Пруденциалдық нормативтердi және микроқаржы ұйымының сақтауы мiндеттi басқа да нормалар мен лимиттердi және оларды есептеу әдістемесін, сондай-ақ олардың орындалуы туралы есептілік берудің нысандарын және мерзiмдерiн бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 382 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 4 ақпанда № 8317 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 31 шілдедегі № 148 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 31.07.2017 № 148 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
"Микроқаржы ұйымдары туралы" 2012 жылғы 26 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Пруденциалдық нормативтер және микроқаржы ұйымының сақтауы мiндеттi басқа да нормалар мен лимиттер және оларды есептеу әдістемесі, сондай-ақ олардың орындалуы туралы есептілік берудің нысандары және мерзiмдерi бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Г. Марченко
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 382 қаулысымен
бекітілген
Пруденциалдық нормативтер және микроқаржы ұйымының сақтауы
мiндеттi басқа да нормалар мен лимиттер және оларды есептеу
әдістемесі, сондай-ақ олардың орындалуы туралы есептілік
берудің нысандары және мерзiмдерi
Осы Пруденциалдық нормативтер және микроқаржы ұйымының сақтауы мiндеттi басқа да нормалар мен лимиттер және оларды есептеу әдістемесі, сондай-ақ олардың орындалуы туралы есептілік берудің нысандары және мерзiмдерi (бұдан әрі - Пруденциалдық нормативтер) "Микроқаржы ұйымдары туралы" 2012 жылғы 26 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - Заң) сәйкес әзірленген және Пруденциалдық нормативтерді және микроқаржы ұйымының сақтауы мiндеттi басқа да нормалар мен лимиттерді және оларды есептеу әдістемесін, сондай-ақ олардың орындалуы туралы есептілік берудің нысандарын және мерзiмдерiн белгілейді.
Заңға сәйкес Пруденциалдық нормативтердің және сақталуы мiндеттi өзге де нормалар мен лимиттердің құрамына:
1) жарғылық капиталдың ең төменгi мөлшерi;
2) меншікті капиталдың ең төменгі мөлшері;
3) меншікті капиталдың жеткiлiктiлiгi;
4) бір қарыз алушыға тәуекелдің ең жоғарғы мөлшері;
5) левередж коэффициенті кіреді.

Об утверждении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению микрофинансовой организацией норм и лимитов и методики их расчетов, а также формы и сроков представления отчетности об их выполнении
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 382. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 февраля 2013 года № 8317. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 июля 2017 года № 148 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 31.07.2017 № 148 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года "О микрофинансовых организациях" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые пруденциальные нормативы и иные обязательные к соблюдению микрофинансовой организацией нормы и лимиты и методику их расчетов, а также форму и сроки представления отчетности об их выполнении.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Г. Марченко
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 декабря 2012 года № 382
Пруденциальные нормативы и иные обязательные к соблюдению
микрофинансовой организацией нормы и лимиты и методика их
расчетов, а также форма и сроки представления отчетности об их
выполнении
Настоящие Пруденциальные нормативы и иные обязательные к соблюдению микрофинансовой организацией нормы и лимиты и методика их расчетов, а также формы и сроки представления отчетности об их выполнении (далее - Пруденциальные нормативы) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года "О микрофинансовых организациях" (далее – Закон) и устанавливают Пруденциальные нормативы и иные обязательные к соблюдению микрофинансовой организацией нормы и лимиты и методику их расчетов, и форму и сроки представления отчетности.
В соответствии с Законом в состав Пруденциальных нормативов и иных обязательных для соблюдения норм и лимитов входят:
1) минимальный размер уставного капитала;
2) минимальный размер собственного капитала;
3) достаточность собственного капитала;
4) максимальный размер риска на одного заемщика;
5) коэффициент левереджа.

1. Жарғылық капиталдың ең төменгi мөлшерi
1. Жарғылық капиталдың ең төменгі мөлшерi 30 000 000 (отыз миллион) теңгені құрайды.
2. Меншікті капиталдың ең төменгі мөлшері
2. Меншікті капиталдың ең төменгі мөлшері 30 000 000 (отыз миллион) теңгені құрайды.
3. Меншікті капиталдың жеткiлiктiлiгi
3. Микроқаржы ұйымының меншікті капиталының жеткіліктілігі k1 болып сипатталады және меншікті капиталдың баланс бойынша активтер сомасына қатынасы ретінде есептеледі.
k1 коэффициентінің мәні 0,1 құрайды.
4. Микроқаржы ұйымының меншікті капиталы:
микроқаржы ұйымының негiзгi қызмет мақсаты үшiн сатып алынған лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуден басқа материалдық емес активтерді;
басқа заңды тұлғалардың капиталына салынған микроқаржы ұйымының инвестцияларын шегергенде;
төленген жарғылық капиталы;
қосымша капитал;
өткен жылдардың бөлiнбеген таза пайдасы (шығыны) (оның iшiнде өткен жылдардың таза кiрiсi есебiнен қалыптасқан қорлар, резервтер);
есепті кезеңде бөлiнбеген таза пайданың (шығынның) мөлшері;
негізгі қаражатты қайта бағалау мөлшері сомасы ретінде есептеледі.
5. Басқа заңды тұлғалардың капиталына салынған микроқаржы ұйымының инвестициялары кредиттік бюролардың, микроқаржы ұйымдарының, банкноталарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау қызметін көрсететін ұйымдардың және күзету қызметіне лицензиясы бар ұйымдардың акцияларына немесе жарғылық капиталына қатысу үлесіне микроқаржы ұйымының салымдарын білдіреді.
4. Бір қарыз алушыға тәуекелдің ең жоғарғы мөлшері
6. Бір қарыз алушыға тәуекелдің ең жоғарғы мөлшері:
Лондондық қымбат металлдар нарығының қауымдастығы (London billion market association) қабылдаған халықаралық сапа стандарттарына сәйкес келетiн және осы қауымдастықтың құжаттарында "Лондондық сапалы жеткiзiлiм" ("London good delivery") стандарты ретiнде белгiленген тазартылған қымбат металлдары;
Standard & Рооr's агенттігінің "А"-дан төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктері түрінде қарыз алушының міндеттемелері бойынша қамтамасыз ету сомасын шегергенде;
микроқаржы ұйымының қарыз алушыға микрокредиттер және дебиторлық берешек түрінде қойылатын талаптар;
микроқаржы ұйымының балансынан есептен шығарылған микроқаржы ұйымының қарыз алушыға қойылатын талаптар сомасы ретінде есептеледі.
7. Бір қарыз алушыға тәуекелдің ең жоғарғы мөлшері k2 коэффициентімен сипатталады және микроқаржы ұйымының бір қарыз алушыға тәуекел мөлшерінің микроқаржы ұйымының меншікті капиталына оның міндеттемелері бойынша қатынасы ретінде есептеледі.

1. Минимальный размер уставного капитала
1. Минимальный размер уставного капитала составляет 30 000 000 (тридцать миллионов) тенге.
2. Минимальный размер собственного капитала
2. Минимальный размер собственного капитала составляет 30 000 000 (тридцать миллионов) тенге.
3. Достаточность собственного капитала
3. Достаточность собственного капитала микрофинансовой организации характеризуется коэффициентом k1 и рассчитывается как отношение собственного капитала к сумме активов по балансу.
Значение коэффициента k1 составляет не менее 0,1.
4. Собственный капитал микрофинансовой организации рассчитывается как сумма:
оплаченного уставного капитала;
дополнительного капитала;
нераспределенной чистой прибыли (убытка) прошлых лет (в том числе фонды, резервы, сформированные за счет чистого дохода прошлых лет);
размера нераспределенной чистой прибыли (убытка) отчетного периода;
размера переоценки основных средств;
за минусом:
нематериальных активов, за исключением лицензионного программного обеспечения, приобретенного для целей основной деятельности микрофинансовой организации;
инвестиций микрофинансовой организации в капитал других юридических лиц.
5. Инвестиции микрофинансовой организации в капитал других юридических лиц представляют собой вложения микрофинансовой организации в акции или доли участия в уставном капитале кредитных бюро, микрофинансовых организаций, организаций, оказывающих услуги по инкассации банкнот, монет и ценностей, и организаций, имеющих лицензию на охранную деятельность.
4. Максимальный размер риска на одного заемщика
6. Размер риска на одного заемщика рассчитывается как сумма:
требований микрофинансовой организации к заемщику в виде микрокредитов и дебиторской задолженности;
требований микрофинансовой организации к заемщику, списанных с баланса микрофинансовой организации;
за минусом суммы обеспечения по обязательствам заемщика в виде:
аффинированных драгоценных металлов, соответствующих международным стандартам качества, принятым Лондонской ассоциацией рынка драгоценных металлов (London billion market association) и обозначенным в документах данной ассоциации как стандарт "Лондонская качественная поставка" ("London good delivery");
гарантий банков, имеющих долгосрочный долговой рейтинг не ниже "А" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств.
7. Максимальный размер риска на одного заемщика характеризуется коэффициентом k2 и рассчитывается как отношение размера риска микрофинансовой организации на одного заемщика по его обязательствам к собственному капиталу микрофинансовой организации.

k2 коэффициентінің мәні 0,25-тен аспайды.
8. Микроқаржы ұйымының қарыз алушыға қоятын талаптарының олар пайда болған күнгi жалпы көлемi осы Пруденциалдық нормативтерде белгiленген шектеулер шегiнде болса, бiрақ соңынан соңғы үш ай iшiнде микроқаржы ұйымының меншiктi капиталының деңгейi бес пайыздан артық төмендеуiне байланысты аталған шектеулерден асып кеткен жағдайда не соңғы үш ай iшiнде қарыз алушыға қойылатын талаптар он пайыз деп көрсетiлген теңгенiң шетел валютасымен орташа алынған биржалық бағамының ұлғаюынан микроқаржы ұйымының қарыз алушыға қоятын талаптарының өсуiне байланысты бiр қарыз алушыға деген тәуекел нормативiнiң барынша жоғары мөлшерi орындалды деп есептеледi.
Аталған жағдайларда микроқаржы ұйымы шектеулерден асып кету фактiсi туралы микроқаржы ұйымының орналасқан жері бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалына (бұдан әрі – уәкілетті орган) жоғарыда көрсетілген асып кету пайда болған күннен кейінгі күн ішінде хабардар етедi және ағымдағы және одан кейiнгі айларда шектеуден асып кетуді жою жөнiнде мiндеттемелер қабылдайды. Егер осы шектен асып кетуді микроқаржы ұйымы көрсетілген мерзiмде жоймаған жағдайда бiр қарыз алушының ең жоғары тәуекел мөлшерiнiң нормативi шегiнен асып кету осы аталған шектен асып кету анықталған күннен бастап осы нормативтiң бұзылуы деп қарастырылады.
5. Левередж коэффициенті
9. Міндеттемелерге қатысты микроқаржы ұйымының капиталдандыруы k3 левередж коэффициентімен сипатталады және микроқаржы ұйымының жиынтық міндеттемелері сомасының оның меншікті капиталына қатысты сома ретінде есептеледі.
K3 коэффициентінің мәні 10-нан аспайды.
10. Микроқаржы ұйымының жиынтық міндеттемелерінен K3 коэффициентін есептеу мақсатында халықаралық қаржы ұйымдары болып табылатын Қазақстан Республикасының резидент еместері алдындағы міндеттемелер алып тасталады.
Осы Пруденциалдық нормативтердің мақсаттары үшін мынадай ұйымдар халықаралық қаржы ұйымдарына жатады:
Азия даму банкі (the Asian Development Bank);
Африка даму банкі (the African Development Bank);
Еуропалық Кеңестің Даму Банкі (the Council of Europe Development Bank);
Еуразия даму банкі (Eurasian Development Bank);
Еуропа қайта құру және даму банкі (the European Bank for Reconstruction and Development);
Еуропалық инвестициялық банк (the European Investment Bank);
Ислам даму банкі (the Islamic Development Bank);
Америкааралық даму банкі (the Inter-American Development Bank);
Халықаралық даму қауымдастығы;
Халықаралық қаржы корпорациясы (the International Finance Corporation);
Халықаралық қайта құру және даму банкі (the International Bank for Reconstruction and Development);
Халықаралық валюта қоры;
Халықаралық инвестициялық дауларды реттеу орталығы;
Көптарапты инвестицияларға кепілдік беру агенттігі;
Скандинавия инвестициялық банкі (the Nordic Investment Bank).

Значение коэффициента k2 не превышает 0,25.
8. В случаях, когда общий объем требований микрофинансовой организации к заемщику на дату их возникновения находился в пределах ограничений, установленных Пруденциальными нормативами, но впоследствии превысил указанные ограничения в связи со снижением уровня собственного капитала микрофинансовой организации не более чем на пять процентов в течение последних трех месяцев либо в связи с увеличением требований микрофинансовой организации к заемщику из-за увеличения средневзвешенного биржевого курса тенге к иностранным валютам, в которых выражены требования к заемщику более чем на десять процентов в течение последних трех месяцев, норматив максимального размера риска на одного заемщика считается выполненным.
В указанных случаях микрофинансовая организация в течение дня, следующего за днем возникновения вышеуказанного превышения, информирует территориальный филиал Национального Банка Республики Казахстан по месту нахождения микрофинансовой организации (далее - уполномоченный орган) о факте превышения ограничений и принимает обязательства по устранению превышения в течение текущего и последующего месяцев. Если данное превышение не устраняется микрофинансовой организацией в указанный срок, превышение норматива максимального размера риска на одного заемщика рассматривается как нарушение данного норматива со дня выявления указанного превышения.
5. Коэффициент левереджа
9. Капитализация микрофинансовой организации к обязательствам характеризуется коэффициентом левереджа k3 и рассчитывается как отношение суммы совокупных обязательств микрофинансовой организации к ее собственному капиталу.
Значение коэффициента k3 не превышает 10.
10. В целях расчета коэффициента k3 из совокупных обязательств микрофинансовой организации исключаются обязательства перед нерезидентами Республики Казахстан, являющимися международными финансовыми организациями.
Для целей настоящего норматива к международным финансовым организациям относятся следующие организации:
Азиатский банк развития (the Asian Development Bank);
Африканский банк развития (the African Development Bank);
Банк Развития Европейского Совета (the Council of Europe Development Bank);
Евразийский банк развития (Eurasian Development Bank);
Европейский банк реконструкции и развития (the European Bank for Reconstruction and Development);
Европейский инвестиционный банк (the European Investment Bank);
Исламский банк развития (the Islamic Development Bank);
Межамериканский банк развития (the Inter-American Development Bank);
Международная ассоциация развития;
Международная финансовая корпорация (the International Finance Corporation);
Международный банк реконструкции и развития (the International Bank for Reconstruction and Development);
Международный валютный фонд;
Международный центр по урегулированию инвестиционных споров;
Многостороннее агентство гарантии инвестиций;
Скандинавский инвестиционный банк (the Nordic Investment Bank).

6. Есеп беру нысаны және мерзімі
11. Микроқаржы ұйымы тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың жиырмасыншы күні Астана қаласының уақыты бойынша сағат 18.00-ден кешіктірмей Пруденциалдық нормативтердің қосымшасына сәйкес нысан бойынша электрондық және қағаз тасымалдағыштарда уәкілетті органға Пруденциалдық нормативтерді және сақталуы мiндеттi өзге де нормалар мен лимиттерді орындау туралы есеп (бұдан әрі – Есеп) береді.
12. Электрондық тасымалдағыштағы есеп деректердiң конфиденциалдылығын және түзетiлмейтiндiгiн қамтамасыз ететiн криптографиялық қорғау құралдары бар ақпаратты кепiлдiк бере отырып жеткiзудiң тасымалдау жүйесін пайдалана отырып жіберіледі.
13. Қағаз тасымалдағыштағы есептi күндегi жағдай бойынша есепке микроқаржы ұйымының бiрiншi басшысы (ол болмаған кезде – оның орнындағы адам), бас бухгалтерi, орындаушысы қол қояды және мөрмен расталады да уәкiлеттi органға берiледi.
Есептің көшірмесі микроқаржы ұйымында сақталады.
14. Уәкiлеттi органның талабы бойынша микроқаржы ұйымы сұратуды алған күннен бастап бес жұмыс күнiнен кешiктiрмей белгiленген күндегi жағдай бойынша Есепті қағаз тасымалдағышта бередi.
15. Электрондық тасымалдағышта ұсынылатын деректердiң қағаз тасымалдағыштағы деректермен сәйкестiгiн микроқаржы ұйымының бiрiншi басшысы (ол болмаған кезде – оның орнындағы адам) және бас бухгалтерi қамтамасыз етедi.
16. Есептегі деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы - теңгемен көрсетіледі.
17. Есепті жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. Бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді. Коэффициенттер үтірден кейін үш белгімен беріледі.
18. Есепте толық емес және (немесе) дәйексіз ақпаратты анықтаған жағдайда уәкілетті орган микроқаржы ұйымы берген Есепті түзетуді талап етеді. Уәкілетті орган тиісті Есепті түзету қажеттілігі туралы микроқаржы ұйымына жазбаша хабарлайды. Микроқаржы ұйымы хабарлама алған күннен бес жұмыс күнi ішінде Есепке түзету енгізеді немесе уәкілетті органның талаптарымен келіспеген жағдайда жазбаша түсініктеме береді, оны қарау нәтижелері бойынша уәкілетті орган микроқаржы ұйымы шешіммен белгіленген мерзімде орындауы міндетті Есепті түзету қажеттілігіне қатысты түпкілікті шешім қабылдайды.

6. Форма и сроки представления отчетности
11. Микрофинансовая организация ежеквартально, не позднее 18.00 часов времени города Астаны двадцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представляет в уполномоченный орган отчет о выполнении пруденциальных нормативов и иных обязательных для соблюдения норм и лимитов (далее – Отчет) по форме в соответствии с приложением к Пруденциальным нормативам, на электронном и бумажном носителях.
12. Отчет на электронном носителе представляется с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.
13. Отчет на бумажном носителе по состоянию на отчетную дату подписывается первым руководителем микрофинансовой организации (на период его отсутствия – лицом, его замещающим), главным бухгалтером, исполнителем, заверяется печатью и представляется в уполномоченный орган.
Копия отчета хранится в микрофинансовой организации.
14. По требованию уполномоченного органа микрофинансовая организация не позднее пяти рабочих дней со дня получения запроса представляет Отчет по состоянию на определенную дату на бумажном носителе.
15. Идентичность данных, представляемых на электронном носителе, данным на бумажном носителе обеспечивается первым руководителем микрофинансовой организации (на период его отсутствия – лицом, его замещающим) и главным бухгалтером.
16. Данные в Отчете указываются в национальной валюте Республики Казахстан - тенге.
17. Единица измерения, используемая при составлении Отчета, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге округляется до нуля, а сумма, равная пятистам тенге и выше, округляется до тысячи тенге. Коэффициенты представляются с тремя знаками после запятой.
18. В случае выявления неполной и (или) недостоверной информации в Отчете уполномоченный орган требует корректировки представленного микрофинансовой организацией Отчета. Уполномоченный орган письменно уведомляет микрофинансовую организацию о необходимости корректировки соответствующего Отчета. Микрофинансовая организация в течение пяти рабочих дней со дня получения уведомления корректирует Отчет или, в случае несогласия с требованиями уполномоченного органа, представляет письменное объяснение, по результатам рассмотрения которого уполномоченный орган принимает окончательное решение в отношении необходимости корректировки Отчета, обязательное для исполнения микрофинансовой организацией в установленные решением сроки.

19. Есепке өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажет болған жағдайда микроқаржы ұйымы Есепті берген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде уәкілетті органға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажеттілігінің себептерін түсіндіре отырып, жазбаша өтініш береді.
Пруденциалдық нормативтерге және
микроқаржы ұйымының сақтауы мiндеттi
басқа да нормалар мен лимиттерге және
оларды есептеу әдістемесіне, сондай-ақ
олардың орындалуы туралы есептілік
берудің нысандарына және мерзiмдерiне
қосымша
Нысан
20__ жылғы __________ жағдай бойынша
_______________________________________________________
(микроқаржы ұйымының атауы)
пруденциалдық нормативтерді және сақталуы мiндеттi өзге де
нормалар мен лимиттерді орындау туралы есебі
(мың теңгемен)
Баптардың атауы
Сомасы
1
2
3
1
Төленген жарғылық капитал
2
Қосымша капитал
3
Өткен жылдардың бөлiнбеген таза пайдасы (шығыны)
4
Өткен жылдардың таза кiрiсi есебiнен қалыптасқан қорлар, резервтер
5
Есепті кезеңде бөлiнбеген таза пайданың (шығынның) мөлшері
6
негізгі қаражатты қайта бағалау
7
Микроқаржы ұйымының негiзгi қызмет мақсаты үшiн сатып алынған лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуден басқа материалдық емес активтер
8
Кредиттік бюролардың, микроқаржы ұйымдарының, банкноталарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау қызметін көрсететін ұйымдардың және күзету қызметіне лицензиясы бар ұйымдардың акцияларына немесе жарғылық капиталына қатысу үлесіне микроқаржы ұйымының инвестициялары
9
Микроқаржы ұйымының есептік меншікті капиталы
10
Микроқаржы ұйымының балансы бойынша активтер
11
k1 меншікті капитал жеткіліктілігі
12*
Бір қарыз алушының микроқаржы ұйымының алдындағы жиынтық берешегі (ұйымның балансы есептен шығарылғанды қоса алғанда)
13*
Лондондық қымбат металлдар нарығының қауымдастығы (London billion market association) қабылдаған халықаралық сапа стандарттарына сәйкес келетiн және осы қауымдастықтың құжаттарында "Лондондық сапалы жеткiзiлiм" ("London good delivery") стандарты ретiнде белгiленген тазартылған қымбат металлдары түрінде қарыз алушының қамтамасыз етуі
14*
Standard & Рооr's агенттігінің "А"-дан төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі бар немесе басқа рейтингілік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар банктердің кепілдіктері түрінде қарыз алушының қамтамасыз етуі
15*
k2 бір қарыз алушыға тәуекелдің ең жоғарғы мөлшері
16
Халықаралық қаржы ұйымдары болып табылатын Қазақстан Республикасының резидент еместері алдындағы міндеттемелерді қоспағанда, микроқаржы ұйымының жиынтық міндеттемелері
17
k3 жиынтық міндеттемелердің ең жоғары лимитінің коэффициенті
18
Микроқаржы ұйымының микрокредиттерінің жиынтық мөлшері
Бірінші басшы (ол болмаған кезде – оның орнындағы адам)
______________________________________________ _____________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер ______________________________________ _______________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы: ________________________ _______ ______________________
(лауазымы, тегі және аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күн 20_____ жылғы "____" ______________________
Мөрдің орны

19. В случае необходимости внесения изменений и (или) дополнений в Отчет микрофинансовая организация в течение трех рабочих дней со дня представления Отчета представляет в уполномоченный орган письменное ходатайство с объяснением причин необходимости внесения изменений и (или) дополнений.
Приложение
к Пруденциальным нормативам
и иным обязательным к соблюдению
микрофинансовой организацией
нормам и лимитам и
методике их расчетов,
а также формам и срокам
представления отчетности
об их выполнении
Форма
Отчет о выполнении пруденциальных нормативов и иных
обязательных для соблюдения норм и лимитов ___________________________________________________________
(наименование микрофинансовой организации)
по состоянию на __________ 20 __ года
(в тысячах тенге)
Наименование статей
Сумма
1
2
3
1
Оплаченный уставный капитал
2
Дополнительный капитал
3
Нераспределенная чистая прибыль (убыток) прошлых лет
4
Фонды, резервы, сформированные за счет чистого дохода прошлых лет
5
Нераспределенная чистая прибыль (убыток) отчетного периода
6
Переоценка основных средств
7
Нематериальные активы, за исключением лицензионного программного обеспечения, приобретенного для целей основной деятельности микрофинансовой организации
8
Инвестиции в акции или доли участия в уставном капитале кредитных бюро, микрофинансовых организаций, организаций, оказывающих услуги по инкассации банкнот, монет и ценностей, и организаций, имеющих лицензию на охранную деятельность
9
Расчетный собственный капитал микрофинансовой организации
10
Активы по балансу микрофинансовой организации
11
Коэффициент достаточности собственного капитала k1
12*
Совокупная задолженность одного заемщика перед микрофинансовой организацией (включая списанные с баланса организации)
13*
Обеспечение заемщика в виде аффинированных драгоценных металлов, соответствующие международным стандартам качества, принятым Лондонской ассоциацией рынка драгоценных металлов (London billion market association) и обозначенным в документах данной ассоциации как стандарт "Лондонская качественная поставка" ("London good delivery")
14*
Обеспечение заемщика в виде гарантии банков, имеющих долгосрочный долговой рейтинг не ниже "А" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
15*
Коэффициент максимального размера риска на одного заемщика k2
16
Совокупные обязательства микрофинансовой организации, за исключением обязательств перед нерезидентами Республики Казахстан, являющимися международными финансовыми организациями
17
Коэффициент максимального лимита совокупных обязательств k3
18
Совокупный размер микрокредитов микрофинансовой организации
Первый руководитель (на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
____________________________________________ _____________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _____________________________________ ____________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель: ___________________________ _________ ________________
(должность, фамилия и имя) ( подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета " _____ " __________ 20 _____ года
Место для печати

* 12, 13, 14 және 15-жолдар бойынша микроқаржы ұйымы алдындағы ең көп жиынтық берешегі бар қарыз алушы бойынша ақпарат беріледі.

* по строкам 12, 13, 14 и 15 представляется информация по заемщику с максимальной совокупной задолженностью перед микрофинансовой организацией.