"Геодезиялық пункттерді бұзуға немесе қайта салуға (ауыстыруға) рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі төрағасының 2012 жылғы 05 желтоқсандағы № 225-ОД Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 24 желтоқсанда № 8214 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің 2014 жылғы 26 маусымдағы № 187/НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Өңірлік даму министрінің 26.06.2014 № 187/НҚ бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Геодезиялық пункттердi бұзуға немесе қайта салуға (ауыстыру) рұқсат беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің геодезия, картография және геодезиялық бақылау департаменті (Д.Б. Тажединов) заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми жариялануын және Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің ресми интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі Төрағасының орынбасары Б.Ә. Смағұловқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                           Қ. Отаров
Қазақстан Республикасының
Жер ресурстарын басқару Агенттігі
төрағасының
2012 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 225-ОД бұйрығымен бекітілген
«Геодезиялық пункттердi бұзуға немесе қайта салуға (ауыстыруға)
рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Геодезиялық пункттердi бұзуға немесе қайта салуға (ауыстыруға) рұқсат беру» мемлекеттік қызметтің регламенті (бұдан әрі - регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына, «Геодезиялық және картографиялық қызмет саласындағы мемлекеттiк қадағалауды жүзеге асыру ережесiн, Қазақстан Республикасы Ұлттық картографиялық-геодезиялық қорының құжаттарын қалыптастыру, жинау, сақтау және пайдалану ережесiн, Геодезиялық пункттерді қорғау туралы ереженi бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 23 маусымдағы № 593 қаулысымен, сондай-ақ «Геодезиялық пункттердi бұзуға немесе қайта салуға (ауыстыруға) рұқсат беру» мемлекеттік қызметінің стандарты (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 қаулысымен бекітілген негізінде көрсетіледі.

Об утверждении Регламента оказания государственной услуги "Выдача разрешения на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами от 5 декабря 2012 года № 225-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 декабря 2012 года № 8214. Утратил силу приказом Министра регионального развития Республики Казахстан от 26 июня 2014 года № 187/ОД
Сноска. Утратил силу приказом Министра регионального развития РК от 26.06.2014 № 187/ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент оказания государственной услуги «Выдача разрешения на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов».
2. Департаменту геодезии, картографии и геодезического контроля Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами (Тажединов Д.Б.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, официальное опубликование после его государственной регистрации и размещение на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами Смагулова Б.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель                               К. Отаров
Утвержден приказом
председателя Агентства
Республики Казахстан
по управлению земельными ресурсами
от 5 декабря 2012 года № 225-ОД
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешения на снос или перезакладку (перенос)
геодезических пунктов»
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Выдача разрешения на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов» (далее - регламент) разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановления Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2003 года № 593 «Об утверждении Правил осуществления государственного надзора в области геодезической и картографической деятельности, Правил формирования, сбора, хранения и использования документов Национального картографо-геодезического фонда Республики Казахстан, Правил об охране геодезических пунктов», а также в соответствии со Стандартом государственной услуги «Выдача разрешения на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Выдача разрешения на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов» (далее - Стандарт).

2. Осы регламентте мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) геодезиялық пункт-орны белгiленген жерге (немесе жердегi құрылысқа) орнатылған орталығымен және оның үстiне тұрғызылған құрылыспен (белгiмен) белгiленген геодезиялық желi пунктi;
2) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) - мемлекеттік қызметті көрсету барысына қатысатын лауазымды тұлға;
3) тұтынушы-мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлғалар.
3. «Геодезиялық пункттердi бұзуға немесе қайта салуға (ауыстыруға) рұқсат беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару Агенттігі (бұдан әрі - уәкілетті орган) жүзеге асырады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі қағаз тасығышта Геодезиялық пункттердi бұзуға немесе қайта салуға (ауыстыруға) рұқсат (бұдан әрі – рұқсат) беру немесе хат түрінде бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі ведомстволық бағынысты ұйымдардың қатысуы қарастырылған.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, уәкілетті органның жұмысы тәртібіне сәйкес сағат 9-00-ден бастап, 18-30-ға дейін күн сайын көрсетіледі, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін. Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетiлген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету сұрағы бойынша, оны алу үшін қажетті құжаттар туралы ақпарат уәкілетті органмен мына мекенжай бойынша ұсынылады: Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 10-үй, 12-кіреберіс, № 253-кабинет, тел.: 8 (7172) 74-24-74 немесе www.auzr.kz сайтында.
10. Мемлекеттік қызмет Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 10 үй, 12 кіреберіс, № 510 кабинет, тел.: 8 (7172) 74-24-40 мекен-жайы бойынша көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттарды өткізуі тиіс.
12. Стандарттың 16-тармағында көзделген жағдайларда, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-қимыл
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
13. Мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімдері мен кезеңдері:
1) Уәкілетті органның ұйымдастыру-бақылау жұмысы және құжаттарды қамтамасыз ету басқармасы (бұдан әрі - басқарма) қоса берілген құжаттары бар өтініш түскен күні тексеріп бас тарту туралы негіз болмаған жағдайда құжаттарды уәкілетті органның басшылығына тапсырады.

2. В настоящем регламенте используются следующие понятия:
1) геодезический пункт-пункт геодезической сети, отмеченный на местности заложенным в землю (или в сооружениях на земле) центром и возведенным над ним сооружением (знаком);
2) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - должностные лица, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги;
3) потребитель-физические и юридические лица, которым оказывается государственная услуга.
3. Государственная услуга «Выдача разрешения на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов» (далее - государственная услуга) оказывается Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами (далее - уполномоченный орган).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача разрешения на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов (далее – разрешение), либо мотивированный ответ об отказе в выдаче разрешения в письменном виде.
7. В процессе оказания государственной услуги предусмотрено участие подведомственных организаций.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Государственная услуга оказывается ежедневно в соответствии с графиком работы уполномоченного органа за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Информация по вопросам оказания государственной услуги, необходимых документов для ее получения предоставляется уполномоченным органом по адресу: город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом 10, 12 подъезд, кабинет № 253, тел: 8 (7172) 74-24-74 или на сайте www.auzr.kz
10. Государственная услуга оказывается по адресу: город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом 10, 12 подъезд, кабинет № 510, тел: 8 (7172) 74-24-40.
11. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы согласно пункту 11 Стандарта.
12. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, предусмотренных пунктом 16 Стандарта.
3. Описание порядка действия (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. Этапы и сроки оказания государственной услуги:
1) Управление организационно-контрольной работы и документационного обеспечения (далее -Управление) уполномоченного органа в день поступления проверяет и регистрирует заявку с прилагаемыми документами, в случае отсутствия основания для отказа передает документы руководству уполномоченного органа;

2) Уәкілетті органның басшылығы өтініш түскен күні бұрыштама қойып, қоса берілген құжаттары бар өтінішті Геодезия, картография және геодезиялық бақылау департаментінің (бұдан әрі - Департамент) басшысына тапсырады.
3) Департаменттің басшысы қоса берілген құжаттары бар өтінішті түскен күні жауапты орындаушыға тапсырады.
4) Департаменттің жауапты орындаушысы 5 жұмыс күні ішінде құжаттардың тізімін анықтайды және Стандарттың 11-тармағында бекітілген талаптарға сәйкес өтініште көрсетілген аумақтың орналасқан жерін ескере отырып мамандандырылған кәсіпорынға өтінішті тапсырады.

2) руководство уполномоченного органа в день поступления заявки налагает резолюцию, передает заявку с прилагаемыми документами руководителю Департамента геодезии, картографии и геодезического контроля (далее - Департамент);
3) руководитель Департамента в день поступления налагает резолюцию, передает заявку с прилагаемыми документами ответственному исполнителю;
4) ответственный исполнитель Департамента в течение 5 рабочих дней определяет перечень документов и соответствие их установленным требованиям пункта 11 Стандарта, передает заявку в специализированное предприятие, с учетом территориального нахождения объекта обозначенного в заявке;

5) Мамандандырылған кәсіпорын 15 жұмыс күні ішінде жергілікті жерге барып акт құрастырып және геодезиялық пунктті тексеріп уәкілетті органға жібереді.
6) Департаменттің жауапты орындаушысы 2 жұмыс күні ішінде актіні тексеріп, бас тартуға негіз болмаған жағдайда рұқсатты тіркеп, рәсімдеп тұтынушыға рұқсатты береді, уәкілетті органның басқармасына беруге тапсырады.
7) Уәкілетті органның басқармасы департаменттің жауапты орындаушысынан рұқсатты түскен күні қабылдап мемлекеттік қызмет тұтынушысына жібереді немесе тапсырады.

5) специализированное предприятие, в течение 15 рабочих дней составляет акт с выездом на местность и обследования геодезического пункта, передает в уполномоченный орган;
6) ответственный исполнитель Департамента в течение 2 рабочих дней проверяет акт, в случае отсутствия оснований для отказа дает разрешение, регистрирует и оформляет разрешение, передает для выдачи потребителю в Управление;
7) Управление уполномоченного органа в день поступления разрешения от ответственного исполнителя Департамента направляет, либо вручает разрешение потребителю государственной услуги.

14. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде мынадай ҚФБ жұмылдырылған:
1) уәкілетті органның Басқармасы;
2) уәкілетті органның басшылығы;
3) Геодезиялық пункттердi бұзуға немесе қайта салуға (ауыстыруға) рұқсат беру туралы өтінішті қарастыру бойынша, уәкілетті органның Департамент басшысы;
4) Геодезиялық пункттердi бұзуға немесе қайта салуға (ауыстыруға) рұқсат беруге өтінішті қарастыру бойынша уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы;

14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) управление уполномоченного органа;
2) руководство уполномоченного органа;
3) руководитель Департамента уполномоченного органа по рассмотрению заявки, о выдаче разрешения на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа по рассмотрению заявки, о выдаче разрешения на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов.

5) мамандандырылған кәсіпорын.
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекетті орындау мерзімін көрсете отырып, ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттерінің реті мен өзара іс-қимыл жасасуының кестелік сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшада келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды реті мен ҚФБ-ның арасындағы өзара байланыстың сызбасы осы регламентке 2-қосымшада келтірілген.
«Геодезиялық пункттердi бұзуға немесе қайта салуға
(ауыстыруға) рұқсат беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
ҚФБ әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің
сипаттамасы және өзара іс-қимылы
Негізгі үдерістің іс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
4
5
6
7
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басқармасы
Уәкілетті органның басшысы
Департаменттің басшысы
Департаменттің жауапты орындаушысы
Мамандандырылған кәсіпорындар
Департаменттің жауапты орындаушысы
Уәкілетті органның басқармасы
3
Іс-қимылдардың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
қоса берілген құжаттары бар өтінішті тексереді және тіркейді
бұрыштама қояды
Бұрыштама қояды
құжаттардың тізілімін анықтайды және Стандарттың 11-тармағында бекітілген талаптарға сәйкес
жергілікті жерге барып акт құрастырады және геодезиялық пунктті тексереді
актіні тексеріп, бас тартуға негіз болмаған жағдайда рұқсатты тіркеп, рәсімдейді
Департаменттің жауапты орындаушысынан рұқсатты қабылдайды
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешім)
қарсылыққа негіз болмаған жағдайда құжаттарды уәкілетті органның басшылығына тапсырады
қоса берілген құжаттары бар өтінішті Департаменттің басшысына береді
қоса берілген құжаттары бар өтінішті түскен күні жауапты орындаушыға тапсырады
өтініште көрсетілген аумақтың орналасқан жерін ескере отырып мамандандырылған кәсіпорынға өтінішті тапсырады
уәкілетті органға береді
рұқсатты тіркеп, рәсімдеп тұтынушыға рұқсатты береді
рұқсатты мемлекеттік қызметтің тұтынушысына жібереді немесе тапсырады.
5
Орындалу мерзімі
түскен күні
түскен күні
түскен күні
5 жұмыс күні ішінде
15 жұмыс күні ішінде
2 жұмыс күні ішінде
түскен күні
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2 бағана
3 бағана
4 бағана
5 бағана
6 бағана
7 бағана
«Геодезиялық пункттердi бұзуға немесе қайта салуға
(ауыстыруға) рұқсат беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету процесі

5) специализированное предприятие
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
16. Схема взаимосвязи между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на снос или перезакладку
(перенос) геодезических пунктов»
Описание последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур) СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
дейст-
вия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наиме-
нование
СФЕ
Управ-
ление
уполно-
мочен-
ного
органа
Руководст-
во упол-
номочен-
ного
органа
Руково-
дитель
Департа-
мента
Ответст-
венный
исполни-
тель
Департа-
мента
Специали-
зированное
предприя-
тие
Ответст-
венный
исполни-
тель
Департа-
мента
Управление
уполномо-
ченного
органа
3
Наиме-
нование
дейст-
вия
(про-
цесса,
проце-
дуры
опера-
ции) и
их опи-
сание
проверя-
ет и
регис-
трирует
заявку с
прила-
гаемыми
докумен-
тами
налагает
резолюцию
налагает
резолюцию
опреде-
ляет
перечень
докумен-
тов и
соответ-
ствие их
установ-
ленным
требо-
ваниям
п. 11
Стандарта
состав-
ляет акт с
выездом на
местность
и обсле-
дования
геодези-
ческого
пункта
проверя-
ет акт, в
случае
отсут-
ствия
оснований
для
отказа
дает
разре-
шение
принимает
разре-
шение от
ответст-
венного
исполни-
теля
Департа-
мента
4
Форма
завер-
шения
(дан-
ные,
доку-
мент,
органи-
зацион-
но-рас-
поряди-
тельное
реше-
ние)
в случае
отсутст-
вия
основа-
ния для
отказа
передает
доку-
менты
руко-
водству
уполно-
мочен-
ного
органа
передает
заявку с
прилага-
емыми
докумен-
тами
руково-
дителю
Департа-
мента
передает
заявку с
прила-
гаемыми
докумен-
тами
ответст-
венному
испол-
нителю
Департа-
мента
передает
заявку в
специали-
зирован-
ное пред-
приятие,
с учетом
террито-
риального
нахожде-
ния
объекта
обозна-
ченного в
заявке
передает в
уполномо-
ченный
орган
регист-
рирует и
оформляет
разреше-
ние,
пере-
дает для
выдачи
потреби-
телю в
Управле-
ние
направ-
ляет, либо
вручает
разрешение
потреби-
телю
государст-
венной
услуги
5
Сроки
испол-
нения
в день
поступ-
ления
в день
поступ-
ления
в день
поступ-
ления
в течение
5 рабочих
дней
в течение
15 рабочих
дней
в течение
2 рабочих
дней
в день
поступ-
ления
6
Номер
следую-
щего
дейст-
вия
2
колонка
3 колонка
4 колонка
5 колонка
6 колонка
7 колонка
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на снос или перезакладку
(перенос) геодезических пунктов»
Процесс оказания государственной услуги