2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2011 жылғы 22 желтоқсандағы № 34-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 10 қаңтарда № 7-5-137 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2013 жылғы 21 қаңтардағы № 6-9 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 21.01.2013 № 6-9 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшыларға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2 345 119 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 503 082 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 208 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 402 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 839 427 мың теңге;
2) шығындар – 2 363 121 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 184 759 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несиелер – 184 759 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде: қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -202 761 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 202 761 мың теңге;
қарыздар түсімі – 183 394 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 789 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 22 156 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихаттың 2012.04.19 № 2-4, 2012.07.23 № 4-4, 2012.12.21 № 5-1 Шешімдерімен (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2012 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2011 жылғы 6 желтоқсандағы № 36-1 "2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне және осы шешімнің 5 тармағына сәйкес құрастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының баптары қатерге және басшылыққа алынсын.
4. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің және несиелердің жалпы сомасы – 279 193,0 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:

О районном бюджете на 2012-2014 годы
Решение Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 декабря 2011 года № 34-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 10 января 2012 года № 7-5-137. Утратило силу решением Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21 января 2013 года № 6-9
Сноска. Утратило силу решением Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21.01.2013 № 6-9
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года № 148 районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 345 119 тыс. тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 503 082 тыс. тенге;
неналоговым поступлениям – 1 208 тыс. тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 402 тыс. тенге;
поступления трансфертов – 1 839 427 тыс. тенге;
2) затраты – 2 363 121 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 184 759 тыс. тенге;
бюджетные кредиты – 184 759 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тыс. тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами:
приобретение финансовых активов – 0 тыс. тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тыс. тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -202 761 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 202 761 тыс. тенге;
поступление займов – 183 394 тыс. тенге;
погашение займов – 2 789 тыс. тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 22 156 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными Решениями Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 19.04.2012 № 2-4, от 23.07.2012 № 4-4, от 21.12.2012 № 5-1 (вступает в силу с 01.01.2012).
2. Поступления в районный бюджет на 2012 год формируется в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 6 декабря 2011 года № 36-1 "Об областном бюджете на 2012-2014 годы" и согласно пункту 5 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2012 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского и областного бюджета в общей сумме - 279 193 тыс. тенге, в том числе:

1) негiзгi орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердегi физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдығымен жарақтадыруға – 4 097 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 2 776 мың теңге;
қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) асырап бағу үшін ай ай сайын ақшалай қаражаттарын төлеуге – 6 328 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге – 1 499 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға – 22 642 мың теңге;
"Назарбаев зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымдардың оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға – 1 324 мың теңге;
арнайы әлеуметтік қызмет стандарттарын енгізуге – 7 900 мың теңге;
еңбекақыны субсидиялауға – 11 631 мың теңге;
жастар тәжірибесін ұйымдастыруға – 12 079 мың теңге;
жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге – 7 098 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 28 561 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 5 090 мың теңге;
мамандары әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 48 540 мың теңге;
мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйiн жобалауға, с салуға және (немесе) сатып алуға – 22 000 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 97 628 мың теңге;
5. Аудандық бюджеттің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2012 жылдың кірістер бөлу нормативі келесі кірістердің кіші сыныптары бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% есепке алынады.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
7. Облыстық бюджеттен 2012 жылы берілетін субвенция көлемінің жалпы сомасы – 1 443 720 мың теңге болып қарастырылғаны ескерілсін.
8. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2012 жылға арналған резерві – 3 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.
9. 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық (селолық) жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің мөлшерлемелерімен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.

1) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 4 097 тыс. тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 2 776 тыс. тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 6 328 тыс. тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 1 499 тыс. тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 22 642 тыс. тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы" – 1 324 тыс. тенге;
на введение стандартов специальных социальных услуг – 7 900 тыс. тенге;
субсидирование заработной платы – 11 631 тыс. тенге;
на организацию молодежной практики – 12 079 тыс. тенге;
на обеспечение деятельности центров занятости – 7 098 тыс. тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 28 561 тыс. тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 5 090 тыс. тенге;
бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 48 540 тыс. тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 22 000 тыс. тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 97 628 тыс. тенге.
5. Установить на 2012 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности районного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в районный бюджет в размере – 100%;
2) социальный налог зачисляется в районный бюджет в размере – 100%.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Установить на 2012 год размеры субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме - 1 443 720 тыс. тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в размере - 3 000 тыс. тенге;
9. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданским служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2012 года.

10. 2012 жылға арналған аудандық бюджетті атқару үдерісінде секвестрлендіруге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сай бекітілсін.
11. 2012 жылға арналған аудандық бюджеттің ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сай бекітілсін.
12. Аудандық қазынашылық басқармасы осы шешімнің 5 тармағында белгіленген кірістер бөлу нормативіне сәйкес тиісті бюджеттің шотына қаржылар есептелуін қамтамасыз етсін.

10. Установить перечень местных бюджетных программ не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения районного бюджета на 2012 год согласно приложению 4.
11. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов на 2012 год согласно приложению 5.
12. Районному управлению казначейства обеспечить зачисление средств на счет районного бюджета согласно нормативу распределения доходов, установленным пунктом 5 настоящего решения.

13. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                  Н. Бекмашев
Аудандық мәслихат хатшысы        Р. Саматов
Аудандық мәслихаттың
2011 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 34-2 шешіміне 1 қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихаттың 2012.12.21 № 5-1 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен
мың.теңге
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелiгi
АТАУЫ
І. КІРІСТЕР

13. Данное решение вступает в силу с 1 января 2012 года.
Председатель сессии              Н. Бекмашев
Секретарь районного маслихата    Р. Саматов
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 22 декабря 2011 года № 34-2
Районный бюджет на 2012 год
Сноска. Приложение 1 в редакции Решения Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21.12.2012 № 5-1 (вступает в силу с 01.01.2012)
тыс. тенге
Категория
Сумма, тыс. тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
І. Доходы

365
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
12 080
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
12 080
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 758
002
Ақпараттық жүйелер құру
322
02
Қорғаныс
2 058
1
Әскери мұқтаждықтар
2 058
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2 058
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2 058
04
Бiлiм беру
1 418 583
1
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту
125 213
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
125 213
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
121 437
021
Республикалық бюджеттен берiлетiн нысаналы трансферттер есебiнен жалпы үлгiдегi, арнайы (түзету), дарынды балалар үшiн мамандандырылған, жетiм балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшiн балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттiк жасқа толмағандарды бейiмдеу орталықтары тәрбиешiлерiне бiлiктiлiк санаты үшiн қосымша ақының мөлшерiн ұлғайту
1 000
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
2 776
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
1 262 212
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 262 212
003
Жалпы білім беру
1 178 368
006
Балаларға қосымша білім беру
64 893
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Назарбаев зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
542
064
Бастауыш, негiзгi орта, жалпыға бiрдей орта бiлiм беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгiдегi, арнайы (түзету); жетiм балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердiң, мектеп-интернаттарының мұғалiмдерiне бiлiктiлiк санаты үшiн қосымша ақы мөлшерiн республикалық бюджеттен берiлетiн трансферттер есебiнен ұлғайту
18 409
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
31 158
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
30 808
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 342
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
14 798
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
352
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері

365
9
Прочие государственные услуги общего характера
12 080
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
12 080
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения   бюджета  и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
11 758
002
Создание информационных систем
322
02
Оборона
2 058
1
Военные нужды
2 058
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2 058
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2 058
04
Образование
1 418 583
1
Дошкольное воспитание и обучение
125 213
464
Отдел образования района (города областного значения)
125 213
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
121 437
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
1 000
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
2 776
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
1 262 212
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 262 212
003
Общеобразовательное обучение
1 178 368
006
Дополнительное образование для детей
64 893
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев интеллектуальные школы" за счет трансфертов из республиканского бюджета
542
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа,
специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
18 409
9
Прочие услуги в области образования
31 158
464
Отдел образования района (города областного значения)
30 808
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
8 342
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
14 798
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
352
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета