"Есірткі заттардың, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты қылмыстар және құқық бұзушылықтар, оларды пайдаланушы адамдар туралы" № 1-Н нысанды есепті және оны құрастыру тәртібі жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 6 қаңтардағы № 2 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2012 жылғы 3 қыркүйектегі № 104 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 3 қазанда № 7962 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 1 қазандағы № 101 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 2014.10.01 № 101 (2015.01.01 ж. бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Есірткі заттардың, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты қылмыстар және құқық бұзушылықтар, оларды пайдаланушы адамдарға қатысты есептілікті одан әрі жетілдіру, сонымен қатар Қазақстан Республикасының заңнамасымен сәйкестендіру мақсатында, «Прокуратура туралы» 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңы 11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Есірткі заттардың, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты қылмыстар және құқық бұзушылықтар, оларды пайдаланушы адамдар туралы» № 1-Н нысанды есепті және оны құрастыру тәртібі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 6 қаңтардағы № 2 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2172 санымен тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін: Осы бұйрықпен бекітілген «Есірткі заттардың, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты қылмыстар және құқық бұзушылықтар, оларды пайдаланушы адамдар туралы» № 1-Н нысанды есепте:
2. Бұйрықтың атауы келесі редакцияда жазылсын:
«Есірткі заттардың, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты қылмыстар және құқық бұзушылықтар, оларды пайдаланушы адамдар туралы» № 1-Н нысанды есепті және оны құрастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы»;
12 бөлімдердің 4-жолы мынадай редакцияда жазылсын:
«Айналыстан алынған заттардың немесе айналысы шектелген заттардың контрабандасы (ҚР ҚК 250 бабы)»;
3-бөлімде:
А кестесі 112-жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«112-1. Синтетикалық каннабиноидтер»;
«Құқық қорғау органдарының бірлескен іс-шаралары барысында есірткі заттарды, жүйеге әсер ететін заттарды алып қою туралы мәліметтер» А кестесіне қосымша осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
Г кестесі 122-жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 января 2003 года № 2 "Об утверждении и введении в действие отчета формы № 1-Н "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих" и Инструкции о порядке его составления"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 3 сентября 2012 года № 104. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 октября 2012 года № 7962. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 октября 2014 года № 101
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 01.10.2014 № 101 (вводится в действие с 01.01.2015).
В целях совершенствования отчетности о преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих, а также в целях приведения в соответствии с законодательством Республики Казахстан, руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года «О Прокуратуре», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 января 2003 года № 2 «Об утверждении и введении в действие статистического отчета формы № 1-Н «О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих» и Инструкции о порядке его составления» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2172), следующие изменения и дополнения:
наименование приказа изложить в следующей редакции:
«Об утверждении и введении в действие отчета формы № 1-Н «О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих» и Инструкции о его составлении»;
в отчет формы № 1-Н «О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих», утвержденный указанным приказом:
строку 4 в разделах 12 изложить в следующей редакции:
«Контрабанда изъятых из обращения предметов или предметов, обращение которых ограничено (ст.250 УК РК)»;
в разделе 3:
в таблице А после строки 112 дополнить строкой следующего содержания:
«112-1. Синтетические каннабиноиды»;
приложение к таблице А «Сведения об изъятии наркотических средств, психотропных веществ в ходе совместных мероприятий правоохранительных органов» изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в таблице Г после строки 112 дополнить строкой следующего содержания:

«112-1. Синтетикалық каннабиноидтер»;
4-бөлімде 22-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Айналыстан алынған заттардың немесе айналысы шектелген заттардың контрабандасы (ҚР ҚК 250 бабы)»;
7-бөлімнің Б және В кестелері осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
8-бөлімнің 4-жолы мынадай редакцияда жазылсын:
«Айналыстан алынған заттардың немесе айналысы шектелген заттардың контрабандасы (ҚР ҚК 250 бабы)»;
осы бұйрықпен бекітілген «Есірткі заттардың, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты қылмыстар және құқық бұзушылықтар, оларды пайдаланушы адамдар туралы» № 1-Н нысанды есепті қалыптастыру туралы Нұсқаулықта:
1-бөлімнің атауы алынып тасталсын;
1-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Жалпы ереже»;
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Есептерді ұсыну мерзімдері»;
6-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) Комитет есептік кезең бойынша статистикалық бөлікті «Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе» автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ББСЖ ААЖ) бекіткен соң есептің 1, 2 бөлімдерін, 3-бөлімнің А, А-1, Б, В кестелерін, 4 және 6 бөлімдерін қалыптастырады;»;
2-бөлімнің атауы алып тасталсын.
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«3. «Есірткі заттардың, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың және прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты қылмыстар туралы мәліметтер» 1-бөлімін қалыптастыру»;
4-бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«4. «Есірткі заттардың, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың және прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты қылмыстарды жасаған адамдар туралы мәліметтер» 2-бөлімін қалыптастыру»;
5-бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«5. «Есірткі заттарды, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттарды және прекурсорларды алып қою және жою туралы мәліметтер» 3-бөлімін қалыптастыру»;
13-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Есептің бөлімі «Есірткі заттарды және жүйкеге әсер ететін заттарды алып қою және жою туралы мәліметтер» А кестесінен, «Құқық қорғау органдарының бірлескен іс-шаралары барысында есірткі, жүйкеге әсер ететін заттарды алып қою туралы мәліметтер» А-1 кестесінен, «Прекурсорларды алып қою және жою туралы мәліметтер» Б кестесінен, «Улы заттарды алып қою және беру туралы мәліметтер» В кестесінен, «Сараптамаға жұмсалған есірткі заттар, жүйкеге әсер ететін заттар туралы мәліметтер» Г кестесінен, «Сараптамаға жұмсалған прекурсорлар туралы мәліметтер» Д кестесінен, «Сараптамаға жұмсалған улы заттар туралы мәліметтер» Е кестесінен тұрады»;
6-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:

«112-1. Синтетические каннабиноиды»;
строку 22 в разделе 4 изложить в следующей редакции:
«Контрабанда изъятых из обращения предметов или предметов, обращение которых ограничено (ст. 250 УК РК)»;
таблицы Б и В раздела 7 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
строку 4 в разделе 8 изложить в следующей редакции:
«Контрабанда изъятых из обращения предметов или предметов, обращение которых ограничено (ст. 250 УК РК)»;
в Инструкцию по составлению отчета формы № 1-Н «О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих», утвержденной указанным приказом:
наименование раздела 1 исключить;
наименование главы 1 изложить в следующей редакции:
«1. Общие положения»;
наименование главы 2 изложить в следующей редакции:
«2. Сроки представления отчетов»;
подпункт 1) пункта 6 изложить в следующей редакции:
«1) разделы 1, 2, таблицы А, А-1, Б, В раздела 3, разделы 4 и 6 отчета формируются Комитетом после утверждения статистического среза автоматизированной информационной системы «Единая унифицированная статистическая система» (далее - АИС ЕУСС) на отчетный период;»;
наименование раздела 2 исключить;
наименование главы 3 изложить в следующей редакции:
«3. Формирование раздела 1 «Сведения о преступлениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ и прекурсоров»»;
наименование главы 4 изложить в следующей редакции:
«4. Формирование раздела 2 «Сведения о лицах, совершивших преступления, связанные с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ и прекурсоров»»;
наименование главы 5 изложить в следующей редакции:
«5. Формирование раздела 3 «Сведения об изъятии и уничтожении наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ и прекурсоров»»;
часть третью пункта 13 изложить в следующей редакции:
«Раздел отчета состоит из таблиц А «Сведения об изъятии и уничтожении наркотических средств и психотропных веществ», А-1 «Сведения об изъятии наркотических средств, психотропных веществ в ходе совместных мероприятий правоохранительных органов», Б «Сведения об изъятии и уничтожении прекурсоров», В «Сведения об изъятии и передаче ядовитых веществ», Г «Сведения об израсходованных на экспертизу наркотических средств, психотропных веществ», Д «Сведения об израсходованных на экспертизу прекурсорах», Е «Сведения об израсходованных на экспертизу ядовитых веществ».;
наименование главы 6 изложить в следующей редакции:

«6. «Есірткі заттарды, жүйкеге әсер ететін заттарды тұтыну негізінде қылмыс жасаған және ІІО есебінде тұрған адамдар туралы мәліметтер» 4-бөлімді қалыптастыру»;
7-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«7. «Есірткі заттардың, жүйкеге әсер ететін заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты әкімшілік құқық бұзушылық жасаған адамдар туралы мәліметтер» 5-тарауын қалыптастыру»;
8-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«8. «Жабайы сораның өсу, апиындық, майлы көкнәрдің, сораның, қылдың және құрамында есірткі заттары бар өсімдіктердің басқа да түрлерінің өсу алқаптарын және заңсыз егістерін анықтау және жою туралы мәліметтер» 6-тарауын қалыптастыру»;
9-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
«9. «Есірткі заттарын, жүйкеге әсер ететін заттарды, прекурсорларды пайдаланатын адамдарды есепке алу нәтижелері туралы мәліметтер» 7-тарауын қалыптастыру
17. «Есірткі заттарын, жүйкеге әсер ететін заттарды және прекурсорларды пайдаланатын адамдар туралы мәліметтер» А кестесі 13 бағаннан (А, Б, 1-ден 13-ке дейінгі бағандар) және 20 жолдан тұрады. Бағандарда адамдардың саны көрсетіледі: олардың ішінде әйелдер, кәмелетке толмағандар, есірткіге тәуелді адамдар (олардың ішінде: әйелдер және кәмелетке толмағандар), эпизодтық түрде тұтынатын адамдар; 1-ден 7-ге дейінгі бағандарда есірткі және жүйкеге әсер ететін заттарды пайдаланатын адамдар туралы, 8-13 бағандарында прекурсорларды пайдаланатын адамдар туралы деректер көрсетіледі. Барлық бағандарда диспансерлік және профилактикалық есепте тұрған адамдар саны көрсетіледі.
1-жолда есептік кезеңнің басында есірткі, жүйкеге әсер ететін заттарды және прекурсорларды пайдаланатын адамдар саны көрсетіледі. Есептік кезеңнің соңында есепте тұрған адамдар саны 13-жолдан келесі есептік кезеңнің (жылдың) 1-жолына тасымалданады. 1-жолдың көрсеткіштері тұтас есептік кезең ағымында өзгертілмейді. 2-жолда есептік кезеңде есепке алынған, соның ішінде 2-жолдан 3-жолда бірінші рет есепке алынған адамдар көрсетіледі. 2-жолдан 3 және 3-1 жолдарында бірінші рет есепке алынған және бас бостандығынан айыру орындарынан келген, есірткіге тәуелділіктен жазылмаған және тұрғылықты орны бойынша емдеуді қажет ететін адамдар есепке алынады.
4-жолда есептік кезеңде есептен шығарылған, олардың ішінде 5-тен 12-ге дейінгі жолдарда мынадай негіздерде: 5 жылдан астам ремиссияда болуға, сотталуға, тұрақты тұрғылықты орнын ауыстыруға, қайтыс болуына, артық дозадан қайтыс болуына, басқа жастық топқа ауысуына және басқа да себептерге байланысты есептен шығарылған адамдар көрсетіледі. 14-тен 17-ге дейінгі жолдарда 13-жолдан есептік кезеңнің соңында жас топтары бойынша есепке алынған адамдар туралы деректер көрсетіледі; 18-ден 20-ға дейінгі жолдарда – тұрғылықты орны және қызмет түрі бойынша деректер көрсетіледі.
Б кестесінде есірткі заттарының, жүйкеге әсер ететін, соның ішінде улы заттардың және прекурсорлардың түрлері туралы мәліметтер көрсетіледі.
1-бағанда есептік кезеңнің соңында есепте тұрған есірткі заттарын, жүйкеге әсер ететін, соның ішінде улы заттарды және прекурсорларды пайдаланатын адамдардың жалпы саны көрсетіледі.
Сонымен қатар 8, 9, 10 бағандарында есірткі заттарын, жүйкеге әсер ететін, соның ішінде улы заттарды және прекурсорларды артық дозада тұтынудан қайтыс болған адамдар, соның ішінде әйел адамдар, кәмелетке толмағандар ескеріледі. 1-30 жолдарында есірткі заттары, жүйкеге әсер ететін заттар және прекурсорлар олардың ХАЖ-10 халықаралық ауру жіктелімдері бойынша көрсетіледі. 31-жолда 1, 12 және 22 жолдар көрсеткіштерінің сомасы көрсетіледі.
17-1. В кестесінде есірткі заттарын, жүйкеге әсер ететін, сонымен қатар улы заттарды және прекурсорларды артық дозада қолданғаннан немесе олардың улы әсерінен қайтыс болған адамдар туралы деректер көрсетіледі. Кесте 9 бағаннан және 5 жолдан тұрады. Бағандарда есептік кезеңде есірткі заттарды және жүйкеге әсер ететін, сонымен қатар улы заттарды артық дозада қолданғаннан немесе олардың улы әсерінен қайтыс болған адамдар, сонымен қатар наркологиялық емдік-профилактикалық мекемелерде есептік кезеңнің басында есепте тұрғандар, олардың ішіндегі әйелдер (2 және 3 бағандар), 4-бағанда прекурсорларды артық дозада пайдаланғаннан немесе олардың улы әсерінен қайтыс болғандардың барлығы, ал 5 және 6 бағандарында соның ішінде есептік кезеңнің басында наркологиялық емдік-профилактикалық мекемелерде диспансерлік есепте тұрғандардың барлығы және олардың ішіндегі әйелдер саны көрсетіледі.

«6. Формирование раздела 4 «Сведения о лицах, совершивших преступления на почве употребления наркотических средств, психотропных веществ и состоявших на учете в ОВД»»;
наименование главы 7 изложить в следующей редакции:
«7. Формирование раздела 5 «Сведения о лицах, совершивших административные правонарушения, связанные с незаконным обращением с наркотическими средствами, психотропными веществами, прекурсорами»»;
наименование главы 8 изложить в следующей редакции:
«8. Формирование раздела 6 «Сведения о выявлении и уничтожении площадей произрастания дикорастущей конопли, незаконных посевов и выращивания опийного, масличного мака, конопли, эфедры и других видов растений, содержащих наркотические вещества»»;
главу 9 изложить в следующей редакции:
«9. Формирование раздела 7 «Сведения о результатах постановки на учет лиц, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами
17. Таблица А «Сведения о лицах, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами» имеет 13 граф (графы А, Б, с 1 по 13) и 20 строк. В графах показывается количество лиц: из них женщин, несовершеннолетних, лиц с наркозависимостью (из них: женщин и несовершеннолетних), лиц с эпизодическим употреблением; в графах с 1 по 7 отражаются сведения о лицах, злоупотребляющих наркотическими и психотропными веществами, графы 8-13 - о лицах, злоупотребляющих прекурсорами. Во всех графах показывается количество лиц, состоящих на диспансерном и профилактическом учетах.
В строке 1 указывается количество лиц, злоупотребляющих наркотическими, психотропными веществами и прекурсорами на начало отчетного периода. Показатели количества лиц, находившихся на учете на конец отчетного периода, переносятся из строки 13 в строку 1 следующего отчетного периода (года). Показатели строки 1 не изменяются в течение всего отчетного периода. В строке 2 отражаются лица, принятые на учет в отчетном периоде, при этом из строки 2 в строке 3 в т.ч. взятые на учет впервые. Из строки 2 в строках 3 и 3-1 учитываются лица, поставленные на учет впервые и прибывшие из мест лишения свободы, не излечившиеся от наркозависимости и нуждающиеся в наблюдении по месту проживания.
В строке 4 учитываются лица, снятые с учета в отчетном периоде; из них в строках с 5 по 12 выделяются лица, снятые с учета по следующим основаниям: в связи с ремиссией более 5 лет, осуждением, изменением постоянного места жительства, со смертью, со смертью из-за передозировки, переходом в другую возрастную группу и другие причины. В строках с 14 по 17 из строки 13 отражаются сведения о лицах, состоящих на учете на конец отчетного периода по возрастным группам; в строках с 18 по 20 - по месту проживания и роду занятий.
В таблице Б «Наименование потребляемых наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, вследствие которых возникли психические и поведенческие расстройства» отражаются сведения о состоящих на наркологическом учете лицах по видам потребляемых наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.
В графе 1 указываются общее количество лиц, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами, и зависимые от них, состоящих на учете в конце отчетного периода.
В том числе, в графах 8, 9, 10 учитываются количество лиц, умерших от передозировки наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, в том числе женщин, несовершеннолетних. В строках 1-26 отражаются лица, зависимые или злоупотребляющие наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами по международному классификатору болезни МКБ-10. В строке 27 указывается сумма показателей строк 1, 11 и 22.
В таблице В «Сведения об умерших в результате передозировки или токсического действия наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров» отражаются сведения о лицах, умерших в результате передозировки или токсического действия наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров среди всего населения. Таблица состоит из 6 граф и 5 строк. В графах указывается количество лиц умерших от передозировки или токсического действия наркотических средств и психотропных веществ за отчетный период среди всего населения (графа 1), в том числе состоявших на диспансерном учете в наркологических медицинских организациях на начало отчетного периода всего (графа 2) и из них - женщин (графа 3); 4 графа - количество умерших от передозировки или токсического действия прекурсоров среди всего населения, а 5 и 6 графы - в том числе состоявших на диспансерном учете в наркологических медицинских организациях на начало отчетного периода всего и из них - женщин.

Жолдарда бағандарға сәйкес есептік кезеңде барлық қайтыс болғандар бойынша (1-жол), сонымен қатар жастары бойынша деректер көрсетіледі: 14 жасқа дейін, 15-17 жас, 18-30 жас, 31 жас және одан жоғары (2-ден 5-ке дейінгі жолдар). Барлық бағандар бойынша 2-ден 5-ке дейінгі жолдардың қосындысы 1-жолға тең болуы тиіс.
Облыстар, Астана, Алматы қалалары әкімдіктерінің денсаулық сақтау басқармалары бастықтары есептің 7-бөлімін (А, Б, В кестелері) қалыптастырып, қол қояды.»;
10-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«10. «Есірткі заттарына, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттарға және прекурсорларға қатысты соттарда қаралған қылмыстық істер саны туралы мәліметтер» 8-тарауын қалыптастыру»;
11-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«11. «Есірткі заттарын, жүйкеге әсер ететін заттарды және прекурсорларды пайдаланатын адамдарды түзету мекемелерінің есепке алу нәтижесі туралы мәліметтер» 9-тарауын қалыптастыру»;
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) осы бұйрықты жолдасын:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін;
2) Құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының мүдделі құрылымдық бөлімшелеріне мәлімет және жұмыста пайдалану үшін, Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитеттің Төрағасына жүктелсін.
3. Осы бұйрық ресми түрде жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры                                    А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2012 жылғы 3 қыркүйектегі
№ 104 бұйрығына
1-қосымша
«Есірткі заттардың, психотроптық заттардың және прекурсорлардың
заңсыз айналымымен байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар
және оларды пайдаланатын адамдар туралы» № 1-Н есеп нысаны
3-бөлім. Есірткі заттарды, психотроптық заттарды және
прекурсорларды немесе улы заттарды алып қою туралы мәліметтер
А-1 кестесі. Құқық қорғау органдарының бірлескен іс-шаралары
барысында есірткі заттарды, жүйке жүйесіне әсер ететін заттарды алып қою туралы мәліметтер
Атауы
Жол коды
Есірткі заттары, психотроптық заттар алып қойылды
соның ішінде қозғалған қылмыстық істер бойынша
ІІМ
ҰҚК
КБК
басқа құқық қорғау органдары
соның ішінде қызметтік-іздестіру иттерін қолдану арқылы
ІІМ
гр
мл
гр
мл
гр
мл
гр
мл
гр
мл
гр
мл
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

В строках соответственно графам данные по умершим всего за отчетный период (1 строка), и в том числе по возрастам: до 14 лет включительно, 15-17 лет, 18-30 лет, 31 год и старше (строки со 2 по 5). Сумма строк со 2 по 5 по всем графам должна быть равна 1 строке.
Раздел 7 (таблицы А, Б, В) отчета составляется и подписывается начальниками управлений здравоохранения акиматов областей, городов Астана, Алматы.»;
наименование главы 10 изложить в следующей редакции:
«10. Формирование раздела 8 «Сведения о количестве рассмотренных судами уголовных дел, связанных с наркотическими средствами, психотропными или ядовитыми веществами и прекурсорами»»;
наименование главы 11 изложить в следующей редакции:
«11. Формирование раздела 9 «Сведения о результатах постановки на учет в исправительных учреждениях лиц, злоупотребляющих наркотическими средствами, психотропными веществами и прекурсорами»».
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) настоящий приказ направить:
1) для государственной регистрации в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) субъектам правовой статистики и специальных учетов, заинтересованным структурным подразделениям Генеральной прокуратуры Республики Казахстан для сведения и использования в работе, территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие с момента официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан                       А. Даулбаев
Приложение 1
к приказу Генерального
Прокурора Республики Казахстан
от 3 сентября 2012 года № 104
Форма 1-Н "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров и лицах, их употребляющих"
Раздел 3. Сведения об изъятии наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров или ядовитых веществ
Таблица А-1 "Сведения об изъятии наркотических средств, психотропных веществ в ходе совместных мероприятий правоохранительных органов"
Наименование
Код строки
Изъято наркотических средств, психотропных веществ
в том числе по возбужденным уголовным делам
в том числе по возбужденным уголовным делам
МВД
КНБ
КТК
другие правоох. органы
в том числе с применением служебно-розыскных собак
в том числе с применением служебно-розыскных собак
МВД
КНБ
КТК
другие правоохр. органы
гр
мл
гр
мл
гр
мл
гр
мл
гр
мл
гр
мл
гр
мл
гр
мл
гр
мл
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18

F13, F15, F16, F19
11
соның ішінде
Седативтік және ұйықтататын заттарды пайдалану нәтижесіндегі
F13
12
соның ішінде
бензодиазипины
13
барбитураты
14
Кофеинды қоса алғандағы темекіні және басқа да ынталандырушы заттарды пайдалану нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлқындағы бұзылулар
F15, F17
15
соның ішінде
амфетаминдер
16
метамфитаминдер
17
Галлюциногендерді пайдалану нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлқындағы бұзылулар
F16
18
соның ішінде
ЛСД
19
басқалары
20
Психобелсенді заттарды араластырып пайдалану нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлқындағы бұзылулар
F19
21
Прекурсорларды пайдалану нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлқындағы бұзылулар, барлығы
F18
22
соның ішінде
Ұшпалы еріткіштерді пайдалану нәтижесіндегі психикалық және мінез-құлқындағы бұзылулар
F18
23
соның ішінде
толуол
24
ацетон
25
басқалары
26
Барлығы
27
кестенің жалғасы
соның ішінде 1-бағаннан
солардың ішінде 1-бағаннан
әйелдер
кәмелетке толмағандар
тәуелділікпен
4-бағаннан
эпизодтың түрде пайдаланатындар
есірткі заттарын және психотроптық заттарды, сонымен қатар улы заттарды және прекурсорларды мөлшерден артық пайдалану немесе солардың улы әсерінің нәтижесінде қайтыс болды
соның ішінде 8-бағаннан
кәмелетке толмағандар
әйелдер
әйелдер
кәмелетке толмағандар
2
3
4
5
6
7
8
9
10

F13, F15, F16, F19
11
в том числе
Психические и поведен-
ческие рас-
стройства, в резуль-
тате упот-
ребления седативных и снотвор-
ных веществ
F13
12
в том числе
бензо-
диази-
пины
13
барбитураты
14
Психические и поведен-
ческие рас-
стройства, в резуль-
тате упот-
ребления табака и других стимуляторов, включая кофеин
F15, F17
15
в том числе
амфе-
тамины
16
метам-
фета-
мины
17
Психические и поведен-
ческие рас-
стройства, в резуль-
тате упот-
ребления галлюцино-
генов
F16
18
в том числе
ЛСД
19
другие
20
Психические и поведен-
ческие рас-
стройства, в резуль-
тате соче-
танного употребления психо-
активных веществ
F19
21
Психические и поведенческие расстройства, в результате употребления прекурсоров, всего:
F18
22
в т.ч.
Психические и поведен-
ческие рас-
стройства, в резуль-
тате упот-
ребления летучих рас-
творителей
F18
23
в том числе
толуол
24
ацетон
25
другие
26
Всего
27
Форма № 1-Н "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и