"Тестілеу" Мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 02-01-02/179 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 28 желтоқсанда № 8252 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 29 наурыздағы № 04-2-4/56 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 29.03.2014 № 04-2-4/56 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Тестілеу» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Мемлекеттік қызметті өткеру бөлімі (М.Ы. Өтешев):
1) осы бұйрықтың белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында жарияласын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Мемлекеттік қызметті өткеру бөлімінің меңгерушісі М.Ы. Өтешевке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                      А. Байменов
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігі Төрағаның
2012 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 02-01-02/179 бұйрығымен
бекітілген
«Тестілеу» мемлекеттік қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Тестілеу» мемлекеттік қызмет көрсетудің регламенті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 1687 «Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы» қаулысымен бекітілген «Тестілеу» мемлекеттік қызмет көрсетудің стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленген.
2. Осы Регламентте мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызмет – Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігімен (бұдан әрі – Агенттік) көрсетілетін, тестілеу бойынша мемлекеттік қызмет;
2) мемлекеттік қызметті алушы – тестілеуге жіберілген адам не мынадай негіздерде мемлекеттік әкімшілік қызметтің кадрлар резервіне алу үшін тестілеуден өтуге жататын адамдар болып табылады:
- мемлекеттік тапсырыс негізінде мемлекеттік қызметшілерді даярлау мен қайта даярлаудың мемлекеттік бағдарламалары бойынша оқудан өткендер;
- шетелде кадрлар даярлау жөнiндегi республикалық комиссия бекiтетiн басым мамандықтар бойынша шетелдiң жоғары оқу орындарын бiтiргендер;
- кәсiби деңгейін арттыру мақсатында мемлекеттiк органдар халықаралық ұйымдарға немесе басқа мемлекеттерге жұмысқа жiберілгендер.

Об утверждении регламента государственной услуги "Тестирование"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 27 декабря 2012 года № 02-01-02/179. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2012 года № 8252. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 29 марта 2014 года № 04-2-4/56
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 29.03.2014 № 04-2-4/56 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент оказания государственной услуги «Тестирование».
2. Отделу прохождения государственной службы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы (Утешев М.И.):
1) обеспечить в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации опубликовать настоящий приказ в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заведующего Отделом прохождения государственной службы Утешева М.И.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель                               А. Байменов
Утвержден
приказом Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 27 декабря 2012 года № 02-01-02/179
Регламент государственной услуги «Тестирование»
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги «Тестирование» разработан в соответствии со стандартом государственной услуги «Тестирование» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2012 года № 1687 «Об утверждении стандартов государственных услуг Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы».
2. В настоящем регламенте используются следующие понятия:
1) государственная услуга – государственная услуга по тестированию, оказываемая Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы (далее – Агентство);
2) получатель государственной услуги – лицо, допущенное к тестированию либо подлежащее прохождению тестирования для зачисления в кадровый резерв административной государственной службы на следующих основаниях:
прошедшие обучение по государственным программам подготовки и переподготовки государственных служащих на основании государственного заказа;
окончившие зарубежные высшие учебные заведения по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом;
направленные государственными органами на работу в международные организации или другие государства в целях повышения профессионального уровня.

3. Мемлекеттік қызметті көрсетуші орган атауы – Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: ішінара автоматтандырылған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 3 желтоқсандағы № 280 Жарлығымен бекітілген Агенттік туралы ереженің, Агенттік төрағасының 2008 жылғы 21 қаңтардағы № 02-01-02/11 бұйрығымен бекітілген Тестілеуді өткізу қағидасының, Тестілеу бағдарламаларының және Тестілеу нәтижелерінің шекті мәндерінің (бұдан әрі – Қағида) негізінде көрсетіледі.
6. Қатаң есептілік бланкісіндегі тестілеу нәтижесі (бұдан әрі – тестілеу нәтижесі) көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады. Тестілеу қорытындысы тестілеу әкімшісінің қолы қойылып және мөр басылып, қағаз жеткізгіште ресімделеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет Агенттік және оның аумақтық бөлімшелердің ғимараттарында көрсетіледі, мекенжайлар Стандарттың 1-қосымшада көрсетілген.
8. Мемлекеттік қызмет тестілеу кестесіне сәйкес (алдын ала жазылу арқылы, тестілеуге дейін бір күннен кешіктірілмей, жеделдетілген қызмет көрсетусіз), Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген Агенттіктің немесе аумақтық бөлімшенің тестілеу әкімшісі қалыптастыратын тестілеу кестесіне, сондай-ақ Қағидасына сәйкес көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат Агенттіктің www.kyzmet.kz интернет-ресурстарында, аумақтық бөлімшелердің интернет-ресурсында орналастырылған, оларға сілтеме www.kyzmet.kz интернет-ресурсында жасалған.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсыну қажет.
12. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту Стандарттың 16-тармағының талаптарын орындалмауы.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1 кезең – конкурстық іріктеу үміткерлерін тестілеуге жолдаған мемлекеттік органның хатын не осы регламенттің 1-тармағы 2)тармақшасындағы тұлғалардың өтініштерін тіркеу;
2 кезең – тестілеу кестесіне сәйкес тестілеу күнін тағайындау;
3 кезең – тестілеуден табысты өту;
4 кезең – қатаң есептілік бланкісіндегі тестілеу нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде әрекет (өзара әрекет) тәртібінің сипатталуы

3. Наименование органа, оказывающего государственную услугу – Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы.
4. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании Положения об Агентстве, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 3 декабря 1999 года № 280, СтандартаПравил проведения тестирования, программ тестирования и пороговых значений результатов тестирования (далее – Правила), утвержденных приказом Председателя Агентства от 21 января 2008 года № 02-01-02/11 (зарегистрирован в реестре нормативных правовых актов за № 5113).
6. Результатом оказываемой государственной услуги являются результат тестирования на бланке строгой отчетности на бумажном носителе с подписью администратора тестирования и соответствующей печатью (далее – результат тестирования), а также дубликат результата тестирования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга оказывается в зданиях Агентства и территориальных подразделениях адреса, которых указаны в приложении 1 к Стандарту.
8. Государственная услуга оказывается в соответствии с графиком тестирования (по предварительной записи не позднее, чем за один календарный день до тестирования, без ускоренного обслуживания), формируемым администратором тестирования Агентства или территориального подразделения, указанным в приложении 1 к Стандарту, а также в соответствии с Правилами.
9. Информация о государственной услуге размещается на интернет-ресурсе Агентства: www.kyzmet.kz, интернет-ресурсах территориальных подразделений, ссылки на которые размещены на интернет-ресурсе: www.kyzmet.kz.
10. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
11. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить документы, предусмотренные пунктом 11 Стандарта.
12. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги является не выполнение требований пункта 16 Стандарта.
13. Этапы оказания государственной услуги:
1 этап – регистрация письма государственного органа, направляющего кандидатов конкурсного отбора на тестирование либо заявление лиц, указанных в подпункте 2) пункта 1 настоящего регламента;
2 этап – назначения даты тестирования в соответствии с графиком тестирования;
3 этап – успешное прохождение тестирования;
4 этап – выдача результата тестирования на бланке строгой отчетности.
3. Описание порядка действий (взаимодействий) в процессе
оказания государственной услуги

14. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы Агенттікте немесе аумақтық бөлімшеде тестілеу әкімшісіне жеке куәлігін немесе төлқұжатын, тестілеу нәтижесін қайта алған кезде – жеке куәлігін немесе төлқұжатын және тестілеу нәтижесінің көшірмесін беру туралы өтінішін ұсынады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсетілгеннен кейін мемлекеттік
қызметті алушыға тестілеу нәтижесі қолма-қол беріледі. Мемлекеттік қызметті алушы оны алған кезде қорытындыға және есеп журналына қол қояды.
16. Әр әкімшілік іс-қимылдың (рәсімдердің) орындалу мерзімі көрсетілген әр ҚФБ-нің әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) бірізділігі мен өзара іс-әрекетінің мәтіндік сипаттамасы осы регламенттың 1-қосымшасында келтірілген.
17. Функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
«Тестілеу» мемлекеттік қызмет
көрсетудің регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ әрекетінің сипаттамасы
ҚФБ атауы
Рәсім
Мерзімдер
Құжат
1
Агенттік:
тестілеу әкімшісі
Құжаттарды қабылдау
2
Агенттік:
тестілеу әкімшісі
Есепке алу журналына тіркеу
3
Агенттік:
тестілеу әкімшісі
Тестілеу өткізу
Тестілеу бағдарламасына қарай 2 сағат 20 минут
4
Агенттік:
тестілеу әкімшісі
Тестілеу нәтижесін беру
30 минут
Қатаң есептілік бланкісіндегі тестілеу нәтижесі
«Тестілеу» мемлекеттік қызмет
көрсетудің регламентіне
2-қосымша
Тестілеу бойынша мемлекеттік қызмет процесі

14. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет администратору в Агентстве или территориальном подразделении удостоверение личности или паспорт, при повторном получении результата тестирования – удостоверение личности или паспорт и заявление получателя государственной услуги о выдаче дубликата результата тестирования.
15.После предоставления государственной услуги получателю государственной услуги нарочно выдается результат тестирования. Получатель государственной услуги при получении расписывается на заключении и в журнале учета.
16. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
17. Диаграмма функционального взаимодействия приведена в приложении 2 настоящего регламента.
Приложение 1
к Регламенту «Тестирование»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Название СФЕ
Процедура
Сроки
Документ
1
Агентство:
администратор
тестирования
Прием
документов
2
Агентство:
администратор
тестирования
Регистрация в
журнале учета
3
Агентство:
администратор
тестирования
Проведение
тестирования
2 часа 20
минут в
зависи-
мости от
программы
тести-
рования
4
Агентство:
администратор
тестирования
Выдача
результата
тестирования
30 минут
Результат
тестирования на
бланке строгой
отчетности
Приложение 2
к Регламенту «Тестирование»
Процесс государственной услуги по тестированию