Шетелдіктермен әуесқойлық (спорттық) балық аулауды ұйымдастыруға арналған шарттарды жасасу қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2012 жылғы 26 сәуірдегі № 16-03/213 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 23 мамырда № 7679 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 17 қыркүйектегі № 18-03/462 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.09.17 № 18-03/462 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
«Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 9-бабы 1-тармағының 51-32) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Шетелдіктермен әуесқойлық (спорттық) балық аулауды ұйымдастыруға арналған шарттарды жасасу қағидасы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жариялауға жатады және 2013 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а.                            Е. Аман
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің м.а.
2012 жылғы 26 сәуірдегі
№ 16-03/213 бұйрығымен
бекітілген
Шетелдіктермен әуесқойлық (спорттық) балық аулауды
ұйымдастыруға арналған шарттарды жасасу қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Шетелдіктермен әуесқойлық (спорттық) балық аулауды ұйымдастыруға арналған шарттарды жасасу қағидасы (бұдан әрі – Қағида) «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 51-32) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Осы Қағида шетелдіктермен балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде әуесқойлық (спорттық) балық аулауды ұйымдастыруға арналған шарттарды жасасу тәртібін айқындайды.
2. Әуесқойлық (спорттық) балық аулауды ұйымдастыруға арналған
шартты жасасу тәртібі
3. Әуесқойлық (спорттық) балық аулауды ұйымдастыруға арналған шарттарды жасасуды Балық аулаушылар және балық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің аккредиттелген республикалық қауымдастығының құрылымдық бөлімшелері (филиалдары мен өкілдіктері) (бұдан әрі – Қауымдастық) жүзеге асырады.
4. Қауымдастық шетелдіктердің қатысуымен әуесқойлық (спорттық) балық аулауды ұйымдастыруға арналған шарттарды осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес нысанда, мыналар:

Об утверждении Правил заключения договоров с иностранцами на организацию любительского (спортивного) рыболовства
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 апреля 2012 года № 16-03/213. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 мая 2012 года № 7679. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 сентября 2012 года № 18-03/462
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 17.09.2012 № 18-03/462 (вводится в действие после его официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 51-32) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила заключения договоров с иностранцами на организацию любительского (спортивного) рыболовства.
2. Комитету рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2013 года.
И.о. Министра                              Е. Аман
Утверждены
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 26 апреля 2012 года № 16-03/213
Правила заключения договоров с иностранцами на организацию
любительского (спортивного) рыболовства
1. Общие положения
1. Настоящие Правила заключения договоров с иностранцами на организацию любительского (спортивного) рыболовства (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 51-32) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира".
2. Настоящие Правила определяют порядок заключения договоров с иностранцами на организацию любительского (спортивного) рыболовства на рыбохозяйственных водоемах и (или) участках.
2. Порядок заключения договора на организацию
любительского (спортивного) рыболовства
3. Заключение договоров с иностранцами на организацию любительского (спортивного) рыболовства осуществляют структурные подразделения (филиалы и представительства) аккредитованной Республиканской ассоциацией общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства (далее - Ассоциация).
4. Ассоциация заключает договор на организацию любительского (спортивного) рыболовства с участием иностранцев по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, при наличии:

1) жануарлар дүниесін алуға квота;
2) жануарлар дүниесiн пайдалануға арналған рұқсат болған жағдайда жасасады.
5. Қазақстан Республикасы территориясында әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүзеге асыру үшін шетел азаматы әуесқойлық (спорттық) балық аулаудың басталуына дейін күнтізбелік 15 күннен кешіктірмей Қауымдастыққа туристік ваучерді көрсете отырып әуесқойлық (спорттық) балық аулауды ұйымдастыруға шарт жасасу туралы өтініш жолдайды.
6. Қауымдастық:
1) 7 күнтізбелік күн ішінде әуесқойлық (спорттық) балық аулауды ұйымдастыруға арналған шарт жасасу туралы өтінішті қарастырып, шетел азаматымен осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес әуесқойлық (спорттық) балық аулауды ұйымдастыруға арналған шарт жасасады, не жазбаша түрде бас тартылатыны туралы дәлелді жауап беріледі;
2) есептік кезеңнен кейінгі 20 қаңтардан кешіктірмей жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы уәкiлеттi мемлекеттік органға осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес нысанда шетел азаматтарымен әуесқойлық (спорттық) балық аулауды ұйымдастыруға арналған жасалған шарттардың саны туралы ақпаратты жолдайды.
7. Шетел азаматымен әуесқойлық (спорттық) балық аулауды ұйымдастыруға арналған шарт жасасудан бас тартудың негіздері мыналар болып табылады:
1) өтініште көрсетілген мәліметтерді толық емес көлемде ұсыну;
2) өтініште көрсетілген мәліметтердің дұрыс еместігі.
Шетелдіктермен
әуесқойлық (спорттық)
балық аулауды ұйымдастыруға
арналған шарттарды жасасу
қағидасына 1-қосымша
Шетелдіктердің қатысуымен әуесқойлық (спорттық) балық аулауды
ұйымдастыру туралы
ТИПТІК КЕЛІСІМ-ШАРТ
қ. ______________                               «__»_________ 20__ж.
_______________________________________________________________
(Балық аулаушылар және балық шаруашылығы субъектілері қоғамдық
бірлестіктері құрылымдық бөлімшелерін
____________________________________________________________________,
(филиалдары мен өкілдіктерін)
әрі қарай «Қауымдастық» деп аталатын, ______________________________,
(жетекшінің А.Ә.Т.)
атынан__________ негізінде әрекет ететін, __________________________,
бір тараптан, және__________________________________________________,
(шетелдік азаматтың А.Ә.Т.)
бұдан әрі «Тапсырыс беруші» деп аталатын екінші тараптан, бұдан әрі
«Жақтар» деп аталатын, төмендегілер туралы шарт жасасты.
1. Шарттың мәнi
1. Осы келісім-шарттың мәні ___________________________________
(балық шаруашылығы су тоғанның және (немесе) учаскесінің атауы)
балық шаруашылығы су тоғаны және (немесе) учаскесінің аумағында Тапсырыс беруші қатысуымен Қауымдастықтың әуесқойлық (спорттық) балық аулауды ұйымдастыру болып табылады.

1) квоты на изъятие объектов животного мира;
2) разрешения на пользование животным миром.
5. Для осуществления любительского (спортивного) рыболовства на территории Республики Казахстан иностранец направляет не позднее чем за 15 календарных дней до начала любительского спортивного рыболовства заявление на заключение договора на организацию любительского (спортивного) рыболовства в Ассоциацию, в котором указывает туристский ваучер.
6. Ассоциация:
1) в течении 7 календарных дней рассматривает заявку на организацию любительского и (или) спортивного рыболовства и заключает договор на организацию любительского и (или) спортивного рыболовства с   иностранцем, согласно приложения к настоящим Правилам, либо дает письменный мотивированный отказ;
2) не позднее 20 января следующим за отчетным периодом предоставляет в уполномоченный орган в области охраны, воспроизводства и использования животного мира cведения о количестве заключенных договоров с иностранцами на организацию любительского (спортивного) рыболовства, по форме согласно приложения 2 к настоящим Правилам.
7. Основанием для отказа заключения договора на организацию любительского (спортивного) рыболовства с иностранцем является:
1) представления сведений, указанных в заявке, не в полном объеме;
2) недостоверности сведений, указанных в заявке.
Приложение 1
к Правилам заключения с иностранцами
договоров на организацию любительского
(спортивного) рыболовства
ТИПОВОЙ ДОГОВОР
об организации любительского (спортивного) рыболовства
с участием иностранцев
г. _____________                               "___" _______ 20__ г.
_____________________________________________________________________
(Структурное подразделение (филиал и представительство) аккредитованной Республиканской
ассоциацией общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства)
в дальнейшем именуемое "Ассоциация", в лице _________________________
(Ф.И.О. руководителя)
действующая на основании ________________________, с одной стороны, и
____________________________________________________________________,
(Ф.И.О. иностранного гражданина)
именуемый в дальнейшем "Заказчик", с другой стороны, именуемые в
дальнейшем "Сторонами", заключили настоящий Договор о нижеследующем:
1. Предмет договора
1. Предметом настоящего Договора является организация
любительского (спортивного) рыболовства Ассоциацией с участием
Заказчика на территории рыбохозяйственного водоема и (или) участка
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование рыбохозяйственного водоема и (или) участка)

2. Келісім-шарттың орындалу шарттары
2.1. Әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүзеге асыру мақсатымен Қауымдастық шетелдік азаматы жүгінген жағдайда,
Қауымдастықтың уәкілетті тұлғасы ___________________________________,
(балық шаруашылығы су тоғанның және
(немесе) учаскесінің атауы)
балық шаруашылығы су тоғаны және (немесе) учаскесі шегінде әуесқойлық (спорттық) балық аулауға жолдаманы рәсімдейді.
2.2. Жолдама рәсімдеу кезінде Қауымдастықтың уәкілетті тұлғасы Тапсырыс берушіге Балық аулау ережесі, балық ресурстары мен басқа да су жануарларын пайдалануға шектеулер мен тыйым салуларды, балық шаруашылығы тоғаны және (немесе) учаскесінің шекараларын және осы балық шаруашылығы су тоғанында және (немесе) учаскесінде әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізу үшін қажетті мәліметті түсіндіруді жүзеге асырады.
2.3. Қауымдастық, техникалық мүмкіншілік бар жағдайда Тапсырыс берушіге қосымша төлеудің артынан, басқа қызметтерді көрсете алады.
2.4. Әуесқойлық (спорттық) балық аулауға төлем ақысының көлемі шарттасқан болып табылады.
3. Жақтардың құқықтары мен міндеттері
3.1. Тапсырыс беруші спорттық және әуесқойлық балық аулауды жүзеге асырғанда өзінде жолдама, төлқұжат немесе тұлғаны куәландыратын өзге де құжат болу міндетті.
4. Жақтардың жауапкершілігі
4.1. Келісім-шартты орындалмаған немесе тиістісіз орындаған жағдайда жақтар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңдарына сәйкес жауапкершілікке тартылады.
4.2. Тапсырыс беруші жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнаманың қолданыстағы нормаларын бұзу жағдайында Тапсырыс беруші Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауапкершілікке тартылады.
4.3. Осы келісім-шартымен барлық жағдайларда жақтар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапқа тартылады.
5. Келісім-шарт мерзімі
5.1. Келісім шарт Тапсырыс беруші осы келісім-шарттың талаптарымен таныстырылған туралы жолдаманың тиісті бағанында қол қойған күнінен күшіне енеді.
5.2. Келісім-шарт жолдама қолданысы кезеңі мерзіміне жасалады.
«Қауымдастық»                        «Тапсырыс беруші»
________________________________     ________________________________
(шетелдік азаматтың А.Ә.Т.)
--------------------------------     --------------------------------
(мекен-жайы тел. нөмірі)
________________________________     ________________________________
(банктың реквизиттері)           ________________________________
(банктың реквизиттері)
________________________________
(лауазым, А.Ә.Т.)
__________________                   ___________________________
(қолы, мөр)                       (қолы, мөр болған жағдайда)
М.О.
Шетелдіктермен
әуесқойлық (спорттық)
балық аулауды ұйымдастыруға
арналған шарттарды жасасу
қағидасына 2-қосымша
Нысан
Шетел азаматтарымен әуесқойлық (спорттық) балық аулауды
ұйымдастыруға арналған жасалған шарттардың саны туралы ақпарат
Жолдаманың, шарттың нөмірі
Шарт тараптары
Балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері (атауы, аймақ, кімге бекітіліп берілген)
Ауланатын балық түрлері
Саны, кг (дана)
Жолдамаға сәйкес
нақты
1.
2.
3.
4.
5.
...
Барлығы
Ассоциацияның басшысы_____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Жеке қолы_________________________________________________________
Тапсырған күні: «____»_______________________________201__жыл
М.О.
_____________________________________________________________________
(ақпарат қабылдаушының лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)

2. Условия выполнения договора
2.1. При обращении иностранного(ых) гражданина(н) в Ассоциацию
с целью осуществления им(и) любительского (спортивного) рыболовства,
уполномоченное лицо Ассоциации оформляет путевку на любительское
(спортивное) рыболовство в пределах рыбохозяйственного водоема и
(или) участка ______________________________________________________,
(наименование рыбохозяйственного водоема и (или) участка)
2.2. При оформлении путевки уполномоченное лицо Ассоциации
осуществляет разъяснение Заказчику Правил рыболовства, ограничений и
запретов на пользование рыбными ресурсами и другими водными
животными, границ рыбохозяйственного водоема и (или) участка и другой
необходимой информации для осуществления любительского (спортивного)
рыболовства на данном рыбохозяйственном водоеме и (или) участке.
2.3. Ассоциация, при наличии технической возможности может
предоставлять Заказчику, за дополнительную плату, иные услуги.
2.4. Размер платы за любительское (спортивное) рыболовство
является договорной.
3. Права и обязанности сторон
3.1. Заказчик обязан на месте осуществления спортивного и
любительского рыболовства иметь при себе путевку, паспорт или иной
документ, удостоверяющий личность.
4. Ответственность сторон
4.1. В случае невыполнения, либо ненадлежащего выполнения
условий договора, стороны несут ответственность в соответствии с
действующим законодательством Республики Казахстан.
4.2. В случае нарушения Заказчиком действующих норм
законодательства в области охраны, воспроизводства и использования
животного мира, Заказчик несет ответственность в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
4.3. Во всем, что не предусмотрено настоящим договором, стороны
руководствуются действующим законодательством Республики Казахстан.
5. Срок действия договора
5.1. Договор вступает в силу, с момента подписи Заказчика в
соответствующей графе путевки об ознакомлении с условиями настоящего
договора.
5.2. Договор заключается сроком на период действия путевки.
"Ассоциация"                          "Заказчик"
(наименование) ____________________________________
_______________________________     _______________________________
(почтовый адрес, номер тел.)              (Ф.И.О. иностранного гражданина)
_______________________________     _______________________________
(банковские реквизиты)                         (банковские реквизиты)
_______________________________     _______________________________
(должность,Ф.И.О.)
_______________________________     _______________________________
(подпись, печать)                       (подпись, печать (при наличии))
М.П.
Приложение 2
к Правилам заключения с
иностранцами договоров на
организацию любительского
(спортивного) рыболовства
Форма
Сведения о количестве заключенных договоров с иностранцами
на организацию любительского (спортивного) рыболовства
Номер
договора,
путевки
Стороны
по
договору
Рыбохозяйственный
водоем и (или)
участок
(наименование,
регион, за кем
закреплен)
Виды
вылавливаемой
рыбы
Количество, кг (штук)
В
соответствии
с путевкой
фактический
1.
2.
3.
4.
5.
Итого
Руководитель Ассоциации _______________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Личная подпись ________________________________________________
Дата сдачи: "___" _______________________________ 201___ г.
М.П.
_______________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии) должностного лица, принимающего сведения)