"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 1 сәуірдегі № 141 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 7 наурыздағы № 143 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 16 наурызда № 7468 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 71 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 13.03.2013 № 71 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 1 сәуірдегі № 141 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6148 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшада:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 «Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер» функционалдық тобында:
4 «Iргелi ғылыми зерттеулер» функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 131 бюджеттік бағдарламасы бар 202, 212, 213 және 215 бюджеттік бағдарламалар әкімшісілерімен толықтырылсын:
«202 Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
131 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыруды қамтамасыз ету
212 Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
131 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыруды қамтамасыз ету
213 Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
131 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыруды қамтамасыз ету
215 Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi
131 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыруды қамтамасыз ету»;
225 «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 131 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«131 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыруды қамтамасыз ету»;
мынадай мазмұндағы 131 бюджеттік бағдарламасы бар 226, 233, 234, 235 және 601 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
«226 Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
131 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыруды қамтамасыз ету
233 Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi
131 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыруды қамтамасыз ету
234 Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
131 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыруды қамтамасыз ету
235 Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
131 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыруды қамтамасыз ету
601 Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
131 Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыруды қамтамасыз ету»;
5 «Жоспарлау және статистикалық қызмет» функционалдық кіші тобында:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2010 года № 141 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 7 марта 2012 года № 143. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 марта 2012 года № 7468. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 71
Сноска. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования РК от 13.03.2013 № 71 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2010 года № 141 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6148), следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному приказу:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 4 "Фундаментальные научные исследования":
дополнить администраторами бюджетных программ 202, 212, 213 и 215 с бюджетной программой 131 следующего содержания:
"202 Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
131 Обеспечение базового финансирования субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
212 Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
131 Обеспечение базового финансирования субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
213 Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
131 Обеспечение базового финансирования субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
215 Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
131 Обеспечение базового финансирования субъектов научной и (или) научно-технической деятельности";
по администратору бюджетных программ 225 "Министерство образования и науки Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 131 следующего содержания:
"131 Обеспечение базового финансирования субъектов научной и (или) научно-технической деятельности";
дополнить администраторами бюджетных программ 226, 233, 234, 235 и 601 с бюджетной программой 131 следующего содержания:
"226 Министерство здравоохранения Республики Казахстан
131 Обеспечение базового финансирования субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
233 Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
131 Обеспечение базового финансирования субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
234 Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
131 Обеспечение базового финансирования субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
235 Министерство культуры и информации Республики Казахстан
131 Обеспечение базового финансирования субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
601 Национальное космическое агентство Республики Казахстан
131 Обеспечение базового финансирования субъектов научной и (или) научно-технической деятельности";
в функциональной подгруппе 5 "Планирование и статистическая деятельность":

258 «Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы», 357 «Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы» және 453 «Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі» бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
мынадай мазмұндағы 110 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«110 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуы арқылы iске асырылуы жоспарланатын бюджеттiк инвестициялардың экономикалық сараптамасы»;
03 «Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі» функционалдық тобында:
3 «Сот қызметi» функционалдық кіші тобында:
501 «Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
007 «Сот билігінің жергілікті органдарының сот төрелігін іске асыруын қамтамасыз етуі» бюджеттік бағдарламасы бойынша;
100 «Сот билігінің жергілікті органдарының сот төрелігін жіберілуін қамтамасыз етуі» бюджеттік кіші бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«100 Сот билігінің жергілікті органдарының сот төрелігін іске асыруын қамтамасыз етуі»;
08 «Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк» функционалдық тобында:
4 «Туризм» функционалдық кіші тобында:
380 «Алматы қаласы туризм басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 005 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«005 Туризм нысандарын дамыту»;
13 «Басқалар» функционалдық тобында:
9 «Басқалар» функционалдық кіші тобында:
372 ««Астана – жаңа қала» арнайы экономикалық аймағын әкімшілендіру басқармасы» бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 065 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту»;
Шығыстардың экономикалық сыныптамасында:
1 «Ағымдағы шығындар» санатында:
01 «Тауарлар мен қызметтерге арналған шығындар» сыныбында:
110 «Жалақы» кіші сыныбында:
114 «Жинақтаушы зейнетақы қорларына судьялардың қосымша белгiленген мiндеттi зейнетақы жарналары және әскери қызметшiлердiң, iшкi iстер органдары, Қазақстан Республикасы Қылмыстық атқару жүйесi комитетi, қаржы полициясы органдары және мемлекеттiк өртке қарсы қызмет қызметкерлерiнiң мiндеттi зейнетақы жарналары» ерекшелігінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Жинақтаушы зейнетақы қорларына мiндеттi зейнетақы жарналары және бюджет қаражаты есебінен жинақтаулы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналары»;
2 «Күрделi шығындар» санатында:
04 «Негiзгi капиталды сатып алу» сыныбында:
420 «Негiзгi капиталды құру» кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 424 ерекшелікпен толықтырылсын:
«424 Мемлекеттiк кәсiпорындардың ғимараттары мен құрылыстарын салу (реконструкциялау)»;
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшада:
Қазақстан Республикасы бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымында:
110 «Жалақы» кіші сыныбында:
114 «Жинақтаушы зейнетақы қорларына судьялардың қосымша белгiленген мiндеттi зейнетақы жарналары және әскери қызметшiлердiң, iшкi iстер органдары, Қазақстан Республикасы Қылмыстық атқару жүйесi комитетi, қаржы полициясы органдары және мемлекеттiк өртке қарсы қызмет қызметкерлерiнiң мiндеттi зейнетақы жарналары» ерекшелігінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Жинақтаушы зейнетақы қорларына мiндеттi зейнетақы жарналары және бюджет қаражаты есебінен жинақтаулы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналары»;
«Анықтама» бағаны мынадай редакцияда жазылсын:

по администраторам бюджетных программ 258 "Управление экономики и бюджетного планирования области", 357 "Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы" и 453 "Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)":
дополнить бюджетной программой 110 следующего содержания:
"110 Экономическая экспертиза бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц";
в функциональной группе 03 "Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность":
в функциональной подгруппе 3 "Судебная деятельность":
по администратору бюджетных программ 501 "Верховный Суд Республики Казахстан":
по бюджетной программе 007 "Обеспечение отправления правосудия местными органами судебной власти":
в наименование бюджетной подпрограммы 100 "Обеспечение отправления правосудия местными органами судебной власти" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 4 "Туризм":
по администратору бюджетных программ 380 "Управление туризма города Алматы":
дополнить бюджетной программой 005 следующего содержания:
"005 Развитие объектов туризма";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":
по администратору бюджетных программ 372 "Управление администрирования специальной экономической зоны "Астана-новый город":
дополнить бюджетной программой 065 следующего содержания:
"065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц";
в Экономической классификации расходов:
в категории 1 "Текущие затраты":
в классе 01 "Затраты на товары и услуги":
в подклассе 110 "Заработная плата":
наименование специфики 114 "Дополнительно установленные обязательные пенсионные взносы судей и обязательные пенсионные взносы военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел, Комитета уголовно-исполнительной системы Республики Казахстан, органов финансовой полиции и государственной противопожарной службы в накопительные пенсионные фонды" изложить в следующей редакции:
"Дополнительно установленные обязательные пенсионные взносы и обязательные пенсионные взносы в накопительные пенсионные фонды за счет бюджетных средств";
в категории 2 "Капитальные затраты":
в классе 04 "Приобретение основного капитала":
в подклассе 420 "Создание основного капитала":
дополнить спецификой 424 следующего содержания:
"424 Строительство (реконструкция) зданий и сооружений государственных предприятий";
в приложении 2 к указанному приказу:
в структуре специфики экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан:
в подклассе 110 "Заработная плата":
наименование специфики 114 "Дополнительно установленные обязательные пенсионные взносы судей и обязательные пенсионные взносы военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел, Комитета уголовно-исполнительной системы Республики Казахстан, органов финансовой полиции и государственной противопожарной службы в накопительные пенсионные фонды" изложить в следующей редакции:
"Дополнительно установленные обязательные пенсионные взносы и обязательные пенсионные взносы в накопительные пенсионные фонды за счет бюджетных средств";
графу "Определение" изложить в следующей редакции:

«Бұл ерекшелiк бойынша республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң есебiнен ұсталатын, 1998 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша 10 жылдан аз әскери қызмет, Қазақстан Республикасының iшкi iстер органдарындағы қызмет өтiлi бар Қазақстан Республикасының әскери қызметшiлердiң, iшкi iстер органдары, Қазақстан Республикасы Қылмыстық атқару жүйесi комитетi, қаржы полициясы органдары және мемлекеттiк өртке қарсы қызмет қызметкерлерiн ақшалай қамту мөлшерiнiң 20%-ы мөлшерiнде мемлекеттiк және мемлекеттiк емес жинақтаушы зейнетақы қорларына мiндеттi зейнетақы жарналары көрсетiледi. Жинақтаушы зейнетақы қорына судьяның ай сайынғы кiрiсiнiң 10 % мөлшерiнде қосымша зейнетақы жарналары.»;
420 «Негiзгi капиталды құру» кіші сыныбында:
424 «Мемлекеттiк кәсiпорындардың ғимараттары мен құрылыстарын салу (реконструкциялау)» ерекшелігі бойынша:
«Шығындардың тiзбесi» бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы ерекшелiк бойынша мемлекеттiк кәсiпорындармен жасалған аяқталып отырған ұзақ мерзiмдi шарттар бойынша шығыстарды қаржыландыру жүзеге асырылатын болады».
2. Бюджеттік рәсімдер әдіснамасы департаменті (А.Н. Қалиева) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық ол мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Б. Жәмішев

"По данной специфике отражаются обязательные пенсионные взносы в государственные и негосударственные накопительные пенсионные фонды в размере 20 % от размера денежного содержания военнослужащих, сотрудников органов прокуратуры, внутренних дел, Комитета уголовно-исполнительной системы Республики Казахстан, органов финансовой полиции и государственной противопожарной службы, содержащихся за счет республиканского и местных бюджетов, имеющих по состоянию на 1 января 1998 года стаж военной службы, службы в правоохранительных органах менее 10 лет. Дополнительные пенсионные взносы в накопительный пенсионный фонд в размере 10 % от ежемесячного дохода судьи.";
в подклассе 420 "Создание основного капитала":
по специфике 424 "Строительство (реконструкция) зданий и сооружений государственных предприятий":
графу "Перечень затрат" изложить в следующей редакции:
"По данной специфике осуществляется финансирование расходов по вновь заключаемым и по ранее заключенным государственными предприятиями долгосрочным договорам".
2. Департаменту методологии бюджетных процедур (Калиева А.Н.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр                                    Б. Жамишев