2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 20 желтоқсандағы № 40-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2011 жылғы 27 желтоқсанда № 7-7-137 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 18 наурыздағы № 10-7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихаттың 18.03.2013 № 10-7 шешімімен (қол қойылған куннен бастап күшіне енеді)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2011 жылғы 6 желтоқсандағы № 36-1 "2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 133 749 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 827 246 мың тенге;
салықтық емес түсімдер – 7 916 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 52 296 мың тенге;
трансферттер түсімі – 3 246 291 мың теңге;
2) шығындар – 4 100 832 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 265 500 мың теңге, соның ішінде;
бюджеттік кредиттер – 308 155 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 42 655 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 3 766 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 3 766 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -236 349 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 236  349 мың теңге:
қарыздар түсімі – 307 755 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 127 129 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 55 723 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихаттың 2012.04.28 № 3-1, 2012.08.22 № 6-1, 2012.11.23 № 7-1, 2012.12.20 № 8-1 (2012.01.01.бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. 2012 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 91213 баптары қатерге және басшылыққа алынсын.

О районном бюджете на 2012-2014 годы
Решение Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 декабря 2011 года № 40-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 27 декабря 2011 года № 7-7-137. Утратило силу решением Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18 марта 2013 года № 10-7
Сноска. Утратило силу решением Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18.03.2013 № 10-7
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 6 декабря 2011 года № 36-1 "Об областном бюджете на 2012-2014 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3075) районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 133 749 тыс. тенге, в том числе:
налоговые поступления – 827 246 тыс. тенге;
неналоговые поступления – 7 916 тыс. тенге;
поступления от продажи основного капитала – 52 296 тыс. тенге;
поступления трансфертов – 3 246 291 тыс. тенге;
2) затраты – 4 100 832 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 265 500 тыс. тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 308 155 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов – 42 655 тыс. тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3 766 тыс. тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 3 766 тыс. тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тыс. тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -236 349 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 236 349 тыс. тенге:
поступление займов – 307 755 тыс. тенге;
погашение займов – 127 129 тыс. тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 55 723 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными Решениями Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28.04.2012 № 3-1, от 22.08.2012 № 6-1, от 23.11.2012 № 7-1, от 20.12.2012 № 8-1 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Поступления в районный бюджет на 2012 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 91213 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы".

1) 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 692 656 мың теңге қарастырылсын, соның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 25 531 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 8 188 мың теңге;
үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтық, бағдарламалық қамтамасыз етуге – 5 300 мың теңге;
қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге – 15 418 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға – 39 144 мың теңге;
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға – 1 150 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге – 3 029 мың теңге;
эпизоотияға қарсы шараларды жүргізуге – 21 757 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 17 926  мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 60 000 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға – 39 830 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттер – 157 755 мың теңге;
жалақыны субсидиялауға – 6 855 мың теңге;
жастар тәжірибесін ұйымдастыруға – 11 150 мың теңге;
жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге – 9 698 мың теңге;
Махамбет ауылындағы жалпы орта білім беретін мектепті күрделі жөндеуге - 109 667 мың теңге;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға - 7 249 мың теңге;
кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне жөндеу жүргізу бойынша кредит беруге - 150 000 мың теңге;
ауданның жалпы білім беретін мектептердің штаттарына логопед, дефектолог енгізілуіне және мектепке дейінгі ұйымдарының жанынан екі инклюзивті кабинеттің ашылуына байланысты – 3 009 мың теңге.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихаттың 2012.04.28 № 3-1, 2012.08.22 № 6-1, 2012.11.23 № 7-1, 2012.12.20 № 8-1 (2012.01.01.бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.

1) Учесть в районном бюджете на 2012 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 692 656 тыс. тенге, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 25 531 тыс. тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 8 188 тыс. тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 5 300 тыс. тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 15 418 тыс. тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 39 144 тыс. тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" – 1 150 тыс. тенге;
на введение стандартов специальных социальных услуг – 3 029 тыс. тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 21 757 тыс. тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов – 17 926 тыс. тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 60 000 тыс. тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 39 830 тыс. тенге;
на бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 157 755 тыс. тенге;
на субсидирование заработной платы - 6 855 тыс. тенге;
на организацию молодежной практики – 11 150 тыс. тенге;
на обеспечение деятельности центров занятости – 9 698 тыс. тенге;
на капитальный ремонт средней общеобразовательной школы в селе Махамбет - 109 667 тыс. тенге;
на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" - 7 249 тыс. тенге;
на кредитование по проведению ремонта общего имущества объектов кондоминиума - 150 000 тыс. тенге;
в связи с введением в штат общеобразовательных школ района дефектологов, логопедов и с открытием при дошкольных организациях двух инклюзивных кабинетов – 3 009 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными Решением Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28.04.2012 № 3-1, от 22.08.2012 № 6-1, от 23.11.2012 № 7-1, от 20.12.2012 № 8-1 (вводится в действие с 01.01.2012).

3-1. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет қаражат есебінен бөлінетін нысаналы даму трансферттері және ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 220 044 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Асан ауылындағы мектепті ұстауға – 60 000 мың теңге;
жалпы орта білім беретін мектептердегі медициналық кабинеттер үшін құрал-жабдықтар алуға – 2 500 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге - 15 000 мың теңге;
ардагерлердің санаторлық-курорттық емделуін қамтамасыз етуге – 1 200 мың теңге;
"2011 жылғы облыстағы үздік елді мекен" конкурсының жеңімпаздарын марапаттауға - 5 000 мың теңге;
"Қаражар ауылының су құбырын қайта жаңғырту" жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 1 800 мың теңге;
"Дариян ауылының су құбырын қайта жаңғырту" жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 1 800 мың теңге;
"Мичурин ауылының су құбырын қайта жаңғырту" жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 960 мың теңге;
Погодаево ауылының су құбырын қайта құруды аяқтауға облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер - 43 784 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етуге - 77 000 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға - 11 000 мың теңге.
Ескерту. Шешім 3-1 тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихаттың 2012.04.28 № 3-1 (2012.01.01.бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2012 жылдың кірістерін бөлу нормативі келесі кірістердің кіші сыныптары бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке келесі пайызда есепке алынады - 100,0%;

3-1. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые трансферты на развитие и целевые текущие трансферты районным бюджетам, выделяемые за счет средств областного бюджета в общей сумме 220 044 тыс. тенге, в том числе:
на содержание школы в селе Асан - 60 000 тыс. тенге;
на оборудование медицинских кабинетов в общеобразовательных школах - 2 500 тыс. тенге;
на государственные пособия на детей до 18 лет - 15 000 тыс. тенге;
на обеспечение санаторно-курортного лечения ветеранов - 1 200 тыс. тенге;
на награждение победителей областного конкурса "Лучший населенный пункт области 2011 года" - 5 000 тыс. тенге;
на разработку проектно-сметной документации по проекту "Реконструкция водопровода села Каражар" - 1 800 тыс. тенге;
на разработку проектно-сметной документации по проекту "Реконструкция водопровода села Дарьинское" - 1 800 тыс. тенге;
на разработку проектно-сметной документации по проекту "Реконструкция водопровода села Мичуринское" - 960 тыс. тенге;
целевые трансферты из областного бюджета на завершение реконструкции водопровода в селе Погодаево" - 43 784 тыс. тенге;
на обеспечение жильем отдельных категорий граждан - 77 000 тыс. тенге;
на развитие коммунального хозяйства - 11 000 тыс. тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1, в соответствии с Решением Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28.04.2012 № 3-1 (вводится в действие с 01.01.2012).
4. Установить на 2012 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в районный бюджет в следующих процентах – 100,0%;

2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке келесі пайызда есепке алынады - 100,0%.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. 2012 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 8 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.

2) социальный налог зачисляется в районный бюджет в следующих процентах – 100,0%.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в размере 8 000 тыс. тенге.

7. 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық (селолық) жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.

7. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2012 года.

8. 2012 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлендіруге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы                  Е. Киянская
Аудандық мәслихат хатшысы        В. Шохина
Аудандық мәслихатының
2011 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 40-1 шешіміне 1 қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджет

8. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестрированию в процессе исполнения местных бюджетов на 2012 год, согласно приложению 4.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии              Е. Киянская
Секретарь районного маслихата    В. Шохина
Приложение 1
к решению районного маслихата
№ 40-1 от 20 декабря 2011 года
Районный бюджет на 2012 год

13 749
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
67 020
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
66 440
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
580
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
268 979
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
268 724
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
255
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
26 894
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
26 894
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 234
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 660
02
Қорғаныс
1 851
1
Әскери мұқтаждықтар
1 851
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1 851
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
1 851
04
Білім беру
2 702 940
1
Мектепке дейiнгi тәрбиелеу және оқыту
172 930
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
172 930
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
146 715
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
684
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
25 531
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
2 472 206
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
1 539
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
1 539
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 470 667
003
Жалпы білім беру
2 316 811
006
Балаларға қосымша білім беру
111 234
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен "Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
1 150
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту

13 749
122
Аппарат акима района (города областного значения)
67 020
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района
(города областного значения)
66 440
003
Капитальные расходы государственного органа
580
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
268 979
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
268 724
022
Капитальные расходы государственного органа
255
9
Прочие государственные услуги общего характера
26 894
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
26 894
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
25 234
015
Капитальные расходы государственного органа
1 660
02
Оборона
1 851
1
Военные нужды
1 851
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1 851
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
1 851
04
Образование
2 702 40
1
Дошкольное воспитание и обучение
172 930
464
Отдел образования района (города областного значения)
172 930
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
146 715
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
684
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
25 531
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
2 472 06
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
1 539
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
1 539
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 470 67
003
Общеобразовательное обучение
2 316 11
006
Дополнительное образование для детей
111 234
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы" за счет трансфертов из республиканского бюджета
1 150
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета