олардың ішінде ҚРӘҚтК-нің 8-тарауында белгіленген негіздер бойынша (7-бағаннан)
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Әкімшілік құқық бұзушылықтардың барлығы
1
кестенің жалғасы
Қолданылған әкімшілік жазалар
Негізгілері
Қосымшалары
ескерту
әкімшілік айыппұл
әкімшілік қамауға алу
арнаулы құқықтан айыру
Шетелдікті немесе азаматтығы жоқ адамды ҚР аймағынан әкімшілік кетіру
лицензиядан, арнаулы рұқсаттан, біліктілік аттестінен (куәліктен) айыру немесе оның белгілі бір қызмет түріне немесе белгілі бір қызметті атқаруға әсерін уақытша тоқтату
Жеке кәсіпкердің қызметін уақытша тоқтату немесе оған тыйым салу
арнаулы құқықтан айыру
Шетелдікті немесе азаматтығы жоқ адамды ҚР аймағынан әкімшілік кетіру
лицензиядан, арнаулы рұқсаттан, біліктілік аттестінен (куәліктен) айыру немесе оның белгілі бір қызмет түріне немесе белгілі бір қызметті атқаруға әсерін уақытша тоқтату
Жеке кәсіпкердің қызметін уақытша тоқтату немесе оған тыйым салу
затты ақылы негізде алып қою
Заттарды, кірісті, ақшаны немесе құнды заттарды тәркілеу
Өз бетімен салынып жатқан немесе салынған құрылысты мәжбүрлеп бұзу
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
кестенің жалғасы
Мемлекетке келтірілген зиян сомасы
Мемлекет пайдасына өндіріп алынғаны
Айыппұл сомасы (теңгеде)
Тартылған кәмелетке толмағандар
Кәмелетке толмағандарға қатысты тәртіптік ықпал ету шаралары қолданылды
Мемлекеттік органдардың лауазымдық тұлғалары тартылған (ҚРӘҚтК 34-бабы 1-т.)
Тартылған заңды тұлғалар
ҚРӘҚтК-нің 708709-баптарында белгіленген тәртіпте сот шығарған мәжбүрлеп орындату туралы қаулылар
жолданған мәжбүрлеп орындату туралы қаулылардың сомасы (теңгеде)
ҚРӘҚтК-нің 708709-баптары бойынша мәжбүрлеу тәртібінде өндіріп алынды
келесі сомаға (теңгеде)
салынған
өндіріп алынған
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
"Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы уәкілетті органдармен қаралған істердің қорытындылары туралы" 1-АД нысанды есебі
№ 1а бөлім. "Заңды күшіне енбеген қаулыларды қайта қарау бойынша әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істердің қозғалысы"
Есептік кезеңнің басындағы аяқталмаған істердің қалдығы
Есептік кезеңде келіп түскен істердің барлығы
соның ішінде
Олар бойынша қайтарып алынған істердің саны
қараусыз қайтарылды
наразылықтар бойынша
шағымдар бойынша
шағымдар және наразылықтар бойынша
наразылықтар
шағымдар
шағымдар және наразылықтар
1-2 бағандарының сомасы=6,7,8,9,31,33 бағандарының сомасына
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Қаулылары, ұйғарымдары шықты
қайта қарау тәртібінде ұйғарымдары шыққан адамдар саны
Қаулылары, ұйғарымдары шықты
наразылықтар бойынша
шағымдар бойынша
қаулыны өзгеріссіз қалдыру туралы
қаулыны өзгерту туралы
қаулыны қысқарту және 68 және 580, 581 баптар бойынша істі тоқтату туралы
қаулыны қысқарту және жаңа қаулы шығару туралы
қаулыны қысқарту және ведомствоға бағыныс бойынша жолдау туралы
қаулыны өзгеріссіз қалдыру туралы
қаулыны өзгерту туралы
қаулыны қысқарту және 68 және 580, 581 баптар бойынша істі тоқтату туралы
қаулыны қысқарту және жаңа қаулы шығару туралы
қаулыны қысқарту және ведомствоға бағыныс бойынша жолдау туралы
жеке тұлға
заңды тұлға
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
кестенің жалғасы
қайта қарау тәртібінде ұйғарымдары шыққан адамдар саны
Қаулылары, ұйғарымдары шықты
қайта қарау тәртібінде ұйғарымдары шыққан адамдар саны
Есептік кезеңдегі аяқталған істердің саны (10-14, 17-21 және 24-28 бағандардың сомасы)
соның ішінде белгіленген мерзімнен асырып
Есептік кезеңнің соңындағы аяқталмаған істердің қалдығы
Басқа қаулылар
шағымдар және наразылықтар бойынша бір мезгілде
қаулыны өзгеріссіз қалдыру туралы
қаулыны өзгерту туралы
қаулыны қысқарту және 68 және 580, 581 баптар бойынша істі тоқтату туралы
қаулыны қысқарту және жаңа қаулы шығару туралы
қаулыны қысқарту және ведомствоға бағыныс бойынша жолдау туралы
өзгеріссіз қалдырылды
қысқартылды
өзгертілді
жеке тұлға
заңды тұлға
жеке тұлға
заңды тұлға
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
"Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы уәкілетті органдармен қаралған істердің қорытындылары туралы" 1-АД нысанды есебі
№ 1в  бөлім "ҚР Жоғары Соты бойынша"
Есепті кезең басталуына қалдық
есепті кезеңге түскен істер
ҚРӘҚтК-нің 646-бабы 1б. 4-6-тармақтарына сәйкес шыққан ұйғарымдар
Барлық қаралған әкімшілік істер   (ҚРӘҚтК-нің 708, 709-баптарын қоспағанда)
Қаулылары шығарылған адамдар саны
Қаулылары шықты (адамдар бойынша)
соның ішінде мерзімін бұзып
Есепті кезең аяғына қалдық
әкімшілік жазаны қолдану туралы
іс бойынша әкімшілік іс жүргізуді тоқтату туралы
олардың ішінде ҚРӘҚтК-нің 8-тарауында белгіленген негіздер бойынша  (7-бағаннан)
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Сотқа құрметтемеушілік білдіру (513-бап)
1
кестенің жалғасы
Қолданылған әкімшілік жазалар
Негізгілері
Қосымшалары
ескерту
әкімшілік айыппұл
әкімшілік қамауға алу
арнаулы құқықтан айыру
Шетелдікті немесе азаматтығы жоқ адамды ҚР аймағынан әкімшілік кетіру
лицензиядан, арнаулы рұқсаттан, біліктілік аттестінен (куәліктен) айыру немесе оның белгілі бір қызмет түріне немесе белгілі бір қызметті атқаруға әсерін уақытша тоқтату
Жеке кәсіпкердің қызметін уақытша тоқтату немесе оған тыйым салу
арнаулы құқықтан айыру
Шетелдікті немесе азаматтығы жоқ адамды ҚР аймағынан әкімшілік кетіру
лицензиядан, арнаулы рұқсаттан, біліктілік аттестінен (куәліктен) айыру немесе оның белгілі бір қызмет түріне немесе белгілі бір қызметті атқаруға әсерін уақытша тоқтату
Жеке кәсіпкердің қызметін уақытша тоқтату немесе оған тыйым салу
затты ақылы негізде алып қою
Заттарды, кірісті, ақшаны немесе құнды заттарды тәркілеу
Өз бетімен салынып жатқан немесе салынған құрылысты мәжбүрлеп бұзу
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
кестенің жалғасы
Мемлекетке келтірілген зиян сомасы
Мемлекет пайдасына өндіріп алынғаны
Айыппұл сомасы (теңгеде)
Тартылған кәмелетке толмағандар
Кәмелетке толмағандарға қатысты тәртіптік ықпал ету шаралары қолданылды
мәжбүрлеу тәртібімен орындалған (тұлғалар бойынша)
Мемлекеттік органдардың лауазымдық тұлғалары тартылған (ҚРӘҚтК 34-бабы 1-т.)
Тартылған заңды тұлғалар
ҚРӘҚтК-нің 708, 709-баптарында белгіленген тәртіпте сот шығарған мәжбүрлеп орындату  туралы қаулылар
жолданған мәжбүрлеп орындату туралы қаулылардың сомасы (теңгеде)
ҚРӘҚтК-нің 708, 709-баптары бойынша мәжбүрлеу тәртібінде өндіріп алынды
келесі сомаға (теңгеде)
салынған
өндіріп алынған
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
"Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы уәкілетті органдармен қаралған істердің қорытындылары туралы" 1-АД нысанды есебі
№ 1н бөлімі. 1-кесте. Соттардың заңды күшіне енген қаулыларын, ұйғарымдарын қайта қарау бойынша істер қозғалысы
Есептік кезеңнің басындағы аяқталмаған істердің қалдығы
Есептік кезеңдегі наразылықтар бойынша келіп түскен істердің барлығы
Олар бойынша наразылықтары қайтарып алынған істер саны
Қараусыз қайтарылды
Қарау нәтижесі
адамдар саны

ренным  гл.8 КоАП РК (из гр.7)
5
6
7
8
9
10
11
продолжение таблицы
Наложено адм. взысканий
основные
дополнительные
предупреждение
административный штраф
административный арест
лишение специаль-
ного права
административное выдворение за пределы РК иностранца или лица без гражданства
лишение лицензии, специаль-
ного разрешения, квалифика-
ционного аттеста (свидетельства) или приостановление ее (его) действия на определенный вид деятельности либо совершение определенных действий
приостановление или зпрещение деятельности индивидиуального предпринимателя
лишение специального права
админист-
ративное выдворение за пределы РК иностранца или лица без гражданства
лишение лицензии, специального разрешения, квалификационного аттеста (свидетельства) или приостановление ее (его) действия
приоста-
новление или зпрещение деятельности индивидиуального предпринимателя
возмездное изъятие предмета
конфискация предметов, доходов, денег и ценных бумаг
принудительный снос самовольно возводимого или возведенного строения
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
продолжение таблицы
Сумма причиненного ущерба государству
Взыскано в пользу государства
Сумма штрафа (в тенге)
Привлечено несовер-
шеннолетних
Применены меры воспита-
тельного воздействия в отношении несовер-
шеннолетних
Привлечено должностных лиц государст-
венных органов (п.1  ст.34КоАП РК)
Привлечено юридических лиц
Вынесено судами постановлений о принудитель-
ном исполнении, в порядке ст.ст.708709 КРКоАП
на какую сумму направлено постан-й о принуд. взыскании (в тенге)
Взыскано в принудительном порядке по ст.ст.708709 КРКоАП
на сумму (в тенге)
наложенного
оплачено добровольно
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
Раздел 1а. Движение дел по пересмотру не вступивших в законную силу постановлений по делам об административных правонарушениях
Республика Казахстан
за ____ месяцев 201__ г.
Остаток
неоконч-х
дел на
начало
отчетного
периода
Всего
посту
пило
за
отчет-
ный
период
дел
в том числе
Число дел
о которым
отозваны
Воз-
вра-
щено
без
рас-
смо-
тре-
ния
Вынесено определений, постановлений
количество
лиц, в
отношении
которых
вынесено
определение
в порядке
пересмотра
по протестам
сумма гр. 1-2=сумме гр. 6, 7, 8, 9, 31, 33
По
про-
тес-
там
По
жа-
ло-
бам
По
жа-
ло-
бам и
про-
тес-
там
П
р
о
т
е
с
т
ы
Ж
а
л
о
б
ы
Жа-
ло-
бы
и
про-
тес-
ты
Об
оста-
вле-
нии
пос-
тан.
без
изме-
нений
Об
изме-
нении
пос-
тан.
Об
отмене
пос-
танов.
и пре
кра-
щении
дела
ст. 68
и 580,
581
об
отмене
постан.
и выне-
сении
нового
постан.
об
отмене
поста-
нов-
ления
и
напра-
влении
по
под-
ведом-
ствен.
фи-
зи-
чес-
ких
юри-
ди-
чес-
ких
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы
Вынесено определений,
постановлений
количество лиц,
в отношении которых
вынесено определение
в порядке пересмотра
По жалобам
об оставлении постан.
без
изменении
об
изменении
постан.
об отмене
постанов.
и прекращении
дела
ст. 68 и
580, 581
об отмене
постан.и
вынесении
нового
постан.
об отмене
постановления
и направ-
лении по
подведом-
ствен.
физических
юридических
17
18
19
20
21
22
23
продолжение таблицы
Вынесено определений, постановлений
количество
лиц, в
отношении
которых
вынесено
определение
в порядке
пересмотра
Коли-
чество
окон-
ченных
дел за
отчетный
период
(сумма
гр.
10-14,
17-21 и
24-28)
из
них
в
срок
с
выше
уста-
нов-
лен-
ного
Остаток
неокон-
ченных
дел на
конец
отчетного
периода
Другие
постановления
одновременно по жалобам и протестам
об
остав-
лении
пос-
тан.
без
изме-
нений
об
изме-
нении
пос-
тан.
об
отмене
пос-
танов.
и пре-
кращении
дела
ст. 68
и 580,
581
об
отмене
пос-
тан.и
выне-
сении
нового
постан.
об
отмене
постанов
нения и
направ-
лении по
подве-
домствен.
ос-
тав-
лены
без
изме-
не-
ния
отме-
нены
изме-
нены
фи-
зи-
чес-
ких
юри-
ди-
чес-
ких
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
Отчет формы № 1-АД "О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях".
Раздел № 1в "По Верховному Суду РК"
Остаток
на начало
отчетного
периода
Поступило
дел за
отчетный
период
Вынесено
опреде-
лений
в соот-
ветствии
с п. 4-6
ч. 1
ст. 646
КРКоАП
Всего
рассм.
адми-
нис-
тра-
тивных
дел
(за
исклю-
чением
ст.ст.
708,
709
КоАП РК)
Кол-во
лиц в
отно-
шении
кото-
рых
выне-
сены
поста-
новле-
ния
Вынесено
постановлений
(в лицах)
из них
с нару-
шением
срока
Остаток
на
конец
отчет-
ного
периода
о на-
ложении
адм.
взыс-
кания
о пре-
кра-
щении
адм.
произ-
вод-
ства
по
делу
из них
по
осно-
ваниям,
преду-
смо-
трен-
ным
гл. 8
КоАП РК
(из гр. 7)
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Проявления
неуважения
к суду (ст.513)
продолжение таблицы
Наложено адм. взысканий
основные
преду-
преж-
дение
админис-
тративный
штраф
админис-
тративный
арест
лишение
специального
права
административное
выдворение
за пределы РК
иностранца или
лица без
гражданства
лишение
лицензии,
специального
разрешения,
квалифи-
кационного
аттеста
(свидетельства)
или приоста-
новление
ее (его)
действия на
определенный
вид деятель-
ности либо
совершение
определенных
действий
приостановление
или зпрещение
деятельности
индивидиуального
предпринимателя
11
12
13
14
15
16
17
продолжение таблицы
Наложено адм. взысканий
дополнительные
лишение
специ-
ального
права
админис-
тративное
выдворение
за пределы РК
иностранца
или лица без
гражданства
лишение
лицензии,
специального
разрешения,
квалифи-
кационного
аттеста
(свидетельства)
или
приостановление
ее (его) действия
приоста-
новление или
зпрещение
деятельности
индиви-
диуального
предпри-
нимателя
возмездное
изъятие
предмета
конфискация
предметов,
доходов,
денег и
ценных
бумаг
принуди-
тельный
снос
самовольно
возводимого
или
возведенного
строения
18
19
20
21
22
23
24
продолжение таблицы
Сумма
причи-
ненного
ущерба
госу-
дарству
Взыскано
в пользу
госу-
дарства
Сумма штрафа
(в тенге)
Привле-
чено
несо-
вершен-
нолет-
них
Приме-
нены
меры
воспи-
татель-
ного
воздей-
ствия
в отно-
шении
несо-
верше-
ннолет-
них
Привле-
чено
должно-
стных
лиц
государ-
ственных
органов
(п. 1
ст. 34
КоАП РК)
При-
вле-
чено
юри-
ди-
чес-
ких
лиц
Вынесено
судами
постано-
влений о
принуди-
тельном
испол-
нении, в
порядке
ст.ст.
708, 709
КРКоАП
на какую
сумму
направлено
постан-й
о принуд.
взыскании
(в тенге)
Взыскано
в прину-
дительном
порядке
по ст.
ст. 708,
709
КРКоАП
на
сумму
(в тенге)
нало-
жен-
ного
опла-
чено
добро-
вольно
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
Отчет формы № 1-АД "О результатах рассмотрения и возбуждения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях".
Раздел 1н. Таблица 1. Движение дел по пересмотру вступивших в законную силу постановлений, определений судов
Остаток
неоконч.
дел на
начало
отчетного
периода
Всего
поступило
дел за
отчетный
период
по про-
тестам
Число
дел по
которым
отозваны
протесты
Возвра-
щено
без
рассмо-
трения
Результат рассмотрения
количество лиц
к-во
окон-
чен-
ных
дел
за
отчет-
ный
период
(сумма

Есептік кезеңде аяқталған істердің саны (5-10 бағандардың сомасы)
Есептік кезеңнің соңындағы аяқталмаған істердің қалдығы
қаулыға наразылық
ұйғарымға наразылық
қаулыға және ұйғарымға наразылық
қанағаттандырылды
қанағаттандырылмады
қанағаттандырылды
қанағаттандырылмады
қанағаттандырылды
қанағаттандырылмады
жеке тұлға
заңды тұлға
лауазымды тұлға
1-2 бағандарының сомасы= 3,4,14,15 бағандарының сомасына
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
"Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы уәкілетті органдармен қаралған істердің қорытындылары туралы" 1-АД нысанды есебі
№ 1н бөлімі. 2-кесте. Уәкілетті органдардың заңды күшіне енген қаулыларын қайта қарау бойынша істер қозғалысы
Есептік кезеңнің басындағы аяқталмаған істердің қалдығы
Есептік кезеңдегі наразылықтар бойынша келіп түскен істердің барлығы
Олар бойынша наразылықтары қайтарып алынған істер саны
Қараусыз қайтарылды
Қарау нәтижесі
адамдар саны
Есептік кезеңде аяқталған істердің саны (5-10 бағандардың сомасы)
Есептік кезеңнің соңындағы аяқталмаған істердің қалдығы
қаулыға наразылық
ұйғарымға наразылық
қаулыға және ұйғарымға наразылық
қанағаттандырылды
қанағаттандырылмады
қанағаттандырылды
қанағаттандырылмады
қанағаттандырылды
қанағаттандырылмады
жеке тұлға
заңды тұлға
лауазымды тұлға

гр.5-10)
Остаток
неокон-
ченных
делна
конец
отчет-
ного
периода
протест
на поста-
новление
на опреде-
ление
протест
на поста-
новление и
определение
удо-
вле-
тво-
рен
не-
удо-
вле-
тво-
рен
удо-
вле-
тво-
рен
не-
удо-
вле-
тво-
рен
удо-
вле-
тво-
рен
не-
удо-
вле-
тво-
рен
фи-
зи-
чес-
ких
юри-
ди-
чес-
ких
дол-
жно-
стных
сумма
гр. 1-2 = сумме
гр. 3, 4, 14, 15
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Отчет формы № 1-АД "О результатах рассмотрения и возбуждения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях".
Раздел 1н. Таблица 2. Движение дел по пересмотру вступивших в законную силу постановлений вынесенных уполномоченными органами
Остаток
неоконч.
дел на
начало
отчетного
периода
Всего
посту-
пило
дел за
отчетный
период
по про-
тестам
Число
дел по
которым
отозваны
протесты
Возвра-
щено
без
рассмо-
трения
Результат рассмотрения
количество лиц
к-во
окон-
ченных
дел за
отчетный
период
(сумма
гр. 5-10)
Остаток
неокон-
ченных
дел на
конец
отчетного
периода
протест
на поста-
новление
на опреде-
ление
протест
на поста-
новление и
определение
удовлетворен
неудовлетворен
удовлетворен
неудовлетворен
удовлетворен
неудовлетворен
физических
юридических
должностных

1. «Уәкілетті органдардың әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарау нәтижелері туралы» № 1-АД нысанды есебі (одан әрі - № 1-АД нысанды есеп) «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы» Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес (бұдан әрі – ҚРӘҚБтК), Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарауға уәкілетті мемлекеттік органдардың барлығына бірыңғай (одан әрі - әкімшілік тәжірибе субъектілері) және олардың жұмысының нәтижесі туралы статистикалық деректерді бейнелейді.
2. 1-АД нысанды есеп әрбір әкімшілік тәжірибе субъектісі бойынша «Жиынтық есеп» А кестесінен, «Әйелдер жасаған әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы» А кестесіне қосымшадан, «Әкімшілік құқық бұзушылықтарды қайталап жасағаны үшін адамдарды жауапқа тарту туралы мәліметтер» Б кестесінен және 32 бөлімнен, сонымен қатар бірінші апелляциялық және қадағалау сатысындағы соттардың жұмысы бойынша 5-бөлімнен тұрады.
Республика, сонымен қатар аймақтар және әрбір әкімшілік тәжірибе субъектісі бойынша № 1-АД нысанды есептің А және Б кестелері Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің орталық аппаратында (бұдан әрі – Комитет) автоматтандырылған режимде «Арнайы есепке алу» автоматтандырылған ақпараттық жүйесі орталықтандырылған деректер банкінің мәліметтері негізінде қалыптастырылады (бұдан әрі – АЕ ААЖ ОДҚ).
3. Соттардың жұмысы жөніндегі бөлімдер сот органдарының Бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесінің электронды деректерінің негізінде қалыптастырылады (ҚР СО БААТЖ).
4. АЕ ААЖ ОДҚ-ға енгізілген мәліметтердің толықтығы мен дұрыстығын, сондай-ақ олардың Комитетке уақтылы ұсынылуын әкімшілік тәжірибе субъектілерінің басшылары қамтамасыз етеді.
5. Деректердің дұрыстығын бақылауды Комитеттің аумақтық басқармаларының бастықтары жүзеге асырады.
2. Есепті қалыптастыру мерзімдері
6. № 1-АД нысанды есеп бойынша статистикалық қиықты қалыптастыру басы - есепті кезеңнен кейінгі айдың 4 күні, тоқсан сайын.
Әрбір субъектілер бойынша, олардың арасындағы қисындық арақатынастың тексерілуін қамтамасыз ету үшін есепті және бөлімдерді қалыптастыру бір мезгілде орындалады.
Комитеттің аймақтық басқармалары статистикалық қиықтың дұрыстығын тексеріп, есепті кезеңнен кейінгі айдың 18 күнінен кешіктірмей, АЕ ААЖ бағдарламасы арқылы электронды режимде растайды.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 12.06.2014 № 58 бұйрығымен (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Республика бойынша есепке Комитет Төрағасы қол қояды.
8. Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына және әкімшілік тәжірибе субъектілеріне № 1-АД нысанды есепті Комитет есептік кезеңнен кейінгі айдың 20 күні Электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы электронды нысанда ұсынады (ЭҚАБЖ).

1. Отчет формы № 1-АД «О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях» (далее – отчет формы 1-АД) является единым для всех государственных органов, уполномоченных рассматривать дела об административных правонарушениях (далее – субъекты административной практики) в соответствии с Кодексом Республики Казахстан «Об административных правонарушениях» (далее – КРКоАП) и отражает статистические данные о результатах их работы.
2. Отчет формы № 1-АД состоит из таблиц А «Сводный отчет», приложения к таблице А «Об административных правонарушениях, совершенных женщинами», 5 разделов о работе судов первой, апелляционной и надзорной инстанций, 32 разделов по каждому субъекту административной практики и таблицы Б «Сведения о привлечении лиц за совершение административных правонарушений повторно».
Таблицы А и Б отчета формы № 1-АД по республике, а также по регионам и каждому субъекту административной практики формируются в автоматизированном режиме в центральном аппарате Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) на основании сведений централизованного банка данных автоматизированной информационной системы «Специальные учеты» (далее – ЦБД АИС СУ).
3. Разделы о работе судов формируются на основании электронных данных Единой автоматизированной информационно-аналитической системы судебных органов (ЕАИАС СО РК).
4. Полноту и достоверность, внесенных в ЦБД АИС СУ сведений, а также своевременное представление их в Комитет, обеспечивают руководители субъектов административной практики.
5. Контроль за достоверностью данных осуществляют начальники территориальных управлений Комитета.
2. Сроки формирования отчета формы № 1-АД
6. Начало формирования статистического среза по отчету формы № 1-АД – 4 число месяца, следующего за отчетным периодом, ежеквартально.
Формирование отчета и разделов по каждому субъекту, для обеспечения проверки логических соотношений между ними, производится одновременно.
Достоверность статистического среза проверяется в территориальных управлениях Комитета и подтверждается не позднее 18 числа месяца, следующего за отчетным периодом в электронном режиме программы АИС СУ.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным приказом Генерального прокурора РК от 12.06.2014 № 58 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
7. Отчет по республике подписывается Председателем Комитета.
8. В Генеральную прокуратуру Республики Казахстан и субъекты административной практики отчет формы № 1-АД предоставляется Комитетом 20 числа месяца, следующего за отчетным периодом, в электронном формате по Единой системе электронного документооборота «ЕСЭДО».

9. Қажет болған жағдайда әкімшілік тәжірибе субъектісі қосымша мәлімет алу үшін Комитеттің орталық аппаратына немесе оның аумақтық басқармаларына сұрау жолдай алады.
3. «Жиынтық есеп» А кестесінің және есептің 36 бөлімінің
құрылымы және қалыптастырылуы
10. Әрбір әкімшілік тәжірибе субъектісі жөніндегі республика бойынша жиынтық есептің, есептің қосымшаларының және 32 бөлімнің бағандары мен жолдары бір біріне ұқсас.
11. Берілген кестелер әкімшілік тәжірибе субъектілерінің әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарау нәтижелері жөніндегі мәліметтерді қамтиды.
Бөлімдердің жолдары ҚРӘҚБтК-те көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтардың тізімінен тұрады.
12. Құқық бұзушылық шешім заңды күшіне енген кезден бастап есепке қойылады.
Әрбір бөлімнің 1-бағанында нақты әкімшілік тәжірибе субъектісі есепке қойған құқық бұзушылықтардың саны көрсетіледі.
2-бағанда есептік кезеңде қаралған әкімшілік істер саны көрсетіледі.
2-бағаннан 3-бағанда есептік кезеңде белгіленген мерзімнен артық қаралған әкімшілік істер саны бейнеленеді.
4-бағанда әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы қаулысы шығарылған адамдар саны көрсетіледі.
5-бағанда әкімшілік іс жүргізуді қысқарту туралы қаулысы шығарылған істердің саны көрсетіледі.
6-бағанда жазаны қолдану туралы қаулы шығарылған әкімшілік істердің саны көрсетіледі.
Одан әрі қарай, ведомстволық бағынысты баптардың санкцияларына байланысты негізгі және қосымша жазалау шаралары бейнеленеді.
Кейінгі бағандарда мемлекетке келтірілген нұқсанның сомасы, мемлекет пайдасына өндіріп алынған, салынған және ерікті түрде өндіріп алынған айыппұл сомасы (теңгеде), мәжбүрлеу тәртібімен орындалған әкімшілік іс жүргізулер саны (адамдар бойынша), әкімшілік жауапкершілікке тартылған кәмелетке толмағандар туралы істерді қарауға (құзыреті болған жағдайда), мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғалары (ҚРӘҚБтК 34-бабы, 3-тармағы) және заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлер саны көрсетіледі.
13. 11нл және  бөлімдері ҚР СО БААТЖ деректері бойынша қалыптастырылады.
1-бағанда есептік кезеңнің басында аяқталмаған істер қалдығы көрсетіледі. Есептік жыл бойы бұл көрсеткіш өзгермейді.
4. «Әкімшілік құқық бұзушылықтарды қайталап жасағаны үшін
адамдарды жауапқа тарту туралы мәліметтер»
Б кестесінің құрылымы және қалыптастырылуы
14. Б кестесі А кестесімен әкімшілік тәжірибе субъектілері бойынша есептің бөлімдерімен бір мезгілде АЕ ААЖ ОДҚ деректері бойынша автоматты түрде қалыптастырылады.
15. Б кестесінің жолдарында ҚРӘҚБтК баптарымен қарастырылған құқық бұзушылықтар есепке алынады, санкцияларымен олардың қайталанып жасалуына жаза қарастырылған.

9. Субъект административной практики может получить дополнительные сведения путем направления запроса в центральный аппарат Комитета или его территориальные управления.
3. Структура и формирование сводного отчета и разделов отчета
10. Графы и строки сводного отчета по республике, приложения к отчету и 32 разделов по каждому субъекту административной практики аналогичны друг другу.
11. Данные таблицы содержат сведения о результатах рассмотрения субъектом административной практики дел об административных правонарушениях.
Строки таблиц содержат перечень административных правонарушений, предусмотренных КРКоАП.
12. В графе 1 отчета и каждого раздела указывается количество поставленных на учет правонарушений определенным субъектом административной практики, вступивших в законную силу.
В графе 2 отражается количество рассмотренных в отчетном периоде административных дел.
Из графы 2 в графе 3 отражается количество рассмотренных в отчетном периоде административных дел свыше установленного срока.
В графе 4 указывается количество лиц, в отношении которых вынесены постановления о привлечении к административной ответственности.
В графе 5 отражается количество дел, по которым вынесены постановления о прекращении административного производства.
В графе 6 отражается количество дел, по которым вынесены постановления о наложении взыскания.
Далее, в зависимости от санкций подведомственных статей отражаются основные и дополнительные меры взыскания.
В последующих графах указывается сумма причиненного ущерба государству, взысканная в пользу государства, наложенного и взысканного в добровольном порядке штрафа (в тенге), количество исполненных административных производств в принудительном порядке (в лицах), количество привлеченных к административной ответственности несовершеннолетних (при наличии компетенции рассматривать дела о несовершеннолетних), должностных лиц государственных органов (пункт 3 статьи 34 КРКоАП), юридических лиц и индивидуальных предпринимателей.
13. Разделы 1, 1а, 1н, 1нл и 1в формируются по данным ЕАИАС СО РК.
В графе 1 отражается остаток неоконченных дел на начало отчетного периода. В течение отчетного года этот показатель остается неизменным.
4. Структура и формирование таблицы Б
«Сведения о привлечении лиц за совершение
административных правонарушений повторно»
14. Таблица Б формируется автоматически одновременно с таблицей А и разделами отчета по субъектам административной практики по данным ЦБД АИС СУ.
15. В строках таблицы Б перечисляются правонарушения, предусмотренные статьями КРКоАП, санкции которых предусматривают наказание за их повторное совершение.

16. Әрбір әкімшілік тәжірибе субъектісі бойынша әкімшілік құқық бұзушылықтарды қайталап жасағаны үшін әкімшілік жауапкершілікке тартылған қызметшілер саны бағандарда бейнеленген.
Жеке бағандармен өзге мемлекеттік құрылымдардың қызметшілері, жеке және заңды тұлғалар саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2012 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 113 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының күші жойылды деп
танылған нормативтік құқықтық актілерінің тізімі
1) «Уәкілетті органдардың әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі істерді қарау нәтижелері туралы № 1-АД нысанды есепті және құрастырылуы бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2009 жылғы 29 қыркүйектегі № 54 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5855 санымен тіркелген);
2) «Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2010 жылғы 17 наурыздағы № 17 бұйрығының 1-тармағы 2) тармақшасы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6181 санымен тіркелген);
3) «Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 31 мамырдағы № 51 бұйрығының 1-тармағы 2) тармақшасы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7056 санымен тіркелген, «Казахстанская правда» газетінің 2011 жылғы 13 тамыздағы № 258-259 (26679-26680) санды басылымында жарияланған).

16. В графах отражается количество служащих, привлеченных к административной ответственности за совершение административных правонарушений повторно по каждому субъекту административной практики.
Отдельными графами указываются количество служащих иных государственных структур, физические и юридические лица.
Приложение 3 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 24 сентября 2012 года № 113
Перечень нормативных правовых актов Генерального Прокурора
Республики Казахстан, признанных утратившими силу
1) Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 сентября 2009 года № 54 «Об утверждении статистического отчета формы № 1-АД «О результатах рассмотрения уполномоченными органами дел об административных правонарушениях» и Инструкции по его составлению» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5855);
2) подпункт 2) пункта 1 приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 марта 2010 года № 17 «О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6181);
3) подпункт 2) пункта 1 приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 мая 2011 года № 51 «О внесении дополнений и изменений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7056, опубликованный «Казахстанская правда» 13 августа 2011 года, № 258-259 (26679-26680)).