2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2011 жылғы 6 желтоқсандағы № 36-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 13 желтоқсанда № 3075 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 2 ақпандағы № 6-1 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2013.02.02 № 6-1 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 86 146 350 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 26 069 471 мың. теңге;
салықтық емес түсімдер – 814 927 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 800 мың теңге;
трансферттер түсімі – 59 261 152 мың теңге;
2) шығындар – 85 953 733 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6 493 634 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 7 270 079 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 776 445 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 487 500 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 487 500 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 788 517 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 788 517 мың теңге:
қарыздар түсімі – 7 270 079 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 481 594 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 32 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012.04.04 № 2-3, 2012.12.07 № 5-1 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. 2012 жылға арналған облыстық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және осы шешімнің 45 тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 79111213141516 баптары қатерге және басшылыққа алынсын.
1) 2012 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 33 282 981 мың теңге қарастырылсын, соның ішінде:
көші-қон полициясының қосымша штат санын ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға – 63 597 мың теңге;

Об областном бюджете на 2012-2014 годы
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 6 декабря 2011 года № 36-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 13 декабря 2011 года за № 3075. Утратило силу - решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 2 февраля 2013 года № 6-1
Сноска. Утратило силу решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 02.02.2013 № 6-1.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года № 148 областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 86 146 350 тыс. тенге, в том числе:
налоговые поступления – 26 069 471 тыс. тенге;
неналоговые поступления – 814 927 тыс. тенге;
поступления от продажи основного капитала – 800 тыс. тенге;
поступления трансфертов – 59 261 152 тыс. тенге;
2) затраты – 85 953 733 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 493 634 тыс. тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 7 270 079 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов – 776 445 тыс. тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 487 500 тыс. тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 487 500 тыс. тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тыс. тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6 788 517 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –  6 788 517 тыс. тенге:
поступление займов – 7 270 079 тыс. тенге;
погашение займов – 481 594 тыс. тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 32 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными Решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 04.04.2012 № 2-3, 07.12.2012 № 5-1 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Поступления в областной бюджет на 2012 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы" и согласно пунктам 45 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 79111213141516 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы".
1) Учесть в областном бюджете на 2012 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 33 282 981 тыс. тенге, в том числе:
на содержание, материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции – 63 597 тыс. тенге;

оралмандарды уақытша орналастыру орталығын және оралмандарды бейімдеу және ықпалдастыру орталығын күтіп-ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға – 1 979 мың теңге;
жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз етуге – 9 800 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 795 130 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 122 820 мың теңге;
үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтық, бағдарламалық қамтамасыз етуге - 64 375 мың теңге;
қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге – 169 957 мың теңге;
техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарының оқу-өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға - 125 000 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға – 433 478 мың теңге;
өндірістік оқытуды ұйымдастыру үшін техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының өндірістік оқыту шеберлеріне қосымша ақы белгілеуге – 89 388 мың теңге;
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға – 11 959 мың теңге;
дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға – 1 317 545 мың теңге;
жергілікті бюджет арқылы қаржыландырылатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге – 2 347 035 мың теңге;
жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға – 667 021 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге – 122 011 мың теңге;
медициналық-әлеуметтік мекемелерде күндіз емделу бөлімшелері желісін дамытуға – 17 776 мың теңге;
үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 14 540 мың теңге;
тұрғын үй көмегін көрсетуге – 187 мың теңге;
спорттағы дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттардың мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға – 1 086 мың теңге;
эпизоотияға қарсы шараларды жүргізуге – 381 380 мың теңге;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын аса маңызды топтық және оқшау сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға – 391 755 мың теңге;

на содержание и материально-техническое оснащение центра временного размещения оралманов и центра адаптации и интеграции оралманов – 1 979 тыс. тенге;
на обеспечение безопасности дорожного движения – 9 800 тыс. тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 795 130 тыс. тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 122 820 тыс. тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 64 375 тыс. тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 169 957 тыс. тенге;
на обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования – 125 000 тыс. тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 433 478 тыс. тенге;
на установление доплаты за организацию производственного обучения мастерам производственного обучения организаций технического и профессионального образования – 89 388 тыс. тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" – 11 959 тыс. тенге;
на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов – 1 317 545 тыс. тенге;
на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, финансируемых за счет местного бюджета – 2 347 035 тыс. тенге;
на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне – 667 021 тыс. тенге;
на введение стандартов специальных социальных услуг – 122 011 тыс. тенге;
на развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях – 17 776 тыс. тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе – 14 540 тыс. тенге;
на оказание жилищной помощи – 187 тыс. тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ-интернатов для одаренных в спорте детей – 1 086 тыс. тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 381 380 тыс. тенге;
на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения – 391 755 тыс. тенге;

тұқым шаруашылығын қолдауға – 75 111 мың теңге;
асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға – 504 228 мың теңге;
мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялауға – 1 106 983 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 99 832 мың теңге;
азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыруға – 491 444 мың теңге;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға – 41 983 мың теңге;
облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 745 999 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға – 1 134 088 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 2 125 000 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға – 1 691 793 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 1 431 267 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға – 856 806 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 1 005 384 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 397 222 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға – 596 043 мың теңге;
мамандандырылған өңірлік ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға – 312 500 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберінде өңірлерде жеке кәсіпкерлікті қолдауға – 797 384 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға – 410 565 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға – 2 090 852 мың теңге;
кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне жөндеу жүргізуге кредиттерді беру – 500 000 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде ауылда кәсіпкерліктің дамуына ықпал етуге кредит беру – 3 172 800 мың теңге;
тұрғын үй жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға кредит беру – 2 925 000 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін кредиттер – 672 279 мың теңге;
ауыл шаруашылығы малдарын бірдейлендіруді жүргізуге және ұйымдастыруға - 87 322 мың теңге;
моноқалаларды абаттандыру мәселелерін шешуге - 132 140 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға - 1 450 000 мың теңге;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде қалалардың инженерлік инфрақұрылымын дамытуға – 950 000 мың теңге;
2011-2015 жылдарға арналған "Саламатты Қазақстан" Мемлекеттік бағдарлама аясында бостандықтан айыру орындарында отырған және босап шыққан тұлғалар арасында АҚТҚ-инфекциясының алдын-алуға арналған әлеуметтік жобаларды іске асыруға – 1 390 мың теңге.

на поддержку семеноводства – 75 111 тыс. тенге;
на поддержку племенного животноводства – 504 228 тыс. тенге;
на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства – 1 106 983 тыс. тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов – 99 832 тыс. тенге;
на формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров – 491 444 тыс. тенге;
на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" - 41 983 тыс. тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного, районного значения и улиц населенных пунктов – 745 999 тыс. тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования – 1 463 835 тыс. тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 2 125 000 тыс. тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 1 691 793 тыс. тенге;
на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах – 1 431 267 тыс. тенге;
на развитие газотранспортной системы – 856 806 тыс. тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 1 005 384 тыс. тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 397 222 тыс. тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 596 043 тыс. тенге;
на увеличение уставных капиталов специализированных региональных организаций – 312 500 тыс. тенге;
на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020" – 797 384 тыс. тенге;
на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020" – 410 565 тыс. тенге;
на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020 – 2 090 852 тыс. тенге;
кредитование на проведение ремонта общего имущества объектов кондоминиума – 500 000 тыс. тенге;
кредитование на содействие развитию предпринимательства на селе в рамках Программы занятости 2020 – 3 172 800 тыс. тенге;
кредитование на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья – 2 925 000 тыс. тенге;
кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 672 279 тыс. тенге;
на организацию и проведение идентификации сельскохозяйственных животных – 87 322 тыс. тенге;
на решение вопросов обустройства моногородов – 132 140 тыс. тенге;
на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения – 1 450 000 тыс. тенге;
на развитие инженерной инфраструктуры в рамках программы "Развитие регионов" - 950 000 тыс. тенге;
на реализацию социальных проектов на профилактику ВИЧ-инфекции среди лиц, находящихся и освободившихся из мест лишения свободы, в рамках Государственной программы "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы – 1 390 тысяч тенге.

Ескерту. 3 тармақтың 1 тармақшасына өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012.04.04 № 2-3, 2012.12.07  № 5-1(2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2) 2012 жылға арналған облыстық бюджетте функцияларды және өкілеттерді республикалық бюджетке табыстауға байланысты нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 527 845 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
мемлекеттік сәулет-құрылыстық бақылау және лицензиялау мәселелері жөнінде – 31 617 мың теңге;
педагог қызметкерлердің біліктілігін арттыру мәселелері жөнінде – 84 436 мың теңге;
халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін ұйымдастыру – 354 495 мың теңге;
көлік құралдарын мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу бойынша – 1 747 мың теңге;
"Арлан" арнайы мақсаттағы бөлімшесін беруге – 55 550 мың теңге.
Ескерту. 3 тармақтың 2 тармақшасына өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012.04.04 № 2-3 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
3) 2012 жылға арналған облыстық бюджетте 1 379 350 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді республикалық бюджетке қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 3 тармақ 3 тармақшамен толықтырылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012.04.04 № 2-3; өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012.12.07 № 5-1 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
3-1. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (қалалық) бюджеттерге облыстық бюджет қаражат есебінен бөлінетін нысаналы даму трансферттері және ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 2 430 928 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
880 461 мың теңге – ағымдағы нысаналы трансферттер;
1 550 467 мың теңге – нысаналы даму трансферттері.
Аудандық (қалалық) бюджеттерге көрсетілген сомаларды бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүргізіледі.
Ескерту. Шешім 3-1 тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012.04.04 № 2-3; өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012.12.07 № 5-1 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
4. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте Орал қаласының және аудандар мәслихаттарының таратылған тексеру комиссиялары бойынша функцияларды табыстауға байланысты аудандық (қалалық) бюджеттерінен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 49 724 мың теңге түсімдер қарастырылсын.
4-1. 2012 жылға арналған облыстық бюджетке аудандық (қалалық) бюджеттерден 180 343 мың теңге сомадағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтарудың түсуі қарастырылғаны ескерілсін.

Сноска. Подпункт 1 пункта 3 с изменениями, внесенными Решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 04.04.2012 № 2-3, 07.12.2012 № 5-1 (вводится в действие с 01.01.2012).
2) Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые трансферты по передаче функций и полномочий в республиканский бюджет в сумме 527 845 тыс. тенге, в том числе:
по вопросам государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования — 31 617 тыс. тенге;
по вопросам повышения квалификации педагогических работников – 84 436 тыс. тенге;
по организации деятельности центров обслуживания населения – 354 495 тыс. тенге;
по проведению государственного технического осмотра транспортных средств — 1 747 тыс. тенге;
подразделения специального назначения "Арлан" – 55 550 тыс. тенге.
Сноска. Подпункт 2 пункта 3 с изменениями, внесенными Решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 04.04.2012 № 2-3 (вводится в действие с 01.01.2012).
3) Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрен возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в республиканский бюджет в сумме 1 379 350 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 3 дополнен подпунктом 3, в соответствии с Решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 04.04.2012 № 2-3; с изменениями, внесенными Решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 07.12.2012 № 5-1 (вводится в действие с 01.01.2012).
3-1. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые трансферты на развитие и целевые текущие трансферты районным (городскому) бюджетам, выделяемые за счет средств областного бюджета в общей сумме 2 430 928 тыс. тенге, в том числе:
880 461 тыс. тенге – целевые текущие трансферты;
1 550 467 тыс. тенге – целевые трансферты на развитие.
Распределение указанных сумм районным (городскому) бюджетам осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1, в соответствии с Решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 04.04.2012 № 2-3; с изменениями, внесенными Решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 07.12.2012 № 5-1 (вводится в действие с 01.01.2012).
4. Учесть в областном бюджете на 2012 год поступление целевых трансфертов из районных (городского) бюджетов в сумме 49 724 тыс. тенге, в связи с передачей функций упраздненных ревизионных комиссий маслихатов города Уральска и районов.
4-1. Учесть в областном бюджете на 2012 год поступление возврата неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов районными (городским) бюджетами в сумме 180 343 тыс. тенге.

Ескерту. Шешім 4-1 тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012.04.04 № 2-3; өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012.12.07 № 5-1 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
5. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте бюджеттік кредиттердің өтеуін жалпы сомасы 776 445 мың теңге, оның ішінде аудандық (қалалық) бюджеттерден сомасы 655 686 мың теңге түсімдер қарастырылсын.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012.04.04 № 2-3, 2012.12.07 № 5-1 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
6. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2012 жылдың кірістерін бөлу нормативі келесі кірістердің кіші сыныптары бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық (қалалық) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады:
Бөрлі - 14%; Орал қаласы – 55,3%; Ақжайық, Бөкей ордасы, Жаңақала, Жәнібек, Зеленов, Казталов, Қаратөбе, Сырым, Тасқала, Теректі және Шыңғырлау – 100%;
2) әлеуметтік салық аудандық (қалалық) бюджеттерге келесі пайыздарда есепке алынады:
Бөрлі - 14%; Орал қаласы – 55,3%; Ақжайық, Бөкей ордасы, Жаңақала, Жәнібек, Зеленов, Казталов, Қаратөбе, Сырым, Тасқала, Теректі және Шыңғырлау – 100%.
7. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
8. Облыстық бюджеттен 2012 жылы төменгі бюджеттерге берілетін субвенциялар көлемінің жалпы сомасы 20 967 817 мың теңге болып белгіленсін, оның ішінде:
Ақжайық ауданы - 2 704 467 мың теңге;
Бөкей ордасы ауданы – 1 431 587 мың теңге;
Жаңақала ауданы - 1 443 720 мың теңге;
Жәнібек ауданы - 1 381 522 мың теңге;
Зеленов ауданы - 2 641 346 мың теңге;
Казталов ауданы - 2 167 431 мың теңге;
Қаратөбе ауданы - 1 577 903 мың теңге;
Сырым ауданы - 1 898 638 мың теңге;
Тасқала ауданы - 1 438 024 мың теңге;
Теректі ауданы - 2 950 297 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы - 1 332 882 мың теңге.
9. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджетке бюджеттік кредиттерді өтеуге сомасы 470 314 мың теңге қарастырылсын.
10. 2012 жылға арналған облыстық бюджетке төмен тұрған бюджеттерден бюджеттік алымдар қарастырылмайды деп белгіленсін.
11. 2012 жылға арналған облыстың жергілікті атқарушы органдарының резерві 175 825 мың теңге көлемінде бекітілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1, в соответствии с Решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 04.04.2012 № 2-3; с изменениями, внесенными Решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 07.12.2012 № 5-1 (вводится в действие с 01.01.2012).
5. Учесть в областном бюджете на 2012 год поступление сумм погашения бюджетных кредитов в общей сумме 776 445 тыс. тенге, в том числе из районных (городского) бюджетов на сумму 655 686 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными Решениями Западно-Казахстанского областного маслихата от 04.04.2012 № 2-3, 07.12.2012 № 5-1 (вводится в действие с 01.01.2012).
6. Установить на 2012 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в районные (городские) бюджеты в следующих процентах:
Бурлинский – 14%; город Уральск – 55,3%; Акжаикский, Бокейординский, Жангалинский, Жанибекский, Зеленовский, Казталовский, Каратобинский, Сырымский, Таскалинский, Теректинский и Чингирлауский – 100,0%;
2) социальный налог зачисляется в районные (городские) бюджеты в следующих процентах:
Бурлинский – 14%; город Уральск – 55,3%; Акжаикский, Бокейординский, Жангалинский, Жанибекский, Зеленовский, Казталовский, Каратобинский, Сырымский, Таскалинский, Теректинский и Чингирлауский – 100,0%.
7. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
8. Установить на 2012 год размеры субвенций, передаваемых из областного бюджета в нижестоящие бюджеты, в общей сумме 20 967 817 тыс. тенге, в том числе:
Акжаикскому району – 2 704 467 тыс. тенге;
Бокейординскому району – 1 431 58"7 тыс. тенге;
Жангалинскому району – 1 443 720 тыс. тенге;
Жанибекскому району – 1 381 522 тыс. тенге;
Зеленовскому району – 2 641 346 тыс. тенге;
Казталовскому району – 2 167 431 тыс. тенге;
Каратобинскому району – 1 577 903 тыс. тенге;
Сырымскому району – 1 898 638 тыс. тенге;
Таскалинскому району – 1 438 024 тыс. тенге;
Теректинскому району – 2 950 297 тыс. тенге;
Чингирлаускому району – 1 332 882 тыс. тенге.
9. Предусмотреть в областном бюджете на 2012 год погашение бюджетных кредитов в республиканский бюджет в сумме 470 314 тыс. тенге.
10. Установить, что бюджетные изъятия из нижестоящих бюджетов в областной бюджет на 2012 год не предусматриваются.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2012 год в размере 175 825 тыс. тенге.

Ескерту. 11 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012.04.04 № 2-3, 2012.12.07 № 5-1 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
12. Облыстың жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2012 жылдың 31 желтоқсанына 4 774 595 мың теңгені құрайды.
13. 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық (селолық) жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.
14. 2012 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлендіруге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 45 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.

Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными Решениями Западно-Казахстанского областного маслихата от 04.04.2012 № 2-3, 07.12.2012 № 5-1 (вводится в действие с 01.01.2012).
12. На 31 декабря 2012 года лимит долга местного исполнительного органа области составляет 4 774 595 тыс. тенге.
13. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2012 года.
14. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения местных бюджетов на 2012 год, согласно приложениям 45.

268 670
261
Облыстың білім басқармасы
1 401 646
003
Арнайы білім беру оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
709 083
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
578 254
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
102 350
058
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0
061
Республикалық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
11 838
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен "Назарбаев зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
121
4
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру
3 244 427
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
211 616
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру мекемелерінде мамандар даярлау
211 616
261
Облыстың білім басқармасы
3 032 811
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
2 818 423
034
Техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарында оқу-өндірістік шеберханаларды, зертханаларды жаңарту және қайта жабдықтау
125 000
047
Республикалық бюджеттен берiлетiн трансферттер есебiнен техникалық және кәсiптiк бiлiм беру ұйымдарының өндiрiстiк оқыту шеберлерiне өндiрiстiк оқытуды ұйымдастырғаны үшiн қосымша ақы белгiлеу
89 388
5
Мамандарды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру
857 223
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
0
007
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
24 964
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
24 964
261
Облыстың білім басқармасы
832 259
052
Жұмыспен қамту – 2020 бағдарламасын іске асыру шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
832 259
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
2 854 256
261
Облыстың білім басқармасы
1 113 117
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 563
002
Ақпараттық жүйелер құру
0
004
Облыстық мемлекеттік Білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру

268 670
261
Управление образования области
1 401 646
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
709 083
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
578 254
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
102 350
058
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
0
061
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы"
11 838
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев интеллектуальные школы" за счет трансфертов из республиканского бюджета
121
4
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
3 244 427
253
Управление здравоохранения области
211 616
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
211 616
261
Управление образования области
3 032 811
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
2 818 423
034
Обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования
125 000
047
Установление доплаты за организацию производственного обучения мастерам производственного обучения организаций технического и профессионального образования за счет трансфертов из республиканского бюджета
89 388
5
Переподготовка и повышение квалификации специалистов
857 223
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
0
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров
0
253
Управление здравоохранения области
24 964
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
24 964
261
Управление образования области
832 259
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках реализации Программы занятости 2020
832 259
9
Прочие услуги в области образования
2 854 256
261
Управление образования области
1 113 117
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
60 563
002
Создание информационных систем
0
004
Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования

32 729
005
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
46 591
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
228 663
011
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
208 413
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жеткіншектердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
152
029
Әдістемелік жұмыс
36 182
033
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
169 957
042
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
64 375
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
265 492
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 741 139
007
Республикалық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттер
748 727
008
Облыстық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
33 949
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
958 463
05
Денсаулық сақтау
17 805 134
1
Кең бейiндi ауруханалар
228 307
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
228 307
004
Денсаулық сақтау саласындағы орталық уәкілетті орган сатып алатын медициналық қызметтерді қоспағанда, бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарын жіберу бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету
228 307
2
Халықтың денсаулығын қорғау
809 450
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
809 450
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
557 667
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі қызметтер
142 492
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
107 901
012
2011-2015 жылдарға арналған "Саламатты Қазақстан" Мемлекеттік бағдарлама аясында бостандықтан айыру орындарында отырған және босап шыққан тұлғалар арасында АҚТҚ-инфекциясының алдын-алуға арналған әлеуметтік жобаларды іске асыру
1 390
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
0
3
Мамандандырылған медициналық көмек

32 729
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
46 591
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
228 663
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-
педагогической консультативной помощи населению
208 413
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
0
013
Капитальные расходы государственного органа
152
029
Методическая работа
36 182
033
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
169 957
042
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
64 375
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
265 492
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
0
271
Управление строительства области
1 741 139
007
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
748 727
008
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
33 949
037
Строительство и реконструкция объектов образования
958 463
05
Здравоохранение
17 805 134
1
Больницы широкого профиля
228 307
253
Управление здравоохранения области
228 307
004
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения, за исключением медицинских услуг, закупаемых центральным уполномоченным органом в области здравоохранения
228 307
2
Охрана здоровья населения
809 450
253
Управление здравоохранения области
809 450
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
557 667
006
Услуги по охране материнства и детства
142 492
007
Пропаганда здорового образа жизни
107 901
012
Реализация социальных проектов на профилактику ВИЧ-инфекции среди лиц находящихся и освободившихся из мест лишения свободы в рамках
Государственной программы "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы
1 390
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
0
3
Специализированная медицинская помощь

74 189
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
0
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
72 303
018
Жұмыспен қамту - 2020 бағдарламасына қатысушыларды кәсіпкерлікке оқыту
72 303
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
9 834 877
1
Тұрғын үй шаруашылығы
4 334 642
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
99 689
047
Жұмыспен қамту - 2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді-мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
99 689
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
187
041
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін тұрғын үй көмегін беруге арналған ағымдағы нысаналы трансферттер
187
261
Облыстың білім басқармасы
315 589
062
Аудандардың (республикалық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту - 2020 бағдарламасы шеңберінде елді-мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
315 589
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 919 177
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
1 691 793
024
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
97 884
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
2 125 000
031
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
4 500
056
Жұмыспен қамту - 2020 бағдарламасы шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдардың дамуына аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
0
2
Коммуналдық шаруашылық
5 500 235
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 965 002
013
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
76 040
030
Коммуналдық шаруашылық объектілерін дамыту
100 000
033
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
0

74 189
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
0
265
Управление предпринимательства и промышленности области
72 303
018
Обучение предпринимательству участников Программы занятости 2020
72 303
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
9 834 877
1
Жилищное хозяйство
4 334 642
253
Управление здравоохранения области
99 689
047
Ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020
99 689
256
Управление координации занятости и социальных программ области
187
041
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на оказание жилищной помощи
187
261
Управление образования области
315 589
062
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие сельских населенных пунктов в рамках Программы занятости 2020
315 589
271
Управление строительства области
3 919 177
014
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
1 691 793
024
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
97 884
027
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-
коммуникационной инфраструктуры
2 125 000
031
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
4 500
056
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020
0
2
Коммунальное хозяйство
5 500 235
271
Управление строительства области
1 965 002
013
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
76 040
030
Развитие объектов коммунального хозяйства
100 000
033
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения
0

1 485 809
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83 827
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
151 023
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 952
004
Ауыл шаруашылығының ақпараттық-маркетингтік жүйесін дамыту
0
007
Ақпараттық жүйелер құру
0
010
Асыл тұқымды мал шаруашылығын мемлекеттік қолдау
617 808
011
Өндірілетін ауыл шаруашылығы дақылдарының шығындылығы мен сапасын арттыруды мемлекеттік қолдау
22 144
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
10 435
016
Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық көшеттерін отырғызу және өсіруді қамтамасыз ету
4 038
020
Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағар май және басқа да тауар-материалдық құндылықтарының құнын арзандату
406 670
024
Малды қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, ауыл шаруашылығы малын соятын алаңдарды, пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмiндiлердi) салу және реконструкциялау
0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
51 522
030
Жануарлардың эпизоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
15 000
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
121 390
099
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін мамандарға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
99 832
099
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне әлеуметтiк қолдау шараларын iске асыру үшiн мамандарға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер
99 832
2
Су шаруашылығы
422 801
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
2 609
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
2 609
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
0

1 485 809
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
83 827
002
Поддержка семеноводства
151 023
003
Капитальные расходы государственного органа
1 952
004
Развитие информационно-маркетинговой системы сельского хозяйства
0
007
Создание информационных систем
0
010
Государственная поддержка племенного животноводства
617 808
011
Государственная поддержка повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур
22 144
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
10 435
016
Обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
4 038
020
Удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ
406 670
024
Строительство и реконструкция государственных пунктов искусственного осеменения животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, площадок по убою сельскохозяйственных животных, специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них
0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
51 522
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
15 000
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
121 390
099
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов
0
109
Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
99 832
099
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов
99 832
2
Водное хозяйство
#ССЫЛКА!
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
2 609
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
2 609
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
0

028
Уақытша сақтау пункттеріне дейін ветеринариялық препараттарды тасымалдау жөніндегі қызметтер
4 447
035
Республикалық бюджеттен берiлетiн трансферттер есебiнен азық-түлiк тауарларының өңiрлiк тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
491 444
038
Жануарлар ауруларының диагностикасы, жануарларды алдын алу, емдеу, өңдеу үшін қолданылатын ветеринариялық және зоогигиеналық мақсаттағы атрибуттарды және бұйымдарды сатып алу, сақтау және тасымалдау
80 195
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
169 687
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
169 687
271
Облыстың құрылыс басқармасы
110 237
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 079
005
Мемлекеттiк органның күрделi шығыстары
1 158
023
Ақпараттық жүйелер құру
0
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
51 000
124
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына арналған іс-шаралар жүргізу
0
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
59 450
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 450
002
Қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді-мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
40 000
003
Ақпараттық жүйелер құру
0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0
12
Көлiк және коммуникация
2 763 022
1
Автомобиль көлiгi
1 409 772
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
1 409 772
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 409 772
007
Көлік инфрақұрылымын дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
0
008
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне аудандық және елді-мекендердің көшелерін маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) күрделі және орташа жөндеуден өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0
4
Әуе көлiгi
19 082
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
19 082
004
Жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша тұрақты ішкі әуетасымалдарды субсидиялау

028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
4 447
035
Формирование региональных стабилизационных фондов
продовольственных товаров за счет трансфертов из
республиканского бюджета
491 444
038
Приобретение, хранение и перемещение изделий и атрибутов ветеринарного и зоогигиенического назначения, используемых для профилактики, лечения, обработки животных, диагностики заболеваний животных
80 195
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
169 687
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
169 687
271
Управление строительства области
110 237
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
58 079
005
Капитальные расходы государственного органа
1 158
023
Создание информационных систем
0
109
Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
0
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
51 000
124
Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
0
272
Управление архитектуры и градостроительства области
59 450
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
19 450
002
Разработка комплексных схем градостроительного развития и генеральных планов населенных пунктов
40 000
003
Создание информационных систем
0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
0
12
Транспорт и коммуникации
2 763 022
1
Автомобильный транспорт
1 409 772
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
1 409 772
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 409 772
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие транспортной инфраструктуры
0
008
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
0
4
Воздушный транспорт
19 082
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
19 082
004
Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок по решению местных исполнительных органов

186 731
042
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
124 362
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 742 210
007
Республикалық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттер
008
Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға аудандар облыстық бюджеттен (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 742 210
05
Денсаулық сақтау
15 688 848
1
Кең бейiндi ауруханалар
184 464
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
184 464
004
Денсаулық сақтау саласындағы орталық уәкілетті орган сатып алатын медициналық қызметтерді қоспағанда, бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарын жіберу бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету
184 464
2
Халықтың денсаулығын қорғау
796 326
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
796 326
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
495 478
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі қызметтер
187 717
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
110 739
012
2011-2015 жылдарға арналған "Саламатты Қазақстан" Мемлекеттік бағдарлама аясында бостандықтан айыру орындарында отырған және босап шыққан тұлғалар арасында АҚТҚ- инфекциясының алдын-алуға арналған әлеуметтік жобаларды іске асыру
1 390
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
1 002
3
Мамандандырылған медициналық көмек
5 493 343
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5 493 343
009
Туберкулезден, жұқпалы аурулардан, жүйесінің бұзылуынан және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде жүйкеге әсер ететін заттарды қолдануға байланысты зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
3 421 047
019
Туберкулезбен ауыратындарды туберкулез ауруларына қарсы препараттармен қамтамасыз ету
121 901
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
110 894
021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
183 124
022
Бүйрек функциясының созылмалы жеткіліксіздігі, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегі транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
206 119
026
Гемофилиямен ауыратындарды емдеу кезінде қанның ұюы факторларымен қамтамасыз ету

186 731
042
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
124 362
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
271
Управление строительства области
1 742 210
007
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
008
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
037
Строительство и реконструкция объектов образования
1 742 210
05
Здравоохранение
15 688 848
1
Больницы широкого профиля
184 464
253
Управление здравоохранения области
184 464
004
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения, за исключением медицинских услуг, закупаемых центральным уполномоченным органом в области здравоохранения
184 464
2
Охрана здоровья населения
796 326
253
Управление здравоохранения области
796 326
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
495 478
006
Услуги по охране материнства и детства
187 717
007
Пропаганда здорового образа жизни
110 739
012
Реализация социальных проектов на профилактику ВИЧ-инфекции среди лиц находящихся и освободившихся из мест лишения свободы в рамках
Государственной программы "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы
1 390
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
1 002
3
Специализированная медицинская помощь
5 493 343
253
Управление здравоохранения области
5 493 343
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
3 421 047
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
121 901
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
110 894
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
183 124
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
206 119
026
Обеспечение факторами свертывания крови при лечении взрослых, больных гемофилией

255 900
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
015
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) жүйкесі бұзылған мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
319 382
261
Облыстың білім басқармасы
468 300
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
436 477
037
Әлеуметтік сауықтандыру
31 823
271
Облыстың құрылыс басқармасы
0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
2
Әлеуметтiк көмек
143 700
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
143 700
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
143 700
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
72 035
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
72 035
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 035
004
Ақпараттық жүйелер құру
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
017
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
018
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебiнен үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
037
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының іс-шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттері
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
0
018
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасына қатысушыларды кәсіпкерлікке оқыту
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 730 007
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 836 000
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 836 000
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
586 000
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
1 250 000
056
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдардың дамуына аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері
2
Коммуналдық шаруашылық

255 900
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими паталогиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
319 382
261
Управление образования области
468 300
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
436 477
037
Социальная реабилитация
31 823
271
Управление строительства области
0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
2
Социальная помощь
143 700
256
Управление координации занятости и социальных программ области
143 700
003
Социальная поддержка инвалидов
143 700
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
72 035
256
Управление координации занятости и социальных программ области
72 035
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
72 035
004
Создание информационных систем
007
Капитальные расходы государственного органа
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов специальных социальных услуг
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
037
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мероприятий Программы занятости 2020
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
265
Управление предпринимательства и промышленности области
0
018
Обучение предпринимательству участников Программы занятости 2020
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 730 007
1
Жилищное хозяйство
1 836 000
271
Управление строительства области
1 836 000
014
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
586 000
027
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-
коммуникационной инфраструктуры
1 250 000
056
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020
2
Коммунальное хозяйство

007
Ақпараттық жүйелер құру
010
Асыл тұқымды мал шаруашылығын мемлекеттік қолдау
79 410
011
Өндірілетін ауыл шаруашылығы дақылдарының шығындылығы мен сапасын арттыруды мемлекеттік қолдау
11 928
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
32 844
016
Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық көшеттерін отырғызу және өсіруді қамтамасыз ету
14 214
020
Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағар май және басқа да тауар-материалдық құндылықтарының құнын арзандату
454 714
024
Малды қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, ауыл шаруашылығы малын соятын алаңдарды, пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмiндiлердi) салу және қайта жағарту
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
099
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
258
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
113 981
099
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
113 981
2
Су шаруашылығы
0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
0
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
0
009
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
271
Облыстың құрылыс басқармасы
0
029
Су шаруашылығының объектілерін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
3
Орман шаруашылығы
363 228
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
363 228
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
352 012
006
Жануарлар дүниесін қорғау
11 216
271
Облыстың құрылыс басқармасы
0

007
Создание информационных систем
010
Государственная поддержка племенного животноводства
79 410
011
Государственная поддержка повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур
11 928
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
32 844
016
Обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
14 214
020
Удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ
454 714
024
Строительство и реконструкция государственных пунктов искусственного осеменения животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, площадок по убою сельскохозяйственных животных, специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
099
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов
109
Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
113 981
099
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов
113 981
2
Водное хозяйство
0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
0
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
255
Управление сельского хозяйства области
0
009
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
271
Управление строительства области
0
029
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие объектов водного хозяйства
3
Лесное хозяйство
363 228
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
363 228
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
352 012
006
Охрана животного мира
11 216
271
Управление строительства области
0

255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
0
034
Тауарлық балық өсіру өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
5
Қоршаған ортаны қорғау
186 498
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы
186 498
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 626
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
141 872
010
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау және қорғау
011
ІІ, ІІІ, ІV санат объектілеріне мемлекеттiк экологиялық сараптама жүргізу
012
Ақпараттық жүйелер құру
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
271
Облыстың құрылыс басқармасы
0
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
6
Жер қатынастары
32 610
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
32 610
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 610
002
Ақпараттық жүйелер құру
003
Жер қатынастарын реттеу
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
0
013
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі іс-шараларды өткізу
026
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
027
Жергілікті атқарушы органдардың ветеринария саласындағы бөлімшелерін ұстау
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызмет көрсету
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
80 881
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
80 881
271
Облыстың құрылыс басқармасы
55 956
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 956
023
Ақпараттық жүйелер құру
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
124
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына арналған іс-шаралар жүргізу

255
Управление сельского хозяйства области
0
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства
5
Охрана окружающей среды
186 498
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
186 498
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
44 626
008
Мероприятия по охране окружающей среды
141 872
010
Содержание и защита особо охраняемых природных территорий
011
Проведение государственной экологической экспертизы объектов II, III, IV категорий
012
Создание информационных систем
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
271
Управление строительства области
0
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
6
Земельные отношения
32 610
251
Управление земельных отношений области
32 610
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
32 610
002
Создание информационных систем
003
Регулирование земельных отношений
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
0
255
Управление сельского хозяйства области
0
013
Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
026
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на проведение противоэпизоотических мероприятий
027
Содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
80 881
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
80 881
271
Управление строительства области
55 956
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
55 956
023
Создание информационных систем
109
Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
124
Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы

261
Облыстың білім басқармасы
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
05
Денсаулық сақтау
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
010
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, халыққа амбулаторлық-емханалық көмек көрсету
005
Жергiлiктi денсаулық сақтау ұйымдары үшiн қан, оның құрамдас бөліктері мен препараттарын өндiру
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
011
Жедел медициналық көмек көрсету және санитарлық авиация
009
Туберкулезден, жұқпалы және психикалық аурулардан және жүйкесі бұзылуынан, соның ішінде жүйкеге әсер ететін заттарды қолданылуымен байланысты зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
008
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
019
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
022
Бүйрегі жетімсіз ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
Мәслихаттың
2011 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 36-1 шешіміне
5 қосымша
2012 жылға арналған аудандық (қалалық)
бюджеттердің орындау процесінде секвестрлендіруге
жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта бiлiм беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
05
Денсаулық сақтау
9
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта бiлiм беру
123
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
002
Ерекше жағдайларда сырқатты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру

261
Управление образования области
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
05
Здравоохранение
253
Управление здравоохранения области
010
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
007
Пропаганда здорового образа жизни
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация
012
Областные базы спецмедснабжения
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
022
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Приложение 5
к решению маслихата
от 6 декабря 2011 года № 36-1
Перечень бюджетных программ
не подлежащих секвестрированию
в процессе исполнения районных
(городского) бюджетов на 2012 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетной программы
Программа
Наименование
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
05
Здравоохранение
9
Прочие услуги в области здравоохранения
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь