"Ақмола облысының коммуналдық мүлкін мүліктік жалға беру (жалға алу) қағидасын бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2011 жылғы 29 қарашадағы № А-10/472 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2012 жылғы 9 ақпандағы № А-2/61 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 6 наурызда № 3421 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2013 жылғы 14 тамыздағы № А-7/348 қаулысымен

О внесении изменений в постановление акимата Акмолинской области от 29 ноября 2011 года № А-10/472 "Об утверждении Правил передачи коммунального имущества Акмолинской области в имущественный наем (аренду)"
Постановление акимата Акмолинской области от 9 февраля 2012 года № А-2/61. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 6 марта 2012 года № 3421. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 14 августа 2013 года № А-7/348

Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 14.08.2013 № А-7/348 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
«Мемлекеттік мүлік туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Ақмола облысының коммуналдық мүлкін мүліктік жалға беру (жалға алу) қағидасын бекіту туралы» Ақмола облысы әкімдігінің 2011 жылғы 29 қарашадағы № А-10/472 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3416 болып тіркелген, 2012 жылғы 12 қаңтардағы «Акмолинская правда» және «Арқа ажары» газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген, Ақмола облысының коммуналдық мүлкін мүліктік жалға беру (жалға алу) қағидасында:
17-тармағы келесі редакцияда баяндалсын:

Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 14.08.2013 № А-7/348 (вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии c Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года «О государственном имуществе» акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Акмолинской области «Об утверждении Правил передачи коммунального имущества Акмолинской области в имущественный наем (аренду)» от 29 ноября 2011 года № А-10/472 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3416, опубликовано 12 января 2012 года в газетах «Акмолинская правда» и «Арқа Ажары») следующие изменения:
в Правилах передачи коммунального имущества Акмолинской области в имущественный наем (аренду), утвержденных указанным постановлением:
пункт 17 изложить в следующей редакции:

«17. Тұрғын үй емес мемлекеттік қордың жалдау ақысын есептеу кезінде қолданылатын коэффициенттер:
№ р/с
Коэффициенттердің түрлері
Коэффициенттің мөлшері
1
Құрылыс үлгісін есепке алатын коэффициент (Кт):
1. кеңселік, әкімшілік, қоғамдық
1
2. ауыл шаруашылық қажеттіліктерінем арналған, өндірістік
0,8
3. қоймалық, гараждық, қазандық
0,7
2
Тұрғын емес жайдың түрін есепке алатын коэффициент (Кк)
2.1. ғимарат немесе ғимараттағы үй жай
1,2
2.2. жалғастыра салынған бөлігі
0,9
2.3. цоколдық (жартылай жертөле) бөлігі
0,7
2.4. жертөле бөлігі, төбесі
0,6
3
Жабдықталғандығының дәрежесін есепке алатын коэффициент (Кжд)
3.1. барлық инженерлік-техникалық құрылғылары бар үй-жайлар үшін (сумен жабдықтау, жылумен жабдықтау, электр қуаты, канализация) қандай да коммуникация түрі болмаған жағдайда әр түрге 0,1 азаяды
2,0
4
Аймақтық орналасуын есепке алатын коэффициент (Кр)
4.1 Көкшетау қаласы
1,3
4.2 қала, кент (аудан орталығының)
0,9
4.3 ауыл (село), кент
0,5
4.4 Астана қаласы (Ақмола облысының коммуналдық меншігіне кіретін мүліктік жалға беру (жалға алу) объектілеріне)
5
4.5 Солтүстік Қазақстан облысы (Ақмола облысының коммуналдық меншігіне кіретін мүліктік жалға беру (жалға алу) объектілеріне)
1
4.6 Станционный кенті, Көкшетау қаласының Краснояр ауылдық округі
1
5
Жалдаушының қызмет түрін есепке алатын коэффициент (Кқт)
5.1 брокерлік қызмет және кедендік қызмет көрсету, банктердің, ломбардтардың, қызметтері құнды қағаздардың қызметімен байланысты болатын айырбастау пункттерінің және ұйымдардың, сақтандыру, инвестициялық компаниялар, нотариалды конторалар, адвокаттық контора, зергерлік шеберхана қызметтері үшін
3,0
5.2 қоғамдық тамақтануды, қонақ үй қызметін, сауда немесе сауда-делдалдық қызметті ұйымдастыруға арналған
1,5
5.3 облыста қызметтерді ұйымдастыруға арналған:
1) орта білім;
2) мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту;
3) жоғары, техникалық және кәсіптік білім;
0,9
0,8
1,1
5.4 денсаулық сақтау, мәдениет, туризм және спорт саласында қызметтерді ұйымдастыруға арналған
1,0
5.5 техникалық және кәсіптік оқу бағдарламасы бастапқы, негізгі орта, жалпы орта білім беру бағдарламаларын іске асыратын оқу орындарында оқушылардың тамақтануын және буфеттерді ұйымдастыруға арналған
0,5
5.6 мемлекеттік заңды тұлғалар орналасқан ғимараттарда, кіруін шектетумен осы мекемелердің және кәсіпорындардың жұмыс кестесінен аспайтын жұмыс кестесімен (бөлшек сауда) қызметшілердің тамақтануын және буфеттерді ұйымдастыруға арналған
0,9

«17. Коэффициенты, применяемые при расчете ставок арендной платы нежилого государственного фонда:
п/п
Виды коэффициентов
Размер
коэффициента
1
Коэффициент, учитывающий тип строения (Кт):
1.1 офисное, административное, общественное
1
1.2 предназначенное для нужд сельского хозяйства, производственное
0,8
1.3 складское, гаражное, котельное
0,7
2
Коэффициент, учитывающий вид нежилого помещения (Кк)
2.1 здание или помещение в здании
1,2
2.2 пристроенная часть
0,9
2.3 цокольная (полуподвальная) часть
0,7
2.4 подвальная часть, крыша
0,6
3
Коэффициент, учитывающий степень комфортности (Кск)
3.1 для помещений со всеми инженерно-техническими устройствами (водоснабжение, теплоснабжение, электричество, канализация) при отсутствии каких-либо видов коммуникаций уменьшается на 0,1 за каждый вид
2,0
4
Коэффициент, учитывающий территориальное расположение (Кр)
4.1 город Кокшетау
1,3
4.2 город, поселок (районного центра)
0,9
4.3 аул (село), поселок
0,5
4.4 город Астана (на объекты имущественного найма (аренды), входящие в коммунальное имущество Акмолинской области)
5
4.5 Северо-Казахстанская область (на объекты имущественного найма (аренды), входящие в коммунальное имущество Акмолинской области)
1
4.6 поселок Станционный, Красноярский сельский округ города Кокшетау
1
5
Коэффициент, учитывающий вид деятельности нанимателя (Квд)
5.1 для брокерской деятельности и оказания таможенных услуг, банков, ломбардов, обменных пунктов и организаций, деятельность которых связана с рынком ценных бумаг, страховых, инвестиционных компаний, нотариальных контор, адвокатских контор, ювелирных мастерских
3,0
5.2 для организации общественного питания, гостиничных услуг, торговой или торгово - посреднической деятельности
1,5
5.3 для организации услуг в области:
1) среднего образования;
2) дошкольного воспитания и обучения
3) высшего, технического и профессионального образования;
0,9
0,8
1,1
5.4 для организации услуг в области здравоохранения, культуры, туризма и спорта
1,0
5.5 для организации питания учащихся и буфетов в учебных заведениях, реализующих общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего, общего среднего, профессионального образования, учебные программы технического и профессионального образования
0,5
5.6 для организации питания сотрудников и буфетов в зданиях, в которых располагаются государственные юридические лица, с графиком работы не превышающим графики работ данных учреждений и предприятий с ограниченным доступом (с розничной торговлей)
0,9

5.7 жарғылық қызметті іске асыратын ғимараттарда, осы мекемелердің және кәсіпорындардың жұмыс кестесінен аспайтын жұмыс кестесімен (бөлшек сауда) мемлекеттік заңды тұлғалардың тамақтануын және буфеттерді ұйымдастыруға арналған
1,2
5.8 жылумен, электрмен, сумен қамтамасыз етуді және қатты тұрмыстық қалдықтарды шығаруды ұйымдастыруға арналған
0,5
5.9 пошталық қызмет саласында қызметтерді ұсынуға арналған
1,0
5.10 басқаларға арналған
1,5
6
Жалға алушының ұйымдастыру-құқықтық нысанын ескеретін коэффициент (Кұқн):

5.7 для организации питания и буфетов в помещениях, в которых государственные юридические лица осуществляют уставную деятельность, с графиком работы не превышающим графики работ данных учреждений и предприятий (розничной торговлей)
1,2
5.8 для организации теплоснабжения, электроснабжения, водоснабжения и вывоза твердо-бытовых отходов
0,5
5.9 для предоставления услуг в сфере почтовой деятельности
1,0
5.10 для прочих
1,5
6
Коэффициент, учитывающий организационно-правовую форму нанимателя (Копф)

6.1 қайырымдылыққа арналған және коммерциялық емес ұйымдарға арналған (үкіметтік емес ұйымдардан басқа)
0,5
6.2 үкіметтік емес ұйымдарға арналған
0,2
6.3 басқаларға арналған
1,0
»;
58-тармағы келесі редакцияда баяндалсын:
«58. Шартқа қол қойылғаннан кейін он жұмыс күнінен кешіктірмей объектіні баланс ұстаушы жалға беруші бекіткен қабылдау-беру актісі бойынша жалдаушығы береді. Қабылдау-беру актісінде мыналар:

6.1 для благотворительных и некоммерческих организаций (кроме неправительственных организаций)
0,5
6.2 для неправительственных организаций
0,2
6.3 для прочих
1,0
»;
пункт 58 изложить в следующей редакции:
«58. Не позднее десяти рабочих дней после подписания договора объект передается балансодержателем Нанимателю по акту приема-передачи, который утверждается Наймодателем. В акте приема-передачи указываются:

1) акт жасалған орын мен күн;
2 ) өкілдері оларға сәйкес тараптардың мүдделерін білдіруге уәкілетті құжаттардың атауы мен деректемелері;
3) объектіні беру жүргізілетін мүліктік жалға беру (жалға алу) шарттың нөмірі мен қол қойылған күні;
4) берілетін объектінің анықталған тізбесімен бірге техникалық жай-күйі;
5) тараптардың мөрлері және қолдары көрсетіледі.».
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің орынбасары Д.З.Әділбековке жүктелсін.
3. Осы қаулы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысының әкімі                     Қ.Қожамжаров

1) место и дата составления акта;
2) наименование и реквизиты документов, в соответствии с которыми представители уполномочены представлять интересы сторон;
3) номер и дата подписания договора имущественного найма (аренды), в соответствии с которым производится передача Объекта;
4) техническое состояние передаваемого объекта, с перечнем выявленных неисправностей;
5) подписи и печати сторон.».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Акмолинской области Адильбекова Д.З.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким Акмолинской области                         К.Кожамжаров