Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының "Персоналды басқару тиімділігін бағалау әдістемесін бекіту туралы" 2012 жылғы 16 қаңтардағы № 02-01-02/9 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 02-01-02/191 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 14 қаңтарда № 8263 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2014 жылғы 10 қарашадағы № 23 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 10.11.2014 № 23 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) Төрағасының «Персоналды басқару тиімділігін бағалау әдістемесін бекіту туралы» 2012 жылғы 16 қаңтардағы № 02-01-02/9 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7384 болып тіркелген, 2012 жылғы 3 шілдедегі № 209-210 (27028-27029) «Казахстанская правда» газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
аталған бұйрығымен бекітілген, Персоналды басқару тиімділігін бағалау әдістемесіне (бұдан әрі – Әдістеме):
5-тармақ алынып тасталсын;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Персоналды басқару тиімділігін бағалау нәтижелері туралы қорытынды Әдістемеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әзірленеді.
Орталық мемлекеттік және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарда персоналды басқару тиімділігін бағалау нәтижелері туралы қорытындылар мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға және бағаланушы мемлекеттік органдарға ұсынылады.
Президент Әкімшілігі дайындаған Агенттікте персоналды басқару тиімділігін бағалау нәтижелері туралы қорытынды мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға ұсынылады.»;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«9. Персоналды басқару тиімділігін бағалау Агенттікке осы Әдістеменің 1-17 тармақтарына сәйкес мемлекеттік органдар жолдаған ақпаратты талдау, мемлекеттік қызметшілердің арасында сауалнама жүргізу арқылы жүргізіледі.»;
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«16. Баға мына формуламен есептеледі:
К1 = Р1 + Р2 + Р3 + Р4
К1 – осы өлшем бойынша мемлекеттік органның бағасы;
Р1 – «кадр резервінен мемлекеттік органдардың өздері ұсынған үміткерлерді, сондай-ақ басым мамандықтар бойынша оқуды аяқтау бойынша кадр резервіне қосылған үміткерлерді іріктеу» көрсеткіші;
Р2 – «үміткерлерді конкурстық негізде іріктеу» көрсеткіші;
Р3 – «кандидатураларды кадр резервінен іріктеу» көрсеткіші;
Р4 – «ауысу тәртібімен тағайындау» көрсеткіші».
Осы өлшем бойынша ең жоғарғы мәні 12 балл болып саналады.»;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 16 января 2012 года № 02-01-02/9 "Об утверждении Методики оценки эффективности управления персоналом"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 29 декабря 2012 года № 02-01-02/191. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 января 2013 года № 8263. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 10 ноября 2014 года № 23
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы и противодействию коррупции от 10.11.2014 № 23.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы (далее – Агентство) от 16 января 2012 года № 02-01-02/9 «Об утверждении Методики оценки эффективности управления персоналом» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7384, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 3 июля 2012 года № 209-210 (27028-27029)) следующие изменения и дополнения:
в Методике оценки эффективности управления персоналом, утвержденной указанным приказом:
пункт 5 исключить;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
«8. Заключение о результатах оценки эффективности управления персоналом готовится по форме согласно Приложению 1 к Методике.
Заключения о результатах оценки эффективности управления персоналом в центральных государственных и местных исполнительных органах областей, города республиканского значения, столицы представляются в уполномоченный орган по государственному планированию и оцениваемые государственные органы.
Заключение о результатах оценки эффективности управления персоналом в Агентстве, подготовленное Администрацией Президента, представляется в уполномоченный орган по государственному планированию.»;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
«9. Оценка эффективности управления персоналом осуществляется по результатам анализа информации государственных органов, представляемой в Агентство согласно приложениям 1-17 к Методике, опроса государственных служащих.»;
пункт 16 изложить в следующей редакции:
«16. Оценка рассчитывается по следующей формуле:
К1 = Р1 + Р2 + Р3 + Р4
где К1 – оценка государственного органа по данному критерию;
Р1 – показатель «отбор из кадрового резерва кандидатур, рекомендованных самим государственным органом, а также кандидатур, завершивших обучение по приоритетным специальностям»;
Р2 – показатель «отбор кандидатур на конкурсной основе»;
Р3 – показатель «отбор кандидатур из кадрового резерва»;
Р4 – показатель «назначение в порядке перевода».
Максимальное значение по данному критерию составляет 12 баллов.»;
пункт 20 изложить в следующей редакции:

«20. «Ауысу тәртібімен тағайындау» көрсеткіші бойынша баға мына формуламен есептеледі:
a – ауысу тәртібімен тағайындалған мемлекеттік қызметшілер саны (оның ішінде мемлекеттік органда төменгі және тең лауазымдарына тағайындалғандар);
b – есеп беру кезеңінде қабылданған адамдардың жалпы саны;
k – алынған нәтижені өлшемді мәнге келтіруге арналған коэффициент (2-ге тең);
2 – бағалау қатаңдығы көрсеткіші.
Егер алынған нәтиже минус белгісімен болса, мемлекеттік органға сол көрсеткіш бойынша 0 мәні қойылады.
Осы көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мәні 2 балл болып саналады.
Есеп беру кезеңінде қабылданған адамдардың жалпы санына «орталық-өңір», «өңір-орталық», «өңір-өңір» бағыттары бойынша ауысу тәртібімен қабылданған, сондай-ақ мемлекеттік органның өз ішінде ауысу тәртібімен жоғары лауазымға тағайындалған адамдар қосылмайды.»;
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы өлшем бойынша бағалау орталық мемлекеттік органдар осы Әдістемеге 457912-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша ұсынатын ақпарат негізінде жүргізіледі.»;
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«23. Баға мына формуламен есептеледі:
К2 = Р1 + Р2 + Р3 + Р4 + Р5
К2 – осы өлшем бойынша мемлекеттік органның бағасы;
Р1 – «кадрлардың ауысушылығы деңгейі» көрсеткіші;
Р2 – «мемлекеттік органның штатының жасақталуы» көрсеткіші;
Р3 – «мемлекеттік органның қызметкерлерін жоғарылату» көрсеткіші;
Р4 – «қызметкердің мемлекеттік қызметтегі, оның ішінде осы мемлекеттік органдағы орташа еңбек өтілі» көрсеткіші;
Р5 – «білімі бойынша біліктілік талаптары өзгертілген штаттық лауазымдар» көрсеткіші.
Осы өлшем бойынша ең жоғарғы мәні 33 балл болып саналады.»;
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«24. «Кадрлардың ауысушылығы деңгейі» көрсеткіші бойынша баға мына формуламен есептеледі:
k – алынған нәтижелерді өлшем мәніне келтіруге арналған коэффициент (14-ке тең);
a – есепті кезеңде жұмыстан шығарылған мемлекеттік қызметшілердің саны;
b – мемлекеттік лауазымдар саны;
5 – қатаңдық көрсеткіші.
Егер алынған нәтиже минус белгісімен болса, мемлекеттік органға сол көрсеткіш бойынша 0 мәні қойылады.
Осы көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мәні 14 балл болып саналады.
Ауысу бойынша бағалауды есептеген кезде төмендегідей жағдайда жұмыстан шығарылған мемлекеттік қызметшілер есептелмейді:
«орталық-өңір», «өңір-орталық», «өңір-өңір» жүйесі бойынша басқа мемлекеттік органға ауысуына байланысты;
зейнетке шығуына байланысты;
мемлекеттік органның қайта құрылуы немесе штаттың қысқартылуына байланысты;
ауруға, қайтыс болуына байланысты;
саяси қызметке тағайындалуына байланысты;
негізгі қызметкердің жұмысқа шығуына байланысты (бала күтіміне байланысты демалыстан, мемлекеттік тапсырыс немесе шетелде кадрлар даярлау бойынша Республикалық комиссия бекіткен басым мамандықтар бойынша шетелдік жоғары оқу орындарында мемлекеттік қызметшілерді даярлау және қайта даярлау мемлекеттік бағдарламалары бойынша оқу оқуына байланысты еңбекақысы сақталмайтын демалыстан);
бұрынғы лауазымына қарағанда мемлекеттік қызмет өтілі бойынша жоғары немесе тең талаптар белгіленетін лауазымға ауысуға байланысты.
Сонымен бірге, бір орталық орган жүйесінде (орталық аппараттан комитетке, облыстық бөлімшеден аудандық бөлімшеге) жұмыстан босатылған қызметкерлер де есептелмейді.

«20. Оценка по показателю «назначение в порядке перевода» рассчитывается по следующей формуле:
где a – количество государственных служащих, назначенных в порядке перевода (в том числе назначенных на нижестоящие и равнозначные должности внутри самого государственного органа);
b – общее количество принятых за отчетный период человек;
k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (равен 2);
2 – показатель жесткости оценки;
Если полученный результат составил значение со знаком минус, государственному органу по данному показателю ставится значение 0.
Максимальное значение по данному показателю составляет 2 балла.
В общее количество принятых за отчетный период человек не включаются лица, принятые в порядке перевода по направлениям «центр-регион», «регион-центр», «регион-регион», а также лица, назначенные на вышестоящую должность в порядке перевода внутри самого государственного органа.»;
пункт 21 изложить в следующей редакции:
«21. Оценка по данному критерию проводится на основе представляемой центральными государственными и местными исполнительными органами информации по форме согласно Приложениям 457912 к Методике.»;
пункт 23 изложить в следующей редакции:
«23. Оценка рассчитывается по следующей формуле:
К2 = Р1 + Р2 + Р3 + Р4 + Р5
где К2 – оценка государственного органа по данному критерию;
Р1 – показатель «уровень сменяемости кадров»;
Р2 – показатель «укомплектованность штата государственного органа»;
Р3 – показатель «продвижение работников государственного органа»;
Р4– показатель «средний стаж работы сотрудников на  государственной службе, в том числе в данном государственном органе»;
Р5 – показатель «штатные должности, по которым в квалификационных требованиях изменены требования по образованию»;
Максимальное значение по данному критерию составляет 33 балла.»;
пункт 24 изложить в следующей редакции:
«24. Оценка по показателю «уровень сменяемости кадров» рассчитывается по следующей формуле:
где k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (равен 14);
a – количество государственных служащих, уволенных в отчетном периоде;
b – количество государственных должностей;
5 – показатель жесткости.
Если полученный результат составил значение со знаком минус, государственному органу по данному показателю ставится значение 0.
Максимальное значение по данному показателю составляет 14 баллов.
При расчете оценки по сменяемости не учитываются государственные служащие, уволенные:
в связи с переводом в другой государственный орган по схеме «центр-регион», «регион-центр» «регион-регион»;
в связи с выходом на пенсию;
в связи с реорганизацией государственного органа или сокращением штата;
по болезни, смерти;
в связи с назначением на политическую должность;
в связи с выходом на работу основного работника (из отпуска по уходу за ребенком, из отпуска без сохранения заработной оплаты в связи с прохождением обучения по государственным программам  подготовки и переподготовки государственных служащих, на основании государственного заказа или в зарубежных высших учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом);
в связи с переводом на должность, к которой установлены более высокие или равные требования по стажу государственной службы, чем к последней занимаемой должности.
Не учитываются также сотрудники, уволенные в системе одного центрального государственного органа (из центрального аппарата в комитет, из областного подразделения в районное).

Егер мемлекеттік органнан саяси мемлекеттік қызметшілер (министр, агенттік төрағасы, министр орынбасарлары, агенттік төрағасының орынбасарлары, жауапты хатшылар, аппарат басшылары (Төтенше жағдайлар министрлігінде әкімшілік мемлекеттік қызметші болып табылады), облыс, астана, республикалық деңгейдегі қалалар әкімдері (әрі қарай – әкім), әкім орынбасарлары, әкім аппаратының басшылары) ауысқаннан кейін өз еркімен жұмыстан шыққан басшылық қызметтегі қызметкерлер (комитеттер төрағалары, олардың орынбасарлары, департамент директорлары мен олардың орынбасарлары, басқармалар бастықтары, әкім аппараты басшысының орынбасарлары, бөлім меңгерушілері мен әкім аппаратының бас инспекторлары, облыстық жергілікті атқарушы органдар басшылары мен олардың орынбасарлары) саны 2%-дан жоғары болса (тоқсан қорытындысы бойынша), онда 3 балл алынып тасталады.»;
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«мемлекеттік органның штатының жасақталуы» көрсеткіші бойынша баға екі формуламен есептеледі:
S>5 болған жағдайда 1) формула қолданады:
k – алынған нәтижелерді өлшем мәніне келтіруге арналған коэффициент (7-ге тең);
а – бос лауазымдар есебінен, оның ішінде қызметкердің ұзақ мерзімді оқуға түсу немесе декреттік демалысқа шығу себебімен (Агенттікке жариялама жолданған кезеңнен бері бос лауазымға тағайындау үшін конкурс өткізуге 45 жұмыс күнін, сондай-ақ, бос лауазымға ауысу арқылы және кадр резервінен тағайындауға 11 жұмыс күнін қоспағанда).
b – мемлекеттік қызметшілердің науқас болуы себебімен лауазымдар бос болған күндердің саны (жүкті болған мерзімі 20 аптадан астам аяғы ауыр әйелдердің уақытша еңбекке қабілетсіздігіне байланысты жұмыста болмау себебімен, өндірістік жарақаттануына байланысты уақытша еңбекке қабілетсіздігі, қызметкерлердің онкологиялық ауруымен науқастануына орай уақытша еңбекке қабілетсіздігі) және басқа себептермен (жалақы сақталмайтын демалыс, жұмыстан шеттету). Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінде көрсетілген негізде қызметкерлердің жыл сайынғы ақылы еңбек демалысында, іссапарда, жүктілікке және босануға байланысты демалыста, жалақысы сақталмайтын демалыста болуы бес күнтізбелік күнге дейін бұл күндердің санына кірмейді.
с – адам-күндердің жалпы саны.
10 – бағалаудың қатаңдығының көрсеткіші.
Адам-күндердің жалпы саны мына формуламен есептеледі:
m – мемлекеттік органның орташа штат саны.
n – бір жылда жұмыс күндердің саны.
Орташа штат саны бірінші тоқсаннан төртінші тоқсанға дейін қоса алғанда штат саны сомасының орташа өлшемі секілді белгіленеді (бұдан әрі - орташа штат саны).
S<немесе=5 болған жағдайда, мынадай формула қолданады:
S коэффициентін есептеуге мына формула қолданады:
S коэффициенті арқылы орташа әр қызметкерге келетін науқаспен және басқа себептермен байланысты бос күндер саны есептеледі. Бұл коэффициент үшін шекті өлшем 5 жұмыс күнге тең.
Егер алған нәтиже минус белгісімен өлшем құрастырса, мемлекеттік органға бұл көрсеткіш бойынша 0 баға қойылады.»;
26-тармақ алынып тасталсын;
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«27. «Мемлекеттік органның қызметкерлерін жоғарылату» көрсеткіші бойынша баға мына формуламен есептеледі:
k – алынған нәтижелерді өлшем мәніне келтіруге арналған коэффициент (5-ке тең);
a – осы мемлекеттік органда жоғары лауазымға осы мемлекеттік органның қызметкерлері ішінен тағайындалған мемлекеттік қызметшілердің саны;

Если после смены политических государственных служащих государственного органа (министр, председатель агентства, заместители министра, заместители председателя агентства, ответственные секретари, руководители аппарата (в Министерстве по чрезвычайным ситуациям является административным государственным служащим), акимы областей, столицы, города республиканского значения (далее – аким), заместители акимов, руководители аппаратов акимов) увольняется по собственному желанию более 2% сотрудников руководящего звена (председатели комитетов, их заместители, директора департаментов и их заместители, начальники управлений, заместители руководителей аппарата акима, заведующие отделами и главные инспектора аппарата акима, руководители областных местных исполнительных органов и их заместители) по итогам квартала, отнимается 3 балла.»;
пункт 25 изложить в следующей редакции:
«25. Оценка по показателю «укомплектованность штата государственного органа» рассчитывается по двум формулам:
в случаях, когда S>5 применяется формула 1):
где k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (равен 7);
a – количество дней, образовавшихся за счет наличия вакантных должностей, в том числе по причине ухода сотрудника на длительное обучение либо в декретный отпуск (за исключением 45 рабочих дней, затраченных на проведение конкурса на занятие данной вакантной должности с момента направления объявления в Агентство, а также 11 рабочих дней, затраченных на назначение на данную вакантную должность в порядке перевода и из кадрового резерва с момента образования вакансии);
b – количество дней, в течение которых должности не были заняты по причине болезни государственных служащих (кроме случаев нахождения на больничном беременных женщин при сроке беременности свыше 20 недель, случаев нахождения работников на больничном в связи с производственной травмой, случаев нахождения на больничном работников, имеющих онкологические заболевания) и по другим причинам (отпуск без сохранения заработной платы, отстранение). В данное количество не входят случаи нахождения работника в ежегодном трудовом отпуске, командировке, в отпуске по беременности и родам, отпуске без сохранения заработной платы до пяти календарных дней на основаниях, указанных в Трудовом кодексе Республики Казахстан.
с – общее количество человекодней;
10 – показатель жесткости оценки.
Общее количество человекодней определяется по следующей формуле:
где m – средняя штатная численность государственного органа;
n – количество рабочих дней в году.
Средняя штатная численность определяется как среднее значение суммы штатной численности госоргана с первого по четвертый квартал включительно (далее по тексту – средняя штатная численность).
В случаях, когда S<или=5, применяется формула:
Для расчета коэффициента S применяется формула:
С помощью коэффициента S определяется количество вакантных дней, образовавшихся за счет болезней и по другим причинам, приходящихся в среднем на каждого работника. Предельное значение для данного коэффициента равно 5 рабочим дням.
Если полученный результат составил значение со знаком минус, государственному органу по данному показателю ставится оценка 0.»;
пункт 26 исключить;
пункт 27 изложить в следующей редакции:
«27.Оценка по показателю «продвижение работников государственного органа» рассчитывается по следующей формуле:
где k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (равен 5);
a – количество государственных служащих, назначенных на вышестоящую должность в данном государственном органе из числа работников данного государственного органа;

b – осы мемлекеттік органда ауысу тәртібімен тағайындалған мемлекеттік қызметшілердің жалпы саны (С-6, С-О-6, D-5, D-O-5 санаттарын қоспағанда).
Осы көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мәні 5 балл болып саналады.
Егер мемлекеттік органда жоғары лауазымға тағайындау жүргізілмесе, мемлекеттік органға осы көрсеткіш бойынша 2,5 балл қойылады.»;
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«28. «Қызметкердің мемлекеттік қызметтегі, оның ішінде осы мемлекеттік органдағы орташа еңбек өтілі» көрсеткіші бойынша баға мына формуламен есептеледі:
k – алынған нәтижелерді өлшем мәніне келтіруге арналған коэффициент (5-ке тең);
а – қызметкерлердің мемлекеттік қызметтегі орташа еңбек өтілі;
k1 – алынған нәтижелерді өлшем мәніне келтіруге арналған коэффициент (3-ке тең);
а1 – қызметкерлердің осы мемлекеттік органдағы орташа еңбек өтілі;
10 – бастапқы мәні.
Осы көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мәні 5 балл болып саналады.»;
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«29. «Білімі бойынша біліктілік талаптары өзгертілген штаттық лауазымдар» көрсеткіші бойынша баға мына формуламен есептеледі:
k – алынған нәтижелерді өлшем мәніне келтіруге арналған коэффициент (2-ге тең);
a – есепті кезеңде мемлекеттік органның білімі бойынша біліктілік талаптары өзгертілген штаттық лауазымдарының саны;
b – мемлекеттік органның орташа штат саны;
50 – бағалаудың қатаңдығының көрсеткіші.
Қызметкерлердің еңбегінің нәтижелерін бағалау жүргізілмеген болса, мемлекеттік органға 0 мәні қойылады.
Осы көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мәні 2 балл болып саналады.»;
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы өлшем бойынша бағалау орталық мемлекеттік органдар осы Әдістемеге 101113-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша ұсынатын ақпарат негізінде жүргізіледі.»;
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«31. Бағалау мына формула бойынша есептеледі:
К3 = Р1 + Р2 + P3 + Р4
К3 – мемлекеттік органның осы өлшем бойынша бағасы;
Р1 – «Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру семинарларынан өтуі» көрсеткіші;
Р2 – «Мемлекеттік қызметшілердің қайта даярлау курстарын өтуі» көрсеткіші;
Р3 – «Аттестацияны уақтылы өткізу» көрсеткіші;
Р4 – «Орталық-өңір», «өңір-орталық», «өңір-өңір» сызбасы бойынша ауысу қарқындылығы» көрсеткіші;
Осы өлшем бойынша ең жоғарғы мәні 22 балл болып саналады.»;
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

b – общее количество государственных служащих, назначенных на должности в данном государственном органе в порядке перевода (кроме категорий С-6, С-О-6, D-5, D-O-5).
Максимальное значение по данному показателю составляет 5 баллов.
В случае, если в государственном органе не производились назначения на вышестоящие должности, государственному органу по данному показателю ставится 2,5 баллов.»;
пункт 28 изложить в следующей редакции:
«28. Оценка по показателю «средний стаж работы сотрудников на государственной службе, в том числе в данном государственном органе» рассчитывается по следующей формуле:
где k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (равен 5);
а – средний стаж работы сотрудников на государственной службе;
k1 – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (равен 3);
а1 – средний стаж работы сотрудников в данном государственном органе;
10 – пороговое значение.
Максимальное значение по данному показателю составляет 5 баллов.»;
пункт 29 изложить в следующей редакции:
«29. Оценка по показателю «штатные должности, по которым в квалификационных требованиях изменены требования по образованию» рассчитывается по следующей формуле:
где k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (равен 2);
a – количество штатных должностей государственного органа, по которым в квалификационных требованиях в отчетном периоде были изменены требования по образованию;
b – средняя штатная численность государственного органа;
50 – показатель жесткости оценки.
Если полученный результат составил значение со знаком минус, государственному органу по данному показателю ставится значение 0.
Максимальное значение по данному показателю составляет 2 балла.»;
пункт 30 изложить в следующей редакции:
«30.Оценка по данному критерию проводится на основе представляемой центральными государственными и местными исполнительными органами информации по форме согласно Приложениям 10, 11, 13 к Методике.»;
пункт 31 изложить в следующей редакции:
«31. Оценка рассчитывается по следующей формуле:
К3 = Р1 + Р2 + P3 + Р4
где К3 - оценка государственного органа по данному критерию;
Р1 – показатель «прохождение государственными служащими семинаров повышения квалификации»;
Р2 – показатель «прохождение государственными служащими курсов переподготовки»;
Р3 – показатель «своевременность проведения аттестации»;
Р4 – показатель «интенсивность переводов по схеме «центр-регион», «регион-центр», «регион-регион».
Максимальное значение по данному критерию составляет 22 балла.»;
пункт 33 изложить в следующей редакции:

«33. «Мемлекеттік қызметшілердің қайта даярлау курстарын өтуі» көрсеткіші бойынша баға мынадай формуламен есептеледі:
k – алынған нәтижелерді өлшем мәніне келтіруге арналған коэффициент (6-ға тең);
a – есепті кезеңнің белгіленген мерзімде, қайта даярлау курстарынан өтуге жататын санынан қайта даярлау курстарынан өткен мемлекеттік қызметшілер саны;
b – тиісті есепті кезеңге Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы мемлекеттік басқару академиясы қалыптастыратын оқытылғандардың контингенті бойынша бөлу қағазына сәйкес қайта даярлау курстарынан өтуге жататын мемлекеттік қызметшілердің саны.
Қайта даярлау курстарынан өтуге жататын мемлекеттік қызметшілер болмаған жағдайда бұл көрсеткіш бойынша мемлекеттік органға максималды өлшем қойылады.
Осы көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мәні 6 балл болып саналады.»;
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«34. «Аттестацияны уақтылы өткізу» көрсеткіші бойынша баға мына формуламен есептеледі:
k – алынған нәтижелерді өлшем мәніне келтіруге арналған коэффициент (5-ке тең);
а – есепті кезеңнің белгіленген мерзімде аттестациядан өткен мемлекеттік қызметшілердің саны;
b – есепті кезеңнің белгіленген мерзімде аттестациядан өтуге тиісті мемлекеттік қызметшілердің саны;
Жүктілікке байланысты аттестациядан өтпеген мемлекеттік қызметшілер есептелмейді (анықтамамен расталады).
Осы көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мәні 5 балл болып саналады.»;
35-тармақ алынып тасталсын;
44-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«44. Осы өлшем бойынша баға мына формуламен есептеледі:
К5 = Р1 + Р2 + P3 + Р4 + Р5 + Р6
К5 – осы өлшемі бойынша мемлекеттік органның бағасы;
Р1 – «қызметкерлердің мемлекеттік орган қызметіне қатысу дәрежесі» көрсеткіші;
Р2 – «көтермелеу жүйесімен қанағаттандырылу дәрежесі» көрсеткіші;
Р3 – «мансаптық өсу мүмкіндіктерімен қанағаттандырылу дәрежесі» көрсеткіші;
Р4 – «еңбектің ұйымдастырылуымен қанағаттандырылу дәрежесі» көрсеткіші;
Р5 – «мемлекеттік қызметшілерді оқыту жүйесіне қанағаттандырылу дәрежесі» көрсеткіші;
Р6 – «мемлекеттік қызметшілерді бағалау жүйесіне қанағаттандырылу дәрежесі» көрсеткіші.
Осы өлшем бойынша ең жоғарғы мәні 18 балл болып саналады.»;
мынадай мазмұндағы 48-1, 48-2-тармақтармен толықтырылсын:
«48-1. «Мемлекеттік қызметшілерді оқыту жүйесіне қанағаттандырылу дәрежесі» көрсеткіші бойынша баға мына формуламен есептеледі:
k – алынған нәтижелерді өлшем мәніне келтіруге арналған коэффициент (1,5-ке тең);
a – сауалнаманың 11-сұрағына «иә» деп жауап берген қызметкерлердің саны;
b – сауалнаманың 12-сұрағына «иә» деп жауап берген қызметкерлердің саны;
с – сұралған мемлекеттік қызметшілердің саны.
Осы көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мәні 3 балл болып саналады.

«33. Оценка по показателю «прохождение государственными служащими курсов переподготовки» рассчитывается по следующей формуле:
где k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (равен 6);
a – количество государственных служащих, прошедших курсы переподготовки в установленные сроки отчетного периода, из числа подлежащих;
b – количество государственных служащих, подлежащих прохождению курсов переподготовки согласно разнарядке по контингенту обучаемых, формируемой Академией государственного управления при Президенте Республики Казахстан на соответствующий отчетный период.
В случае отсутствия государственных служащих, подлежащих переподготовке, государственному органу по данному показателю ставится максимальное значение.
Максимальное значение по данному показателю составляет 6 баллов.»;
пункт 34 изложить в следующей редакции:
«34. Оценка по показателю «своевременность проведения аттестации» рассчитывается по следующей формуле:
где k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (равен 5);
а – количество государственных служащих, в отношении которых аттестация проведена в установленные сроки отчетного периода;
b – количество государственных служащих, подлежащих прохождению аттестации в установленные сроки отчетного периода.
Не учитываются государственные служащие, в отношении которых  аттестация не проводилась по причине беременности (подтверждается справкой).
Максимальное значение по данному показателю составляет 5 баллов.»;
пункт 35 исключить;
пункт 44 изложить в следующей редакции:
«44. Оценка по данному критерию рассчитывается по следующей формуле:
К5 = Р1 + Р2 + P3+ Р4 + Р5 + Р6
где К5 – оценка государственного органа по данному критерию;
Р1 – показатель «вовлеченность работников в деятельность государственного органа»;
Р2 – показатель «удовлетворенность системой поощрения»;
Р3 – показатель «удовлетворенность возможностями карьерного роста»;
Р4 – показатель «удовлетворенность организацией труда»;
Р5 – показатель «удовлетворенность системой обучения государственных служащих»;
Р6 – показатель «удовлетворенность системой оценки государственных служащих».
Максимальное значение по данному критерию составляет 18 баллов.»;
дополнить пунктами 48-1, 48-2 следующего содержания:
«48-1. Оценка по показателю «степень удовлетворенности системой обучения государственных служащих» рассчитывается по следующей формуле:
где k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (равен 1,5);
а – количество работников, ответивших «да» на вопрос 11 формы анкеты;
b –количество работников, ответивших «да» на вопрос 12 формы анкеты;
с – количество опрошенных государственных служащих.
Максимальное значение по данному показателю составляет 3 балла.

48-2. «Мемлекеттік қызметшілерді бағалау жүйесіне қанағаттандырылу дәрежесі» көрсеткіші бойынша баға мына формуламен есептеледі:
k – алынған нәтижелерді өлшем мәніне келтіруге арналған коэффициент (1-ге тең);
а – сауалнаманың 13-сұрағына «иә» деп жауап берген қызметкерлердің саны;
b – сауалнаманың 14-сұрағына «иә» деп жауап берген қызметкерлердің саны;
d – сауалнаманың 15-сұрағына «иә» деп жауап берген қызметкерлердің саны;
с – сұралған мемлекеттік қызметшілердің саны.
Осы көрсеткіш бойынша ең жоғарғы мәні 3 балл болып саналады.»;
7-1 «Қайта құрылған және таратылған мемлекеттік органдарды бағалау» тараумен толықтырылсын:
«7-1 «Қайта құрылған және таратылған мемлекеттік органдарды бағалау
50-1. Есепті кезеңдегі жылдың бірінші жартыжылдығында қайта құрылған немесе таратылған мемлекеттік органдарды бағалау жағдайда, құқықты мирасқор-мемлекеттік органды бағалау, осы мемлекеттік органды бағалау шеңберінде жүзеге асырылады және құқықты мирасқор-мемлекеттік органды бағалаудың қорытынды балын есептеген кезінде ескеріледі.
50-2. Есепті кезеңнен кейінгі екінші жартыжылдықта қайта құрылған немесе таратылған мемлекеттік органдарды бағалау жағдайында, осы органды бағалау жүзеге асырылмайды.
50-3. Есепті кезеңнен кейінгі екінші жартыжылдықта қайта құрылған немесе таратылған мемлекеттік органдардың қызметін талдау, құқықты мирасқор-мемлекеттік органды бағалау шеңберінде ескеріліп, ұсынымдар есебінде қолданылады.
50-4. Есепті кезеңнен кейінгі екінші жартыжылдықта қайта құрылған немесе таратылған мемлекеттік органдарды бағалау, құқықты мирасқор-мемлекеттік органның қорытынды балына қосылмайды.»;
51-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«51. Қайта тексеру шаралары (дәлелдейтін құжаттарды жинау, талдау) Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің тапсырмасы бойынша немесе бағаланатын мемлекеттік органдардың дәлелдейтін құжаттармен бірге қарсылықтары түскен жағдайда жүзеге асырылуы мүмкін.
Қарсылықтары түскен күннен бастап, он бес күнтізбелік күн ішінде Агенттік қайта тексеру нәтижесі бойынша қарсылықтары қабылдау немесе қабылдамау туралы негізделген қорытындыларды Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне және бағаланатын мемлекеттік органдарға жолдайды. Қарсылықтар қабылданған жағдайда бағалау нәтижелері туралы қорытындыларға тиісті түзетулер енгізіледі.»;
8-1. «Мемлекеттік органдардың толық емес және сапасыз ақпараттар ұсынуы» тараумен толықтырылсын:
«8-1. «Мемлекеттік органдардың толық емес және сапасыз ақпараттар ұсынуы

48-2. Оценка по показателю «степень удовлетворенности системой оценки государственных служащих» рассчитывается по следующей формуле:
где k – коэффициент для приведения полученных результатов к весовому значению (равен 1);
а – количество работников, ответивших «да» на вопрос 13 формы анкеты;
b –количество работников, ответивших «да» на вопрос 14 формы анкеты;
d –количество работников, ответивших «да» на вопрос 15 формы анкеты;
с – количество опрошенных государственных служащих.
Максимальное значение по данному показателю составляет 3 балла.»;
дополнить разделом 7-1 «Оценка реорганизованных и упраздненных государственных органов»:
«7-1. Оценка реорганизованных и упраздненных государственных органов
50-1. В случае реорганизации или упразднения оцениваемого государственного органа в первом полугодии года отчетного периода, оценка данного государственного органа осуществляется в рамках оценки государственного органа-правопреемника и учитывается при расчете итогового балла оценки государственного органа-правопреемника.
50-2. В случае реорганизации или упразднения оцениваемого государственного органа во втором полугодии года, следующего за отчетным, оценка данного органа не осуществляется.
50-3. Анализ деятельности государственного органа, реорганизованного или упраздненного во втором полугодии года, следующего за отчетным, учитывается в рамках оценки государственного органа-правопреемника, используется в качестве рекомендаций.
50-4. Оценка деятельности государственного органа, реорганизованного или упраздненного во втором полугодии года, следующего за отчетным, не включается в итоговый балл государственного органа-правопреемника.»;
пункт 51 изложить в следующей редакции:
«51. Перепроверочные мероприятия (сбор, анализ подтверждающих документов и т.п.) осуществляются по поручению Администрации Президента Республики Казахстан либо при поступлении возражений оцениваемых государственных органов с подтверждающими документами.
В течение пятнадцати календарных дней со дня поступления возражений Агентство направляет в Администрацию Президента Республики Казахстан и оцениваемые государственные органы, обоснованные заключения о принятии либо непринятии возражений по результатам перепроверки. В случае принятия возражений вносятся соответствующие корректировки в заключения о результатах оценки эффективности управления персоналом.»;
дополнить разделом 8-1 «Представление государственными органами неполной и некачественной информации»:
«8-1. Представление государственными органами неполной и некачественной информации

53-1. Бағаланатын мемлекеттік орган толық және анық есепті ақпаратты Әдістеменің 1-17-қосымшасына сәйкес, Кестемен бекітілген мерзімде Агенттікке ұсынады.
Толық немесе анық есепті ақпарат уақтылы ұсынылмаған жағдайда, сөгістің әрбір түрі үшін мемлекеттік органның осы бағыттағы қорытынды бағасынан айыппұл баллдары шегеріледі.
53-2. Агенттікке Кестемен қарастырылған мерзімнен кейін ұсынылған Есепті ақпарат уақтылы ұсынылмаған деп танылады.
Уақтылы ұсынылмаған есепті ақпаратты ұсынған мемлекеттік органнан 1,5 айыппұл баллдарын шегеру қарастырылған.
53-3. Әдістеменің қосымшаларында қарастырылып бекітілген есепті ақпараттың құрылымдық талаптарына сәйкес элементтер (қосымшалар, тараулар, бөлімдер, кестелер, көрсеткіш мәндері және т.с.с.) болмаса есепті ақпарат толық емес деп танылады.
Толық емес есепті ақпаратты ұсынған мемлекеттік органнан 2 айыппұл баллдарын шегеру қарастырылады.
53-4. Қайта тексеру барысында шындыққа сай келмейтін фактілер анықталған жағдайда есепті ақпарат анық емес деп танылады.
Бағаланатын мемлекеттік органдардың есепті ақпараттарында, мәліметтерді қайта тексерудің қорытындысымен жасалған, көрсетілген фактілер тексеру актісінде Әдістеменің 16-қосымшаға сәйкес бекітілуі тиіс.
Анық емес есепті ақпаратты ұсынған мемлекеттік органнан әр белгіленген дерек үшін 0,2 айыппұл баллдарын шегеру қарастырылады.
Анық емес есепті ақпаратты ұсынған үшін шегерілген баллдардың сомасы 5 баллдан жоғары артып кетпеу тиіс.
Мемлекеттік орган қызметінің тиімділігін бағалау нәтижелері туралы қорытынды «Тұжырымдар мен ұсыныстар» тарауында анықталған фактілер туралы ақпарат қамтылады.»;
8-2. «Бағалау нәтижелері бойынша мемлекеттік органдардың қарсылықтарын ұсыну» тараумен толықтырылсын:
«8-2. «Бағалау нәтижелері бойынша мемлекеттік органдардың қарсылықтарын ұсыну
53-5. Бағаланатын мемлекеттік орган тексеру нәтижелеріне келіспеушіліктер болған жағдайда, бағалау нәтижелерін алған күннен бастап, бес жұмыс күні ішінде Агенттікке растаушы құжаттарымен қарсылықтарын жолдайды. Белгіленген мерзімін өтуінен кейін бағаланатын мемлекеттік органдардың қарсылықтары қабылданбайды.
53-6. Бағаланатын мемлекеттік орган тексеру нәтижелеріне келіспеушіліктері болмаған жағдайда, бес жұмыс күнінде Агенттікке тиісті хабарлама ұсынуға міндетті.
53-7. Шағымдану тәртібін жүргізу үшін, құрамына қарсылықты ұсынған мемлекеттік органды бағалауға қатысқан қызметкерлер кіре алмайтын, қарсылықтарды қарастыру бойынша бағалауға уәкілетті мемлекеттік органда арнайы Комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрылады. Комиссия құрамы мен саны Агенттікпен, құрамы бес адамнан кем емес дербес анықталады.

53-1. Оцениваемый государственный орган представляет в Агентство полную и достоверную отчетную информацию согласно Приложениям 1-17 к Методике в сроки, установленные Графиком.
В случае непредставления своевременной, полной или достоверной отчетной информации, из итоговой оценки государственного органа по данному направлению вычитаются штрафные баллы за каждый вид нарекания.
53-2. Несвоевременной признается отчетная информация, представленная в Агентство позже срока, предусмотренного Графиком.
За представление государственным органом несвоевременной отчетной информации предусматривается вычитание 1,5 штрафных балла.
53-3. Неполной признается отчетная информация, в которой отсутствуют элементы (приложения, разделы, главы, таблицы, значения показателей и т.п.), предусмотренные установленными требованиями к структуре отчетной информации согласно приложениям к Методике.
За представление государственным органом неполной отчетной информации предусматривается вычитание 2 штрафных баллов.
53-4. Недостоверной признается отчетная информация, в ходе перепроверки которой выявлены несоответствующие действительности факты.
Указанные факты фиксируются в акте сверки согласно Приложению 16 к Методике, составляемом по итогам перепроверки данных, содержащихся в отчетной информации оцениваемых государственных органов.
За представление государственным органом недостоверной отчетной информации предусматривается вычитание 0,2 штрафных балла за каждый зафиксированный факт. Сумма вычитаемых за представление недостоверной информации штрафных баллов не должна превышать 5 баллов.
Информация по выявленным фактам отражается в разделе «Выводы и рекомендации» заключения о результатах оценки эффективности деятельности государственного органа.»;
дополнить разделом 8-2 «Представление государственными органами возражений по результатам оценки»:
«8-2. Представление государственными органами возражений по результатам оценки
53-5. Со дня получения результатов оценки оцениваемый государственный орган в случае несогласия с результатами оценки в течение пяти рабочих дней направляет возражения с подтверждающими документами в Агентство.
53-6. В случае отсутствия возражений по результатам оценки оцениваемый государственный орган в течение пяти рабочих дней предоставляет в Агентство соответствующее уведомление.
53-7. Для проведения процедуры обжалования в уполномоченном на оценку государственном органе формируется специальная Комиссия по рассмотрению возражений (далее – Комиссия), в состав которой не могут входить сотрудники, участвовавшие в оценке государственных органов, предоставивших возражения. Количество и состав Комиссии определяются Агентством самостоятельно, в составе не менее пяти человек.

53-8. Бағаланатын мемлекеттік органдардан қарсылықтар түскен күннен бастап, Әдістеменің 17-қосымшасына сәйкес қайшылық кестесі Агенттікпен құрылады және Комиссия қарауына бес жұмыс күнінде енгізіледі.
53-9. Қарсылықтар ұсынған бағаланатын мемлекеттік органдардан өкілдер шақырылып, Комиссия қарсылықтарды қарастыратын және бағалау нәтижелерінің объективтілігін анықтайтын мәжіліс өткізеді.
53-10. Комиссия мәжілісінің нәтижелері бойынша және қарсылықты қарау жөнінде қайшылық Кестесіне қорытынды қабылданған алқалық шешім, Комиссия Төрағасымен және бағаланатын мемлекеттік орган өкілімен пысықталады және қол қойылады.
53-11. Растаушы құжаттармен бағаланатын мемлекеттік органдардан қарсылықтар түскен күннен бастап, он бес жұмыс күнінде Комиссия қайта тексеру нәтижелерін бағалауға уәкілетті мемлекеттік органның Сараптама комиссиясының жұмыс органына және бағаланатын мемлекеттік органға қарсылықты қабылдау немесе қабылдамау туралы негізделген қорытындыны жолдайды. Қарсылық қабылданған жағдайда, бағалау нәтижелері туралы түзету енгізілген қорытынды бірге жолданады.»;
Әдістеменің 2-қосымшасын осы бұйрықтың 1-қосымшадағы редакциясына сәйкес жазылсын;
Әдістеменің 3-қосымшасын осы бұйрықтың 2-қосымшадағы редакциясына сәйкес жазылсын;
Әдістеменің 4-қосымшасын осы бұйрықтың 3-қосымшадағы редакциясына сәйкес жазылсын;
Әдістеменің 5-қосымшасын осы бұйрықтың 4-қосымшадағы редакциясына сәйкес жазылсын;
Әдістеменің 6-қосымшасы алынып тасталсын;
Әдістеменің 7-қосымшасын осы бұйрықтың 5-қосымшадағы редакциясына сәйкес жазылсын;
Әдістеменің 8-қосымшасы алынып тасталсын;
Әдістеменің 13-қосымшасын осы бұйрықтың 6-қосымшадағы редакциясына сәйкес жазылсын;
Әдістеменің 15-қосымшасын осы бұйрықтың 7-қосымшадағы редакциясына сәйкес жазылсын;
мынадай мазмұндағы Әдістеменің 16-қосымшамен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы Әдістеменің 17-қосымшамен толықтырылсын.
2. Агенттіктің Мемлекеттік қызметті өткеру бөлімі (М.Ы. Өтешев):
1) осы бұйрықты орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың назарына жеткізсін;
2) осы бұйрықты Агенттіктің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.

53-8. В течение пяти рабочих дней со дня получения от оцениваемых государственных органов возражений Агентством формируются и вносятся на рассмотрение Комиссии таблицы разногласий по форме согласно Приложению 17 к Методике.
53-9. Комиссия проводит заседания по рассмотрению возражений и определению объективности результатов оценки, на которые приглашаются представители оцениваемых государственных органов, представивших возражения.
53-10. По результатам заседания Комиссии и принятия коллегиального решения об итогах рассмотрения возражений Таблица разногласий дорабатывается и подписывается председателем Комиссии и представителем оцениваемого государственного органа.
53-11. В течение пятнадцати рабочих дней со дня получения возражений оцениваемых государственных органов с подтверждающими документами, по результатам перепроверки Комиссии уполномоченный на оценку государственный орган направляет в рабочий орган Экспертной комиссии и оцениваемые государственные органы обоснованные заключения о принятии либо непринятии возражений. В случае принятия возражений одновременно направляются скорректированные заключения о результатах оценки.»;
приложение 2 к Методике изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 3 к Методике изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 4 к Методике изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложение 5 к Методике изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложение 6 к Методике исключить;
приложение 7 к Методике изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
приложение 8 к Методике исключить;
приложение 13 к Методике изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
приложение 15 к Методике изложить в редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
дополнить приложением 16 к Методике в редакции согласно приложению 8 к настоящему приказу;
дополнить приложением 17 к Методике в редакции согласно приложению 9 к настоящему приказу.
2. Отделу прохождения государственной службы Агентства
(Утешев М.И.):
1) довести настоящий приказ до сведения центральных государственных и местных исполнительных органов;
2) обеспечить размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства.

100
* Осы көрсеткіштердің әр көрсеткіш бойынша баға 4 баллды арттыруы мүмкін, бұл ретте «Персоналды іріктеу тәртібі» өлшемі бойынша баллдардың жалпы сомасы 12 баллды арттыруы мүмкін емес.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Төрағасының
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 02-01-02/191 бұйрығына
2-қосымша
Персоналды басқару тиімділігін
бағалау әдістемесіне
3-қосымша
Конкурстық негізде қабылданған мемлекеттік қызметшілердің
саны туралы ақпарат
р/с
Т.А.Ә., лауазымының толық атауы
Конкурстық комиссияның хаттамалық шешімінің күні мен нөмірі
Лауазымға қабылданған күні, тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі
1
2
...
Барлығы
Кадр резервінен қабылданған мемлекеттік қызметшілердің саны туралы ақпарат
р/с
Т.А.Ә., лауазымының толық атауы
Кадр резервіне қабылдау үшін негіз*
Лауазымға қабылданған күні, тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі
Мемлекеттік органның штат кестесіне сәйкес құрылымдық бөлімшенің (бөлім, басқарма, департамент) толық атауы
1
2
...
Барлығы
*мемлекеттік тапсырыс немесе шетелде кадрлар даярлау бойынша Республикалық комиссия бекіткен басым мамандықтар бойынша шетелдік жоғары оқу орындарында мемлекеттік қызметшілерді даярлау және қайта даярлау мемлекеттік бағдарламалары бойынша оқуды аяқтау – оқуды аяқтау күні, оқу орны көрсетіледі,
*бос әкімшілік мемлекеттік лауазымға орналасу үшін конкурс қорытындысы бойынша конкурстық комиссия шешімі – мемлекеттік органның атауы, конкурстық комиссия хаттамасының күні мен нөмірі көрсетіледі,
*мемлекеттік қызметшіні аттестациялау қорытындысы бойынша аттестация комиссиясының шешімі – мемлекеттік органның атауы, аттестация комиссия хаттамасының күні мен нөмірі көрсетіледі,
*осы кестеге «орталық-өңір» (орталық мемлекеттік органдардан облыстық атқарушы органдарға немесе орталық мемлекеттік органдардың облыстық бөлімшелеріне), «өңір-орталық» (бағаланатын орталық мемлекеттік органдарға облыстық, аудандық атқарушы органдардан, облыстық, аудандық және оларға теңестірілген соттардан, құқық қорғау және арнайы мемлекеттік органдардың облыстық, аудандық бөлімшелерінен, облыстар, аудандар маслихаттарының аппараттарынан, орталық мемлекеттік органдардың облыстық немесе аудандық бөлімшелерінен), «өңір-өңір» (бір өңірдің облыстық, аудандық атқарушы органдарынан, облыстық, аудандық және оларға теңестірілген соттарынан, құқық қорғау және арнайы мемлекеттік органдарының облыстық, аудандық бөлімшелерінен, орталық мемлекеттік органдарының облыстық, аудандық бөлімшелерінен басқа өңірдің облыстық атқарушы органына немесе орталық мемлекеттік органның облыстық бөлімшесіне) ротация тәртібінде лауазымға тағайындалған адамдар қосылмайды.
**осы кестеге сондай-ақ мемлекеттік органның өз ішінде ауысу тәртібімен жоғары лауазымға тағайындалған адамдар қосылмайды.
Ауысу тәртібімен тағайындалған мемлекеттік қызметшілер саны туралы ақпарат *
р/с
Т.А.Ә., лауазымының толық атауы
Мемлекеттік қызметші қабылданған мемлекеттік органның атауы
Лауазымға қабылданған күні, тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі
Мемлекеттік органның штат кестесіне сәйкес құрылымдық бөлімшенің (бөлім, басқарма, департамент) толық атауы
1
2
...
Барлығы
Мемлекеттік органның _________________      _______________________
басшысы                    (қолы)      (қолтаңбаның толық жазылуы)
Мемлекеттік органның ___________________    _______________________
тиісті құрылымдық          (қолы)       (қолтаңбаның толық жазылуы)
бөлімшесінің басшысы                     «____ »______________20___ж.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Төрағасының
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 02-01-02/191 бұйрығына
3-қосымша
Персоналды басқару тиімділігін
бағалау әдістемесіне
4-қосымша
Кадрлардың ауысуы бойынша ақпарат

100
* Итоговый балл по каждому из данных показателей может превышать 4 балла, при этом общая сумма баллов по критерию «Порядок подбора персонала» не может превышать 12 баллов.
Приложение 2
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по
делам государственной службы
от 29 декабря 2012 года № 02-01-02/191
Приложение 3
к Методике оценки эффективности
управления персоналом
Информация о количестве государственных служащих, принятых на
конкурсной основе
п/п
Ф.И.О., полное
наименование
должности
Дата и номер
протокольного
решения конкурсной
комиссии
Дата принятия на
должность, номер
приказа о
назначении
Полное наименование структурного подразделения (отдел, управление,
департамент) в соответствии со штатным расписанием
государственного органа
1
2
Итого
Информация о количестве государственных служащих, принятых из
кадрового резерва
п/п
Ф.И.О., полное
наименование
должности
Основание для зачисления
в кадровый резерв*
Дата принятия на
должность, номер
приказа о
назначении
Полное наименование структурного подразделения (отдел, управление,
департамент) в соответствии со штатным расписанием государственного
органа
1
2
Итого
* завершение обучения по государственным программам подготовки и переподготовки государственных служащих в рамках государственного заказа либо в зарубежных учебных заведениях по приоритетным специальностям, утверждаемым Республиканской комиссией по подготовке кадров за рубежом – указывается дата завершения обучения, учебное заведение,
* решение конкурсной комиссии по итогам конкурса на занятие вакантной административной государственной должности – указывается наименование государственного органа, дата и номер протокола конкурсной комиссии),
* решение аттестационной комиссии по итогам аттестации государственного служащего – указывается наименование государственного органа, дата и номер протокола аттестационной комиссии,
* в данную таблицу не включаются лица, назначенные на должность в порядке ротации «центр-регион» (из центральных госорганов в областные исполнительные органы или областные подразделения центральных госорганов), «регион-центр» (в оцениваемые центральные госорганы из областных, районных исполнительных органов, областных, районных и приравненных к ним судов, областных, районных подразделений правоохранительных и специальных госорганов, аппаратов маслихатов областей, районов, областных, районных подразделений центральных госорганов), «регион-регион» (из областных, районных исполнительных органов, областных, районных и приравненных к ним судов, областных, районных подразделений правоохранительных и специальных госорганов, аппаратов маслихатов областей, районов, областных, районных подразделений центральных госорганов одного региона в областной исполнительный орган либо областное подразделение центрального госоргана другого региона);
** в данную таблицу также не включаются лица, назначенные на вышестоящую должность в порядке перевода внутри самого госоргана.»;
Информация о количестве государственных служащих,
назначенных в порядке перевода *
п/п
Ф.И.О., полное
наименование
должности
Наименование
государственного органа,
из которого принят
государственный служащий
Дата принятия на
должность, номер
приказа о
назначении
Полное наименование структурного подразделения (отдел, управление,
департамент) в соответствии со штатным расписанием государственного
органа
1
2
Итого
Руководитель государственного органа ________ ____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель соответствующего структурного
подразделения государственного органа ________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
"__ "______________20__г.
Приложение 3
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по
делам государственной службы
от 29 декабря 2012 года № 02-01-02/191
Приложение 4
к Методике оценки эффективности
управления персоналом
Информация по сменяемости кадров

Есепті кезеңде жұмыстан босатылған мемлекеттік қызметшілер лауазымдарға бөле отырып саны көрсетіледі, басшы құрамдағы лауазымдар бөлек (орталық мемлекеттік органдар үшін – С-1, С-2, С-3, С-4, C-О-1, C-O-2, жергілікті мемлекеттік органдар үшін – D-2, D-3, D-O-1, D-O-2) және басшы емес құрам.
Мемлекеттік органның бірінші басшысы өзгерген жағдайда, оны тағайындау актінің уақыты мен нөмірі, бірінші басшы өзгергеннен кейін жұмыстан босатылған басшылық құрамның және басшылық емес құрамның мемлекеттік қызметшілер саны есепті жылдың соңына дейін көрсетіледі.
Жұмыстан босату негіздері
Жұмыстан босатылған мемлекеттік қызметшілердің саны
Барлығы
Басшы қызметшілер
Басшы емес қызметшілер
С, D
С-О, D-O
1
- теріс негіздермен, оның ішінде:
- аттестация нәтижесінде теріс негіздермен;
- тәртіптік жаза салдарынан;
- сыбайлас жемқорлықты құқық бұзушылыққа байланысты;
- басқа теріс негіздермен
2
- зейнетке шығуына байланысты;
3
- басқа мемлекеттік органға «орталық-өңір», «өңір-орталық», «өңір-өңір» сызбасы бойынша ауысуына байланысты;
4
- мемлекеттік саяси қызметке кетуіне байланысты;
5
- жоғары тұрған мемлекеттік әкімшілік лауазымға ауысуына байланысты *
6
- тең мемлекеттік әкімшілік лауазымға ауысуына байланысты **;
7
- төмен тұрған мемлекеттік әкімшілік лауазымға ауысуына байланысты ***;
8
- ауру, қайтыс болуына байланысты;
9
- мемлекеттік органның қайта құрылуы немесе штаттың қысқаруына байланысты;
10
- негізгі қызметкердің жұмысқа шығуына байланысты (бала күтімі бойынша, шетелде және Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында оқуына байланысты еңбекақысы сақталмайтын демалыстан)
11
- өз еркімен, оның ішінде:
- мемлекеттік емес құрылымға кетуіне байланысты;
- әскери және құқық қорғау органдарына кетуіне байланысты;
- кеткен жұмыс орны белгісіз
Барлығы
Саяси мемлекеттік қызметшілер өзгергеннен кейінгі ауысушылық
Мемлекеттік органда саяси мемлекеттік қызметшілер (министр, агенттік төрағасы, министр орынбасарлары, агенттік төрағасының орынбасарлары, жауапты хатшылар, аппарат басшысы (Төтенше жағдайлар министрлігінде әкімшілік мемлекеттік қызметші болып табылады) ауысқан жағдайда толықтырылады.
Тағайындау актінің уақыты мен нөмірі, саяси мемлекеттік қызметші өзгергеннен кейін жұмыстан босатылған басшылық құрамның мемлекеттік қызметшілер саны есепті жылдың соңына дейін көрсетіледі.
Жұмыстан босату негіздері
Жұмыстан босатылған мемлекеттік қызметшілердің саны
Барлығы
Басшы қызметшілер
С, D
С-О, D-O
1
- теріс негіздермен, оның ішінде:
- аттестация нәтижесінде теріс негіздермен;
- тәртіптік жаза салдарынан;
- сыбайлас жемқорлықты құқықбұзушылыққа байланысты;
- басқа теріс негіздермен
2
- зейнетке шығуына байланысты;
3
- басқа мемлекеттік органға «орталық-өңір», «өңір-орталық», «өңір-өңір» сызбасы бойынша ауысуына байланысты;
4
- мемлекеттік саяси қызметке кетуіне байланысты;
5
- жоғары тұрған мемлекеттік әкімшілік лауазымға ауысуына байланысты *;
6
- тең мемлекеттік әкімшілік лауазымға ауысуына байланысты **;
7
- төмен тұрған мемлекеттік әкімшілік лауазымға ауысуына байланысты ***;
8
- ауру, қайтыс болуына байланысты;
9
- мемлекеттік органның қайта құрылуы немесе штаттың қысқаруына байланысты;
11
- негізгі қызметкердің жұмысқа шығуына байланысты (бала күтімі бойынша, шетелде және Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында оқуына байланысты еңбекақысы сақталмайтын демалыстан)
12
- өз еркімен, оның ішінде:
- мемлекеттік емес құрылымға кетуіне байланысты;
- әскери және құқық қорғау органдарына кетуіне байланысты;
- кеткен жұмыс орны белгісіз
Барлығы
Басшы лауазымдардың орташа штаттық саны туралы ақпарат
Басшы лауазымдар
Басшы емес лауазымдар
Орташа штат саны (штат саны мемлекеттік органның әрбір тоқсанның соңғы күндегі жағдайы бойынша есептеледі және жылдың әрбір тоқсан санына бөлінеді (4))
* бұрынғы лауазымына қарағанда мемлекеттік қызмет өтілі бойынша жоғары талаптар қойылатын лауазым.
** бұрынғы лауазымына қарағанда мемлекеттік қызмет өтілі бойынша тең талаптар қойылатын лауазым.
*** бұрынғы лауазымына қарағанда мемлекеттік қызмет өтілі бойынша төменгі талаптар қойылатын лауазым.
Мемлекеттік органның  _____________ ___________________________
басшысы                 (қолы)     (қолтаңбаның толық жазылуы)
Мемлекеттік органның  _____________ ___________________________
тиісті құрылымдық        (қолы)    (қолтаңбаның толық жазылуы)
бөлімшесінің басшысы
«____ »____________ 20___ж.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Төрағасының
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 02-01-02/191 бұйрығына
4-қосымша
Персоналды басқару тиімділігін
бағалау әдістемесіне
5-қосымша
Бос лауазым орындарынан пайда болған, оның ішінде
қызметкерлердің ұзақ мерзімді оқуға немесе бала күтімі демалысына
кету себептері бойынша адамға арналған күндердің саны туралы ақпарат
р/с
Лауазымының толық атауы
Лауазым бос болған уақыт кезеңі (күн, ай, жыл)
Лауазым бос болған жұмыс күндерінің барлық саны
Мемлекеттік органның штат кестесіне сәйкес құрылымдық бөлімшенің (бөлім, басқарма, департамент) толық атауы
Мемлекеттік органның орташа штат саны көрсетіледі (штат саны мемлекеттік органның әрбір тоқсанның соңғы күндегі жағдайы бойынша есептеледі және жылдың әрбір тоқсан санына бөлінеді (4))
...
Барлығы
Адамға арналған күндердің саны, оның ішінде мемлекеттік
қызметшілердің ауыруы және басқа себептер бойынша (жалақы
сақталмайтын демалыс, жұмыстан шеттетілу) бос болған лауазымдар туралы ақпарат
р/с
Лауазымының толық атауы
Лауазым бос болмаған уақыт кезеңі (күн, ай, жыл)
Лауазым бос болмаған жұмыс күндерінің барлық саны
Мемлекеттік органның штат кестесіне сәйкес құрылымдық бөлімшенің (бөлім, басқарма, департамент) толық атауы
Мемлекеттік органның орташа штат саны көрсетіледі (штат саны мемлекеттік органның әрбір тоқсанның соңғы күндегі жағдайы бойынша есептеледі және жылдың әрбір тоқсан санына бөлінеді (4))
...
Барлығы
Мемлекеттік органның  _____________ ___________________________
басшысы                 (қолы)     (қолтаңбаның толық жазылуы)
Мемлекеттік органның  _____________ ___________________________
тиісті құрылымдық        (қолы)    (қолтаңбаның толық жазылуы)
бөлімшесінің басшысы
«____ »____________ 20___ж.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Төрағасының
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 02-01-02/191 бұйрығына
5-қосымша
Персоналды басқару тиімділігін
бағалау әдістемесіне
7-қосымша
Мемлекеттік органның қызметкерлерін жоғарылату туралы ақпарат
р/с
Мемлекеттік органның ішінде жоғары лауазымға тағайындалған адамның аты-жөні
Мемлекеттік органның штат кестесіне сәйкес құрылымдық бөлімшенің (бөлім, басқарма, департамент) толық атауы көрсетіле отырып, лауазымның толық атауы
Мемлекеттік органның штат кестесіне сәйкес құрылымдық бөлімшенің (бөлім, басқарма, департамент) толық атауы көрсетіле отырып, бұрынғы атқарған лауазымының толық атауы
Лауазымға тағайындалған күні, тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі
1
2
...
Барлығы

Указывается количество государственных служащих, освобожденных от занимаемых должностей за отчетный период в разбивке по должностям, отдельно для руководящего состава (для центральных органов - С-1, С-2, С-3, С-4, C-О-1, C-O-2, для местных - D-2, D-3, D-O-1, D-O-2) и не руководящего состава.
В случае смены первого руководителя государственного органа указывается дата и номер акта о его назначении, количество государственных служащих руководящего и неруководящего состава, уволенных до конца отчетного года.
Причины увольнения
Количество уволенных
госслужащих
Всего
руково-
дящих
работников
не руковод.
работников
С, D
С-О,
D-O
1
- по отрицательным мотивам, в том
числе:
- по отрицательным результатам
аттестации;
- вследствие дисциплинарного
взыскания;
- в связи с коррупционным
правонарушением;
- по другим отрицательным
причинам.
2
- в связи с уходом на пенсию;
3
- в связи с переводом в другой
государственный орган по схеме
«центр-регион», «регион–центр»,
«регион–регион»
4
- в связи с уходом на
политическую государственную
должность;
5
- в связи с переводом на
вышестоящую административную
государственную должность*;
6
- в связи с переводом на
равнозначную административную
государственную должность**;
7
- в связи с переводом на
нижестоящую административную
государственную должность***;
8
- по болезни, в связи со смертью;
9
- в связи с реорганизацией
государственного органа или
сокращением штата;
10
- в связи с выходом основного
работника (из отпуска по уходу за
ребенком, отпуска без сохранения
заработной платы в связи с учебой
за границей и в Академии
государственного управления при
Президенте Республики Казахстан)
11
- по собственному желанию, в том
числе:
- в связи с уходом в
негосударственную структуру;
- в связи с уходом в военные и
правоохранительные органы;
- без определения будущего места
работы
ВСЕГО
Сменяемость при смене политических государственных служащих
Заполняется в случае смены политических государственных служащих в государственном органе (министр, председатель агентства, заместители министра, заместители председателя агентства, ответственные секретари, руководители аппарата (в Министерстве по чрезвычайным ситуациям является административным государственным служащим)
Указывается дата и номер акта о назначении политических
государственных служащих, количество государственных служащих
руководящего состава, уволенных до конца отчетного года.
Причины
увольнения
Количество уволенных госслужащих
Всего
руководящих работников
С, D
С-О, D-O
1
- по
отрицательным
мотивам, в том
числе:
- по
отрицательным
результатам
аттестации;
- вследствие
дисциплинарного
взыскания;
- в связи с
коррупционным
правонарушением;
- по другим
отрицательным
причинам.
2
- в связи с
уходом на пенсию;
3
- в связи с
переводом в
другой
государственный
орган по схеме
«центр -регион»,
«регион – центр»,
«регион – регион»
4
- в связи с
уходом на
политическую
государственную
должность;
5
- в связи с
переводом на
вышестоящую
административную
государственную
должность*;
6
- в связи с
переводом на
равнозначную
административную
государственную
должность**;
7
- в связи с
переводом на
нижестоящую
административную
государственную
должность***;
8
- по болезни, в
связи со смертью;
9
- в связи с
реорганизацией
государственного
органа или
сокращением
штата;
11
- в связи с
выходом основного
работника (из
отпуска по уходу
за ребенком,
отпуска без
сохранения
заработной платы
в связи с учебой
за границей и в
Академии
государственного
управления при
Президенте
Республики
Казахстан)
12
- по собственному
желанию, в том
числе:
- в связи с
уходом в
негосударственную
структуру;
- в связи с
уходом в военные
и право-
охранительные
органы;
- без определения
будущего места
работы
ВСЕГО
Информация о средней штатной численности руководящих должностей
Руководящие
должности
Не руководящие
должности
Средняя штатная численность
(суммируется штатная численность
должностей в государственном органе
по состоянию на последний день
каждого квартала и делится на
количество кварталов в году (4))
* должность, к которой установлены более высокие требования по стажу государственной службы, чем к последней занимаемой должности.
** должность, к которой установлены требования по стажу государственной службы, равные требованиям к последней занимаемой должности.
*** должность, к которой установлены требования по стажу государственной службы ниже требований к последней занимаемой должности.
Руководитель государственного органа ________ ___________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель соответствующего структурного
подразделения государственного органа ________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
"__ "______________20__г.
Приложение 4
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по
делам государственной службы
от 29 декабря 2012 года № 02-01-02/191
Приложение 5
к Методике оценки эффективности
управления персоналом
Информация о количестве вакантных человекодней, образовавшихся за
счет наличия вакантных должностей, в том числе по причине ухода
сотрудника на длительное обучение либо в декретный отпуск (за
исключением вакансий, занятых на конкурсной основе по истечении 45
рабочих дней, затраченных на проведение конкурса с момента
направления объявления в Агентство, а также 11 рабочих дней,
затраченных на назначение в порядке перевода и из кадрового резерва с
момента направления запроса в Агентство)
п/п
Полное
наименование
должности
Период времени, в
течение которого
должность являлась
вакантной (день,
месяц, год)
Итого
количество
рабочих дней,
когда должность
была вакантной
Полное наименование структурного подразделения (отдел,
управление, департамент) в соответствии со штатным
расписанием государственного органа
Указать среднюю штатную численность государственного
органа (суммируется штатная численность должностей в
государственном органе по состоянию на последний день
каждого квартала и делится на количество кварталов в
году (4))
Итого
Информация о количестве человекодней, в течение которых должности не
были заняты по причине болезни госслужащих и по другим причинам
(отпуск без сохранения заработной платы, отстранение) (за исключением
нахождения работника в ежегодном трудовом отпуске, командировке, в
отпуске по беременности и родам, отпуске без сохранения заработной
платы до пяти календарных дней на основаниях, указанных в Трудовом
кодексе Республики Казахстан)
п/п
Полное
наименование
должности
Период времени, в
течение которого
должность была
незанята (день,
месяц, год)
Итого
количество
рабочих дней,
когда должность
была незанята
Полное наименование структурного подразделения (отдел,
управление, департамент) в соответствии со штатным
расписанием государственного органа
Указать среднюю штатную численность
государственного органа
Итого
Руководитель государственного
органа
_________  ____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель соответствующего
структурного подразделения
государственного органа
_________  ___________________
(подпись) (расшифровка подписи)
«__»______________20__г.
Приложение 5
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по
делам государственной службы
от 29 декабря 2012 года № 02-01-02/191
Приложение 7
к Методике оценки эффективности
управления персоналом
Информация о продвижении работников государственного органа
п/п
Ф.И.О. лица,
назначенного на
вышестоящую
должность
внутри
госоргана
Полное
наименование
занимаемой
должности с
указанием
полного
наименования
структурного
подразделения
(отдел,
управление,
департамент) в
соответствии
со штатным
расписанием
госоргана
Полное
наименование
ранее
занимаемой
должности с
указанием
полного
наименования
структурного
подразделения
(отдел,
управление,
департамент) в
соответствии со
штатным
расписанием
госоргана
Дата
принятия на должность,
номер
приказа о
назначении
1
2
Итого
Информация о сотрудниках государственного органа, назначенных на

С-6, С-О-6, D-5, D-O-5 санаттарына мемлекеттік органның өз ішінде,
сондай-ақ басқа мемлекеттік органдардан қызметке тағайындалған
мемлекеттік органдардың қызметкерлері туралы ақпарат
р/с
Мемлекеттік органның ішінде жоғары лауазымға тағайындалған адамның аты-жөні
Мемлекеттік органның штат кестесіне сәйкес құрылымдық бөлімшенің (бөлім, басқарма, департамент) толық атауы көрсетіле отырып, лауазымның толық атауы
Мемлекеттік органның штат кестесіне сәйкес құрылымдық бөлімшенің (бөлім, басқарма, департамент) толық атауы көрсетіле отырып, бұрынғы атқарған лауазымының толық атауы
Лауазымға тағайындалған күні, тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі
...
Барлығы
Мемлекеттік органның  _____________ ___________________________
басшысы                 (қолы)     (қолтаңбаның толық жазылуы)
Мемлекеттік органның  _____________ ___________________________
тиісті құрылымдық        (қолы)    (қолтаңбаның толық жазылуы)
бөлімшесінің басшысы
«____ »____________ 20___ж.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Төрағасының
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 02-01-02/191 бұйрығына
6-қосымша
Персоналды басқару тиімділігін
бағалау әдістемесіне
13-қосымша
(күні көрсетіледі) жағдайы бойынша (мемлекеттік орган атауы) есеп
«орталық – өңір» сызбасы бойынша кадрлардың ауысуы бойынша*
Қызметкердің аты-жөні
Қандай мемлекеттік органнан ауысты (жұмыс орнының атауы мен лауазымы)
Қандай мемлекеттік органға ауысты (жұмыс орнының атауы мен лауазымы)
1
2
...
Барлығы
«өңір – орталық»*
Қызметкердің аты-жөні
Қандай мемлекеттік органнан ауысты (жұмыс орнының атауы мен лауазымы)
Қандай мемлекеттік органға ауысты (жұмыс орнының атауы мен лауазымы)
1
2
...
Барлығы
«өңір – өңір»*
Қызметкердің аты-жөні
Қандай мемлекеттік органнан ауысты (жұмыс орнының атауы мен лауазымы)
Қандай мемлекеттік органға ауысты (жұмыс орнының атауы мен лауазымы)
1
2
...
Барлығы
* «орталық-өңір», «өңір-орталық», «өңір-өңір» қағидасы бойынша
мемлекеттік органда лауазымға тағайындалған мемлекеттік қызметшілер болған жағдайда кесте толтырылады.
Мемлекеттік органның  ____________  ___________________________
басшысы                 (қолы)     (қолтаңбаның толық жазылуы)
Мемлекеттік органның  ____________  ___________________________
тиісті құрылымдық        (қолы)    (қолтаңбаның толық жазылуы)
бөлімшесінің басшысы
«____ »____________ 20___ж.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Төрағасының
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 02-01-02/191 бұйрығына
7-қосымша
Персоналды басқару тиімділігін
бағалау әдістемесіне
15-қосымша
Сауалнама
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі сауалнама жүргізеді. Осы жүргізудің мақсаты – Сіз жұмыс істейтін мемлекеттік органда персоналды уәждеу бойынша қабылданатын шаралардың тиімділігін анықтау. Сауалнама анонимді болып табылады.
Қызметкерлердің мемлекеттік орган қызметіне қатысу дәрежесі
1.
Осы мемлекеттік органда (атқаратын лауазымда) жұмысымның мақсаттары түсінікті және айқын
Иә
Жоқ
2.
Өзімді мемлекеттік органның маңызды бөлігі ретінде сезінемін
Иә
Жоқ
Көтермелеу жүйесімен қанағаттандырылу дәрежесі
3.
Менің қызмет атқарып жүрген мемлекеттік органда диффренциалданған тәсіліне негізделген материалдық ынталандыру шаралары қолданады
Иә
Жоқ
4.
Мемлекеттік органда материалдық емес уәждеу шаралары қолданылады (наградтар, грамоталар, алғыс хаттар, абырой тақтасы)
Иә
Жоқ
5.
Мен жұмыс істейтін органда уәждеу жүйесі тиімді болып табылады
Иә
Жоқ
Мансаптық өсу мүмкіндіктерімен қанағаттану дәрежесі
6.
Мен жұмыс істейтін мемлекеттік органда өзімнің кәсіби және қызметтік өсу мүмкіндігімді көремін
Иә
Жоқ
7.
Мен жұмыс істейтін мемлекеттік органның беделі бар
Иә
Жоқ
Мемлекеттік органда еңбектің ұйымдастырылуымен қанағаттану дәрежесі
8.
Менің өз функционалдық міндеттерімді орындау үшін қолайлы жағдай жасалған
Иә
Жоқ
9.
Жұмыста кешігемін және/немесе демалыс күндері жұмыс істеймін
Иә
Жоқ
10.
Мен жұмыс істейтін құрылымдық бөлімшеде жұмыс бірқалыпты және функционалдық міндеттерге сәйкес бөлінген
Иә
Жоқ
Мемлекеттік қызметшілердің оқыту жүйесіне қанағаттандырылу дәрежесі
11.
Біліктілікті арттыру семинарларының/қайта даярлау курсының тақырыбы менің қызмет бейініне және мемлекеттік органның мақсаты мен міндетіне сәйкес келеді
Иә
Жоқ
12.
Мен алған білім мен ептілік тәжірибелік сипатқа ие және өз қызметімде қолданамын
Иә
Жоқ
Мемлекеттік қызметшілерді бағалау жүйесіне қанағаттандырылу дәрежесі
13.
Қолданылатын бағалау менің кәсіби және жеке қасиеттерімді есептейді
Иә
Жоқ
14.
Мемлекеттік органда қолданылатын еңбек нәтижелерін бағалау объективтілік, анықтылық және ашықтылық қағидаларына сәйкес келеді
Иә
Жоқ
15.
Мемлекеттік қызметшілер еңбектерін бағалау нәтижелері негізінде материалдық көтермеленеді
Иә
Жоқ
Толтырушы туралы мәліметтер
Жынысыңыз
Ер
Әйел
Лауазымыңыз
Басқарушы (басқарма/бөлім бастығы және жоғары)
Атқарушы (сарапшы, бас сарапшы, маман және т.б.)
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Төрағасының
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 02-01-02/191 бұйрығына
8-қосымша
Персоналды басқару тиімділігін
бағалау әдістемесіне
16-қосымша
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігіне
ұсынылған деректі салыстырып тексеру акті
________________________________________________________________
(орталық аппарат және ведомстволар немесе облыс әкімінің аппараты
және облыс басқармалары)
20__ жылы қорытындылары бойынша персоналды басқару бағалау үшін
№ т
Өлшем/ көрсеткіштің атауы
Меморганның деректері
Анықталған деректері
Меморганның деректері
Анықталған деректері
1
ОА (немесе әкім аппараты)
Құрылымдық бөлімше/
ведомство/
аумақтық бөлімше/
облыс басқармасы
1-өлшем
2

должности категорий С-6, С-О-6, D-5, D-O-5 как внутри
государственного органа, так и из других государственных органов
п/п
Ф.И.О. лица,
назначенного
на должность
Полное
наименование
занимаемой
должности с
указанием
полного
наименования
структурного
подразделения
(отдел,
управление,
департамент) в
соответствии со
штатным
расписанием
госоргана
Полное
наименование
ранее занимаемой
должности с
указанием
полного
наименования
структурного
подразделения
(отдел,
управление,
департамент) в
соответствии со
штатным
расписанием
госоргана
Дата
принятия
на
должность,
номер
приказа о
назначении
1
2
Итого
Руководитель государственного органа ________ ___________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель соответствующего структурного
подразделения государственного органа ________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
"__ "______________20__г.
Приложение 6
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по
делам государственной службы
от 29 декабря 2012 года № 02-01-02/191
Приложение 13
к Методике оценки эффективности
управления персоналом
«Отчет __(наименование государственного органа)_по состоянию на
(указывается дата)_ по переводам кадров по схеме «центр – регион»*
Ф.И.О.
работника
Из какого
государственного органа
переведен (наименование
места работы и должности)
В какой
государственный
орган переведен
(наименование места
работы и должности)
1
2
Итого
«регион – центр»*
Ф.И.О.
работника
Из какого
государственного органа
переведен (наименование
места работы и должности)
В какой
государственный
орган переведен
(наименование места
работы и должности)
1
2
Итого
«регион – регион»*
Ф.И.О.
работника
Из какого
государственного органа
переведен (наименование
места работы и должности)
В какой
государственный
орган переведен
(наименование места
работы и должности)
1
2
Итого
*таблица заполняется при наличии государственных служащих, назначенных в данный госорган по принципу «регион-центр», «центр-регион», «регион-регион», при этом указывается только принятые в данный государственный орган государственные служащие
Руководитель государственного
органа
_________  ____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель соответствующего
структурного подразделения
государственного органа
_________  ___________________
(подпись) (расшифровка подписи)
«__»______________20__г.
Приложение 7
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по
делам государственной службы
от 29 декабря 2012 года № 02-01-02/191
Приложение 15
к Методике оценки эффективности
управления персоналом
Опросный лист
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы проводит опрос в целях определения эффективности мер, принимаемых Вашим государственным органом по мотивации персонала. Опрос носит анонимный характер.
Вовлеченность работников в деятельность государственного органа
1.
Мне понятны и ясны цели моей работы в данном
государственном органе (на занимаемой должности)
Да
Нет
2.
Я чувствую себя важной частью государственного
органа, в котором я работаю
Да
Нет
Удовлетворенность системой поощрения
3.
В моем государственном органе применяются меры
материального поощрения, основанные на
дифференцированном подходе
Да
Нет
4.
В моем государственном органе применяются меры
нематериального поощрения (награды, грамоты,
благодарности, доска почета)
Да
Нет
5.
Я считаю, что система поощрения в моем
государственном органе эффективна
Да
Нет
Удовлетворенность возможностями карьерного роста
6.
Я вижу перспективы своего профессионального и
служебного роста в моем государственном органе
Да
Нет
7.
Работа в моем государственном органе престижна
Да
Нет
Удовлетворенность организацией труда
8.
Я обеспечен/а условиями труда, благоприятными
для исполнения моих функциональных обязанностей
Да
Нет
9.
Я задерживаюсь на работе и/или работаю в выходные дни
Да
Нет
10.
Работа в моем структурном подразделении распределена
равномерно и в соответствии с функциональными
обязанностями
Да
Нет
Удовлетворенность системой обучения государственных служащих
11.
Я считаю, что тематика семинаров повышения
квалификации/курсов переподготовки соответствует
целям и задачам госоргана, а также профилю моей
деятельности
Да
Нет
12.
Знания и умения, полученные мной, носят практический
характер, и я применяю их в своей работе
Да
Нет
Удовлетворенность системой оценки государственных служащих
13.
Действующая оценка учитывает мои профессиональные и
личностные качества
Да
Нет
14.
Применяемая в государственном органе оценка
результатов труда соответствует принципам
объективности, достоверности и прозрачности
Да
Нет
15.
Материальное поощрение основывается на результатах
оценки труда госслужащих
Да
Нет
Cведения о респонденте
Ваш пол
Мужской
Женский
Ваша должность
Руководящая (начальник управления/отдела и выше)
Исполнитель (эксперт, главный эксперт, специалист и др.)
Приложение 8
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по
делам государственной службы
от 29 декабря 2012 года № 02-01-02/191
Приложение 16
к Методике оценки эффективности
управления персоналом
Акт сверки данных,
предоставленных в Агентство РК по делам государственной службы
__________________________________________________________________
(центральный аппарат и ведомства либо аппарат акима области и
областные управления)
для оценки управления персоналом по итогам 20__ года
п/п
Наименование
критерия/
показателя
Данные
госоргана
Уточненные
данные
Данные
госоргана
Уточненные
данные
1
ЦА (либо аппарат
акима)
Структурное
подразделение/
ведомство/
территориальное
подразделение/
областное управление
Критерий 1
2

1.1.-көрсеткіш
3
1.2.-көрсеткіш
4
...-көрсеткіш
5
1-өлшем
6
2.1.-көрсеткіш
7
2.2.-көрсеткіш
8
...-көрсеткіш
Салыстырып тексеруді атқарған ________  _____________________
МҚІА қызметкері               (қолы)  (қолтаңбаның толық жазылуы)
Мемлекеттік органның  ____________  ___________________________
басшысы                 (қолы)     (қолтаңбаның толық жазылуы)
Мемлекеттік органның  ____________  ___________________________
тиісті құрылымдық        (қолы)    (қолтаңбаның толық жазылуы)
бөлімшесінің басшысы
«____ »____________ 20___ж.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Төрағасының
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 02-01-02/191 бұйрығына
9-қосымша
Персоналды басқару тиімділігін
бағалау әдістемесіне
17-қосымша
Келіспеушілік кестесі
________________________________________________________________
(орталық мемлекеттік органның атауы)
________________
(есепті кезең)
Уәкілетті органның қорытындысы
Сөгу түрі
Бағаланушы мемлекеттік органның қарсылығы
Шағым қорытындылары бойынша шешім
Ескертпе
1
2
3
4
Шағым қорытындыларын ескере отырып, жалпы балл ___ құрды.
Комиссияның Төрағасы, оның лауазымы _____  __________________________
(қолы) (қолтаңбаның толық жазылуы)
Шағым қорытындыларымен таныстым,
қарсы емеспін
Мемлекеттік органның өкілі, оның ______  ___________________________
лауазымы                         (қолы)  (қолтаңбаның толық жазылуы)
«____» ______________20___ж.

Показатель 1.1.
3
Показатель 1.2.
4
Показатель ...
5
Критерий 2
6
Показатель 2.1.
7
Показатель 2.2.
8
Показатель ...
Сотрудник АДГС, осуществивший
сверку
_______________________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель государственного
органа
______________________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель соответствующего
структурного подразделения
государственного органа
______________________________
(подпись) (расшифровка подписи)
«____» ______________20___г.
Приложение 9
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по
делам государственной службы
от 29 декабря 2012 года № 02-01-02/191
Приложение 17
к Методике оценки эффективности
управления персоналом
Таблица разногласий
_________________________________________________________________
(наименование центрального государственного органа)
______________________ (отчетный период)
Заключение
уполномоченного
органа
Вид
нарекания
Возражение
оцениваемого
госоргана
Решение по
итогам
обжалования
Примечание
1
2
3
4
Общий балл с учетом итогов обжалования составил ___.
Председатель Комиссии, должность
______________________________
(подпись) (расшифровка подписи)
С итогами обжалования
ознакомлен, возражений не имею
Представитель государственного органа, должность
_______________________________
(подпись) (расшифровка подписи)
«__» ______________20__г.