 мың теңге;
«Алтын алқамен», «Күміс алқамен» марапатталған немесе бұрын «Ардақты ана» атағын алған, сондай-ақ, І және ІІ дәрежелі «Ана даңқы» ордендерімен марапатталған көп балалы аналарға біржолғы материалдық көмекке – 20 660,0 мың теңге;
бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан да көп балалары бар көп балалы аналарға біржолғы материалдық көмекке – 10 455,0 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамыту (Ақсуат ауылының кәріз жүйесін және тазарту құрылғыларының құрылысы жұмыстары) – 40 089,0 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 109 096,6 мың теңге (Көкжыра, Жәнтікей ауылдарының сумен қамтамасыз ету желілерін қайта жаңғырту жұмыстарына – 64 345,0 мың теңге, Ақсуат ауылындағы су құбыры желісін қайта жаңғырту жұмыстарына – 4 662,6 мың теңге, Ақсуат ауылының кәріз жүйесін және тазарту құрылғыларының құрылысы жұмыстары – 40 089,0 мың теңге);

Районному отделу образования штатное расписание административно-хозяйственных сотрудников в соответствии с предусмотренным объемом средств по бюджетной программе 464.003.000. «Общеобразовательное обучение».
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2012 год в сумме – 6 835,1 тысяч тенге, в том числе:
на проведение мероприятий по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций масштаба районов в сумме – 5 616,0 тысяч тенге;
на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва района (города областного значения) местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района (города областного значения) – 1 219,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Тарбагатайского районного маслихата от 26.11.2012 № 7-2 (вводится в действие с 01.01.2012).
4. Утвердить перечень бюджетных программ аппарата акимов сельских, поселковых округов на 2012 год согласно приложению 4.
5. Установить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2012 год, согласно приложению 5.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития, выделенных из бюджета на развитие и направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) районного бюджета на 2012 год, согласно приложению 6.
7.  Предусмотреть в районном бюджете целевых трансфертов из областного бюджета в объеме – 803 574,7 тысяч тенге, в том числе:
на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих) – 5 298,0 тысяч тенге;
на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед Республикой Казахстан – 24,0 тысяч тенге;
на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед областью – 96,0 тысяч тенге;
для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях – 30 076,0 тысяч тенге;
на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получившие ранее звание «Мать-героиня» и награжденные орденом «Материнская слава» І и ІІ степени – 20 660,0 тысяч тенге;
на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей – 10 455,0 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства (на строительство канализационных сетей и очистных сооружений в селе Аксуат) – 40 089,0 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения – 109 096,6 тысяч тенге, в том числе: (на реконструкцию системы водопроводных сетей села Кокжыра и села Жантикей – 64 345,0 тысяч тенге, на реконструкцию водопроводных сетей села Аксуат – 4 662,6 тысяч тенге, на строительство канализационных сетей и очистных сооружений в селе Аксуат – 40 089,0 тысяч тенге);

сумен жабдықтау және су бөлу жүйесінің қызмет етуіне – 69 002,0 мың теңге «Жол картасы» бағдарламасы бойынша Жаңаауыл ауылындағы су құбыры тораптарын және имараттарын күрделі жөндеуге;
Ақсуат ауылындағы 100 орын мектеп маңындағы интернат құрылысына – 360 246,0 мың теңге;
«Ауылдың гүлденуі – Қазақстанның гүлденуі» марафон-эстафетасын өткізуге – 2 378,0 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға – 48 813,0 мың теңге;
жалпы білім беруге – 107 500,0 мың теңге («Жол картасы» бағдарламасы бойынша К. Нұрбаев атындағы Ақсуат орта мектебінің ғимаратын күрделі жөндеуге);
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға – 2 343,1 мың теңге;
Ақсуат ауылындағы мәдениет үйіне күрделі жөндеу жүргізуге – 37 587,0 мың теңге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Тарбағатай аудандық мәслихатының 2012.02.07 № 2-2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.04.11 № 3-5 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.07.13 № 4-4 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.09.24 № 5-4 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.26 № 7-2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. Аудандық бюджетке Республикалық бюджеттен – 1 090 404,5 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз етуге – 68 505,0 мың теңге;
жалпы білім беруге – 20 886,5 мың теңге (негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 8 188,0 мың теңге, үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды бағдарламалық құрал-жабдықтармен қамтамасыз ету – 12 698,5 мың теңге);
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне – 12 467,0 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға – 2769,0 мың теңге;
республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға – 754,0 мың теңге;
мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсетуге – 17 031,0 мың теңге;
тұрғындарды жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге – 12 519,0 мың теңге;
«Жұмыспен қамту 2020» бағдарламасына жалақыны ішінара субсидиялауға – 17 628,0 мың теңге;

на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 69 002,0 тысяч тенге (на капитальный ремонт водопроводных сетей и сооружений села Жанаауыл по реализации регионального проекта «Дорожная карта»);
на строительство пришкольного интерната на 100 мест в селе Аксуат – 360 246,0 тысяч тенге;
на проведение марафона – эстафеты «Расцвет села – расцвет Казахстана» – 2 378,0 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение сельских населенных пунктов – 48 813,0 тысяч тенге;
на общеобразовательное обучение – 107 500,0 тысяч тенге (на капитальный ремонт здания средней школы имени К. Нурбаева в селе Аксуат по реализации регионального проекта «Дорожная карта»);
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 2 343,1 тысяч тенге;
на проведение капитального ремонта дома культуры села Аксуат – 37 587,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Тарбагатайского районного маслихата от 07.02.2012 № 2-2 (вводится в действие с 01.01.2012); от 11.04.2012 № 3-5 (вводится в действие с 01.01.2012); от 13.07.2012 № 4-4 (вводится в действие с 01.01.2012); от 24.09.2012 № 5-4 (вводится в действие с 01.01.2012); от 26.11.2012  № 7-2 (вводится в действие с 01.01.2012).
8. Предусмотреть в районном бюджете целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в объеме – 1 090 404,5 тысяч тенге, в том числе:
на обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания – 68 505,0 тысяч тенге;
на общеобразовательное обучение – 20 886,5 тысяч тенге (на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 8 188,0 тысяч тенге, на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 12 698,5 тысяч тенге);
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 12 467,0 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 2 769,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета – 754,0 тысяч тенге;
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому – 17 031,0 тысяч тенге;
на обеспечение деятельности центров занятости населения – 12 519,0 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы по «Программе занятости 2020» – 17 628,0 тысяч тенге;

«Жастар тәжірибесі» бағдарламасына – 6 578,0 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алуға – 57 585,0 мың теңге;
мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру – 3 734,0 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамыту (Ақсуат ауылының кәріз жүйесін және тазарту құрылғыларының құрылысы жұмыстары) – 360 802,0 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 584 102,0 мың теңге (Ақсуат ауылының су құбыры желісін қайта жаңғыртуға – 102 888,0 мың теңге, Ақсуат ауылының кәріз жүйесін және тазарту құрылғыларының құрылысы жұмыстары – 360 802,0 мың теңге, Жәнтікей, Көкжыра ауылдарын сумен қамтамасыз ету желілерін қайта жаңғыртуға – 120 412,0 мың теңге);
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 118 625,0 мың теңге;
республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер ретінде «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтарды жайластыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыру – 6 035,0 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға 33 586,0 мың теңге;
«Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге – 42 847,0 мың теңге;
жұмыспен қамту-2020 Бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыруға - 12529,0 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 123 729,0 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдардың дамуы – 17 000,0 мың теңге.

на программу «Молодежная практика» – 6 578,0 тысяч тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 57 585,0 тысяч тенге;
на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов – 3 734,0 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства (на строительство канализационных сетей и очистных сооружений в селе Аксуат) – 360 802,0 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения – 584 102,0 тысяч тенге (на реконструкцию водопроводных сетей села Аксуат – 102 888,0 тысяч тенге, на строительство канализационных сетей и очистных сооружений в село Аксуат – 360 802,0 тысяч тенге, на реконструкцию системы водопроводных сетей села Жантикей и села Кокжыра – 120 412,0 тысяч тенге);
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 118 625,0 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета – 6 035,0 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ – 33 586,0 тысяч тенге;
ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по программе «Занятости - 2020» – 42 847,0 тысяч тенге;
ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020 – 12 529,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 123 729,0 тысяч тенге);
развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020 – 17 000,0 тысяч тенге.

Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Тарбағатай аудандық мәслихатының 2012.02.07 № 2-2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.04.11 № 3-5 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.07.13 № 4-4 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.09.24 № 5-4 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.26 № 7-2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.12.05 № 8-2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Тарбагатайского районного маслихата от 07.02.2012 № 2-2 (вводится в действие с 01.01.2012); от 11.04.2012 № 3-5 (вводится в действие с 01.01.2012); от 13.07.2012 № 4-4 (вводится в действие с 01.01.2012); от 24.09.2012 № 5-4 (вводится в действие с 01.01.2012); от 26.11.2012  № 7-2 (вводится в действие с 01.01.2012); от 05.12.2012 № 8-2 (вводится в действие с 01.01.2012)..

9. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Е. Жұмаханов
Тарбағатай аудандық
мәслихатының хатшысы                       М. Мағжаев
Тарбағатай аудандық мәслихатының
2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 33-2
шешіміне № 1 қосымша
2012 жылға арналған Тарбағатай ауданының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Тарбағатай аудандық мәслихатының 2012.12.05 № 8-2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санат
Сомасы
(мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Түсімдер атауы
I. КІРІСТЕР

9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                        Е. Жумаханов
Секретарь Тарбагатайского
районного маслихата                        М. Магжаев
Приложение 1
к решению Тарбагатайского
районного маслихата
от 21 декабря 2011 года № 33-2
Бюджет Тарбагатайского района на 2012 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Тарбагатайского районного маслихата от 05.12.2012 № 8-2 (вводится в действие с 01.01.2012).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование доходов
I. ДОХОДЫ

219 050,0
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
92 552,0
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
2 769,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
123 729,0
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
2 410 843,3
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
360,0
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
360,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 410 483,3
003
Жалпы білім беру
2 322 300,3
006
Балаларға қосымша білім беру
53 843,0
063
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
754,0
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
33 586,0
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
622 471,6
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
234 325,6
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 008,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
15 500,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
78,0
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
12 467,0
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
12 698,5
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
180 574,1

219 050,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
92 552,0
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
2 769,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
123 729,0
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
2 410 843,3
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
360,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
360,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 410 483,3
003
Общеобразовательное обучение
2 322 300,3
006
Дополнительное образование для детей
53 843,0
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
754,0
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
33 586,0
9
Прочие услуги в области образования
622 471,6
464
Отдел образования района (города областного значения)
234 325,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
13 008,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
15 500,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
78,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
12 467,0
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
12 698,5
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
180 574,1

32 194,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
31 801,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
393,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
10 000,0
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
10 000,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
31 858,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
7 122,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 122,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
15 407,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 468,0
003
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды iске асыру
939,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) Дене шынықтыру және спорт бөлімі
9 329,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 329,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
22 746,0
1
Ауыл шаруашылығы
14 235,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
14 235,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 501,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 734,0
6
Жер қатынастары
8 511,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
8 511,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 511,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10 987,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10 987,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
10 987,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
10 987,0
12
Көлiк және коммуникация
56 158,0
1
Автомобиль көлiгi
55 200,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

32 194,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
31 801,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
393,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
10 000,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
10 000,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
31 858,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
7 122,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
7 122,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
15 407,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
14 468,0
003
Реализация региональных программ в сфере молодежной политики
939,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
9 329,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
9 329,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
22 746,0
1
Сельское хозяйство
14 235,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
14 235,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
12 501,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 734,0
6
Земельные отношения
8 511,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
8 511,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8 511,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10 987,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10 987,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
10 987,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
10 987,0
12
Транспорт и коммуникации
56 158,0
1
Автомобильный транспорт
55 200,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 33-2
шешіміне № 6 қосымша
Тарбағатай ауданының 2012 жылға арналған бюджеттік
инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға
бағытталған, бюджеттік бағдарламаларға бөлінген даму бюджеті
бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Даму бюджеттік бағдарламалары
ИНВЕСТИЦИЯЛЫҚ ЖОБАЛАР
04
Бiлiм беру
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

от 21 декабря 2011 года № 33-2
Перечень бюджетных программ развития, выделенных из бюджета на
развитие и направленных на реализацию бюджетных инвестиционных
проектов (программ) Тарбагатайского района на 2012 год
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Программа развития бюджета
ИНВЕСТИЦИОННЫЕ ПРОЕКТЫ
04
Образование
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
006
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
008
Спорт объектілерін дамыту
Экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімінің бастығы                А. Аққазин
Тарбағатай аудандық мәслихатының
2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 33-2
шешіміне № 7 қосымша
Облыстық бюджеттерден берілген нысаналы трансферттер
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - Тарбағатай аудандық мәслихатының 2012.11.26 № 7-2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Шығындар атауы
Облыстық бюджеттен берілген нысаналы трансферттер

037
Строительство и реконструкция объектов образования
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
006
Развитие системы водоснабжения
007
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
008
Развитие объектов спорта и туризма
Начальник отдела экономики
и бюджетного планирования                  А. Акказин
Приложение 7
к решению Тарбагатайского
районного маслихата
от 21 декабря 2011 года № 33-2
Целевые трансферты из областного бюджета
Сноска. Приложение 7 в редакции решения Тарбагатайского районного маслихата от 26.11.2012  № 7-2 (вводится в действие с 01.01.2012).
Функциональная группа
Сумма
(тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор программ
Программа
Наименование расходов
Целевые трансферты из областного бюджета

126 498,0
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
2 769,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
123 729,0
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
42 528,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
42 528,0
003
Жалпы білім беру
8 188,0
063
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
754,0
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
33 586,0
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
25 165,5
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
25 165,5
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
12 467,0
020
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
12 698,5
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
53 756,0
02
Әлеуметтiк көмек
53 756,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
53 756,0
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
24 206,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
17 031,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
12 519,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
714 063,0
01
Тұрғын үй шаруашылығы
129 961,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
42 847,0
024
Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
42 847,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12 529,0
041
Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
12 529,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі

126 498,0
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
2 769,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
123 729,0
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
42 528,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
42 528,0
003
Общеобразовательное обучение
8 188,0
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
754,0
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
33 586,0
9
Прочие услуги в области образования
25 165,5
464
Отдел образования района (города областного значения)
25 165,5
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
12 467,0
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
12 698,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
53 756,0
02
Социальная помощь
53 756,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
53 756,0
002
Программа занятости
24 206,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
17 031,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости
12 519,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
714 063,0
01
Жилищное хозяйство
129 961,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
42 847,0
024
Ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020
42 847,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12 529,0
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020
12 529,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)