Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің және ұлттық компаниялардың даму жоспарларын орындау жөніндегі есеп бөлімдерінің құрылымын, нысандарын, көрсеткіштерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2012 жылғы 20 қарашадағы № 309 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 22 қарашадағы № 508 Бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 10 желтоқсанда № 8174 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 04 маусымдағы № 176 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 06 маусымдағы № 260 Бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 04.06.2013 № 176 және ҚР Қаржы министрінің 06.06.2013 № 260 бірлескен бұйрығымен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 мамырдағы № 604 қаулысымен бекітілген Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму жоспарларының орындалуы бойынша есептерді әзірлеу және ұсыну қағидасының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Мыналар:
1) осы бірлескен бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму жоспарларының орындалуы бойынша есеп бөлімдерінің құрылымы;
2) осы бірлескен бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің және ұлттық компаниялардың даму жоспарларының орындалуы бойынша есептің нысандары мен көрсеткіштер тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті (Д.А. Қалиева):
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуінен соң он күнтізбелік күн ішінде оның ресми түрде жариялануға жіберілуін;
3) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті (Э.К. Өтепов) акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің және ұлттық компаниялардың даму жоспарларының орындалуы бойынша есептің нысандары мен көрсеткіштер тізбесінің «Есептілікті тапсырудың бірыңғай жүйесі» бағдарламалық қамтамасыз етуге енгізілуін қамтамасыз етсін.

Об утверждении структуры разделов, форм, перечня показателей отчета по исполнению планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов и национальных компаний, акционером которых является государство
Совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 ноября 2012 года № 508 и Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 20 ноября 2012 года № 309. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 декабря 2012 года № 8174. Утратил силу совместным приказом Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 4 июня 2013 года № 176 и Министра финансов Республики Казахстан от 6 июня 2013 года N 260
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра экономики и бюджетного планирования РК от 04.06.2013 № 176 и Министра финансов РК от 06.06.2013 № 260 (вводится в действие с 01.01.2014).
В соответствии с пунктом 4 Правил разработки и представления отчетов по исполнению планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2011 года № 604, ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить:
1) структуру разделов отчета по исполнению планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) формы и перечень показателей отчета по исполнению планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов и национальных компаний, акционером которых является государство, согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу.
2. Департаменту политики управления государственными активами Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан (Калиева Д.А.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление на официальное опубликование настоящего совместного приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) опубликование настоящего совместного приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан (Утепов Э.К.) обеспечить внедрение в программное обеспечение «Единая система сдачи отчетности» формы и перечень показателей отчета по исполнению планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов и национальных компаний, акционером которых является государство.

4. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі А.М. Теңгебаевқа, Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда вице-министрі А.М. Ескендіровке жүктелсін.
5. Осы бірлескен бұйрық ресми түрде алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының             Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі                        Экономикалық даму
______________ Б. Жәмішев             және сауда министрі
_______________ Е. Досаев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2012 жылғы 22 қарашадағы № 508
және Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және
сауда министрiнiң
2012 жылғы 20 қарашадағы
№ 309 бiрлескен бұйрығының
1-қосымшасы
Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы
холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму
жоспарларының орындалуы бойынша есеп бөлімдерінің құрылымы
1.
Компания туралы жалпы мәліметтер
1.1.
компанияның құрылуы туралы ақпарат
1.2.
компания басқармасының корпоративтік құрылымы
1.3.
компанияның ұйымдық құрылымы
2.
Мақсаттар, міндеттер және түйінді көрсеткіштер
3.
Даму жоспарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар:
3.1.
өндірістік нәтижелерге жету бойынша
3.2.
қарыздарды тарту және оларды негіздеу бойынша
3.3.
дивидендтік саясат және оларды негіздеу бойынша
3.4.
активтерді қайта құрылымдау және оларды негіздеу бойынша
3.5.
қазақстандық қамтуды ұлғайту бойынша
4.
Әкімшілік шығыстар
5.
бюджетпен қатынастар:
5.1.
республикалық бюджеттен және жергілікті бюджеттерден түсімдер
5.2.
салықтарды және бюджетке басқа да міндетті төлемдерді төлеу
5.3.
мемлекеттік акциялар пакетіне дивидендтер төлеу
6.
Компания инвестицияларының және күрделі салымдарының жалпы көлемі
7.
Уақытша бос ақшалай қаражатын басқару, оларды орналастыру саясаты
8.
Компанияның кадрлық саясаты
9.
Компанияның жекелеген түйiндi көрсеткiштерiнiң, сондай-ақ Компанияның негiзгi шоғырландырылған және шоғырландырылмаған көрсеткiштерi және акциялары (қатысу үлестерi) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешiмдердi тiкелей айқындау құқығын беретiн заңды тұлғалардың шоғырландырылған көрсеткiштерi (кiрiстер, шығыстар, инвестициялар, дивидендтер, қаржылық нәтиже, қарыздар мен басқа мәлiметтер):
9.1.
Компанияның және акциялары (қатысу үлестерi) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешiмдердi тiкелей айқындау құқығын беретiн осы заңды тұлғалардың негiзгi шоғырландырылған көрсеткіштері
9.2.
Компанияның және акциялары (қатысу үлестерi) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешiмдердi тiкелей айқындау құқығын беретiн осы заңды тұлғалардың негiзгi шоғырландырылмаған көрсеткіштері
10.
Компанияның және акциялары (қатысу үлестерi) Компанияға заңды тұлғалар қабылдайтын шешiмдердi тiкелей айқындау құқығын беретiн осы заңды тұлғалардың және корпоративтік басқару стандарттарын енгізуге және дамытуға бағытталған іс-шаралар бойынша ақпарат
Есептік кезең ішінде қызмет қорытындыларын ашу үшін мұндай толықтыру орынды болған жағдайда, есеп басқа да тармақтармен және қосымшалармен толықтырылуы мүмкін.
Есеп тармақтармен толықтырылған жағдайда, әрбір қосымша ұсынылған тармақтың тиісті атауы болуы тиіс.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2012 жылғы 22 қарашадағы № 508
және Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және
сауда министрiнiң
2012 жылғы 20 қарашадағы
№ 309 бiрлескен бұйрығының
2-қосымшасы
Ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің және
жарғылық капиталына мемлекет қатысатын ұлттық компаниялардың
даму жоспарларының орындалуы бойынша есептің нысандары мен
көрсеткіштер тізбесі

4. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на вице-министра финансов Республики Казахстан Тенгебаева А.М., вице-министра экономического развития и торговли Республики Казахстан Искандирова А.М.
5. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
__________ Б. Жамишев
Министр экономического
развития и торговли
Республики Казахстан
__________ Е. Досаев
Приложение 1
к совместному приказу
Министра финансов Республики Казахстан
от 22 ноября 2012 года № 508
и Министра экономического развития и
торговли Республики Казахстан
от 20 ноября 2012 года № 309
Структура
разделов отчета по исполнению планов развития национальных
управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных
компаний, акционером которых является государство
1.
Общие сведения о Компании
1.1.
информация о создании Компании
1.2.
корпоративная структура управления Компании
1.3.
организационная структура Компании
2.
Цели, задачи и ключевые показатели
3.
Мероприятия по реализации Плана развития:
3.1.
по достижению производственных результатов
3.2.
по привлечению займов и их обоснование
3.3.
по дивидендной политике и их обоснование
3.4.
по реструктуризации активов и их обоснование
3.5.
по увеличению казахстанского содержания
4.
Административные расходы
5.
Отношения с бюджетом:
5.1.
поступления из республиканского бюджета и местных бюджетов
5.2.
выплата налогов и других обязательных платежей в бюджет
5.3.
выплата дивидендов на государственный пакет акций
6.
Общий объем инвестиций и капитальных вложений Компании
7.
Управление временно свободными денежными средствами, политика их
размещения
8.
Кадровая политика Компании
9.
Отдельные ключевые показатели Компании, а также основные
консолидированные и неконсолидированные показатели Компании и
консолидированные показатели юридических лиц, акции (доли участия)
которых предоставляют право Компании прямо определять решения,
принимаемые данными юридическими лицами (доходы, расходы, инвестиции,
дивиденды, финансовый результат, займы и другие сведения):
9.1.
Основные консолидированные показатели Компании и юридических лиц, акции
(доли участия) которых предоставляют право Компании прямо определять
решения, принимаемые данными юридическими лицами
9.2.
Основные неконсолидированные показатели Компании и юридических лиц, акции
(доли участия) которых предоставляют право Компании прямо определять
решения, принимаемые данными юридическими лицами
10.
Информация по мероприятиям, направленным на развитие и внедрение
стандартов корпоративного управления в Компании и юридических лицах,
акции (доли участия) которых предоставляют право Компании определять
решения, принимаемые данными юридическими лицами
Отчет может быть дополнен другими пунктами и приложениями, когда такое дополнение уместно для раскрытия итогов деятельности за отчетный период.
В случае дополнения Отчета пунктами, каждый дополнительно представляемый пункт должен иметь соответствующее наименование.
Приложение 2
к совместному приказу
Министра финансов Республики Казахстан
от 22 ноября 2012 года № 508
и Министра экономического развития и
торговли Республики Казахстан
от 20 ноября 2012 года № 309
Формы и перечень показателей отчета по исполнению
планов развития национальных управляющих холдингов,
национальных холдингов и национальных компаний
с участием государства в уставном капитале

1. Ұлттық басқарушы холдинг (ұлттық холдинг, жарғылық капиталына мемлекет қатысатын ұлттық компания) (бұдан әрі – Компания) туралы жалпы мәліметтер:
1.1 Компанияны құру туралы ақпарат:
1-нысан
№ р/с
Көрсеткіштер атауы
Ақпарат
1
Компанияның толық атауы
2
Толық заңды мекен-жайы
3
Байланыс телефондары
4
Электрондық мекенжайы (e-mail), сайты
5
СТН (салық төлеушіні тіркеу нөмірі)
6
БСН (бизнес-сәйкестендіру нөмірі) (болған кезде)
7
ID-код (әмбебап сәйкестендіру коды)
8
Әділет органдарында мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), нөмірі мен күні
9
Басқару органының (мемлекеттік орган) атауы
10
Қысқаша құрылу тарихы:
10.1
Құру (қайта ұйымдастыру) туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының күні мен нөмірі
10.2
Құру мақсаты
10.3
Құрылтайшы құжаттарына сәйкес қызмет түрлері
11
Табиғи монополия субъектісі болып табыла ма, табиғи монополия саласы, ұйымды табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркеліміне енгізу туралы шешім қашан қабылданды
12
Табиғи пайдаланушы болып табыла ма: арнайы табиғатты пайдалану құқығын кім және қашан берді, табиғатты пайдаланудың сипатын ашу (тұрақты немесе уақытша, иеліктен шығарылатын немесе иеліктен шығарылмайтын, қайтарымды немесе өтеусіз негізде сатып алынған, бастапқы немесе екінщі)
13
Жер қойнауын пайдаланушы болып табыла ма: жер қойнауын пайдалану құқығын кім және қашан берді, жер қойнауы бойынша операцияларды ашу
14
Жарғылық капитал:
14.1
Құрылтайшы құжаттарына сәйкес жарғылық капиталдың мөлшері, мың теңге
14.2
Жарғылық капиталды ұлғайту туралы шешімді қашан және кім қабылдады (Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы, мемлекеттік басқару органының бұйрығы, акционерлердің (қатысушылардың) жалпы жиналысының шешімі)
15
Акциялардың саны, барлығы, оның ішінде:
жарияланған
орналастырылған
сатып алынған

1. Общие сведения о национальном управляющем холдинге (национальном холдинге, национальной компании с участием государства в уставном капитале) (далее – Компания):
1.1 информация о создании Компании:
форма 1
п/п
Наименование показателей
Информация
1
Полное наименование
Компании
2
Полный юридический адрес
3
Контактные телефоны
4
Электронный адрес (e-mail),
сайт
5
РНН (регистрационный номер
налогоплательщика)
6
БИН (бизнес- идентификационный
номер) (при наличии)
7
ID-код (универсальный
идентификационный код)
8
Дата и номер
государственной регистрации
(перерегистрации) в органах
юстиции
9
Наименование органа
управления (государственный
орган)
10
Краткая история создания:
10.1
Дата и номер постановления
Правительства Республики
Казахстан о создании
(реорганизации)
10.2
Цели создания
10.3
Виды деятельности в
соответствии с
учредительными документами
11
Является ли субъектом
естественной монополии,
сфера естественной
монополии, когда принято
решение о включении
организации в
государственный регистр
субъектов естественных
монополий
12
Является ли
природопользователем: кем и
когда предоставлено право
специального
природопользования,
раскрыть характеристику
природопользования
(постоянное или временное,
отчуждаемое или
неотчуждаемое,
приобретенное на возмездной
основе или безвозмездно,
первичное или вторичное)
13
Является ли
недропользователем: кем и
когда предоставлено право
на недропользование,
раскрыть операции по
недропользованию
14
Уставный капитал:
14.1
Размер уставного капитала в
соответствии с
учредительными документами,
тыс. тенге
14.2
Когда и кем принимались
решения об увеличении
уставного капитала
(постановление
Правительства Республики
Казахстан, приказ органа
государственного
управления, решение общего
собрания акционеров
(участников)
15
Количество акций, всего,
в том числе:
объявленные
размещенные
выкупленные

3.2 қарыздарды тарту және олардың негізделуі:
5-нысан
Қарызға беру көздері
Қарыздың мақсатты тағайындалуы
Қарыз сомасы, мың теңге
20__ жыл
жоспар
түзету
түзету
факт
орындаулар %
А
Б
В
1
2
3
4
5
1
Сыртқы қарыздар, оның ішінде
1.1
...........
1.N
...........
2
Ішкі қарыздар, оның ішінде
2.1
............
2.N
............
Жиыны
Компанияның және оның еншілес ұйымдарының есепті кезеңдегі борыштық жүктемесі:
6-нысан
Көрсеткiш
Анықтама
Есептеу әдiстемесi
Шоғырландырылған
Компания
Қарыз алудың бос сыйымдылығы
Өзiнiң еншiлес және тәуелдi ұйымдарының пайдасына берiлгендер қоспағанда, Компанияның (ұйымның) тартылған қарыздар сомасын және берiлген корпоративтік кепiлгерліктерін қоса алғанда, Компанияның (ұйымның) шектi қарыз алу сыйымдылығы мен қаржылық мiндеттемелерiнiң көлемi* арасындағы айырмашылық
Қарыз алудың шектi сыйымдылығы
Компанияның (ұйымның) уәкiлеттi органы (лауазымды тұлғасы) Компания (ұйым) үшiн бекiткен нормативтiк көрсеткiштерге жететiн қарыз алу сыйымдылығының коэффициенттерi** Компанияның (ұйымның) корпоративтік кепiлгерліктерін және корпоративтік кепілдіктерін ұсыну, қарыздарды тарту үшiн қолжетiмдi ең көп жол беретiн сома
*қаржылық мiндеттемелер көлемi – мыналар болып табылатын кез-келген мiндеттемелердiң көлемi:
шарт-мiндеттемемен шартты байланыстағы:
ақша қаражатын немесе өзге де қаржылық активтi басқа субъектiге беру;
субъект үшiн ықтимал тиiмсiз жағдайларда басқа субъектiмен қаржылық активтермен немесе қаржылық мiндеттемелермен алмасу белгiленген шарт-мiндеттеме;
есеп айырысу субъектiнiң меншiктi үлестiк құралдарымен жүзеге асырылатын немесе жүзеге асырылуы мүмкiн және мынадай:
кәсiпорынның меншiктi үлестiк құралдарының ауыспалы санын субъект беретiн және беруге мiндеттi болатын;
ақша қаражатының немесе басқа қаржылық активтiң белгiленген сомасын алмастыруға қарағанда есеп айырысу субъектiнiң меншiктi үлестiк құралдарының белгiленген санына өзге тәсiлмен жүргiзiлетiн немесе жүргiзiлуi мүмкiн. Бұл мақсаттар үшiн ұйымның меншiктi үлестiк құралдарына болашақта субъектiнiң меншiктi үлестiк құралдарын алуға немесе жеткiзуге шарт болып табылатын құралдар қосылмайтын шарт болып табылатын кез келген мiндеттемелер көлемi.
**қарыз алу сыйымдылығының коэффициенттерi – Компания (ұйым) Компаниялар (ұйымдар) үшiн қарыз алу сыйымдылығының нормативтiк көрсеткiштерiн дербес айқындайды.
3.3 дивидендтік саясат және олардың негіздемесі:
7-нысан
мың теңге
№ р/с
Көрсеткiштердiң атауы
20__ жыл
жоспар
түзету
түзету
факт
орындаулар %
А
Б
1
2
3
4
5
Компанияның еншiлес ұйымдарынан түсетін дивидендтердiң түсуi, оның iшiнде:
1
1 ЕҰ
N
n ЕҰ
3.4 активтерді* қайта құрылымдау және олардың негіздемесі:
8-нысан
№ р/с
Есепті кезеңнің басындағы Компания тобының қолданыстағы құрылымы (топқа кiретiн барлық ұйымдардың атауын көрсете отырып)
Активтiң түрі (бейінді, бейінді емес, басқалар)
Есепті кезеңдегі активтің қайта құрылымдауы (бөлу, бөлiп шығару, қосу, жою, сату (иелiктен шығару) жаңаларын құру, акцияларды (қатысу үлестерiн) сатып алу және т.б.)
Есепті кезеңнің соңындағы Компания тобының құрылымы (топқа кiретiн барлық ұйымдардың атауын көрсете отырып)
20__ жыл
жоспар
түзету
түзету
факт
А
Б
В
1
2
3
4
5
*активтер – Компания тобына кіретін заңды тұлғалар

3.2 привлечению займов и их обоснование:
форма 5
Источники
заимст-
вования
Целевое
наз-
начение
займа
Сумма займа, тыс. тенге
20__ год
план
коррек-
тировка
коррек-
тировка
факт
% выполнения
А
Б
В
1
2
3
4
5
1
Внешние займы,
в том числе
1.1
...........
1.N
...........
2
Внутренние
займы, в
том числе
2.1
............
2.N
............
Итого
Долговая нагрузка Компании и ее дочерних организаций за отчетный период:
форма 6
Показатель
Определение
Методика расчета
Консоли-
дированная
Компания
Свободная
емкость
заимствования
Разница между предельной емкостью
заимствования Компании
(организации) и объемом
финансовых обязательств*, включая
суммы привлеченных займов и
выданных корпоративных
поручительств Компанией
(организацией) за исключением,
выданных в пользу своих дочерних
и зависимых организаций
Предельная
емкость
заимствования
Максимально допустимая сумма,
доступная для привлечения займов,
предоставления корпоративных
гарантий и корпоративных
поручительств Компании
(организации), при которой
коэффициенты емкости
заимствования** достигают
нормативных значений,
утвержденных для Компании
(организации), уполномоченным
органом (должностным лицом)
Компании (организации)
* объемом финансовых обязательств – объем любых обязательств, являющихся:
обусловленным договором обязательством:
передать денежные средства или иной финансовый актив другому субъекту;
обменяться финансовыми активами или финансовыми обязательствами с другим субъектом на условиях, потенциально невыгодных для субъекта;
договором, расчет по которому будет или может быть осуществлен собственными долевыми инструментами субъекта и:
в соответствии с которым субъект предоставит или будет обязан предоставить переменное количество собственных долевых инструментов;
расчет по которому будет или может быть произведен иным способом, чем обмен фиксированной суммы денежных средств или другого финансового актива на фиксированное количество собственных долевых инструментов субъекта. Для этих целей собственные долевые инструменты не включают инструменты, являющиеся договорами на получение или поставку собственных долевых инструментов субъекта в будущем;
** коэффициенты емкости заимствования - Компания (организация) самостоятельно определяет нормативное значение емкости заимствования для Компании (организации).
3.3 дивидендной политике и их обоснование:
форма 7
тыс. тенге
п/п
Наименование
показателей
20__ год
план
корректировка
корректировка
факт
% выполнения
А
Б
1
2
3
4
5
Поступление
дивидендов от
дочерних
организаций
Компании, в
том числе:
1
ДО 1
N
ДО n
3.4 реструктуризация активов* и их обоснование:
форма 8
п/п
Структура
группы
Компании (с
указанием всех
организаций,
входящих в
группу) на
начало
отчетного
периода
Тип
актива
(про-
фильный,
непро-
фильный,
прочие)
Реструктуризация актива за отчетный
период (разделение, выделение,
соединение, ликвидация, продажа
(отчуждение) создание новых,
приобретения акций (долей участия) и
т.д.)
Структура группы
Компании
(с указанием всех
организаций, входящих в
группу) на конец
отчетного периода
20__год
план
коррек-
тировка
коррек-
тировка
факт
А
Б
В
1
2
3
4
5
* активы – это юридические лица, входящие в группу Компании.

3.5 қазақстандық қамтуды ұлғайту:
9-нысан
№ р/с
Көрсеткiштердiң атауы
Өлшем бiрлiгi
20__ жыл
жоспар
түзету
түзету
факт
орындауы %
А
Б
В
1
2
3
4
5
1
Сатып алулар көлемi
мың теңге
2
қазақстандық қамту
%
4. Есепті кезеңдегі әкімшілік шығыстар, өсу немесе төмендеу негіздемесімен қоса:
10-нысан
мың теңге
Компанияның (еншілес ұйымның)* атауы
№ р/с
Көрсеткiштердiң атауы
20__ жыл
жоспар
түзету
түзету
факт
орындауы %
А
Б
Әкiмшiлiк шығыстар, барлығы
1
Қорлар
2
Қызметкерлердiң еңбегіне ақы төлеу
3
Еңбекақы төлемінен түсетін аударымдар
4
Материалдық емес активтердiң амортизациясы
5
Негiзгi құралдардың тозуы
6
Негiзгi құралдар мен материалдық емес активтерге қызмет көрсету және жөндеу
7
Көлiктік қызмет көрсетулер бойынша шығыстар
8
Байланыс қызметін көрсетулер бойынша шығыстар
9
Консультациялық шығыстар
10
Аудиторлық шығыстар
11
Ақпараттық қызмет көрсетулер
12
Iссапар шығыстары
13
Өкiлдiк шығыстар
14
Қайырымдылық және демеушiлiк көмек көрсетумен байланысты шығыстар
15
Қауiпсiздiк техникасы мен еңбекті қорғау бойынша шығындар
16
Әлеуметтiк бағдарлама бойынша шығыстар
17
Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер
18
Директорлар кеңесiн ұстауға арналған шығыстар
19
Басқа да, оның iшiнде

3.5 увеличению казахстанского содержания:
форма 9
п/п
Наимено-
вание
показателей
Единица изме-
рения
20__год
план
коррек-
тировка
коррек-
тировка
факт
% выполнения
А
Б
В
1
2
3
4
5
1
Объем закупок
тыс.
тенге
2
Казахстанское
содержание
%
4. Административные расходы за отчетный период, с обоснованием роста или снижения:
форма 10
тыс. тенге
Наименование Компании (дочерней организации)*
п/п
Наименование
показателей
20__год
план
корректировка
корректировка
факт
% выполнения
А
Б
Административные
расходы, всего
1
Запасы
2
Оплата труда
работников
3
Отчисления от
оплаты труда
4
Амортизация
нематериальных
активов
5
Износ основных
средств
6
Обслуживание и
ремонт основных
средств и
нематериальных
активов
7
Расходы по
транспортным
услугам
8
Расходы по услугам
связи
9
Консультационные
расходы
10
Аудиторские
расходы
11
Информационные
услуги
12
Командировочные
расходы
13
Представительские
расходы
14
Расходы, связанные
с оказанием
благотворительной
и спонсорской
помощи
15
Затраты по охране
труда и технике
безопасности
16
Расходы по
социальной
программе
17
Налоги и другие
обязательные
платежи в бюджет
18
Расходы на
содержание Совета
директоров
19
Прочие, в том
числе

19.1
.....
19.N
.....
*Бұл нысан әр еншілес ұйым бойынша жеке толтырылады.
5. Есепті кезеңдегі бюджетпен қатынастары:
5.1 Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасына сәйкес республикалық және жергілікті бюджеттерден түсімдер:
11-нысан
мың теңге
р/с №
Бюджеттiк бағдарламаның атауы
Мақсатты тағайындалуы
20__ жыл
Ескерту
жоспар
түзету
түзету
факт
орындауы %
А
Б
В
1
Функционалдық топ
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Компания немесе оның еншiлес ұйымының атауы
N
Функционалдық топ
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Компания немесе оның еншiлес ұйымының атауы
Жиыны:
5.2 Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес жоспарланып отырған, Компанияның даму жоспарының тізбесінің көрсеткіштері тізбесінде көрсетiлген салықтарды және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердi төлеу (жанама салықтарды қоспағанда):
12-нысан
мың теңге
№ р/с
Көрсеткіштер атауы
20__ жыл
жоспар
түзету
түзету
факт
орындауы %
А
Б
Салықтарды және төлемдерді төлеу, оның ішінде:
1
Корпоративтік табыс салығы
2
Жеке табыс салығы
3
Газды конденсатқа, экспортталатын мұнай шикiзатына арналған ренталық салық
4
Жер қойнауын пайдаланушылардың арнайы төлемдерi және салықтары
5
Әлеуметтiк салық
6
Көлiк құралдарына арналған салық
7
Жер салығы
8
Мүлiк салығы
9
Қоршаған ортаға эмиссия үшiн төлем
10
Жер учаскелерiн пайдаланғаны үшiн төлем

19.1
……….
19.N
……….
* данная форма заполняется отдельно по каждой дочерней организации.
5. Отношения с бюджетом за отчетный период:
5.1 Поступления из республиканского бюджета и местных бюджетов в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан:
форма 11
тыс. тенге
п/п
Наимено-
вание
бюджетной
программы
Целевое
наз-
начение
20__год
Примечание
план
коррек-
тировка
коррек-
тировка
факт
%
выполнения
А
Б
В
1
Функциональная группа
Администратор бюджетной программы
Наименование Компании или ее дочерней организации
N
Функциональная группа
Администратор бюджетной программы
Наименование Компании или ее дочерней организации
Итого:
5.2 Выплата налогов и других обязательных платежей в бюджет (за исключением косвенных налогов) в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан, указанных в перечне показателей Плана развития Компании:
форма 12
тыс. тенге
п/п
Наименование
показателей
20__год
план
корректировка
корректировка
факт
% выполнения
А
Б
Выплата налогов и
платежей, в том
числе:
1
Корпоративный
подоходный налог
2
Индивидуальный
подоходный налог
3
Рентный налог на
экспортируемую сырую
нефть, газовый
конденсат
4
Специальные платежи
и налоги
недропользователей
5
Социальный налог
6
Налог на
транспортные
средства
7
Земельный налог
8
Налог на имущество
9
Плата за эмиссии в
окружающую среду
10
Плата за пользование
земельными участками

7. Есепті кезеңде уақытша бос ақша қаражатын басқару, оларды орналастыру саясаты:
15-нысан
№ р/с
Қаржы құралдарының атауы
өлшем бiрлiгi
20__ жыл
жоспар
түзету
түзету
факт
орындауы %
А
Б
В
8. Есепті кезеңдегі Компанияның кадр саясаты (қызметкерлердің орташа жылдық саны, орташа айлық еңбекақы, еңбекақы төлеу қоры, кадрлардың тұрақсыздық деңгейі):
16-нысан
р/с №
Көрсеткiштер атауы
өлшем бiрлiгi
20__ жыл
жоспар
түзету
түзету
факт
орындауы %
А
Б
В
1
2
3
4
5
1
Қызметкерлердiң нақты саны, оның iшiнде:
адам
x
1.1
әкiмшiлiк-басқару персоналы
адам
x
1.2
өндiрiстiк персонал
адам
x
1.3
көмекшi персонал (жүргiзушiлер, еден жуушылар және т.с.с.)
адам
x
2
Штат кестесi бойынша жұмыс iстейтiндердiң саны, оның iшiнде:
адам
2.1
әкiмшiлiк-басқару персоналы
адам
2.2
өндiрiстiк персоналы
адам
2.3
көмекшi персонал (жүргiзушiлер, еден жуушылар және т.с.с.)
адам
3
Орташа айлық еңбекақы, оның iшiнде:
мың теңге
3.1
әкiмшiлiк-басқару персоналы
мың теңге
3.2
өндiрiстiк персоналы
мың теңге
3.3
көмекшi персонал (жүргiзушiлер, еден жуушылар және т.с.с.)
мың теңге
4
Еңбекақы төлеу қоры, оның iшiнде:
мың теңге
4.1
әкiмшiлiк-басқару персоналы
мың теңге
4.2
өндiрiстiк персоналы
мың теңге
4.3
көмекшi персонал (жүргiзушiлер, еден жуушылар және т.с.с.)
мың теңге
5
Жұмыс нәтижелерi бойынша сыйақы төлеу, оның iшiнде:
мың теңге
5.1
әкiмшiлiк-басқару персоналы
мың теңге
5.2
өндiрiстiк персоналы
мың теңге
5.3
көмекшi персонал (жүргiзушiлер, еден жуушылар және т.с.с.)
мың теңге
6
Материалдық көмек көрсету, оның iшiнде:
мың теңге
6.1
әкiмшiлiк-басқару персоналы
мың теңге
6.2
өндiрiстiк персоналы
мың теңге
6.3
көмекшi персонал (жүргiзушiлер, еден жуушылар және т.с.с.)
мың теңге
7
Оқыту, біліктілікті арттыру жүйесiмен қамтылған қызметкерлердiң саны, оның iшiнде:
адам
7.1
әкiмшiлiк-басқару персоналы
адам
7.2
өндiрiстiк персонал
адам
8
Бiлiктiлiктi арттыруға, оқуға арналған шығындар, оның iшiнде:
мың теңге
8.1
әкiмшiлiк-басқару персоналы
мың теңге
8.2
өндiрiстiк персонал
мың теңге
9
Жаңа жұмыс орындарын құру, оның ішінде
бірлік
9.1
әкiмшiлiк-басқару персоналы
бiрлiк
9.2
өндiрiстiк персонал
бiрлiк
10
Медициналық қызмет көрсету бойынша шығыстар, оның iшiнде:
мың теңге

7. Управление временно свободными денежными средствами, политика их размещения за отчетный период:
форма 15
п/п
Наименование
финансовых
инструментов
Единица
измерения
20__год
план
корректировка
корректировка
факт
% выполнения
А
Б
В
8. Кадровая политика Компании (среднегодовая численность работников, среднемесячная заработная плата, фонд оплаты труда, уровень текучести кадров) за отчетный период:
форма 16
п/п
Наименование
показателей
Единица
измерения
20__год
план
корректировка
корректировка
факт
% выполнения
А
Б
В
1
2
3
4
5
1
Фактическая
численность
работников,
всего, в том
числе:
чел.
x
1.1
административно-
управленческого
персонала
чел.
x
1.2
производст-
венного
персонала
чел.
x
1.3
вспомогательного
персонала
(водители,
технички и т.д.)
чел.
x
2
Численность по
штатному
расписанию, в
том числе:
чел.
2.1
административно-
управленческого
персонала
чел.
2.2
производст-
венного
персонала
чел.
2.3
вспомогательного
персонала
(водители,
технички и т.д.)
чел.
3
Среднемесячная
заработная
плата, в том
числе:
тыс. тенге
3.1
административно-
управленческого
персонала
тыс. тенге
3.2
производст-
венного
персонала
тыс. тенге
3.3
вспомогательного
персонала
(водители,
технички и т.д.)
тыс. тенге
4
Фонд оплаты
труда, в том
числе:
тыс. тенге
4.1
административно-
управленческого персонала
тыс. тенге
4.2
производст-
венного
персонала
тыс. тенге
4.3
вспомогательного
персонала
(водители,
технички и т.д.)
тыс. тенге
5
Премирование
по результатам
работы, в том
числе:
тыс. тенге
5.1
административно-
управленческого
персонала
тыс. тенге
5.2
производст-
венного
персонала
тыс. тенге
5.3
вспомогательного
персонала
(водители,
технички и т.д.)
тыс. тенге
6
Оказание
материальной
помощи, в том
числе:
тыс. тенге
6.1
административно-
управленческому
персоналу
тыс. тенге
6.2
производст-
венному
персоналу
тыс. тенге
6.3
вспомогательному
персоналу
(водители,
технички и т.д.)
тыс. тенге
7
Количество
работников,
охваченных
системой
обучения,
повышения
квалификации,
в том числе:
чел.
7.1
административно-
управленческого
персонала
чел.
7.2
производст-
венного
персонала
чел.
8
Затраты на
обучение,
повышение
квалификации,
в том числе:
тыс. тенге
8.1
административно-
управленческого
персонала
тыс. тенге
8.2
производст-
венного
персонала
тыс. тенге
9
Создание новых
рабочих мест,
в том числе:
ед.
9.1
административно-
управленческий
персонал
ед.
9.2
производственный
персонал
ед.
10
Расходы по
медицинскому
обслуживанию,
в том числе:
тыс. тенге