мынадай мазмұндағы 014, 015 және 032 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"014 Қалалық жолаушылар көлігін диспетчерлік басқарудың автоматтандырылған жүйесін пайдалануды қамтамасыз ету
015 Қоғамдық көлік жұмыстарын бақылауды және мониторингін қамтамасыз ету
032 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары";
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
1 "Экономикалық қызметтерді реттеу" функционалдық кіші тобында:
265 "Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"032 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары";
364 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"032 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары";
3 "Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау" функционалдық кіші тобында:
469 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"032 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары";
9 "Басқалар" функционалдық кіші тобында:
120 "Облыс әкімінің аппараты" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 008 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"008 "Ақпараттық технологиялар орталығы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қамтамасыз ету";
258 "Облыстың Экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
020 "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық (селолық) округтерді жайғастыру мәселелерін шешуге аудандар бюджеттеріне республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
"020 Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға аудандар бюджеттеріне республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер";
281 "Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 079 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"079 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары";
372 "Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағын әкімшілендіру басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"032 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары";
454 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"032 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары";
040 "Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық (селолық) округтерді жайғастыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
"040 Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру";
458 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
040 "Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық (селолық) округтерді жайғастыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
"040 Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру";
мынадай мазмұндағы 067 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"067 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары";
471 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 067 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"067 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары";
473 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
040 "Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық (селолық) округтерді жайғастыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
"040 Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске іске асыру";
474 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
040 "Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық (селолық) округтерді жайғастыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
"040 Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру";
475 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
040 "Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық (селолық) округтерді жайғастыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
"040 Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру";
мынадай мазмұндағы 067 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"067 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары";
477 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
040 "Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық (селолық) округтерді жайғастыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасы мынадай редакцияда жазылсын:
"040 Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру";
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымшада:
Қазақстан Республикасы бюджеті шығыстарының экономикалық сыныптамасының ерекшелігі құрылымында:
"Еңбек ақы" ішкі сыныбында
111. "Еңбек төлемі" ерекшелігі бойынша
"Шығындар тізбесі" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:

дополнить бюджетными программами 014, 015 и 032 следующего содержания:
«014 Обеспечение эксплуатации автоматизированной системы диспетчерского управления городским пассажирским транспортом
015 Обеспечение мониторинга и контроля работ общественного транспорта
032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций»;
в функциональной группе 13 «Прочие»:
в функциональной подгруппе 1 «Регулирование экономической деятельности»:
по администратору бюджетных программ 265 «Управление предпринимательства р промышленности области»:
дополнить бюджетной программой 032 следующего содержания:
«032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций»;
по администратору бюджетных программ 364 «Управление предпринимательства и промышленности города республиканского значения, столицы»:
дополнить бюджетной программой 032 следующего содержания:
«032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций»;
в функциональной подгруппе 3 «Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции»:
по администратору бюджетных программ 469 «Отдел предпринимательства района (города областного значения)»:
дополнить бюджетной программой 032 следующего содержания:
«032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций»;
в функциональной подгруппе 9 «Прочие»:
по администратору бюджетных программ 120 «Аппарат акима области»:
дополнить бюджетной программой 008 следующего содержания:
«008 Обеспечение деятельности государственного учреждения «Центр информационных технологий»;
по администратору бюджетных программ 258 «Управление экономики и бюджетного планирования области»:
бюджетную программу 020 «Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»» изложить в следующей редакции:
«020 Целевые текущие трансферты бюджетам районов на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»;
по администратору бюджетных программ 281 «Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области»:
дополнить бюджетной программой 079 следующего содержания:
«079 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций»;
по администратору бюджетных программ 372 «Управление администрирования специальной экономической зоны «Астана - новый город»:
дополнить бюджетной программой 032 следующего содержания:
«032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций»;
по администратору бюджетных программ 454 «Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)»:
дополнить бюджетной программой 032 следующего содержания:
«032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций»;
бюджетную программу 040 «Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета»:
изложить в следующей редакции:
«040 Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета»;
по администратору бюджетных программ 458 «Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)»:
бюджетную программу 040 «Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета»:
изложить в следующей редакции:
«040 Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета»;
дополнить бюджетной программой 067 следующего содержания:
«067 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций»;
по администратору бюджетных программ 471 «Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)»:
дополнить бюджетной программой 067 следующего содержания:
«067 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций»;
по администратору бюджетных программ 473 «Отдел ветеринарии района (города областного значения)»:
бюджетную программу 040 «Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета»:
изложить в следующей редакции:
«040 Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета»;
по администратору бюджетных программ 474 «Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)»:
бюджетную программу 040 «Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета»:
изложить в следующей редакции:
«040 Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета»;
по администратору бюджетных программ 475 «Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)»:
бюджетную программу 040 «Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета» изложить в следующей редакции:
«040 Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета»;
дополнить бюджетной программой 067 следующего содержания:
«067 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций»;
по администратору бюджетных программ 477 «Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)»:
бюджетную программу 040 «Реализация мероприятий для решения вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета»:
изложить в следующей редакции:
«040 Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета»;
приложении 2 к указанному приказу:
в структуре специфики экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан:
в подклассе 110 «Заработная плата»:
по специфике 111 «Оплата труда»:

"Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджеті және Ұлттық Банкінің сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлеріне еңбекақы төлеудің бірыңғай жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 17 қаңтардағы № 1284 Жарлығымен белгіленген мемлекеттік бюджет есебінен ұсталатын Қазақстан Республикасының органдары қызметкерлерінің лауазымдық жалақылары, әскери атақтары бойынша айлықақылары, қосымша ақылары мен үстемақылары";
"Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысымен белгіленген азаматтық қызметшілер лауазымдық жалақылары, қосымша ақылары және үстемақылары;
Мерзімнен тыс жұмыс істегені үшін, түнгі уақытта және мереке және демалыс күндері жұмыс істегені үшін төлем, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес төленетін жыл сайынғы еңбек ақысының пайдаланылмаған күндері үшін өтемақы төлемдері;
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 131-бабына сәйкес белгіленген қосымша ақылар: лауазымдарды қоса атқару (қызмет ету аймағының кеңеюі) және уақытша болмаған қызметкердің міндеттерін орындау кезінде еңбекке ақы төлеу;
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ішкі әскерлері туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 28-бабына сәйкес жоғары мөлшерде ақшалай қаражат төленеді";
420 "Негізгі капиталды құру" ішкі сыныбында
424 "мемлекеттік мекемелердің үйлерін және ғимараттарын салу (реконструкциялау)" ерекшелігі бойынша:
"Шығындар тізбесі" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы ерекшелік бойынша мемлекеттік кәсіпорындармен жаңадан жасалатын және бұрын жасалған ұзақ мерзімді шарттары бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Заңымен ратификацияланған Қазақстан Республикасы Үкіметі мен басқа мемлекеттер Үкіметтері арасындағы Келісімдер шеңберінде құрылған мекемелердің бұрын жасалған ұзақ мерзімді шарттары бойынша шығыстарды қаржыландыру жүзеге асырылады.".
2. Бюджеттік рәсімдер әдіснамасы департаменті (А.Н. Қалиева) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық ол мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Б. Жәмішев

графу «Перечень затрат» изложить в следующей редакции: «Должностные оклады работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета, оклады по воинским званиям, доплаты и надбавки, установленные Указом Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года № 1284 «О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан»;
Должностные оклады гражданских служащих, доплаты и надбавки, установленные постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий»;
Оплата сверхурочной работы, работы в ночное время, в праздничные дни и выходные дни, компенсационные выплаты за неиспользованные дни оплачиваемого ежегодного трудового отпуска согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан;
Доплаты, установленные согласно статьи 131 Трудового кодекса Республики Казахстан: доплата за совмещение должностей (расширения зон обслуживания) или выполнение обязанностей временно отсутствующего работника;
Повышенное денежное содержание, установленное согласно статье 28 Закона Республики Казахстан «О Внутренних войсках Министерства внутренних дел Республики Казахстан.»;
в подклассе 420 «Создание основного капитала»:
по специфике 424 «Строительство (реконструкция) зданий и сооружений государственных предприятий»:
графу «Перечень затрат» изложить в следующей редакции:
«По данной специфике осуществляется финансирование расходов по вновь заключаемым и по ранее заключенным государственными предприятиями долгосрочным договорам, а также по ранее заключенным долгосрочным договорам учреждений, созданных в рамках Соглашений между Правительством Республики Казахстан и Правительствами других государств, ратифицированных Законом Республики Казахстан.».
2. Департаменту методологии бюджетных процедур (А.Н. Калиева)обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр                                    Б. Жамишев