Асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспектор актілерінің нысандарын, оларды жасау және беру қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2012 жылғы 26 сәуірдегі № 18-02/211 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 23 мамырда № 7676 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 27 қазандағы № 453 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 27.10.2016 № 453 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 шілдедегі Заңының 13-бабының 11) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспектор актілерінің нысандары осы бұйрыққа 12-қосымшаларға сәйкес;
2) Асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспектордың актілерін жасау және беру қағидасы осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекциясы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) аумақтық бөлімшілерімен бірге осы бұйрықтан туындалатын қажетті шаралардың қабылдануын;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
3) бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын;
4) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а.                            Е. Аман
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің м.а.
2012 жылғы 26 сәуірдегі
№ 18-02/211 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік
инспектор
«___» ___________________ 20____ жылғы
акті жасалған күн, уақыт
__________________________________________
акті жасалған орын
__________________________________________
бақылау органының атауы
______________________________________________
оның негізінде тексеру жүргізілген, тексерісті
тағайындау туралы актінің күні мен оның нөмірі,
тексеріс жүргізу кезеңі
Тексеру нәтижелері туралы
акті
(асыл тұқымдық зауыттар, асыл тұқымдық шаруашылықтар, асыл тұқымдық
орталықтар, дистрибьютерлiк орталықтар, асыл тұқымдық репродукторлар
және ірі қара мал тұқымдары бойынша республикалық палаталар)
Мен_________________________________________________________________
тексеру жүргізген адамның тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы
жеке тұлғаның немесе заңды тұлға басшысының не олардың өкілдерінің
қатынасуымен жүргізілген тексеріс барысында (қажеттісінің астын сызыңыз)
____________________________________________________________________
тексерілетін субъектінің тегі, аты, әкесінің аты немесе атауы
тексеріс жүргізілгенде сол жерде болған жеке тұлғаның немесе заңды
тұлғаның не олардың өкілдерінің лауазымы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
тексерудің жүргізілген күні, орны және кезеңі
Тексеру актісінің негізінде мыналар анықталды ________________
____________________________________________________________________
анықталған бұзушылықтар, олардың сипаты, немесе бұзушылықтардың
жоқтығы көрсетіледі
«Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы» Қазақстан Республикасы
Заңының ______ бабының ______ тармағын (тармақшасын) бұзуға байланысты
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Сізге, жоғарыда көрсетілген асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы
бұзушылықтарды 20___ жылғы «___» ________ дейін жою қажет.
Осы тексеру актісімен таныстым және бір данасын алдым: ______ 20___ жыл.
Жеке тұлға немесе заңды тұлғаның басшысы болмаса оның өкілі
(қажеттісінің астын сызыңыз)
____________________________________________________________________
Қолы тегі, аты, әкесінің аты, күні
Асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспектор
____________________________________________________________________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты, қолы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің м.а.
2012 жылғы 26 сәуірдегі
№ 18-02/211 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік
инспектор
«___» ___________________ 20____ жылғы
акті жасалған күн, уақыт
_________________________________________________
акті жасалған орын
__________________________________________________
бақылау органының атауы
___________________________________________________
оның негізінде тексеру жүргізілген, тексерісті
тағайындау туралы актінің күні мен оның нөмірі,
тексеріс жүргізу кезеңі
Тексеру нәтижелері туралы
акті
(бағалаушы (сыныптаушы), техник-ұрықтандырушы және эмбриондарды телу
(ауыстырып салу) жөніндегі маманның көрсеткен қызметтерінің сапасы)
Мен_________________________________________________________________
тексеру жүргізген адамның тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы
жеке тұлғаның немесе оның өкілінің қатынасуымен жүргізілген тексеру
барысында ___________________________________________________________
____________________________________________________________________
тексерілетін бағалаушының (сыныптаушының), техник-ұрықтандырушының
және эмбриондарды телу (ауыстырып салу) жөніндегі маманның тегі, аты,
әкесінің аты, тексеріс жүргізілгенде сол жерде болған жеке тұлға өкілінің лауазымы
____________________________________________________________________
тексерудің жүргізілген күні, орны және кезеңі
Тексеру актісінің негізінде мыналар анықталды ______________________
____________________________________________________________________
анықталған бұзушылықтар, олардың сипаты, немесе бұзушылықтардың жоқтығы көрсетіледі
«Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы» Қазақстан Республикасының
Заңының ______ бабының ______ тармағын (тармақшасын) бұзуға байланысты
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Сізге, жоғарыда көрсетілген асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы
бұзушылықтарды 20___ жылғы «___» ________ дейін жою қажет. Осы
тексеру актісімен таныстым және бір данасын алдым: ____ 20___ жыл.
Жеке тұлға немесе оның өкілі __________________________________
_____________________________________________ ______________________
қолы тегі, аты, әкесінің аты, күні
Асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспектор
____________________________________________________________________
лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты, қолы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің м.а.
2012 жылғы 26 сәуірдегі
№ 18-02/211 бұйрығына
3-қосымша
Асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік
инспектордың актілерін жасау және беру
қағидасы

Об утверждении форм актов государственного инспектора по племенному животноводству, Правил их составления и выдачи
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 апреля 2012 года № 18-02/211. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 мая 2012 года № 7676. Утратил силу приказом Заместителя Премьер - Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 октября 2016 года № 453.
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер - Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27.10.2016 № 453 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 11) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года «О племенном животноводстве» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) формы актов государственного инспектора по племенному животноводству согласно приложениям 12 к настоящему приказу;
2) Правила составления и выдачи актов государственного инспектора по племенному животноводству согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в установленном законодательством порядке, обеспечить:
1) принятие, совместно с территориальными подразделениями, необходимых мер, вытекающих из настоящего приказа;
2) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) официальное опубликование в средствах массовой информации;
4) размещение на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
И.о. министра                                    Е. Аман
Приложение 1
к приказу и.о. Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 26 апреля 2012 года № 18-02/211
Форма
Государственный
инспектор по племенному животноводству
«___» _______________ 20___ года
дата, время составления акта
______________________________________
место составления акта
______________________________________
наименование органа контроля
______________________________________
дата и номер акта о назначении проверки
на основании которого проведена проверка,
период проведения проверки
Акт
о результатах проверки
(племенных заводов, племенных хозяйств, племенных центров,
дистрибьютерных центров, племенных репродукторов и республиканских
палат по породам крупного рогатого скота)
Мною ________________________________________________________
фамилия, имя, отчество и должность лица, проводившего проверку
в ходе проверки, в присутствии физического лица или руководителя юридического лица либо их представителей (нужное подчеркнуть)
___________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество или наименование проверяемого субъекта,
должность представителя физического или юридического лица,
присутствовавших при проведении проверки либо их представителей
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
дата, место и период проведения проверки
На основании акта проверки установлено ______________________
___________________________________________________________________
выявленные нарушения, их характер, либо указать отсутствие нарушений
___________________________________________________________________
В связи с нарушениями пункта (подпункта)_______ статьи ___ Закона Республики Казахстан «О племенном животноводстве» Вам необходимо устранить вышеуказанные нарушения законодательства в области племенного животноводства до «___» _______ 20__ года.
С настоящим актом проверки ознакомлен и экземпляр получил: _____________ 20___ года.
Физическое лицо или руководитель юридического лица либо их представители    (нужное подчеркнуть)
__________ __________________________________ ___________________
Подпись       фамилия, имя, отчество                дата
Государственный инспектор по племенному животноводству
_________________________________________________________________
должность, фамилия, имя, отчество, подпись
Приложение 2
к приказу и.о. Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 26 апреля 2012 года № 18-02/211
Форма
Государственный
инспектор по племенному животноводству
«___» _______________ 20___ года
дата, время составления акта
_____________________________________
место составления акта
_____________________________________
наименование органа контроля
_________________________________________
дата и номер акта о назначении проверки
на основании которого проведена проверка,
период проведения проверки
Акт
о результатах проверки
(качества оказанных услуг бонитера (классификатора),
техника-осеменатора, специалиста по трансплантации (пересадке)
эмбрионов)
Мною ________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество и должность лица, проводившего проверку
в ходе проверки, в присутствии физического лица или его представителя
_____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество проверяемого бонитера (классификатора),
техника-осеменатора, специалиста по трансплантации (пересадке)
эмбрионов, должность представителя физического лица,
присутствовавшего при проведении проверки
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
дата, место и период проведения проверки
На основании акта проверки установлено ________________________
_____________________________________________________________________
выявленные нарушения, их характер, либо указать отсутствие нарушений
_____________________________________________________________________
В связи с нарушениями пункта (подпункта)_______ статьи ___
Закона Республики Казахстан «О племенном животноводстве»
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Вам необходимо устранить вышеуказанные нарушения законодательства в области племенного животноводства до «__» ___ 20__ года.
С настоящим актом проверки ознакомлен и экземпляр получил: _____________ 20___ года.
Физическое лицо или его представитель _________________________
________________ ____________________________________ _______________
подпись            фамилия, имя, отчество              дата
Государственный инспектор по племенному животноводству
________________________________________________________________                 должность, фамилия, имя, отчество, подпись
Приложение 3
к приказу и.о. Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 26 апреля 2012 года № 18-02/211
Правила
составления и выдачи актов государственного
инспектора по племенному животноводству

1. Жалпы ережелер
1. Осы Асыл тұқымды мал шаруашылығы инспектордың актілерін жасау және беру Қағидасы (бұдан әрі - Қағида) «Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 шілдедегі Заңының 13-бабының 11) тармақшасына сәйкес әзірленді және асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспектордың актілерін жасау және беру тәртібін айқындайды.
2. Тексеру нәтижелері бойынша құқықтық әсер ету шараларын қабылдау мақсатында асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспекторлар Қазақстан Республикасының асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы заңнамасымен белгіленген талаптарын бұзушылықтарға қарай тексеру нәтижесі туралы актіні (бұдан әрі - акті) жасайды және береді.
3. Актіде Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Заңының 24-бабында келтірілген мәліметтер көрсетіледі.
2. Асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік
инспектордың актілерді жасау және беру тәртібі
4. Асыл тұқымды мал шаруашылығы жөнiндегi мемлекеттік инспектор асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы тексерілетін субъектілерді тексерген кезде актіні жасайды. Бұзушылықтар болмаған жағдайда актіде тиісті жазба жазылады.
5. Актілер екі данада болып жасалады, онда жеке тұлғаның немесе заңды тұлға басшысының не олардың өкілдерінің актімен танысқаны немесе танысудан бас тартқаны туралы мәліметтер көрсетіледі. Актінің бір данасы асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы тексерілетін субъектіге беріледі, ал екіншісі асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспекторда болады.
6. Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінің асыл тұқымды мал шаруашылығы жөнiндегi мемлекеттік инспекторлары берген актілердің есебін жүргізеді, жоғарғы орган алдында бір айлық мерзімде есеп береді.
7. Асыл тұқымды мал шаруашылығы жөнiндегi мемлекеттiк инспектордың әрекеттерi (әрекетсiздiгі) жоғары тұрған органдарда және (немесе) сотта шағымдануы мүмкін.

1. Общие положения
1. Настоящие Правила составления и выдачи актов государственного инспектора по племенному животноводству (далее - Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 11) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года «О племенном животноводстве» и определяют порядок составления и выдачи актов государственного инспектора по племенному животноводству.
2. В целях принятия правовых мер воздействия по результатам проверки, в зависимости от установленных нарушений требований законодательства Республики Казахстан в области племенного животноводства, государственными инспекторами по племенному животноводству составляются и выдаются акты о результатах проверки (далее - акт).
3. В акте указываются сведения, приведенные в статье 24 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан».
2. Порядок составления и выдачи актов государственным
инспектором по племенному животноводству
4. Акты составляются государственным инспектором по племенному животноводству при проверке проверяемых субъектов в области племенного животноводства. В случае отсутствия нарушений в акте производится соответствующая запись.
5. Акты составляются в двух экземплярах, в нем приводятся сведения об ознакомлении либо об отказе в ознакомлении с актом физического лица или руководителя юридического лица либо их представителей. Один экземпляр акта выдается проверяемому субъекту в области племенного животноводства, а другой находится у государственного инспектора по племенному животноводству.
6. Государственные инспектора по племенному животноводству территориальных подразделений ведомства уполномоченного органа в области племенного животноводства ведут учет выданных актов, отчитываюся перед вышестоящим органом в месячный срок.
7. Действия (бездействие) государственного инспектора по племенному животноводству могут быть обжалованы в вышестоящие органы и (или) в суд.