"Аэротүсірілім жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі Төрағасының 2012 жылғы 5 желтоқсандағы № 226-ОД және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 989 Бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 26 желтоқсанда № 8245 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің 2014 жылғы 26 маусымдағы № 187/НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Өңірлік даму министрінің 26.06.2014 № 187/НҚ бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған «Аэротүсірілім жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің геодезия, картография және геодезиялық бақылау департаменті (Д.Б. Тажединов) заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми жариялануын және Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің ресми интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі Төрағасының орынбасары Б.Ә. Смағұловқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы                   Қазақстан Республикасы
Жер ресурстарын басқару                  Қорғаныс министрі
агенттігі төрағасы                       _______ Ә. Жақсыбеков
____________ Қ. Отаров
Қазақстан Республикасының
Жер ресурстарын басқару
Агенттігі Төрағасының
2012 жылғы 5 желтоқсандағы № 226-ОД,
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс Министрінің
2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 989
бірлескен бұйрығымен бекітілген
«Аэротүсірілім жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру»
мемлекеттік қызметін көрсетудің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Аэротүсірілім жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру» мемлекеттік қызметтің регламенті (бұдан әрі - регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына, «Аэротүсірілім жұмыстарын жүргізуге рұқсаттарды тіркеу, есепке алу және беру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 4 маусымдағы № 530 қаулысымен, сондай-ақ «Аэротүсірілім жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру» мемлекеттік қызметінің стандарты (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 қаулысымен бекітілген негізінде көрсетіледі.

Об утверждении Регламента оказания государственной услуги "Выдача разрешения на проведение аэросъемочных работ"
Совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами от 5 декабря 2012 года № 226-ОД и Министра обороны Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 989. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2012 года № 8245. Утратил силу приказом Министра регионального развития Республики Казахстан от 26 июня 2014 года № 187/ОД
Сноска. Утратил силу приказом Министра регионального развития РК от 26.06.2014 № 187/ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент оказания государственной услуги «Выдача разрешения на проведение аэросъемочных работ».
2. Департаменту геодезии, картографии и геодезического контроля Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами (Тажединов Д.Б.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, официальное опубликование после его государственной регистрации и размещение на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами Смагулова Б.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по
управлению земельными ресурсами
_____________ К. Отаров
Министр обороны
Республики Казахстан
___________ А. Джаксыбеков
Утвержден
совместным приказом
Председателя Агентства
Республики Казахстан по управлению
земельными ресурсами
от 5 декабря 2012 года № 226-ОД
и Министра обороны
Республики Казахстан
от 24 декабря 2012 года № 989
Регламент оказания государственной услуги
«Выдача разрешения на проведение аэросъемочных работ»
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Выдача разрешения на проведение аэросъемочных работ» (далее - регламент) разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановления Правительства Республики Казахстан от 4 июня 2003 года № 530 «Об утверждении Правил регистрации, учета и выдачи разрешений на проведение аэросъемочных работ», а также в соответствии со Стандартом государственной услуги «Выдача разрешения на проведение аэросъемочных работ» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 «Об утверждении стандарта государственной услуги «Выдача разрешения на проведение аэросъемочных работ» (далее - Стандарт).

2. Осы регламентте мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) аэротүсірілім - жергілікті жерді электромагниттік толқындар спектрінің әр түрлі учаскелерінде жұмыс істейтін түсіру жүйелерін (ақпаратты қабылдағыштар) пайдалана отырып, ұшу аппараттарынан түсіру;
2) аэротүсірілім жұмыстары - ұшу-түсіру жұмыстарынан және деректерді өңдеуден тұратын жұмыстар;
3) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) – мемлекеттік қызметті көрсету барысына қатысатын лауазымды тұлға;
4) тұтынушы - мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке және заңды тұлғалар.
3. «Аэротүсірілім жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару Агенттігі (бұдан әрі - уәкілетті орган) жүзеге асырады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі қағаз тасығышта Аэротүсірілім жұмыстарын жүргізуге рұқсат (бұдан әрі - рұқсат) беру немесе хат түрінде бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігінің және (немесе) өзге мемлекеттік органдардың (бұдан әрі - мүдделі органдар) Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігін және қорғанысын қамтамасыз етуіне өз құзыреті шегінде қатысуы қарастырылған.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, уәкілетті органның жұмысы тәртібіне сәйкес сағат 9-00-ден бастап, 18-30-ға дейін күн сайын көрсетіледі, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін. Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетiлген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету сұрағы бойынша, оны алу үшін қажетті құжаттар туралы ақпарат уәкілетті органмен мына мекенжай бойынша ұсынылады: Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 10-үй, 12-кіреберіс, № 253-кабинет, тел.: 8 (7172) 74-24-74 немесе www.auzr.kz сайтында.
10. Мемлекеттік қызмет Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 10 үй, 12 кіреберіс, № 510 кабинет, тел.: 8 (7172) 74-24-40 мекен-жайы бойынша көрсетіледі.

2. В настоящем Регламенте используются следующие понятия:
1) аэросъемка - съемка местности с летательных аппаратов с использованием съемочных систем (приемников информации), работающих в различных участках спектра электромагнитных волн;
2) аэросъемочные работы - работы, состоящие из летно-съемочных работ и обработки данных;
3) структурно - функциональные единицы (далее - СФЕ) - должностные лица, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги;
4) потребитель - физические и юридические лица, которым оказывается государственная услуга.
3. Государственная услуга «Выдача разрешения на проведение аэросъемочных работ» (далее - государственная услуга) оказывается Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами (далее - уполномоченный орган).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача разрешения на проведение аэросъемочных работ (далее – разрешение), либо мотивированный ответ об отказе в выдаче разрешения на бумажном носителе.
7. В процессе оказания государственной услуги предусмотрено участие Министерства обороны Республики Казахстан и (или) иных государственных органов в интересах обеспечения обороны и национальной безопасности Республики Казахстан в пределах их компетенции, (далее - заинтересованные органы).
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Государственная услуга оказывается ежедневно в соответствии с графиком работы уполномоченного органа за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Информация по вопросам оказания государственной услуги, необходимых документов для ее получения предоставляется уполномоченным органом по адресу: город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом 10, 12 подъезд, кабинет № 253, тел: 8 (7172) 74-24-74 или на сайте www.auzr.kz
10. Государственная услуга оказывается по адресу: город Астана, район Есиль, улица Орынбор, дом 10, 12 подъезд, кабинет № 510, тел: 8 (7172) 74-24-40.

11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттарды өткізуі тиіс.
12. Стандарттың 16-тармағында көзделген жағдайларда, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-қимыл
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
13. Стандарттың 7-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызмет мерзімде көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде мынадай ҚФБ жұмылдырылған:

11. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы согласно пункту 11 Стандарта.
12. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, предусмотренных пунктом 16 Стандарта.
3. Описание порядка действия (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. Государственная услуга оказывается в сроки, указанные в пункте 7 Стандарта.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:

1) уәкілетті органның Басқармасы;
2) уәкілетті органның басшылығы;
3) аэротүсірілім жұмыстарын жүргізуге рұқсатты беру туралы өтінімді қарастыру бойынша, уәкілетті органның Департамент басшысы;
4) аэротүсірілім жұмыстарын жүргізуге рұқсатты беруге өтінішті қарастыру бойынша уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы;
5) мүдделі органдар.
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекетті орындау мерзімін көрсете отырып, ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеттерінің реті мен өзара іс-қимыл жасасуының кестелік сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшада келтірілген.

1) управление уполномоченного органа;
2) руководство уполномоченного органа;
3) руководитель Департамента уполномоченного органа, по рассмотрению заявки, о выдаче разрешения на проведение аэросъемочных работ;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа по рассмотрению заявки, о выдаче разрешения на проведение аэросъемочных работ;
5) заинтересованные органы.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.

16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды реті мен ҚФБ-ның арасындағы өзара байланыстың сызбасы осы регламентке 2-қосымшада келтірілген.
1-қосымша
«Аэротүсірілім жұмыстарын жүргізуге
рұқсат беру» мемлекеттік
қызметін көрсетудің регламенті
Аэротүсірілім жұмыстарын жүргізуге рұқсат алу бойынша
іс-қимылдардың сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
4
5
6
7
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті  органның басқармасы
Уәкілетті  органның басшысы
Департаменттің басшысы
Департаменттің жауапты орындаушысы
Мүдделі органдар
Департаменттің жауапты  орындаушысы
Уәкілетті  органның басқармасы
3
Іс-қимылдардың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
қоса берілген құжаттары бар өтінішті тексереді және тіркейді
бұрыштама қояды
бұрыштама қояды
қоса берілген құжаттары бар өтінішті қарастырады
өз құзыреттері шегінде дәлелді қорытынды береді
қорытындыны зерттейді, тіркейді және рұқсаттаманы рәсімдейді
Департаменттің жауапты орындаушысынан рұқсатты қабылдайды
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешім)
қарсылыққа негіз болмаған жағдайда құжаттарды уәкілетті органның басшылығына тапсырады
қоса берілген құжаттары бар өтінішті Департаменттің басшысына береді
қоса берілген құжаттары бар өтінішті түскен күні жауапты орындаушыға тапсырады
ескертулер жоқ болған жағдайда, қоса берілген құжаттары бар өтінішті мүдделі органдарға жібереді
қорытындыны уәкілетті органға жібереді
тұтынушыға беруге уәкілетті органның басқармасына тапсырады
рұқсатты  мемлекеттік қызметтің тұтынушысына береді немесе жібереді
5
Орындалу мерзімі
түскен күні
түскен күні
түскен күні
2 жұмыс күні ішінде
15 жұмыс күні ішінде
2 жұмыс күні ішінде
түскен күні
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2 бағана
3 бағана
4 бағана
5 бағана
6 бағана
7 бағана
2-қосымша
«Аэротүсірілім жұмыстарын жүргізуге
рұқсат беру» мемлекеттік
қызметін көрсетудің регламенті
Мемлекеттік қызметті көрсету процесі

16. Схема взаимосвязи между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на проведение
аэросъемочных работ»
Описание действий по получению разрешения на проведение
аэросъемочных работ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наименование СФЕ
Управление уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Руководитель Департамента
Ответственный исполнитель Департамента
Заинтересованные органы
Ответственный исполнитель Департамента
Управление уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
проверяет и регистрирует заявку с прилагаемыми документами
налагает резолюцию
налагает резолюцию
рассматривает заявку с прилагаемыми документами
в пределах их компетенции, дают мотивированное заключение
изучает заключение регистрирует и оформляет разрешение
принимает разрешение от ответственного исполнителя Департамента
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
в случае отсутствия основания для отказа передает документы руководству уполномоченного органа
передает заявку с прилагаемыми документами руководителю Департамента
передает заявку с прилагаемыми документами ответственному исполнителю Департамента
при отсутствии замечаний направляет заявку с прилагаемыми документами в заинтересованные органы
направляют заключение в уполномоченный орган
передает для выдачи потребителю в Управление уполномоченного органа
направляет, либо вручает разрешение потребителю
5
Сроки исполнения
в день поступления
в день поступления
в день поступления
в течение 2 рабочих дней
в течение 15 рабочих дней
в течение 2 рабочих дней
в день поступления
6
Номер следующего действия
2 колонка
3 колонка
4 колонка
5 колонка
6 колонка
7 колонка
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на проведение
аэросъемочных работ»
Процесс оказания государственной услуги