Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқасын беру электрондық мемлекеттiк қызмет көрсетудiң регламентiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 848 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 26 желтоқсанда № 8242 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2014 жылғы 19 наурыздағы № 144 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 19.03.2014 № 144 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабына, «Электрондық мемлекеттiк қызметтiң үлгi регламентiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 26 қазандағы № 1116 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған «Медициналық қызметке лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқасын беру» электрондық мемлекеттiк қызмет регламентi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті (Д.С. Есімов):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тiркеуден өткеннен кейiн Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң Заң қызметi департаментi (Ж.Ж. Данаева) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн заңнамада белгiленген тәртiппен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсiн.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрi Е.Ә. Байжүнiсовке жүктелсiн.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрi                        С. Қайырбекова
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация
министрі
А. Жұмағалиев__________
19 желтоқсан 2012 ж.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрiнiң
2012 жылғы 7 желтоқсандағы
№ 848 бұйрығымен
бекітілген
«Медициналық қызметке лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Электрондық мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеттің аумақтық бөлімшелері, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау комитеті және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – қызмет берушілер) баламалы негізде Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық), сондай-ақ «электрондық үкімет» www.e.gov.kz веб-порталы немесе «Е-лицензиялау» www.elicense.kz веб-порталы арқылы (бұдан әрі - ЭҮП) көрсетеді.

Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 07 декабря 2012 года № 848. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2012 года № 8242. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 марта 2014 года № 144.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 19.03.2014 № 144 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации", постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2010 № 1116 "Об утверждении Типового регламента электронной государственной услуги", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент электронной государственной услуги ""Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность".
2. Комитету контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Есимов Д.С.):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа обеспечить его размещение на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Департаменту юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Данаева Ж.Ж.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Байжунусова Э.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
С. Каирбекова
"СОГЛАСОВАНО"
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
____________________ А. Жумагалиев
19 декабря 2012 г.
Утвержден
приказом Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 7 декабря 2012 года № 848
Регламент электронной государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
медицинскую деятельность"
1.Общие положения
1. Электронная государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан, Комитетом государственного санитарно - эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальными подразделениями (далее – услугодатели) на альтернативной основе через Центры обслуживания населения (далее – Центр), а также через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее – ПЭП).

2. Электрондық мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – мемелекеттік қызмет) «Медициналық қызмет саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 10 қыркүйектегі № 1173 қаулысымен бекітілген «Медициналық қызметке лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметтің автоматтандырылу деңгейі: ішінара автоматтандырылған (медиа-бөліктері бар электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Мемлекеттік қызмет көрсету түрлері: транзакциялы.
5. Осы регламентте пайдаланылатын түсініктер мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе (АЖ) - аппараттық-бағдарламалық кешенді пайдалана отырып сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, беруге және ұсыну үшін арналған жүйе;
2) «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ) – берілген, қайта ресімделген, тоқтата тұрылған, қайта жаңғыртылған және қолданылуы тоқтатылған лицензиялар, сондай-ақ лицензиар беретін лицензияның сәйкестендіру нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын қызметтің лицензияланатын түрін (кіші түрін) жүзеге асыратын лицензиат филиалдары, өкілдіктері (объектілері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйе;
3) «электрондық үкімет» шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) - электрондық қызметті іске асыру шеңберінде «электрондық үкімет» ақпараттық жүйесін ықпалдастыру үшін арналған ақпараттық жүйе;
4) «электрондық үкімет» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) - жеке және заңды тұлғалардың төлемдерін жүзеге асыру кезінде екінші деңгейлі банктердің банктік операциялардың жекелеген түрін жүзеге асыратын, ұйымдардың және «электрондық үкіметтің» ақпараттық жүйелерінің арасындағы өзара іс-қимылды қамтамасыз ету үшін арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйе;
5) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік дерекқоры (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) - ақпаратты автоматтандырылған жинау, сақтау және өңдеу үшін Қазақстан Республикасында жеке тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу мақсатында жеке сәйкестендіру нөмірінің Ұлттық тіркелімін құру және олар туралы өзекті және дәйекті мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес олардың құзыреті шеңберінде басқа да субъектілерге ұсыну үшін арналған ақпараттық жүйе;
6) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік дерекқоры (бұдан әрі – ЗТ МДҚ) -ақпаратты автоматтандырылған жинау, сақтау және өңдеу үшін Қазақстан Республикасында заңды тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу мақсатында жеке сәйкестендіру нөмірінің Ұлттық тіркелімін құру және олар туралы жаңартылған және дәйекті мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес олардың құзыреті шеңберінде басқа да субъектілерге беру үшін арналған ақпараттық жүйе;

2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на медицинскую деятельность" (далее – государственная услуга), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 2012 года № 1173 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере медицинской деятельности" (далее – стандарт).
3. Степень автоматизации государственной услуги: частично автоматизированная (государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте:
1) информационная система (далее – ИС) - система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
2) веб–портал "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование") - информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами;
3) шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг;
4) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) -автоматизированная информационная система, предназначенная для обеспечения взаимодействия между информационными системами банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и "электронного правительства" при осуществлении платежей физических и юридических лиц;
5) государственная база данных "Физические лица" (далее – ГБД ФЛ) - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
6) государственная база данных "Юридические лица" (далее – ГБД ЮЛ) - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

7) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) - жеке тұлға үшін, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде қызметті жүзеге асыратын дара кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
8) бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) - заңды тұлға (филиал мен өкілдікке) және бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметін жүзеге асыратын дара кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
9) мемлекеттік қызметті алушы - оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оны пайдаланатын субъект;
10) транзакциялық қызмет - электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдана отырып, өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды ұсыну бойынша қызмет;
11) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен дайындалған және электрондық құжаттың дәйектілігін, оның тиістілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдардың жиынтығы;
12) электрондық құжат - ақпарат электрондық-цифрлық нысанда ұсынылған және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
13) электрондық мемлекеттік қызмет - ақпараттық технологияларды қолдана отырып, электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
14) электрондық лицензия - ақпараттық технологияларды пайдалана отырып, ресімделетін және берілетін, қағаз тасығыштағы лицензиямен теңесетін электрондық құжат түріндегі лицензия;
15) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) - қызмет көрсету процесіне қатысатын қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі;
16) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ХҚО АЖ) - халыққа (жеке және заңды тұлғаларға), сондай-ақ тиісті мемлекеттік органдар арқылы қызмет көрсету процесін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
6. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы қадамдық әрекеттер және шешімдер (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл № 1 диаграммасы):
1) мемлекеттік қызметті алушы ЭҮП тіркелуді тұтынушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады) жүзеге асырады;
2) 1-процесс - ЭЦҚ тіркеу куәлігінің мемлекеттік қызметті алушы компьютерінің интернет-браузеріне тіркеу, мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызметті алушы ЭҮП паролін енгізу процесі (іске қосу процесі);

7) индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) - уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
8) бизнес–идентификационный номер (далее – БИН) - уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства;
9) получатель государственной услуги - обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
10) транзакционная услуга - услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
11) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) - набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
12) электронный документ - документ, в котором информация представлена в электронно–цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
13) электронная государственная услуга - государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
14) электронная лицензия - лицензия в форме электронного документа, оформляемая и выдаваемая с использованием информационных технологий, равнозначная лицензии на бумажном носителе;
15) структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) - перечень структурных подразделений услугодателя, которые участвуют в процессе оказания услуги;
16) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан (далее – ИС ЦОН) - информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через Центры, а также соответствующими государственными органами.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 1 к настоящему регламенту:
1) получатель государственной услуги осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера получателя государственной услуги (осуществляется для незарегистрированных получателей государственной услуги на ПЭП);
2) процесс 1 - прикрепление в интернет-браузер компьютера получателя государственной услуги регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем государственной услуги пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;

3) 1-шарт - ЭҮП тіркелген тұтынушы туралы мәліметтің дұрыстығын логин (ЖСН/БСН) және пароль арқылы тексеру;
4) 2-процесс – мемлекеттік қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты іске қосудан бас тарту жөнінде ЭҮП-мен хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-процесс - мемлекеттік қызметті алушының қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және электрондық түрде қажетті құжаттардың сұратуына тіркелген оның құрылымдық және форматтық талаптарын ескере отырып, мемлекеттік қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізу);
6) 4-процесс - ЭТҮШ-ке қызметке ақы төлеу, одан кейін осы ақпарат «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ түседі;
7) 2-шарт - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қызмет көрсетуге төлем жүргізу фактісін тексеру;
8) 5-процесс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қызмет көрсетуге төлем жүргізілмеуіне байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-процесс - мемлекеттік қызметті алушының сұратуды (қол қоюды) куәландыру үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт - ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және қайтарылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сұратуда көрсетілген ЖСН/БСН көрсетілген ЭЦҚ тіркеу куәлігінде ЖСН/БСН сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін ЭҮП-да тексеру;
11) 7-процесс - мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқасының расталмауына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-процесс - қызмет көрсетуге арналған сұранымның толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
13) 9-процесс - электрондық құжатты (мемлекеттік қызметті алушының сұратуын) «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да тіркеу және сұратуды «Е лицензиялау» МДҚ АЖ-да өңдеу;
14) 4-шарт - қызметті ұсынушының мемлекеттік қызметті алушының лицензия беруге арналған біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеру;
15) 10-процесс - мемлекеттік қызметті алушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да бұзушылықтарының болуына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
16) 11-процесс - мемлекеттік қызметті алушының ЭҮП қалыптастырған қызмет нәтижесін (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат қызметті ұсынушының уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады.
7. Қызметті ұсынушы арқылы кезеңдік әрекеттер және шешімдер (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттің № 2 диаграммасы) осы регламентке 1-қосымшада келтірілген:

3) условие 1 - проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном получателе государственной услуги через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 - формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя государственной услуги;
5) процесс 3 - выбор получателем государственной услуги, вывод на экранные формы запроса для оказания услуги и заполнение получателем государственной услуги формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 - оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД "Е-лицензирование";
7) условие 2 - проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) процесс 6 - выбор получателем государственной услуги регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 - проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя государственной услуги;
12) процесс 8 - удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя государственной услуги заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 - регистрация электронного документа (запроса получателя государственной услуги) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
14) условие 4 - проверка услугодателем соответствия получателя государственной услуги квалификационным требованиям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя государственной услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
16) процесс 11 - получение получателем государственной услуги результата услуги (электронная лицензия), сформированной ПЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 1 к настоящему регламенту:

1) 1-процесс - Мемлекеттік қызмет көрсету үшін «Е-дицензиялау» МДҚ АЖ-ға қызмет ұсынушының паролін енгізу (іске қосу процесі);
2) 1-шарт - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да тіркелген тұтынушы туралы мәліметтің дұрыстығын логин (ЖСН/БСН) және пароль арқылы тексеру;
3) 2-процесс - қызмет ұсынушының қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты іске қосудан бас тарту жөнінде «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-мен хабарламаны қалыптастыру;
4) 3-процесс - қызмет ұсынушының қызметкерінің осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұраным нысанын экранға шығару және қызмет ұсынушының қызметкерінің мемлекеттік қызметті алушының сұранымын енгізуі;
5) 4-шарт - мемлекетік қызметті алушының деректері туралы сұранымды ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ жіберу;
6) 2-шарт - мемлекеттік қызметті алушының деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ болуын тексеру;
7) 5-процесс - ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да мемлекеттік қызмет алушының деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 6-процесс - қағаз түріндегі құжаттардың болуы туралы белгі бөлігінде сұрату нысанын толтыру және мемлекеттік қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттарды қызмет ұсынушыны қызметкерінің сканерлеуі және оларды сұрату нысанына қоса тіркелгені;
9) 7-процесс - сұранымды «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да тіркеу және сұратуды «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да өңдеу;
10) 3-шарт - қызметті ұсынушының мемлекеттік қызметті алушының біліктілік талаптарына және лицензия беруге арналған негіздерге сәйкестігін тексеру;
11) 8-процесс - мемлекеттік қызметті алушының деректерінде «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 9-процесс - мемлекеттік қызметті алушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ қалыптастырған қызмет нәтижесін (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат қызмет ұсынушының уәкілетті тұлғасы ұсынған ЭЦҚ –ны пайдалана отырып, қалыптастырады.
8. Орталық операторының кезеңдік әрекеті және Орталық арқылы шешімі (электрондық қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекетінің № 3 диаграммасы) осы регламентке 1-қосымшада келтірілген:
1) 1-процесс - қызмет көрсету үшін Орталық операторының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-не логинді және парольді енгізу процесі (іске қосу процесі);
2) 2-процесс - Орталық операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және қызметті Орталық операторының аталған мемлекеттік қызметті алушының деректерін енгізу;
3) 3-процесс - мемлекеттік қызметті алушының деректері туралы сұратуды ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ жіберу;

1) процесс 1 - ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
3) процесс 2 - формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 - выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных получателя государственной услуги;
5) процесс 4 - направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных получателя государственной услуги;
6) условие 2 - проверка наличия данных получателя государственной услуги в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 - формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя государственной услуги в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 - заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных получателем государственной услуги и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 - регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
10) условие 3 - проверка услугодателем соответствия получателя государственной услуги квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
11) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя государственной услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
12) процесс 9 - получение получателем государственной услуги результата услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП должностного лица услугодателя.
8. Пошаговые действия и решения оператора Центра через Центр (диаграмма № 3) функционального взаимодействия при оказании услуги приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 - ввод оператора Центра в ИС ГБД "Е-лицензирование" логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 - выбор оператором Центра услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Центра данных получателя государственной услуги;
3) процесс 3 - направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных получателя государственной услуги;

4) 1-шарт - мемлекеттік қызметті алушылардың деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ болуын тексеру;
5) 4-процесс - ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да мемлекеттік қызмет алушылардың деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5-процесс - Орталық операторының қағаз түріндегі туралы белгі бөлігінде сұраным нысанын толтыру құжаттардың болуы және мемлекеттік қызметті алушы ұсынған құжаттарды сканерлегені және оларды сұрату нысаны мен қызмет көрсетуге арналған сұратудың ЭЦҚ арқылы толтырылған нысандағы куәлігінің (енгізілген деректер) қоса тіркелгені;
7) 6-процесс - Орталық операторының ЭЦҚ куәландырған (қол қойылған) мемлекетік қызметті алушының электрондық құжатын (тұтынушы сұратуды) ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ жіберу;
8) 7-процесс - электрондық құжатты «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да тіркеу;
9) 2-шарт – мемлекеттік қызметті алушының стандарттың 11-қосымшасында көрсетілген құжаттарға және қызмет көрсетуге арналған негіздемесінде қоса беріліп отырған қызметті ұсынушыны тексеру (өңдеу);
10) 8-процесс - мемлекеттік қызметті алушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-дағы құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9-процесс - мемлекеттік қызметті алушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ қалыптастырған қызмет нәтижесін (электрондық лицензияны) Орталық операторы арқылы алу.
9. Қызметке сұратуды және жауапты толтырудың нысандары www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталында ұсынылған.
10. Мемлекеттік қызметті алушының электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұратудың орындалу деңгейін тексеру тәсілі: «электрондық үкімет» порталында «Қызметтерді алу тарихнамасы» деген бөлімде, сондай-ақ қызметті ұсынушыға немесе Орталыққа хабарласқан кезде.
11. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша қажетті ақпаратты және консультацияны call-орталықтың телефоны (1414) бойынша алуға болады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде
іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын ҚФБ:
1) қызметті ұсынушы;
2) Орталық қызметкері.
13. Әрбір іс-әрекетті орындау мерзімі көрсетілген әрбір іс-әрекеттің (рәсімнің, қызметтің, операцияның) жүйелігі мен әрекеттерінің мәтіндік кесте сипаттамалары осы регламентке 2-қосымшада келтірілген.
14. Іс-әрекеттің логикалық бірізділігі арасындағы өзара байланысты (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету процесінде) диаграмма олардың сипаттамаларына сәйкес осы регламентке 1-қосымшада келтірілген.
15. Осы регламентке 3-қосымшада хабарлама нысанын қоса алғанда электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері ұсынылуы (шығыс құжаты) тиіс сәйкесінше нысандардың, бланкілердің шаблондары ұсынылған.

4) условие 1 - проверка наличия данных получателя государственной услуги в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
5) процесс 4 - формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя государственной услуги в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) процесс 5 - заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных получателем государственной услуги, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса получателя государственной услуги) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в ИС ГБД "Е-лицензирование";
8) процесс 7 - регистрация электронного документа в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) условие 2 - проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 11 стандарта и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах получателя государственной услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
11) процесс 9 - получение получателя государственной услуги через оператора Центра результата услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование".
9. Формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены на веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz.
10. Способ проверки получателем государственной услуги статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале "электронного правительства" в разделе "История получения услуг", а также при обращении к услугодателю либо Центр.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) услугодатель;
2) сотрудник Центра.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 2 к настоящему регламенту.
14. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
15. В приложении 3 к настоящему регламенту представлены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги (выходной документ), включая формы уведомления.

16. Мемлекеттік қызметті алушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы регламентке 4-қосымшаға сәйкес сапа мен тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
17. Мемлекеттік қызметті алушылардың электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қойылатын талаптар:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік міндетін орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) кәсіби әдеп пен мәдениетті сақтау;
4) көрсетілетін қызмет туралы толық ақпарат беру;
5) ақпаратты қорғау және оның құпиялығы;
6) белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті алушы алмаған құжаттарының сақталуын қамтамасыз ету.
18. Қызмет көрсетудің техникалық шарттары:
1) Интернетке шығу;

16. Результаты оказания электронной государственной услуги получателям государственной услуги измеряются показателями качества и доступности в соответствии с анкетой по форме согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги получателями государственной услуги:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) законности при исполнении служебного долга;
3) соблюдения профессиональной этики и культуры;
4) представления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации;
6) обеспечения сохранности документов, которые получатель государственной услуги не получил в установленные сроки.
18. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в интернет;

2) электрондық лицензия берілетін тұлғада ЖСН/БСН болуы;
3) ЭҮП іске қосу;
4) Пайдаланушыда ЭҮП болуы;
5) банктік карточканың немесе екінші деңгейлі банктерде ағымды шоттың болуы.
Мемлекеттік қызметке лицензияны беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Қызмет беруші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
ХҚКО АЖ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде
функционалдық өзара іс-қимылдың № 3 диаграммасы
Шартты белгілер
Мемлекеттік қызметке лицензияны беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Іс-әрекеттің № (барысының, жұмыс ағынының)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
ҚФБ атауы
Алушы
ЭҮП
Алушы
ЭТҮШ
ЭҮП
Алушы
ЭҮП
Алушы
ЭҮП
ЭҮП
ЭҮП
Іс-әрекеттердің атауы (процестің, рәсімдердің, операцияның) және оның сипаттамасы
Тұтынушының компьютеріндегі интернет-браузерде ЭЦҚ тіркеу куәлігін тіркеу
Тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастырады
Қызметті таңдайды және электрондық нысандағы қажетті құжаттарды қоса тіркей отырып сұраным деректерін қалыптастырады
Қызметке ақы төлеу
Төлем жүргізілмегендігіне байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Сұранымды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ таңдау
Тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқасы расталмағандығына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
ЭЦҚ арқылы куәландырылған (қол қойылған) сұраным
Электрондық құжатты (тұтынушы сұранымды) «Е лицензиялау» МДҚ АЖ-да тіркеу және сұранымды «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да өңдеу;
Алушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-дағы деректерінде бұзушылықтарының болуына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Электрондық құжат (электрондық лицензия)
Аяқтау нысаны (мәлімет, құжат, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
Тұтынушының компьютеріндегі интернет-браузерге ЭЦҚ тіркеу куәлігінің тіркелген деректері
Тұтынушының деректеріндегі бұзушылықтарға байланысты бас тарту жөнінде хабарлама.
Қоса тіркелген құжаттары бар толтырылған өтініш жолдары
ЭТҮШ қалыптастырған қызметке ақы төлегендігі туралы түбіртек
Төлем жүргізілмегендігіне байланысты бас тарту туралы хабарлама
Сұранымды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ таңдалды
Бас тарту туралы хабарлама
ЭЦҚ қол қойылған сұраным
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да сұранымның тіркеу нөмірі (бірегей нөмір) және өтініш бойынша деңгейлер
МО уәкілеті ЭЦҚ қол қойған бас тарту туралы жауап
Электрондық лицензия
Орындау мерзімі
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
15 жұмыс күні
10–15 сек
10–15 сек
Келесі іс-әрекеттін нөмірі
2– егер осы тұтынушылардың деректерінде бұзушылықтар болса;
3–егер іске қосу ойдағыдай өтпесе
-
4

2) наличие ИИН/БИН у лица, которому выдается электронная лицензия;
3) авторизация ПЭП;
4) наличие у пользователя ЭЦП;
5) наличие банковской карточки или текущего счета в банке второго уровня.
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
медицинскую деятельность"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ИС ЦОН
Условные обозначения:
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
медицинскую деятельность"
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
2
Наименование СФЕ
Получатель
ПЭП
Получатель
ПШЭП
ПЭП
Получатель
ПЭП
Получатель
ПЭП
ПЭП
ПЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с нарушениями в данных получателя
Выбирает услугу и формирует данные запроса прикреплением необходимых документов в электронном виде
Оплата услуги
Формирует сообщение об отказе в связи с отсутствием оплаты
Выбор ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
Формирует сообщения об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя
Удостоверение (подписание) запрос посредством ЭЦП
Регистрация электронного документа заявление (запроса получателя) в ИС "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС "Е-лицензирование"
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющими нарушениями в данных получателя в ИС "Е-лицензирование"
Электронный документ (электронная лицензия)
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Прикреплены данные в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП
Сообщение об отказе в связи с нарушениями в данных получателя
Заполненные поля заявления с прикрепленными документами
Квитанция об оплате услуги. сформированная ПШЭП
Сообщение об отказе в связи с отсутствием оплаты
Выбрана ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
Сообщение об отказе
Запрос, подписанный ЭЦП
Регистрационный (уникальный) номер запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и статусы по заявлению
Ответ об отказе, подписанный ЭЦП уполномоченного ГО
Электронная лицензия
5
Сроки исполнения
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
15 рабочих дней
10–15 сек
10–15 сек
6
Номер следующего действия
2– если есть нарушения в данных получателя; 3–если авторизация прошла успешно
4

5 – егер төлемесе, 6 – егер төлесе
-
7
8 – егер ЭЦҚ қателік болса, 9 – егер ЭЦҚ қателік болмаса
-
10 - қызметті ұсынушының алушының біліктілік талаптарына және лицензия беруге арналған негізділігіне сәйкестігін тексеру
-
2-кесте. Қызмет ұсынушы арқылы ҚФБ іс-қимылының сипаттамасы
Іс-әрекеттің № (барысы, жұмыс ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ҚФБ атауы
Қызмет ұсынушы
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ
Қызмет ұсынушы
ЖК МДҚ, ЗТ МДҚ
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ
Қызмет ұсынушы
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ
Қызмет ұсынушы
Іс-әрекеттердің атауы (процестің, рәсімдердің, операцияның) және оның сипаттамасы
«Е-дицензиялау» МДҚ АЖ іске қосылады
Қызмет ұсынушының қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты іске қосудан бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастырады
Қызмет ұсынушының қызметкерінің қызметті таңдауы
Алушының деректері туралы сұранымды ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ жіберу
ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да алушының деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру
Құжаттарды қоса тіркей отырып сұранымның санын толтыру
Электрондық сұранымды «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да тіркеу және сұранымды «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да өңдеу;
Алушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да бұзушылықтарына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық құжат (электрондық лицензия)
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-басқарушылық шешім)
«Е-дицензиялау» МДҚ АЖ іске қосу өтті немесе өткен жоқ
Қызмет ұсынушының қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты іске қосудан бас тарту жөнінде хабарлама
Қызмет ұсынушының қызметкері тиісті қызметті таңдады
Алушының деректерінің ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ тексеруге арналған сұрату
ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да алушының деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама
Құжаттарды қоса тіркей отырып толтырылған сұратудың нысаны
Электрондық сұраным «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да тіркелді және қызметті «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да өңдеу
Алушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да бұзушылықтарына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарлама
Электрондық лицензия
Орындау мерзімі
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
15 жұмыс күні
10-15 сек
10–15 сек
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
1 - «Е-дицензиялау» МДҚ АЖ-де тіркелген алушы туралы деректің түпнұсқалығын қызмет ұсынушының қызметкерінің логині және парольі арқылы тексеру
-
3

5 – если не оплатил, 6 – если оплатил
7
8– если в ЭЦП ошибка, 9 – если ЭЦП без ошибки
-
10-проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
Услугодатель
ИС ГБД "Е-лицензирование"
Услугодатель
ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ
ИС ГБД "Е-лицензирование"
Услугодатель
ИС ГБД "Е-лицензирование"
ИС ГБД "Е-лицензирование"
Услугодатель
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ИС ГБД "Е-лицензирование"
Формирует сообщение об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника услугодателя
Выбор сотрудником услугодателя услуги
Направление запроса на проверку данных получателя в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ
Формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ
Заполнение формы запроса с прикреплением документов
Регистрация электронного документа в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с нарушениями в данных получателя в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Электронный документ (электронная лицензия
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Пройдена или не пройдена авторизация га ИС ГБД "Е-лицензирование"
Сообщение об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника услугодателя
Сделан выбор соответствующей услуги сотрудником услогодателя
Запрос на проверку данных получателя в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ
Сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ
Заполненная форма запроса с прикрепленными документами
Зарегистрирован электронный документ в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Сообщение об отказе в запрашиваемой услуге в связи с нарушениями в данных получателя в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Электронная лицензия
5
Сроки исполнения
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
15 рабочих дней
10-15 сек
10–15 сек
6
Номер следующего действия
1 - Проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных логина и пароля сотрудника услугодателя
-
3

4 – егер алушы деректерінде бұзушылықтар болса; 5–егер іске қосу ойдағыдай өтсе
-
-
8 – егер «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да сұраным бойынша деректер болмаса;
9 – егер сұраным бойынша деректер табылса
3-кесте. ХҚҚО ҚФБ арқылы іс-әрекетінің сипаттамасы
Іс-әрекеттің № (барысы, жұмыс ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ҚФБ атауы
Орталық операторы
Орталық операторы
Орталық операторы
ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ
Қызметті ұсынушы
Қызметті ұсынушы
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ
Іс-әрекеттердің атауы (процестің, рәсімдердің, операцияның) және оның сипаттамасы
«Е-дицензиялау» МДҚ АЖ іске қосылады
Қызмет ұсынушының қызметкерінің қызметті таңдауы
Алушының деректері туралы сұранымды ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ жіберу
Алушының деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру
Құжаттарды қоса тіркей отырып және ЭЦҚ арқылы куәландыра отырып сұрату нысанын толтыру
Орталық операторы ЭЦҚ арқылы куәландырған сұратуды жіберу
Электрондық құжат «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да тіркелді және қызметті «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да өңдеу»
Алушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да бұзушылықтарына байланысты сұратылатын қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастырылды
Электрондық құжат (электрондық лицензия)
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
«Е-дицензиялау» МДҚ АЖ іске қосу өтті немесе өткен жоқ
Қызметті ұсынушының қызметтері тиісті қызметті таңдады
Алушының деректерді тексеруге ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ сұрату жіберілді
ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ-да алушының деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастырылды
Құжаттарды қоса тіркей отырып және ЭЦҚ арқылы куәландыра отырып толтырылған сұраным нысаны
Орталық операторы ЭЦҚ арқылы куәландырған сұраным жіберілді
Сұранымды өтініш бойынша нөмір беру жүйесіне тіркеу.
Сұратылатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Электронндық лицензия.
Орындау мерзімі
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
15 жұмыс күні
10–15 сек
10–15 сек
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
1 - «Е-дицензиялау» МДҚ АЖ-де тіркелген алушы туралы деректің түпнұсқалығын қызмет ұсынушының қызметкерінің логині және парольі арқылы тексеру
-
4
5 – егер алушы деректерінде бұзушылықтар болса; 6–егер іске қосу ойдағыдай өтсе
-
-
8 – егер «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да сұраным бойынша деректер болмаса;
9 – егер сұраным бойынша деректер табылса
-
-
Мемлекеттік қызметке лицензияны беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Қазақстан Республикасының
Елтаңбасы
Мемлекеттiк лицензия
20____ жылғы «____» ______________                      №________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(«Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес
лицензияланатын қызмет түрiнiң атауы)
__________________________________________________________ айналысуға
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, орналасқан жерi, БСН деректемесi/жеке
_________________________________________________________ берiлдi
тұлғаның ЖСН деректемесi, аты-жөнi толығымен)
Лицензия түрi _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
(«Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабына сәйкес)
Лицензияның қолданылуының ерекше шарттары
_____________________________________________________________________

4– если есть нарушения в данных получателя; 5–если авторизация прошла успешно
-
-
8– если в ИС ГБД "Е-лицензирование" отсутствуют данные по запросу, 9 – если данные по запросу найдены
Таблица 3. Описание действия СФЕ через ЦОН
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
Оператор центра
Оператор центра
Оператор центра
ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ
Услугодатель
Услугодатель
ИС ГБД "Е-лицензирование"
ИС ГБД "Е-лицензирование"
ИС ГБД "Е-лицензирование"
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ИС ГБД "Е-лицензирование"
Выбор сотрудником услугодателя услуги
Направление запроса на проверку данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных
Заполнение формы запроса с прикреплением документов и удостоверением посредством ЭЦП
Направление запроса удостоверенного посредством ЭЦП оператора центра
Зарегистрирован электронный документ в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Сформировано сообщение об отказе в запрашиваемой услуге в связи с нарушениями в данных получателя в ИС ГБД "Е-лицензирование"
Электронный документ (электронная лицензия)
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Пройдена или не пройдена авторизация га ИС ГБД "Е-лицензирование"
Сделан выбор соответствующей услуги сотрудником услогодателя.
Отправлен запрос на проверку данных получателя в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ
Сформировано сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных получателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ.
Заполнены формы запроса с прикрепленными документами удостоверено ЭЦП
Отправлен запрос удостоверенного посредством ЭЦП оператора центра
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Электронная лицензия.
5
Сроки исполнения
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
15 рабочих дней
10–15 сек
10–15 сек
6
Номер следующего действия
1 - Проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных логина и пароля сотрудника услугодателя
4
5– если есть нарушения в данных потребителя; 6–если авторизация прошла успешно
-
-
8– если в ИС ГБД "Е-лицензирование" отсутствуют данные по запросу, 9 – если данные по запросу найдены
-
-
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
медицинскую деятельность"
форма
Герб
Республики Казахстан
Государственная лицензия
"___"___________20__года № __________________
Выдана______________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, реквизиты БИН
____________________________________________________________________
юридического лица / полностью фамилия, имя, отчество, реквизиты ИИН
физического лица)
на занятие___________________________________________________________
(наименование лицензируемого вида деятельности
__________________________________________________________________
в соответствии с Законом Республики Казахстан "О лицензировании")
Вид лицензии______________________________________________________
___________________________________________________________________
(в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О лицензировании")
Особые условия действия лицензии_____________________________________
____________________________________________________________________

(«Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабына сәйкес)
Лицензиар ___________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
Басшы (уәкiлеттi адам) ______________________________________________
басшының (уәкiлеттi адамның) Т.А.Ә., қолы
Мөр орны
Берiлген орны ________________________
Үзiк сызықпен бөлiнген жыртылатын талон
Бақылау талоны
Лицензияның нөмiрi ______________________________________________
Облыс, қала
_________________________________________________________________
_________________________________________________________ берiлген
(заңды тұлғаның толық атауы, орналасқан жерi, БСН деректемесi/жеке
тұлғаның ЖСН деректемесi, аты-жөнi толығымен)
Қызмет түрi және (немесе) қызметтiң кiшi түрi _________________________________
_________________________________________________________________
_____________
Лицензиар
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(лицензияны берген орган)
Берiлген күнi «____» __________________ 20 ___ жыл
Басшы (уәкiлеттi адам)
_________________________________________________________________
(басшының (уәкiлеттi адамның) Т.А.Ә., қолы)
Жасыл түстi
нысан
Қазақстан Республикасының
Елтаңбасы
Мемлекеттiк лицензияға қосымша
Лицензияның нөмiрi _______ № ____________
Лицензияның берiлген күнi 20 __ жылғы ___ ______________
Лицензияланатын қызметтiң кiшi түрi (түрлерi) _______________________
_____________________________________________________________________
(«Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес
лицензияланатын қызметтiң кiшi түрiнiң атауы)
____________________________________________________________________
Лицензиат __________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, орналасқан жерi, БСН деректемесi/
жеке тұлғаның ЖСН деректемесi, тегі, аты, әкесінің аты толығымен)
____________________________________________________________________
Лицензиар ___________________________________________________________
(лицензияға қосымша берген органның толық атауы)
_____________________________________________________________________
Басшы (уәкiлеттi адам) ______________________________________________
басшының (уәкiлеттi адамның) Т.А.Ә., қолы
М.О.
Лицензияға қосымша берiлген күнi: 20 ___ жылғы ________________
Лицензияның қолданылу мерзiмi _________________________________
Лицензияға қосымша берiлген орны ______________________________
Мемлекеттік қызметке лицензияны беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің «сапа» және «қолжетімділік»
көрсеткіштерін айқындауға арналған сауалнама нысаны
_____________________________________
(қызметтің атауы)

(в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан "О лицензировании")
Лицензиар ________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
__________________________________________________________________
Руководитель (уполномоченное лицо)__________________________________
(Ф.И.О. руководителя (уполномоченного лица), подпись
Место печати
Место выдачи _____________________________
Отрывной талон с разделением пунктирной линии
Контрольный талон
Номер лицензии _____________________
область, город_________________________________________________
Выдана ________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, реквизиты БИН
юридического лица/полностью фамилия, имя, отчество, реквизиты
ИИН физического лица)
Вид деятельности и (или) подвид деятельности
_______________________________________________________________
_______________________________
Лицензиар _____________________________________________________
(орган, выдавший лицензию)
Дата выдачи
"____" __________________ 20 ___ года
Руководитель (уполномоченное лицо)
__________________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя (уполномоченного лица), подпись)
форма
Герб
Республики Казахстан
Приложение
к государственной лицензии Номер лицензии______________№__________________ Дата выдачи лицензии ________________20__года
Подвид(ы) лицензируемого вида деятельности___________________________
____________________________________________________________________
(наименование подвида лицензируемого вида деятельности в соответствии
с Законом Республики Казахстан "О лицензировании")
Лицензиат ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, реквизиты БИН
____________________________________________________________________
юридического лица / полностью фамилия, имя, отчество,
____________________________________________________________________
реквизиты ИИН физического лица)
Лицензиар ___________________________________________________________
(полное наименование органа, выдавшего приложение к лицензии)
____________________________________________________________________
Руководитель (уполномоченное лицо)___________________________________
(подпись, Ф.И.О. руководителя (уполномоченного лица)
Место печати
Дата выдачи приложения к лицензии ________________ 20__года
Срок действия лицензии ___________________________________
Место выдачи приложения к лицензии________________________
Приложение 4
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
медицинскую деятельность"
форма
Анкета для определения показателей
электронной государственной услуги: "качество" и "доступность" _____________________________________
(наименование услуги)

1. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің процесі мен сапасына қанағаттандыңыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) ішінара қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттандыңыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) ішінара қанағаттандым;
3) қанағаттандым.

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.