Жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектордың актілері нысандарын, оларды толтыру және беру қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрiнiң 2012 жылғы 15 қазандағы № 17-03/522 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 8 қарашада № 8071 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 2014 жылғы 22 сәуірдегі № 141-Ө бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 22.04.2014 № 141-Ө бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн ішінде қолданысқа енгізіледі).
«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 9-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектордың актілерінің мына нысандары бекітілсін:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы хаттама;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тексеру актісі;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықты жою туралы ұйғарым;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке және заңды тұлғалардың шаруашылық қызметіне тыйым салу немесе тоқтата тұру туралы ұйғарым;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасы бұзылған жағдайда кінәлі тұлғаларды әкімшілік жауаптылыққа тарту туралы қаулы;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасын бұза отырып пайдаланылған атыс қаруын, тыйым салынған олжалау құралдарын және заңсыз олжаланған жануарлар дүниесі объектілері мен олардың өнімдерін сот шешімі шығарылғанға дейін уақытша сақтау үшін алып қою туралы қаулы;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектордың актілерін толтыру және беру қағидасы.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын;
3) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

Об утверждении форм актов государственного инспектора по охране животного мира, Правил их составления и выдачи
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 октября 2012 года № 17-03/522. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 ноября 2012 года № 8071. Утратил силу приказом Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 22 апреля 2014 года № 141-Ө
Сноска. Утратил силу приказом Министра окружающей среды и водных ресурсов РК от 22.04.2014 № 141-Ө (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить следующие формы актов государственного инспектора по охране животного мира:
1) протокол об административных правонарушениях по форме согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) акт проверки по форме согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) предписание об устранении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира по форме согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) предписание о запрещении или приостановлении хозяйственной деятельности физических и юридических лиц по форме согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) постановление о привлечении виновного лица к административной ответственности в случае нарушения законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира по форме согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) постановление об изъятии огнестрельного оружия, использованного с нарушением законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, запрещенных орудий добывания и незаконно добытых объектов животного мира и их продукции для временного хранения до вынесения судебного решения по форме согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Правила составления и выдачи актов государственного инспектора по охране животного мира согласно приложению 7 к настоящему приказу.
2. Комитету лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в установленном законодательством порядке, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование в средствах массовой информации;
3) размещение на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.

3. Осы бұйрық ол алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн ішінде қолданысқа енгізіледі.
Министр                                          А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2012 жылғы 15 қазандағы
№ 17-03/522 бұйрығына 1-қосымша
Нысан
№ _____ Әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
_____________________________________________________________________
(жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы
уәкілетті орган ведомствосының немесе оның аумақтық бөлімшесінің атауы)
20__ жылғы «___»__________ __________________________________________
(объектінің орналасқан жері (ауыл, кент, қала)
1. Хаттаманы толтырған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
(болса) лауазымы,____________________________________________________
2. Әкімшілік құқық бұзушылық жасаған тұлға туралы мәліметтер:
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғалар үшін: тегі, аты, әкесінің аты (болса), туған күні,
_____________________________________________________________________
тұрғылықты жері, құжат атауы мен деректемелері, жеке басын
_____________________________________________________________________
куәландыратын құжат, салық төлеушінің тіркеу нөмірі немесе жеке
_____________________________________________________________________
сәйкестендіру нөмірі, тұрғылықты жері бойынша тіркеу туралы мәлімет,
_____________________________________________________________________
жұмыс орны; заңды тұлғалар үшін: толық атауы, орналасқан жері, заңды
_____________________________________________________________________
тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу нөмірі мен күні, cалық төлеушінің
_____________________________________________________________________
тіркеу нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі мен банк деректемелері)
3. Әкімшілік құқық бұзушылықтың сипаты, орны және аяқталу уақыты
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Мамытбеков
Приложение 1
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 15 октября 2012 года
№ 17-03/522
Форма
Протокол об административном правонарушении № ___
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
________________________________________________________________
(наименование ведомства уполномоченного органа в области охраны,
воспроизводства и использования животного мира или его
территориального подразделения)
«___» _____ 20__ года _______________________________________________
(местонахождение объекта (село, поселок, город)
1. Фамилия, имя, отчество (при наличии), должность лица,
составившего протокол _______________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Сведения о лице, совершившем административное
правонарушение: _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
(для физических лиц: фамилия, имя, отчество (при наличии),
_____________________________________________________________________
дата рождения, место жительства,
_____________________________________________________________________
наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность,
_____________________________________________________________________
регистрационный номер налогоплательщика или индивидуальный
_____________________________________________________________________
идентификационный номер,
_____________________________________________________________________
сведения о регистрации по месту жительства, место работы;
_____________________________________________________________________
для юридических лиц: полное наименование, местонахождение,
_____________________________________________________________________
номер и дата
_____________________________________________________________________
государственной регистрации в качестве юридического лица,
_____________________________________________________________________
регистрационный номер
_____________________________________________________________________
налогоплательщика или бизнес-идентификационный номер и банковские
реквизиты)
3. Место, время совершения и существо административного
правонарушения ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

4. Қаралып отырған іс бойынша өндіріс тілін анықтау ___________
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік, орыс немесе басқа да тілдер)
5. Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы
кодексінің______бабының (баптарының)_____тармағымен (тармақтарымен)
көзделген әкімшілік құқық бұзушылық жасалды.
6. Куәгерлер (тегі, аты, әкесінің аты (болса), тұратын жері, телефоны)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Куәгерлерге Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық
туралы кодексінің 594-бабында көзделген ондағы құқықтар мен міндеттер түсіндірілді.
7. Әкімшілік құқық бұзушылық жасаған тұлғаның түсініктемесі____
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Құқық бұзушыларға Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық
бұзушылық туралы кодексінің 584-бабында көзделген олардың құқықтары мен міндеттері түсіндірілді.
Хаттамамен таныстым ___________________________________________
(құқық бұзушының қолы)
Хаттама мазмұны бойынша түсініктеме мен ескеру ________________
Хаттамамен келісемін, келіспеймін _____________________________
_____________________________________________________________________
(егер келіспейтін болсаңыз, қол қоюдан бас тарту себебін айту)
8. Оқиға болған жерді қарау туралы мәлімет  ___________________
_____________________________________________________________________
(фото, бейне-аудио жазбаларды қолдануын, жарықтануы, ауа райы жағдайын көрсету)
9. Қозғалған іске қатысты тұлғадан алынған құқық бұзушылық
объектісі болып табылатын жануарлар дүниесінің объектілері (олардың
бөліктері мен дериваттары) мен өнімдерінің тізбесі __________________
_____________________________________________________________________
10. Тұлғаны әкімшілік жауаптылыққа қайта тартуға арналған
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетіне сұрау салу ____
_____________________________________________________________________
11. Іс бойынша шешім лауазымды тұлғамен қабылданатыны туралы
_____________________________________________________________________
(уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшенің толық атауы,
_____________________________________________________________________
лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болса), қызметі)
мекенжайы бойынша ___________________________________________________
(күні, уақыты) __________________________________________ хабарланды.
Қолдары:
Хаттама толтырған тұлға _____________________________________________
Әкімшілік құқық бұзушылықты жасаған тұлға ___________________________
Куәгерлер____________________________________________________________
Қолхат
Хаттама көшірмесін алдым ____________________________________________
(құқық бұзушының қолы)
20___ жылғы «___» ____________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2012 жылғы 15 қазандағы
№ 17-03/522 бұйрығына 2-қосымша
Нысан
№ _____ тексеру актісі Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
__________________________________________________________
(жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
саласындағы уәкілетті орган ведомствосының немесе оның
аумақтық бөлімшесінің атауы)
20 __ жылғы «__» ___________ ________________________________________
(объектінің орналасқан жері (ауыл, елді мекен, қала)
Мен, __________________________________________________________
(тексеруші субъектінің атауы)
_____________________________________________________________________
қатысты, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
саласындағы заңнаманы сақтай отырып, ________________________________
(тексеруші субъектінің не басшының тегі, аты, болса - әкесінің аты)
негізінде тексеру өткіздім.
тел: _____________________________ факс: ____________________________
______________________________________________________ болған тексеру
(тексеретін субъект өкілінің лауазымы, тегі, аты, болса - әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, болса әкесінің аты)
қатысуымен өткізілді.
Тексеру жүргізілді: _________________________________________________
(тексеру өткізу кезеңі және күні, орны)
Тексеру кезінде мыналар анықталды:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Актімен таныстым: _____________________________________________
(тегі, аты-жөні, тексеру өткізген субъектінің қолы)
_____________________________________________________________________
(таныстыру парағынан бас тартқан жағдайда себебін көрсету)
Қолдары:
Актіні жасаған лауазымды тұлға ______________________________________
Тексеріліп отырған субъектінің уәкілетті өкілі ______________________
2 данадан _____ парақта жасалды.
бірінші дана ________________________________________________________
екінші дана _________________________________________________________
Актімен таныстым және бір данасын алдым:
_____________________________________________________________________
(тексеруші субъектінің не оның өкілінің қолы, тегі, аты және болса - әкесінің аты)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2012 жылғы 15 қазандағы
№ 17-03/522 бұйрығына 3-қосымша
Нысан
№ ____
Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін
молайту және пайдалану саласындағы заңнамасының талаптарын
бұзушылықты жою туралы
ұйғарым Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
_____________________________________________________________________
(жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы
уәкілетті орган ведомствосының немесе оның аумақтық бөлімшесінің атауы)
20 __ жылғы «__» ____________________________________________________
(объектінің орналасқан жері (ауыл, елді мекен, қала)
Жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектор (лар) мен:
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, болса - әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
(тексеру өткізу ненің негізінде болғанын көрсету)
негізінде «Қазақстан Республикасындағы Мемлекеттік бақылау мен
қадағалау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы мен
«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы»
Қазақстан Республикасы Заңының 53-бабының 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес:
_____________________________________________________________________
(тексеріліп отырған субъектінің толық атауы немесе тегі, аты, болса -
_____________________________________________________________________
әкесінің аты, лауазымы, өтінім берушінің жұмыс орны, тексеріліп
отырған субъектінің орналасқан жері, телефоны, факсы)
Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін
молайту және пайдалану саласындағы заңнамасының талаптарын сақтауға тексеру өткізілді.
Тексеру __________________________________________________ қатысуымен
(лауазымы, тегі, аты, болса - әкесінің аты)
_____________________________________________ басшысы болып табылатын
(лауазымы, тегі, аты, болса - әкесінің аты)
қатысуымен___________________________________________________________
__________________________________________________________ өткізілді.
(тексеріліп отырған субъекті өкілінің лауазымы, тегі, аты, болса - әкесінің аты)
Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін
молайту және пайдалану саласындағы заңнамасының сақтауды тексеру
кезінде мыналар анықталды: __________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 53-бабының 1-тармағының
2) тармақшасын басшылыққа ала отырып, Ұйғарамын:
Ұйғарымның мазмұны
Орындау мерзімі
Негіздеме
1
2
3
4
Ұйғарымның орындалуы туралы ақпарат атқару мерзімінен кейін 7
күнтізбелік күннен кешіктірілмей ____________________________________
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігіне мына
мекенжай бойынша:____________________________________________________
_________________________________________________________ жіберілсін.
Жануарлар дүниесі бойынша мемлекеттік инспектор _______________
_____________________________________________________________________
(қолы, тегі, аты, болса - әкесінің аты)
Қатысушылар ____________  _____________________________________
(қолы)     (тегі, аты, болса - әкесінің аты)
___ данада басылып шықты, қосымшасы ___ парақта.
Ескертпемен таныстым және бір данасын алдым 20__жылғы « » ___________
_____________________________________________________________________
(тексеруші субъектінің не оның өкілінің қолы, тегі, аты-жөні, болса - әкесінің аты)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2012 жылғы 15 қазандағы
№ 17-03/522 бұйрығына 4-қосымша
Нысан
№ _____
жеке және заңды тұлғалардың шаруашылық қызметіне
тыйым салу немесе тоқтата тұру туралы
ұйғарым
20 ___ жылғы «___» __________ _______________________________________
(объектінің орналасқан жері (ауыл, елді мекен, қала)
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
_____________________________________________________________________
(жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы
уәкілетті орган ведомствосының немесе оның аумақтық бөлімшесінің атауы)
Қызметіне тыйым салынатын/тоқтата тұратын тұлға туралы мәліметтер:
Жеке не заңды тұлға (керектісін сызыңыз)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, болса әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғалар үшін: атауы және құжаттардың деректемелері, жеке басын
_____________________________________________________________________
куәландыратын құжат, салық төлеушінің тіркеу нөмірі немесе жеке
_____________________________________________________________________
сәйкестендіру нөмірі, жұмыс орны, тұрғылықты жері бойынша тіркеу
_____________________________________________________________________
туралы мәлімет, заңды тұлғалар үшін: заңды тұлға ретінде мемлекеттік
_____________________________________________________________________
тіркеу нөмірі, салық төлеушінің тіркеу нөмірі немесе
бизнес-сәйкестендіру нөмірі және банк деректемелері)
_____________________________________________________________________
(істі қарау бойынша өндіріс тілі)
Мен, лауазымды тұлға __________________________________________
(жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және
_____________________________________________________________________
пайдалану саласындағы уәкілетті орган ведомствосы немесе оның аумақтық бөлімшесі)
жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру кезінде мыналарды анықтадым:
_____________________________________________________________________
(жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы
_____________________________________________________________________
нормативтік құқықтық актілердің баптары, тармақтарының талаптарының бұзылғанын көрсету)
«Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 53-бабының 1-тармағының
2) тармақшасының және Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық
бұзушылық туралы кодексінің ___ бабының ___ тармағының негізінде, Ұйғарамын:
20__жылғы «___»__________бастап _______________________________
(тоқтатылған қызмет түрін көрсету)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________ бабының
(баптарының)___ тармағының (тармақтарының) талаптарын бұзуды
тоқтатқанға дейін немесе сот шешіміне дейін тоқтату/тыйым салу (керектісін сызыңыз)
Осы ұйғарымды орындауға жауаптылық
__________________________________________________________ жүктеледі.
(лауазымы, тегі, аты, болса әкесінің аты)
Осы ұйғарымның «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және

4. Определить язык производства по рассматриваемому делу ______
_____________________________________________________________________
(государственный, русский или другие языки)
5. Совершено административное правонарушение, предусмотренное
пунктом (пунктами) ______________ статьи (статей) ___________________
Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях
6. Свидетели (фамилия, имя, отчество (при наличии), место
жительства, телефоны) _______________________________________________
_____________________________________________________________________
Свидетелям разъяснены их права и обязанности, предусмотренные
статьей 594 Кодекса Республики Казахстан об административных
правонарушениях.
7. Объяснение лица, совершившего административное
правонарушение ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
Правонарушителю разъяснены его права и обязанности,
предусмотренные статьей 584 Кодекса Республики Казахстан об
административных правонарушениях.
С протоколом ознакомлен(а) ____________________________________
(подпись правонарушителя)
Объяснения и замечания по содержанию протокола ________________
_____________________________________________________________________
С протоколом согласен, не согласен ____________________________
_____________________________________________________________________
(если не согласен, то изложить мотив отказа от подписания)
8. Сведения об осмотре местности ______________________________
_____________________________________________________________________
(указать условия погоды, освещенность, применение фото, видео-аудио
записи)
9. Перечень продукции и объектов животного мира (их частей и
дериватов), являющихся объектом правонарушения, изъятых у лиц, в
отношении которого возбуждено дело __________________________________
_____________________________________________________________________
10. Запрос в Комитет по правовой статистике и специальным
учетам на повторность привлечения лица к административной
ответственности _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Извещен о том, что решение по делу будет принято
должностным лицом ___________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа
_____________________________________________________________________
или его территориального подразделения,
_____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии), должностного лица, должность)
по адресу ___________________________________________________________
(дата, время) _______________________________________________________
Подписи:
Лицо, составившее протокол __________________________________________
Лицо, совершившее административное правонарушение ___________________
Свидетели ___________________________________________________________
Расписка
Копию протокола получил _____________________________________________
«___» ____________ 20___ года         (подпись правонарушителя)
Приложение 2
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 15 октября 2012 года
№ 17-03/522
Форма
Акт проверки № _____
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
_______________________________________________________________
(наименование ведомства уполномоченного органа в области охраны,
воспроизводства и использования животного мира или его
территориального подразделения)
«__» ______ 20__ года _______________________________________________
(местонахождение объекта (село, поселок, город)
Мною, _________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, при наличии - отчество)
проведена проверка на основании _____________________________________
___________________________________, на соблюдение законодательства в
(приказ или другой нормативный документ)
области охраны, воспроизводства и использования животного мира
в отношении _________________________________________________________
(наименование проверяемого субъекта)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество проверяемого субъекта,
_____________________________________________________________________
либо руководителя)
тел: __________________________ факс: _______________________________
Проверка проведена при участии ________________________________
(должность, фамилия, имя,
_____________________________________________________________________
при наличии - отчество)
_____________________________________________________________________
в присутствии _______________________________________________________
(должность, фамилия, имя, при наличии - отчество
_____________________________________________________________________
представителя проверяемого субъекта)
Проверка проведена: ___________________________________________
(дата, место и период проведения проверки)
_____________________________________________________________________
При проверке установлено следующее:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
С актом ознакомлен (а): _______________________________________
(фамилия, инициалы, подпись проверяемого субъекта)
_____________________________________________________________________
(в случае отказа от ознакомления указать причину)
Подписи:
Должностного лица, составившего акт ___________________________
Уполномоченного представителя проверяемого субъекта ___________
Составлено в 2 экземплярах на _____ листах.
экземпляр первый ______________________________________________
экземпляр второй ______________________________________________
С актом ознакомлен и один экземпляр получил: __________________
_____________________________________________________________________
подпись, фамилия, имя и при наличии-отчество
_____________________________________________________________________
проверяемого субъекта либо его представителя)
Приложение 3
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 15 октября 2012 года
№ 17-03/522
Форма
Предписание № ____
об устранении нарушений требований законодательства
Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства
и использования животного мира
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
________________________________________________________________
(наименование ведомства уполномоченного органа в области охраны,
воспроизводства и использования животного мира или его
территориального подразделения)
«__» ______ 20__ года _______________________________________________
(местонахождение объекта (село, поселок, город)
Государственным(и) инспектором(ами) по охране животного мира:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 53 Закона
Республики Казахстан «Об охране, воспроизводстве и использовании
животного мира» и статьей 16 Закона Республики Казахстан «О
государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан», на
основании _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать на основании чего была проведена проверка)
проведена проверка соблюдения требований законодательства Республики
Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного
мира в: _____________________________________________________________
(полное наименование проверяемого субъекта или фамилия,
_____________________________________________________________________
имя, при наличии - отчество,
_____________________________________________________________________
должность, место работы заявителя, местонахождение проверяемого
субъекта, тел., факс)
руководителем которого является _____________________________________
(должность, фамилия, имя, при наличии - отчество)
проведена проверка при участии ______________________________________
(должность, фамилия, имя, при наличии - отчество)
в присутствии _______________________________________________________
(должность, фамилия, имя, при наличии - отчество
_____________________________________________________________________
представителя проверяемого субъекта)
При проверке соблюдения законодательства Республики Казахстан в
области охраны, воспроизводства и использования животного мира
установлено следующее: ______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководствуясь подпунктом 2) пункта 1 статьи 53 Закона
Республики Казахстан «Об охране, воспроизводстве и использовании
животного мира», Предписываю:
Содержание
предписания
Срок
исполнения
Основание
1
2
3
4
Информацию о выполнении предписания не позднее чем через
7 календарных дней после срока исполнения представить в _____________
_____________________________________________________________________
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по адресу:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Государственный инспектор по охране животного мира ____________
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, при наличии - отчество)
Присутствующие ______________ _______________________________________
(подпись)   (фамилия, имя, при наличии - отчество)
Отпечатано в ___ экземплярах, приложения на ___ листах.
С предписанием ознакомлен и один экземпляр получил « » ____ 20__ года
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, при наличии - отчество
_____________________________________________________________________
проверяемого субъекта либо его представителя)
Приложение 4
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 15 октября 2012 года
№ 17-03/522
Форма
Предписание № _____
о запрещении или приостановлении хозяйственной деятельности
физических и юридических лиц
«__» _____ 20__ года ________________________________________________
(местонахождение объекта (село, поселок, город)
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
_______________________________________________________________
(наименование ведомства уполномоченного органа в области охраны,
воспроизводства и использования животного мира или его
территориального подразделения)
Сведения о лице, чья деятельность запрещается/приостанавливается:
физическое либо юридическое лицо (нужное подчеркнуть)
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)
____________________________________________________________________
(для физического лица: наименование и реквизиты документа,
____________________________________________________________________
удостоверяющего личность,
____________________________________________________________________
регистрационный номер налогоплательщика или
____________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
номер, сведения о регистрации по месту жительства, место работы,
____________________________________________________________________
для юридического лица:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
№ государственной регистрации в качестве юридического лица,
____________________________________________________________________
регистрационный номер
____________________________________________________________________
налогоплательщика или бизнес- идентификационный номер
____________________________________________________________________
и банковские реквизиты)
____________________________________________________________________
(язык производства по рассматриваемому делу)
Я, должностное лицо __________________________________________
(ведомство уполномоченного органа в области охраны,
____________________________________________________________________
воспроизводства и использования животного мира или его
____________________________________________________________________
территориального подразделения)
при осуществлении государственного контроля в области охраны,
воспроизводства и использования животного мира установил:
_____________________________________________________________________
(указать нарушения требований пунктов,
_____________________________________________________________________
статьей нормативных правовых актов
_____________________________________________________________________
в области охраны, воспроизводства и использования животного мира)
_____________________________________________________________________
На основании подпункта 2) пункта 1 статьи 53 Закона Республики
Казахстан «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира»
и пункта __________ статьи _____ Кодекса об административных
правонарушениях Республики Казахстан Предписываю:
приостановить/запретить (нужное подчеркнуть) до устранения
нарушений требований пункта (пунктов) статьи (статей) _______________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
либо до решения суда с «___» __________ 20 __ года __________________
_____________________________________________________________________
(указать вид приостанавливаемой деятельности)
Ответственность за выполнение настоящего предписания возлагается
на __________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, при наличии - отчество)

пайдалану туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 53-бабының 2-тармағының негізінде міндетті күші бар.
М.О. Лауазымды тұлға ________________________________________________
(уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесі
_____________________________________________________________________
ведомствосының атауы, тегі, аты, болса әкесінің аты)
___ данада басылып шықты, қосымшасы ___ парақта.
Ескертпемен таныстым және бір данасын алдым 20__ жылғы «__» _________
_____________________________________________________________________
(қолы, тегі, аты, болса әкесінің аты)
20 __ жылғы «___» _________________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2012 жылғы 15 қазандағы
№ 17-03/522 бұйрығына 5-қосымша
Нысан
№ _____
Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту
және пайдалану саласындағы заңнамасы бұзылған жағдайда кінәлі
тұлғаларды әкімшілік жауаптылыққа тарту туралы
қаулы
20 __ жылғы «__» _________    _____________________________________
(объектінің орналасқан жері (ауыл, елді мекен, қала)
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
_____________________________________________________________________
(жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы
уәкілетті орган ведомствосының немесе оның аумақтық бөлімшесінің атауы)
Мен, лауазымды тұлға ________________________________________________
(уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесі
_____________________________________________________________________
ведомствосының атауы, тегі, аты, болса әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
(жұмыс берушінің тегі, аты, болса әкесінің аты, азаматтығы,
_____________________________________________________________________
туған жері мен күні, тұрғылықты жері, жұмыс орны, деректемелері)
қатысты көзделген әкімшілік құқық бұзушылық туралы істі қарап,
_____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық
_____________________________________________________________________
туралы кодексінің баптарын көрсету)
мыналарды анықтадым: ________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің
21-бабына сәйкес өндіріс тілін ______________________белгілеймін.
Осы айтылғандардың негізінде, Қазақстан Республикасының Әкімшілік
құқық бұзушылық туралы кодексінің___бабын басшылыққа ала отырып,
мемлекеттік инспектор  ____________________________________________
Қаулы етті:
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің
_____ бабы бойынша ________________________________________________
(әкімшілік жауапкершілікке тартылушының тегі, аты, болса әкесінің аты)
АЕК мөлшерінде_________________________________ сомада қайтарсын.
(сомасын жазып көрсету)
Айыппұл Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық
комитетінің банкіндегі №___ бюжеттік есепшотына заң күшіне енген
күннен бастап___күннен кешіктірілмей енгізілуі, айыппұл төлеу туралы
түбіртек,_________Салық комитеті,____МФО___КБЕ_____СТН___коды айыппұл
салынған, жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторға ұсынылуы тиіс.
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодекстің
650-бабына сәйкес қаралған істің нәтижелері бойынша қабылданған шешім
түрі көрсетілсін, сондай-ақ
___________________________________________________________________
(жеке тұлғада болып, алынып қойған заттар мен құжаттар туралы мәселелердің шешімі)
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның меншігінен алынып қойған құжаттар мен мүліктер туралы шешімдер)
осы қаулыға Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық
туралы кодекстің 655657-баптарына сәйкес қаулы көшірмесі берілген
күннен бастап 10 (күнтізбелік) күн ішінде, ал істі қарауға қатыспаған
тұлғаларға, оны алған күннен бастап, сол мерзімде шағым жасалуы мүмкін.
Лауазымды тұлға: ____________________________________________________
(уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімше
_____________________________________________________________________
ведомствосының атауы, тегі, аты, болса әкесінің аты)
20 ___ жылғы «___» __________
М.О.
Жауапкершілікке тартылған тұлға
қаулының бір данасын алды,
құқықтарымен және міндеттерімен
танысты ______________________________________
(тегі, аты-жөні, қолы)
20 ___ ж. «___» ______________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2012 жылғы 15 қазандағы
№ 17-03/522 бұйрығына 6-қосымша
Нысан
№ _____
Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту
және пайдалану саласындағы заңнамасын бұза отырып пайдаланылған атыс
қаруын, тыйым салынған олжалау құралдарын және заңсыз олжаланған
жануарлар дүниесі объектілері мен олардың өнімдерін сот шешімі
шығарылғанға дейін уақытша сақтау үшін алып қою туралы
қаулы
20 __ жылғы «__» ________   _________________________________________
(орналасқан мекен жайы (ауыл, елді мекен, қала)
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
_____________________________________________________________________
(жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы
уәкілетті орган ведомствосының немесе оның аумақтық бөлімшесінің атауы)
20 __ жылғы «__» _________   ________________________________________
(қаулы қабылданған жері)
Мен, лауазымды тұлға _______________________________________________
(уәкілетті орган ведомствосының немесе оның аумақтық
_____________________________________________________________________
бөлімшесінің атауы, тегі, аты, болса - әкесінің аты)
_____________________________________________________________________
(жұмыс берушінің тегі, аты, болса - әкесінің аты, азаматтығы,
_____________________________________________________________________
туған жері мен күні, тұрғылықты жері, жұмыс орны, деректемелері)
қатысты көзделген әкімшілік құқық бұзушылық туралы 20__жылғы «__»
_____ №___хаттама негізінде қозғалған іс пен ұсынылған материалдарды
қарап, _____________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің баптарын көрсету)
_____________________________________________________________________
мыналарды анықтадым:
_____________________________________________________________________
(жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы заңнамасын бұза отырып пайдаланылған атыс қаруын,
_____________________________________________________________________
тыйым салынған олжалау құралдарын және заңсыз олжаланған жануарлар
_____________________________________________________________________
дүниесі объектілері мен олардың өнімдерін алып қою міндеттері)
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің
21-бабына сәйкес өндіріс тілін _______________________ белгілеймін.
Осы айтылғандардың негізінде, Қазақстан Республикасының Әкімшілік
құқық бұзушылық туралы кодексінің ____бабын басшылыққа ала отырып,
мемлекеттік инспектор ______________________________________________
(жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану
_____________________________________________________________________
саласындағы уәкілетті орган ведомствосының немесе оның аумақтық бөлімшесінің атауы)
Қаулы етті:
_____________________________________________________________________
(Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы заңнамасын бұза отырып пайдаланылған жануарлар
_____________________________________________________________________
дүниесінің объектілері мен олардың өнімдерін заңсыз аулау мен тыйым
_____________________________________________________________________
салынған құралдар, алып тасталған дәрімен атылатын қару-жарақтардың маркасы, нөмірі, түрі)
алып тастасын.
Осы қаулыға Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық
туралы кодекстің 655657-баптарына сәйкес қаулы көшірмесі берілген
күннен бастап 10 (күнтізбелік) күн ішінде, ал істі қарауға қатыспаған
тұлғаларға, оны алған күннен бастап, сол мерзімде шағым жасалуы мүмкін.
Лауазымды тұлға: __________________________________________________
(уәкілетті орган ведомствосы немесе оның аумақтық бөлімшесінің
_____________________________________________________________________
атауы, тегі, аты, болса әкесінің аты)
20 ___ жылғы «___» __________.
М.О.
Жауаптылыққа тартылған тұлға
қаулының бір данасын алды,
құқықтарымен және міндеттерімен
танысты _______________________________________
(тегі, аты-жөні, қолы)
20 ___ ж. «___» ______________.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2012 жылғы 15 қазандағы
№ 17-03/522 бұйрығына
7-қосымша
Жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектордың
актілерін толтыру және беру қағидасы

На основании пункта 2 статьи 53 Закона Республики Казахстан
«Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира» данное
предписание имеет обязательную силу.
М.П. Должностное лицо _______________________________________________
(наименование ведомства уполномоченного органа
_____________________________________________________________________
или его территориального подразделения,
_____________________________________________________________________
фамилия, имя, при наличии - отчество)
Отпечатано в _____ экземплярах, приложения на _____ листах.
С предписанием ознакомлен и один экземпляр получил « » ____ 20__ года
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, при наличии - отчество)
«___» _________________ 20 __ года
Приложение 5
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 15 октября 2012 года
№ 17-03/522
Форма
Постановление № _____
о привлечении виновного лица к административной ответственности
в случае нарушения законодательства Республики Казахстан
в области охраны, воспроизводства и использования животного мира
«__» _____ 20__ года ________________________________________________
(местонахождение объекта (село, поселок, город)
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
_______________________________________________________________
(наименование ведомства уполномоченного органа в области охраны,
воспроизводства и использования животного мира или его
территориального подразделения)
Я, должностное лицо _________________________________________________
(наименование ведомства уполномоченного органа или его
_____________________________________________________________________
территориального подразделения, фамилия, имя, при наличии - отчество)
рассмотрев дело об административном правонарушении, предусмотренном
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать статью Кодекса об административном правонарушении Республики Казахстан)
в отношении _________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество, гражданство, дата и место рождения,
_____________________________________________________________________
место жительства, место работы, адрес, реквизиты работодателя)
установил: __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
В соответствии со статьей 21 Кодекса об административном
правонарушении Республики Казахстан определяю _______________________
язык производства.
На основании изложенного, руководствуясь статьей ______________
Кодекса об административном правонарушениях Республики Казахстан
государственный инспектор ___________________________________________
Постановил:
подвергнуть _________________________________________________________
(фамилия, имя при наличии - отчество, привлекаемого к административной ответственности)
по статье _____ Кодекса об административном правонарушениях
Республики Казахстан в размере _____ МРП в сумме ____________________
(сумма прописью)
Штраф должен быть внесен не позднее ___ дней, со дня вступления в
законную силу, на бюджетный счет № _________________ в банк Комитета
Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, код _____
РНН __________ МФО __________ КБЕ __________, Налоговый комитет
___________________, квитанция об уплате штрафа представлена
государственному инспектору по охране животного мира, наложившему
штраф.
указать вид принимаемого решения по результатам рассмотрения дела
согласно статье 650 Кодекса об административном правонарушений
Республики Казахстан, а также _______________________________________
_____________________________________________________________________
(решения вопросов об изъятых вещах и документах, находившихся при физическом лице)
_____________________________________________________________________
(решения вопросов об изъятых документах и имуществе юридического лица)
Настоящее постановление может быть обжаловано в соответствии со
статьями 655657 Кодекса об административном правонарушений
Республики Казахстан, в течение 10 дней (календарных) со дня вручения
копии постановления, а лицом не участвовавшим в рассмотрении дела, в
тот же срок, но со дня ее получения.
Должностное лицо ____________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество,
_____________________________________________________________________
наименование ведомства уполномоченного органа или его
территориального подразделения)
«___» __________ 20 ___ г.
М. П.
Лицо, привлекаемое к ответственности
один экземпляр постановления получил,
с правами и обязанностями ознакомлен
____________________________________
(фамилия, инициалы, подпись)
«___» ______________ 20 ___ г.
Приложение 6
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 15 октября 2012 года
№ 17-03/522
Форма
Постановление № _____
об изъятии огнестрельного оружия, использованного
с нарушением законодательства Республики Казахстан
в области охраны, воспроизводства и использования животного
мира, запрещенных орудий добывания и незаконно добытых
объектов животного мира и их продукции для временного
хранения до вынесения судебного решения
«__» _____ 20__ года ________________________________________________
(местонахождение объекта (село, поселок, город)
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
_______________________________________________________________
(наименование ведомства уполномоченного органа в области охраны,
воспроизводства и использования животного мира или его
территориального подразделения)
«__» _____________ 20___ года _______________________________________
(место вынесения постановления)
Я, должностное лицо _________________________________________________
(наименование ведомства уполномоченного органа или его
_____________________________________________________________________
территориального подразделения, фамилия, имя, при наличии - отчество)
рассмотрев материалы дела об административном правонарушении,
предусмотренном _____________________________________________________
(статьей Кодекса об административном правонарушении Республики Казахстан)
в отношении _________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчества, гражданство, дата и место рождения,
_____________________________________________________________________
место жительства, место работы, адрес, реквизиты работодателя)
возбужденного на основании протокола № _____ от «___» ________ 20___
года и представленных материалов, установил: ________________________
(обстоятельства изъятия огнестрельного оружия,
_____________________________________________________________________
использованного с нарушением Закона Республики Казахстан в области охраны,
_____________________________________________________________________
воспроизводства и использования животного мира, запрещенных орудий добывания
_____________________________________________________________________
и незаконно добытых объектов животного мира и их продукции)
В соответствии со статьей 21 Кодекса об административном
правонарушении Республики Казахстан определяю _______________________
язык производства.
На основании изложенного, руководствуясь статьей ____________ Кодекса
об административном правонарушении Республики Казахстан
государственный инспектор ___________________________________________
(наименование ведомства уполномоченного органа или его
____________________________________________________________________
территориального подразделения, фамилия, имя, при наличии - отчество)
Постановил:
изъять ______________________________________________________________
(номер, вид, марка изъятого огнестрельного оружия, использованного с нарушением
_____________________________________________________________________
Закона Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования
_____________________________________________________________________
животного мира, запрещенные орудия добывания и незаконно добытые
_____________________________________________________________________
объекты животного мира и их продукции)
_____________________________________________________________________
Настоящее постановление может быть обжаловано в порядке статей 655,
657 Кодекса об административном правонарушении Республики Казахстан,
в течение 10 дней (календарных) со дня вручения копии постановления,
а лицом не участвовавшим в рассмотрении дела, в тот же срок, но со
дня ее получения.
Должностное лицо ____________________________________________________
(наименование ведомства уполномоченного органа или его
_____________________________________________________________________
территориального подразделения, фамилия, имя, при наличии - отчество)
«___» ___________ 20 ___ г.
М. П.
Лицо, привлекаемое к ответственности
один экземпляр постановления получил,
с правами и обязанностями ознакомлен
____________________________________
(фамилия, инициалы, подпись)
«___» ______________ 20 ___ г.
Приложение 7
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 15 октября 2012 года
№ 17-03/522
Правила
составления и выдачи актов государственного инспектора
по охране животного мира

1. Жалпы ережелер
1. Осы Жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектордың актілерін толтыру және беру қағидасы (бұдан әрі – Қағида) Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі «Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы» Заңының (бұдан әрі – Заң) 9-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және оларды толтыру және беру тәртібін айқындайды.
2. Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның (бұдан әрі – уәкілетті орган), жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшелердің жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторларының Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасы талаптарының бұзушылықтарына байланысты мемлекеттік бақылау мен қадағалау нәтижелері бойынша құқықтық ықпал ету шараларын қолдану мақсатында мынадай актілер шығарылады:
1) әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы хаттама;
2) тексеру актісі (бұдан әрі – акт);
3) ұйғарым:
Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықты жою туралы;
жеке және заңды тұлғалардың шаруашылық қызметіне тыйым салу немесе тоқтата тұру туралы;
4) қаулы:
Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасы бұзылған жағдайда кінәлі тұлғаларды әкімшілік жауаптылыққа тарту туралы;
Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасын бұза отырып пайдаланылған атыс қаруын, тыйым салынған олжалау құралдарын және заңсыз олжаланған жануарлар дүниесі объектілері мен олардың өнімдерін сот шешімі шығарылғанға дейін уақытша сақтау үшін алып қою туралы.
2. Жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектордың
актілерін толтыру және беру тәртібі
3. Әкімшілік құқық бұзушылық фактісі анықталғаннан (айқындалғаннан) кейін жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектор Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексі белгілеген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама ресімдейді.
4. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттамада алынатын жануарлар түрлері және (немесе) оларды бөліктері мен дериваттары туралы мәліметтер көрсетіледі.
Алынатын жануарлар және (немесе) олардың бөліктері мен дериваттары әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс қозғалған тұлғада қалдырылатын жағдайда хаттамада қалдыру себептері көрсетіліп тиісті жазба жасалады.

1. Общие положения
1. Настоящие Правила составления и выдачи актов государственного инспектора по охране животного мира (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира» (далее - Закон) и определяют порядок их составления и выдачи.
2. В целях принятия правовых мер воздействия по результатам государственного контроля и надзора в зависимости от установленных нарушений требований законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира государственными инспекторами по охране животного мира уполномоченного государственного органа в области охраны, воспроизводства и использования животного мира (далее – уполномоченный орган) и территориальных подразделений, осуществляющими государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, издаются следующие акты:
1) протокол об административных правонарушениях;
2) акт проверки (далее - акт);
3) предписание:
об устранении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
о запрещении или приостановлении хозяйственной деятельности физических и юридических лиц;
4) постановление:
о привлечении виновных лиц к административной ответственности в случае нарушения законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
об изъятии огнестрельного оружия, использованного с нарушением законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, запрещенных орудий добывания и незаконно добытых объектов животного мира и их продукции для временного хранения до вынесения судебного решения.
2. Порядок составления и выдачи актов
государственного инспектора по охране животного мира
3. После выявления (обнаружения) факта административного правонарушения, государственный инспектор по охране животного мира оформляет протокол об административном правонарушении в соответствии с порядком, установленным Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях.
4. В протоколе об административном правонарушении указываются сведения об изымаемых видах животных и (или) их частей и дериватов.
В случае если подлежащие изъятию животные и (или) их части и дериваты оставляются у лица, в отношении которого возбуждено дело об административном правонарушении, в протоколе делается соответствующая запись с указанием причины оставления.

Заңсыз олжаланған өнімде Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 қазандағы № 1034 қаулысымен бекітілген сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жануарлар түрлерінің тізбесінде бар жануарлар болған жағдайда түр құрамы мен саны (көлемі) көрсетіліп тиісті жазба жасалады.
5. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама толтырылған жеке тұлғаға, заңды тұлғаның заңды өкіліне әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманың көшірмесі ол толтырылғаннан кейін қол қойғызылып дереу тапсырылады.
6. Тексеру нәтижелері бойынша жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектор екі данада акт толтырады. Актінің бір данасы тексерілетін субъектіге беріледі, ал басқасы жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторда болады. Тәртіп бұзушылық болмаған жағдайда актіде тиісті жазба жасалады.
Актіде «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 24-бабында келтірілген мәліметтер көрсетіледі.
Уәкілетті орган ведомствосының жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлары берілген актілердің есебін жүргізеді, жоғары тұрған органның алдында бір ай мерзімде есеп береді.
7. Мемлекеттік бақылау мен қадағалау нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау саласындағы заңнамасы талаптарының анықталған бұзушылықтарына байланысты құқықтық ықпал ету шараларын қолдану мақсатында жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлар Заңға сәйкес ұйғарым шығарады.
8. Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасының талаптарын бұзушылықты жою туралы ұйғарым үш данада толтырылады.
9. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істі қарау нәтижелері бойынша тиісті қаулы шығарылады.
Қаулы үш данада толтырылады.
10. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша акт енгізген жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектор шағымданудың және шешімдерді орындаудың қолданыстағы мерзімдерін ескере отырып әкімшілік құқық бұзушылық туралы істердің әртүрлі сатыда өтуіне мониторинг жүргізеді.
11. Жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектордың әрекетіне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған органдарға және (немесе) сотқа шағым жасалуы мүмкін.

В случаях наличия в незаконно добытой продукции видов животных, находящихся в перечне редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2006 года № 1034, то делается соответствующая запись с указанием видового состава и количества (объема).
5. Физическому лицу, законному представителю юридического лица, в отношении которого составлен протокол об административном правонарушении, копия протокола об административном правонарушении вручается под роспись немедленно после его составления.
6. По результатам проверки государственным инспектором по охране животного составляется акт в двух экземплярах. Один экземпляр акта выдается проверяемому субъекту, а другой находится у государственного инспектора по охране животного мира. В случае отсутствия нарушений в акте производится соответствующая запись.
В акте указываются сведения, приведенные в статье 24 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан».
Государственные инспектора по охране животного мира ведомства уполномоченного органа ведут учет выданных актов, отчитываюся перед вышестоящим органом в месячный срок.
7. В целях принятия правовых мер воздействия по результатам государственного контроля и надзора в зависимости от установленных нарушений требований законодательства Республики Казахстан в области охраны животного мира государственными инспекторами по охране животного мира издаются предписания в соответствии с Законом.
8. Предписание об устранении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира заполняется в трех экземплярах.
9. По результатам рассмотрения дела об административном правонарушении выносится соответствующее постановление.
Постановление заполняется в трех экземплярах.
10. Государственный инспектор по охране животного мира, вынесший акт по делу об административном правонарушении, осуществляет мониторинг за прохождением дел об административном правонарушении в различных инстанциях, с учетом действующих сроков обжалования и исполнения решений.
11. Действия (бездействия) государственного инспектора по охране животного мира могут быть обжалованы в вышестоящие органы и (или) в суд.