2012 жылға арналған Астана қаласының көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті тыңайтқыштарды, жанар-жағармай материалдарына және тауар материалдарының құндылықтарын субсидиялау нормаларын, басым ауыл шаруашылығы дақылдарының тізбесін белгілеу туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 22 маусымдағы № 102-829 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2012 жылғы 16 шілдеде нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 735 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 31 қаңтардағы № 06-134 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 31.01.2014 № 06-134 қаулысымен.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 27-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 221 қаулысымен бекітілген Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден субсидиялау қағидасының 6-тармағына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2012 жылға арналған:
1) басым дақылдарының тізбесі 1-қосымшаға сәйкес;
2) көктемгi егiс және егiн жинау жұмыстарын жүргізуге қажеттi жанар-жағар май материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтарының құнын арзандатуға арналған субсидиялар нормалары 2-қосымшаға сәйкес;
3) отандық өндірушілер сатқан субсидияланатын тыңайтқыш түрлері мен 1 тонна (литр килограмм) тыңайтқышқа арналған субсидия нормалары 3-қосымшаға сәйкес;
4) отандық өндірушілерден сатып алынған субсидияланған гербицид түрлері және 1 килограмм (литр) гербицидке арналған субсидия нормалары 4-қосымшаға сәйкес орнатылсын.
2. «Астана қаласының Ауыл шаруашылығы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің бастығы осы қаулыны кейіннен бұқаралық ақпарат құралдарына жариялаумен әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Қ.Т. Сұлтанбековке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім                                       И. Тасмағамбетов
КЕЛІСІЛДІ:
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі                  А. Мамытбеков
2012 жылғы 22 маусым
Астана қаласы әкімдігінің
2012 жылғы 22 маусымдағы
№ 102-829 қаулысына
1-қосымша
Басым дақылдарының тізбесі
Р/с №
Ауыл шаруашылығы дақылдарының атаулары
1.
Дәнді дақылдар (базалық бюджеттік субсидиялар нормасы)
2.
Жемшөптік дақылдар (өткен жылдарда егілген көпжылдық шөптерді қоспағанда)
3.
Картоп
4.
Көкөністік-бақша дақылдары
5.
Жабық топырақтағы көкөністер (бір дақыл айналымы)
Астана қаласы әкімдігінің
2012 жылғы 22 маусымдағы
№ 102-829 қаулысына
2-қосымша
Көктемгi егiс және егiн жинау жұмыстарын жүргізуге қажеттi
жанар-жағар май материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық
құндылықтарының құнын арзандатуға арналған субсидиялар
нормалары
Р/с №
Ауыл шаруашылығы дақылдарының атаулары
Бюджеттік субсидиялардың 1 гектарға нормасы (теңге)
Дақыл егістігі үшін ұсынылады
1.
Дәнді дақылдар (базалық субсидиялық нормасы)

Об установлении норм субсидий на удобрения, горюче-смазочные материалы и товарно-материальные ценности для проведения весенне-полевых и уборочных работ, перечень приоритетных сельскохозяйственных культур города Астаны на 2012 год
Постановление Акимата города Астаны от 22 июня 2012 года № 102-829. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 16 июля 2012 года № 735. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 31 января 2014 года № 06-134
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 31.01.2014 № 06-134.
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и пунктом 6 Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 221, акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить на 2012 год:
1) перечень приоритетных культур согласно приложению 1;
2) нормы субсидий на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, согласно приложению 2;
3) виды субсидируемых удобрений и нормы субсидий на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, реализованных отечественными производителями, согласно приложению 3;
4) виды субсидируемых гербицидов и нормы субсидий на 1 килограмм (литр) гербицидов, приобретенных у отечественных производителей, согласно приложению 4.
2. Начальнику Государственного учреждения «Управление сельского хозяйства города Астаны» обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции с последующим опубликованием в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Султанбекова К.Т.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким                                       И. Тасмагамбетов
СОГЛАСОВАНО:
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан                       А. Мамытбеков
22 июня 2012 года
Приложение 1
к постановлению акимата
города Астаны
от 22 июня 2012 года № 102-829
Перечень
приоритетных культур
п/п
Наименование сельскохозяйственной культуры
1.
Зерновые культуры (базовые бюджетные нормы субсидии)
2.
Кормовые культуры (за исключением многолетних трав посева прошлых лет)
3.
Картофель
4.
Овощные и бахчевые культуры
5.
Овощи закрытого грунта (один культурооборот)
Приложение 2
к постановлению акимата
города Астаны
от 22 июня 2012 года № 102-829
Нормы
субсидий на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и
других товарно-материальных ценностей, необходимых для
проведения весенне-полевых и уборочных работ
п/п
Наименование
сельскохозяйственной культуры
Нормы
бюджетных
субсидий на
1 гектар
(тенге)
Рекомендуется для
посевных культур
1.
Зерновые (базовая норма субсидий)

1 700
2012 жылғы 12 мамырдан 4 маусым аралығында
2.
Жемшөптік дақылдар
1 650
2012 жылғы 20 - 30 сәуір аралығында
3.
Картоп
12 000
2012 жылғы 11 – 25 мамыр аралығында
4.
Көкөніс-бақша дақылдары
28 700
2012 жылғы 12 мамырдан 14 маусым аралығында
5.
Жабық топырақтағы көкөністер (бір дақыл айналымы)
1 300 000
2012 жылдың соңына дейін
Астана қаласы әкімдігінің
2012 жылғы 22 маусымдағы
№ 102-829 қаулысына
3-қосымша
Отандық өндірушілер сатқан субсидияланатын тыңайтқыш түрлері
мен 1 тонна (литр килограмм) тыңайтқышқа арналған субсидия
нормалары
Р/с №
Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлері
Өлшем бірлігі
Бір бірліктің құнын арзандату пайызы
Бір бірлікке арналған субсидиялау нормасы (теңге)
Минералды тыңайтқыштарды қолдау мерзімі
1.

1 700
с 12 мая по 4 июня
2012 года
2.
Кормовые
1 650
с 20 по 30 апреля
2012 года
3.
Картофель
12 000
с 11 по 25 мая
2012 года
4.
Овощные и бахчевые культуры
28 700
с 12 мая по 14 июня
2012 года
5.
Овощи закрытого грунта (один
культурооборот)
1 300 000
до конца 2012 года
Приложение 3
к постановлению акимата
города Астаны
от 22 июня 2012 года № 102-829
Виды субсидируемых удобрений и нормы субсидий
на 1 тонну (литр, килограмм) удобрений, реализованных
отечественными производителями
п/п
Субсидируемые
виды удобрений
Единица
измерения
Процент
удешевления
стоимости
одной единицы
Нормы
субсидий
на одну
единицу
(тенге)
Срок
применения
минеральных
удобрений
1.
Аммиачная селитра