Өнеркәсіп және экспорттық бақылау саласындағы электрондық мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің м.а. 2012 жылғы 5 қазандағы № 364 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 12 қарашада № 8077 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2014 жылғы 27 наурыздағы № 102 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 27.03.2014 № 102 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күннен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өнеркәсіп және экспорттық бақылау саласындағы электрондық мемлекеттік қызметтер регламенттері бекітілсін:
1) Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес «Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндіру), химия өндірістерін жобалау (технологиялық) және (немесе) пайдалану бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»;
2) Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Уларды өндіру, қайта өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»;
3) Осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес «Монтаждауды, реттеуді, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғаңда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ оларды өндіруге арналған арнайы материалдар мен жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және өткізу бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»;
4) Осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес «Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу және өткізу бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»;
5) Осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес «Босатылатын оқ-дәрілерді, кару-жарақтарды, әскери техниканы, арнаулы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және қайта өңдеу бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»;
6) Осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес «Тауарлардың, оның ішінде экспорттық бақылауға жататын өнімнің экспорты мен импортына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензия телнұсқаларын беру».

Об утверждении регламентов электронных государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля
Приказ и.о. Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 5 октября 2012 года № 364. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 ноября 2012 года № 8077. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 27 марта 2014 года № 102.
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра индустрии и новых технологий РК от 27.03.2014 № 102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации пункта 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах", пункта 2 статьи 29 Закона Республики Казахстан "Об информатизации" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты электронных государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля:
1) "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по проектированию (технологическое) и (или) эксплуатации горных (разведка, добыча полезных ископаемых), химических производств",согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по производству, переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию, уничтожению ядов", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание", согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению и реализации взрывчатых и пиротехнических веществ и изделий с их применением" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на экспорт и импорт товаров, в том числе продукции, подлежащей экспортному контролю", согласно приложению 6 к настоящему приказу;

2. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп комитеті осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а.                            A. Paу
«КЕЛІСІЛДІ»:
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің м.а.
__________________ Қ. Әбсаттаров
2012 жылғы 12 қазан
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар Министрінің м.а.
2012 жылғы 5 қазандағы № 364
бұйрығына 1-қосымша
«Тау-кен, пайдалы қазбаларды барлау, өндіру, химия
өндірістерін жобалау (технологиялық) және (немесе) пайдалану
бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру» электронды мемлекеттік қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Электронды мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – қызмет көрсетуші), сондай-ақ «электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталы арқылы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы көрсетеді.
2. Қызмет «Өнеркәсіп және экспорттық бақылау саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1130 қаулысымен бекітілген «Тау-кен, пайдалы қазбаларды барлау, өндіру, химия өндірістерін жобалау (технологиялық) және (немесе) пайдалану бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандартының негізінде көрсетіледі (бұдан әрі - стандарт).
3. Электронды мемлекеттік қызметті автоматтандыру деңгейі – ішінара автоматтандырылған.
4. Электронды мемлекеттік қызметті көрсету түрі – транзакциялық.
5. Осы регламентте пайдаланылатын түсініктер және қысқарған сөздер:
1) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) бизнес-сәйкестендіру нөмірі – бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және дара кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – БСН);
3) «Е-лицензиялау» веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтатылған, қайта қалпына келтірілген және қолданысын тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензиар беретін лицензияның сәйкестендіру нөмірін орталықтан құрайтын қызметтің лицензияланатын түрін (кіші түрін) жүзеге асырушы лицензиаттың (объектілері, орындары, учаскелері) филиалдары, өкілдіктері туралы мәліметті қамтитын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ);

2. Комитету промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
И.о. министра
А. Рау
"СОГЛАСОВАН":
И.о. министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
___________ К. Абсаттаров
12 октября 2012 год
Приложение 1
к приказу И.о. Министра
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 5 октября 2012 года № 364
Регламент электронной государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на осуществление деятельности по проектированию
(технологическое) и (или) эксплуатации горных (разведка,
добыча полезных ископаемых), химических производств"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга оказывается Комитетом промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – услугодатель), а также через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее - ПЭП).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по проектированию (технологическое) и (или) эксплуатации горных (разведка, добыча полезных ископаемых), химических производств", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1130 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля и внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги – частично автоматизированная.
4. Вид оказания электронной государственной услуги – транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно–программного комплекса (далее – ИС);
2) бизнес–идентификационный номер, уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
3) веб–портал "Е-лицензирование" – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование");

4) жеке сәйкестендіру нөмірі – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – ЖСН);
5) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік дерекқорлар – ақпаратты автоматты жинауға, сақтауға және өңдеуге, Қазақстан Республикасында жеке тұлғалардың бірыңғай ұқсастыруын ендіру және мемлекеттік басқару органдарына және өзге де субъектілерге олардың өкілеттіліктері шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес олар туралы өзекті және дұрыс мәліметтерді беру мақсатында жеке бірыңғай нөмірлердің ұлттық тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЖТМДБ);
6) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік дерекқорлар – ақпаратты автоматты жинауға, сақтауға және өңдеуге, Қазақстан Республикасында жеке тұлғалардың бірыңғай ұқсастыруын ендіру және мемлекеттік басқару органдарына және өзге де субъектілерге олардың өкілеттіліктері шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес олар туралы өзекті және дұрыс мәліметтерді беру мақсатында жеке бірыңғай бизнес нөмірлерінің ұлттық тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЗТ МДБ);
7) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) – мемлекеттік органдардың, мекемелердің немесе өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің және қызмет көрсету үдерісінде қатысатын ақпараттық жүйелердің тізбесі;
8) пайдаланушы – оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект (тұтынушы, қызмет көрсетуші);
9) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
10) тұтынушы – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлғалар;
11) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
12) электрондық лицензия – ақпараттық технологияларды пайдалана отырып, ресімделетін және берілетін, қағаз тасығыштағы лицензияға салалас электронды құжат түріндегі лицензия;
13) электрондық мемлекеттік қызметтер – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
14) электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) – электрондық қызметтерді іске асыру шеңберінде «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерін ықпалдастыру үшін арналған ақпараттық жүйесі;

4) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
5) государственная база данных "Физические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);
6) государственная база данных "Юридические лица" -, информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ЮЛ);
7) структурно–функциональные единицы (далее - СФЕ) перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций и информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги.
8) пользователь – субъект (потребитель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
9) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
10) потребитель – физическое и юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
11) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно–цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи.
12) электронная лицензия – лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологий, равнозначная лицензии на бумажном носителе;
13) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
14) веб–портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;

15) «электрондық үкіметтің» веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮП);
16) «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі – жеке және заңды тұлғалардың төлемдерін жүзеге асыру кезінде банк операцияларының жекеленген түрлерін жүзеге асыратын екінші деңгейдегі банкілердің, ұйымдардың және «электрондық үкімет» арасындағы өзара іс-қимылды қамтамасыз ету үшін арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮТШ);
17) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі – ЭЦҚ).
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша қызмет
көрсетуші қызметінің тәртібі
6. Қызмет көрсетушінің қадамдық іс-қимылы және шешімі (ЭҮП арқылы электронды мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы) осы регламентке 1-қосымшада келтірілген:
1) тұтынушы өзінің ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің көмегімен ЭҮП-та тіркеуді жүзеге асырады, ол тұтынушының компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (ЭҮП-та тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс - тұтынушының компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін ЭҮП-қа тұтынушы пароль енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – ЭҮП-да тіркелген тұтынушы туралы деректердің түпнұсқалығын логин (ЖСН/БСН) және пароль арқылы тексеру;
4) 2-процесс – тұтынушы деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты ЭҮП-мен авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны құру;
5) 3-процесс – тұтынушы осы регламентте көрсетілген қызметті таңдайды, қызмет көрсету және нысанның құрылымы мен форматтық талаптарының есебімен, сұрау нысанына электронды түрде қажетті құжаттарды бекіте отырып, оны тұтынушының толтыруы үшін экранға сұрау нысанын шығару;
6) 4-процесс – қызметтерді ЭҮТШ-та төлеу, одан кейін бұл ақпарат «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-ға түседі;
7) 2-шарт - қызмет көрсеткені үшін төлем фактісін «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да тексеру;
8) 5-процесс – қызметтерді «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да көрсеткені үшін төлемдердің болмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құру;
9) 6-процесс – сұрауды куәландыру (қол қою) үшін тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;

15) веб–портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
16) платежный шлюз "электронного правительства" – автоматизированная информационная система, предназначенная для обеспечения взаимодействия между информационными системами банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и "электронного правительства" при осуществлении платежей физических и юридических лиц (далее – ПШЭП);
17) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП);
2. Порядок деятельности услогодателя по
оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера потребителя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода потребителем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД "Е-лицензирование";
7) условие 2 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) процесс 6 - выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;

10) 3-шарт – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және тізімде кері қайтарылған тіркеу куәліктерінің (жойылған) жоқ болуын, сондай-ақ сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН арасында және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін ЭҮП-да тексеру;
11) 7-процесс – тұтынушының ЭЦҚ-сының нақтылығын растамаумен байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құру;
12) 8-процесс – тұтынушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұраудың толтырылған (енгізілген деректер) нысанын куәландыру (қол қою);
13) 9-процесс - «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да электронды құжатты (тұтынушының сұрауын) тіркеу және «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да сұрауды өңдеу;
14) 4-шарт – лицензия беру үшін тұтынушының біліктілік талаптарына және негіздерге сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі;
15) 10-процесс – тұтынушының «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-ғы деректерінде бұзушылықтарының бар болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құру;
16) 11-процесс – тұтынушының ЭҮП құрған қызмет (электрондық лицензия) нәтижелерін алуы. Электронды құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалануымен құрылады.
7. Қадамдық іс-қимылы және шешімі (қызмет көрсетуші арқылы электронды мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы) осы регламентке 1-қосымшада келтірілген:
1) 1-процесс – мемлекеттік қызметті көрсету үшін қызмет көрсетуші қызметкерінің логин мен парольді «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-ға енгізуі;
2) 1-шарт – қызмет көрсетушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің нақтылығын «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да логин және пароль арқылы тексеру;
3) 2-процесс – қызмет көрсетуші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да құру;
4) 3-процесс – осы регламентте көрсетілген қызметтерді қызмет көрсетуші қызметкерінің таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығару және қызмет көрсету қызметкерінің тұтынушы деректерін енгізу;
5) 4-процесс – ЭҮШ арқылы тұтынушы туралы деректерді ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ жіберу;
6) 2-шарт – тұтынушы деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да бар болуын тексеру;
7) 5-процесс - тұтынушы деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да жоқ болуына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны құру;
8) 6-процесс – құжаттардың қағаз нысанда болуы туралы белгісі бөлігінде сұрау нысанын толтыру және тұтынушы ұсынған қажетті құжаттарды қызмет көрсетуші қызметкерінің сканерлеуі;

10) условие 3 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса потребителя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
16) процесс 11 – получение потребителем результата услуги (электронная лицензия), сформированной ПЭПом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 – формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных потребителя;
6) условие 2 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных потребителем, и прикрепление их к форме запроса;

9) 7-процесс – сұрауды «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да тіркеу және «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да қызметтерді өңдеу;
10) 3-шарт – қызмет көрсетушінің лицензия беру үшін тұтынушының біліктілік талаптарына және негіздерге сәйкестігін тексеруі;
11) 8-процесс - «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да тұтынушы деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құру;
12) 9-процесс – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да құрылған қызмет нәтижелерін тұтынушының алуы. Электронды құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалануымен құрылады.
8. Қызметке сұрауды және жауапты толтыру нысаны www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталында келтірілген.
9. Сұрауды өңдегеннен кейін тұтынушыға сұрауды өңдеу нәтижелерін мынадай үлгімен қарау мүмкіндігі беріледі:
«ашу» деген түймені басқаннан кейін – сұрау нәтижесі экранның дисплейіне шығады;
«сақтау» деген түймені басқаннан кейін – сұрау нәтижесі тұтынушы берген магнитті тасығышта Adobe Acrobat форматында сақталады.
10. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша қажетті ақпарат пен кеңесті call орталығының (1414) телефоны бойынша алуға болады.
11. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) ЭҮП;
2) ЭПШ;
3) ЭПТШ;
4) «Е-лицензиялау» МДБ АЖ;
5) ЗТ МДҚ;
6) ЖТ МДҚ;
7) тұтынушы;
8) қызмет көрсетуші.
12. Әрбір іс-қимылы орындау мерзімін көрсете отырып, іс қимылдар (рәсім, функциялар, операциялар) тізбектілігін мәтінді кестелік сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
13. Электронды мемлекеттік қызметтің «сапа» және «қолжетімділік» көрсеткіштерін айқындау үшін сауалнама нысаны осы Регламентке 3-қосымшада келтірілген.
14. Қызметтерді көрсету үдерісінде тұтынушыларға қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты рұқсатсыз алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты рұқсатсыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпараттар мен ресурстарды рұқсатсыз ұстап қалудан қорғау).
15. Қызмет көрсетудің техникалық шарттары:
1) Интернетке шығу;
2) электронды лицензия берілетін тұлғада ЖСН/БСН бар болуы;

9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД "Е-лицензирование";
12) процесс 9 – получение потребителем результата услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены на веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz.
9. После обработки запроса потребителю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки "открыть" – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки "сохранить" – результат запроса сохраняется на заданном потребителем магнитном носителе в формате Adobe Acrobat.
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) ПЭП;
2) ШЭП;
3) ПШЭП;
4) ИС ГБД "Е-лицензирование";
5) ГБД ЮЛ;
6) ГБД ФЛ;
7) потребитель;
8) услугодатель.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту с указанием срока выполнения каждого действия.
13. Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги "качество" и "доступность", приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
14. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
15. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому выдается электронная лицензия;

3) ЭҮП авторизациялау;
4) ЭЦҚ пайдаланушының болуы;
5) екінші деңгейдегі банкіде банкілік карточкасының немесе ағымдағы шотының бар болуы.
«Тау-кен, пайдалы қазбаларды барлау, өндіру, химия
өндірістерін жобалау (технологиялық) және (немесе)
пайдалану бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
электронды мемлекеттік қызмет регламентіне 1-қосымша
Қызмет көрсетушінің қадамдық іс-қимылы және шешімі ЭҮП арқылы электронды мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі
функционалды өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Қызмет көрсету арқылы электронды мемлекеттік қызметті көрсету
кезіндегі функционалды өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
«Тау-кен, пайдалы қазбаларды барлау, өндіру, химия
өндірістерін жобалау (технологиялық) және (немесе)
пайдалану бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
электронды мемлекеттік қызмет регламентіне 2-қосымша
Іс-қимыл орындау мерзімін көрсете отырып, іс қимылдар (рәсім,
функциялар, операциялар) тізбектілігін мәтінді кестелік сипаттамасы
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ-ның іс-қимылдарын сипаттау
№ іс-қимыл (жұмыс барысының, ағысының)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
ҚФБ-ның атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮТШ
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮП
Іс-қимылдың атауы (үдеріс, рәсім, операциялар және оларды сипаттау)
ЭЦҚ тіркеу куәлігінің тұтынушысын компьютердің интернет баузеріне бекіту
Тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны құру
Электронды түрде қажетті құжаттарды бекіте отырып, қызметті таңдайды және сұрау деректерін құрады
Қызметтерді төлеу
Төлемнің жоқ болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны құрады
Сұрауды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ таңдау
Тұтынушының ЭЦҚ нақтылығының расталмауына байланысты бас тарту туралы хабарламаны құрады
ЭЦҚ арқылы сұрауды куәландыру (қол қою)
Электронды құжатты, өтінішті (тұтынушының сұрауын) «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да тіркеу және «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да сұрауды өңдеу;
Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да тұтынушы деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны құру;
Электронды құжат (электронды лицензия)
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешімдер)
Орындалу мерзімдері
10-15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
10-15 сек
10-15 сек
10-15 сек
1,5 мин
15 жұмыс күні
-
-
Келесі іс-қимыл нөмірі
2-егер тұтынушының деректерінде бұзушылықтар бар болса;
3 – егер авторизация табысты өтсе
-
4
5 – егер төлемесе,
6- егер төлесе
-
7-егер ЭЦҚ қате болса;
8 – ЭЦҚ қате болмаса
-
-
Лицензия беру үшін қызмет көрсетушінің біліктілік талаптарына және негіздерге тұтынушының сәйкестігін тексеру
2-кесте. Қызмет көрсетуші арқылы ҚФБ-ның іс-қимылдарын сипаттау
№ іс-қимыл (жұмыс барысының, ағысының)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ҚФБ-ның атауы
Қызмет көрсетуші
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ
Қызмет көрсетуші
ЖТ МДҚ/ЗТМДҚ
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ
Қызмет көрсетуші
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ
Іс-қимылдың атауы (үдеріс, рәсім, операциялар) және оларды сипаттау
«Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да авторизацияланады
деректерде бұзушылықтардың бар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны құру
Қызмет көрсетуші қызметкерінің қызметтерді таңдауы
Тұтынушының деректерін тексеруге сұрауды ЖТ МДҚ/ЗТМДҚ-ға жіберу
Деректерде бұзушылықтардың бар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны құру
Құжаттарды бекіте отырып сұрау нысанын толтыру
электронды құжатты «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да тіркеу және «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да сұрауды өңдеу;
Тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты сұралған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да құру
Электронды құжат (электронды лицензия)
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешімдер)
Орындалу мерзімдері
10-15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
1,5 мин
10-15 сек
15 жұмыс күні
Келесі іс-қимыл нөмірі
1-қызмет көрсетуші қызметкерінің логині мен паролін «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да тексеру
-
4
5 – егер тұтынушы деректерінде бұзушылықтар бар болса;
6-егер авторизация табысты өтсе
-
8-егер «Е-лицензиялау» МДБ АЖ-да сұрау бойынша деректер болмаса,
9-егер деректер сұрау бойынша табылса
-
-
Шартты белгілер:
«Тау-кен, пайдалы қазбаларды барлау, өндіру, химия
өндірістерін жобалау (технологиялық) және (немесе)
пайдалану бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
электронды мемлекеттік қызмет регламентіне 3-қосымша
Электронды мемлекеттік қызметтің: «сапа» және «қолжетімділік»
көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама
__________________________________________________________
(қызмет атауы)

3) авторизация ПЭП;
4) наличие пользователя ЭЦП;
5) наличие банковской карточки или текущего счета в банке второго уровня.
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на осуществление деятельности по
проектированию (технологическое) и
(или) эксплуатации горных (разведка,
добыча полезных ископаемых),
химических производств"
Пошаговые действия и решения услугодателя
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при
оказании электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на осуществление деятельности по
проектированию (технологическое) и
(или) эксплуатации горных (разведка,
добыча полезных ископаемых),
химических производств"
Текстовое табличное описание последовательности
действий (процедуры, функций, операций)
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
Наименование СФЕ
Получатель
ПЭП
Получатель
ПШЭП
ПЭП
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с нарушениями в данных получателя
Выбирает услугу и формирует данные запроса прикреплением необходимых документов в электронном виде
Оплата услуги
Формирует сообщение об отказе в связи с отсутствием оплаты
Форма завершения (данные, документ организационно–
распорядительное решение)
Прикреплены данные в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП
Сообщение об отказе в связи с нарушениями в данных получателя
Заполненные поля заявления с прикрепленными документами
Квитанция об оплате услуги. сформиро-
ванная ПШЭП
Сообщение об отказе в связи с отсутствием оплаты
Сроки исполнения
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
Номер следующего действия
2– если есть нарушения в данных получателя; 3–если авторизация прошла успешно
4
5 – если не оплатил, 6 – если оплатил
продолжение таблицы:
6
7
8
9
10
11
Получатель
ПЭП
Получатель
ПЭП
ПЭП
ПЭП
Выбор ЭЦП для удостове-
рения (подписания) запроса
Формирует сообщения об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя
Удостовере-
ние (подписание) запрос посредством ЭЦП
Регистрация электронного документа заявление (запроса получателя) в ИС "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС "Е-лицензирование"
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющими нарушениями в данных получателя в ИС "Е-лицензирование"
Электронный документ (электронная лицензия)
Выбрана ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
Сообщение об отказе
Запрос, подписанный ЭЦП
Регистрационный (уникальный) номер запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование"
и статусы по заявлению
Ответ об отказе, подписанный ЭЦП уполномоченного ГО
Электрон-
ная лицензия
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
15 рабочих дней
10–15 сек
10–15 сек
7
8– если в ЭЦП ошибка, 9 – если ЭЦП без ошибки
-
10-проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
Наименование СФЕ
Услугодатель
ИС ГБД "Е-лицензирование"
Услугодатель
ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ИС ГБД "Е-лицензиро-
вание"
Формирует сообщение об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника услугодателя
Выбор сотрудником услугодателя услуги
Направление запроса на проверку данных получателя в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ
Форма завершения (данные, документ организационно–
распорядительное решение)
Пройдена или не пройдена авторизация га ИС ГБД "Е-лицензирование"
Сообщение об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника услугодателя
Сделан выбор соответствующей услуги сотрудником услогодателя
Запрос на проверку данных получателя в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ
Сроки исполнения
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
Номер следующего действия
1 - Проверка в ИС ГБД "Е-лицензиро-
вание" подлинности данных логина и пароля сотрудника услугодателя
-
3
4– если есть нарушения в данных получателя; 5–если авторизация прошла успешно
продолжение таблицы:
5
6
7
8
9
ИС ГБД "Е-лицензирование"
Услугодатель
ИС ГБД "Е-лицензирование"
ИС ГБД "Е-лицензирование"
Услугодатель
Формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ
Заполнение формы запроса с прикреплением документов
Регистрация электронного документа в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с нарушениями в данных получателя в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Электронный документ (электронная лицензия
Сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ
Заполненнаяформа запроса с прикрепленными документами
Зарегистрирован электронный документ в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Сообщение об отказе в запрашиваемой услуге в связи с нарушениями в данных получателя в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Электронная лицензия
1,5 мин
10–15 сек
15 рабочих дней
10-15 сек
10–15 сек
-
-
8– если в ИС ГБД "Е-лицензирование" отсутствуют данные по запросу, 9 – если данные по запросу найдены
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
на осуществление деятельности по
проектированию (технологическое) и
(или) эксплуатации горных (разведка,
добыча полезных ископаемых),
химических производств"
Форма
Анкета для определения показателей
электронной государственной услуги: "качество" и "доступность" ____________________________________________________
(наименование услуги)

1. Сіз электронды мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі сапасымен және нәтижесімен қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сіз электронды мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанғаттансыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар Министрінің м.а.
2012 жылғы 5 қазандағы № 364
бұйрығына 2-қосымша
«Уларды өндіру, қайта өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу,
пайдалану, жою жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
электронды мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Электронды мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – қызмет көрсетуші), сондай-ақ «электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталы арқылы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы көрсетеді.
2. Қызмет «Өнеркәсіп және экспорттық бақылау саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1130 қаулысымен бекітілген «Уларды өндіру, қайта өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандартының негізінде көрсетіледі (бұдан әрі - стандарт).
3. Электронды мемлекеттік қызметті автоматтандыру деңгейі – ішінара автоматтандырылған.
4. Электронды мемлекеттік қызметті көрсету түрі – транзакциялық.
5. Осы регламентте пайдаланылатын түсініктер және қысқарған сөздер:
1) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) бизнес-сәйкестендіру нөмірі – бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және дара кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – БСН);
3) «Е-лицензиялау» веб-порталы – берілген, қайта ресімделген, тоқтатылған, қайта қалпына келтірілген және қолданысын тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензиар беретін лицензияның сәйкестендіру нөмірін орталықтан құрайтын қызметтің лицензияланатын түрін (кіші түрін) жүзеге асырушы лицензиаттың (объектілері, орындары, учаскелері) филиалдары, өкілдіктері туралы мәліметті қамтитын ақпараттық жүйе (бұдан әрі – «Е-лицензиялау» МДБ АЖ);

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 2
к приказу И.о. Министра
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 5 октября 2012 года № 364
Регламент электронной государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на осуществление вида деятельности по
производству, переработке, приобретению, хранению,
реализации, использованию, уничтожению ядов"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга оказывается Комитетом промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – услугодатель), а также через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее - ПЭП).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление вида деятельности по производству, переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию, уничтожению ядов", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1130 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля и внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги – частично автоматизированная.
4. Вид оказания электронной государственной услуги – транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно–программного комплекса (далее – ИС);
2) бизнес–идентификационный номер, уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
3) веб–портал "Е-лицензирование" – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование");

1. Сіз электронды мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі сапасымен және нәтижесімен қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сіз электронды мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанғаттансыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар Министрінің м.а.
2012 жылғы 5 қазандағы № 364
бұйрығына 3-қосымша
«Монтаждауды, реттеудi, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды,
сақтауды, жөндеудi және сервистiк қызмет көрсетудi қоса
алғанда, оқ-дәрiлердi, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың
қосалқы бөлшектерiн, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын,
сондай-ақ оларды өндiруге арналған арнайы материалдар мен
жабдықтарды әзiрлеу, өндiру, жөндеу, сатып алу және өткiзу
жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» электронды
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Электронды мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – қызмет көрсетуші), сондай-ақ «электрондық үкіметтің» www.e.gov.kz веб-порталы арқылы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы көрсетеді.
2. Қызмет «Өнеркәсіп және экспорттық бақылау саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1130 қаулысымен бекітілген «Монтаждауды, реттеудi, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеудi және сервистiк қызмет көрсетудi қоса алғанда, оқ-дәрiлердi, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерiн, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ оларды өндiруге арналған арнайы материалдар мен жабдықтарды әзiрлеу, өндiру, жөндеу, сатып алу және өткiзу жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандартының негізінде көрсетіледі (бұдан әрі - стандарт).
3. Электронды мемлекеттік қызметті автоматтандыру деңгейі – ішінара автоматтандырылған.
4. Электронды мемлекеттік қызметті көрсету түрі – транзакциялық.
5. Осы регламентте пайдаланылатын түсініктер және қысқарған сөздер:
1) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
2) бизнес-сәйкестендіру нөмірі – бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және дара кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бұдан әрі – БСН);

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 3
к приказу И.о. Министра
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 5 октября 2012 года № 364
Регламент электронной государственной услуги "Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление
вида деятельности по разработке, производству, ремонту,
приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной
техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к
ним, а также специальных материалов и оборудования для их
производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку,
использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга оказывается Комитетом промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – услугодатель), а также через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее - ПЭП).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление вида деятельности по разработке, производству, приобретению и реализации взрывчатых и пиротехнических веществ и изделий с их применением", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1130 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля и внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги – частично автоматизированная.
4. Вид оказания электронной государственной услуги – транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно–программного комплекса (далее – ИС);
2) бизнес–идентификационный номер, уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);