"Кемелердің командалық құрамының адамдарына және экипаждың басқа да мүшелеріне диплом беру" мемлекеттiк қызмет регламентін бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 27 қарашадағы № 830 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 10 желтоқсанда № 8152 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 5 ақпандағы № 110 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 05.02.2015 № 110 бұйрығымен.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына және «Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiнiң көліктік бақылау саласындағы мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 1153 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған «Кемелердің командалық құрамының адамдарына және экипаждың басқа да мүшелеріне диплом беру» мемлекеттiк қызмет регламенті бекiтілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көліктік бақылау комитеті (Б.Ш. Әбішев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) оның Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын және Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі Қ.Б. Әбсаттаровқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                          А. Жұмағалиев
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің
2012 жылғы 27 қарашадағы
№ 830 бұйрығымен
бекітілген
«Кемелердің командалық құрамының адамдарына
және экипаждың басқа да мүшелеріне диплом беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Кемелердің командалық құрамының адамдарына және экипаждың басқа да мүшелеріне диплом беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - Регламент) «Ішкі су көлігі туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 шілдедегі заңының 17-бабының 9) тармақшасына, «Кемелердің командалық құрамының адамдарына және экипаждың басқа да мүшелеріне диплом беру және аттестаттау қағидасы және Кемелердің командалық құрамының адамдарына және экипаждың басқа да мүшелеріне диплом беру және аттестаттау бойынша біліктілік комиссиялары туралы ережені бекіту туралы» (бұдан әрі – Диплом беру қағидасы) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 5 тамыздағы № 915 қаулысына, «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің көліктік бақылау саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 1153 қаулысымен бекітілген «Кемелердің командалық құрамының адамдарына және экипаждың басқа да мүшелеріне диплом беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленген.

Об утверждении регламента государственной услуги "Дипломирование лиц командного состава и других членов экипажей судов"
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 27 ноября 2012 года № 830. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 декабря 2012 года № 8152. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 5 февраля 2015 года № 110
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 05.02.2015 № 110.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года № 1153 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в сфере транспортного контроля и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги «Дипломирование лиц командного состава и других членов экипажей судов».
2. Комитету транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Абишев Б.Ш.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан официальное опубликование в средствах массовой информации и размещение на официальном интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Абсаттарова К.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                          А. Жумагалиев
Утвержден
приказом Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 27 ноября 2012 года № 830
Реглам ент государственной услуги
«Дипломирование лиц командного состава и других членов экипажей судов»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Дипломирование лиц командного состава и других членов экипажей судов» (далее – Регламент) разработан в соответствии с подпунктом 9) статьи 17 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года «О внутреннем водном транспорте», постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2011 года № 915 «Об утверждении Положения о квалификационных комиссиях по дипломированию и аттестации лиц командного состава и других членов экипажей судов и Правил дипломирования и аттестации лиц командного состава и других членов экипажей судов» (далее – Правила дипломирования), стандартом государственной услуги «Дипломирование лиц командного состава и других членов экипажей судов» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года № 1153 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в сфере транспортного контроля и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан».

2. Осы Регламентте мынадай ұғымдар қолданылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – ол жеке тұлғалар;
2) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) – уәкілетті органдардың жауапты адамдары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ақпараттық жүйелер немесе кіші жүйелердің мемлекеттік органдары.
3. «Кемелердің командалық құрамының адамдарына және экипаждың басқа да мүшелеріне диплом беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі – уәкілетті орган) Халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі - ХҚКО) арқылы осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) «Ішкі су көлігі туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 6 шілдедегі заңының 17-бабының 9) тармақшасы;
2) Стандарт;
3) Диплом беру қағидасы негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызметті аяқтаудың нәтижесі диплом немесе біліктілік куәлігін немесе бас тарту туралы дәлелденген жауапты қағаз тасығышта беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет күн сайын сенбіні қоса алғанда дүйсенбіден бастап демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес үзіліссіз сағ.9.00-ден 20.00-ге дейін ұсынылады.
Қабылдау «электрондық» кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және қажет құжаттар туралы толық ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері:
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында: www.mtc.gov.kz («Көліктік бақылау комитеті» бөлімінің «мемлекеттік қызметтер» бөлімшесінде);
ХҚКО интернет-ресурсында www.con.gov.kz мекенжайы бойынша;
ХҚКО ғимараттарында орналасқан стенділерінде;
1414 call-орталығында орналастырылған.
11. Мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады.
12. Мемлекеттік қызмет ұсыну мерзімдері Стандарттың 7-тармағында белгіленген.
13. Дипломды немесе біліктілік куәлігін беруден Стандарттың 16-тармағында көзделген жағдайларда бас тартылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:

2. В настоящем Регламенте используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги – это физическое лицо;
2) структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) – ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или подсистемы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга «Дипломирование лиц командного состава и других членов экипажей судов» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) через Центр обслуживания населения (далее – ЦОН) по адресам, указанным в приложении 1 к Стандарту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании:
1) подпункта 9) статьи 17 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года «О внутреннем водном транспорте»;
2) Стандарта;
3) Правил дипломирования.
6. Результатом завершения государственной услуги является выдача диплома или квалификационного свидетельства либо мотивированный ответ об отказе на бумажном носителе.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Требования к оказанию государственной услуги
8. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – получатели государственной услуги).
9. Государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, а также образцы их заполнения располагаются:
на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: www.mtc.gov.kz (в подразделе «Государственные услуги» раздела «Комитет транспортного контроля»);
на интернет-ресурсе ЦОН по адресу: www.con.gov.kz;
на стендах, расположенных в зданиях ЦОН;
в call-Центре 1414.
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет документы согласно пункту 11 Стандарта.
12. Сроки предоставления государственной услуги установлены в пункте 7 Стандарта.
13. В выдаче диплома или квалификационного свидетельства отказывается в случаях, предусмотренных пунктом 16 Стандарта.
14. Этапы оказания государственной услуги:

1) мемлекеттік қызметті алушы ХҚКО өтініш береді;
2) ХҚКО қызметкері өтінішті тіркеуді жүргізеді, ХҚКО жинақтау бөлімінің қызметкері құжаттарды курьер арқылы уәкілетті органға тапсырады.
ХҚКО құжаттар пакетін жөнелту фактісі мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құжаттардың қозғалысын қадағалауға мүмкіндік беретін Штрихкодтың сканерінің көмегімен белгіленеді;
3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері құжаттардың уәкілетті органға келіп түскен күнінен бастап бір жұмыс күні ішінде ХҚКО алынған құжаттарды тіркеуді жүргізеді және басшыға немесе оның орынбасарына қарауға береді;
4) уәкілетті органның басшысы не оның орынбасарлары құжаттардың уәкілетті органға келіп түскен күнінен бастап бір жұмыс күні ішінде диплом беру туралы өтінішін қарайды және су көлігіндегі бақылау бөлімінің бастығына/маманына жұмыс үшін жібереді;
5) су көлігіндегі бақылау бөлімінің бастығы/маманы құжаттардың уәкілетті органға келіп түскен күнінен бастап бір жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету үшін су көлігіндегі бақылау маманына жұмыс үшін жібереді;
6) су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы арызды қарап, жеті жұмыс күн ішінде диплом беруге дейінгі емтихан тапсыратын мерзімді белгілейді;
7) су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы бір жұмыс күні ішінде емтихан өткізудің мерзімін ескертеді немесе дәлелденген бас тартуға, сонан соң уәкілетті органның басшысына қол қоюға жібереді;
8) уәкілетті органның басшысы бір жұмыс күні ішінде емтихан өткізудің мерзімін ескертуге немесе бас тартуға қол қояды;
9) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері емтихан өткізудің мерзімі туралы хабарламасын немесе дәлелденген бас тартуды ХҚКО-ға жібереді;
10) ХҚКО емтихан өткізу мерзімі туралы хабарламаны алғаннан кейін, тұтынушыға бір жұмыс күн ішінде хабарламаны немесе дәлелденген бас тартуды жеке өзінің қатысуымен және жеке куәлік немесе сенімхат құжатын көрсетіп қол қойдыру арқылы жүзеге асырады;
11) су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы диплом беру бойынша емтиханның өткізілуін ұйымдастырады;
12) тұтынушылар бір күн ішінде емтихан тапсыруды жүзеге асырылады;
13) су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы емтихан тапсырған сәттен бастап екі жұмыс күн ішінде диплом немесе біліктілік куәлігін немесе дәлелденген бас тартуды ресімдейді;
14) Уәкілетті орган басшысының орынбасары бір жұмыс күні ішінде диплом немесе біліктілік куәлігін немесе дәлелденген бас тартуға қол қояды;

1) получатель государственной услуги подает заявление в ЦОН;
2) работник ЦОН проводит регистрацию заявления, работник накопительного отдела ЦОН передает документы в уполномоченный орган через курьера.
Факт отправки пакета документов из ЦОН в уполномоченный орган фиксируется при помощи Сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа в течение одного рабочего дня со дня поступления документов в уполномоченный орган, проводит регистрацию полученных документов из ЦОН, и передает на рассмотрение руководителю, либо его заместителю;
4) руководитель уполномоченного органа, либо его заместители после рассмотрения заявления о дипломировании в течение одного рабочего дня со дня поступления документов в уполномоченный орган, отписывает начальнику/специалисту отдела контроля на водном транспорте;
5) начальник/специалисту отдела контроля на водном транспорте для оказания государственной услуги в течение одного рабочего дня со дня поступления документов в уполномоченный орган, отписывает специалисту контроля на водном транспорте;
6) специалист контроля на водном транспорте рассматривает заявление, после чего в течение десяти рабочих дней определяет срок сдачи экзамена по дипломированию;
7) специалист отдела контроля на водном транспорте в течение одного рабочего дня подготавливает уведомление о сроках проведения экзамена или мотивированный отказ, затем направляет на подписание руководителю уполномоченного органа;
8) руководитель уполномоченного органа в течение одного рабочего дня подписывает уведомления о сроках проведения экзамена или мотивированный отказ;
9) сотрудник канцелярии уполномоченного органа направляет уведомление о сроках проведения экзамена или мотивированный отказ в ЦОН;
10) после получения уведомления о сроках проведения экзамена ЦОН информирует потребителя в течение одного рабочего дня и осуществляет выдачу уведомления или мотивированный отказ при личном посещении под роспись и по предъявлению документа, удостоверяющего личность или доверенности;
11) специалист отдела контроля на водном транспорте организовывает проведение экзамена по дипломированию;
12) потребителям в течение одного дня осуществляется сдача экзаменов;
13) специалист контроля на водном транспорте с момента сдачи экзамена в течение двух рабочих дней оформляет диплом или квалификационное свидетельство либо мотивированный отказ;
14) заместитель руководителя уполномоченного органа в течение одного дня подписывает диплом или квалификационное свидетельство либо подписывает мотивированный отказ;

15) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ХҚКО-ға жібереді.
Уәкілетті орган мемлекеттік қызметтің дайын нәтижесін қабылдау кезінде ХҚКО түскен құжаттарды Штрихкодтың сканері көмегі арқылы белгіленеді;
16) ХҚКО қызметкері мемлекеттік қызмет алушыға диплом немесе біліктілік куәлігін немесе дәлелденген бас тартудың нәтижесін береді.
15. ХҚКО мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын адамдардың ең аз саны 1 адамды құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимылдар
(өзара іс-қимылдар) сипаттамасы
16. ХҚКО құжаттарды қабылдау ХҚКО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген операциялық залда кедергісіз қызмет көрсету арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алушыға ХҚКО құжаттарды қабылдау кезінде мыналарды көрсете отырып, тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі:
сұрау салуды қабылдау нөмірі және күні;
сұратылатын мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны және атаулары;
құжаттардың берілген күні (уақыты) және орындары;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚКО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
мемлекеттік қызметті алушының аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде мынадай ҚФБ іске қосылған:
1) ХҚКО қызметкері;
2) ХҚКО жинақтау бөлімінің қызметкері;
3) уәкілетті орган (оның филиалы) кеңсесінің қызметкері;
4) уәкілетті органның басшысы не оның орынбасарлары;
5) су көлігіндегі бақылау бөлімінің бастығы/ көлік-коммуникация кешеніндегі бақылау бөлімінің бастығы;
6) су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы/ көлік-коммуникация кешеніндегі бақылау бөлімінің маманы;
7) курьер.
18. Әрбір ҚФБ бірізділігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы және әрбір әкімшілік іс-қимылын орындау мерзімін көрсетумен әкімшілік іс-қимылдардың өзара іс-қимылдары (рәсімдері) осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік іс-қимылдардың логикалық біркелкілігі арасындағы схема және ҚФБ осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
20. Мемлекеттік қызмет алуының арызы осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес ресімделеді.
«Кемелердің командалық құрамының
адамдарына және экипаждың басқа да
мүшелеріне диплом беру» мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-әрекетін сипаттау
Негізгі үдерістің іс-әрекеті
№ іс-әрекет
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
ХҚКО қызметкері
ӨКБИ кеңсесі (ӨКБИ филиалы)
ӨКБИ бастығы, немесе оның орынбасарлары
Су көлігіндегі бақылау бөлімінің бастығы
Су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы
Іс-әрекеттің атауы және оның сипаты
Кемелердің командалық құрамының адамдарына және экипаждың басқа да мүшелеріне диплом беру бойынша құжаттардың тиісті тізбесін және өтінішін қабылдау; өтінішті қарау; тіркеу журналына өтінішті тіркеу; уәкілетті органға толық құжаттар тізбесін және өтінішін жіберу.

15) сотрудник канцелярии уполномоченного органа направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН.
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, ЦОН фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
16) работник ЦОН выдает результат государственной услуги потребителю диплом или квалификационное свидетельство либо подготавливает мотивированный отказ.
15. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в ЦОН, составляет один человек.
3. Описание действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
16. В ЦОН прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного обслуживания», на которых указываются фамилия, имя, отчество и должность работника ЦОН.
При приеме документов в ЦОН получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (время) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника ЦОН, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактные телефоны.
17. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) работник ЦОН;
2) работник накопительного отдела ЦОН;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа (его филиала);
4) руководитель уполномоченного органа, либо его заместители;
5) начальник отдела контроля на водном транспорте;
6) специалист отдела контроля на водном транспорте;
7) курьер.
18. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
19. Схема взаимодействия между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
20. Заявление на получение государственной услуги оформляется согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Дипломирование лиц командного состава
и других членов экипажей судов»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса
№ действия
1
2
3
4
5
Наименование СФЕ
Сотрудник ЦОН
Канцелярия МИТК
(филиала МИТК)
Начальник МИТК, либо его заместители
Начальник отдела контроля на водном транспорте
Специалист
отдела контроля
на водном
транспорте
Наименование действия и их описание
Прием заявления и перечня необходимых документов на выдачу диплома или квалификационного свидетельства; рассмотрение заявления; регистрация заявления в журнале регистрации; отправка заявления и полного перечня документов в уполномоченный орган.

3. Диплом немесе біліктілік куәлігін беруге қажетті құжаттардың тізбесін және өтінішін қабылдау, тіркеу журналына өтінішті тіркеу, сонымен қатар өтініштің төменгі оң бұрышына кіріс нөмірі және түскен мерзімі көрсетілген мемлекеттік тілдегі тіркеу мөртабаны қойылады
3. Диплом немесе біліктілік куәлігін беру туралы өтінішін қарау
Ұсынылған құжаттар тізбесі қойылатын талаптардың сәйкестігін қарау, диплом беру бойынша емтихан тапсыру мерзімін келісу
3. Ұсынылған құжаттар тізбесі қойылатын талаптардың сәйкестігін қарау, диплом беру емтиханының тапсыру мерзімін анықтау, емтихан өткізу мерзімі туралы ескертпені рәсімдеу
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушының және орындау мерзімі қамтылған қарары бар құжаттар
Жауапты орындаушының және орындау мерзімі қамтылған қарары бар құжаттар
Емтихан өткізу мерзімі туралы ескертпені рәсімдеу
Орындау мерзімі
1 күн
1 күн
1 күн
10 күн
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
6
7
8
ҚФБ атауы
ӨКБИ бастығы, немесе оның орынбасарлары
ӨКБИ кеңсесі (ӨКБИ филиалы)
ХҚКО жинақтау бөлімінін қызметкері
Іс-әрекеттің атауы және оның сипаты
Емтихан өткізілетін мерзім туралы ескертпеге қол қою
ХҚКО емтихан өткізілетін мерзім туралы ескертпені жіберу
Емтихан тапсырушыға емтихан өткізу туралы мерзімін ескерту
Аяқталу нысаны
Емтихан өткізілетін мерзім туралы ескертпеге қол қою
Емтихан тапсырушыға емтихан өткізу туралы мерзім ескерту
Орындау мерзімі
1 күн
1 күн
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
9
10
11
ҚФБ атауы
Су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы
Су көлігіндегі бақылау бөлімінің бастығы
ӨКБИ бастығы, немесе оның орынбасарлары
Іс-әрекеттің атауы және оның сипаты
Емтихан өткізуге дайындық. Емтихан тапсыру кезінен бастап диплом немесе біліктілік куәлігін рәсімдеу
Комиссия отырысына қатысу
Комиссия отырысына төрағалық ету.
Аяқталу нысаны
Комиссия отырысына қатысу
Комиссия отырысына қатысу
Орындау мерзімі
1 күн
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
12
13
14
15
ҚФБ атауы
Су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы
ӨКБИ бастығы, немесе оның орынбасарлары
ӨКБИ кеңсесі (ӨКБИ филиалы)
ХҚКО жинақтау бөлімінін қызметкері
Іс-әрекеттің атауы және оның сипаты
диплом немесе біліктілік куәлігін рәсімдеу
Дипломды немесе біліктілік куәлігіне қол қою.
ХҚКО дипломды немесе біліктілік куәлігін жіберу
Диплом немесе біліктілік куәлігін беру
Аяқталу нысаны
Диплом немесе біліктілік куәлігі
Біліктілік куәлігі немесе дипломға қол қойылған
Диплом немесе біліктілік куәлігі
Орындау мерзімі
2 күн
1 күн
2 күн
2-кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдеріс
ХҚКО қызметкері
ӨКБИ кеңсесі (ӨКБИ филиалы)
ӨКБИ бастығы, немесе оның орынбасарлары
Су көлігіндегі бақылау бөлімінің бастығы
Су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы
Кемелердің командалық құрамының адамдарына және экипаждың басқа да мүшелеріне диплом беру бойынша құжаттардың тиісті тізбесін және өтінішін қабылдау; өтінішті қарау; тіркеу журналына өтінішті тіркеу; уәкілетті органға толық құжаттар тізбесін және өтінішін жіберу.
Кемелердің командалық құрамының адамдарына және экипаждың басқа да мүшелеріне диплом беруге қажетті құжаттардың тізбесін және өтінішін қабылдау, тіркеу журналына өтінішті тіркеу, сонымен қатар өтініштің төменгі оң бұрышына кіріс нөмірі және түскен мерзімі көрсетілген мемлекеттік тілдегі тіркеу мөртабаны қойылады
Кемелердің командалық құрамының адамдарына және экипаждың басқа да мүшелеріне диплом беру туралы өтінішін қарау
Ұсынылған құжаттар тізбесі қойылатын талаптардың сәйкестігін қарау, кемелердің командалық құрамының адамдарына және экипаждың басқа да мүшелеріне диплом беру емтиханының тапсыру мерзімін анықтау
Ұсынылған құжаттар тізбесі қойылатын талаптардың сәйкестігін қарау, кемелердің командалық құрамының адамдарына және экипаждың басқа да мүшелеріне диплом беру емтиханының тапсыру мерзімін анықтау.
Кемелердің командалық құрамының адамдарына және экипаждың басқа да мүшелеріне диплом беру емтиханын өткізуге дайындық.
Комиссия отырысына төрағалық ету
Комиссия отырысына қатысу
Хаттама дайындау, емтихан тапсырғандардың нәтижесі, сонымен қатар емтихан тапсыратындардың тегі, аты және әкесінің аты енгізіледі, емтиханды оң тапсырғанда диплом немесе біліктілік куәлігін рәсімдейді
Диплом немесе біліктілік куәлігін беру
ХҚКО диплом немесе біліктілік куәлігін жіберу
Диплом немесе біліктілік куәлігіне қол қою
Диплом немесе біліктілік куәлігін рәсімдеу
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс немесе кеңейту
ХҚКО қызметкері
ӨКБИ кеңсесі (ӨКБИ филиалы)
ӨКБИ бастығы, немесе оның орынбасарлары
Су көлігіндегі бақылау бөлімінің бастығы
Су көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы
Кемелердің командалық құрамының адамдарына және экипаждың басқа да мүшелеріне диплом беру бойынша құжаттардың тиісті тізбесін және өтінішін қабылдау; өтінішті қарау; тіркеу журналына өтінішті тіркеу; уәкілетті органға толық құжаттар тізбесін және өтінішін жіберу.
Кемелердің командалық құрамының адамдарына және экипаждың басқа да мүшелеріне диплом беруге қажетті құжаттардың тізбесін және өтінішін қабылдау, тіркеу журналына өтінішті тіркеу, сонымен қатар өтініштің төменгі оң бұрышына кіріс нөмірі және түскен мерзімі көрсетілген мемлекеттік тілдегі тіркеу мөртабаны қойылады
Кемелердің командалық құрамының адамдарына және экипаждың басқа да мүшелеріне диплом беру туралы өтінішін қарау
Ұсынылған құжаттар тізбесі қойылатын талаптардың сәйкестігін қарау
Ұсынылған құжаттар тізбесі қойылатын талаптардың сәйкестігін қарау, емтихан тапсырудың мерзімін анықтау, емтихан өткізу мерзімі туралы ескертпені рәсімдеу
Емтихан өткізу туралы ескертпені беру
ХҚКО емтихан өткізілетін мерзім туралы ескертпені жіберу
Емтихан өткізілетін мерзім туралы ескертпеге қол қою
Емтихан өткізілетін мерзім туралы ескертпені рәсімдеу
Комиссия отырысына төрағалық ету
Комиссия отырысына қатысу
Хаттама дайындау, емтихан тапсырғандардың нәтижесі, сонымен қатар емтихан тапсырмағандардың тегі, аты және әкесінің аты енгізіледі.
Диплом немесе біліктілік куәлігін беруден бас тартудың жазбаша қорытындысын беру
Диплом немесе біліктілік куәлігін беруден бас тартудың жазбаша қорытындысын жіберу
Диплом немесе біліктілік куәлігін беруден бас тартудың қорытындысына қол қою
Диплом немесе біліктілік куәлігін беруден бас тартудың жазбаша қорытындысын рәсімдеу
«Кемелердің командалық құрамының
адамдарына және экипаждың басқа да
мүшелеріне диплом беру» мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық әрекеттесудің диаграммасы
«Кемелердің командалық құрамының
адамдарына және экипаждың басқа да
мүшелеріне диплом беру» мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
___________________________ бастығына
(Комитеттің аумақтық органының атауы)
______________________________________
(аты, жөні)
______________________________________
(аты, жөні)
Тұратын мекен жайы
______________________________________
(тұратын мекенжайы)
Өтініш
_________________________________________________________
Өтінішке қоса ұсынылады

3. Прием заявления и перечня необходимых документов на выдачу диплома или квалификационного свидетельства, регистрация заявление в журнале регистрации, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера
3. Рассмотрение заявления о выдаче диплома или квалификационного свидетельств
Рассмотрение предоставленного перечня документов на соответствие предъявляемым требованиям, согласование срока сдачи экзамена по дипломированию
3. Рассмотрение предоставленного перечня документов на соответствие предъявляемым требованиям, определение срока сдачи экзамена по дипломированию, оформление уведомления о сроках проведения экзамена
Форма завершения
Документы с резолюцией, содержащей сроки исполнения и ответственного исполнителя
Документы с резолюцией, содержащей сроки исполнения и ответственного исполнителя
оформление уведомления о сроках проведения экзамена
Сроки исполнения
1 день
1 день
1 день
10 рабочих дней
№ действия
6
7
8
Наименование СФЕ
Начальник МИТК, либо его заместители
Канцелярия МИТК  (филиала МИТК)
Работник накопительного отдела ЦОН
Наименование действия и их описание
Подписание уведомления о сроках проведения экзамена
Отправление уведомления о сроках проведения экзамена в ЦОН
Уведомление экзаменуемого о сроках проведения экзамена
Форма завершения
Подписание уведомления о сроках проведения экзамена
Уведомление экзаменуемого о сроках проведения экзамена
Сроки исполнения
1 день
1 день
№ действия
9
10
11
Наименование СФЕ
Специалист отдела контроля на водном транспорте
Начальник отдела контроля на водном транспорте
Начальник МИТК, либо его заместители 3
Наименование действия и их описание
Подготовка и организация проведения экзамена. С момента сдачи экзамена оформляется диплом или квалификационное свидетельство
Участие на заседании комиссии
Председательствование на заседании комиссии.
Форма завершения
Участие на заседании комиссии
Участие на заседании комиссии
1 день
№ действия
12
13
14
15
Наименование СФЕ
Специалист отдела контроля на водном транспорте
Начальник МИТК, либо его заместители
Канцелярия МИТК (филиала МИТК)
Работник накопительного отдела ЦОН
Наименование действия и их описание
Оформление диплома или квалификационного свидетельство
Подписание диплома или квалификационного свидетельства
Отправление диплома или квалификационного свидетельства в ЦОН
Выдача диплома или квалификационного свидетельства
Форма завершения
диплом или квалификационное свидетельство
Подписанный диплом или квалификационное свидетельство
Диплом или квалификационное свидетельство
2 дня
1 день
2 дня
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Альтернативный процесс или расширения
Сотрудник ЦОН
Канцелярии МИТК (филиала МИТК)
Начальник МИТК, либо его заместители
Начальник отдела контроля на водном транспорте
Специалист отдела контроля на водном транспорте
Прием заявления и перечня необходимых документов по дипломированию лиц командного состава и других членов экипажей судов; рассмотрение заявления; регистрация заявления в журнале регистрации; отправка заявления и полного перечня документов в уполномоченный орган;
Прием заявления и перечня необходимых документов по дипломированию лиц командного состава и других членов экипажей судов, регистрация заявление в журнале регистрации, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера.
Рассмотрение заявления по дипломированию лиц командного состава и других членов экипажей судов
Рассмотрение предоставленного перечня документов на соответствие предъявляемым требованиям
Рассмотрение предоставленного перечня документов на соответствие предъявляемым требованиям, определение срока сдачи экзамена, оформления уведомления о сроках проведения экзамена
Выдача уведомления о проведении экзамена
Отправка уведомления о сроках проведения экзамена в ЦОН
Подписание уведомления о сроках проведения экзамена
оформления уведомления о сроках проведения экзамена
Председательствование на заседании комиссии
Участие на  заседании  комиссии
Подготовка протокола, в который заносятся фамилии, имена и отчества не сдавщих экзамен, результаты сдачи экзаменов
Выдача письменного заключения об отказе в выдаче диплома или квалификационного свидетельства
Отправка письменного заключения об отказе в выдаче диплома или квалификационного свидетельства
подписание заключения об отказе в выдаче диплома или квалификационного свидетельства
оформление письменного заключения об отказе в выдаче диплома или квалификационного свидетельства
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс или расширения
Сотрудник ЦОН
Канцелярии МИТК (филиала МИТК)
Начальник МИТК, либо его заместители
Начальник отдела контроля на водном транспорте
Специалист отдела контроля на водном транспорте
Прием заявления и перечня необходимых документов по дипломированию лиц командного состава и других членов экипажей судов; рассмотрение заявления; регистрация заявления в журнале регистрации; отправка заявления и полного перечня документов в уполномоченный орган;
Прием заявления и перечня необходимых документов по дипломированию лиц командного состава и других членов экипажей судов, регистрация заявление в журнале регистрации, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера.
Рассмотрение  заявления  по дипломированию лиц командного состава и других членов экипажей судов
Рассмотрение предоставленного перечня документов на соответствие предъявляемым требованиям
Рассмотрение предоставленного перечня документов на соответствие предъявляемым требованиям, определение срока сдачи экзамена, оформления уведомления о сроках проведения экзамена
Выдача уведомления о проведении экзамена
Отправка уведомления о сроках проведения экзамена в ЦОН
Подписание уведомления о сроках проведения экзамена
оформления уведомления о сроках проведения экзамена
Председательствование на заседании комиссии
Участие на заседании комиссии
Подготовка протокола, в который заносятся фамилии, имена и отчества не сдавщих экзамен, результаты сдачи экзаменов
Выдача письменного заключения об отказе в выдаче диплома или квалификационного свидетельства
Отправка письменного заключения об отказе в выдаче диплома или квалификационного свидетельства
подписание заключения об отказе в выдаче диплома или квалификационного свидетельства
оформление письменного заключения об отказе в выдаче диплома или квалификационного свидетельства
Приложение 2 к
регламенту оказания государственной услуги
«Дипломирование лиц командного состава
и других членов экипажей судов»
Диаграмма функционального взаимодействия
Приложение 3
к регламенту оказания государственной услуги
«Дипломирование лиц командного
состава и других членов экипажей судов»
НАЧАЛЬНИКУ
_______________________________________________
(наименование территориального органа Комитета)
______________________________________________
(ФИО)
от ___________________________________________
(ФИО)
проживающего по адресу
______________________________________________
(место жительства)
Заявление
к заявлению прилагаются

1) жеке куәлік немесе төлқұжаттың паспорт көшірмесі;
2) орта немесе жоғары білім туралы құжаттардың көшірмесі (диплом);
3) жүзу өтілімін дәлелдейтін, құжат;
4) медициналық анықтама(№ 083/У нысаны).
2012 жылғы ___ __________                                ____________

1) копию удостоверения личности или паспорта;
2) копии документов о высшем или послесреднем образовании (диплома);
3) документ, подтверждающего стаж плавания;
4) медицинскую справку (форма № 083/У).
«___» __________ 2012 г. ____________