Ұлан ауданында тұратын азаматтарды 2011 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыруды өткізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 30 наурыздағы N 405 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Ұлан аудандық әділет басқармасында 2011 жылғы 28 сәуірде N 5-17-147 тіркелді. Күші жойылды - Ұлан ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 19 сәуірдегі N 135 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ұлан ауданы әкімдігінің 2012.04.19 N 135 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 31-бабының 1-тармағының 8)-тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі № 74 «Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы» Заңының 192021,  23 баптарына сәйкес, Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 3 наурыздағы № 1163 «Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2011 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы» Жарлығына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 11 наурыздағы № 250 «Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 3 наурыздағы № 1163 «Қазақстан Республикасының азаматтарын 2011 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы» Жарлығын іске асыру туралы» қаулысының негізінде, Ұлан ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Әскерге шақыруды кейінге қалдыруға немесе шақырудан босатылуға құқығы жоқ он сегізден жиырма жеті жасқа дейінгі ер азаматтар, сондай-ақ оқу орындарынан шығарылған, жиырма жеті жасқа толмаған және шақыру бойынша әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткермеген азаматтар 2011 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, Қазақстан Республикасының басқа да әскерлері мен әскери құрамаларының қатарына мерзімді әскери қызметке шақырылсын.
2. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес аудандық шақыру комиссиясының дербес құрамы құрылсын және бекітілсін.
3. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес Ұлан ауданында тұратын азаматтарды 2011 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыруды өткізу кестесі бекітілсін.

О проведении очередного призыва граждан, проживающих в Уланском районе, на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2011 года
Постановление Уланского районного акимата Восточно-Казахстанской области от 30 марта 2011 года N 405. Зарегистрировано управлением юстиции Уланского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 28 апреля 2011 года за N 5-17-147. Утратило силу - постановлением Уланского районного акимата от 19 апреля 2012 года N 135
Сноска. Утратило силу - постановлением Уланского районного акимата от 19.04.2012 N 135 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 8 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьями 19202123 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года № 74 «О воинской обязанности и воинской службе», на основании Указа Президента Республики Казахстан от 3 марта 2011 года № 1163 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2011 года», постановления Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2011 года № 250 «О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 3 марта 2011 года № 1163 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2011 года» акимат Уланского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Провести призыв на срочную воинскую службу в ряды Вооруженных сил Республики Казахстан, других войск и воинских формировании Республики Казахстан в апреле-июне и октябре-декабре 2011 года граждан мужского пола в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва, а также граждан, отчисленных из учебных заведений, не достигших двадцати семи лет и не выслуживших установленные сроки воинской службы по призыву.
2. Образовать и утвердить персональный состав районной призывной комиссии согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
3. Утвердить график проведения очередного призыва граждан, проживающих в Уланском районе, на воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2011 года согласно приложению 2 к настоящему постановлению.

4. Ауылдық округтер мен кенттер әкімдері, азаматтардың мерзімді әскери қызметке шақырылуын уақтылы және ұйымшылдықпен өткізу үшін:
1) әскерге шақыруды кейінге қалдыруға немесе шақырудан босатылуға құқығы жоқ он сегізден жиырма жеті жасқа дейінгі ер азаматтардың шақыру учаскесіне толық және уақтылы келуін қамтамасыз етсін;
2) әскерге шақырушыларды тасымалдау кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттары өкілдерінің алып баруымен жүргізілсін;
3) шақыру комиссияға қажетті құжаттарды дайындау және ұсыну қамтамасыз етілсін.
5. Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасының «Ұлан ауданының медициналық бірлестігі» коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны директоры (Ж.С. Бухатов, келісім бойынша) төмендегі ұсынылсын:
1) медициналық комиссияның жұмысын, кезекті мерзімді әскери қызметке шақырылушы ер азаматтардың сапалы куәландыруларының сапасын бақылауға алу;
2) Ұлан ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің (ҚІЖБ) аудандық медициналық комиссиясын маман-дәрігерлерімен, орта дәрігерлік қызметшілерімен жинақтау жөнінде шараларын қабылдау.
6. Шығыс Қазақстан облысының ішкі істер департаментінің «Ұлан ауданының ішкі істер бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығына (А.К. Уалиев, келісім бойынша) ұсынылсын:
1) әскери қызметке шақырудан бас тартқандарды іздеу, облыстық жинақтау пунктіне жіберу кезінде шақыру пунктінде тәртіптің сақталуын қамтамасыз ету;
2) «Ұлан ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі» мемлекеттік мекемесі аумағында полиция қызметкерінің кезекшілігін ұйымдастыру.
7. «Ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығы (А.Е. Турганбаев) шақыру кезеңінде әскери қызметке шақырылушы жастармен тәрбиелік іс-шараларды ұйымдастыру және шақырылушылардың салтанатты аттануын өткізуге белсене қатысу тапсырылсын.
8. «Ұлан ауданының экономика және қаржы бөлімі» мемлекеттік мекемесі бастығының міндетін атқарушы (К.Ч. Бердығожаева) 2011 жылға арналған аудан бюджетінде белгіленген мөлшерде, азаматтарды шақыру бойынша шараларды қаржыландыруды жүргізсін.
9. Ұлан ауданы әкімдігінің келесі қаулыларының күші жойылды деп танылсын:
1) 2010 жылғы 4 мамырдағы № 726 «Ұлан ауданының азаматтарын 2010 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыруды өткізу туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5-17-128 болып, 2010 жылдың 11 мамырында тіркелген; «Ұлан таңы» газетінде № 33 (7367) санында 2010 жылдың 21 мамырда жарияланған);
2) 2010 жылғы 10 қыркүйектегі № 99 «2010 жылғы 4 мамырдағы № 726 «Ұлан ауданының азаматтарын 2010 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыруды өткізу туралы» қаулысына өзгерістер енгізу туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5-17-134 болып, 2010 жылдың 29 қыркүйегінде тіркелген; «Ұлан таңы» газетінде № 52 (7386) санында 2010 жылдың 1 қазанында жарияланған).

4. Акимам поселков и сельских округов, для своевременного и организованного проведения призыва граждан на срочную воинскую службу:
1) обеспечить полную и своевременную явку граждан в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих прав на отсрочку или освобождение от призыва на призывной участок;
2) проводить перевозку призывников в сопровождении представителей аппаратов акимов поселков, сельских округов;
3) обеспечить подготовку и предоставление на призывную комиссию необходимых документов.
5. Рекомендовать директору коммунального государственного казенного предприятия «Медицинское объединение Уланского района» Управления здравоохранения Восточно-Казахстанского областного акимата (Бухатов Ж.С., по согласованию):
1) взять под контроль работу медицинской комиссии, качество освидетельствования граждан мужского пола, призываемых на срочную воинскую службу;
2) принять меры по укомплектованию районной медицинской комиссии отдела по делам обороны (ОДО) врачами–специалистами, средним медицинским персоналом.
6. Рекомендовать начальнику государственного учреждения «Отдел внутренних дел Уланского района Департамента внутренних дел Восточно-Казахстанской области» (Уалиев А. К., по согласованию):
1) обеспечить розыск призывников, уклоняющихся от призыва, поддержание порядка на призывном пункте и в период отправки призывников на областной сборный пункт;
2) организовать на территории государственного учреждения «Отдел по делам обороны Уланского района» дежурство сотрудника полиции.
7. Поручить начальнику государственного учреждения «Отдел внутренней политики, культуры и развития языков» (Турганбаев А.Е.) в период призыва активное участие в организации и проведении воспитательных мероприятий с призывной молодежью, организовать торжественные проводы.
8. Поручить исполняющей обязанности начальника государственного учреждения «Отдел экономики и финансов Уланского района» (Бердыгожаева К.Ч.) произвести финансирование мероприятий по призыву граждан в размерах, определенных бюджетом района на 2011 год.
9. Признать утратившим силу следующие постановления акимата Уланского района:
1) «О проведении очередного призыва граждан Уланского района на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года» от 4 мая 2010 года № 726 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации Нормативных правовых актов за № 5-17-128 от 11 мая 2010 года, опубликовано в районной газете «Ұлан таңы» № 33 (7367) от 21 мая 2010 года);
2) «О внесении изменений в постановление № 726 от 4 мая 2010 года «О проведении очередного призыва граждан Уланского района на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года» от 10 сентября 2010 года № 99 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации Нормативных правовых актов за № 5-17-134 от 29 сентября 2010 года, опубликовано в районной газете «Ұлан таңы» № 52 (7386) от 1 октября 2010 года).

10. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Е. Ерсаиновқа жүктелсін.
11. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлан ауданының әкімі                       Ж. Муратов
Келісілген:
Аудандық қорғаныс істері
жөніндегі бөлім бастығы                    Б. Саниязов
2011 ж. 30 наурыз
«Ұлан ауданының медициналық
бірлестігі» КМҚК директоры                 Ж. Бухатов
2011 ж. 30 наурыз
Ұлан ауданының ішкі істер
бөлімінің бастығы                          А. Уалиев
2011 ж. 30 наурыз
Ұлан ауданы әкімдігінің
2011 жылғы 30 наурыздағы
№ 405 қаулысына 1-қосымша
2011 жылдың сәуір-маусым және қазан-желтоқсан айларында кезекті
мерзімді әскери қызметке шақыру кезіндегі аудандық комиссия
ҚҰРАМЫ
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ұлан ауданы әкімдігінің 2011.06.03 № 485 (жарияланғаннан кейін 10 күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Бекежан Кайсанович Саниязов
қорғаныс істері жөніндегі бөлім бастығы, комиссия төрағасы (келісім бойынша)
Ержан Ерсаинович Ерсаинов
аудан әкімінің орынбасары, комиссия төрағасының орынбасары
Айгуль Кабдыгалиевна Абышева
медициналық комиссия хатшысы, (келісім бойынша)
Комиссия мүшелері:
Елдос Кайратович Нуржанов
қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің әскери міндеттілерді келісім шарт бойынша жинақтау және шақыру бөлімшесі бастығы (келісім бойынша)
Айназар Калибекович Туменбаев
ішкі істер бөлімі бастығының орынбасары (келісім бойынша)
Айткурман Ескенович Турганбаев
ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің бастығы
Сания Слямхановна Мухамеджанова
медициналық комиссияның төрайымы аға терапевт-дәрігер (келісім бойынша)
Ұлан ауданы әкімі
аппаратының басшысы                        А. Рамазанов
Ұлан ауданы әкімдігінің
2011 жылғы 30 наурыздағы
№ 405 қаулының 2-қосымшасы
Ұлан ауданында тұратын азаматтарды 2011 жылы сәуір-маусымында
және қазан-желтоқсанында әскери қызметке шақыруды жүргізу
№ р/с
Ауылдық, кенттік округтер
саны

10. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Уланского района Е. Ерсаинова.
11. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Уланского района                       Ж. Муратов
Согласовано:
Начальник отдела по
делам обороны Уланского района              Б. Саниязов
30 марта 2011 г.
Директор КГКП «Медицинское
объединение Уланского района»               Ж. Бухатов
30 марта 2011 г.
Начальник отдела внутренних
дел Уланского района                        А. Уалиев
30 марта 2011 г.
Приложение 1
к постановлению
акимата Уланского района
от 30 марта 2011 года № 405
СОСТАВ
районной призывной комиссии на срочную воинскую службу
в апреле-июне и октябре-декабре 2011 года
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Уланского районного акимата от 03.06.2011 № 485 (вводится в действие через 10 дней после опубликования).
Саниязов Бекежан Кайсанович
начальник отдела по делам обороны, председатель комиссии (по согласованию)
Ерсаинов Ержан Ерсаинович
заместитель акима района, заместитель председателя комиссии
Абышева Айгуль Кабдыгалиевна
секретарь медицинской комиссии (по согласованию)
Члены комиссии:
Нуржанов Елдос Кайратович
начальник отдела набора военнослужащих по контракту и призыву (по согласованию)
Туменбаев Айназар Калибекович
заместитель начальника отдела внутренних дел (по согласованию)
Турганбаев Айткурман Ескенович
начальник отдела внутренней политики, культуры и развития языков
Мухамеджанова Сания Слямхановна
председатель медицинской комиссии, старший врач-терапевт (по согласованию)
Руководитель аппарата акима
Уланского района                            А. Рамазанов
Приложение 2
к постановлению
акимата Уланского района
от 30 марта 2011 года № 405
График
проведения призыва граждан, проживающих в Уланском районе,
на воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2011 года
№ п/п
Сельские, поселковые округа
Количество