Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдарында техникалық және кәсіптік білімі бар мамандарды даярлауға 2012-2013 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2012 жылғы 9 шілдедегі № 462 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 18 шілдеде № 7799 тіркелді
«Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі кодексінің 7-бабының 1-тармағының 15) тармақшасын іске асыру мақсатында, «Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің білім беру ұйымдарында мамандар даярлауды қоспағанда) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар, сондай-ақ техникалық және кәсіптік білімі бар мамандар даярлауға 2012/2013 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 18 мамырдағы № 640 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдарында техникалық және кәсіптік білімі бар мамандарды даярлаудың 2011-2012 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Ғылым және адами ресурстар департаменті (М.Қ. Телеуов):
1) осы бұйрықты осы бұйрыққа қосымшада қаралған денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдарына жеткізсін, және олармен шарт жасасуды қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Экономика және қаржы департаменті (Г.Р. Сүйінтаева) осы бұйрыққа қосымшада қаралған денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдарын жасалған шарттар негізінде қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң және мемлекеттік сатып алу департаменті (Е.Р. Әмірғалиев) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның заңнамада белгіленген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау вице-министрі Е.Ә. Байжүнісовке жүктелсін.

О размещении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с техническим и профессиональным образованием в организациях образования в области здравоохранения, финансируемых из республиканского бюджета на 2012-2013 учебный год
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 9 июля 2012 года № 462. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 июля 2012 года № 7799
В целях реализации подпункта 15) статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения», в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 мая 2012 года № 640 «Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований) на 2012/2013 учебный год ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Разместить государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с техническим и профессиональным образованием в организациях образования в области здравоохранения, финансируемых из республиканского бюджета на 2012-2013 учебный год, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту науки и человеческих ресурсов Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Телеуову М.К.):
1) довести настоящий приказ до сведения организаций образования в области здравоохранения, предусмотренных в приложении к настоящему приказу, и обеспечить заключение с ними договоров;
2) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту экономики и финансов Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Суентаева Г.Р.) обеспечить финансирование организаций образования в области здравоохранения, предусмотренных в приложении к настоящему приказу на основании заключенных договоров.
4. Департаменту юридической службы и государственных закупок Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Амиргалиеву Е.Р.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Байжунусова Э.А.

6. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі                  С. Қайырбекова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2012 жылғы 9 шілдедегі
№ 462 бұйрығына
қосымша
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтау
саласындағы білім беру ұйымдарында техникалық және кәсіптік
білімі бар мамандарды даярлауға 2012-2013 оқу жылына арналған
мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
Р/с №
Денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдары
Бөлінген орындардың саны
Мамандықтың атауы
Мамандық бойынша бөлінген орындардың саны
1
2
3
4
5
1.
Республикалық орта медицина және фармацевтика қызметкерлерін даярлау және қайта даярлау колледж
275, оның ішінде 125 қазақ және 150 орыс тілдерінде білім алушылар
Емдеу ісі
50 қазақ және 38 орыс тілдерінде білім алушылар, оның ішінде 10 - Ауғанстаннан келген тыңдаушылар
Ортопедиялық стоматология
25 орыс тілінде білім алушылар, оның ішінде 8 Ауғанстаннан келген тыңдаушылар
Мейірбике ісі
25 қазақ және 37 орыс тілдерінде білім алушылар, оның ішінде «Массаж» біліктілігі бойынша мейірбике ісі 16
Зертханалық диагностика
25 қазақ және 50 орыс тілдерінде білім алушылар
Гигиена және эпидемиология
25 қазақ тілінде білім алушылар
2.
С.Ж. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті
20
Мейірбике ісі Ауғанстаннан келген тыңдаушылар
20 - дайындық бөлімі
3.
Қарағанды мемлекеттік медицина университеті
75, оның ішінде 50 қазақ және 25 орыс тілдерінде білім алушылар
Мейірбике ісі
25 қазақ және 25 орыс тілдерінде білім алушылар
Емдеу ісі
25 қазақ тілінде білім алушылар
4.
Марат Оспанов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік медицина университеті
50, оның ішінде 25 қазақ және 25 орыс тілдерінде білім алушылар
Мейірбике ісі
25 қазақ тілінде білім алушылар
Стоматологиялық ортопедия
25 орыс тілінде білім алушылар
5.
Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік фармацевтика академиясы
75, оның ішінде 50 қазақ және 25 орыс тілдерінде білім алушылар
Емдеу ісі
25 қазақ тілінде білім алушылар
Мейірбике ісі
25 қазақ тілінде білім алушылар
Фармация
25 орыс тілінде білім алушылар
6.
«Эмили» медициналық орталығы
25 қазақ тілінде білім алушылар
Мейірбике ісі
25 қазақ тілінде білім алушылар

6. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан                       С. Каирбекова
Приложение
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 9 июля 2012 года № 462
Размещение государственного образовательного заказа
на подготовку специалистов с техническим и профессиональным
образованием в организациях образования в области
здравоохранения, финансируемых из республиканского бюджета
на 2012-2013 учебный год
п/п
Организации
образования
в области
здравоохранения
Количество
выделенных
мест
Наименование
специальностей
Количество выделенных
мест по специальности
1
2
3
4
5
1.
Республиканский
колледж по
подготовке и
переподготовке
средних медицинских
и фармацевтических
работников
275, в том
числе 125 с
казахским и
150 с русским
языками
обучения
Лечебное дело
50 с казахским и 38 с
русским языками
обучения, в том числе
10 слушателей из
Афганистана
Стоматология
ортопедическая
25 с русским языком
обучения, в том числе
8 слушателей из
Афганистана
Сестринское дело
25 с казахским и 37
с русским языками
обучения, в том числе
16 с квалификацией
«массажист»
Лабораторная
диагностика
25 с казахским и 50
с русским языками
обучения
Гигиена и
эпидемиология
25 с казахским языком
обучения
2.
Казахский
национальный
медицинский
университет имени
С.Д. Асфендиярова
20
слушатели
из Афганистана
20 - подготовительное
отделение
3.
Карагандинский
государственный
медицинский
университет
75, в том
числе 50 с
казахским и
25 с русским
языками
обучения
Сестринское дело
25 с казахским и 25
с русским языками
обучения
Лечебное дело
25 с казахским языком
обучения
4.
Западно-
Казахстанский
государственный
медицинский
университет имени
Марата Оспанова
50, в том
числе 25 с
казахским и
25 с русским
языками
обучения
Сестринское дело
25 с казахским языком
обучения
Стоматология
ортопедическая
25 с русским языком
обучения
5.
Южно-Казахстанская
государственная
фармацевтическая
академия
75, в том
числе 50 с
казахским и
25 с русским
языками
обучения
Лечебное дело
25 с казахским языком
обучения
Сестринское дело
25 с казахским языком
обучения
Фармация
25 с русским языком
обучения
6.
Медицинский центр
«Эмили»
25 с
казахским
языком
обучения
Сестринское дело
25 с казахским языком
обучения