"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 1 сәуірдегі № 141 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 36 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 20 қаңтарда № 7391 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 71 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 13.03.2013 № 71 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 1 сәуірдегі № 141 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6148 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшада:
бюджет түсімдерінің сыныптамасында:
2 «Салықтық емес түсiмдер» санатында:
04 «Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар» сыныбында:
1 «Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар» кіші сыныбында:
45 «Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi салатын әкiмшiлiк айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар» ерекшелігінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«45 Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетiнің тапсырмасы бойынша және/немесе шешімдерін орындау үшін төленуге тиіс санкциялар, өндіріп алулар»;
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 «Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер» функционалдық тобында:
9 «Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 061 бюджеттік бағдарламасы бар 271 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«271 Облыстың құрылыс басқармасы
061 Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту»;
02 «Қорғаныс» функционалдық тобында:
2 «Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру» функционалдық кіші тобында:
202 «Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 «Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру жөніндегі қызметтер» бюджеттік бағдарламасы бойынша;
100 «Қорғанысты және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін ұйымдастыру саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және іске асыру жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету» бюджеттік кіші бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«100 Табиғи және техногендік төтенше сипаттағы жағдайлардың алдын алу және жою саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету»;
07 «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық» функционалдық тобында:
1 «Тұрғын ұй шаруашылығы» функционалдық кіші тобында:
271 «Облыстың құрылыс басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
056 «Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы шеңберінде аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамытуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер» бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
«056 Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы шеңберінде аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне құрылысқа және (немесе) тұрғын үй сатып алуға және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері»;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2010 года № 141 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 36. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 января 2012 года № 7391. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 71
Сноска. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования РК от 13.03.2013 № 71 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2010 года № 141 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6148), следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному приказу:
в классификации поступлений бюджета:
в категории 2 "Неналоговые поступления":
в классе 04 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан":
в подклассе 1 "Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора":
наименование специфики 45 "Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые Счетным комитетом по контролю за исполнением республиканского бюджета, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора" изложить в следующей редакции:
"45 Санкции, взыскания, подлежащие уплате по поручению и/или во исполнения решений Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета, за исключением поступлений от организации нефтяного сектора";
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие государственные услуги общего характера":
дополнить администратором бюджетных программ 271 с бюджетной программой 061 следующего содержания:
"271 Управление строительства области
061 Развитие объектов государственных органов";
в функциональной группе 02 "Оборона":
в функциональной подгруппе 2 "Организация работы по чрезвычайным ситуациям":
по администратору бюджетных программ 202 "Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан":
по бюджетной программе 001 "Услуги по формированию и реализации государственной политики в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера":
в наименование бюджетной подпрограммы 100 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа по формированию и реализации государственной политики в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 1 "Жилищное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 271 "Управление строительства области":
в наименование бюджетной программы 056 "Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья и развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;

мынадай мазмұндағы 010 бюджеттік бағдарламасы бар 351 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«351 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
010 Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру»;
10 «Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары» функционалдық тобында:
9 «Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер» функционалдық кіші тобында:
364 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 035 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«035 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру».
2. Бюджеттік рәсімдер әдіснамасы департаменті (А.Н. Қалиева) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Б. Жәмішев

дополнить администратором бюджетных программ 351 с бюджетной программой 010 следующего содержания:
"351 Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
010 Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений":
по администратору бюджетных программ 364 "Управление предпринимательства и промышленности города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 035 следующего содержания:
"035 Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров за счет трансфертов из республиканского бюджета".
2. Департаменту методологии бюджетных процедур (А.Н. Калиева) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр                                    Б. Жамишев