Мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2012 жылғы 26 қыркүйектегі № А-10/452 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 5 қарашада № 3482 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2013 жылғы 3 маусымдағы № А-5/225 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 03.06.2013 № А-5/225 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Спорт құрылыстарына санаттар беру» мемлекеттiк қызмет регламенті;
2) «Cпорт шеберлiгiне үмiткер, бiрiншi спорттық разряд, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер, бiрiншi санатты спорт төрешiсi» cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттiк қызмет регламенті;
3) «Екiншi және үшiншi, жасөспiрiмдер арасындағы бiрiншi, екiншi және үшiншi, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттiк қызмет регламенті бекітілсін.
2. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                      Қ.Қожамжаров
Ақмола облысы әкімдігінің
2012 жылғы 26 қыркүйектегі
№ А-10/452 қаулысымен
БЕКІТІЛДІ
«Спорт құрылыстарына санаттар беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Спорт құрылыстарына санаттар беру» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі ұғымдар қолданылады:
1. алушы – Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары;
2. уәкілетті орган – «Ақмола облысының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы» мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Бірінші, екінші және үшінші санаттар беру бойынша мемлекеттік қызметті мекенжайлары Регламенттің 1 және 2 қосымшаларында көрсетілген Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы уәкілетті орган ұсынады.

Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление акимата Акмолинской области от 26 сентября 2012 года № А-10/452. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 5 ноября 2012 года № 3482. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 3 июня 2013 года № А-5/225
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 03.06.2013 № А-5/225.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Присвоение категорий спортивным сооружениям»;
2) регламент государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории»;
3) регламент государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту».
2. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области                               К.Кожамжаров
УТВЕРЖДЕН
постановлением акимата
Акмолинской области
от «26» сентября 2012 года
№ А-10/452
Регламент государственной услуги
«Присвоение категорий спортивным сооружениям»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Присвоение категорий спортивным сооружениям» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель – физические и юридические лица Республики Казахстан;
2) уполномоченный орган – государственное учреждение «Управление туризма, физической культуры и спорта Акмолинской области».
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга по присвоению первой, второй и третьей категории оказывается уполномоченным органом через Центры обслуживания населения (далее - Центр), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін ұсынылады.
6. Мемлекеттік қызмет «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 15-2-бабының, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысының, «Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі № 981 қаулысының және «Спорт ғимараттарын пайдалану ережелерiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрiнiң 2011 жылғы 14 сәуiрдегi № 02-02-18/59 бұйрығының негiзiнде көрсетіледі.
7. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нәтижесi қағаз жеткiзгiште осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес спорт ғимаратына паспорттың үлгiлiк нысанында көрсетiлген санатты беру не болмаса мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы электрондық құжат нысандағы дәлелдi жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің
тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен барысы туралы ақпаратты мекен-жайлары мен жұмыс кестесі осы Регламенттің 1 және 2-қосымшаларында көрсетілген уәкілетті органнан немесе Орталықтардан алуға болады.
Мемлекеттік қызмет және оны ұсынудың барысы туралы ақпарат Ақмола облысы әкімдігінің ресми порталында орналастырылады: www.akmo.kz.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері алушы орталыққа өтініш білдірген күннен бастап 7 жұмыс күнінен аспайды (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті ұсыну мерзіміне кірмейді, сонымен бірге уәкілетті орган мемлекеттік қызметті ұсынудың нәтижелерін мемлекеттік қызметті ұсыну мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады);
2) алушы жүгінген күні орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудiң жол берiлетiн ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) жүгінген күні орында көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің жол берiлетiн ең көп уақыты 20 минуттан аспайды.
10. Уәкілетті орган аталған мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартады:
1) осы регламентте 14-тармағында көрсетілген құжаттардың толық тізбесі ұсынылмаса;

4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга представляется бесплатно.
6. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 15-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», постановления Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта» и приказа Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 14 апреля 2011 года № 02-02-18/59 «Об утверждении Правил использования спортивных сооружений».
7. Результатом оказываемой государственной услуги являются присвоение категории спортивному сооружению, указанной в типовой форме паспорта согласно приложению 3 к настоящему Регламенту на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о порядке и ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе или Центрах, адреса и график работы, которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
Информация о государственной услуге и о ходе ее оказания размещается на официальном портале акимата Акмолинской области: www.akmo.kz.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя в центр не превышают 7 рабочих дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом уполномоченный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя – не более 20 минут.
10. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги потребителю являются:
Уполномоченный орган отказывает в предоставлении данной государственной услуги по следующим основаниям:
1) непредставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 14 Регламента;

2) ұсынылған құжаттарда жалған немесе бұрмаланған деректер анықталса.
Алушы осы регламентте 14–тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырмаған жағдайда, орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттар қабылдаудан бас тартқан кезде орталықтың қызметкері алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып қолхат береді.
Өтінішті қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап, құжаттар толық ұсынылмаған не мемлекеттік қызмет көрсету үшін белгіленген мерзімде ұсынылмаған жағдайда алушыға екі күндік мерзімде беріледі.
11. Алушыдан мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш алғаннан бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін ұсынғанға дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) Алушы Орталыққа қызмет көрсету туралы өтініш білдіреді;
2) Орталық құжаттар қабылдауды, осы Регламенттің 14-тармағына сәйкестігін тексеруді, тіркеуді жүзеге асырып, құжаттарды уәкілетті органға тапсырады;
3) уәкілетті орган өтінішті тіркеуді, қарауды жүзеге асырады, дәлелді бас тарту немесе спорт құрылысына санат беру туралы бұйрық әзірлейді, спорт құрылысының төлқұжатына мәліметтер енгізіп, мемлекеттік қызмет ұсынудың нәтижелерін Орталыққа жолдайды;
4) Орталық алушыға спорт құрылысының төлқұжатын немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан дәлелді бас тарту туралы жауап береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында
әрекет ету (өзара қызметтердің) тәртібінің сипаттамасы
12. Құжаттарды қабылдау орталық инспекторымен жүзеге асырылады, ол Регламенттің 14-тармағына сәйкес құжаттардың толықтығын тексереді, журналға тіркеп, құжаттарды жинақтау бөлімінің инспекторына тапсырады.
13. Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды жинақтайды, тізілім құрастырып уәкілетті органға жолдайды.
Құжаттарды тапсыру кезінде өтініш білдірушіге төмендегілер көрсетілген сәйкес құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі:
құжаттарды қабылдау күні, қоса берілген құжаттардың саны және атаулары;
құжаттарды тапсырудың күні, уақыты және орны;
өтінішті қабылдаған инспектордың аты-жөні.
құжаттар қоса берілген өтінішті жеткізу және қайтадан тізімі уәкілеттік органға жеткізуді өтінішті қабылдау күні кемінде 2 рет курьерлік байланыс арқылы орталық жүзеге асырады.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы келесі құжаттарды тапсырады:
1) спорттық құрылысқа санат беру туралы еркін нұсқада жазылған өтініш;
2) спорт құрылысы паспортының толтырылған үлгілік нысаны;
3) спорт құрылысының пайдалануға берiктiгi, құрылыс конструкцияларының орнықтылығы және қауiпсiздiктiң қажеттi дәрежесiн қамтамасыз ету бөлiгiнде техникалық тексеру актiсiнiң көшiрмесi.

2) обнаружение недостоверных или искаженных данных в представленных документах.
Центром будет отказано в приеме документов, в случае непредставления получателем документов, указанных в пункте 14 настоящего Регламента.
При отказе в приеме документов работником центра получателю выдается расписка с указанием недостающих документов.
Мотивированный ответ об отказе в рассмотрении заявления выдается получателю в течение двух рабочих дней, в случае неполноты представления документов либо в сроки, установленные для оказания государственной услуги.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление об оказании услуги в Центр;
2) Центр осуществляет прием документов, проверку на соответствие пункту 14 настоящего Регламента, регистрацию и передает документы в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган осуществляет регистрацию, рассмотрение заявления, подготавливает мотивированный ответ об отказе или готовит приказ о присвоении категории спортивному сооружению, вносит сведения в паспорт спортивного сооружения и направляет результат оказания государственной услуги в Центр;
4) Центр выдает потребителю паспорт спортивного сооружения или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов осуществляется инспектором центра, который проверяет полноту документов на соответствие пункту 14 настоящего Регламента, регистрирует в журнале и передает документы инспектору накопительного отдела.
13. Инспектор накопительного отдела Центра осуществляет сбор документов, составление реестра и отправку в уполномоченный орган.
При сдаче документов заявителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
даты приема документов, количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени и отчества инспектора принявшего заявление.
Доставка заявлений с прилагаемыми документами и обратно в соответствующий уполномоченный орган, осуществляется центром посредством курьерской связи не менее 2-х раз в день приема данных заявлений.
14. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление о присвоении категории спортивному сооружению в произвольной форме;
2) заполненную типовую форму паспорта спортивного сооружения;
3) копию акта технического обследования спортивного сооружения в части эксплуатационной надежности, устойчивости строительных конструкций и обеспечения необходимой степени безопасности.

15. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФб) қатысады:
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның кеңсесі;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
5) уәкілетті органның басшылығы.
16. Әрбір әкімшілік әрекеттің (процедуралар) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (процедуралар) бірізділігі мен қарым-қатынасының мәтіндік кесте түріндегі сипаттамасы осы регламенттің 4-қосымшасында келтірілген.
17. Мемлекеттік қызметті ұсыну және ҚФБ процессіндегі әкімшілік әрекеттердің логикалық бірізділігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы Регламенттің 5-қосымшасында берілген.
18. Мемлекеттік қызметті ұсынудың нәтижесі осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген нысанға сәйкес спорт құрылысының төл құжатын беру немесе қызмет көрсетуден бас тарту түрінде ұсынылады.
Қызметті ұсынудан бас тарту электронды құжат түрінде ресімделеді.
5. Мемлекеттік қызметтерді ұсынатын
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
19. Мемлекеттік қызметті ұсыну үшін жауапты тұлға уәкілетті органның басшысы болып табылады.
Уәкілетті органның басшысы Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті ұсынуды жүзеге асыру үшін жауап береді.
«Спорт құрылыстарына санаттар
беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
Уәкілетті органның мекен-жайы
Атауы
Мекенжайы
Телефон номері
Жұмыс кестесі
Ақмола облысының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Көкшетау қаласы,
Пушкин көшесі, 11а
8(7162)
763427,
факс 763378
Жұмыс күндері:
Сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, сенбі мен жексенбі және мереке күндерден басқа
«Спорт құрылыстарына санаттар
беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 2-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының мекенжайлары
Р/с №
Орталықтардың атауы (филиалдары, бөлiмдер, бөлiмшелер)
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректерi
График работы
1
2
3
4
5
«Ақмола облысы бойынша ХҚКО» РМК филиалы
1.
«Ақмола облысы бойынша ХҚКО» РМК филиалы
Көкшетау қаласы, Әуезов көшесi, 189 а
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
Күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
1.1
Көкшетау қалалық бөлiмi
Көкшетау қаласы, Бiржан сал көшесi, 42
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
Күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
1.2
Красный Яр с. аудандық бөлiмi
Көкшетау қаласы, Красный Яр с. Ленин көшесi, 65
8 (7162) 40-43-27
Күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
1.3
Ақкөл аудандық бөлiмi
Ақкөл ауданы, Ақкөл қаласы, Нұрмағамбетов көшесi, 102

15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) канцелярия уполномоченного органа;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
5) руководство уполномоченного органа;
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 5 к настоящему Регламенту.
18. Результат оказания государственной услуги предоставляется в форме выдачи паспорта спортивного сооружения по форме согласно приложения 3 к настоящему Регламенту или отказа в предоставлении услуги.
Отказ в предоставлении услуги оформляется в форме электронного документа.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
19. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа.
Руководитель уполномоченного органа несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к Регламенту
государственной услуги
«Присвоение категорий
спортивным сооружениям»
Адрес уполномоченного органа
Наименование
Адрес
Номера телефонов
График работы
Управление туризма, физической культуры и спорта Акмолинской
области
город Кокшетау,
улица Пушкина, 11а
8(7162)
763427, факс 763378
Рабочие дни:
с 9.00 часов до 18.30 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме субботы и воскресенья и праздничных дней
Приложение 2 к Регламенту
государственной услуги
«Присвоение категорий
спортивным сооружениям»
Адреса центров обслуживания населения
п/п
Наименование центров (филиалы, отделы, отделения)
Адрес месторасположения
Контактные данные
График работы
1
2
3
4
5
1.
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
город Кокшетау, улица Ауэзова, 189 а
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
Ежедневно с 9.00 до 20.00 часов, выходной-воскресенье
1.1
Кокшетауский городской отдел
город Кокшетау, улица Биржан Сал, 42
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
Ежедневно с 9.00 до 20.00 часов, выходной-воскресенье
1.2
Районный отдел с.Красный Яр
город Кокшетау, село Красный Яр, улица Ленина, 65
8 (7162) 40-43-27
Ежедневно с 9.00 до 20.00 часов, выходной-воскресенье
1.3
Аккольский районный отдел
Аккольский район, город Акколь, улица Нурмагамбетова, 102

8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
1.4
Аршалы аудандық бөлiмi
Аршалы ауданы, Аршалы кентi, М. Мәметова көшесi, 19
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
1.5
Атбасар аудандық бөлiмi
Атбасар ауданы, Атбасар қаласы, Уәлиханов көшесi, 11
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
1.6
Астрахан аудандық бөлiмi
Астрахан ауданы, Астраханка ауылы Әл-Фараби көшесi, 44
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
1.7
Бұланды аудандық бөлiмi
Бұланды ауданы, Макинск қаласы, Сейфуллин көшесi, 18 б
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
1.8
Бурабай аудандық бөлiмi
Бурабай ауданы, Щучье қаласы, Абылай хан көшесi, 28
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
1.9
Егiндiкөл аудандық бөлiмi
Егiндiкөл ауданы, Егiндiкөл ауылы, Жеңiс көшесi, 7
8 (71642) 2-12-57
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
1.10
Ерейментау аудандық бөлiмi
Ерейментау ауданы, Ерейментау қаласы, Мұсабаев көшесi, 15
8 (71633) 2-44-92
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
1.11
Еңбекшiлдер аудандық бөлiмi
Еңбекшiлдер ауданы, Степняк қаласы, Сыздықов көшесi, 2а
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
1.12
Есiл аудандық бөлiмi
Есiл ауданы, Есiл қаласы, Жеңiс көшесi, 56
8 (71647) 2-22-07
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
1.13
Жарқайың аудандық бөлiмi
Жарқайың ауданы, Державинск қаласы, Ғабдуллин көшесi, 104
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
1.14
Жақсы аудандық бөлiмi
Жақсы ауданы, Жақсы ауылы, Ленин көшесi, 8
8 (71635) 2-17-10
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
1.15
Зерендi аудандық бөлiмi
Зерендi ауданы, Зерендi ауылы, Мир көшесi, 52

8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-воскресенье
1.4
Аршалынский районный отдел
Аршалынский район, поселок Аршалы, улица М. Маметовой, 19
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-воскресенье
1.5
Атбасарский районный отдел
Атбасарский район, город Атбасар, улица Валиханова, 11,
8 (71643) 2-45-94
8 (71643) 4-07-22
8 (71643) 4-12-58
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-воскресенье
1.6
Астраханский районный отдел
Астраханский район, село Астраханка, улица
Аль-Фараби, 44
8 (71641) 2-35-96
8 (71641) 2-21-94
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-воскресенье
1.7
Буландынский районный отдел
Буландынский район, город Макинск, улица Сейфуллина, 18б
8 (71646) 2-37-20
8 (71646) 2-37-81
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-воскресенье
1.8
Бурабайский районный отдел
Бурабайский район, город Щучинск,улица Абылай Хана, 28
8 (71636) 4-29-97
8 (71636) 4-28-91
8 (71636) 4-59-28
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-воскресенье
1.9
Егиндыкольский районный отдел
Егиндыкольский район, село Егиндыколь, улица Победы, 7
8 (71642) 2-12-57
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-воскресенье
1.10
Ерейментауский районный отдел
Ерейментауский район, город Ерейментау, улица Мусабаева, 15
8 (71633) 2-44-92
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-воскресенье
1.11
Енбекшильдерский районный отдел
Енбекшильдерский район, город Степняк, улица Сыздыкова, 2а
8 (71639) 2-22-41
8 (71639) 2-22-42
8 (71639) 2-22-18
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-воскресенье
1.12
Есильский районный отдел
Есильский район, город Есиль,
улица Победы, 56
8 (71647) 2-22-07
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-воскресенье
1.13
Жаркаинский районный отдел
Жаркаинский район, город Державинск, улица Габдуллина, 104
8 (71648) 9-00-35
8 (71647) 2-22-05
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-воскресенье
1.14
Жаксынский районный отдел
Жаксынский район, село Жаксы,
улица Ленина, 8
8 (71635) 2-17-10
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-воскресенье
1.15
Зерендинский районный отдел
Зерендинский район, село Зеренда,
улица Мира, 52

8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
1.16
Қорғалжын аудандық бөлiмi
Қорғалжын ауданы, Қорғалжын ауылы, Абай көшесi, 44 а
8 (71637) 2-17-83
8 (71637)2-20-36
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
1.17
Степногор қалалық бөлiмi
Степногор қаласы, 4 шағын ауданы, 7
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
1.18
Сандықтау аудандық бөлiмi
Сандықтау ауданы, Балқаш ауылы, Абылай хан көшесi, 119
8 (71640) 9-26-66
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
1.19
Целиноград аудандық бөлiмi
Целиноград ауданы, Ақмол ауылы, Гагарин көшесi, 15
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
1.20
Шортанды аудандық бөлiмi
Шортанды ауданы, Шортанды кенті, Безымянный тұйық көше, 1
8 (71631) 2-17-97
Күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
«Спорт құрылыстарына санаттар
беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 3-қосымша
Спорт құрылысы паспортының үлгiлiк нысаны Спорт құрылысының атауы
Бекiтiлдi:
____________________ санат
20__ жылғы _______________
№ _________________ бұйрық
Паспорт тiркелдi
_______________________________(мемлекеттiк органның
_______________________________атауы)
_______________________________
_______________________________(басшысының Т.А.Ә. және қолы)
1. Жалпы мәлiметтер
1. Мекенжайы (облыс, қала, аудан, ауыл, көше, үй, телефонның нөмiрi)
_____________________________________________________________________
2. Осы құрылыс қарамағындағы ұйымның атауы __________________________
3. Пайдалануға берген жылы мен айы __________________________________
4. Теңгерiмдiк құны (млн. теңге) ____________________________________
5. Жер учаскесi (гектармен) _________________________________________
6. Арнайы салынған немесе бейiмделген құрылыс _______________________
7. Жылумен жабдықтау (жергiлiктi, орталық) __________________________
8. Сумен жабдықтау (қалалық желi, артезиан құдықтары, табиғи сулардың
бұрғылары) __________________________________________________________
9. Кәрiз желiсi (қалалық, қазылған, тазарту құрылыстарының болуы)
_____________________________________________________________________
10. Желдеткiш (жасанды, тартылмалы, ағылмалы, ағылмалы-тартылмалы)___

8 (71632) 2-00-74
8 (71632) 2-29-43
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-воскресенье
1.16
Коргалжынский районный отдел
Коргалжынский район, село Коргалжын, улица Абая, 44а
8 (71637) 2-17-83
8(71637)2-20-36
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-воскресенье
1.17
Степногорский городской отдел
город Степногорск, микрорайон 4, дом 7
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-воскресенье
1.18
Сандыктауский районный отдел
Сандыктауский район, село Балкашино, улица Абылай- хана, 119
8 (71640) 9-26-66
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-воскресенье
1.19
Целиноградский районный отдел
Целиноградский район, аул Акмол, улица Гагарина,15
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-воскресенье
1.20
Шортандинский районный отдел
Шортандинский район, поселок Шортанды, переулок Безымянный, 1
8 (71631) 2-17-97
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-воскресенье
Приложение 3 к Регламенту
государственной услуги
«Присвоение категорий
спортивным сооружениям»
Типовая форма паспорта спортивного сооружения
Наименование спортивного сооружения
Утверждена:
категория_________________
приказ № ___________________________
от _____________20___года
Паспорт зарегистрирован__________________________________________________________ (наименование государственного органа)_________________________________________________________________________ (Ф.И.О. и подпись руководителя)
1. Общие сведения
1. Адрес (область, город, район, село, улица, дом, номер телефона)____________
2. Организация, в ведении которой находится данное сооружение __________________________________________
3. Год и месяц ввода в эксплуатацию__________________________
4. Балансовая стоимость (млн. тенге)_________________________
5. Земельный участок (в га) _________________________________
6. Сооружение специально построенное или приспособленное_____
7. Теплоснабжение (местное, централизованное)________________
8. Водоснабжение (городская сеть, артезианские колодцы, скважины из-под естественных водоемов)_____________________________
9. Канализационная сеть (городская, выгребная, наличие очистных сооружений)________________________________________________________
10. Вентиляция (естественная, вытяжная, приточная, приточно-вытяжная)_________________________________________________

11. Электрмен жабдықтау (өзiнiң көзi, орталықтандырылған)____________
12. Телефоны (нөмiрлердiң саны) _____________________________________
13. Аумақты қоршау (бетон, металл, ағаш) ____________________________
14. Қосымша инженерлiк-техникалық қызметтер мен қондырғылар
(мұздатқыш қондырғылар, мачталық жарық беру, автоматтандырылған
қызметi) ____________________________________________________________
2. Негiзгi құрылыстар мен үй-жайлар
Р/с №
Атауы және мақсаты
Саны
Өлшемi
Бiржолғы өткiзу қабiлетi
Жарықтығы
Төсенім
Дренаж
Электрондық табло, электрондық сағат
Радио, теледидар мен қамтылуы
Ұзындығы
Енi
Биiктігі
Қабаттылығы, радиусы

11. Электроснабжение (собственный источник, централизованное)
___________________________________________________________________
12. Телефонизация (количество номеров)________________________
13. Ограждение территории (бетон, металл, дерево)_____________
14. Дополнительные инженерно-технические службы и устройства (холодильные установки, мачтовые освещение, автоматическая служба)_____________________________________________________________
2. Основные сооружения и помещения
№ п/п
Наименование и назначение
Количество
Размеры
Длина
Ширина
Высота
Этажность, радиус
продолжение таблицы
Единовременная пропускная способность
Освещенность
Покрытие
Дренаж
Электронное табло, электронные часы
Обеспечение радио, телевидением

3. Санитарлық-гигиеналық және өртке қарсы нормалар мен талаптарға сәйкестiгi туралы қорытындылардың нөмiрлерi мен берiлген күнi.
4. Спорт жабдықтары мен мүкәммалдарының болуы туралы ақпарат (еркiн нысанда жасалады).
5. Мүмкiндiгi шектеулi адамдардың келуiне арналған спорт ғимараттарына қолжетiмдiлiк туралы ақпарат (еркiн нысанда жасалады).
6. Толықтырулар мен ескертулер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Паспортты жасағандар:
Спорт құрылысы қарамағында ұйымның басшысы __________________________
Өкiлi _______________________________________________________________
Мемлекеттiк органның маманы _________________________________________
Толтыру күнi ____ _____________ 20____ жыл
«Спорт құрылыстарына санаттар
беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 4-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (процедуралар) бірізділігі
мен өзара қарым-қатынасының сипаттамасы
1 кесте. ҚФБ ҚФБ әрекетінің сипаттамасы
Негізгі процесстің әрекеті (жұмыстардың барысы, ағымы)
Әрекет №
(жұмыстардың барысы, ағымы)
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Әрекеттің атауы
(процесс, процедура,
операция) және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттарды жинақтайды
Тізілім құрастырады және құжаттарды жолдайды
Аяқталу формасы
(мәліметтер, құжат,
ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Журналға тіркеу, өтініш білдірушіге қолхат беру және құжаттарды жинақтау бөліміне тапсыру
Жинақтау бөліміне құжаттарды жинау
Уәкілетті органға құжаттарды жолдау
Орындалу мерзімдері
30 минут
Күніне 3 рет
Өтінішті қабылдау күні кемінде 2 рет
Келесі әрекеттің номері
2
3
4
Негізгі процесстің әрекеттері (жұмыстың барысы, ағымы)
Әрекет №
(жұмыстардың барысы, ағымы)
4
5
6
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсесі
Уәкілетті органның басшылығы
Жауапты орындаушы
Әрекеттің атауы
(процесс, процедура,
операция) және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Хат-хабармен танысу
Құжаттарды тексеру, дәлелді бас тартуды немесе спорт құрылысына санат беру туралы бұйрық ресімдеу, спорт құрылысының паспортына мәліметтер енгізу
Аяқталу формасы
(мәліметтер, құжат,
ұйымдастыру-
өкімдік шешім)
Шешім шығару үшін құжаттарды басшылыққа жолдау
Шешім шығару, құжаттарды жауапты орындаушыға орындау үшін жолдау
Дәлелді бас тартуды немесе спорт құрылысына санат беру туралы бұйрықты және спорт құрылысының төлқұжатын басшылыққа қол қою үшін тапсыру
Орындалу мерзімдері
30 минут
1 сағат
6 жұмыс күн
Келесі әрекеттің номері
5
6
7
Негізгі процесстің әрекеттері (жұмыстың барысы, ағымы)
Әрекет №
(жұмыстардың барысы, ағымы)
7
8
9
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшылығы
Уәкілетті органның кеңсесі
Орталық инспекторы
Әрекеттің атауы
(процесс, процедура,
операция) және олардың сипаттамасы
Дәлелді бас тартуға немесе спорт құрылысына санат беру туралы бұйрыққа және спорт құрылысының паспортына қол қою
Дәлелді бас тартуды немесе спорт құрылысына санат беру туралы бұйрықты және спорт құрылысының паспортына тіркеу
Дәлелді бас тартуды немесе спорт құрылысының паспортын беру
Аяқталу формасы
(мәліметтер, құжат,
ұйымдастыру-
өкімдік шешім)
Дәлелді бас тартуды немесе спорт құрылысына санат беру туралы бұйрықты және спорт құрылысының паспортын тапсыру
Дәлелді бас тартуды немесе спорт құрылысының паспортын беру
Алушыға дәлелді бас тартуды немесе спорт құрылысының паспортын беру туралы қолхат
Орындалу мерзімдері
1 сағат
Күн ағымында
Күн ағымында
Келесі әрекеттің номері
8
9
2 кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі процесс.
1 топ ҚФБ
Орталық инспекторы
2 топ ҚФБ
Уәкілетті органның кеңсесі
3 топ ҚФБ
Жауапты орындаушы
4 топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшылығы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау,
қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жолдау
№ 2 әрекет
Құжаттарды қабылдау,
тіркеу, құжаттарды уәкілетті органның басшылығына жолдау
№ 3 әрекет
орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау, шешім қабылдау
№ 4 әрекет
Құжаттарды тексеру, спорт құрылысына санат беру туралы бұйрық ресімдеу және спорт құрылысының паспортына мәліметтер енгізу
№ 5 әрекет спорт құрылысына санат беру туралы бұйрыққа және спорт құрылысының паспортына қол қою
№ 6 әрекет
спорт құрылысына санат беру туралы бұйрықты тіркеу және спорт құрылысының паспортын Орталыққа тапсыру
№ 7 әрекет
Спорт құрылысының төлқұжатын Орталықтан беру
3 кесте. Қолдану нұсқалары. Альтернативті процесс.
1 топ ҚФБ
Орталық инспекторы
2 топ ҚФБ
Орталық инспекторы
3 топ ҚФБ
Уәкілетті органның кеңсесі
4 топ ҚФБ
Жауапты орындаушы
5 топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшылығы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау,
қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жолдау
№ 2 әрекет
Тізілім әзірлеу, құжаттарды уәкілетті органға жолдау
№ 3 әрекет
Құжаттарды қабылдау,
тіркеу, құжаттарды уәкілетті органның басшылығына жолдау
№ 4 әрекет
орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау, шешім қабылдау
№ 5 әрекет
Құжаттарды тексеру, дәлелді бас тартуды ресімдеу
Действие № 6 дәлелді бас тартуға қол қою
№ 7 әрекет
Дәлелді бас тартуды тіркеу және Орталыққа тапсыру
№ 8 әрекет
Орталықта дәлелді бас тартуды беру
«Спорт құрылыстарына санаттар
беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 5-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің логикалық бірізділігі
арасындағы өзара байланысты көрсететін кесте
(қағаз нұсқасынан қараңыз)
Ақмола облысы әкімдігінің

3. Номера и даты выдачи заключений о соответствии спортивного сооружения санитарно-гигиеническим и противопожарным нормам и требованиям.
4. Информация об имеющемся спортивном оборудовании и инвентаре (составляется произвольной форме).
5. Информация о доступности спортивного сооружения для посещения лицам с ограниченными возможностями (составляется в произвольной форме).
6. Дополнения и замечания
Паспорт составили:
руководитель организации, в ведении которой находится
спортивное сооружение____________________________
Представитель____________________________________
Специалист государственного органа_______________
Дата заполнения ___________20___года
____________________
Приложение 4 к Регламенту
государственной услуг
«Присвоение категорий
спортивным сооружениям»
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопительного
отдела
Инспектор
накопительного
отдела
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов
Расписывается
в журнале и
собирает
документы
Составляет
реестр и
направляет
документы
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация
в журнале, выдача
расписки заявителю и
передача документов в накопительный отдел
Сбор
документов в
накопительный
отдел
Отправка
документов в
уполномоченный
орган
Сроки исполнения
30 минут
3 раза в день
Не менее
2-х раз в
день приема заявлений
Номер следующего
действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Руководство
уполномоченного органа
Ответственный исполнитель
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с
корреспонденцией
Проверка документов, оформление мотивированного отказа или приказа о присвоении категории спортивному сооружению, внесение сведений в паспорт спортивного сооружения
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции, передача
документов на исполнение
ответственному исполнителю
Передача на подписание руководству мотивированного отказа или приказа о присвоении категории спортивному сооружению и паспорта спортивного сооружения
Сроки исполнения
30 минут
1 час
6 рабочих дней
Номер следующего
действия
5
6
7
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Руководство уполномоченного органа
Канцелярия уполномоченного органа
Инспектор Центра
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Подписание мотивированного отказа или приказа о присвоении категории спортивному сооружению и паспорта спортивного сооружения
Регистрация мотивированного отказа или приказа о присвоении категории спортивному сооружению и паспорта спортивного сооружения
Выдача мотивированного отказа или паспорта спортивного сооружения
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Передача мотивированного отказа или приказа о присвоении категории спортивному сооружению и паспорта спортивного сооружения
Передача мотивированного отказа или паспорта спортивного сооружения в ЦОН
Расписка о выдаче
мотивированного отказа или паспорта спортивного сооружения потребителю
Сроки исполнения
1 час
В течение дня
В течение дня
Номер следующего
действия
8
9
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2 СФЕ
Канцелярия
уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель
Группа 4 СФЕ Руководство
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов,
выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в уполномоченный
орган
Действие № 2
Прием документов,
регистрация, направление
документов руководству уполномоченного
органа
Действие № 3
Определение
ответственного исполнителя для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 4 Проверка документов, оформление приказа о присвоении категории спортивному сооружению, и внесение сведений в паспорт спортивного сооружения
Действие № 5 Подписание приказа о присвоении категории спортивному сооружению и паспорта спортивного сооружения
Действие № 6 Регистрация приказа о присвоении категории спортивному сооружению и передача паспорта спортивного сооружения в Центр
Действие № 7
Выдача паспорта спортивного сооружения
в Центре
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2 СФЕ Инспектор Центра
Группа 3 СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Группа 4 СФЕ Ответственный исполнитель
Группа 5 СФЕ Руководство уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов,
выдача расписки,
регистрация
заявления
Действие № 2 Подготовка реестра, направление
документов в уполномоченный
орган
Действие № 3
Прием документов,
регистрация,
направление
документов руководству уполномоченного
органа
Действие № 4 Определение ответственного исполнителя для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 5
Проверка документов, оформление мотивированного отказа
Действие № 6 Подписание мотивированного отказа
Действие № 7 Регистрация мотивированного отказа и передача в Центр
Действие № 8
Выдача мотивированного отказа
в Центре
Приложение 5 к Регламенту
государственной услуг
«Присвоение категорий
спортивным сооружениям»
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (см. бумажный вариант)
УТВЕРЖДЕН
постановлением акимата
Акмолинской области

2012 жылғы 26 қыркүйектегі
№ А-10/452 қаулысымен
БЕКІТІЛДІ
«Cпорт шеберiне үміткер, бiрiншi спорттық разряд,
бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi
санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi
бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер, бiрiншi
санатты спорт төрешiсi» cпорттық разрядтары мен санаттарын
беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Cпорт шеберiне үміткер, бiрiншi спорттық разряд, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер, бiрiншi санатты спорт төрешiсi» cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі ұғымдар қолданылады:
1. алушы – жаттықтырушылар, әдiскерлер, нұсқаушылар, спортшылар және спорт төрешiлерi спорттық разрядтары мен бiлiктiлiктерiн ресми тану мақсатында;
2. уәкілетті орган – «Ақмола облысының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы» мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабы 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Бірінші, екінші және үшінші санаттар беру бойынша мемлекеттік қызметтерін мекен-жайлары Регламентке 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы уәкілетті орган ұсынады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Дене шынықтыру және спорт туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 22-1-бабы 234 және 5 тармақтарының, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 2000 жылғы 27 қарашадағы 15-2-бабының, «Жеке және заңды тұлғаларға ұсынылатын мемлекеттік қызметтер тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысының, «Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі № 981 қаулысының, «Спорттық атақтар мен разрядтар және спорттан төреші санаттарын берудің ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің 2008 жылғы 22 тамыздағы № 01-08/142 Бұйрығының және «Дене шынықтыру және спорт саласындағы азаматтық қызметшілерді аттестациялаудың шарттары және өткізу ережелерін, сонымен бірге жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға біліктілік санаттарын беру ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің м.а. 2011 жылғы 5 наурыздағы № 02-02-18/29 бұйрығының негізінде көрсетіледі.

от «26» сентября 2012 года
№ А-10/452
Регламент государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель – тренеры, методисты, инструктора, спортсмены и судьи по спорту с целью официального признания спортивного разряда и квалификации;
2) уполномоченный орган – государственное учреждение «Управление туризма, физической культуры и спорта Акмолинской области».
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом через Центры обслуживания населения (далее - Центр), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга представляется бесплатно.
6. Государственная услуга осуществляется на основании пунктов 234 и 5 статьи 22-1 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года «О физической культуре и спорте», статьи 15-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», постановления Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта», приказа Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 22 августа 2008 года № 01-08/142 «Об утверждении Правил присвоения спортивных званий, разрядов и судейских категорий по спорту» и приказа и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 5 марта 2011 года № 02-02-18/29 «Об утверждении Правил проведения и условий аттестации гражданских служащих в сфере физической культуры и спорта, а также Правил присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам, инструкторам».

7. Мемлекеттiк қызмет нәтижесi қағаз жеткiзгiште 5 жыл мерзiмге спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан көшiрме не мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы электрондық құжат нысандағы дәлелдi жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің
тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен барысы туралы ақпаратты мекен-жайлары мен жұмыс кестесі осы Регламентке 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген Орталықтардан немесе уәкілетті органнан алуға болады.
Мемлекеттік қызмет және оны көрсетудің барысы туралы ақпарат Ақмола облысы әкімдігінің ресми порталында орналастырылады: www.akmo.kz.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі:
1) мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi алушы жүгiнген сәттен бастап күнтiзбелiк 30 күннен аспайды (құжаттарды қабылдау күнi мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi, бұл ретте жергiлiктi атқарушы орган мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн қызмет көрсету мерзiмi аяқталғанға бiр күн қалғанда ұсынады);
2) алушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiнгi күтудiң жол берiлетiн ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң жол берiлетiн ең көп уақыты 20 минуттан аспайды.
10. Алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға:
1) Регламенттің 14-тармағында қарастырылған құжаттардың толық тізбесін ұсынбау;
2) ұсынылған құжаттарда жалған немесе бұрмаланған мәліметтердің анықталуы;
3) спортшыға спорттық атақтарды беру құжаттарын тиiстi норматив немесе талаптар орындалған сәттен бастап алты айдан асып кеткен мерзiмде ұсынылуы негіз болып табылады.
Алушы осы Регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырмаған жағдайда, орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
11. Алушыдан мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш алғаннан бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін ұсынғанға дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) Алушы Орталыққа қызмет көрсету туралы өтініш білдіреді;
2) Орталық құжаттар қабылдауды, осы Регламенттің 14-тармағына сәйкестігін тексеруді, тіркеуді жүзеге асырып, құжаттарды уәкілетті органға тапсырады;
3) уәкілетті орган өтінішті тіркеуді, қарауды жүзеге асырады, дәлелді бас тару немесе спорттық разряд немесе категория беру туралы бұйрық әзірлеп, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерін Орталыққа жолдайды;

7. Результатом государственной услуги являются выдача выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории сроком на 5 лет на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.
3. Требования к порядку оказания
государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о порядке и ходе оказания государственной услуги можно получить в Центрах или уполномоченном органе, адреса и график работы, которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
Информация о государственной услуге и о ходе ее оказания размещается на официальном портале акимата Акмолинской области: www.akmo.kz.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя не превышают 30 календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом уполномоченный орган представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут.
10. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги потребителю являются:
1) непредставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 14 настоящего Регламента;
2) обнаружение недостоверных или искаженных данных в документах;
3) представление документов на присвоение спортивных званий спортсмену в сроки, превышающие шесть месяцев с момента выполнения соответствующего норматива или требования.
Центр отказывает в приеме документов, в случае непредставления получателем одного из документов, указанных в пункте 14 настоящего Регламента.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление об оказании услуги в Центр;
2) Центр осуществляет прием документов, проверку на соответствие пункту 14 настоящего Регламента, регистрацию и передает документы в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган осуществляет регистрацию, рассмотрение заявления, подготавливает мотивированный отказ или готовит приказ о присвоении спортивного разряда или категории и направляет результат оказания государственной услуги в Центр;

4) Орталық алушыға спорттық разряд немесе категория беру туралы бұйрықтың үзіндісін немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауап береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында әрекет ету
(өзара қызметтердің) тәртібінің сипаттамасы
12. Құжаттарды қабылдау орталық инспекторымен жүзеге асырылады, ол Регламенттің 14-тармағына сәйкес құжаттардың толықтығын тексереді, журналға тіркеп, құжаттарды жинақтау бөлімінің инспекторына тапсырады.
13. Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды жинақтайды, тізілім құрастырып уәкілетті органға жолдайды.
Құжаттарды тапсыру кезінде өтініш білдірушіге төмендегілер көрсетілген сәйкес құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі:
Құжаттарды қабылдаудың күні, қоса берілген құжаттардың саны және атаулары;
Құжаттарды берудің күні, уақыты және орны;
Өтінішті қабылдаған инспектордың аты-жөні.
Құжаттар қоса берілген өтінішті жеткізу және қайтадан уәкілеттік органға жеткізуді өтінішті қабылдау күні кемінде 2 рет курьерлік байланыс арқылы орталық жүзеге асырады.
14. «Спорт шеберiне кандидат» спорттық атағын, «1 разрядтағы спортшы» спорттық разрядын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттiк қызметтi алу үшiн алушы орталыққа мынадай құжаттар тiзбесiн ұсынады:
1) осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес белгіленген нысанды ұсыным;
2) жарыстың атауы, оны өткiзу мерзiмi мен орны көрсетiлген, жарыстың бас төрешiсi мен бас хатшысы қол қойған хаттамадан үзiндi;
3) осы спорт түрiнен республикалық федерацияның мөрiмен расталған жарыстар хаттамаларының көшiрмелерi;
4) осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес бас төрешiсiнiң, бас хатшысының қол қойған бокс, күрес түрлерi мен басқа да жекпе-жектердiң нәтижелерi туралы анықтамасы.
«Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты жаттықтырушы», «Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бiрiншi санатты жаттықтырушы», «Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы» және «Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы» санаттарын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттiк қызметтi алу үшiн алушы орталыққа мынадай құжаттар тiзбесiн ұсынады:
1) осы Регламентке 5-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) білімі, біліктілікті арттыру туралы құжаттардың көшірмелері;
3) еңбек кiтапшасының немесе жұмыс берушiнiң оны тоқтату күнi мен негiздемесi туралы белгiсi бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негiзiнде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушiнiң актiсiнен үзiндiнiң көшiрмесi немесе қызметкердiң еңбек қызметi туралы мәлiметтен тұратын мұрағат анықтамасы;

4) Центр выдает потребителю выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории или мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов осуществляется инспектором центра, который проверяет полноту документов на соответствие пункту 14 настоящего Регламента, регистрирует в журнале и передает документы инспектору накопительного отдела.
13. Инспектор накопительного отдела Центра осуществляет сбор документов, составление реестра и отправку в уполномоченный орган.
При сдаче документов заявителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
даты приема документов количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени и отчества инспектора принявшего заявление.
Доставка заявлений с прилагаемыми документами и обратно в соответствующий уполномоченный орган осуществляется центром посредством курьерской связи не менее 2-х раз в день приема данных заявлений.
14. Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) спортивного звания «Кандидат в мастера спорта», спортивного разряда «Спортсмен 1 разряда» потребитель представляет в Центр перечень документов:
1) представление установленной формы согласно приложению 3 к настоящему Регламенту;
2) выписку из протокола соревнования с указанием наименования соревнования, срока и места его проведения, подписанную главным судьей и главным секретарем соревнования;
3) копии протоколов соревнований, заверенные печатью республиканской федерации по данному виду спорта;
4) справку о результатах по боксу, в видах борьбы и других единоборствах, подписанную главным судьей, главным секретарем соревнований, согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категорий «Тренер высшего уровня квалификации первой категории», «Тренер среднего уровня квалификации первой категории», «Тренер высшего уровня квалификации без категории», и «Тренер среднего уровня квалификации без категории» потребитель представляет в центр перечень документов:
1) заявление установленной формы согласно приложению 5 к настоящему Регламенту;
2) копии документов об образовании, повышении квалификации;
3) копию трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;

4) бұдан бұрынғы бiлiктiлiк санатын беру туралы куәлiктiң көшiрмесi;
5) осы Регламентке 6-қосымшаға сәйкес белгiленген нысанда жаттықтырушы-оқытушының спортшыларды дайындауы туралы анықтама («Бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы» санатын берудi қоспағанда);
6) осы спорт түрiнен республикалық федерацияның мөрiмен расталған жарыстар хаттамаларының көшiрмелерi («Бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы» бiлiктiлiк санатын берудi қоспағанда).
Құжаттарды жинақтау:
алушы – жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат.
«Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты жаттықтырушы», «Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бiрiншi санатты жаттықтырушы», «Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы» және «Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы» санаттарын беру осы Регламентке 7-қосымшаға сәйкес дене шынықтыру ұйымдары қызметкерлерiнiң лауазымдарына арналған бiлiктiлiк талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Орталық қызметкерi түпнұсқаларды құжаттардың көшiрмелерiмен және мемлекеттiк органдардың мемлекеттiк ақпараттық жүйелерiнен алынған мәлiметтермен салыстырып тексередi, содан кейiн түпнұсқаларды мемлекеттiк қызметтi алушыға қайтарады.
«Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер» және «Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер» санатын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттiк қызметтi алу үшiн алушы орталыққа мынадай құжаттар тiзбесiн ұсынады:
1) осы Регламентке 5-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) бiлiмi туралы, бiлiктiлiгiн арттыруы туралы құжаттардың көшiрмелерi;
3) еңбек кiтапшасының немесе жұмыс берушiнiң оны тоқтату күнi мен негiздемесi туралы белгiсi бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негiзiнде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушiнiң актiсiнен үзiндiнiң көшiрмесi немесе қызметкердiң еңбек қызметi туралы мәлiметтен тұратын мұрағат анықтамасы;
4) бұдан бұрынғы санатты беру туралы куәлiктiң көшiрмесi.
Құжаттарды жинақтау:
алушы – жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат.
«Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер» және «Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер» санаттарын беру осы Регламентке 7-қосымшаға сәйкес дене шынықтыру ұйымдары қызметкерлерiнiң лауазымдарына арналған бiлiктiлiк талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Орталық қызметкерi түпнұсқаларды құжаттардың көшiрмелерiмен және мемлекеттiк органдардың мемлекеттiк ақпараттық жүйелерiнен алынған мәлiметтермен салыстырып тексередi, содан кейiн түпнұсқаларды мемлекеттiк қызметтi алушыға қайтарады.
«Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы» санатын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттiк қызметтi алу үшiн алушы орталыққа мынадай құжаттар тiзбесiн ұсынады:

4) копию удостоверения о присвоении предыдущей квалификационной категории;
5) справку установленной формы о подготовке спортсменов тренером-преподавателем согласно приложению 6 к настоящему Регламенту (за исключением присвоения категории «Тренер высшего и среднего уровней квалификации без категории»);
6) копии протоколов соревнований, заверенные печатью республиканской федерации по данному виду спорта (за исключением присвоения квалификационной категории «Тренер высшего и среднего уровней квалификации без категории»).
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность потребителя – физического лица.
Присвоение категорий «Тренер высшего уровня квалификации первой категории», «Тренер среднего уровня квалификации первой категории», «Тренер высшего уровня квалификации без категории», и «Тренер среднего уровня квалификации без категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 7 к настоящему Регламенту.
Работник центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категорий «Методист высшего уровня квалификации первой категории» и «Методист среднего уровня квалификации первой категории» потребитель представляет в центре перечень документов:
1) заявление установленной формы согласно приложению 5 к настоящему Регламенту;
2) копии документов об образовании, о повышении квалификации;
3) копию трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
4) копию удостоверения о присвоении предыдущей категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность потребителя – физического лица.
Присвоение категорий «Методист высшего уровня квалификации первой категории» и «Методист среднего уровня квалификации первой категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 7 к настоящему Регламенту.
Работник центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категории «Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории» потребитель представляет в центр перечень документов:

1) осы Регламентке 5-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) бiлiмi туралы, бiлiктiлiгiн арттыру туралы құжаттардың көшiрмелерi;
3) еңбек кiтапшасының немесе жұмыс берушiнiң оны тоқтату күнi мен негiздемесi туралы белгiсi бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негiзiнде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушiнiң актiсiнен үзiндiнiң көшiрмесi немесе қызметкердiң еңбек қызметi туралы мәлiметтен тұратын мұрағат анықтамасы;
4) спорт түрiнен республикалық федерацияның спортшының соңғы 2 жылдағы жетiстiктерi көрсетiлген, санатын беру туралы мөрмен расталған қолдаухаты;
5) бұдан бұрынғы санатты беру туралы куәлiктiң көшiрмесi.
Құжаттарды жинақтау:
Тұтынушының – жеке тұлғаның куәландыратын құжаты.
«Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы» санатын беру осы Регламентке 7-қосымшаға сәйкес дене шынықтыру ұйымдары қызметкерлерiнiң лауазымдарына арналған бiлiктiлiк талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
«Бiрiншi санатты спорт төрешiсi» төрешi санатын беру туралы мемлекеттiк қызметтi алу үшiн алушы орталыққа Қазақстан Республикасының спорттық жiктегiшiнiң талаптарына сәйкес төрешiлiк практика курсынан өткенiн растайтын құжатты ұсынады.
Орталық қызметкерi түпнұсқаларды құжаттардың көшiрмелерiмен және мемлекеттiк органдардың мемлекеттiк ақпараттық жүйелерiнен алынған мәлiметтермен салыстырып тексередi, содан кейiн түпнұсқаларды мемлекеттiк қызметтi алушыға қайтарады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның кеңсесі;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
5) уәкілетті органның басшылығы;
16. Әрбір әкімшілік әрекеттің (процедуралар) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (процедуралар) бірізділігі мен қарым-қатынасының мәтіндік кесте түріндегі сипаттамасы осы регламенттің 8-қосымшасында келтірілген.
17. Мемлекеттік қызметті ұсыну және ҚФБ процессіндегі әкімшілік әрекеттердің логикалық бірізділігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы Регламенттің 9-қосымшасында берілген.
18. Мемлекеттік қызметті ұсынудың нәтижесі спорттық разряд немесе категорияны 5 жыл мерзіміне беру туралы бұйрықтың көшірмесі немесе қызмет көрсетуден бас тарту түрінде ұсынылады.
Қызметті ұсынудан бас тарту электронды құжат түрінде ресімделеді.

1) заявление установленной формы согласно приложению 5 к настоящему Регламенту;
2) копии документов об образовании, о повышении квалификации;
3) копию трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
4) заверенное печатью ходатайство республиканской федерации по виду спорта о присвоении категории с указанием достижений спортсмена за последние 2 года;
5) копию удостоверения о присвоении предыдущей категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность потребителя – физического лица.
Присвоение категории «Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 7 к настоящему Регламенту.
Для получения государственной услуги о присвоении судейской категории «Судья по спорту первой категории» потребитель представляет в Центр документ, подтверждающий прохождение курса судейской практики в соответствии с требованиями спортивной классификации Республики Казахстан.
Работник центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) канцелярия уполномоченного органа;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
5) руководство уполномоченного органа;
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 8 к настоящему Регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 9 к настоящему Регламенту.
18. Результат оказания государственной услуги предоставляется в форме выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории сроком на 5 лет на бумажном носителе или отказа в предоставлении услуги.
Отказ в предоставлении услуги оформляется в форме электронного документа.

5. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
19. Мемлекеттік қызметті ұсыну үшін жауапты тұлға уәкілетті органның басшысы болып табылады.
Уәкілетті органның басшысы Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті ұсынуды жүзеге асыру үшін жауап береді.
«Cпорт шеберлігіне үміткер,
бiрiншi спорттық разряд,
бiлiктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi бiрiншi санатты
жаттықтырушы, бiлiктiлiгi
жоғары деңгейдегi бiрiншi
санатты нұсқаушы-спортшы,
бiлiктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi бiрiншi санатты
әдiскер, бiрiншi санатты
спорт төрешiсi» cпорттық
разрядтары мен санаттарын
беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
Уәкілетті органның мекенжайы
Атауы
Мекенжайы
Телефон номері
Жұмыс кестесі
Ақмола облысының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
Көкшетау қ., Пушкин көшесі, 11а.
8(7162)
763427,
факс 763378
Жұмыс күндері:
Сағат 9.00-ден 18.30-га дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, сенбі мен жексенбі және мереке күндерден басқа
«Cпорт шеберлігіне үміткер,
бiрiншi спорттық разряд,
бiлiктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi бiрiншi санатты
жаттықтырушы, бiлiктiлiгi
жоғары деңгейдегi бiрiншi
санатты нұсқаушы-спортшы,
бiлiктiлiгi жоғары және
орта деңгейдегi бiрiншi
санатты әдiскер, бiрiншi
санатты спорт төрешiсi»
cпорттық разрядтары мен
санаттарын беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне 2-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының мекен-жайлары
Р/с №
Орталықтардың атауы (филиалдары, бөлiмдер, бөлiмшелер)
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректерi
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
«Ақмола облысы бойынша ХҚКО» РМК филиалы
1.
«Ақмола облысы бойынша ХҚКО» РМК филиалы
Көкшетау қаласы, Әуезов көшесi, 189 а-үй
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
Күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
1.1
Көкшетау қалалық бөлiмi
Көкшетау қаласы, Бiржан сал көшесi, 42-үй
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
Күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
1.2
Красный Яр с. аудандық бөлiмi
Көкшетау қаласы, Красный Яр с. Ленин көшесi, 65-үй
8 (7162) 40-43-27
Күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
1.3
Ақкөл аудандық бөлiмi
Ақкөл ауданы, Ақкөл қаласы, Нұрмағамбетов көшесi, 102-үй
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
Күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
1.4
Аршалы аудандық бөлiмi
Аршалы ауданы, Аршалы кентi, М. Мәметова көшесi, 19-үй
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
Күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
1.5
Атбасар аудандық бөлiмi
Атбасар ауданы, Атбасар қаласы, Уәлиханов көшесi, 11-үй

5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
19. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа.
Руководитель уполномоченного органа несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к Регламенту
государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: кандидат в мастера спорта
первый спортивный разряд, тренер высшего
и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор - спортсмен высшего уровня
квалификации первой категории, методист высшего
и среднего уровня квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории»
Адрес уполномоченного органа
Наименование
Адрес
Номера телефонов
График работы
Управление туризма, физической культуры и спорта Акмолинской
области
город Кокшетау,
улица Пушкина, 11 а
8(7162)
763427, факс 763378
Рабочие дни:
с 9.00 часов до 18.30 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме субботы и воскресенья и праздничных дней
Приложение 2 к Регламенту
государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: кандидат в мастера спорта
первый спортивный разряд, тренер высшего
и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор - спортсмен высшего уровня
квалификации первой категории, методист высшего
и среднего уровня квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории»
Адреса центров обслуживания населения
п/п
Наименование центров (филиалы, отделы, отделения)
Адрес месторасположения
Контактные данные
График работы
1
2
3
4
5
1.
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
город Кокшетау, улица Ауэзова, 189 а
8 (7162) 40-10-76
8 (7162) 40-10-63
Ежедневно с 9.00 до 20.00 часов, выходной-воскресенье
1.1
Кокшетауский городской отдел
город Кокшетау, улица Биржан Сал, 42
8 (7162) 25-00-67
8 (7162) 25-06-21
Ежедневно с 9.00 до 20.00 часов, выходной-воскресенье
1.2
Районный отдел с.Красный Яр
город Кокшетау, село Красный Яр, улица Ленина, 65
8 (7162) 40-43-27
Ежедневно с 9.00 до 20.00 часов, выходной-воскресенье
1.3
Аккольский районный отдел
Аккольский район, город Акколь, улица Нурмагамбетова, 102
8 (71638) 2-09-96
8 (71638) 2-18-49
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-воскресенье
1.4
Аршалынский районный отдел
Аршалынский район, поселок Аршалы, улица М. Маметовой, 19
8 (71644) 2-10-77
8 (71644) 2-28-28
8 (71644) 2-10-77
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-воскресенье
1.5
Атбасарский районный отдел
Атбасарский район, город Атбасар, улица Валиханова, 11,

Степногорск қаласы, 4 ш/а, 7-үй
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
Күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
1.18
Сандықтау аудандық бөлiмi
Сандықтау ауданы, Балқаш ауылы, Абылай хан көшесi, 119-үй
8 (71640) 9-26-66
Күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
1.19
Целиноград аудандық бөлiмi
Целиноград ауданы, Ақмол ауылы, Гагарин көшесi, 15-үй
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
Күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
1.20
Шортанды аудандық бөлiмi
Шортанды ауданы, Шортанды кенті, аты аталмаған тұйық көше, 1-үй
8 (71631) 2-17-97
Күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс-жексенбі
«Cпорт шеберлігіне үміткер,
бiрiншi спорттық разряд,
бiлiктiлiгi жоғары және
орта деңгейдегi бiрiншi
санатты жаттықтырушы,
бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi
бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
бiлiктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi бiрiншi санатты
әдiскер, бiрiншi санатты спорт
төрешiсi» cпорттық разрядтары
мен санаттарын беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне 3-қосымша
Нысан
ҰСЫНЫМ
Атағы
Түрлi түстi сурет (2 дана) 3,5 х 4,5
Спорт түрi
Фамилиясы, аты, әкесiнiң аты (мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде толтырылады)
Туған күнi
Ұсынып отырған өңiр (облыс, қала)
Ведомство
Спорт мектебi
Оқу, жұмыс орны
Бiлiмi
Дене шынықтыру бiлiмi
Спортпен шұғылдану өтiлi
Үйiнiң мекенжайы
Алдыңғы атағы
Атақ берiлген немесе расталған күн
Спортшыны даярлаған жаттықтырушының Т.А.Ә.
Жаттықтырушылық санаты
Бастапқы дене шынықтыру ұйымы
Басшы ________
МО
Күнi «__» ___ 20___ ж.
Дене шынықтыру және спорт басқармасы (облыс, қала)
Басшы ________
МО
Күнi «__» ___ 20___ж.
Осы спорт түрiнен Қазақстан Республикасының федерациясы
Басшы ________
МО
Күнi «__» ___ 20____ж.
Комиссияның қарауына келiп түскен күнi «___» __________ 20__ ж.
Негiзгi көрсеткiштер (нормативтер)
Орындаған күнi (күнi, айы, жылы)
Жарыстардың атауы
Жарыс дәрежесi, санаты
Көрсеткен нәтижесi
Төрешi лауазымы
Төрешiнiң Т.А.Ә.
Қала (ел)
Төрешiлiк санаты
Бас төрешi
Бас хатшы
Аға төрешi
Атақ беру туралы белгi
Жауапты тұлға (Т.А.Ә.)
Лауазымы
Бас тартудың себебi және тәртiп бұзушылық туралы белгi
20__ ж. «___» _________ жiберiлген күнi
«Cпорт шеберлігіне үміткер,
бiрiншi спорттық разряд,
бiлiктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi бiрiншi санатты
жаттықтырушы, бiлiктiлiгi
жоғары деңгейдегi бiрiншi
санатты нұсқаушы-спортшы,
бiлiктiлiгi жоғары және
орта деңгейдегi бiрiншi
санатты әдiскер, бiрiншi
санатты спорт төрешiсi»
cпорттық разрядтары мен
санаттарын беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне 4-қосымша
Нысан
Нәтижелер туралы анықтама
_____________________________________________________________ берiлдi
тегi, аты-жөнi, әкесiнiң аты
______________________________________________________________ қаласы
Жарыстың өткен мерзiмi және орны ____________________________________
Салмақ санаты _____________________________________________ кг дейiн.
Алған орны __________________________________________________________
Аталған салмақ санатында қатысқан спортшылардың саны
_____________________________________________________________________
Р/с №
Спортшының Т.А.Ә.
Облысы (қаласы)
Спорттық атағы
Нәтижесi
Жарыстардың бас төрешiсi ____________________________________________
(Т.А.Ә.)
Жарыстың бас хатшысы ________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Жарыстың бас төрешiсiнiң қолы өткiзушi ұйымның мөрiмен расталады.
_____________________________________________________________________
(жаттықтырушы, әдiскер, нұсқаушылардың бiлiктiлiк
санаттарын беру қағидаларымен таныстым)
20__ жылғы «___» ________________
«Cпорт шеберлігіне үміткер,
бiрiншi спорттық разряд,
бiлiктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi бiрiншi санатты
жаттықтырушы, бiлiктiлiгi
жоғары деңгейдегi бiрiншi
санатты нұсқаушы-спортшы,
бiлiктiлiгi жоғары және
орта деңгейдегi бiрiншi
санатты әдiскер, бiрiншi
санатты спорт төрешiсi»
cпорттық разрядтары мен
санаттарын беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне 5-қосымша
Нысан
Бiлiктiлiк комиссиясының төрағасы ___________________________________
_____________________________________________________________________
(дене шынықтыру және спорт жөнiндегi ведомствоның
немесе жергiлiктi атқарушы органның атауы)
ӨТIНIШ
________________________
(спорт түрi)
Мен, ________________________________________________________________
Туған жылы __________________________________________________________
Спорттық атағы _________________, құрметтi атағы ____________________
Жұмыс орны, атқаратын қызметi _______________________________________
Жаттықтырушы-оқытушылық жұмыс өтiлi _________________________________
Үйiнiң мекенжайы: ___________________________________________________
Маған __________________________________________ беру туралы мәселенi
қарауыңызды сұраймын.
Спорттық атақты беру үшiн негiз ретiнде мына жұмыс нәтижелерiн
санаймын:
_____________________________________________________________________
«___» ______________ 20___ ж.
_____________________
(жеке қолы)
«Cпорт шеберлігіне үміткер,
бiрiншi спорттық разряд,
бiлiктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi бiрiншi санатты
жаттықтырушы, бiлiктiлiгi
жоғары деңгейдегi бiрiншi
санатты нұсқаушы-спортшы,
бiлiктiлiгi жоғары және
орта деңгейдегi бiрiншi
санатты әдiскер, бiрiншi
санатты спорт төрешiсi»
cпорттық разрядтары мен
санаттарын беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне 6-қосымша
Нысан
Жаттықтырушы-оқытушының спортшыларды даярлауы туралы
АНЫҚТАМА
__________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
Р/с №
Дайындаған спортшының тегi, аты
Туған жылы
Спортшымен жұмыс iстеген өтiлi
Растау
шы құжат
Спорттық нәтижесi
Тiркел
ген (берiл
ген) орны
Растаушы құжат
Басшының қолы
М.О. «____» ________________ ж.
Облыстық спорт басқармасы бастығының қолы
М.О. «_____» _____________ ж.
«Cпорт шеберлігіне үміткер,
бiрiншi спорттық разряд,
бiлiктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi бiрiншi санатты
жаттықтырушы, бiлiктiлiгi
жоғары деңгейдегi бiрiншi
санатты нұсқаушы-спортшы,
бiлiктiлiгi жоғары және
орта деңгейдегi бiрiншi
санатты әдiскер, бiрiншi
санатты спорт төрешiсi»
cпорттық разрядтары мен
санаттарын беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне 7-қосымша
Дене шынықтыру және спорт ұйымдары қызметкерлерiнiң
лауазымдарына арналған бiлiктiлiк талаптары 1. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты жаттықтырушы
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 5 жыл жұмыс өтiлi, бiлiктiлiк арттыру курсынан өтуi, тиiстi куәлiгiнiң болуы тиiс, оның iшiнде:

город Степногорск, микрорайон 4, дом 7
8 (71645) 2-00-40
8 (71645) 2-00-30
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-воскресенье
1.18
Сандыктауский районный отдел
Сандыктауский район, село Балкашино, улица Абылай- хана, 119
8 (71640) 9-26-66
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-воскресенье
1.19
Целиноградский районный отдел
Целиноградский район, аул Акмол, улица Гагарина,15
8 (71651) 3-12-30
8 (71651) 3-11-98
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-воскресенье
1.20
Шортандинский районный отдел
Шортандинский район, поселок Шортанды, переулок Безымянный, 1
8 (71631) 2-17-97
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, выходной-воскресенье
Приложение 3 к Регламенту
государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: кандидат в мастера спорта
первый спортивный разряд, тренер высшего
и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор - спортсмен высшего уровня
квалификации первой категории, методист высшего
и среднего уровня квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории»
Форма
ПРЕДСТАВЛЕНИЕ
Звание
Цветное фото (2 шт.)
3,5 х 4,5
Вид спорта
Фамилия, имя, отчество(заполняется на государственном и русском языках)
Дата рождения
Представляющий регион (область, город)
Ведомство
Спортивная школа
Место учебы, работы
Образование
Физкультурное образование
Стаж занятий спортом
Домашний адрес
Предыдущее звание
Дата присвоения или подтверждения
Ф.И.О. тренера, подготовившего спортсмена
Тренерская категория
Первичная физкультурная организация
Руководитель________
МП
Дата «__»___ 20_ г.
Управление физической культуры и спорта (область, город)
Руководитель________
МП
Дата «__»___ 20_ г.
Федерация Республики Казахстан по данному виду спорта
Руководитель_______
МП
Дата «__»___ 20_ г.
Дата поступления на рассмотрение комиссии: «_____»______ 20__ год
Основные показатели (нормативы)
Дата выполнения (число месяц, год)
Наименование соревнований
Ранг, категория соревнования
Показанный результат
Должность судьи
Ф.И.О. судьи
Город (страна)
Судейская категория
Главный судья
Главный секретарь
Старший судья
Отметка о присвоении
Ответственное лицо (Ф.И.О.)
Должность
Причина отказа и отметка о нарушениях
Дата отправки «___»___________ 20___год
____________________
Приложение 4 к Регламенту
государственной услуг
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: кандидат в мастера спорта
первый спортивный разряд, тренер высшего
и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор - спортсмен высшего уровня
квалификации первой категории, методист высшего
и среднего уровня квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории»
Форма
Справка о результатах
Выдано ________________________________________________________
Ф.И.О.
Город _________________________________________________________
Сроки и место проведения соревнования _________________________
Весовая категория до __________________ кг.
Занял место ___________________________________________________
Количество спортсменов, принявших участие в данной весовой категории ___________________________________________________________
№ п/п
Ф.И.О. спортсмена
Область (город)
Спортивное звание
Результат
Главный судья соревнований _________________________________
(Ф.И.О.)
Главный секретарь соревнований ______________________________
(Ф.И.О.)
Подпись главного судьи соревнования заверяется печатью проводящей организации
__________________________________________________________________
(с Правилами присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам, инструкторам ознакомлен(а)
«_____»_____________20__год
____________________
Приложение 5 к Регламенту
государственной услуг
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: кандидат в мастера спорта
первый спортивный разряд, тренер высшего
и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор - спортсмен высшего уровня
квалификации первой категории, методист высшего
и среднего уровня квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории»
Форма
Председателю ________________________ квалификационной комиссии
____________________________________________________________________ (наименование ведомства или местного исполнительного органа по физической культуре и спорту)
Заявление
____________________________________________________________________
(вид спорта)
Я,_____________________________________________________________
Год рождения ________________
Квалификационная категория ____________________________________
Спортивное звание ________________, почетное звание ___________
Место работы, занимаемая должность ____________________________
Стаж тренерско-преподавательской работы _______________________
Домашний адрес:________________________________________________
Прошу рассмотреть вопрос присвоения мне _______________________
Основанием для присвоения квалификационной категории считаю следующие результаты работы: ________________________________________
«___» __________ 20__ г.
_________________
(личная подпись)
____________________
Приложение 6 к Регламенту
государственной услуг
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: кандидат в мастера спорта
первый спортивный разряд, тренер высшего
и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор - спортсмен высшего уровня
квалификации первой категории, методист высшего
и среднего уровня квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории»
Форма
Справка
о подготовке спортсменов тренером-преподавателем
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
№ п/п
Фамилия, имя подготовленного спортсмена
Год рождения
Стаж работы со спортсменом
Подтверждающий документ
Спортивный результат
Куда зачислен (передан)
Подтверждающий документ
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Подпись руководителя
М.П. «____» __________ г.
Подпись начальника областного
управления спорта
М.П. «____» __________ г.
____________________
Приложение 7 к Регламенту
государственной услуг
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: кандидат в мастера спорта
первый спортивный разряд, тренер высшего
и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор - спортсмен высшего уровня
квалификации первой категории, методист высшего
и среднего уровня квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории»
Квалификационные требования для должностей работников организаций физической культуры и спорта
1. Тренер высшего уровня квалификации высшей категории
Квалификационные требования: высшее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 5 лет прохождения курсов повышения квалификации, наличие соответствующего удостоверения, в том числе:

Олимпиада, Паралимпиада, Сурдлимпиада ойындарында спорт түрлерiнен бағдарламада немесе спорттың ойын түрлерiнен жеке, командалық нөмiрлерде 1-6-орын алған бiр спортшыны дайындау;
Азия ойындарында, Азияның Паралимпиадалық, Сурдлимпиадалық ойындарында спорт түрлерiнен немесе спорттың ойын түрлерiнен жеке, командалық нөмiрлерде 1-3-орын алған бiр спортшыны дайындау;
әлем, Азия, Еуропа чемпионаттарында, Дүниежүзiлiк универсиадаларда, халықаралық жасөспiрiмдер ойындарында жеке немесе командалық ойын түрлерiнен 1-5-орын алған немесе студенттер арасындағы чемпионатта 1-орын алған бiр спортшыны дайындау;
мүгедектер спорты түрлерiнен әлем, Азия чемпионаттарында, Дүниежүзiлiк мүгедектер ойындарында, Азия жасөспiрiмдер паралимпиадалық ойындарында спорттың жеке немесе ойын түрлерiнен 1-5-орын алған немесе жастар мен мүгедек студенттер арасындағы әлем чемпионаттарында 1-орын алған бiр спортшыны дайындау;
жеткiншектер арасындағы әлем немесе Азия чемпионатында 1-3-орын алған бiр спортшыны дайындау;
жеткiншектер арасындағы мүгедектер спорты түрлерiнен әлем немесе Азия чемпионатында 1-3-орын алған бiр спортшыны дайындау;
республиканың ұлттық құрама командасына үш спортшыны дайындау;
республиканың жастар құрама командасына төрт спортшыны дайындау;
республиканың жасөспiрiмдер құрама командасына бес спортшыны дайындау;
елдiң құрама командасының бас, мемлекеттiк, аға жаттықтырушысы ретiнде кемiнде үш жыл жаттықтырушы-оқытушы ретiнде жұмыс iстеу.
Бiлуi тиiс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөнiндегi стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, басқа да дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерiн, заманауи спорт ғылыми жетiстiктерi, отандық және шетелдiк спортты дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдiстерi мен үрдiстерiн, спорт түрiнен оқу-жаттығу процесiн ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.
2. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi
санатты жаттықтырушы
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 5 жыл жұмыс өтiлi болуы тиiс, соның iшiнде:
Олимпиада, Паралимпиада, Сурдлимпиада ойындарға бiр қатысушыны дайындау;
Азия ойындарында, Азия Паралимпиадалық, Сурдолимпиадалық ойындарында спорт түрлерiнен немесе спорттың ойын түрлерiнен жеке, командалық нөмiрлерде 4-6-орын алған бiр спортшыны дайындау;
әлем, Азия, Еуропа чемпионаттарына, Дүниежүзiлiк универсиадаларға бiр қатысушыны дайындау;
мүгедектер спорты түрлерiнен әлем, Азия чемпионаттарында, Дүниежүзiлiк мүгедектер ойындарында, Азия жасөспiрiмдер паралимпиадалық ойындарында спорттың жеке немесе ойын түрлерiнен 6-9-орын алған бiр спортшыны дайындау;
халықаралық кешендi жеткiншектер арасындағы ойындарда жеке немесе спорттың ойын түрлерiнен 6-9-орын алған бiр спортшыны дайындау;
жеткiншектер арасында мүгедектер спорты түрiнен әлем немесе Азия чемпионатында 4-6-орын алған бiр спортшыны дайындау;
республиканың ұлттық құрама командасына екi спортшыны дайындау;
республиканың жастар құрама командасына үш спортшыны дайындау;
республиканың жасөспiрiмдер құрама командасына төрт спортшыны дайындау;
спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернатта немесе спорт колледжiнде одан әрi жаттығуы үшiн төрт спортшыны тапсыру;
елдiң құрама командасының бас, мемлекеттiк, аға жаттықтырушысы ретiнде кемiнде бiр жыл жаттықтырушы-оқытушы ретiнде жұмыс iстеу;
дене шынықтыру және спорт жөнiндегi республикалық немесе облыстық уәкiлеттi органда кемiнде екi жыл ұйымдастыру-әдiстемелiк жұмыс iстеу.
Бiлуi тиiс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы бала құқықтары туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөнiндегi стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, басқа да дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерiн, заманауи спорт ғылыми жетiстiктерi, отандық және шетелдiк спортты дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдiстерiн мен үрдiстерiн, спорт түрiнен оқу-жаттығу процесiн ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.

подготовить одного спортсмена, занявшего 1-6 место на Олимпийских, Паралимпийских, Сурдлимпийских играх в индивидуальных, командных номерах программы по видам спорта или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-3 место на Азиатских играх, Азиатских Паралимпийских, Сурдлимпийских играх в индивидуальных, командных номерах программы по видам спорта или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-5 место на чемпионатах мира, Азии, Европы, Всемирных универсиадах, международных юношеских играх, в индивидуальных или игровых видах спорта или 1 место на чемпионате мира среди студентов;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-5 место на чемпионатах мира, Азии по видам инвалидного спорта, Всемирных играх инвалидов, Азиатских юношеских паралимпийских играх в индивидуальных или игровых видах спорта или 1 место на чемпионате мира среди молодежи и студентов-инвалидов;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-3 место на чемпионатах мира или Азии среди юниоров;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-3 место на чемпионатах мира или Азии по видам инвалидного спорта среди юниоров;
подготовить трех спортсменов в сборную национальную команду республики;
подготовить четырех спортсменов в сборную молодежную команду республики;
подготовить пять спортсменов в сборную юношескую команду республики;
тренерско-преподавательская работа в качестве главного, государственного, старшего тренера сборной команды страны не менее трех лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
2. Тренер высшего уровня квалификации первой категории
Квалификационные требования: высшее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 5 лет, в том числе:
подготовить одного участника Олимпийских игр, Паралимпийских, Сурдлимпийских игр;
подготовить одного спортсмена, занявшего 4-6 место на Азиатских играх, Азиатских Паралимпийских, Сурдлимпийских играх в индивидуальных, командных номерах программы по видам спорта или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена участника чемпионата мира, Азии, Европы, Всемирных универсиад;
подготовить одного спортсмена, занявшего 6-9 места на чемпионатах мира, Азии по видам инвалидного спорта, Всемирных играх инвалидов, Азиатских юношеских паралимпийских играх в индивидуальных или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена занявшего 6-9 место на комплексных международных юношеских играх в индивидуальных или игровых видах спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 4-6 место на чемпионатах мира или Азии по видам инвалидного спорта среди юниоров;
подготовить двух спортсменов в сборную национальную команду республики;
подготовить трех спортсменов в сборную молодежную команду республики;
подготовить четырех спортсменов в сборную юношескую команду республики;
передать четырех спортсменов для дальнейшего совершенствования в школы-интернаты для одаренных в спорте детей или колледж спорта;
тренерско-преподавательская работа в качестве главного, государственного, старшего тренера сборной команды страны не менее одного года;
организационно-методическая работа в республиканском или областном уполномоченном органе по физической культуре и спорту не менее двух лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.

3. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi
санатты жаттықтырушы
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 3 жыл жұмыс өтiлi болуы тиiс, соның iшiнде:
кешендi халықаралық жасөспiрiмдер ойындарында спорттың жеке немесе ойын түрлерiнен 6-8-орын алған бiр спортшыны дайындау;
жасөспiрiмдер арасында мүгедектер спорты түрлерiнен әлем немесе Азия чемпионаттарында 6-8-орын алған бiр спортшыны дайындау;
спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернатқа немесе спорт колледжiне одан әрi жаттығуы үшiн екi спортшыны тапсыру;
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының құрама командаларына үш спортшыны дайындау;
дене шынықтыру және спорт жөнiндегi республикалық немесе облыстық уәкiлеттi органда кемiнде екi жыл ұйымдастыру-әдiстемелiк жұмыс iстеу;
дене шынықтыру және спорт жоғары оку орнын немесе басқа жоғары оқу орнының дене тәрбиесi факультетiн үздiк бiтiргенi туралы дипломының, сондай-ақ көрсетiлген оқу орны мен факультеттi бiтiргенi туралы диплом мен «Қазақстан Республикасының спорт шеберлігінен» төмен емес спорттық атағының болуы.
Бiлуi тиiс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөнiндегi стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, басқа да дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерiн, заманауи спорт ғылыми жетiстiктерi, отандық және шетелдiк спортты дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдiстерiн мен үрдiстерiн, спорт түрiнен оқу-жаттығу процесiн ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.
4. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 3 жыл жұмыс өтiлi болуы.
Бiлуi тиiс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөнiндегi стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, басқа да дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерiн, заманауи спорт ғылыми жетiстiктерi, отандық және шетелдiк спортты дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдiстерiн мен үрдiстерiн, спорт түрiнен оқу-жаттығу процесiн ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.

3. Тренер высшего уровня квалификации второй категории
Квалификационные требования: высшее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 3 лет, в том числе:
подготовить одного спортсмена, занявшего 6-8 место на комплексных международных юношеских играх в индивидуальных или игровых видах спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 6-8 место на чемпионатах мира или Азии по видам инвалидного спорта среди юниоров;
передать двух спортсменов для дальнейшего совершенствования в школы-интернаты для одаренных в спорте детей или колледж спорта;
подготовить трех спортсменов в сборную команду области, городов Астаны и Алматы;
организационно-методическая работа в республиканском или областном уполномоченном органе по физической культуре и спорту не менее двух лет;
иметь диплом с отличием об окончании высшего учебного заведения физической культуры и спорта или факультета физического воспитания других высших учебных заведений, а также диплом об окончании указанных учебных заведений и факультетов и наличие спортивного звания не ниже «Мастер спорта Республики Казахстан».
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
4. Тренер высшего уровня квалификации без категории
Квалификационные требования: высшее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 3 лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.

5. Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi жоғары
санатты жаттықтырушы
Бiлiктiлiк талаптары: орта бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 5 жыл жұмыс өтiлi болуы тиiс, соның iшiнде:
Олимпиада, Паралимпиада, Сурдлимпиада ойындарында спорт түрлерiнен немесе ойын спорты түрлерiнен жеке, командалық нөмiрлерде 1-6-орын алған бiр спортшыны дайындау;
Азия ойындарында, Азия паралимпиадалық, Сурдлимпиадалық ойындарында спорт түрлерiнен немесе спорттың ойын түрлерiнен жеке, командалық нөмiрлерде 1-3-орын алған бiр спортшыны дайындау;
әлем, Азия, Еуропа чемпионаттарында, Дүниежүзiлiк универсиадаларда, кешендi халықаралық жасөспiрiмдер ойындарында спорттың жеке немесе ойын түрлерiнен 1-5-орын алған бiр спортшыны дайындау;
мүгедектер спорты түрлерiнен әлем, Азия чемпионаттарында, Дүниежүзiлiк мүгедектер ойындарында, Азия жасөспiрiмдер паралимпиадалық ойындарында спорттың жеке немесе ойын түрлерiнен 1-5-орын алған немесе жастар және мүгедек студенттер арасындағы әлем чемпионатында 1-орын алған бiр спортшыны дайындау;
жеткiншектер арасындағы әлем немесе Азия чемпионатында 1-3-орын алған бiр спортшыны дайындау;
жеткiншектер арасындағы мүгедектер спорты түрлерiнен әлем немесе Азия чемпионатында 1-3-орын алған бiр спортшыны дайындау;
республиканың ұлттық құрама командасына үш спортшыны дайындау;
республиканың жастар құрама командасына төрт спортшыны дайындау;
республиканың жасөспiрiмдер құрама командасына бес спортшыны дайындау;
елдiң құрама командасында мемлекеттiк, аға жаттықтырушы ретiнде кемiнде үш жыл жұмыс iстеу;
дене шынықтыру және спорт жөнiндегi республикалық немесе облыстық уәкiлеттi органда кемiнде үш жыл ұйымдастыру-әдiстемелiк жұмыс iстеу.
Бiлуi тиiс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөнiндегi стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, басқа да дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерiн, заманауи спорт ғылыми жетiстiктерi, отандық және шетелдiк спортты дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдiстерiн мен үрдiстерiн, спорт түрiнен оқу-жаттығу процесiн ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.
6. Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бiрiншi санатты жаттықтырушы
Бiлiктiлiк талаптары: орта бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 3 жыл жұмыс өтiлi болуы тиiс, соның iшiнде:
Олимпиада, Паралимпиада, Сурдолимпиада ойындардың бiр қатысушысын дайындау;

5. Тренер среднего уровня квалификации высшей категории
Квалификационные требования: среднее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 5 лет, в том числе:
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-6 место на Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских играх в индивидуальных, командных номерах программы по видам спорта или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-3 место на Азиатских играх, Азиатских паралимпийских, сурдлимпийских играх в индивидуальных, командных номерах программы по видам спорта или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-5 место на чемпионатах мира, Азии, Европы, Всемирных универсиадах, комплексных международных юношеских играх в индивидуальных или игровых видах спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-5 место на чемпионатах мира, Азии по видам инвалидного спорта, Всемирных играх инвалидов, Азиатских юношеских паралимпийских играх в индивидуальных или игровых видах спорта или 1 место на чемпионате мира среди молодежи и студентов-инвалидов;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-3 место на чемпионатах мира или Азии среди юниоров;
подготовить одного спортсмена, занявшего 1-3 место на чемпионатах мира или Азии по видам инвалидного спорта среди юниоров;
подготовить трех спортсменов в сборную национальную команду республики;
подготовить четырех спортсменов в сборную молодежную команду республики;
подготовить пять спортсменов в сборную юношескую команду республики;
работа в качестве государственного, старшего тренера сборной команды страны не менее трех лет;
организационно-методическая работа в республиканском или областном уполномоченном органе по физической культуре и спорту не менее трех лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
6. Тренер среднего уровня квалификации первой категории
Квалификационные требования: среднее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 3 лет, в том числе:
подготовить одного участника Олимпийских игр, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр;

Азия ойындарында, Азия Паралимпиадалық, Сурдолимпиадалық ойындарында спорт түрлерiнен жеке, командалық нөмiрлерде немесе ойын спорты түрлерiнен 4-6-орын алған бiр спортшыны дайындау;
әлем, Азия, Еуропа чемпионаттарының, Дүниежүзiлiк универсиадалардың бiр қатысушысын дайындау;
мүгедектер спорты түрлерiнен әлем, Азия чемпионаттарында, Дүниежүзiлiк мүгедектер ойындарында, Азия жасөспiрiмдер паралимпиадалық ойындарда спорттың жеке немесе ойын түрлерiнен бiр қатысушыны немесе жастар мен студенттердiң әлем чемпионатында 1-орын алған бiр спортшыны дайындау;
кешендi халықаралық жасөспiрiмдер ойындарында спорттық жеке немесе ойын түрлерiнен 6-9-орын алған бiр спортшыны дайындау;
жеткiншектер арасындағы әлем немесе Азия чемпионатында 4-6-орын алған бiр спортшыны дайындау;
республиканың ұлттық құрама командасына екi спортшыны дайындау;
республиканың жастар құрама командасына үш спортшыны дайындау;
республиканың жасөспiрiмдер құрама командасына төрт спортшыны дайындау;
спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернатта немесе спорт колледжiнде одан әрi жаттығу үшiн екi спортшыны тапсыру;
елдiң құрама командасының бас, мемлекеттiк, аға жаттықтырушысы ретiнде кемiнде бiр жыл жаттықтырушылық-оқытушылық жұмыс iстеу;
дене шынықтыру және спорт жөнiндегi республикалық немесе облыстық уәкiлеттi органда кемiнде екi жыл ұйымдастыру-әдiстемелiк жұмыс iстеу.
Бiлуi тиiс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөнiндегi стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, басқа да дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерiн, заманауи спорт ғылыми жетiстiктерi, отандық және шетелдiк спортты дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдiстерiн мен үрдiстерiн, спорт түрiнен оқу-жаттығу процесiн ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.
7. Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi
санатты жаттықтырушы
Бiлiктiлiк талаптары: орта бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 2 жыл жұмыс өтiлi болуы тиiс, соның iшiнде:
әлем, Еуропа, Азия, чемпионаттарына, Азия ойындарына, әлем кубогы кезеңдерiне, Дүниежүзiлiк жасөспiрiмдер ойындарына, ТМД, Балтық және Ресей өңiрлерi елдерiнiң халықаралық жасөспiрiмдер ойындарына спорттық жеке немесе ойын түрлерiнен бiр қатысушыны дайындау;
мүгедектер спорты түрлерiнен әлем, Азия чемпионаттарына, Дүниежүзiлiк мүгедектер ойындарына, Азия жасөспiрiмдер паралимпиадалық ойындарына спорттық жеке немесе ойын түрлерiнен қатысушы бiр спортшыны немесе жастар және мүгедек студенттер арасындағы элем чемпионатында 1-орын алған бiр спортшыны дайындау;
спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернатта немесе спорт колледжiнде одан әрi жаттығу үшiн төрт спортшыны тапсыру;
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының құрама командаларына үш спортшыны дайындау;
дене шынықтыру және спорт жөнiндегi республикалық немесе облыстық уәкiлеттi органда кемiнде екi жыл ұйымдастыру-әдiстемелiк жұмыс iстеу;
дене шынықтыру және спорт жоғары оқу орнын немесе басқа жоғары оқу орнының дене тәрбиесi факультетiн үздiк бiтiргенi туралы дипломының, сондай-ақ көрсетiлген оқу орны мен факультеттi бiтiргенi туралы диплом мен «Қазақстан Республикасының спорт шеберлігінен» темен емес спорттық атағының болуы.
Бiлуi тиiс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөнiндегi стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, басқа да дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерiн, заманауи спорт ғылыми жетiстiктерi, отандық және шетелдiк спортты дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдiстерiн мен үрдiстерiн, спорт түрiнен оқу-жаттығу процесiн ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.

подготовить одного спортсмена, занявшего 4-6 место на Азиатских играх, Азиатских паралимпийских, сурдлимпийских играх в индивидуальных, командных номерах программы по видам спорта или игровым видам спорта;
подготовить одного спортсмена участника чемпионата мира, Азии, Европы, Всемирных универсиад;
подготовить одного спортсмена участника чемпионата мира, Азии по видам инвалидного спорта, Всемирных игр инвалидов, Азиатских юношеских паралимпийских игр в индивидуальных или игровых видах спорта, или занявшего 1 место на чемпионате мира среди молодежи и студентов;
подготовить одного спортсмена, занявшего 6-9 место на комплексных международных юношеских играх в индивидуальных или игровых видах спорта;
подготовить одного спортсмена, занявшего 4-6 место на чемпионатах мира или Азии по видам инвалидного спорта среди юниоров;
подготовить двух спортсменов в сборную национальную команду республики;
подготовить трех спортсменов в сборную молодежную команду республики;
подготовить четырех спортсменов в сборную юношескую команду республики;
передать двух спортсменов для дальнейшего совершенствования в школы-интернаты для одаренных в спорте детей или колледж спорта;
тренерско-преподавательская работа в качестве главного, государственного, старшего тренера сборной команды страны не менее одного года;
организационно-методическая работа в республиканском или областном уполномоченном органе по физической культуре и спорту не менее двух лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
7. Тренер среднего уровня квалификации второй категории Квалификационные требования: среднее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 2 лет, в том числе:
подготовить одного спортсмена участника чемпионата мира, Европы, Азии, Азиатских игр, этапов кубка мира, Всемирных юношеских игр, международных юношеских игр стран СНГ, Балтии и регионов России в индивидуальных или игровых видах спорта;
подготовить одного спортсмена, участника чемпионата мира, Азии по видам инвалидного спорта, Всемирных игр инвалидов, Азиатских юношеских паралимпийских игр в индивидуальных или игровых видах спорта, или занявшего 1 место на чемпионате мира среди молодежи и студентов-инвалидов;
передать четырех спортсменов для дальнейшего совершенствования в школы-интернаты для одаренных в спорте детей или колледж спорта;
подготовить трех спортсменов в сборную команду области, гг. Астаны и Алматы;
организационно-методическая работа в республиканском или областном уполномоченном органе по физической культуре и спорту не менее двух лет;
иметь диплом с отличием об окончании высшего учебного заведения физической культуры и спорта или факультета физического воспитания других высших учебных заведений, а также диплом об окончании указанных учебных заведений и факультетов и наличие спортивного звания не ниже «Мастер спорта Республики Казахстан».
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.

8. Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы
Бiлiктiлiк талаптары: орта бiлiм (дене шынықтыру) немесе орта (толық) жалпы бiлiм және «Қазақстан Республикасының спорт шеберлігінен» төмен емес спорттық атағының болуы.
Бiлуi тиiс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамыту жөнiндегi стратегиялық және бағдарламалық құжаттарын, басқа да дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерiн, заманауи спорт ғылыми жетiстiктерi, отандық және шетелдiк спортты дамытудың жаңа медико-биологиялық және фармакологиялық әдiстерiн мен үрдiстерiн, спорт түрiнен оқу-жаттығу процесiн ұйымдастыру, еңбек заңнамасының еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.
9. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты әдiскер
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 5 жыл жұмыс өтiлi болуы тиiс, соның iшiнде:
жұмыс тәжiрибесiне енгiзiлген ғылыми әзiрлемелерiнiң болуы;
жоғары оқу орнындағы дене тәрбиесi және спорттық жаттықтыру саласындағы кемiнде 3 жыл ғылыми-оқытушылық жұмысы;
спорттан бiлiктiлiктiң жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер лауазымындағы кемiнде 3 жыл жұмыс өтiлi;
жоғары спорт шеберлiгi мектептерiндегi ұйымдастырушылық-әдiстемелiк және басқарушылық жұмыс, жоғары және орта арнаулы оқу орындарындағы 3 жыл iшiндегi оқытушылық жұмыс;
дене шынықтыру және спорт жөнiндегi республикалық және облыстық уәкiлеттi органдағы 3 жыл iшiндегi ұйымдастырушылық-әдiстемелiк және басқарушылық жұмыс.
Бiлуi тиiс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, оқытудың әр түрлi кезеңдерiндегi спортшылардың даярлығын реттейтiн нормативтiк құжаттарын, оқу-жаттығу процесiн қамтамасыз ету нормативтерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерiн, еңбек заңнамасының, еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.
10. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi
санатты әдiскер
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 3 жыл жұмыс өтiлi болуы тиiс, соның iшiнде:
жоғары оқу орнындағы дене тәрбиесi және спорттық жаттықтыру саласындағы кемiнде 2 жыл ғылыми-оқытушылық жұмысы;
спорттан бiлiктiлiктiң жоғары деңгейдегi екiншi санатты әдiскер лауазымындағы кемiнде 1 жыл жұмыс өтiлi;
жоғары спорт шеберлiгi мектептерiндегi ұйымдастырушылық-әдiстемелiк және басқарушылық жұмыс, жоғары және орта арнаулы оқу орындарындағы 2 жыл iшiндегi оқытушылық жұмыс;
республикалық және облыстық уәкiлеттi органдағы 2 жыл iшiндегi ұйымдастырушылық-әдiстемелiк және басқарушылық жұмыс.
Бiлуi тиiс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, оқытудың әр түрлi кезеңдерiндегi спортшылардың даярлығын реттейтiн нормативтiк құжаттарын, оқу-жаттығу процесiн қамтамасыз ету нормативтерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерiн, еңбек заңнамасының, еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.

8. Тренер среднего уровня квалификации без категории
Квалификационные требования: среднее образование (физкультурное) или среднее (полное) общее образование и наличие спортивного звания не ниже «Мастер спорта Республики Казахстан».
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», стратегических и программных документов по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан, других законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, достижения современной спортивной науки, новых медико-биологических и фармакологических методов и тенденций развития отечественного и зарубежного вида спорта, организации учебно-тренировочного процесса по виду спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
9. Методист высшего уровня квалификации высшей категории
Квалификационные требования: высшее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 5 лет, в том числе:
наличие методических разработок, внедренных в практику работы;
научно-преподавательская работа в области физического воспитания и спортивной тренировки в высших учебных заведениях не менее 3 лет;
стаж работы в должности методиста по спорту высшего уровня квалификации первой категории не менее 3 лет;
организационно-методическая и руководящая работа в школах высшего спортивного мастерства, преподавательская работа в высших и средних специальных учебных заведениях в течение 3 лет;
организационно-методическая и руководящая работа в республиканских и областных уполномоченных органах по физической культуре и спорту в течение 3 лет;
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», нормативных документов, регламентирующих подготовку спортсменов на различных этапах обучения, нормативов обеспечения учебно-тренировочного процесса, техники безопасности при проведении учебных занятий, законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
10. Методист высшего уровня квалификации первой категории
Квалификационные требования: высшее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 3 лет, в том числе:
научно-преподавательская работа в области физического воспитания и спортивной тренировки в высших учебных заведениях не менее 2 лет;
стаж работы в должности методиста по спорту высшего уровня квалификации второй категории не менее 1 года;
организационно-методическая и руководящая работа в школах высшего спортивного мастерства, преподавательская работа в высших и средних специальных учебных заведениях в течение 2 лет;
организационно-методическая и руководящая работа в республиканских и областных уполномоченных органах в течение 2 лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», нормативных документов, регламентирующих подготовку спортсменов на различных этапах обучения, нормативов обеспечения учебно-тренировочного процесса, техники безопасности при проведении учебных занятий, законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.

14. Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бiрiншi санатты әдiскер
Бiлiктiлiк талаптары: орта бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 3 жыл жұмыс өтiлi;
дене тәрбиесi және спорттық жаттықтыру саласындағы кемiнде 2 жыл ғылыми-оқытушылық жұмыс;
спорттан бiлiктiлiктiң орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер лауазымындағы кемiнде 1 жыл жұмыс өтiлi;
жоғары спорт шеберлiгi мектептерiндегi 2 жыл iшiндегi ұйымдастырушылық-әдiстемелiк және басқарушылық жұмыс;
дене шынықтыру және спорт саласындағы республикалық және облыстық уәкiлеттi органдағы 2 жыл iшiндегi ұйымдастырушылық-әдiстемелiк және басқарушылық жұмыс.
Бiлуi тиiс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, оқытудың әр түрлi кезеңдерiндегi спортшылардың даярлығын реттейтiн нормативтiк құжаттарын, оқу-жаттығу процесiн қамтамасыз ету нормативтерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерiн, еңбек заңнамасының, еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.
15. Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер
Бiлiктiлiк талаптары: орта бiлiм (дене шынықтыру), мамандығы бойынша кемiнде 1 жыл жұмыс өтiлi;
жоғары оқу орнындағы дене тәрбиесi және спорттық жаттықтыру саласындағы кемiнде 1 жыл ғылыми-оқытушылық жұмыс;
спорттан бiлiктiлiктiң орта деңгейдегi санатсыз әдiскер лауазымындағы кемiнде 1 жыл жұмыс өтiлi.
Бiлуi тиiс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, оқытудың әр түрлi кезеңдерiндегi спортшылардың даярлығын реттейтiн нормативтiк құжаттарын, оқу-жаттығу процесiн қамтамасыз ету нормативтерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерiн, еңбек заңнамасының, еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.
16. Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi санаты жоқ әдiскер
Бiлiктiлiк талаптары: орта бiлiм (дене шынықтыру) немесе орта (толық) жалпы бiлiм немесе «Қазақстан Республикасының спорт шеберлігінен» төмен емес спорттық атағының болуы.
Бiлуi тиiс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, оқытудың әр түрлi кезеңдерiндегi спортшылардың даярлығын реттейтiн нормативтiк құжаттарын, оқу-жаттығу процесiн қамтамасыз ету нормативтерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, дене шынықтыру және спорт саласындағы заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлерiн, еңбек заңнамасының, еңбектi қорғау негiздерiн, өрт қауiпсiздiгi мен санитарлық-гигиеналық нормаларын.

14. Методист среднего уровня квалификации первой категории
Квалификационные требования: среднее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 3 лет;
научно-преподавательская работа в области физического воспитания и спортивной тренировки не менее 2 лет;
стаж работы в должности методиста по спорту среднего уровня квалификации второй категории не менее 1 года;
организационно-методическая и руководящая работа в школах высшего спортивного мастерства в течение 2 лет;
организационно-методическая и руководящая работа в республиканских и областных уполномоченных органах по физической культуре и спорту в течение 2 лет.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», нормативных документов, регламентирующих подготовку спортсменов на различных этапах обучения, нормативов обеспечения учебно-тренировочного процесса, техники безопасности при проведении учебных занятий, законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
15. Методист среднего уровня квалификации второй категории
Квалификационные требования: среднее образование (физкультурное), стаж работы по специальности не менее 1 года;
научно-преподавательская работа в области физического воспитания и спортивной тренировки в учебных заведениях не менее 1 года;
стаж работы в должности методиста по спорту среднего уровня квалификации без категории не менее 1 года.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», нормативных документов, регламентирующих подготовку спортсменов на различных этапах обучения, нормативов обеспечения учебно-тренировочного процесса, техники безопасности при проведении учебных занятий, законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.
16. Методист среднего уровня квалификации без категории
Квалификационные требования: среднее образование (физкультурное) или среднее (полное) общее образование, или наличие спортивного звания не ниже «Мастер спорта Республики Казахстан».
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании»«О правах ребенка в Республике Казахстан», «О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», нормативных документов, регламентирующих подготовку спортсменов на различных этапах обучения, нормативов обеспечения учебно-тренировочного процесса, техники безопасности при проведении учебных занятий, законодательных и нормативных правовых актов в сфере физической культуры и спорта, основ трудового законодательства, охраны труда, противопожарной безопасности и санитарно-гигиенических норм.

17. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-спортшы
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары немесе орта бiлiм, соның iшiнде:
Қазақстан Республикасының спорт түрлерiнен құрама команданың құрамына (спорт клубына) кiру;
Қазақстан Республикасының ұлттық командасының құрамында Олимпиада ойындарында 1-6-орын;
әлем чемпионаттарында 1-3-орын, Азия ойындарында 1-2-орын, Еуропа чемпионаттарында 1-2-орын және олимпиадалық спорт түрлерiнен әлем кубогының финалдарында 1-орын алу.
Бiлуi тиiс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, еңбек заңнамасының негiздерiн, техника қауiпсiздiгi ережесiн мен санитарлық-гигиеналық нормаларын және спорттық жаттықтыру негiздерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, спорт түрлерiнен жарыстардың ережесiн, допингке қарсы ережелерiн.
18. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi
санатты нұсқаушы-спортшы
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары немесе орта бiлiм, соның iшiнде:
Қазақстан Республикасының ұлттық командасының құрамында әлем чемпионаттарында 4-6-орын;
Азия чемпионаттарында 1-3-орын, Азия ойындары мен Еуропа чемпионаттарында 3-5-орын;
жастар арасындағы Азия чемпионаттарында 1-3-орын, олимпиадалық спорт түрлерiнен жастар арасындағы Азия чемпионаттарында 1-орын, олимпиадалық емес спорт түрлерiнен әлем чемпионаттарында 1-3-орын, олимпиадалық емес спорт түрлерiнен Азия чемпионаттарында 1-орын.
Бiлуi тиiс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, еңбек заңнамасының негiздерiн, техника қауiпсiздiгi ережесiн мен санитарлық-гигиеналық нормаларын және спорттық жаттықтыру негiздерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, спорт түрлерiнен жарыстардың ережесiн, допингке қарсы ережелерiн.
19. Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы
Бiлiктiлiк талаптары: жоғары немесе орта бiлiмi бар, соның iшiнде Қазақстан Республикасының спорт түрлерiнен құрама командасының құрамында (спорт клубында) орын алуы.
Бiлуi тиiс: Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Дене шынықтыру және спорт туралы», «Бiлiм туралы»«Қазақстан Республикасындағы тiл туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, еңбек заңнамасының негiздерiн, техника қауiпсiздiгi ережесiн мен санитарлық-гигиеналық нормаларын және спорттық жаттықтыру негiздерiн, оқу сабақтарын өткiзу кезiндегi қауiпсiздiк техникасын, спорт түрлерiнен жарыстардың ережесiн, допингке қарсы ережелерiн.
«Cпорт шеберлігіне үміткер,
бiрiншi спорттық разряд,
бiлiктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi бiрiншi санатты
жаттықтырушы, бiлiктiлiгi
жоғары деңгейдегi бiрiншi
санатты нұсқаушы-спортшы,
бiлiктiлiгi жоғары және
орта деңгейдегi бiрiншi
санатты әдiскер, бiрiншi
санатты спорт төрешiсi»
cпорттық разрядтары мен
санаттарын беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне 8-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (процедуралар) бірізділігі
мен өзара қарым-қатынасының сипаттамасы 1 кесте. ҚФБ ҚФБ әрекетінің сипаттамасы
Негізгі процесстің әрекеті (жұмыстардың барысы, ағымы)
Әрекет №
(жұмыстардың барысы, ағымы)
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Әрекеттің атауы
(процесс, процедура,
операция) және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттарды жинақтайды
Тізілім құрастырады және құжаттарды жолдайды
Аяқталу формасы
(мәліметтер, құжат,
ұйымдастыру-
өкімдік шешім)
Журналға тіркеу, өтініш білдірушіге қолхат беру және құжаттарды жинақтау бөліміне тапсыру
Жинақтау бөліміне құжаттарды жинау
Уәкілетті органға құжаттарды жолдау
Орындалу мерзімдері
30 минут
Күніне 3 рет
Өтінішті қабылдау күні кемінде 2 рет
Келесі әрекеттің номері
2
3
4
Негізгі процесстің әрекеті (жұмыстардың барысы, ағымы)
Әрекет №
(жұмыстардың барысы, ағымы)
4
5
6
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсесі
Уәкілетті органның басшылғы
Жауапты орындаушы
Әрекеттің атауы
(процесс, процедура,
операция) және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Хат-хабармен танысу
Құжаттарды тексеру, дәлелді бас тартуды ресімдейді немесе спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықты әзірлейді
Аяқталу формасы
(мәліметтер, құжат,
ұйымдастыру-
өкімдік шешім)
Шешім шығару үшін құжаттарды басшылыққа жолдау
Шешім шығару, құжаттарды жауапты орындаушыға орындау үшін жолдау
Дәлелді бас тартуды немесе спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықты басшылыққа қол қою үшін тапсыру
Орындалу мерзімдері
30 минут
1 сағат
29 күнтізбелік күн
Келесі әрекеттің номері
5
6
7
Негізгі процесстің әрекеті (жұмыстардың барысы, ағымы)
Әрекет №
(жұмыстардың барысы, ағымы)
7
8
9
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшылығы
Уәкілетті органның кеңсесі
Орталық инспекторы
Әрекеттің атауы
(процесс, процедура,
операция) және олардың сипаттамасы
Дәлелді бас тартуға немесе спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрыққа қол қою
Дәлелді бас тартуды немесе спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықты тіркеу
Дәлелді бас тартуды немесе спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан үзінді беру
Аяқталу формасы
(мәліметтер, құжат,
ұйымдастыру-
өкімдік шешім)
Дәлелді бас тартуды немесе спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықты тапсыру
Дәлелді бас тартуды немесе спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан үзінді беру
Дәлелді бас тартуды немесе спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан үзінді беру туралы қолхат
Орындалу мерзімдері
1 сағат
Күн ағымында
Күн ағымында
Келесі әрекеттің номері
8
9
2 кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі процесс.
1 топ ҚФБ
Орталық инспекторы
2 топ ҚФБ
Уәкілетті органның кеңсесі
3 топ ҚФБ
Жауапты орындаушы
4 топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшылығы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау,
қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жолдау
№ 2 әрекет
Құжаттарды қабылдау,
тіркеу, құжаттарды уәкілетті органның басшылығына жолдау
№ 3 әрекет
орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау, шешім қабылдау
№ 4 әрекет
Құжаттарды, спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықты тексеру
№ 5 әрекет
Спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрыққа қол қою
№ 6 әрекет
Спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықты тіркеу және спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан үзіндіні Орталыққа тапсыру
№ 7 әрекет
Спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан көшірмені Орталықта беру
3 кесте. Қолдану нұсқалары. Альтернативті процесс.
1 топ ҚФБ
Орталық инспекторы
2 топ ҚФБ
Орталық инспекторы
3 топ ҚФБ
Уәкілетті органның кеңсесі
4 топ ҚФБ
Жауапты орындаушы
5 топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшылығы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау,
қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жолдау
№ 2 әрекет
Тізілім әзірлеу, құжаттарды уәкілетті органға жолдау
№ 3 әрекет
Құжаттарды қабылдау,
тіркеу, құжаттарды уәкілетті органның басшылығына жолдау
№ 4 әрекет
орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау, шешім қабылдау
№ 5 әрекет
Құжаттарды тексеру, дәлелді бас тартуды ресімдеу
№ 6 әрекет дәлелді бас тартуға қол қою
№ 7 әрекет
Дәлелді бас тартуды тіркеу және Орталыққа тапсыру
№ 8 әрекет
Орталықта дәлелді бас тартуды беру
«Cпорт шеберлігіне үміткер,
бiрiншi спорттық разряд,
бiлiктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi бiрiншi санатты
жаттықтырушы, бiлiктiлiгi
жоғары деңгейдегi бiрiншi
санатты нұсқаушы-спортшы,
бiлiктiлiгi жоғары және
орта деңгейдегi бiрiншi
санатты әдiскер, бiрiншi
санатты спорт төрешiсi»
cпорттық разрядтары мен
санаттарын беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне 9-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің логикалық бірізділігі
арасындағы өзара байланысты көрсететін кесте
(қағаз нұсқасынан қараңыз)
Ақмола облысы әкімдігінің

17. Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации высшей категории
Квалификационные требования: высшее или среднее образование, в том числе:
войти в состав сборной команды Республики Казахстан по виду спорта (спортивного клуба);
занять в составе национальной команды Республики Казахстан 1-6 место на Олимпийских играх;
1-3 место на чемпионатах мира, 1-2 место на Азиатских играх, 1-2 место на чемпионатах Европы и 1 место в финалах кубка мира по олимпийским видам спорта.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законы Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании»«О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», основ трудового законодательства, правил техники безопасности, санитарно-гигиенических норм и основ спортивной тренировки, техники безопасности при проведении учебно-тренировочных занятий, правил соревнований по виду спорта, анти-допинговых правил.
18. Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории
Квалификационные требования: Высшее или среднее образование, в том числе занять:
в составе национальной команды Республики Казахстан 4-6 место на чемпионатах мира;
1-3 место на чемпионатах Азии, 3-5 место на Азиатских играх и чемпионатах Европы;
1-3 место на чемпионатах мира среди молодежи, 1 место на чемпионатах Азии среди молодежи по олимпийским видам спорта, 1-3 место на чемпионатах мира по неолимпийским видам спорта, 1 место на чемпионатах Азии по неолимпийским видам спорта.
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании»«О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», основ трудового законодательства, правил техники безопасности, санитарно-гигиенических норм и основ спортивной тренировки, техники безопасности при проведении учебно-тренировочных занятий, правил соревнований по виду спорта, анти-допинговых правил.
19. Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории
Квалификационные требования: высшее или среднее образование, в том числе войти в состав национальной сборной команды Республики Казахстан по видам спорта (спортивного клуба).
Знание: Конституции Республики Казахстан, законов Республики Казахстан «О физической культуре и спорте», «Об образовании»«О языках в Республике Казахстан», «О борьбе с коррупцией», основ трудового законодательства, правил техники безопасности, санитарно-гигиенических норм и основ спортивной тренировки, техники безопасности при проведении учебно-тренировочных занятий, правил соревнований по виду спорта, анти-допинговых правил.
____________________
Приложение 8 к Регламенту
государственной услуг
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: кандидат в мастера спорта
первый спортивный разряд, тренер высшего
и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор - спортсмен высшего уровня
квалификации первой категории, методист высшего
и среднего уровня квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории»
Описание последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопительного
отдела
Инспектор накопительного
отдела
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов
Расписывается
в журнале и
собирает
документы
Составляет
реестр и
направляет
документы
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация
в журнале, выдача
расписки заявителю и
передача документов в
накопительный отдел
Сбор
документов в
накопительный
отдел
Отправка
документов в уполномоченный
орган
Сроки исполнения
30 минут
3 раза в день
Не менее
2-х раз в
день приема заявлений
Номер следующего
действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Руководство
уполномоченного органа
Ответственный исполнитель
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с
корреспонденцией
Проверка документов, оформление мотивированного отказа или готовит приказ о присвоении спортивного разряда или категории
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции, передача
документов на исполнение
ответственному исполнителю
Передача на подписание руководству мотивированного отказа или приказа о присвоении спортивного разряда или категории
Сроки исполнения
30 минут
1 час
29 календарных дней
Номер следующего
действия
5
6
7
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Руководство уполномоченного органа
Канцелярия уполномоченного органа
Инспектор Центра
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Подписание мотивированного отказа или приказа о присвоении спортивного разряда или категории
Регистрация мотивированного отказа или приказа о присвоении спортивного разряда или категории
Выдача мотивированного отказа или выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Передача мотивированного отказа или приказа о присвоении спортивного разряда или категории
Выдача мотивированного отказа или выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории
Расписка о выдаче мотивированного отказа или выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории
Сроки исполнения
1 час
В течение дня
В течение дня
Номер следующего
действия
8
9
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2 СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Ответственный исполнитель
Группа 4 СФЕ Руководство уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов,
выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в
уполномоченный
орган
Действие № 2
Прием документов,
регистрация, направление
документов руководству уполномоченного
органа
Действие № 3
Определение ответственного исполнителя для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 4 Проверка документов, приказа о присвоении спортивного разряда или категории
Действие № 5 Подписание приказа о присвоении спортивного разряда или категории
Действие № 6 Регистрация приказа о присвоении спортивного разряда или категории и передача выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории в Центр
Действие № 7
Выдача выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории
в Центре
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2 СФЕ Инспектор Центра
Группа 3 СФЕ Канцелярия уполномоченного органа
Группа 4 СФЕ Ответственный исполнитель
Группа 5 СФЕ Руководство уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов,
выдача расписки,
регистрация
заявления
Действие № 2 Подготовка реестра, направление
документов уполномоченный
орган
Действие № 3
Прием документов,
регистрация,
направление
документов руководству уполномоченного
органа
Действие № 4 Определение ответственного исполнителя для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 5
Проверка документов, оформление мотивированного отказа
Действие № 6 Подписание мотивированного отказа
Действие № 7 Регистрация мотивированного отказа и передача в Центр
Действие № 8
Выдача мотивированного отказа
в Центре
Приложение 9 к Регламенту
государственной услуг
«Присвоение спортивных разрядов
и категорий: кандидат в мастера спорта
первый спортивный разряд, тренер высшего
и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор - спортсмен высшего уровня
квалификации первой категории, методист высшего
и среднего уровня квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории»
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (см. бумажный вариант)
УТВЕРЖДЕН
постановлением акимата
Акмолинской области

2012 жылғы 26 қыркүйектегі
№ А-10/452 қаулысымен
БЕКІТІЛДІ
«Екiншi және үшiншi разрядтар, бiрiншi,
екiншi және үшiншi жасөспірімдер арасындағы разрядтар,
бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi
санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi
екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт
төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік қызметінің регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Екiншi және үшiншi разрядтар, бiрiншi, екiншi және үшiншi жасөспірімдер арасындағы разрядтар, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі ұғымдар қолданылады:
1) алушы – жаттықтырушылар, әдiскерлер, нұсқаушылар, спортшылар және спорт төрешiлерi спорттық разрядтары мен бiлiктiлiктерiн ресми тану мақсатында;
2) уәкілетті орган – Ақмола облысының аудан, Көкшетау және Степногорск қалаларының дене шынықтыру және спорт бөлімдері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабы 4-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызметті мекенжайлары Регламентке 1 және  2-қосымшаларда көрсетілген Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы уәкілетті орган көрсетеді.
4. Ұсынылатын мемлекеттік қызметтің формасы: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Дене шынықтыру және спорт туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 22-1-бабы 234 және 5-тармақтарының, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 15-2-бабының, «Жеке және заңды тұлғаларға ұсынылатын мемлекеттік қызметтер тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысының, «Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі № 981 қаулысының, «Спорттық атақтар мен разрядтар және спорттан төреші санаттарын берудің ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің 2008 жылғы 22 тамыздағы № 01-08/142 Бұйрығының және «Дене шынықтыру және спорт саласында азаматтық қызметшiлердi аттестаттаудан өткiзу мен шарттарының ережесiн, сондай-ақ жаттықтырушыларға, әдiскерлерге, нұсқаушыларға бiлiктiлiк санаттарын беру ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің м.а. 2011 жылғы 5 наурыздағы № 02-02-18/29 бұйрығының негізінде көрсетіледі.

от «26» сентября 2012 года
№ А-10/452
Регламент государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель – тренеры, методисты, инструктора, спортсмены и судьи по спорту с целью официального признания спортивного разряда и квалификации;
2) уполномоченный орган – отделы физической культуры и спорта районов, городов Кокшетау и Степногорск Акмолинской области.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом через Центры обслуживания населения (далее - Центр), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга представляется бесплатно.
6. Государственная услуга осуществляется на основании пунктов 234 и 5 статьи 22-1 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года «О физической культуре и спорте», статьи 15-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», постановления Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта», приказа Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 22 августа 2008 года № 01-08/142 «Об утверждении Правил присвоения спортивных званий, разрядов и судейских категорий по спорту» и приказа и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 5 марта 2011 года № 02-02-18/29 «Об утверждении Правил проведения и условий аттестации гражданских служащих в сфере физической культуры и спорта, а также Правил присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам, инструкторам».

3) уәкілетті орган өтінішті тіркеуді, қарауды жүзеге асырады, дәлелді бас тару немесе спорттық разряд немесе категория беру туралы бұйрық әзірлеп, мемлекеттік қызмет ұсынудың нәтижелерін Орталыққа жолдайды;
4) Орталық алушыға спорттық разряд немесе категория беру туралы бұйрықтың үзіндісін немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан дәлелді бас тарту туралы жауап береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында әрекет ету
(өзара қызметтердің) тәртібінің сипаттамасы
12. Құжаттарды қабылдау орталық инспекторымен жүзеге асырылады, ол Регламенттің 14-тармағына сәйкес құжаттардың толықтығын тексереді, журналға тіркеп, құжаттарды жинақтау бөлімінің инспекторына тапсырады.
13. Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды жинақтайды, тізілім құрастырып уәкілетті органға жолдайды.
Құжаттарды тапсыру кезінде өтініш білдірушіге төмендегілер көрсетілген сәйкес құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі:
Құжаттарды қабылдау күні, қоса берілген құжаттардың саны және атаулары;
Құжаттарды тапсыру күні, уақыты және орны;
Өтінішті қабылдаған инспектордың аты-жөні.
Құжаттар қоса берілген өтінішті жеткізу және қайтадан уәкілеттік органға жеткізуді өтінішті қабылдау күні кемінде 2 рет курьерлік байланыс арқылы орталық жүзеге асырады.
14. «1 жасөспірімдер арасындағы разряд спортшысы», «2 жасөспірімдер арасындағы разряд спортшысы», «3 жасөспірімдер арасындағы разряд спортшысы» спорттық разрядтарын беру туралы мемлекеттiк қызметтi алу үшiн алушы орталыққа мынадай құжаттар тiзбесiн ұсынады:
1) осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы ұсыным;
2) жарыстың атауы, оны өткiзу мерзiмi мен орны көрсетiлген, жарыстың бас төрешiсi мен бас хатшысы қол қойған хаттамадан үзiндi;
3) осы спорт түрiнен облыстық федерацияның мөрiмен расталған жарыстар хаттамаларының көшiрмелерi;
4) осы Регламентке 4-қосымшаға сәйкес бас төрешiсiнiң, бас хатшысының қол қойған бокс, күрес түрлерi мен басқа да жекпе-жектердiң нәтижелерi туралы анықтамасы.
Орталық қызметкері құжаттардың көшірмесін олардың түпнұсқасына және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелері ұсынған мәліметтерге сәйкестігін тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарып береді.
«Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы», «Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы» санаттарын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттiк қызметтi алу үшiн алушы орталыққа мынадай құжаттар тiзбесiн ұсынады:

3) уполномоченный орган осуществляет регистрацию, рассмотрение заявления, подготавливает мотивированный отказ или готовит приказ о присвоении спортивного разряда или категории и направляет результат оказания государственной услуги в Центр;
4) Центр выдает потребителю выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории или мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
3. Описание порядка действия (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов осуществляется инспектором центра, который проверяет полноту документов на соответствие пункту 14 настоящего Регламента, регистрирует в журнале и передает документы инспектору накопительного отдела.
13. Инспектор накопительного отдела Центра осуществляет сбор документов, составление реестра и отправку в уполномоченный орган.
При сдаче документов заявителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
даты приема документов количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени и отчества инспектора принявшего заявление.
Доставка заявлений с прилагаемыми документами и обратно в соответствующий уполномоченный орган осуществляется центром посредством курьерской связи не менее 2-х раз в день приема данных заявлений.
14. Для получения государственной услуги о присвоении спортивных разрядов: «Спортсмен 1 юношеского разряда», «Спортсмен 2 юношеского разряда», «Спортсмен 3 юношеского разряда» потребитель представляет в Центр перечень документов:
1) представление установленной формы согласно приложению 3 к настоящему Регламенту;
2) выписку из протокола соревнования с указанием наименования соревнования, срока и места его проведения, подписанную главным судьей и главным секретарем соревнования;
3) копии протоколов соревнований, заверенные печатью областной федерации по данному виду спорта;
4) справку о результатах по боксу, в видах борьбы и других единоборствах, подписанную главным судьей, главным секретарем соревнований, согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
Работник центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категорий «Тренер высшего уровня квалификации второй категории», «Тренер среднего уровня квалификации второй категории» потребитель представляет в центр перечень документов:

1) осы Регламентке 5-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) білімі туралы, бiлiктiлiгiн арттыруы туралы құжаттардың көшiрмелерi;
3) еңбек кiтапшасының немесе жұмыс берушiнiң оны тоқтату күнi мен негiздемесi туралы белгiсi бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негiзiнде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушiнiң актiсiнен үзiндiнiң көшiрмесi немесе қызметкердiң еңбек қызметi туралы мәлiметтен тұратын мұрағат анықтамасы;
4) осы Регламентке 6-қосымшаға сәйкес белгiленген нысандағы анықтама («Бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы» санатын берудi қоспағанда);
5) осы спорт түрiнен облыстық федерацияның мөрiмен расталған жарыстар хаттамаларының көшiрмелерi («Бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы» бiлiктiлiк санатын берудi қоспағанда);
6) бұдан бұрынғы бiлiктiлiк санатының берiлуi туралы куәлiктiң көшiрмесi.
Құжаттарды жинақтау:
жеке тұлға үшiн - алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат.
Орталық қызметкерi түпнұсқаларды құжаттардың көшiрмелерiмен және мемлекеттiк органдардың мемлекеттiк ақпараттық жүйелерiнен алынған мәлiметтермен салыстырып тексередi, содан кейiн түпнұсқаларды мемлекеттiк қызметтi алушыға қайтарады.
«Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екінші санатты әдіскер», «Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екінші санатты әдіскер» санаттарын беру осы Регламентке 7-қосымшаға сәйкес дене шынықтыру ұйымдарының қызметкерлерi лауазымдарына арналған бiлiктiлiк талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
«Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты әдiскер», «Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер» санаттарын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттiк қызметтi алу үшiн алушы орталыққа мынадай құжаттар тiзбесiн ұсынады:
1) осы Регламентке 5-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) бiлiмi туралы, бiлiктiлiгiн арттыруы туралы құжаттың көшірмелері;
3) еңбек кiтапшасының немесе жұмыс берушiнiң оны тоқтату күнi мен негiздемесi туралы белгiсi бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негiзiнде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушiнiң актiсiнен үзiндiнiң көшiрмесi немесе қызметкердiң еңбек қызметi туралы мәлiметтен тұратын мұрағат анықтамасы;
4) бұдан бұрынғы бiлiктiлiк санатының берiлуi туралы куәлiк.
Құжаттарды жинақтау:
жеке тұлға үшiн - алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат.
«Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты әдiскер», «Бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер» санаттарын беру осы Регламентке 7-қосымшаға сәйкес дене шынықтыру ұйымдарының қызметкерлерi лауазымдарына арналған бiлiктiлiк талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Орталық қызметкерi түпнұсқаларды құжаттардың көшiрмелерiмен және мемлекеттiк органдардың мемлекеттiк ақпараттық жүйелерiнен алынған мәлiметтермен салыстырып тексередi, содан кейiн түпнұсқаларды мемлекеттiк қызметтi алушыға қайтарады.
«Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы» санатын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттiк қызметтi алу үшiн алушы орталыққа мынадай құжаттар тiзбесiн ұсынады:

1) заявление установленной формы согласно приложению 5 к настоящему Регламенту;
2) копии документов об образовании, повышении квалификации;
3) копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
4) справку установленной формы согласно приложению 6 к настоящему Регламенту (за исключением присвоения категории «Тренера высшего и среднего уровней квалификации без категории»);
5) копии протоколов соревнований, заверенные печатью областной федерации по данному виду спорта (за исключением присвоения квалификационной категории «Тренера высшего и среднего уровней квалификации без категории»);
6) копию удостоверения о присвоении предыдущей квалификационной категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя – физического лица.
Работник центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Присвоение категорий «Тренер высшего уровня квалификации второй категории», «Тренер среднего уровня квалификации второй категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 7 к настоящему Регламенту.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категории «Методист высшего уровня квалификации второй категории», «Методист среднего уровня квалификации второй категории» потребитель представляет в центр перечень документов:
1) заявление установленной формы согласно приложению 5 к настоящему Регламенту;
2) копию документов об образовании, повышении квалификации;
3) копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
4) копию удостоверения о присвоении предыдущей квалификационной категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя – физического лица.
Присвоение категорий «Методист высшего уровня квалификации второй категории», «Методист среднего уровня квалификации второй категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 7 к настоящему Регламенту.
Работник центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категории «Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории» получатель представляет в центр перечень документов:

1) осы Регламентке 5-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
2) бiлiмi туралы, бiлiктiлiгiн арттыруы туралы құжаттардың көшiрмелерi;
3) еңбек кiтапшасының немесе жұмыс берушiнiң оны тоқтату күнi мен негiздемесi туралы белгiсi бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негiзiнде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушiнiң актiсiнен үзiндiнiң көшiрмесi немесе қызметкердiң еңбек қызметi туралы мәлiметтен тұратын мұрағат анықтамасы;
4) спорт түрiнен республикалық федерацияның спортшының соңғы 2 жылдағы жетiстiктерi көрсетiлген, санатын беру туралы мөрмен расталған қолдаухаты;
5) бұдан бұрынғы санатының берiлуi туралы куәлiк.
Құжаттарды жинақтау:
жеке тұлға үшiн - алушы жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат.
«Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-спортшы», «Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бiрiншi санатты нұсқаушы-спортшы», «Бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы» санаттарын беру осы Регламентке 7-қосымшаға сәйкес дене шынықтыру ұйымдарының қызметкерлерi лауазымдарына арналған бiлiктiлiк талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Орталық қызметкерi түпнұсқаларды құжаттардың көшiрмелерiмен және мемлекеттiк органдардың мемлекеттiк ақпараттық жүйелерiнен алынған мәлiметтермен салыстырып тексередi, содан кейiн түпнұсқаларды мемлекеттiк қызметтi алушыға қайтарады.
«Спорт төрешiсi» төрешi санатын беру туралы мемлекеттiк қызметтi алу үшiн алушы орталыққа Қазақстан Республикасының спорттық жiктегiшiнiң талаптарына сәйкес төрешiлiк практикасы тәжiрибесiн (курстар, семинарлардан өткенiн) растайтын құжатты ұсынады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның кеңсесі;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы;
5) уәкілетті органның басшылығы;
16. Әрбір әкімшілік әрекеттің (процедуралар) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (процедуралар) бірізділігі мен қарым-қатынасының мәтіндік кесте түріндегі сипаттамасы осы регламенттің 8-қосымшасында келтірілген.
17. Мемлекеттік қызметті ұсыну және ҚФБ процессіндегі әкімшілік әрекеттердің логикалық бірізділігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы Регламентке 9-қосымшада берілген.
18. Мемлекеттік қызметті ұсынудың нәтижесі спорттық разряд немесе категорияны 5 жыл мерзіміне беру туралы бұйрықтың үзіндісі немесе қызмет көрсетуден бас тарту түрінде ұсынылады.
Қызметті ұсынудан бас тарту электронды құжат түрінде ресімделеді.

1) заявление установленной формы согласно приложению 5 к настоящему Регламенту;
2) копии документов об образовании, повышении квалификации;
3) копия трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения, или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
4) ходатайство республиканской федерации по виду спорта о присвоении категории с указанием достижений спортсмена за последние 2 года, заверенное печатью;
5) копию удостоверения о присвоении предыдущей категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность потребителя – физического лица.
Присвоение категорий «Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации высшей категории», «Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории», «Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями для должностей работников организаций физической культуры согласно приложению 7 к настоящему Регламенту.
Работник центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Для получения государственной услуги о присвоении судейской категории «Судья по спорту» потребитель представляет в центр документ, подтверждающий опыт судейской практики (прохождение курсов, семинаров), в соответствии с требованиями спортивной классификации Республики Казахстан.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) канцелярия уполномоченного органа;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
5) руководство уполномоченного органа;
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 8 к настоящему Регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 9 к настоящему Регламенту.
18. Результат оказания государственной услуги предоставляется в форме выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории сроком на 5 лет на бумажном носителе или отказа в предоставлении услуги.
Отказ в предоставлении услуги оформляется в форме электронного документа.

5. Мемлекеттік қызметтерді ұсынатын
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
19. Мемлекеттік қызметті ұсыну үшін жауапты тұлға уәкілетті органның басшысы болып табылады.
Уәкілетті органның басшысы Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті ұсынуды жүзеге асыру үшін жауап береді.
«Екiншi және үшiншi разрядтар,
бiрiншi, екiншi және үшiншi
жасөспірімдер арасындағы
разрядтар, бiлiктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi екiншi
санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi
жоғары деңгейдегi екiншi санатты
нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi
жоғары және орта деңгейдегi
екiншi санатты әдiскер, спорт
төрешiсi спорттық разрядтары
мен санаттарын беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне 1-қосымша
Уәкілетті органның мекенжайы
№ п/ п
Атауы
Мекенжайы
телефон
Жұмыс тәртібі
1
2
3
4
5
1
Ақкөл ауданының дене шынықтыру және спорт бөлімі
Ақкөл қаласы,
Нұрмағамбетов көшесі,174
8(71638)
23140
Жұмыс күндері:
Сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, сенбі, жексенбі және мереке күндерден басқа
2
Аршалы ауданының дене шынықтыру және спорт бөлімі
Аршалы ауылы, Ташенов көшесі, 15
8(71644) 22491
Жұмыс күндері:
Сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, сенбі, жексенбі және мереке күндерден басқа
3
Астрахан ауданының дене шынықтыру және спорт бөлімі
Астраханка ауылы,
Әл – Фараби көшесі, 50
8(71641) 23049
Жұмыс күндері:
Сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, сенбі, жексенбі және мереке күндерден басқа
4
Атбасар ауданының дене шынықтыру және спорт бөлімі
Атбасар қаласы, Стадионная көшесі, «Локомотив» стадионы
8(71643)
41655
Жұмыс күндері:
Сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, сенбі, жексенбі және мереке күндерден басқа
5
Бұланды ауданының дене шынықтыру және спорт бөлімі
Макинск қаласы, Некрасов көшесі,19
8(71646)
23788
Жұмыс күндері:
Сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, сенбі, жексенбі және мереке күндерден басқа
6
Егіндікөл ауданының дене шынықтыру және спорт бөлімі
Егіндікөл ауылы, Победа көшесі, 6
8(71642)
21998
Жұмыс күндері:
Сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, сенбі, жексенбі және мереке күндерден басқа
7
Еңбекшілдер ауданының дене шынықтыру және спорт бөлімі
Степняк қаласы, Біржан Сал көшесі, 81
8 (71639) 21358
Жұмыс күндері:
Сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, сенбі, жексенбі және мереке күндерден басқа
8
Ерейментау ауданының дене шынықтыру және спорт бөлімі
Ерейментау көшесі, Уәлиханов көшесі, 43а

5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
19. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа.
Руководитель уполномоченного органа несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к Регламенту
государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего уровня квалификации второй
категории, инструктор - спортсмен высшего уровня
квалификации второй категории, методист высшего
и среднего уровня квалификации второй
категории, судья по спорту»
Адрес уполномоченного органа
п/п
Наименование
Адрес
телефон
График работы
1
2
3
4
5
1
Отдел физической культуры и спорта Аккольского района
город Акколь,
улица Нурмагамбетова,174
8(71638)
23140
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней
2
Отдел физической культуры и спорта Аршалынского района
поселок Аршалы, улица Ташенова, 15
8(71644) 22491
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней
3
Отдел физической культуры и спорта Астраханского района
село Астраханка, улица Аль – Фараби, 50
8(71641) 23049
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней
4
Отдел физической культуры и спорта Атбасарского района
город Атбасар, улица Стадионная, стадион «Локомотив»
8(71643)
41655
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней
5
Отдел физической культуры и спорта Буландинского района
город Макинск, улица Некрасова,19
8(71646)
23788
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней
6
Отдел физической культуры и спорта Егиндыкольского района
поселок Егиндыколь, улица Победы, 6
8(71642)
21998
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней
7
Отдел физической культуры и спорта Енбекшильдерского района
город Степняк, улица Биржан Сал, 81
8 (71639) 21358
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней
8
Отдел физической культуры и спорта Ерейментауского района
город Ерейментау, улица Валиханова, 43а

8(71633) 24211
Жұмыс күндері:
Сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, сенбі, жексенбі және мереке күндерден басқа
9
Есіл ауданының дене шынықтыру және спорт бөлімі
Есіл қаласы, Қонаев көшесі, 6
8 (71647) 21638
Жұмыс күндері:
Сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, сенбі, жексенбі және мереке күндерден басқа
10
Жақсы ауданының дене шынықтыру және спорт бөлімі
Жақсы ауылы, Дружба көшесі, 3
8(71635) 21472
Жұмыс күндері:
Сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, сенбі, жексенбі және мереке күндерден басқа
11
Жарқайың ауданының дене шынықтыру және спорт бөлімі
Державинск қаласы, Үкібаев көшесі,90
8(71648) 91531
Жұмыс күндері:
Сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, сенбі, жексенбі және мереке күндерден басқа
12
Қорғалжын ауданының дене шынықтыру және спорт бөлімі
Қорғалжын ауылы, Болғанбаев көшесі,14
8(71637) 21777
Жұмыс күндері:
Сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, сенбі, жексенбі және мереке күндерден басқа
13
Зеренді ауданының дене шынықтыру және спорт бөлімі
Зеренді ауылы, Мир көшесі, 120
8 (71632) 21020
Жұмыс күндері:
Сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, сенбі, жексенбі және мереке күндерден басқа
14
Сандықтау ауданының дене шынықтыру және спорт бөлімі
Балкашино ауылы, Абылай хан көшесі, 119
8(71640)
92971
Жұмыс күндері:
Сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, сенбі, жексенбі және мереке күндерден басқа
15
Целиноград ауданының дене шынықтыру және спорт бөлімі
Ақмол ауылы, Гагарин көшесі,15
8(71652) 31184
Жұмыс күндері:
Сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, сенбі, жексенбі және мереке күндерден басқа
16
Шортанды ауданының дене шынықтыру және спорт бөлімі
Шортанды кенті, Абылай хан көшесі, 22
8(71631) 22729
Жұмыс күндері:
Сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, сенбі, жексенбі және мереке күндерден басқа
17
Бурабай ауданының дене шынықтыру және спорт бөлімі
Щучье қаласы, Абылай хан көшесі, 34
8 (71636) 42854
Жұмыс күндері:
Сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, сенбі, жексенбі және мереке күндерден басқа
18
Көкшетау қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі
Көкшетау қаласы, Пушкин көшесі, 8 «а»
8 (7162) 402036
Жұмыс күндері:
Сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, сенбі, жексенбі және мереке күндерден басқа
19
Степногорск қаласының дене шынықтыру және спорт бөлімі

8(71633) 24211
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней
9
Отдел физической культуры и спорта Есильского района
город Есиль, улица Кунаева, 6
8 (71647) 21638
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней
10
Отдел физической культуры и спорта Жаксынского района
поселок Жаксы, улица Дружбы, 3
8(71635) 21472
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней
11
Отдел физической культуры и спорта Жаркаинского района
город Державинск, улица Укубаева,90
8(71648) 91531
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней
12
Отдел туризма, физической культуры и спорта Коргальджинского района
село Коргалжын, улица Болганбаева,14
8(71637) 21777
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней
13
Отдел физической культуры и спорта Зерендинского района
село Зеренда, улица Мира, 120
8 (71632) 21020
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней
14
Отдел физической культуры и спорта Сандыктауского района
поселок Балкашино, улица Абылай хана, 119
8(71640)
92971
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней
15
Отдел физической культуры и спорта Целиноградского района
аул Акмол, улица Гагарина,15
8(71652) 31184
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней
16
Отдел физической культуры и спорта Шортандинского  района
поселок Шортанды, улица Абылай-хана, 22
8(71631) 22729
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней
17
Отдел физической культуры и спорта Бурабайского района
город Щучинск, улица Абылай-хана, 34
8 (71636) 42854
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней
18
Отдел физической культуры и спорта города Кокшетау
город Кокшетау, улица Пушкина, 8 «а»
8 (7162) 402036
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.00 часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме субботы, воскресенья и праздничных дней
19
Отдел физической культуры и спорта города Степногорск