"Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 13 қыркүйектегі № 504 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 28 қыркүйекте № 7948 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 21 ақпандағы № 103 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 21.02.2014 № 103 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкiмшiлiк рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған «Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу» мемлекеттік қызмет регламенті бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Iшкi істер министрлiгiнiң Көшi-қон полициясы комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлiгiнде мемлекеттік тiркеудi;
2) осы бұйрықты белгіленген тәртіппен ресми жариялауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Iшкi істер министрлiгiнiң интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Iшкi істер министрiнiң орынбасары Қ.С. Тыныбековке және Қазақстан Республикасы Iшкi істер министрлiгiнiң Көшi-қон полициясы комитетіне (П.К. Нокин) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Министр                                    Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Iшкi iстер министрiнiң
2012 жылғы 13 қыркүйектегі
№ 504 бұйрығымен
бекiтiлген
«Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктер мен
азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу» мемлекеттiк қызмет регламентi
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу» мемлекеттiк қызметі (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет) шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу рәсімін айқындайды.
2. Мемлекеттiк қызметтi Қазақстан Республикасы iшкi iстер органдарының аумақтық көшi-қон полициясы бөлiнiстерi (бұдан әрi – көшi-қон полициясы бөлiнiстерi) көрсетедi.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттiк қызмет:
1) «Шетелдiктердiң құқықтық жағдайы туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 19 маусымдағы Заңының 2122-баптарының;
2) «Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдiктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тiркеу» мемлекеттiк қызмет стандартын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 14 желтоқсандағы № 2105 қаулысының (бұдан әрi – Стандарт);

Об утверждении регламента государственной услуги "Регистрация иностранцев и лиц без гражданства, временно пребывающих в Республике Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республике Казахстан от 13 сентября 2012 года № 504. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 сентября 2012 года № 7948. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 21 февраля 2014 года № 103
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 21.02.2014 № 103 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Регистрация иностранцев и лиц без гражданства, временно пребывающих в Республике Казахстан».
2. Комитету миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в установленном порядке официальное опубликование настоящего приказа;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан Тыныбекова К.С. и Комитет миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Нокин П.К.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр                                    К. Касымов
Утвержден
приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 13 сентября 2012 года № 504
Регламент
государственной услуги «Регистрация иностранцев и лиц
без гражданства, временно пребывающих в Республике Казахстан»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация иностранцев и лиц без гражданства, временно пребывающих в Республике Казахстан» определяет процедуру регистрации иностранцев и лиц без гражданства (далее - государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями миграционной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан (далее - подразделения миграционной полиции).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется на основании:
1) статей 2122 Закона Республики Казахстан от 19 июня 1995 года «О правовом положении иностранцев»;
2) постановления Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2009 года № 2105 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Регистрация иностранцев и лиц без гражданства, временно пребывающих в Республике Казахстан» (далее - Стандарт);

3) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 21 қаңтардағы № 148 қаулысымен бекітілген Көші-қон бақылауын жүзеге асыру, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасынан заңсыз өтетін, Қазақстан Республикасының аумағында заңсыз болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағына келуге тыйым салынған адамдарды есепке алу қағидаларының 4-тармағының негізінде жүзеге асырылады.
5. Көші-қон карточкасының «тіркеу» бағанын толтыру немесе қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәйекті жауап көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
6. Осы регламентте мынадай түсiнiктер пайдаланылады:
1) тұтынушы – мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн өтiнiш бiлдiрген шетелдiктер мен азаматтығы жоқ адамдар;
2) құрылымдық-функциялық бiрлiктер (бұдан әрі – ҚФБ) – мемлекеттiк қызмет көрсету процесiне қатысатын уәкiлеттi органдардың жауапты адамдары, мемлекеттiк органдардың құрылымдық бөлiнiстерi, мемлекеттiк органдар, ақпараттық жүйелер немесе кiшi жүйелер.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесiне қатысатын мемлекеттiк органдар мен өзге де субъектiлер:
1) Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Көшi-қон полициясы комитетi (IIМ КҚПК) – шетелдіктерді және азаматтығы жоқ адамдарды тіркейді;
2) Қазақстан Республикасы iшкi iстер органдарының аумақтық көшi-қон полициясы бөлiнiстерi – шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркейді.
2. Мемлекеттiк қызметтi көрсетуге қойылатын талаптар
8. Мемлекеттiк қызметтi тұтынушының уақытша тұратын жері бойынша Стандарттың 1-қосымшасында көрсетiлген мекенжайлар бойынша аумақтық көшi-қон полициясы бөлiнiстерi көрсетедi.
Көші-қон полициясы бөлінісінің қызметкері барлық құжаттарды қабылдаған соң тұтынушыға Стандарттың 4-қосымшасындағы түріне сәйкес берілген күнін көрсетіп құжаттарды қабылдаған жөнінде талон беріледі.
Мемлекеттік қызмет демалыс күндерінен басқа, аптасына алты күн (дүйсенбі - жұма сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, сағат 13-00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліс, сенбіде сағат 9-00-ден 13-00-ге дейін) ұсынылады. Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi және қажеттi құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгiлерi Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң (бұдан әрi – IIМ) mvd.gov.kz және тiзбесi Стандарттың 1-қосымшасында көрсетiлген облыстардың, Астана, Алматы қалалары iшкi iстер департаменттерiнiң (бұдан әрi – IIД) интернет-ресурсында «Iшкi iстер органдарының қызметi туралы» бөлiмде, сондай-ақ көшi-қон полициясы бөлiнiстерiнде орналасқан ресми ақпарат көздерi мен стендтерде орналастырылады.

3) пункта 4 Правил осуществления миграционного контроля, а также учета иностранцев и лиц без гражданства, незаконно пересекающих Государственную границу Республики Казахстан, незаконно пребывающих на территории Республики Казахстан, а также лиц, которым запрещен въезд на территорию Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 января 2012 года № 148.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является заполнение графы «регистрация» миграционной карточки либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
6. В настоящем Регламенте используются следующие понятия:
1) потребитель - иностранцы и лица без гражданства, обратившиеся за государственной услугой;
2) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или подсистемы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги.
7. Государственные органы и иные субъекты, участвующие в процессе предоставления государственной услуги:
1) Комитет миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - КМП МВД) – регистрация иностранцев и лиц без гражданства;
2) территориальные подразделения миграционной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан – регистрация иностранцев и лиц без гражданства.
2. Требования к оказанию государственной услуги
8. Государственная услуга, оказывается, по месту временного жительства потребителя, подразделениями миграционной полиции по адресам, указанным в приложении 1 Стандарта.
После принятия всех документов сотрудником подразделения миграционной полиции потребителю выдается талон о принятии документов, по форме согласно приложению 4 к Стандарту с указанием даты выдачи.
Государственная услуга предоставляется шесть дней в неделю (понедельник - пятница с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30, в субботу с 9-00 до 13-00 часов), кроме выходных дней. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД):.mvd.gov.kz в разделе «О деятельности органов внутренних дел», департаментов внутренних дел областей, городов Алматы, Астана (далее - ДВД), перечень которых указан в приложении 1 Стандарта, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции.

10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзiмдерi Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
11. Шетелдік және азаматтығы жоқ адамдарға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болатын тұтынушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды толық ұсынбауы болып табылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiндегi iс-әрекеттердің
(өзара iс-қимыл жасасу) сипаттамасы
12. Көшi-қон полициясы бөлiнiстерiнде құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, оларда Стандарттың 1-қосымшасында көрсетiлген мекенжайлар мен уақыт бойынша көшi-қон полициясы инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы көрсетiледi.
13. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы Стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттар ұсынады.
14. Ақпараттық қауiпсiздiкке қойылатын талаптар жоқ.
15. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiне мынадай ҚФБ:
1) қалалық, аудандық, қаладағы аудандық, кенттiк iшкi iстер органы бөлiмiнің, бөлiмшесiнiң, тобының көшi-қон полициясы бөлінісінің қызметкерi;
2) облыстардың, Алматы және Астана қалаларының ішкi iстер департаментi Көшi-қон полициясы басқармасының қызметкерi;
3) Қазақстан Республикасы IIМ КҚПК-нің қызметкерi қатысады.
16. Осы регламентке 1-қосымшада әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекеттi орындау мерзiмiн көрсете отырып, әрбiр ҚФБ-ның әкiмшiлiк iс-әрекеттерiнiң (рәсiмдерiнiң) ретi мен өзара iс-қимыл жасасуының кестелiк сипаттамасы келтiрiлген.
17. Осы регламентке 2-қосымшада мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң қисынды ретi мен ҚФБ-ның арасындағы өзара байланыстың сызбасы келтiрiлген.
«Қазақстан Республикасында уақытша
болатын шетелдіктер мен азаматтығы
жоқ адамдарды тіркеу» мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентiне
1-қосымша
Әкiмшiлiк iс-әрекеттердің (рәсiмдердің) реті мен өзара iс-қимыл
жасасуының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ iс-әрекеттерiнiң сипаттамасы. Негiзгi процесс.
Негiзгi процестiң iс-әрекетi (жұмыс барысы, ағыны)
1
Iс-әрекеттiң (жұмыс барысы, ағыны) №
1
2
2
ҚФБ атауы
ҚАIIО, ҚКПК
ҚАIIО, ҚКПК
3
Iс-әрекеттiң (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Өтiнiш берушiнiң құжаттар пакетiн қабылдау және тексеру
Журналдарды толтыру, арнайы есептер бойынша тексеру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкiмдік шешiм)
Журналда тiркеу және тіркеу туралы мөр қою немесе қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәйекті жауап
«Бүркіт» БАЖ-ға ақпарат енгізу, тіркеу туралы мөр қою немесе қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәйекті жауап
5
Орындау мерзiмi
Бір жұмыс күні ішінде
Бір жұмыс күні ішінде
«Қазақстан Республикасында уақытша
болатын шетелдіктер мен азаматтығы
жоқ адамдарды тіркеу» мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентiне
2-қосымша
Әкiмшiлiк iс-әрекеттердің қисынды реті арасындағы өзара
байланысты көрсететiн сызбалар
Тұтынушы                          ҚАIIО, ҚКПК

10. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
11. Основанием для отказа в оказании государственной услуги иностранцам и лицам без гражданства является не предоставление потребителем документов не в полном объеме указанных в пункте 11 Стандарта.
3. Описание действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов в подразделениях миграционной полиции осуществляется посредством «окон», на которых указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора миграционной полиции по адресам и времени, указанным в приложении 1 Стандарта.
13. Для получения государственной услуги потребитель представляет документы согласно пункту 11 Стандарта по месту регистрации.
14. Требования к информационной безопасности отсутствуют.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:
1) сотрудник подразделения миграционной полиции городского, районного, районного в городе, поселкового отдела, отделения, группы органов внутренних дел;
2) сотрудник управления миграционной полиции Департамента внутренних дел области, городов Алматы и Астаны;
3) сотрудник КМП МВД.
16. Табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
17. Схема взаимосвязи между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Регистрация иностранцев и
лиц без гражданства, временно
пребывающих в Республике
Казахстан»
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ Основной процесс.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
ГОРОВД, КМП
ГОРОВД, КМП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и проверка пакета документов заявителя
Заполнение журналов, проверка по специальным учетам
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в журнале и проставление печати о регистрации или мотивированный ответ об отказе
Внесение информации в ЕИС «Беркут», проставление печати о регистрации или мотивированный ответ об отказе
5
Сроки исполнения
в течение одного рабочего дня
в течение одного рабочего дня
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
«Регистрация иностранцев и
лиц без гражданства, временно
пребывающих в Республике
Казахстан»
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий