"Ақпараттық жүйелерді, бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтар мен нормативтік-техникалық құжаттаманы депозитарийге депозитке салу" және "Электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелерді электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің мемлекеттік тіркелімінде тіркеу" мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрінің 2011 жылғы 19 тамыздағы № 252 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 09 қарашадағы № 760 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 10 желтоқсанда № 8166 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2014 жылғы 26 наурыздағы № 209 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 26.03.2014 № 209 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, сонымен қатар «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 3 тамыздағы № 1021 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Ақпараттық жүйелерді, бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтар мен нормативтік-техникалық құжаттаманы депозитарийге депозитке салу» және «Электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелерді электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің мемлекеттік тіркелімінде тіркеу» мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы» (Нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7187 тіркелген), 2011 жылғы 15 қарашадағы N 541-542 (26934) "Егемен Қазақстан" газетiнде жарияланған Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрінің 2011 жылғы 19 тамыздағы № 252 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Ақпараттық жүйелерді, бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтар мен нормативтік-техникалық құжаттаманы депозитке салу» және «Электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелерді электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің мемлекеттік тіркелімінде тіркеу» мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қоса беріліп отырған:
1) осы Бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылған «Ақпараттық жүйелерді, бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттаманы депозитке салу» мемлекеттік қызмет регламенті;

О внесении изменений в приказ Министра связи и информации Республики Казахстан от 19 августа 2011 года № 252 "Об утверждении Регламентов государственных услуг "Депонирование информационных систем, программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации в депозитарии" и "Регистрация электронных информационных ресурсов и информационных систем в государственном регистре электронных информационных ресурсов и информационных систем"
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 9 ноября 2012 года № 760. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 декабря 2012 года № 8166. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 марта 2014 года № 209
Сноска. Утратил силу приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 26.03.2014 года № 209 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», а также согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2012 года № 1021 «О внесении изменений и дополнения в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра связи и информации Республики Казахстан от 19 августа 2011 года № 252 «Об утверждении Регламентов государственных услуг «Депонирование информационных систем, программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации в депозитарии» и «Регистрация электронных информационных ресурсов и информационных систем в государственном регистре электронных информационных ресурсов и информационных систем» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7187, опубликован в газете «Казахстанская правда» от 12 ноября 2011 года, № 361-362 (26752-26753); «Казахстанская правда» от 30 ноября 2011 года, № 383-384 (26774-26775)), следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Об утверждении Регламентов государственных услуг «Депонирование информационных систем, программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации» и «Регистрация электронных информационных ресурсов и информационных систем в государственном регистре электронных информационных ресурсов и информационных систем»;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Депонирование информационных систем, программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации в депозитарии» согласно приложению 1 к настоящему приказу;

2) осы Бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылған «Электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелерді электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің мемлекеттік тіркелімінде тіркеу» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.».
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Байланыс және ақпараттандыру комитеті (Р.Р. Нұршабеков) заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркеуден өтуін;
2) Осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркеуден кейін оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды және Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі С.С. Сарсеновке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    А. Жұмағалиев
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің
2012 жылғы 9 қарашадағы
№ 760 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Байланыс және ақпарат
министрінің
2011 жылғы 19 тамыздағы
№ 252 бұйрығына
1-қосымша
«Ақпараттық жүйелерді, бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық
кодтар мен нормативтік-техникалық құжаттаманы депозитке салу»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Ақпараттық жүйелерді, бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтар мен нормативтік-техникалық құжаттаманы депозитке салу» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - Регламент) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 9-1-бабының 3) тармақшасы, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы 9-1-бабы 4-тармағына, «Электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің мемлекеттік тіркелімін және депозитарийді жүргізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 21 қарашадағы № 1124 қаулысы (бұдан әрі - Ереже), «Ақпараттық жүйелерді, бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттаманы депозитке салу» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 22 желтоқсандағы № 1402 қаулысы (бұдан әрі - Стандарт) негізінде әзірленді.
2. Осы Регламентте мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:

2) регламент государственной услуги «Регистрация электронных информационных ресурсов и информационных систем в государственном регистре электронных информационных ресурсов и информационных систем» согласно приложению 2 к настоящему приказу»;
приложения 1 и 2 изложить в редакции согласно приложениям 1 и  2 к настоящему приказу.
2. Комитету связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Нуршабеков Р.Р.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, его официальное опубликование в средствах массовой информации и размещение на официальном интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Сарсенова С.С.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Жумагалиев
Приложение 1
к приказу Министра
транспорта и коммуникации
Республики Казахстан
от 9 ноября 2012 года № 760
Приложение 1
к приказу Министра
связи и информации
Республики Казахстан
от 19 августа 2011 года № 252
Регламент государственной услуги
«Депонирование информационных систем, программных продуктов,
программных кодов и нормативно-технической документации»
1. Основные положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Депонирование информационных систем, программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации» (далее – Регламент) разработан в соответствии с подпунктом 3) статьи 9-1 Закона Республики Казахстан
от 11 января 2007 года «Об информатизации», с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», Правил ведения государственного регистра электронных информационных ресурсов и информационных систем и депозитария (далее – Правила) утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2007 года № 1124 и Стандартом государственной услуги «Депонирование информационных систем, программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации» (далее – Стандарт) утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2010 года № 1402.
2. В настоящем Регламенте используются следующие понятия:

1) ақпараттық жүйе - аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беруге арналған жүйе;
2) ақпараттық жүйелердің, бағдарламалық өнімдердің, бағдарламалық кодтар мен нормативтік-техникалық құжаттаманың депозитарийі - бағдарламалық өнімдердің, бағдарламалық кодтардың даналарын оларға ілеспе нормативтік-техникалық құжаттамалармен бірге жинақтауды, сипаттауды, сақтауды және жүйелеуді қамтамасыз ету үшін арнайы сақтау орны;
3) ақпараттық жүйелерді, бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтар мен нормативтік-техникалық құжаттаманы депозитке салу - бағдарламалық өнімдердің, бағдарламалық кодтар мен нормативтік-техникалық құжаттаманың даналарын депозитаритке салу;
4) құрылымдық-функционалдық бірлік (ҚФБ) - мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мүдделі органдардың тұлғалары, ақпараттық жүйелері немесе олардың кіші жүйелері (бұдан әрі - ҚФБ);
5) мемлекеттiк қызмет - мемлекеттiк органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттiк органдардың жекелеген функцияларын iске асыру нысандарының бiрi болып табылатын, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, жеке және заңды тұлғалардың (мемлекеттiк органдарды қоспағанда) қажеттiлiктерiн қанағаттандыруға бағытталған, жеке сипаттағы әрi жеке және (немесе) заңды тұлғалардың (мемлекеттiк органдарды қоспағанда) өтiнiшi бойынша жүзеге асырылатын қызмет;
6) мемлекеттік қызмет алушы (бұдан әрі - алушы)– мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және/немесе заңды тұлғалары (электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің иесі немесе меншік иесі);
3. «Ақпараттық жүйелерді, бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттаманы депозитке салу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) «Телекоммуникация саласындағы техникалық сүйемелдеу және талдау орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - «ТТСТО» РМК) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 9-1-бабының 3) тармақшасы;
2) Ереже;
3) Стандарт негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі депозитке салу объектісінің депозитарийде тіркелгені туралы қағаз тасымалдағышта анықтама беру (бұдан әрі – анықтама), немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.

1) информационная система - система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
2) депозитарий информационных систем, программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации - специальное хранилище, предназначенное для обеспечения накопления, описания, хранения и систематизации экземпляров программных продуктов, программных кодов вместе с сопровождающей их нормативно-технической документацией;
3) депонирование информационных систем, программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации - передача экземпляров программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации на хранение в депозитарий;
4) структурно-функциональная единица - лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги (далее - СФЕ);
5) государственная услуга - деятельность государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, являющаяся одной из форм реализации отдельных функций государственных органов, предусмотренная законодательством Республики Казахстан, направленная на удовлетворение потребностей физических и юридических лиц (за исключением государственных органов), носящая индивидуальный характер и осуществляемая по обращению физических и (или) юридических лиц (за исключением государственных органов);
6) получатель государственной услуги (далее – получатель) физические и/или юридические лица, которым оказывается государственная услуга (собственники или владельцы электронных информационных ресурсов и информационных систем).
3. Государственная услуга «Депонирование информационных систем, программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации» (далее – государственная услуга) оказывается Республиканским государственным предприятием «Центр технического сопровождения и анализа в области телекоммуникаций» (далее – РГП «ЦТСАТ»).
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании:
1) подпункта 3) статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации»;
2) Правил;
3) Стандарта.
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача справки о регистрации объекта депонирования в депозитарии (далее – Справка) на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга является бесплатной.

2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет, 010000, Астана қаласы, Жирентаев көшесі, 1/1-үйі, 404-кабинет мекенжайы бойынша көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен көрсетіледі.
Қызмет алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді. Жедел қызмет көрсету тәртібі көзделмеген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және мемлекеттік қызметті алуға қажетті құжаттар туралы толық ақпарат www.mtc.gov.kz, www.reginfo.kz интернет-ресурстарында орналастырылады.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушылар Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
12. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмдерi Стандарттың 11-тармағында көрсетілген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуде кері қайтару негіздері Стандарттың 16-тармағында.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) 1-кезең - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Байланыс және ақпараттандыру Комитеттің (бұдан әрі – Комитет) құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінің (бұдан әрі - ҚҚҚ) қызметкерлері қосымша берілген өтінім және нормативтік-техникалық құжаттама материалдары мен ықшам-дискілері бар кіріс хат-хабарды (бұдан әрі - материалдар) қабылдау, ашу, іріктеу және бірыңғай электрондық құжаттар айналымы жүйесінде (бұдан әрі - БЭҚАЖ) тіркеуді жүргізеді;
2) 2-кезең - Комитет басшысының кіріс хат-хабарды қарауы және лауазымдық тұлғаны анықтауы. Комитет басшылығының тапсырмасы (бұрыштама) бойынша, құжаттар орындау үшін тіркеу журналында қол қоюмен лауазымдық тұлғаға жолданады;
3) 3-кезең – Комитеттің Ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау басқармасының лауазымдық тұлғасы кіріс хат-хабарларға қосымша берілген өтінім мен материалдар бірге қарастырады, ілеспе хатпен материалдарды «ТТСТО» РМК әзірлейді;
4) 4-кезең - «ТТСТО» РМК ҚҚҚ қызметкерлері қосымша берілген өтінім және материалдары бар кіріс хат-хабарларды қабылдау, ашу, іріктеу және тіркеу журналына тіркеуді жүргізеді;
5) 5-кезең - «ТТСТО» РМК басшысының кіріс хат-хабарды қарауы және лауазымдық тұлғаны анықтауы. «ТТСТО» РМК басшылығының тапсырмасы (бұрыштама) бойынша, құжаттар орындау үшін тіркеу журналында қол қоюмен орындаушыға жолданады;
6) 6-кезең - «ТТСТО» РМК Аттестаттау басқармасының лауазымдық тұлғасының құжаттар мазмұны мен ресімделуінің Қазақстан Республикасы аумағында қолданыстағы нормативтік құқықтық актілер мен стандарттардың талаптарына сәйкестігін тексеруі;
7) 7-кезең - тексеру нәтижесі оң болған жағдайда «ТТСТО» РМК Аттестаттау басқармасының лауазымдық тұлғасы Комитетке депозиттеу объектілерін депозитке салу, есепке алу және депозитарийде сақтауды қамтамасыз ету туралы хабарлайды;

2. Требования к оказанию государственной услуги
8. Государственная услуга оказывается по адресу: 010000, город Астана, улица Жирентаева, 1/1, кабинет 404.
9. Государственная услуга оказывается ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
Предварительная запись для получения услуги не требуется. Режим ускоренного обслуживания не предусмотрен.
10. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах для ее получения размещается на интернет-ресурсах: www.mtc.gov.kz, www.reginfo.kz
11. Для получения государственной услуги получатель представляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
12. Сроки оказании государственной услуги указаны в пункте 11 Стандарта.
13. Основания для отказа предусмотрены пунктом 16 Стандарта.
14. Этапы оказания государственной услуги:
1) 1-й этап - работниками службы документационного обеспечения (далее - СДО) Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – Комитет) производится прием, вскрытие, сортировка и регистрация в единой системе электронного документооборота  (далее - ЕСЭДО) сопроводительного письма с прилагаемой заявкой, нормативно-технической документацией и компакт-дисками (далее - материалы);
2) 2-й этап - рассмотрение руководителем Комитета входящей корреспонденции и определение должностного лица. По поручению (резолюция) руководства Комитета, документы направляются должностному лицу для исполнения под роспись в журнале регистрации;
3) 3-й этап - рассмотрение должностным лицом Управления государственного контроля и надзора в области связи и информатизации Комитета входящей корреспонденции с прилагаемой заявкой и материалами, подготовка сопроводительного письма с материалами в РГП «ЦТСАТ»;
4) 4-й этап - работниками СДО РГП «ЦТСАТ» производится прием, вскрытие, сортировка и регистрация в журнале регистрации входящей корреспонденции с прилагаемой заявкой и материалами;
5) 5-й этап - рассмотрение руководителем РГП «ЦТСАТ» входящей корреспонденции и определение должностного лица. По поручению (резолюция) руководства РГП «ЦТСАТ», документы направляются должностному лицу для исполнения под роспись в журнале регистрации;
6) 6-й этап - осуществление должностным лицом Управления аттестации РГП «ЦТСАТ» проверки на соответствие требованиям к содержанию и оформлению документов, согласно действующим на территории Республики Казахстан нормативным правовым актам и стандартам;
7) 7-й этап - в случае положительного результата проверки должностное лицо Управления аттестации РГП «ЦТСАТ» уведомляет Комитет о депонировании, учете и обеспечению хранения объектов депонирования в депозитарии;

8) 8-кезең - «ТТСТО» РМК Аттестаттау басқармасының лауазымдық тұлғасы депозитке салынған бағдарламалық өнімдер, бағдарламалық кодтар мен нормативтік-техникалық құжаттама туралы мәліметтерді Депозитке салынған бағдарламалық өнімдер тізіліміне енгізеді;
9) 9-кезең - «ТТСТО» РМК Аттестаттау басқармасының лауазымдық тұлғасы депозитке салу объектісінің депозитарийде тіркелгені туралы анықтаманы алушыға дайындап жолдайды;
10) 10-кезең - «ТТСТО» РМК Аттестаттау басқармасының лауазымдық тұлғасы депозитке салу өтінімі тиісінше ресімделмеген, немесе ұсынылған депозитке салу объектілері сәйкес болмаған жағдайда қайтару себептерін көрсетумен өтінімді Комитетке қайтарады;
11) 11-кезең - Комитеттің Ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау басқармасының лауазымдық тұлғасы қайтару себептерін көрсетумен өтінімді алушыға қайтарады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін алушының құжаттарын қабылдау Комитеттің жұмыс кестесіне сәйкес жұмыс күні ішінде бір адаммен жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимылдар (өзара
іс-қимылдар) тәртібін сипаттау
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі ҚФБ жұмысқа тартылған:
1) Комитеттің ҚҚҚ қызметкері;
2) Комитеттің басшысы;
3) Комитеттің Ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау басқармасының лауазымдық тұлғасы;
4) «ТТСТО» РМК ҚҚҚ қызметкері;
5) «ТТСТО» РМК басшысы;
6) «ТТСТО» РМК Аттестаттау басқармасының лауазымдық тұлғасы.
17. Әр ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеті (рәсімі) дәйектілігінің мәтіндік және кестелік сипаттамасы әрбір әкімшілік іс-әрекетінің орындалу мерзімін көрсетумен осы Регламентке 1-қосымшада берілген.
18. ҚФБ мен мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік іс-әрекеттің қисынды дәйектілігінің өзара байланысын бейнелейтін схема осы Регламентке 2-қосымшада берілген.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету Анықтама нысаны осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес берілген.
«Ақпараттық жүйелерді, бағдарламалық
өнімдерді, бағдарламалық кодтар мен
нормативтік-техникалық
құжаттаманы депозитке салу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Ақпараттық жүйелерді, бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық
кодтар мен нормативтік-техникалық құжаттаманы депозитке салу
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағынының) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Комитеттің құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінің қызметкері
Комитет басшылығы
Комитеттің ақпараттандыру және байланыс саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалау басқармасының лауазымдық тұлғасы
«ТТСТО» РМК құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінің қызметкері
«ТТСТО» РМК басшылығы
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Қосымша берілген өтінім мен материалдары бар кіріс хат-хабарды қабылдау, ашу, іріктеу
Кіріс хат-хабарды қарау және орындаушыны анықтау
Қосымша берілген өтінім және материалдары бар кіріс хат-хабарды қарау, «ТТСТО» РМК мекенжайына қосымша берілген материалдары бар ілеспе хат дайындау
Қосымша берілген өтінім мен материалдары бар кіріс хат-хабарды қабылдау, ашу, іріктеу
Кіріс хат-хабарды қарау және лауазымдық тұлғаны анықтау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Кіріс хат-хабарды БЭҚАЖ-де тіркеу
Басшылықтың тапсырмасы (бұрыштама) бойынша, құжаттар орындау үшін тіркеу журналында қол қоюмен жолданады
Ілеспе хат
Кіріс хат-хабарды тіркеу журналында тіркеу
Басшылықтың тапсырмасы (бұрыштама) бойынша, құжаттар орындау үшін тіркеу журналында қол қоюмен жолданады
5
Орындау мерзімдері
15 минут
1 жұмыс күні
2 жұмыс күні
15 минут
2 жұмыс күні
1-кестенің жалғасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағынының) №
6
7
8
9
10
11
2
ҚФБ атауы
«ТТСТО» РМК Аттестаттау басқармасының лауазымдық тұлғасы
«ТТСТО» РМК Аттестаттау басқармасының лауазымдық тұлғасы
«ТТСТО» РМК Аттестаттау басқармасының лауазымдық тұлғасы
«ТТСТО» РМК Аттестаттау басқармасының лауазымдық тұлғасы
«ТТСТО» РМК Аттестаттау басқармасының лауазымдық тұлғасы
Комитеттің ақпараттандыру және байланыс саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалау басқармасының лауазымдық тұлғасы
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттардың мазмұны мен ресімделуінің Қазақстан Республикасы аумағында қолданыстағы нормативтік-құқықтық актілер мен стандарттардың талаптарына сәйкестігін тексеру
Тексеру нәтижесі оң болған жағдайда Комитетке депозиттеу объектілерін депозитке салу, есепке алу және депозитарийде сақтауды қамтамасыз ету туралы хабарлау
Депозитке салынған бағдарламалық өнімдер, бағдарламалық кодтар мен нормативтік-техникалық құжаттама туралы мәліметтерді Депозитке салынған бағдарламалық өнімдер тізіліміне енгізу
Депозитке салынған объектінің Депозитарийде тіркелгені туралы анықтаманы әзірлеу
Өтінім берілген депозитке салу объектілерінің сәйкессіздігі немесе депозитке беру өтінімі тиісінше ресімделмеген жағдайда қайтару себептерін көрсетумен өтінімді Комитет мекенжайына қайтару
Қайтару себептерін көрсетумен өтінімді мемлекеттік қызмет алушыға қайтару
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Бағдарламалық кодтар мен нормативтік-техникалық құжаттаманың стандарт талаптарына сәйкестігін тексеру қорытындысы
Ілеспе хат
Ұсынылған депозиттеу объектілеріне депозитарлық нөмірлер меншіктеу
Депозитке салынған объектінің Депозитарийде тіркелгені туралы анықтама беру
Ілеспе хат
Ілеспе хат
5
Орындау мерзімдері
7 жұмыс күні
3 жұмыс күні
5 жұмыс күні
5 жұмыс күні
10 жұмыс күні
3 жұмыс күні
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
Комитет
«ТТСТО» РМК

8) 8-й этап - должностное лицо Управления аттестации РГП «ЦТСАТ» вносит соответствующие сведения о депонированных программных продуктах, программных кодах и нормативно-технической документации в Реестр депонированных программных продуктов;
9) 9-й этап – подготовка и отправка должностным лицом Управления аттестации получателю справки о регистрации объекта депонирования в депозитарии;
10) 10-й этап - должностное лицо Управления аттестации  РГП «ЦТСАТ» производит возврат Комитету в случае ненадлежащего оформления заявки на депонирование либо несоответствии заявленных объектов депонирования с указанием причин возврата;
11) 11-й этап - должностное лицо Управления государственного контроля и надзора в области связи и информатизации Комитета производит возврат заявки получателю с указанием причин возврата.
15. Прием документов получателя для оказания ему государственной услуги осуществляется одним лицом в течение рабочего дня на основании графика работы Комитета.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) работник службы СДО Комитета;
2) руководитель Комитета;
3) должностное лицо Управления государственного контроля и надзора в области связи и информатизации Комитета;
4) работник СДО РГП «ЦТСАТ»;
5) руководитель РГП «ЦТСАТ»;
6) должностное лицо Управления аттестации РГП «ЦТСАТ».
17. Текстовое табличное описание последовательности административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 настоящего Регламента.
18. Схема взаимодействия между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведено в приложении 2 настоящего Регламента.
19. Справка о регистрации обьекта депонирования в депозитарий представляется в соответсветсвии с приложением 3 настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Депонирование информационных систем,
программных продуктов, программных кодов
и нормативно-технической документации»
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Депонирование информационных систем, программных продуктов,
программных кодов и нормативно-технической документации
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование
СФЕ
Работник службы документационного обеспечения Комитета
Руководство Комитета
Должностное лицо Управления государственного контроля и надзора в области связи и информатизации Комитета
Работник службы документационного обеспечения РГП «ЦТСАТ»
Руководство РГП «ЦТСАТ»
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием, вскрытие, сортировка входящей корреспонденции с прилагаемой заявкой и материалами
Рассмотрение входящей корреспонденции и определение исполнителя
Рассмотрение входящей корреспонденции с прилагаемой заявкой и материалами, подготовка сопроводительного письма с материалами в адрес РГП «ЦТСАТ»
Прием, вскрытие, сортировка входящей корреспонденции с прилагаемой заявкой и материалами
Рассмотрение входящей корреспонденции и определение должностного лица
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в ЕСЭДО
Поручение (резолюция) руководства, документы направляются для исполнения под роспись в журнале регистрации
Сопроводительное письмо
Регистрация в журнале регистрации входящей корреспонденции
Поручение (резолюция) руководства, документы направляются для исполнения под роспись в журнале регистрации
5
Сроки исполнения
15 минут
1 рабочий день
2 рабочих дня
15 минут
2 рабочих дня
Продолжение Таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
11
2
Наименование СФЕ
Должностное лицо Управления аттестации РГП «ЦТСАТ»
Должностное лицо Управления аттестации РГП «ЦТСАТ»
Должностное лицо Управления аттестации РГП «ЦТСАТ»
Должностное лицо Управления аттестации РГП «ЦТСАТ
Должностное лицо Управления аттестации РГП «ЦТСАТ»
Должностное лицо Управления государственного контроля и надзора в области связи и информатизации Комитета
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка на соответствие требованиям к содержанию и оформлению документов, согласно действующим на территории Республики Казахстан нормативным правовым актам и стандартам
Уведомление Комитета в случае положительного результата проверки о депонировании, учете и обеспечению хранения объектов депонирования в депозитарии
Внесение соответствующих сведений о депонированных программных продуктах, программных кодах и нормативно технической документации в Реестр депонированных программных продуктов
Подготовка справки о регистрации объекта депонирования в депозитарии
Возврат заявки в случае ненадлежащего оформления заявки на депонирование либо несоответствии заявленных объектов депонирования в адрес Комитета с указанием причин возврата
Возврат заявки с указанием причин возврата
4
Форма завершения (данные, документ, организационно распорядительное решение)
Заключение проверки соответствия стандартным требованиям программных кодов и нормативно технической документации
Сопроводительное письмо
Присвоение предоставленным объектам депонирования депозитарных номеров.
Выдача справки о регистрации объекта депонирования в депозитарии
Сопроводительное письмо
Сопроводительное письмо
5
Сроки исполнения
7 рабочих дней
3 рабочих дня
5 рабочих дней
5 рабочих дней
10 рабочих дней
3 рабочих дня
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Комитет
РГП «ЦТСАТ»

1. Қосымша берілген өтінім мен материалдары бар кіріс хат-хабарды қабылдау, ашу, іріктеу
4. Қосымша берілген өтінім мен материалдары бар кіріс хат-хабарды қабылдау, ашу, іріктеу
2. Кіріс хат-хабарды қарау және лауазымдық тұлғаны анықтау
5. Кіріс хат-хабарды қарау және лауазымдық тұлғаны анықтау
3. Қосымша берілген өтінім және материалдары бар кіріс хат-хабарды қарау, «ТТСТО» РМК мекенжайына ілеспе хат дайындау
6. Құжаттардың мазмұны мен ресімделуінің Қазақстан Республикасы аумағында қолданыстағы нормативтік-құқықтық актілер мен стандарттардың талаптарына сәйкестігін тексеру
10. Өтінім берілген депозитке салу объектілерінің сәйкессіздігі немесе депозитке беру өтінімі тиісінше ресімделмеген жағдайда қайтару себептерін көрсетумен өтінімді Комитет мекенжайына қайтару
7. Тексеру нәтижесі оң болған жағдайда Комитетке депозиттеу объектілерін депозитке салу, есепке алу және депозитарийде сақтауды қамтамасыз ету туралы хабарлау
11. Қайтару себептерін көрсетумен өтінімді мемлекеттік қызмет алушыға қайтарады
8. Депозитке салынған бағдарламалық өнімдер, бағдарламалық кодтар мен нормативтік-техникалық құжаттама туралы мәліметтерді Депозитке салынған бағдарламалық өнімдер тізіліміне енгізу
9. Депозитке салынған объектінің Депозитарийде тіркелгені туралы анықтама беру
«Ақпараттық жүйелерді, бағдарламалық
өнімдерді, бағдарламалық кодтар мен
нормативтік-техникалық
құжаттаманы депозитке салу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
«Ақпараттық жүйелерді, бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық
кодтар мен нормативтік-техникалық құжаттаманы депозитке беру»
мемлекеттік қызметін көрсету үдерісі
«Ақпараттық жүйелерді, бағдарламалық
өнімдерді, бағдарламалық кодтар мен
нормативтік-техникалық
құжаттаманы депозитке салу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің
«Телекоммуникация саласындағы техникалық сүйемелдеу және талдау
орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық
мемлекеттік кәсіпорны
Депозитке салу объектісінің депозитрийде тіркелінгені туралы
АНЫҚТАМА
Осы анықтама Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 21
қарашадағы № 1124 қаулысымен бекітілген Электрондық ақпараттық
ресурстар мен ақпараттық жүйелердің мемлекеттік тіркелімін және
депозитарийді жүргізу ережелеріне сәйкес берілді.
_____________________________________________________________________
(депозитке салу объект иесінің атауы)
Бағдарламалық кодтар мен нормативтік-техникалық құжаттама
депозитарийіне ұсынылған
_____________________________________________________________________
(депозитке салу объектінің атауы)
ақпараттық жүйесі _________________________________________ нөмірімен
(депозитарлық нөмірі, тіркелген күні)
депозитарийде тіркелді.
Директор
М.О.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің
2012 жылғы 9 қарашадағы
№ 760 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Байланыс және ақпарат
министрінің
2011 жылғы 19 тамыздағы
№ 252 бұйрығына
1-қосымша
«Электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелерді
электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің
мемлекеттік тіркелімінде тіркеу» мемлекеттік қызмет регламенті

1. Прием, вскрытие, сортировка входящей корреспонденции с прилагаемой заявкой и материалами
4. Прием, вскрытие, сортировка входящей корреспонденции с прилагаемой заявкой и материалами
2. Рассмотрение входящей корреспонденции и определение должностного лица
5. Рассмотрение входящей корреспонденции и определение должностного лица
3. Рассмотрение входящей корреспонденции с прилагаемой заявкой и материалами, подготовка сопроводительного письма в адрес уполномоченной организации в области информатизации
6. Проверка на соответствие требованиям к содержанию и оформлению документов, согласно действующим на территории Республики Казахстан нормативным правовым актам и стандартам
10. Возврат заявки в случае ненадлежащего оформления заявки на депонирование либо несоответствии заявленных объектов депонирования в адрес Комитета с указанием причин возврата
7. Уведомление Комитета в случае положительного результата проверки о депонировании, учете и обеспечению хранения объектов депонирования в депозитарии
11. Производит возврат заявки получателю государственной услуги с указанием причин возврата
8. Внесение соответствующих сведений о депонированных программных продуктах, программных кодах и нормативно-технической документации в Реестр депонированных программных продуктов
9. Выдача справки о регистрации объекта депонирования в депозитарии
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Депонирование информационных систем,
программных продуктов, программных кодов
и нормативно-технической документации»
Процесс оказания государственной услуги
«Депонирование информационных систем, программных продуктов,
программных кодов и нормативно-технической документации»
Приложение 3 к
Регламенту государственной услуги
«Депонирование информационных систем,
программных продуктов, программных кодов
и нормативно-технической документации»
форма
Республиканское государственное предприятие на праве
хозяйственного ведения «Центр технического сопровождения
и анализа в области телекоммуникаций»
Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
СПРАВКА
о регистрации объекта депонирования в депозитарии
Настоящая справка выдана в соответствии с Правилами ведения государственного регистра электронных информационных ресурсов и информационных систем и депозитария, утвержденными Постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2007 года № 1124.
__________________________________________________________________
(наименование владельца объекта депонирования)
в том, что представленная в Депозитарий программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации
Информационная система
_____________________________________________________________________
(наименование объекта депонирования)
Зарегистрирована в депозитарии _____________________________________
(депозитарный номер, дата регистрации)
Директор
М.П.
Приложение 2
к приказу Министра транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 9 ноября 2012 года № 760
Приложение 2
к приказу Министра связи и информации
Республики Казахстан
от 19 августа 2011 года № 252
Регламент государственной услуги
«Регистрация электронных и информационных ресурсов и
информационных систем в государственном регистре
электронных информационных ресурсов и информационных систем»

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелерді электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің мемлекеттік тіркелімінде тіркеу» мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі - Регламент) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 6-бабының 13) тармақшасы және 23-бабына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы 9-1-бабы 4-тармағына, «Электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің мемлекеттік тіркелімін және депозитарийді жүргізу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 21 қарашадағы № 1124 қаулысы (бұдан әрі - Ереже), «Электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелерді электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің мемлекеттік тіркелімінде тіркеу мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 22 желтоқсандағы № 1403 қаулысы (бұдан әрі - Стандарт) негізінде әзірленді.
2. Осы Регламентте мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) ақпараттық жүйе - аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беруге арналған жүйе (бұдан әрі - АЖ);
2) құрылымдық-функционалдық бірлік - мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мүдделі органдардың жауапты тұлғалары, ақпараттық жүйелері немесе олардың кіші жүйелері (бұдан әрі - ҚФБ);
3) мемлекеттiк қызмет - мемлекеттiк органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттiк органдардың жекелеген функцияларын iске асыру нысандарының бiрi болып табылатын, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, жеке және заңды тұлғалардың (мемлекеттiк органдарды қоспағанда) қажеттiлiктерiн қанағаттандыруға бағытталған, жеке сипаттағы әрi жеке және (немесе) заңды тұлғалардың (мемлекеттiк органдарды қоспағанда) өтiнiшi бойынша жүзеге асырылатын қызмет;
4) мемлекеттік қызмет алушы (бұдан әрі - алушы) – мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және/немесе заңды тұлғалары (электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің иесі немесе меншік иесі);
5) электрондық ақпараттық ресурс - қолданыстағы заңнамаға және белгіленген талаптарға сәйкес ұйымдастырылған, автоматтандырылған ақпараттық жүйелердегі құжаттандырылған ақпараттың жиынтығы (бұдан әрі - АР);
6) электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің мемлекеттік тіркелімі - электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелер сипаттамаларының жиынтығын қамтитын жүйеленген тізбе (бұдан әрі – Мемлекеттік тіркелім).

1. Основные положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Регистрация электронных информационных ресурсов и информационных систем в государственном регистре электронных информационных ресурсов и информационных систем» (далее - Регламент) разработан в соответствие
с подпунктом 13) статьи 6 и статьей 23 Закона Республики Казахстан
от 11 января 2007 года «Об информатизации», с пунктом 4 статьи 9-1
Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», Правилами ведения государственного регистра электронных информационных ресурсов и информационных систем и депозитария» (далее – Правила) утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2007 года № 1124 и Стандартом государственной услуги «Регистрация электронных информационных ресурсов и информационных систем в государственном регистре электронных информационных ресурсов и информационных систем» (далее - Стандарт) утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2010 года № 1403.
2. В настоящем Регламенте используются следующие понятия:
1) информационная система - система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее - ИС);
2) структурно-функциональная единица - это ответственные лица заинтересованных органов, информационные системы или их подсистемы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги (далее - СФЕ);
3) государственная услуга - деятельность государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, являющаяся одной из форм реализации отдельных функций государственных органов, предусмотренная законодательством Республики Казахстан, направленная на удовлетворение потребностей физических и юридических лиц (за исключением государственных органов), носящая индивидуальный характер и осуществляемая по обращению физических и (или) юридических лиц  (за исключением государственных органов);
4) получатель государственной услуги (далее – получатель)– физические и/или юридические лица, которым оказывается государственная услуга (собственники или владельцы электронных информационных ресурсов и информационных систем);
5) электронный информационный ресурс - информация, хранимая в электронном виде, содержащаяся в информационных системах (далее - ИР);
6) государственный регистр электронных информационных ресурсов и информационных систем - систематизированный перечень, включающий свод описаний электронных информационных ресурсов и информационных систем.

3. «Электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелерді электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің мемлекеттік тіркелімінде тіркеу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Байланыс және ақпараттандыру комитеті (бұдан әрі – Комитет) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 23-бабы және 6-бабының 13) тармақшасы;
2) Ереже;
3) Стандарт негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі қағаз тасымалдаушыда ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелерді тіркеу туралы куәлік (бұдан әрі - Куәлік) беру, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді қағаз тасымалдаушыда жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет, 010000, Астана қаласы, Сол жағалау, Министрліктер үйі, Орынбор көшесі, 8-үй, 14-кіреберіс, А746 кабинет мекенжайы бойынша көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен көрсетіледі.
Қызмет алу үшін алдын ала жазылу талабы жоқ. Жедел қызмет көрсету тәртібі қарастырылмаған.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және мемлекеттік қызметті алуға қажетті құжаттар туралы толық ақпарат www.mtc.gov.kz, www.reginfo.kz интернет-ресурстарында орналастырылады.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
12. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмдерi Стандарттың 11-тармағында көрсетілген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуде кері қайтару негіздері Стандарттың 16-тармағында.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) 1-кезең - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Байланыс және ақпараттандыру Комитеттің (бұдан әрі – Комитет) құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінің (бұдан әрі - ҚҚҚ) қызметкерлері қосымша берілген өтінім және нормативтік-техникалық құжаттама материалдары мен ықшам-дискілері бар кіріс хат-хабарды (бұдан әрі - материалдар) қабылдау, ашу, іріктеу және бірыңғай электрондық құжаттар айналымы жүйесінде (бұдан әрі - БЭҚАЖ) тіркеуді жүргізеді;
2) 2-кезең - Комитет басшысының кіріс хат-хабарды қарауы және лауазымдық тұлғаны анықтауы. Басшылықтың тапсырмасы (бұрыштама) бойынша, құжаттар орындау үшін тіркеу журналында қол қоюмен лауазымдық тұлғаға жолданады;

3. Государственная услуга «Регистрация электронных информационных ресурсов и информационных систем в государственном регистре электронных информационных ресурсов и информационных систем» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан (далее - Комитет).
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании:
1) подпункта 13) статьи 6 и статьи 23 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации»;
2) Правил;
3) Стандарта.
6. Результатом оказываемой государственной услуги выдача свидетельства о регистрации информационных ресурсов и информационных систем на бумажном носителе (далее - Свидетельство) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
7. Государственная услуга является бесплатной.
2. Требования к оказанию государственной услуги
8. Государственная услуга, оказывается по адресу: 010000, г. Астана, Левый берег, Дом Министерств, ул. Орынбор, дом 8, подъезд 14, кабинет А746.
9. Государственная услуга оказывается ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
Предварительная запись для получения услуги не требуется. Режим ускоренного обслуживания не предусмотрен.
10. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах для ее получения размещается на интернет-ресурсах www.mtc.gov.kz, www.reginfo.kz.
11. Для получения государственной услуги получатель представляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
12. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 11  Стандарта.
13. Основания для отказа предусмотрены пунктом 16 Стандарта.
14. Этапы оказания государственной услуги «Регистрация электронных информационных ресурсов и информационных систем в государственном регистре электронных информационных ресурсов и информационных систем»:
1) 1-й этап - прием и регистрация сопроводительного письма с прилагаемыми регистрационными заявками в единой системе документооборота (далее - ЕСЭДО) Комитета;
2) 2-й этап - рассмотрение руководителем Комитета входящей корреспонденции и определение должностного лица. По поручению (резолюция) руководства, документы направляются должностному лицу для исполнения под роспись в журнале регистрации;

3) 3-кезең - Комитеттің Ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау басқармасының лауазымдық тұлғасының тіркеу өтінімдерінің толықтығы мен олардың дұрыс толтырылуын тексеруі;
4) 4-кезең - Комитеттің Ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау басқармасының лауазымдық тұлғасының АР мен (немесе) АЖ тіркеу нөмірін меншіктеумен тіркеуі;
5) 5-кезең - Комитеттің Ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау басқармасының лауазымдық тұлғасының тіркеу өтінімдерінің көшірмелерін «ТСТСТО» РМК мекенжайына жіберуді жүзеге асыруы;
6) 6-кезең - «ТСТСТО» РМК ҚҚҚ-да тіркеу өтінімдері қоса берілген құжаттарды қабылдауы;
7) 7-кезең - «ТСТСТО» РМК басшысының лауазымдық тұлғаны анықтауы;
8) 8-кезең - «ТСТСТО» РМК Аттестаттау басқармасының лауазымдық тұлғасының АР мен (немесе) АЖ туралы мәліметтерді АР мен АЖ Мемлекеттік тіркеліміне енгізуі;
9) 9-кезең - «ТСТСТО» РМК Аттестаттау басқармасының лауазымдық тұлғасының АР мен (немесе) АЖ туралы мәліметтердің АР мен АЖ Мемлекеттік тіркеліміне енгізілуі туралы Комитет мекенжайына хабарлама жіберуі;
10) 10-кезең – Комитеттің Ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау басқармасының лауазымдық тұлғасының алушыға Куәлікті дайындауы және жіберуі;
11) 11-кезең – тіркеу өтінімдері тиісінше ресімделмеген жағдайда Комитеттің Ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау басқармасының лауазымдық тұлғасы қайтару себептерін көрсетумен тіркеу өтінімдерін алушыға қайтарады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін алушының құжаттарын қабылдау Комитеттің жұмыс кестесіне сәйкес жұмыс күні ішінде бір тұлғамен жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимылдар (өзара
іс-қимылдар) тәртібін сипаттау
16. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында келесі ҚФБ жұмысқа тартылған:
1) Комитеттің ҚҚҚ қызметкері;
2) Комитеттің басшысы;
3) Комитеттің Ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау басқармасының лауазымдық тұлғасы;
4) «ТТСТО» РМК ҚҚҚ қызметкері;
5) «ТТСТО» РМК басшысы;
6) «ТТСТО» РМК Аттестаттау басқармасының лауазымдық тұлғасы.
17. Әр ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеті (рәсімі) дәйектілігінің мәтіндік және кестелік сипаттамасы әрбір әкімшілік іс-әрекетінің орындалу мерзімін көрсетумен осы Регламентке 1-қосымшада берілген.

3) 3-й этап - проверка должностным лицом Управления государственного контроля и надзора в области связи и информатизации Комитета регистрационных заявок на полноту и правильность их заполнения;
4) 4-й этап - регистрация должностным лицом Управления государственного контроля и надзора в области связи и информатизации Комитета ИР и (или) ИС с присвоением регистрационного номера;
5) 5-й этап - осуществление должностным лицом Управления государственного контроля и надзора в области связи и информатизации Комитета отправки копий регистрационных заявок в адрес РГП «ЦТСАТ»;
6) 6-й этап - прием документов с прилагаемыми регистрационными заявками в службе документационного обеспечения (далее - СДО) РГП «ЦТСАТ»;
7) 7-й этап - определение руководителем РГП «ЦТСАТ» должностного лица;
8) 8-й этап - внесение должностным лицом Управления аттестации
РГП «ЦТСАТ» сведений об ИР и (или) ИС в Государственный регистр ИР и ИС;
9) 9-этап - отправка должностным лицом Управления аттестации
РГП «ЦТСАТ» уведомления в адрес Комитета о внесении сведений об ИР и (или) ИС в Государственный регистр ИР и ИС;
10) 10-этап - подготовка и отправка должностным лицом Управления государственного контроля и надзора в области связи и информатизации Комитета получателю Свидетельства;
11) 11-этап - в случае ненадлежащего оформления регистрационных заявок должностное лицо Управления государственного контроля и надзора в области связи и информатизации Комитета возвращает регистрационные заявки получателю с указанием причин возврата.
15. Прием документов получателя для оказания государственной услуги осуществляется одним лицом в течение рабочего дня на основании графика работы Комитета.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) работник службы СДО Комитета;
2) руководитель Комитета;
3) должностное лицо Управления государственного контроля и надзора в области связи и информатизации Комитета;
4) работник СДО РГП «ЦТСАТ»;
5) руководителем РГП «ЦТСАТ»;
6) должностное лицо Управления аттестации РГП «ЦТСАТ».
17. Текстовое табличное описание последовательности административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 настоящего Регламента.

18. ҚФБ мен мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік іс-әрекеттің қисынды дәйектілігінің өзара байланысын бейнелейтін схема осы Регламентке 2-қосымшада берілген.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету Куәлік нысаны осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес берілген.
«Электрондық ақпараттық ресурстар
мен ақпараттық жүйелерді
электрондық ақпараттық ресурстар
мен ақпараттық жүйелердің
мемлекеттік тіркелімінде тіркеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы.
АР мен АЖ-ны АР мен АЖ мемлекеттік тіркелімінде тіркеу және
куәліктер беру.
Негiзгi үдерiстiң iс-әрекетi (барысы, жұмыс ағыны)
1
Iс-әрекеттiң (барысының, жұмыс ағынының) №
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Комитеттің құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінің жұмыскері
Комитет басшылығы
Комитеттің ақпараттандыру және байланыс саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалау басқармасының лауазымдық тұлғасы
Комитеттің ақпараттандыру және байланыс саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалау басқармасының лауазымдық тұлғасы
Комитеттің ақпараттандыру және байланыс саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалау басқармасының лауазымдық тұлғасы
«ТСТСТО» РМК құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінің жұмыскері
3
Iс-әрекеттiң (үдерiстiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Қосымша берілген тіркеу өтінімдері бар кіріс ілеспе хатты Комитеттің құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінде (бұдан әрі - ҚҚҚ) қабылдау
Кіріс хат-хабарды қарау және орындаушыны анықтау
Тіркеу өтінімдері бар кіріс хат-хабарды қарау, олардың толықтығы мен дұрыс толтырылуын тексеру
Тіркеу өтінімдері тиісінше ресімделген жағдайда, электрондық АР мен (немесе) АЖ тіркеуді өткізу
«ТСТСТО» РМК атына ілеспе хат дайындау
Қосымша берілген өтінімдері бар кіріс хат-хабарды қабылдау, ашу, іріктеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмгерлiк шешiм)
Кіріс хат-хабарды БЭҚАЖ–де тіркеу
Басшылықтың тапсырмасына (бұрыштама) сәйкес, қосымша берілген тіркеу өтінімдері бар хат орындау үшін тіркеу журналында қол қоюмен жолданады
Электрондық АР мен (немесе) АЖ-ны АР мен АЖ мемлекеттік тіркелімінде тіркеу туралы шешім
Тіркеу нөмірін меншіктеу
Қосымша берілген тіркеу өтінімдерінің көшірмелерін ілеспе хатпен уәкілетті ұйым мекенжайына жіберу
Кіріс хат-хабарларды тіркеу журналында тіркеу
5
Орындау мерзiмдерi
15 минут
2 жұмыс күні
13 жұмыс күні
5 жұмыс күні
3 жұмыс күні
15 минут
1-кестенің жалғасы
Негiзгi үдерiстiң iс-әрекетi (барысы, жұмыс ағыны)
1
Iс-әрекеттiң (барысының, жұмыс ағынының) №
7
8
9
10
11
2
ҚФБ атауы
«ТСТСТО» РМК басшылығы
«ТСТСТО» РМК ақпаркоммуникациялық технологиялар департаментінің лауазымдық тұлғасы
«ТСТСТО» РМК ақпаркоммуникациялық технологиялар департаментінің лауазымдық тұлғасы
Комитеттің ақпараттандыру және байланыс саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалау басқармасының лауазымдық тұлғасы
Комитеттің ақпараттандыру және байланыс саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалау басқармасының лауазымдық тұлғасы
3
Iс-әрекеттiң (үдерiстiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Кіріс хат-хабарды қарау және орындаушыны анықтау
Мемлекеттік тіркелімге электрондық АР мен (немесе) АЖ туралы тиісті мәліметтерді енгізу
АР мен (немесе) АЖ туралы мәліметтердің АР мен АЖ мемлекеттік тіркеліміне енгізілуі туралы Комитет мекенжайына тиісті хабарлама жіберу
АР мен (немесе) АЖ Мемлекеттік тіркелімінде тіркеу туралы куәлікті дайындау
Тіркеу өтінімдері тиісінше ресімделмеген жағдайда оларды қайтару себептерін көрсетумен мемлекеттік қызмет алушыға қайтару жүргізіледі
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмгерлiк шешiм)
Басшылықтың тапсырмасына (бұрыштама) сәйкес, қосымша берілген тіркеу өтінімдері бар хат орындау үшін тіркеу журналында қол қоюмен жолданады
АР мен (немесе) АЖ мемлекеттік тіркеліміндегі мәліметтер
АР мен (немесе) АЖ туралы мәліметтердің мемлекеттік тіркелімге енгізілуі туралы хабарлама-хат
АР мен (немесе) АЖ-ны Мемлекеттік тіркелімде тіркеу туралы куәлік беру
Мемлекеттік қызмет алушының мекенжайына тіркеу өтінімдері бар ілеспе хат жіберу
5
Орындау мерзiмдерi
2 жұмыс күні
5 жұмыс күні
3 жұмыс күні
10 жұмыс күні
15 жұмыс күні
2-кесте. Пайдалану нұсқалары.
АР мен АЖ-ны АР мен АЖ мемлекеттік тіркелімінде тіркеу үдерісі.
Негiзгi үдерiстiң iс-әрекетi (барысы, жұмыс ағыны)
Комитет
«ТСТСТО» РМК

18. Схема взаимодействия между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведено в приложении 2 настоящего Регламента.
19. Свидетельство представляется в соответсвии с приложением 3 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация электронных информационных
ресурсов и информационных систем
в государственном регистре электронных
информационных ресурсов и информационных систем»
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Регистрация ИР и ИС в государственном регистре ИР и ИС
и выдача свидетельства
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока
работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование СФЕ
Работник службы документационного обеспечения Комитета
Руководство Комитета
Должностное лицо Управления государственного контроля и надзора в области связи и информатизации Комитета
Должностное лицо Управления государственного контроля и надзора в области связи и информатизации Комитета
Должностное лицо Управления государственного контроля и надзора в области связи и информатизации Комитета
Работник службы документационного обеспечения РГП «ЦТСАТ»
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием входящего сопроводительного письма с прилагаемыми регистрационными заявками в службе документационного обеспечения (далее –СДО) Комитета
Рассмотрение входящей корреспонденции определение исполнителя
Рассмотрение входящей корреспонденции с прилагаемыми регистрационными заявками, проверка их на полноту и правильность заполнения
В случае надлежащего оформления регистрационных заявок, проведение регистрации электронных ИР и (или) ИС
Подготовка сопроводительного письма в адрес РГП «ЦТСАТ»
Прием, вскрытие, сортировка входящей корреспонденции с прилагаемыми копиями заявок
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в ЕСЭДО
В соответствии с поручением (резолюцией) руководства письмо с прилагаемыми регистрационными заявками направляются для исполнения под роспись в журнале
Решение о регистрации ИР и (или) ИС в Государственном регистре ИР и ИС
Присвоение регистрационного номера
Отправка сопроводи- тельным письмом прилагаемых копий регистрационных заявок в адрес РГП «ЦТСАТ»
Регистрация в журнале регистрации входящей корреспонденции
5
Сроки исполнения
15 минут
2 рабочих дня
13 рабочих дней
5 рабочих дней
3 рабочих дня
15 минут
Продолжение Таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
7
8
9
10
11
2
Наименование СФЕ
Руководство РГП «ЦТСАТ»
Должностное лицо Управления аттестации РГП «ЦТСАТ»
Должностное лицо Управления аттестации РГП ЦТСАТ»
Должностное лицо Управления государственного контроля и надзора в области связи и информатизации Комитета
Должностное лицо Управления государственного контроля и надзора в области связи и информатизации Комитета
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Рассмотрение входящей корреспонденции и
определение исполнителя
Внесение соответствующих сведений обИР и ИС в Государственный регистр
Отправка соответствующего уведомления в адрес Комитета о внесении сведений об ИР и ИС в Государственный регистр
Подготовка свидетельства о регистрации ИР и
ИС в Государст- венном регистре
В случае ненадлежащего оформления регистрационных заявок, производит их возврат получателю государственной услуги с указанием причин возврата
4
Форма завершения (данные документ, организа ционно-распорядительное решение)
В соответствии с поручением (резолюцией) руководства письмо с прилагаемыми регистрационными заявками направляются для исполнения под роспись в журнале
Сведения в Государственном регистре об ИР и ИС
Письмо-уведомление о внесении сведений об ИР и ИС в Государственный регистр
Выдача свидетельства о регистрации ИР и ИС в Государственном регистре
Сопроводительное письмо с регистрационными заявками в адрес получателя государственной услуги
5
Сроки исполнения
2 рабочих дня
5 рабочих дней
3 рабочих дня
10 рабочих дней
15 рабочих дней
Таблица 2. Варианты использования процесса регистрации
ИР и ИС в государственном регистре ИР и ИС
Основной процесс (ход, поток работ)
Комитет
РГП «ЦТСАТ»

1. Қосымша берілген өтінімдері бар кіріс хат-хабарды қабылдау, ашу, іріктеу
6. Қосымша берілген өтінімдері бар кіріс хат-хабарды қабылдау, ашу, іріктеу
2. Кіріс хат-хабарды қарау және орындаушыны анықтау
7. Кіріс хат-хабарды қарау және лауазымдық тұлғаны анықтау
3. Орындаушының тіркеу өтінімдері бар кіріс хат-хабарды қарауы, олардың толықтығы мен дұрыс толтырылуын тексеруі
8. Мемлекеттік тіркелімге АР мен (немесе) АЖ туралы тиісті мәліметтер енгізу
4. Тіркеу өтінімдері тиісінше ресімделген жағдайда, АР мен (немесе) АЖ-ны тіркеу нөмірін меншіктеумен тіркеу
9. АР мен (немесе) АЖ туралы мәліметтердің Мемлекеттік тіркелімге енгізілуі туралы Комитет мекенжайына тиісті хабарлама жіберу
5. Қосымша берілген тіркеу өтінімдерінің көшірмелері бар ілеспе хатты дайындау және «ТСТСТО» РМК мекенжайына жіберу
10. Тіркеу туралы куәлікті дайындау және беру
11. Өтінім тиісінше ресімделмеген жағдайда оларды қайтару себептерін көрсетумен мемлекеттік қызмет алушыға қайтару
«Электрондық ақпараттық ресурстар
мен ақпараттық жүйелерді
электрондық ақпараттық ресурстар
мен ақпараттық жүйелердің
мемлекеттік тіркелімінде тіркеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимылдар сызбасы
«Электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелерді
электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің
мемлекеттік тіркелімінде тіркеу» мемлекеттік қызмет көрсету
үдерісі
«Электрондық ақпараттық ресурстар
мен ақпараттық жүйелерді
электрондық ақпараттық ресурстар
мен ақпараттық жүйелердің
мемлекеттік тіркелімінде тіркеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
КӨЛІК ЖӘНЕ КОММУНИКАЦИЯ МИНИСТРЛІГІНІҢ
Байланыс және ақпараттандыру комитеті
АҚПАРАТТЫҚ РЕСУРСТАР МЕН АҚПАРАТТЫҚ ЖҮЙЕЛЕРДІ ТІРКЕУ ТУРАЛЫ
КУӘЛІК
Астана қаласы        № _____        20__ ж. «___» _____________
Осы куәлік «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының
Заңы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 21 қарашадағы
№ 1124 қаулысымен бекітілген Электрондық ақпараттық ресурстар мен
ақпараттық жүйелердің мемлекеттік тіркелімін және депозитарийді
жүргізу ережелеріне сәйкес берілді.
_____________________________________________________________________
(ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелер иесінің толық атауы)
_____________________________________________________________________
(ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің атауы)
Ақпараттық жүйелердің Мемлекеттік тіркеліміне ұсынылған
_____________________________________________________________________
(ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің атауы)
_____________________________________________________________________
(бағдарламалық өнім мәртебесінің атауы)
20__ жылғы «___» ____________ № ___________ нөмірімен тіркелді.
Уәкілетті органның
мекеме басшысы
М.О.

1. Прием, вскрытие, сортировка входящей корреспонденции с прилагаемыми заявками
6. Прием, вскрытие, входящей корреспонденции с прилагаемыми регистрационными заявками
2. Рассмотрение входящей корреспонденции и определение исполнителя
7. Рассмотрение входящей корреспонденции и определение должностного лица
3. Рассмотрение исполнителем входящей корреспонденции с прилагаемыми заявками, проверка их на полноту и правильность их заполнения
8. Внесение соответствующих сведений об ИР и ИС в Государственный регистр
4. В случае принятия положительного решения по результатам проверки регистрационных заявок, регистрация электронных ИР и ИС с присвоением регистрационного номера
9. Отправка соответствующего уведомления в адрес Комитета о внесении сведений об ИР и ИС в Государственный регистр
5. Подготовка и отправка сопроводительного письма с прилагаемыми копиями регистрационных заявок в адрес уполномоченной организации в области информатизации
10. Подготовка и выдача свидетельства о регистрации
11. В случае ненадлежащего оформления заявки, возврат регистрационных заявок получателю государственной услуги с указанием причин возврата
Приложение 2
к Регламенту государственных услуги
«Регистрация электронных информационных
ресурсов и информационных систем в
государственном регистре электронных
информационных ресурсов и информационных систем»
Схема функционального взаимодействия
Процесс оказания государственной услуги
«Регистрация электронных информационных ресурсов и
информационных систем в государственном регистре электронных
информационных ресурсов и информационных систем»
Приложение 3
к приказу Министра транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
от 9 ноября 2012 года № 760
Форма
Комитет связи и информатизации
МИНИСТЕРСТВА ТРАНСПОРТА И КОММУНИКАЦИЙ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН СВИДЕТЕЛЬСТВО
О РЕГИСТРАЦИИ ИНФОРМАЦИОННЫХ РЕСУРСОВ И ИНФОРМАЦИОННЫХ СИСТЕМ
город Астана                № _______ «___» _______ 20___ года
Настоящее свидетельство выдано в соответствии с Правилами
ведения государственного регистра электронных информационных ресурсов
и информационных систем и депозитария, утвержденными постановлением
Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2007 года № 1124 и
Законом Республики Казахстан «Об информатизации».
____________________________________________________________________
(наименование владельца ИРиИС)
_________________________________________________________________
(адрес владельца ИРиИС)
в том, что представленный в Государственный регистр
информационный ресурс
________________________________________________________________
(наименование информационного ресурса и информационной системы)
__________________________________________________________________
(наименование статуса программного продукта)
зарегистрирован "____" _________ 20__ года за № ____________
Руководитель ведомства
уполномоченного органа
М.П.