Мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2012 жылғы 6 желтоқсандағы № А-13/587 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 11 қаңтарда № 3601 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2013 жылғы 3 маусымдағы № А-5/225 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 03.06.2013 № А-5/225 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекен-жайын анықтау жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
3) «Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Қ.Қожамжаров
Ақмола облысы әкімдігінің
2012 жылғы 6 желтоқсандағы
№ А-13/587 қаулысымен бекітілген
«Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекен-жайын анықтау жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекен-жайын анықтау жөнінде анықтама беру» регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі ұғымдар қолданылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – жеке және заңды тұлға;
2) уәкілетті орган – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген.
3. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органмен осы Регламенттегі 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген мекен-жайлар мен жұмыс кестесіне сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.

Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление акимата Акмолинской области от 6 декабря 2012 года № А-13/587. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 11 января 2013 года № 3601. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 3 июня 2013 года № А-5/225
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 03.06.2013 № А-5/225.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан»;
2) регламент государственной услуги «Выдача архитектурно-планировочного задания»;
3) регламент государственной услуги «Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности».
2. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области                               К.Кожамжаров
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 6 декабря 2012 года
№ А-13/587
Регламент государственной услуги
«Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги – физическое и юридическое лицо;
2) уполномоченный орган – отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения).
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом через Центры обслуживания населения (далее - Центр), адреса и график работы, которых указаны в приложениях 12 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется бесплатно.

6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2011 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабы 1-тармағының 21-2) тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1128 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекен-жайын анықтау жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандарты  негізінде, «Мекен-жай тіркелімі» ақпараттық жүйесін жүргізу және толықтыру шеңберінде жүзеге асырылады.
7. Осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес қағаз жеткізгіште мекен-жайдың тіркеу коды көрсетілген жылжымайтын мүлік объектілері мекен-жайларының өзгеру, тағайындау, нақтылау бойынша анықтама беру, не қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөнінде, мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты, осы Регламентке 12-қосымшаларда көрсетілген мекен жай мен жұмыс кестесін уәкілетті орган мен Орталықта; уәкілетті органның интернет-ресурсында;  Орталықтың интернет-ресурсы: www.con.gov.kz-те; осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген мекен жай бойынша Орталықтардың ғимараттарында орналасқан ресми ақпарат көздерінде және стенділерде; call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызметінің 1414 телефоны бойынша алуға  болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
құжаттарды берген сәттен бастап:
1) 3 (үш) жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) – жылжымайтын мүлік объектісінің мекен-жайын нақтылау кезінде;
2) 7 (жеті) жұмыс күн ішінде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) – жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жеріне бару және мекен-жайдың тіркеу кодын көрсетіп, оны «Мекен-жайлық тіркелімі» ақпараттық жүйесінде міндетті тіркей отырып, жылжымайтын мүлік объектісіне нөмір беру, оны өзгерту немесе жою кезінде жүргізіледі.
3) құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 20 (жиырма) минуттан аспайды;
4) мемлекеттік қызметті алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең көп уақыты – 20 (жиырма) минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз осы Регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттардың толық пакеті берілмеген жағдайда.

6. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 21-2 пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», стандарта государственной услуги «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1128, в рамках ведения и наполнения информационной системы «Адресный регистр».
7. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача справки по изменению, присвоению, упразднению, уточнению адресов объектов недвижимости с указанием регистрационного кода адреса на бумажном носителе согласно приложению 3 к настоящему регламенту либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги, можно получить в уполномоченном органе и Центре адреса и график работы, которых указаны в приложениях 12 к настоящему Регламенту; на интернет-ресурсах уполномоченного органа; на интернет-ресурсе Центра: www.con.gov.kz; на официальных источниках информации и стендах, расположенные в зданиях Центров по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему Регламенту; по телефону информационно-справочной службы call-центра (1414).
9. Сроки оказания государственной услуги:
с момента подачи документов:
1) в течение 3 (трех) (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) рабочих дней – при уточнении адреса объекта недвижимости;
2) в течение 7 (семи) (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) рабочих дней – при присвоении, изменении или упразднении адреса объекта недвижимости, с выездом на место нахождения объекта недвижимости и с обязательной регистрацией его в информационной системе «Адресный регистр» с указанием регистрационного кода адреса;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более 20 (двадцати) минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении необходимых документов - не более 20 (двадцати) минут;
10. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является предоставление не полного пакета документов, указанных в пункте 14 настоящего Регламента;

11. Орталыққа мемлекеттік қызметті алушы өтініш бергенде мемлекеттік қызметті алуға мемлекеттік қызметті алушыдан өтініш алған  сәттен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Анықтама алуға өтініш және Орталық инспекторы салыстыру үшін құжат түпнұсқасымен жеке куәлік көшірмесін береді;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы өтінішті қабылдайды да тіркейді  және уәкілетті органға жолдайды;
3) уәкілетті орган кеңсесінің инспекторы өтінішті тіркеуді жүзеге асырады және бұрыштама қою үшін уәкілетті органның басшысына  жолдайды;
4) уәкілетті органның басшысы тиісті құжаттарды тексеру үшін  уәкілетті органның жауапты атқарушысына жолдайды;
5) уәкілетті органның жауапты атқарушысы Анықтама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуге бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды;
6) уәкілетті органның басшысы анықтамаға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуге бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды;
7) уәкілетті орган кеңсесінің маманы шығыс хат-хабары журналына тіркейді және анықтаманы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты Орталыққа жолдайды;
8) Орталық инспекторы мемлекеттік қызметті алушыға анықтаманы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды және құжат беру туралы қолхатты береді.
12. Орталықта және уәкілетті органда мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың минималды саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызметтерді көрсету үрдісінде қызмет
(өзара қызмет) тәртібінің сипаттамасы
13. Орталықта құжаттарды қабылдау «терезелер» тағайындауы мен орындау қызметтері туралы ақпаратты орналастыратын «терезелер» арқылы жүзеге асырады, Орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
Орталыққа немесе уәкілетті органға құжаттарды тапсырғаннан кейін мемлекеттік қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
сұраудың нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініш қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы;
өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар жағдайда),  уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты, байланыс телефондары көрсетіледі.

11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги при обращении получателя государственной услуги в Центр:
1) получатель государственной услуги подает заявление на выдачу Справки по форме, согласно приложению 3 к настоящему Регламенту и копию удостоверения личности с представлением оригинала документа для сверки инспектору Центра, инспектор Центра принимает и регистрирует документы в журнале регистрации принятых документов, выдает расписку о приеме соответствующих документов;
2) инспектор накопительного отдела Центра проводит прием и регистрацию заявления и передает в уполномоченный орган;
3) канцелярия уполномоченного органа осуществляет регистрацию заявления и передает руководству уполномоченного органа для наложения резолюции;
4) руководство уполномоченного органа направляет ответственному исполнителю уполномоченного органа для проверки соответствующих документов;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа изготавливает Справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги;
6) руководитель уполномоченного органа подписывает справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги;
7) специалист канцелярии уполномоченного органа регистрирует в журнале исходящей корреспонденции и передает справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в Центр;
8) инспектор Центра выдает получателю государственной услуги справку либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги и расписку о выдаче документа.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в Центре и в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов осуществляется по принципу «одного окна» посредством «безбарьерного обслуживания», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях, а также указываются фамилия, имя, отчество и должность работника Центра.
После сдачи документов в Центр или уполномоченный орган, получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов, с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (время) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества, должности инспектора Центра принявшего заявление на оказание государственной услуги.
фамилии, имени, (при наличии) отчества заявителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, контактные телефоны.

14. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттік қызметті алушы:
жылжымайтын мүлік объектісінің мекен-жайын нақтылау үшін:
1) еркін нысандағы өтініш;
2) тіркеу туралы куәліктің, салық төлеушінің тіркеу нөмірінің (заңды тұлғалар үшін) көшірмелері, норма 2013 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданылады.
3) қолданыстағы заңнамаға сәйкес тіркелген жылжымайтын мүлік объектісіне құқық белгілейтін құжат, меншік иесінен сенімхаттың түпнұсқасы (өтінішті өкіл берген жағдайда);
4) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжат (мемлекеттік қызметті алушы – жеке тұлғаның уәкілетті өтініш алушысы);
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын мәліметтерді уәкілетті орган өз бетімен тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден Халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады;
жылжымайтын мүлік объектісіне мекен-жай беру, оны өзгерту және жою үшін:
1) еркін нысандағы өтініш;
2) әкімдік қаулысының немесе әкімдік шешімінің көшірмесі (жобалау, құрылыс);
3) жылжымайтын мүлік объектісіне техникалық паспортының көшірмесі;
4) блоктың (гараждар және саяжайлар үшін) реттік нөмірі мен нөмірін көрсете отырып, елді мекеннің сәулетшісімен келісілген гараж кооперативі (бау-бақша серіктестігі) жер учаскесінің бас жоспары;
5) кооператив (гараждар және саяжайлар үшін) мүшелерінің тізімін қоса беріп, мүшелігін растау туралы кооператив төрағасының анықтамасы, жылжымайтын мүлік орталығы мұрағатынан (қажет болған жағдайда) қорытынды;
6) жылжымайтын мүлік объектісін бұзу актісі (қажет болған жағдайда);
7) тұтынушының мүддесін үшінші тұлға білдірген кезде нотариалды куәландырылған сенімхат;
8) тұтынушының жеке куәлігі (мемлекеттік қызметті алушы – жеке тұлғаның уәкілетті алушысы);
9) қолданыстағы заңнамаға сәйкес тіркелген жылжымайтын мүлік объектісіне құқық белгілейтін құжат;
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын мәліметтерді уәкілетті орган өз бетімен тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден Халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталық қызметкерi құжаттар пакетiн қабылдау кезiнде көшiрменiң түпнұсқаға сәйкестiгiн салыстырып тексереді және тұпнұсқаны өтiнiш берушiге қайтарады.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті өтініш еркін нысанда толтырылады.

14. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги предоставляет:
для уточнения адреса объекта недвижимости:
1) заявление в произвольной форме;
2) копии свидетельства о регистрации, регистрационного номера налогоплательщика (для юридических лиц) норма действует до 01 января 2013 года;
3) правоустанавливающий документ на объект недвижимости, зарегистрированный в соответствии с действующим законодательством; оригинал доверенности от собственника (в случае подачи заявления представителем);
4) удостоверение личности получателя государственной услуги (уполномоченный получатель государственной услуги - физического лица);
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанные электронной цифровой подписью;
для присвоения, изменения и упразднения адреса объекта недвижимости:
1) заявление в произвольной форме;
2) копию постановления акимата либо решение акимата (проектирование, строительство);
3) копию технического паспорта на объект недвижимости;
4) генеральный план земельного участка гаражного кооператива (садоводческого товарищества), согласованный архитектором населенного пункта, с указанием порядковых номеров и номера блока (для гаражей и дач);
5) справку от председателя кооператива о подтверждении членства с приложением списка членов кооператива (для гаражей и дач), заключение из архива центра недвижимости (при необходимости);
6) акт сноса объекта недвижимости (при необходимости);
7) доверенность, нотариально - удостоверенную при представлении интересов получателя государственной услуги третьим лицом;
8) удостоверение личности получателя государственной услуги (уполномоченный получатель государственной услуги - физического лица);
9) правоустанавливающий документ на объект недвижимости, зарегистрированный в соответствии с действующим законодательством;
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров в форме электронных документов, подписанные электронной цифровой подписью.
При приемке пакета документов сотрудник центра сверяет подлинность копии с оригиналом и возвращает оригинал заявителю.
15. Заявление, необходимое для получения государственной услуги, заполняется в произвольной форме.

16. Мемлекеттік қызметті көрсету үрдісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қызметте болады:
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның кеңсесі;
4) уәкілетті органның басшысы;
5) уәкілетті органның жауапты атқарушысы.
17. Мәтіндік кесте сипаттамасының бірізділігі мен әкімшілік қызметтердің (үрдістердің) әрбір ҚФБ өзара қызметі Осы регламентке 4-қосымшасында әрбір әкімшілік қызметтердің (үрдістің) орындалу мерзімін көрсетумен келтірілген.
18. Анықтама беру жөнінде мемлекеттік қызмет үрдісінің схемалары осы Регламентке 5-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
19. Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға уәкілетті органның басшысы мен Орталықтың басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуді іске асыруға жауап береді.
«Қазақстан Республикасы аумағында
жылжымайтын мүлік объектілерінің
мекен-жайын анықтау жөнінде анықтама
беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізімі
Р/с №
Орталықтардың (филиалдар, бөлімдер, бөлімшелер) атауы
Орналасқан
мекен-жайы
Байланыс деректері
1
2
3
4
«Ақмола облысы бойынша ХҚКО» РМК филиалы
1.
«Ақмола облысы бойынша ХҚКО» РМК филиалы
Көкшетау қаласы, Әуезов көшесі, 189 а үй
8 (7162) 40-10-76 8 (7162) 40-10-63
1)
Красный Яр ауылының аудандық бөлімі
Көкшетау қаласы, Красный Яр ауылы, Ленин көшесі, 65 үй
8 (7162) 40-43-27
2)
Ақкөл аудандық бөлімі
Ақкөл ауданы, Ақкөл қаласы, Нұрмағамбетов көшесі, 102 үй
8 (71638) 2-09-96 8 (71638) 2-18-49
3)
Аршалы аудандық бөлімі
Аршалы ауданы, Аршалы кенті, М.Мәметова көшесі, 19 үй
8 (71644) 2-10-77 8 (71644) 2-28-28
4)
Атбасар аудандық бөлімі
Атбасар ауданы, Атбасар қаласы, Уәлиханов көшесі, 11 үй
8 (71643) 2-45-94 8 (71643) 4-07-22 8 (71643) 4-12-58
5)
Астрахан аудандық бөлімі
Астрахан ауданы, Астраханка ауылы, Әл-Фараби көшесі, 44 үй
8 (71641) 2-35-96 8 (71641) 2-21-94
6)
Бұланды аудандық бөлімі
Бұланды ауданы, Макинск қаласы, Сейфуллин көшесі, 18б үй
8 (71646) 2-37-20 8 (71646) 2-37-81
7)
Бурабай аудандық бөлімі
Бурабай ауданы, Щучинск қаласы, Абылай Хан көшесі, 28 үй
8 (71636) 4-29-97 8 (71636) 4-28-91 8 (71636) 4-59-28
8)
Егіндікөл аудандық бөлімі
Егіндікөл ауданы, Егіндікөл ауылы, Победа көшесі, 7 үй
8 (71642) 2-12-57
9)
Ерейментау аудандық бөлімі
Ерейментау ауданы, Ерейментау қаласы, Мұсабаев көшесі, 15 үй

16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) канцелярия уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.
18. Схемы, процесса государственной услуги по выдаче справки, приведены в приложении 5 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
19. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа и руководитель Центра (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к Регламенту
государственной услуги
«Выдача справки по определению
адреса объектов недвижимости
на территории Республики Казахстан»
Перечень Центров обслуживания населения
№ п/п
Наименование Центров (филиалы, отделы, отделения)
Адрес месторасположения
Контактные данные
1
2
3
4
1.
Филиал РГП «ЦОН по Акмолинской области»
город Кокшетау, улица Ауэзова, 189 а
8 (7162) 40-10-76 8 (7162) 40-10-63
1)
Районный отдел село Красный Яр
город Кокшетау, село Красный Яр, улица Ленина, дом 65
8 (7162) 40-43-27
2)
Аккольский районный отдел
Аккольский район, город Акколь, улица Нурмагамбетова дом 102
8 (71638) 2-09-96 8 (71638) 2-18-49
3)
Аршалынский районный отдел
Аршалынский район, поселок Аршалы, улица М. Маметовой, дом 19
8 (71644) 2-10-77 8 (71644) 2-28-28 8 (71644) 2-10-77
4)
Атбасарского районный отдел
Атбасарский район, город Атбасар, улица Валиханова, дом 11
8 (71643) 2-45-94 8 (71643) 4-07-22 8 (71643) 4-12-58
5)
Астраханский районный отдел
Астраханский район, село Астраханка, улица Аль-Фараби, дом 44
8 (71641) 2-35-96 8 (71641) 2-21-94
6)
Буландынский районный отдел
Буландынский район, город Макинск, улица Сейфуллина дом 18 б
8 (71646) 2-37-20 8 (71646) 2-37-81
7)
Бурабайский районный отдел
Бурабайский район, город Щучинск, улица Абылай Хана, дом 28
8 (71636) 4-29-97 8 (71636) 4-28-91 8 (71636) 4-59-28
8)
Егиндыкольский районный отдел
Егиндыкольский район, село Егиндыколь, улица Победы, дом 7
8 (71642) 2-12-57
9)
Ерейментауский районный отдел
Ерейментауский район, город Ерейментау, улица Мусабаева, дом 15

8 (71633) 2-44-92
10)
Еңбекшілдер аудандық бөлімі
Еңбекшілдер ауданы, Степняк қаласы, Сыздықов көшесі, 2а үй
8 (71639) 2-22-41 8 (71639) 2-22-42 8 (71639) 2-22-18
11)
Есіл аудандық бөлімі
Есіл ауданы, Есіл қаласы, Победа көшесі, 56 үй
8 (71647) 2-22-07
12)
Жарқайын аудандық бөлімі
Жарқайын ауданы, Державинск қаласы, Ғабдуллин көшесі, 104 үй
8 (71648) 9-00-35 8 (71647) 2-22-05
13)
Жақсы аудандық бөлімі
Жақсы ауданы, Жақсы ауылы, Ленин көшесі, 8 үй
8 (71635) 2-17-10
14)
Зеренді аудандық бөлімі
Зеренді ауданы, Зеренді ауылы, Мир көшесі, 52 үй
8 (71632) 2-00-74 8 (71632) 2-29-43
15)
Қорғалжын аудандық бөлімі
Қорғалжын ауданы,  Қорғалжын ауылы, Абай көшесі, 44а үй
8 (71637) 2-17-83 8 (71637)2-20-36
16)
Степногорск қалалық бөлімі
Степногорск қаласы, 4 шағын аудан, 7 үй
8 (71645) 2-00-40 8 (71645) 2-00-30
17)
Сандықтау аудандық бөлімі
Сандықтау ауданы, Балкашино ауылы, Абылайхан көшесі, 119 үй
8 (71640) 9-26-66
18)
Целиноград аудандық бөлімі
Целиноград ауданы, Ақмол ауылы, Гагарин көшесі, 15 үй
8 (71651) 3-12-30 8 (71651) 3-11-98
19)
Шортанды аудандық бөлімі
Шортанды ауданы, Шортанды кенті, Безымянный тұйық көшесі, 1 үй
8 (71631) 2-17-97
Аббревиатурлардың мағынасын ашу:
«Ақмола облысы бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК – Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі халыққа қызмет көрсету қызметін үйлестіру мен мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау жөніндегі комитеттің «Ақмола облысы бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны
«Қазақстан Республикасы аумағында
жылжымайтын мүлік объектілерінің
мекен-жайын анықтау жөнінде анықтама
беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсететін уәкілетті органдардың тізбесі
Мемлекеттік қызмет көрсететін органның атауы
Мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Телефон
Ақмола облысының қалалары мен аудандарының сәулет және қала құрылысы бөлімдері
1
«Ақкөл ауданының сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақмола облысы, Ақкөл ауданы, Ақкөл қаласы, Нұрмағамбетов көшесі, 81
демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес жұмыс күн 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін
8(71638)-2-13-19
2
«Аршалы ауданының сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақмола облысы, Аршалы ауданы, Аршалы кенті, Тәшенов көшесі, 47
демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес жұмыс күн 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін

8 (71633) 2-44-92
10)
Енбекшильдерский районный отдел
Енбекшильдерский район, город Степняк, улица Сыздыкова, дом 2а
8 (71639) 2-22-41 8 (71639) 2-22-42 8 (71639) 2-22-18
11)
Есильский районный отдел
Есильский район, город Есиль,
улица Победы, дом 56
8 (71647) 2-22-07
12)
Жаркаинский районный отдел
Жаркаинский район, город Державинск, улица Габдуллина, дом 104
8 (71648) 9-00-35 8 (71647) 2-22-05
13)
Жаксынский районный отдел
Жаксынский район, село Жаксы, улица Ленина, дом 8
8 (71635) 2-17-10
14)
Зерендинский районный отдел
Зерендинский район, село Зеренда, улица Мира, дом 52
8 (71632) 2-00-74 8 (71632) 2-29-43
15)
Коргалжынский районный отдел
Коргалжынский район, село Коргалжын, улица Абая, дом 44а
8 (71637) 2-17-83 8 (71637)2-20-36
16)
Степногорский городской отдел
город Степногорск, 4 микрорайон, дом 7
8 (71645) 2-00-40 8 (71645) 2-00-30
17)
Сандыктауский районный отдел
Сандыктауский район, село Балкашино, улица Абылай-хана, дом 119
8 (71640) 9-26-66
18)
Целиноградский районный отдел
Целиноградский район, а. Акмол, улица Гагарина, дом 15
8 (71651) 3-12-30 8 (71651) 3-11-98
19)
Шортандинский районный отдел
Шортандинский район, поселок Шортанды, Переулок Безымянный, дом 1
8 (71631) 2-17-97
Расшифровка аббревиатур:
РГП «Центр обслуживания населения Акмолинской области» - Республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения Акмолинской области» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства связи и информации Республики Казахстан
Приложение 2 к Регламенту
государственной услуги
«Выдача справки по определению
адреса объектов недвижимости
на территории Республики Казахстан»
Перечень уполномоченных органов по оказанию государственной услуги
Наименование органа оказывающего государственную услугу
Адрес
График работы
телефон
Отделы архитектуры и градостроительства городов и районов Акмолинской области
1
Государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства Аккольского района»
Акмолинская область, Аккольский район, город Акколь, улица Нурмагамбетова,81
Пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.
8(71638)-2-13-19
2
Государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства Аршалынского района»
Акмолинская область, Аршалынский район, поселок Аршалы, улица Ташенова, 47
Пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.

8(71644)-2-25-83
3
«Астрахан ауданының сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақмола облысы, Астрахан ауданы, Астраханка ауылы, Әл-Фараби көшесі, 50
демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес жұмыс күн 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін
8(71641)-2-32-51
4
«Атбасар ауданының сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақмола облысы, Атбасар ауданы, Атбасар қаласы, Уәлиханов көшесі, 9
демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес жұмыс күн 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін
8(71643)-2-43-61
5
«Бұланды ауданының сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақмола облысы, Бұланды ауданы, Макинск қаласы, Некрасов көшесі, 19
демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес жұмыс күн 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін
8(71646)-2-38-14
6
«Бурабай ауданының сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақмола облысы, Бурабай ауданы,  Щучинск қаласы, Абылай хан көшесі, 34
демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес жұмыс күн 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін
8(71636)-4-32-58
7
«Егіндікөл ауданының сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақмола облысы, Егіндікөл ауданы, Егіндікөл ауылы, Победа көшесі, 6
демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес жұмыс күн 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін
8(71642)-2-17-14
8
«Еңбекшілдер ауданының сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақмола облысы, Еңбекшілдер ауданы, Степняк қаласы, Біржан Сал көшесі, 34
демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес жұмыс күн 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін
8(71639)-2-20-29
9
«Ерейментау ауданының сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақмола облысы, Ерейментау ауданы, Ерейментау қаласы, А. Құнанбаев көшесі, 136
демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес жұмыс күн 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін
8(71633)-2-11-03
10
«Есіл ауданының сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақмола облысы, Есіл ауданы, Есіл қаласы, Д.Қонаев көшесі, 15
демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес жұмыс күн 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін

8(71644)-2-25-83
3
Государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства
Астраханского района»
Акмолинская область, Астраханский район, село Астраханка, улица Аль-Фараби, 50
Пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.
8(71641)-2-32-51
4
Государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства Атбасарского района»
Акмолинская область, Атбасарский район, город Атбасар,
улица Валиханова, 9
Пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.
8(71643)-2-43-61
5
Государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства
Буландынского района»
Акмолинская область, Буландынский район, город Макинск, улица Некрасова, 19
Пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.
8(71646)-2-38-14
6
Государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства
Бурабайского района"
Акмолинская область, Бурабайский район, город Щучинск,
улица Абылай хана, 34
Пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.
8(71636)-4-32-58,
7
Государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства
Егиндыкольского района»
Акмолинская область, Егиндыкольский район,
село Егиндыколь, улица Победы, 6
Пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.
8(71642)-2-17-14
8
Государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства
Енбекшильдерского района»
Акмолинская область, Енбекшильдерский район, город Степняк, улица Биржан Сал 34
Пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.
8(71639)-2-20-29
9
Государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства Ерейментауского района»
Акмолинская область, Ерейментауский район, город Ерейментау, улица А.Кунанбаева,136
Пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.
8(71633)-2-11-03,
10
Государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства
Есильского района»
Акмолинская область, Есильский район, город Есиль, улица Д. Конаева, 15
Пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.

8(71647)-2-14-84
11
«Жақсы ауданының сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақмола облысы, Жақсы ауданы, Жақсы ауылы, Дружба көшесі, 3
демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес жұмыс күн 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін
8(71635)-21-8-80
12
«Жарқайың ауданының сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақмола облысы, Жарқайың ауданы, Державинск қаласы, Ленин көшесі, 34
демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес жұмыс күн 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін
8(71648)-9-13-91
13
«Зеренді ауданының сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақмола облысы, Зеренді ауданы, Зеренді ауылы, Мир көшесі, 58
демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес жұмыс күн 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін
8(71632)-2-28-93
14
«Қорғалжын ауданының Сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақмола облысы, Қорғалжын ауданы, Қорғалжын ауылы, Болғанбаев көшесі, 9
демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес жұмыс күн 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін
8(71637)-2-21-85
15
«Сандықтау ауданының сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақмола облысы, Сандықтау ауданы, Балкашино ауылы, Абылайхан көшесі, 117/ 1 қабат
демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес жұмыс күн 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін
8(71640)-9-29-49
16
«Целиноград ауданының сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақмола облысы, Целиноград ауданы, Ақмол ауылы, Гагарин көшесі, 2
демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес жұмыс күн 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін
8(71651)-3-11-29,
8(71651)-3-11-28
17
«Шортанды ауданының сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақмола облысы, Шортанды ауданы, Шортанды кенті, Абылайхан көшесі, 22
демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес жұмыс күн 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін
8(71631)-2-20-11
18
«Көкшетау қаласының сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Абай көшесі, 87, 102 кабинет
демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес жұмыс күн 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін

8(71647)-2-14-84
11
Государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства
Жаксынского района»
Акмолинская область, Жаксынский район, село Жаксы, улица Дружбы, 3
Пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.
8(71635)-21-8-80
12
Государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства
Жаркаинского района»
Акмолинская область, Жаркаинский район, город Державинск, улица Ленина, 34
Пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.
8(71648)-9-13-91
13
Государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства
Зерендинского района»
Акмолинская область, Зерендинский район, село Зеренда, улица Мира, 58
Пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.
8(71632)-2-28-93
14
Государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства
Коргалжынского районна»
Акмолинская область, Коргалжынский район, село Коргалжын, улица Болганбаева, 9
Пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.
8(71637)-2-21-85
15
Государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства
Сандыктауского района»
Акмолинская область, Сандыктауский район, село Балкашино, улица Абылайхана, 117/ 1этаж
Пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.
8(71640)-9-29-49
16
Государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства
Целиноградского района»
Акмолинская область, Целиноградский район, аул Акмол,
улица Гагарина, 2
Пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.
8(71651)-3-11-29,
8(71651)-3-11-28
17
Государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства
Шортандинского района»
Акмолинская область, Шортандинский район, поселок Шортанды, улица Абылайхана, 22
Пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.
8(71631)-2-20-11
18
Государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства
города Кокшетау»
Акмолинская область, город Кокшетау, улица Абая, 87, кабинет 102
Пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.

8(7162)-25-69-79
19
«Степногорск қаласының сәулет және қала құрылысы бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ақмола облысы, Степногорск  қаласы, 4 шағын аудан, 1 ғимарат, 73,75 кабинеттер
демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес жұмыс күн 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін
8(71645)-6-25-30
«Қазақстан Республикасы аумағында
жылжымайтын мүлік объектілерінің
мекен-жайын анықтау жөнінде анықтама
беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 3-қосымша
_____________________________________________________________________
(Республика маңызы бар қаланың/облыс маңызы бар қаланың/ауданның
сәулет және қала құрылысы басқармасы/бөлімі)
Управление/отдел архитектуры и градостроительства города
республиканского значения/города областного значения/района)
ЖЫЛЖЫМАЙТЫН МҮЛІК ОБЪЕКТІСІНІҢ МЕКЕН-ЖАЙЫН ӨЗГЕРТУ ЖӨНІНДЕГІ АНЫҚТАМА
СПРАВКА ПО ИЗМЕНЕНИЮ АДРЕСА ОБЪЕКТА НЕДВИЖИМОСТИ
МЕКЕН-ЖАЙ ТІРКЕЛІМІ АЖ/ИС АДРЕСНЫЙ РЕГИСТР
_____________________________________________________________________(жылжымайтын мүлiк нысаны/объект недвижимости)
Бұрынғы мекен-жай:
Старый адрес:
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ, РЕСПУБЛИКА МАҢЫЗЫ БАР ҚАЛА /ОБЛЫС АТАУЫ,  АУДАН АТАУЫ, АУЫЛДЫҚ ОКРУГІНІҢ АТАУЫ, ЕЛДІ-МЕКЕН АТАУЫ,  ГЕОНИМ АТАУЫ, МЕКЕН-ЖАЙ ЭЛЕМЕНТТЕРІ
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН, НАИМЕНОВАНИЕ ГОРОДА РЕСПУБЛИКАНСКОГО ЗНАЧЕНИЯ/ОБЛАСТИ,  НАИМЕНОВАНИЕ РАЙОНА, НАИМЕНОВАНИЕ СЕЛЬСКОГО ОКРУГА, НАИМЕНОВАНИЕ НАСЕЛЕННОГО ПУНКТА, НАИМЕНОВАНИЕ ГЕОНИМА, ЭЛЕМЕНТЫ АДРЕСА
Өзгертілді:
Изменен на:
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ, РЕСПУБЛИКА МАҢЫЗЫ БАР ҚАЛА /ОБЛЫС АТАУЫ,  АУДАН АТАУЫ, АУЫЛДЫҚ ОКРУГІНІҢ АТАУЫ, ЕЛДІ-МЕКЕН АТАУЫ,  ГЕОНИМ АТАУЫ, МЕКЕН-ЖАЙ ЭЛЕМЕНТТЕРІ
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН, НАИМЕНОВАНИЕ ГОРОДА РЕСПУБЛИКАНСКОГО ЗНАЧЕНИЯ/ОБЛАСТИ,  НАИМЕНОВАНИЕ РАЙОНА, НАИМЕНОВАНИЕ СЕЛЬСКОГО ОКРУГА, НАИМЕНОВАНИЕ НАСЕЛЕННОГО ПУНКТА, НАИМЕНОВАНИЕ ГЕОНИМА, ЭЛЕМЕНТЫ АДРЕСА
Мекен-жай тiркеу коды: Регистрационный код адреса:
Объектінің сипаттамасы: Описание объекта:
Құрылым категориясы: Категория объекта:
Кадастрлық нөмiр: Кадастровый номер:
Өзгеріс тiркеу күнi:
Дата регистрации изменения:
Негіздеме: Документ основание:
Берілген күні: Дата выдачи:
_____________________________________________________________________(Республика маңызы бар қаланың/облыс маңызы бар қаланың/ауданның
сәулет және қала құрылысы басқармасы/бөлімі)
Управление/отдел архитектуры и градостроительства города
республиканского значения/города областного значения/района)
ЖЫЛЖЫМАЙТЫН МҮЛІК ОБЪЕКТІСІНЕ МЕКЕН-ЖАЙ БЕРУ ТУРАЛЫ АНЫҚТАМА
СПРАВКА О ПРИСВОЕНИИ АДРЕСА ОБЪЕКТУ НЕДВИЖИМОСТИ
МЕКЕН-ЖАЙ ТІРКЕЛІМІ АЖ/ИС АДРЕСНЫЙ РЕГИСТР
__________________________________________________________
(жылжымайтын мүлiк нысаны/объект недвижимости)
Тұрақты/ алдын-ала тiркеу адресi: Постоянный/предварительный адрес регистрации:
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ, РЕСПУБЛИКА МАҢЫЗЫ БАР ҚАЛА /ОБЛЫС АТАУЫ,  АУДАН АТАУЫ, АУЫЛДЫҚ ОКРУГІНІҢ АТАУЫ, ЕЛДІ-МЕКЕН АТАУЫ, ГЕОНИМ АТАУЫ, МЕКЕН-ЖАЙ ЭЛЕМЕНТТЕРІ
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН, НАИМЕНОВАНИЕ ГОРОДА РЕСПУБЛИКАНСКОГО ЗНАЧЕНИЯ/ОБЛАСТИ,  НАИМЕНОВАНИЕ РАЙОНА, НАИМЕНОВАНИЕ СЕЛЬСКОГО ОКРУГА, НАИМЕНОВАНИЕ НАСЕЛЕННОГО ПУНКТА, НАИМЕНОВАНИЕ ГЕОНИМА, ЭЛЕМЕНТЫ АДРЕСА
Мекен-жай тiркеу коды: Регистрационный код адреса:
Объектінің сипаттамасы: Описание объекта:
Құрылым категориясы: Категория объекта:
Кадастрлық нөмiр: Кадастровый номер:
Тiркеу күнi:
Дата регистрации:
Негіздеме: Документ основание:
Берілген күні: Дата выдачи:
______________________________________________
_____________________________________________________________________
(Республика маңызы бар қаланың/облыс маңызы бар қаланың/ауданның
сәулет және қала құрылысы басқармасы/бөлімі)
Управление/отдел архитектуры и градостроительства города
республиканского значения/города областного значения/района)
ЖЫЛЖЫМАЙТЫН МҮЛІК ОБЪЕКТІСІНІҢ МЕКЕН-ЖАЙЫН ЖОЮ ТУРАЛЫ АНЫҚТАМА
СПРАВКА ОБ УПРАЗДНЕНИИ АДРЕСА ОБЪЕКТА НЕДВИЖИМОСТИ
МЕКЕН-ЖАЙ ТІРКЕЛІМІ АЖ/ИС АДРЕСНЫЙ РЕГИСТР
___________________________________________________________________
(жылжымайтын мүлiк нысаны/объект недвижимости)
Тұрақты/ алдын-ала тiркеу адресi: Постоянный/предварительный адрес регистрации:
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ, РЕСПУБЛИКА МАҢЫЗЫ БАР ҚАЛА /ОБЛЫС АТАУЫ,  АУДАН АТАУЫ, АУЫЛДЫҚ ОКРУГІНІҢ АТАУЫ, ЕЛДІ-МЕКЕН АТАУЫ,  ГЕОНИМ АТАУЫ, МЕКЕН-ЖАЙ ЭЛЕМЕНТТЕРІ
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН, НАИМЕНОВАНИЕ ГОРОДА РЕСПУБЛИКАНСКОГО ЗНАЧЕНИЯ/ОБЛАСТИ,  НАИМЕНОВАНИЕ РАЙОНА, НАИМЕНОВАНИЕ СЕЛЬСКОГО ОКРУГА, НАИМЕНОВАНИЕ НАСЕЛЕННОГО ПУНКТА, НАИМЕНОВАНИЕ ГЕОНИМА, ЭЛЕМЕНТЫ АДРЕСА
Мекен-жай тiркеу коды: Регистрационный код адреса:
Объектінің сипаттамасы: Описание объекта:
Құрылым категориясы: Категория объекта:
Кадастрлық нөмiр: Кадастровый номер:
Жойылу уақыты: Дата упразднения:
Негіздеме: Документ основание:
Берілген күні: Дата выдачи:
___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Республика маңызы бар қаланың/облыс маңызы бар қаланың/ауданның
сәулет және қала құрылысы басқармасы/бөлімі)
Управление/отдел архитектуры и градостроительства города
республиканского значения/города областного значения/района)
ЖЫЛЖЫМАЙТЫН МҮЛІК ОБЪЕКТІСІНІҢ МЕКЕН-ЖАЙЫН НАҚТЫЛАУ ТУРАЛЫ АНЫҚТАМА СПРАВКА ОБ УТОЧНЕНИИ АДРЕСА ОБЪЕКТА НЕДВИЖИМОСТИ
МЕКЕН-ЖАЙ ТІРКЕЛІМІ АЖ/ИС АДРЕСНЫЙ РЕГИСТР
___________________________________________________________________(жылжымайтын мүлiк нысаны/объект недвижимости)
Тұрақты/алдын-ала тiркеу адресi: Постоянный/предварительный адрес регистрации:
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ, РЕСПУБЛИКА МАҢЫЗЫ БАР ҚАЛА /ОБЛЫС АТАУЫ,  АУДАН АТАУЫ, АУЫЛДЫҚ ОКРУГІНІҢ АТАУЫ, ЕЛДІ-МЕКЕН АТАУЫ,  ГЕОНИМ АТАУЫ, МЕКЕН-ЖАЙ ЭЛЕМЕНТТЕРІ
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН, НАИМЕНОВАНИЕ ГОРОДА РЕСПУБЛИКАНСКОГО ЗНАЧЕНИЯ/ОБЛАСТИ,  НАИМЕНОВАНИЕ РАЙОНА, НАИМЕНОВАНИЕ СЕЛЬСКОГО ОКРУГА, НАИМЕНОВАНИЕ НАСЕЛЕННОГО ПУНКТА, НАИМЕНОВАНИЕ ГЕОНИМА, ЭЛЕМЕНТЫ АДРЕСА
Мекен-жай тiркеу коды: Регистрационный код адреса:
Объектінің сипаттамасы: Описание объекта:
Құрылым категориясы: Категория объекта:
Кадастрлық нөмiр: Кадастровый номер:
Тiркеу күнi: Дата регистрации:
Негіздеме: Документ основание:
Берілген күні: Дата выдачи:
_____________________________________________________
«Қазақстан Республикасы аумағында
жылжымайтын мүлік объектілерінің
мекен-жайын анықтау жөнінде анықтама
беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 4-қосымша
Мәтіндік кесте сипаттамасының бірізділігі мен әкімшілік қызметтердің (үрдістердің) өзара қызметтері
1-кесте. Орталыққа өтініш бергенде ҚФБ қызметтерінің сипаттамасы
Негізгі үрдістің (барыстың, жұмыстар ағынының) қызметтері
1
Қызметтің (барыстың, жұмыстар ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Орталық жинақтау бөлімінің инспекторы
Уәкілетті орган кеңсесі
3
Қызметтер (процесстер, үрдістер, операциялар) атауы мен олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдайды да құжаттарды қабылдауды тіркеу журналына тіркейді, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді және Орталық жинақтау бөліміне тапсырады
Құжаттарды жинайды, құжаттарды қабылдау журналына қол қояды, тізілім құрайды, уәкілетті органға жіберу үшін құжаттарды дайындайды және жолдайды
Орталықтан мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын қабылдайды және тіркейді, мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын жауапты атқарушыға бұрыштама қоюға уәкілетті органның басшысына  жолдайды
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқару шешімі)
Құжаттарды Орталықтың жинақтау бөліміне тапсыру
Құжаттарды уәкілетті органға тапсыру
Құжаттарды уәкілетті органның басшысына тапсыру
5
Атқару мерзімі
20 минуттан аспайды
Күніне 3 рет
20 минуттан аспайды
6
Келесі қызметтің нөмірі
2
3
4
кестенің жалғасы
4
5
6
7
8
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты атқарушысы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның кеңсесі
Орталық инспекторы
Хат-хабармен танысу, жауапты атқарушыны анықтау
Құжаттарды қарау, анықтаманы ресімдеу
Мемлекеттік қызметтің анықтамасына қол қою
Журналға тіркеу, анықтаманы Орталыққа тапсыру
мемлекеттік қызметті алушыға анықтама мен құжатты беру туралы қолхат беру
Құжаттарды жауапты атқарушыға тапсыру
Анықтама
Шығыс корреспонденциясы журналына белгі қою
Құжаттарды Орталыққа тапсыру
мемлекеттік қызметті алушыға анықтама мен құжат-ты беру туралы қолхат беру
(1 сағат)

8(7162)-25-69-79
19
Государственное учреждение «Отдел архитектуры и градостроительства
города Степногорск»
Акмолинская область, город Степногорск, 4 микрорайон, здание 1, 73,75 кабинеты
Пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.
8(71645)-6-25-30
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
«Выдача справки по определению
адреса объектов недвижимости на
территории Республики Казахстан»
_____________________________________________________________________(Республика маңызы бар қаланың/облыс маңызы бар қаланың/ауданның
сәулет және қала құрылысы басқармасы/бөлімі)
Управление/отдел архитектуры и градостроительства города
республиканского значения/города областного значения/района)
ЖЫЛЖЫМАЙТЫН МҮЛІК ОБЪЕКТІСІНІҢ МЕКЕНЖАЙЫН ӨЗГЕРТУ ЖӨНІНДЕГІ АНЫҚТАМА СПРАВКА ПО ИЗМЕНЕНИЮ АДРЕСА ОБЪЕКТА НЕДВИЖИМОСТИ
МЕКЕНЖАЙ ТІРКЕЛІМІ АЖ/ИС АДРЕСНЫЙ РЕГИСТР
___________________________________________________________
(жылжымайтын мүлiк нысаны/объект недвижимости)
Бұрынғы мекен-жай: Старый адрес:
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ, РЕСПУБЛИКА МАҢЫЗЫ БАР ҚАЛА /ОБЛЫС АТАУЫ, АУДАН АТАУЫ, АУЫЛДЫҚ ОКРУГІНІҢ АТАУЫ, ЕЛДІ-МЕКЕН АТАУЫ, ГЕОНИМ АТАУЫ, МЕКЕНЖАЙ ЭЛЕМЕНТТЕРІ
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН, НАИМЕНОВАНИЕ ГОРОДА РЕСПУБЛИКАНСКОГО ЗНАЧЕНИЯ/ОБЛАСТИ, НАИМЕНОВАНИЕ РАЙОНА, НАИМЕНОВАНИЕ СЕЛЬСКОГО ОКРУГА, НАИМЕНОВАНИЕ НАСЕЛЕННОГО ПУНКТА, НАИМЕНОВАНИЕ ГЕОНИМА, ЭЛЕМЕНТЫ АДРЕСА
Өзгертілді: Изменен на:
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ, РЕСПУБЛИКА МАҢЫЗЫ БАР ҚАЛА /ОБЛЫС АТАУЫ, АУДАН АТАУЫ, АУЫЛДЫҚ ОКРУГІНІҢ АТАУЫ, ЕЛДІ-МЕКЕН АТАУЫ, ГЕОНИМ АТАУЫ, МЕКЕНЖАЙ ЭЛЕМЕНТТЕРІ
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН, НАИМЕНОВАНИЕ ГОРОДА РЕСПУБЛИКАНСКОГО ЗНАЧЕНИЯ/ОБЛАСТИ, НАИМЕНОВАНИЕ РАЙОНА, НАИМЕНОВАНИЕ СЕЛЬСКОГО ОКРУГА, НАИМЕНОВАНИЕ НАСЕЛЕННОГО ПУНКТА, НАИМЕНОВАНИЕ ГЕОНИМА, ЭЛЕМЕНТЫ АДРЕСА
Мекен-жай тiркеу коды: Регистрационный код адреса:
Объектінің сипаттамасы: Описание объекта:
Құрылым категориясы: Категория объекта:
Кадастрлық нөмiр: Кадастровый номер:
Өзгеріс тiркеу күнi:
Дата регистрации изменения:
Негіздеме: Документ основание:
Берілген күні: Дата выдачи:
_________________________________________________________
_____________________________________________________________________(Республика маңызы бар қаланың/облыс маңызы бар қаланың/ауданның
сәулет және қала құрылысы басқармасы/бөлімі)
Управление/отдел архитектуры и градостроительства города
республиканского значения/города областного значения/района)
ЖЫЛЖЫМАЙТЫН МҮЛІК ОБЪЕКТІСІНЕ МЕКЕНЖАЙ БЕРУ ТУРАЛЫ АНЫҚТАМА
СПРАВКА О ПРИСВОЕНИИ АДРЕСА ОБЪЕКТУ НЕДВИЖИМОСТИ
МЕКЕНЖАЙ ТІРКЕЛІМІ АЖ/ИС АДРЕСНЫЙ РЕГИСТР
_______________________________________________________________
(жылжымайтын мүлiк нысаны/объект недвижимости)
Тұрақты/ алдын-ала тiркеу адресi: Постоянный/предварительный адрес регистрации:
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ, РЕСПУБЛИКА МАҢЫЗЫ БАР ҚАЛА /ОБЛЫС АТАУЫ, АУДАН АТАУЫ, АУЫЛДЫҚ ОКРУГІНІҢ АТАУЫ, ЕЛДІ-МЕКЕН АТАУЫ, ГЕОНИМ АТАУЫ, МЕКЕНЖАЙ ЭЛЕМЕНТТЕРІ
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН, НАИМЕНОВАНИЕ ГОРОДА РЕСПУБЛИКАНСКОГО ЗНАЧЕНИЯ/ОБЛАСТИ, НАИМЕНОВАНИЕ РАЙОНА, НАИМЕНОВАНИЕ СЕЛЬСКОГО ОКРУГА, НАИМЕНОВАНИЕ НАСЕЛЕННОГО ПУНКТА, НАИМЕНОВАНИЕ ГЕОНИМА, ЭЛЕМЕНТЫ АДРЕСА
Мекен-жай тiркеу коды: Регистрационный код адреса:
Объектінің сипаттамасы: Описание объекта:
Құрылым категориясы: Категория объекта:
Кадастрлық нөмiр: Кадастровый номер:
Тiркеу күнi:
Дата регистрации:
Негіздеме: Документ основание:
Берілген күні:
Дата выдачи:
______________________________________________
_____________________________________________________________________(Республика маңызы бар қаланың/облыс маңызы бар қаланың/ауданның
сәулет және қала құрылысы басқармасы/бөлімі)
Управление/отдел архитектуры и градостроительства города
республиканского значения/города областного значения/района)
ЖЫЛЖЫМАЙТЫН МҮЛІК ОБЪЕКТІСІНІҢ МЕКЕНЖАЙЫН ЖОЮ ТУРАЛЫ АНЫҚТАМА
СПРАВКА ОБ УПРАЗДНЕНИИ АДРЕСА ОБЪЕКТА НЕДВИЖИМОСТИ
МЕКЕНЖАЙ ТІРКЕЛІМІ АЖ/ИС АДРЕСНЫЙ РЕГИСТР
_____________________________________________________________
(жылжымайтын мүлiк нысаны/объект недвижимости)
Тұрақты/ алдын-ала тiркеу адресi: Постоянный/предварительный адрес регистрации:
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ, РЕСПУБЛИКА МАҢЫЗЫ БАР ҚАЛА /ОБЛЫС АТАУЫ, АУДАН АТАУЫ, АУЫЛДЫҚ ОКРУГІНІҢ АТАУЫ, ЕЛДІ-МЕКЕН АТАУЫ, ГЕОНИМ АТАУЫ, МЕКЕНЖАЙ ЭЛЕМЕНТТЕРІ
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН, НАИМЕНОВАНИЕ ГОРОДА РЕСПУБЛИКАНСКОГО ЗНАЧЕНИЯ/ОБЛАСТИ, НАИМЕНОВАНИЕ РАЙОНА, НАИМЕНОВАНИЕ СЕЛЬСКОГО ОКРУГА, НАИМЕНОВАНИЕ НАСЕЛЕННОГО ПУНКТА, НАИМЕНОВАНИЕ ГЕОНИМА, ЭЛЕМЕНТЫ АДРЕСА
Мекен-жай тiркеу коды: Регистрационный код адреса:
Объектінің сипаттамасы:
Описание объекта:
Құрылым категориясы: Категория объекта:
Кадастрлық нөмiр: Кадастровый номер:
Жойылу уақыты: Дата упразднения:
Негіздеме: Документ основание:
Берілген күні: Дата выдачи:
___________________________________________________________
_____________________________________________________________________(Республика маңызы бар қаланың/облыс маңызы бар қаланың/ауданның
сәулет және қала құрылысы басқармасы/бөлімі)
Управление/отдел архитектуры и градостроительства города
республиканского значения/города областного значения/района)
ЖЫЛЖЫМАЙТЫН МҮЛІК ОБЪЕКТІСІНІҢ МЕКЕНЖАЙЫН НАҚТЫЛАУ ТУРАЛЫ АНЫҚТАМА СПРАВКА ОБ УТОЧНЕНИИ АДРЕСА ОБЪЕКТА НЕДВИЖИМОСТИ
МЕКЕНЖАЙ ТІРКЕЛІМІ АЖ/ИС АДРЕСНЫЙ РЕГИСТР
_________________________________________________________________
(жылжымайтын мүлiк нысаны/объект недвижимости)
Тұрақты/алдын-ала тiркеу адресi:
Постоянный/предварительный адрес регистрации:
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ, РЕСПУБЛИКА МАҢЫЗЫ БАР ҚАЛА /ОБЛЫС АТАУЫ, АУДАН АТАУЫ, АУЫЛДЫҚ ОКРУГІНІҢ АТАУЫ, ЕЛДІ-МЕКЕН АТАУЫ, ГЕОНИМ АТАУЫ, МЕКЕНЖАЙ ЭЛЕМЕНТТЕРІ
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН, НАИМЕНОВАНИЕ ГОРОДА РЕСПУБЛИКАНСКОГО ЗНАЧЕНИЯ/ОБЛАСТИ, НАИМЕНОВАНИЕ РАЙОНА, НАИМЕНОВАНИЕ СЕЛЬСКОГО ОКРУГА, НАИМЕНОВАНИЕ НАСЕЛЕННОГО ПУНКТА, НАИМЕНОВАНИЕ ГЕОНИМА, ЭЛЕМЕНТЫ АДРЕСА
Мекен-жай тiркеу коды: Регистрационный код адреса:
Объектінің сипаттамасы:
Описание объекта:
Құрылым категориясы: Категория объекта:
Кадастрлық нөмiр: Кадастровый номер:
Тiркеу күнi:
Дата регистрации:
Негіздеме: Документ основание:
Берілген күні: Дата выдачи:
Приложение 4 к Регламенту
государственной услуги
"Выдача справки по определению
адреса объектов недвижимости на
территории Республики Казахстан"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ - при обращении в Центр.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопительного
отдела Центра
Канцелярия уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация документов в журнале регистрации принятых документов, выдача расписки и передача документов в накопительный отдел Центра
Собирает документы, расписывается в журнале регистрации принятых документов, составляет реестр, подготавливает и направляет документы для отправления в уполномоченный орган.
Прием и регистрация документов получателя государственной услуги от Центра, направление документов получателя государственной услуги руководителю для наложения резолюции ответственному исполнителю.
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача документов в накопительный отдел Центра.
Передача документов в уполномоченный орган.
Передача документов руководителю уполномоченного органа.
5
Сроки исполнения
Не более 20 минут
3 раза в день
Не более 20 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
продолжение таблицы
4
5
6
7
8
Руководитель уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Канцелярия уполномоченного органа
Инспектор
Центра
Ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя
Рассмотрение документов, оформление справки
Подписание справки
государственной услуги.
Регистрация в журнале, передача справки в Центр.
Выдача справки и расписки о выдаче документа получателю государственной услуги.
Передача документов ответственному исполнителю
Справка
Отметка в журнале исходящей корреспонденции.
Передача документов в Центр
Выдача получателю государственной услуги справки и расписки о выдаче документа
(1 час)

Өтінішке байланысты 3 және 7 жұмыс күні
(1 сағат)
20 минуттан аспайды
20 минуттан аспайды
5
6
-
2-кесте. Қолдану нұсқалары. Орталыққа өтініш бергенде негізгі үрдіс
Негізгі үрдіс (барыс, жұмыстар ағыны)
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Уәкілетті органның кеңсесі
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты атқарушысы
№ 1 Қызмет. Құжаттарды қабылдау және  тіркеу, қолхат беру (20  минуттан аспайды)
№ 2 Қызмет. Құжаттарды жинайды, құжаттарды қабылдауды тіркейтін журналға қол қояды, тізілім құрайды, құжаттарды уәкілетті органға дайындайды және жолдайды (Күніне 3 рет)
№ 3 Қызмет. Орталықтан құжаттарды қабылдау және тіркеу, мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын жауапты атқарушыға бұрыштама қою үшін уәкілетті органның басшысына жолдайды (20  минуттан аспайды)
№ 4 Қызмет. Корреспонденциямен танысу, жауапты атқарушыны  анықтау (1 сағат)
№ 5 Қызмет. мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын қарау, өтінішке байланысты 3 және 7 жұмыс күнде анықтама ресімдеу
№ 8 Қызмет. мемлекеттік қызметті алушыға анықтаманы  тапсыру (20  минуттан аспайды)
№ 7 Қызмет. Шығыс корреспонденциясы журналына тіркеу, анықтаманы Орталыққа тапсыру (20  минуттан аспайды)
№ 6 Қызмет. Анықтамаға қол қою 1 сағат)
3-кесте. Қолдану нұсқалары. Орталыққа өтініш бергенде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіздердің барында альтернативтік үрдіс
Негізгі үрдіс (барыс, жұмыстар ағыны)
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Уәкілетті орган кеңсесінің маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты атқарушысы
№ 1 Қызмет. Құжаттарды қабылдау және  тіркеу, қолхат беру (20  минуттан аспайды)
№ 2 Қызмет. Құжаттарды жинайды, құжаттарды қабылдауды тіркейтін журналға қол қояды, тізілім құрайды, құжаттарды уәкілетті органға дайындайды және жолдайды (Күніне 3 рет)
№ 3 Қызмет. Орталықтан құжаттарды қабылдау және тіркеу, мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын жауапты атқарушыға бұрыштама қоюмен келесіге тапсыру үшін уәкілетті органның басшысына жолдайды (30  минуттан аспайды)
№ 4 Қызмет. Корреспонденциямен танысу, жауапты атқарушыны анықтау (1 сағат)
№ 5 Қызмет. мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын қарау, мемлекеттік қызмет беруде бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау (1 жұмыс күні)
№ 8 Қызмет. мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызмет беруде бас тарту туралы дәлелді жауапты беру (20  минуттан аспайды)
№ 7 Қызмет. Шығыс корреспонденциясы журналына тіркеу, анықтаманы Орталыққа тапсыру (30  минуттан аспайды)

3 и 7 рабочих дней, в зависимости от обращения
(1 час)
Не более 20 минут
Не более 20 минут
5
6
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс - при обращении в Центр.
Основной процесс (ход, поток работ)
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Канцелярия уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1
Прием и регистрация документов, выдача расписки (не более 20 минут).
Действие № 2
собирает документы, расписывается в журнале регистрации принятых документов, составление реестра, подготовка и направление документов в уполномоченный орган (3 раза в день).
Действие № 3
Прием и регистрация документов получателя государственной услуги от Центра, направляет документы получателя государственной услуги руководителю уполномоченного органа для наложения резолюции ответственному исполнителю(не более 20 минут).
Действие № 4 Ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя (1 час)
Действие № 5 Рассмотрение документов получателя государственной услуги, оформление справки 3 и 7 рабочих дней, в зависимости от обращения
Действие № 8 Выдача получателю справки (не более 20 минут).
Действие № 7
регистрация в журнале исходящей корреспонденции, передача справки в Центр (не более 20 минут).
Действие № 6 Подписание справки (1 час)
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс - при наличии оснований для отказа в предоставлении государственной услуги при обращении в Центр.
Основной процесс (ход, поток работ)
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Специалист канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1
Прием и регистрация документов, выдача расписки (не более 20 минут).
Действие № 2
собирает документы, расписывается в журнале регистрации принятых документов, составление реестра, подготовка и направление документов в уполномоченный орган (3 раза в день)
Действие № 3
Прием и регистрация документов получателя от Центра, направляет документы получателя государственной услуги руководителю уполномоченного органа для последующей передачи с наложением резолюции ответственному исполнителю (не более 30 минут)
Действие № 4 Ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя (1 час)
Действие № 5 Рассмотрение документов получателя государственной услуги, подготовка мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги (1 рабочий день)
Действие № 8 Выдача получателю государственной услуги мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги (не более 20 минут).
Действие № 7
Регистрация в журнале исходящей корреспонденции, передача справки в Центр (не более 30 минут).

№ 6 Қызмет. Мемлекеттік қызмет беруде бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою (1 сағат)
«Қазақстан Республикасы аумағында
жылжымайтын мүлік объектілерінің
мекен-жайын анықтау жөнінде анықтама
беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 5-қосымша
Орталыққа өтініш бергенде әкімшілік қызметтерінің бірізділігі арасындағы өзара байланысты көрсететін схема (қағаз нұсқасын қараңыз)
Ақмола облысы әкімдігінің
2012 жылғы 6 желтоқсандағы
№ А-13/587 қаулысымен бекітілген
«Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру» регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі ұғымдар қолданылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы – жеке және заңды тұлға;
2) уәкілетті орган – ауданның (облыстық маңызы бар қалалар) сәулет және қала құрылысы бөлімдері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген.
3. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органмен, сондай-ақ осы Регламенттегі 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталықтар) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» Заңының 1-бабының 49) тармақшасының және «Объектілерді салу үшін бастапқы материалдарды (деректерді) және рұқсат беретін құжаттарды ресімдеу мен беру тәртібін оңайлату жөніндегі кейбір шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 6 мамырдағы № 425 қаулысымен бекітілген Құрылыс объектілерін жобалау үшін бастапқы материалдарды (деректерді) ресімдеу және беру ережесінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1128 қаулысымен бекітілген «Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
7. Осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес қағаз жеткізгіште тіркеу коды көрсетілген, инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосылуға арналған (егер оларды алу қажет болса) техникалық шарттардың міндетті қосымшасы бар сәулет-жоспарлау тапсырмасы бар анықтама беру не қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.

Действие № 6. Подписание мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги (1 час)
Приложение 5 к Регламенту
государственной услуги
"Выдача справки по определению
адреса объектов недвижимости на
территории Республики Казахстан"
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий при обращении в Центр (см. бумажный вариант)
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 6 декабря 2012 года
№ А-13/587
Регламент государственной услуги
«Выдача архитектурно-планировочного задания»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Выдача архитектурно-планировочного задания» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги - физическое и юридическое лицо;
2) уполномоченный орган – отделы архитектуры и градостроительства района (города областного значения).
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, а также через центры обслуживания населения (далее – Центры), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 49) статьи 1 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года «Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан» и Правил оформления и выдачи исходных материалов (данных) для проектирования объектов строительства утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 мая 2008 года № 425 «О некоторых мерах по упрощению порядка оформления и выдачи исходных материалов (данных) и разрешительных документов для строительства объектов», стандарта государственной услуги «Выдача архитектурно-планировочного задания», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1128.
7. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача справки с архитектурно-планировочным заданием с обязательным приложением технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения (если есть необходимость в их получении), с указанием регистрационного кода на бумажном носителе согласно приложению 3 к настоящему регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.

3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөнінде, мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты, осы Регламентке 12-қосымшаларда көрсетілген мекен жай мен жұмыс кестесін уәкілетті орган мен Орталықта; уәкілетті органның интернет-ресурсында; Орталықтың интернет-ресурсы: www.con.gov.kz-те; осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген мекен жай бойынша Орталықтардың ғимараттарында орналасқан ресми ақпарат көздерінде және стенділерде; call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызметінің 1414 телефоны бойынша алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті органға өтініш берген кезде:
1) құжаттарды берген сәттен бастап 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттарды берген сәттен бастап мынадай құрылыс объектілері үшін 15 (он бес) жұмыс күні ішінде:
электр және жылу энергиясын өндіретін өндірістік кәсіпорындар, тау-кен өндіру және байыту өндірістік кәсіпорындары;
қара және түсті металлургия, машина жасау өнеркәсібінің өндірістік кәсіпорындары;
елді мекендер мен аумақтардың қауіпсіздігін қамтамасыз ететін гидротехникалық және селден қорғау құрылыстары (дамбалар, бөгеттер);
елді мекендердің шекараларынан тыс орналасқан желілік құрылыстар:
қызмет көрсету объектілерімен бірге магистральдық құбыржолдар (мұнай, газ құбырлары және т.б.);
жоғары вольтты электр беру желілері және талшықты-оптикалық байланыс желілері;
қызмет көрсету объектілерімен бірге темір жолдар;
көпірлерді, көпір өткелдерін, тоннельдерді, көп деңгейлі айрықтарды қоса алғанда, республикалық желіге жатқызылған жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдары;
3) құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 30 минуттан аспайды;
4) құжаттарды алу кезінде кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 30 минуттан аспайды;
Мемлекеттік қызметті алушы  Орталыққа өтініш берген кезде:
1) құжаттарды берген сәттен бастап 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) құжаттарды берген сәттен бастап мынадай құрылыс объектілері үшін 15 (он бес) жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді):
электр және жылу энергиясын өндіретін өндірістік кәсіпорындар, тау-кен өндіру және байыту өндірістік кәсіпорындары;
қара және түсті металлургия, машина жасау өнеркәсібінің өндірістік кәсіпорындары;
елді мекендер мен аумақтардың қауіпсіздігін қамтамасыз ететін гидротехникалық және селден қорғау құрылыстары (дамбалар, бөгеттер);
елді мекендердің шекараларынан тыс орналасқан желілік құрылыстар:
қызмет көрсету объектілерімен бірге магистральдық құбыржолдар (мұнай, газ құбырлары және т.б.);
жоғары вольтты электр беру желілері және талшықты-оптикалық байланыс желілері;
қызмет көрсету объектілерімен бірге темір жолдар;
көпірлерді, көпір өткелдерін, тоннельдерді, көп деңгейлі айрықтарды қоса алғанда, республикалық желіге жатқызылған жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдары;

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8.Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги, можно получить в уполномоченном органе и Центре адреса и график работы, которых указаны в приложениях 12 к настоящему Регламенту; на интернет-ресурсах уполномоченного органа; на интернет-ресурсе Центра:www.con.gov.kz; на официальных источниках информации и стендах, расположенные в зданиях Центров по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему Регламенту; по телефону информационно-справочной службы call-центра (1414).
9. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении получателя государственной услуги в уполномоченный орган:
1) с момента подачи необходимых документов - в течение 8 (восьми) рабочих дней;
2) с момента подачи необходимых документов - в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней для следующих объектов строительства:
производственные предприятия, вырабатывающие электрическую и тепловую энергию горнодобывающие и обогатительные производственные предприятия;
производственные предприятия черной и цветной металлургии, машиностроительной промышленности;
гидротехнические и селезащитные сооружения (дамбы, плотины), обеспечивающие безопасность населенных пунктов и территорий;
линейные сооружения, расположенные за пределами границ населенных пунктов:
магистральные трубопроводы (нефте -, газопровод и т.д.) с объектами их обслуживания;
высоковольтные линии электропередач и волоконно-оптические линии связи;
железные дороги с объектами их обслуживания;
автомобильные дороги общего пользования, отнесенные к республиканской сети, включая мосты, мостовые переходы, тоннели, многоуровневые развязки;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более 30 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении необходимых документов - не более 30 минут;
При обращении получателя государственной услуги в Центр:
1) с момента подачи необходимых документов - в течение 8 (восьми) рабочих дней (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) с момента подачи необходимых документов - в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней для следующих объектов строительства (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги):
производственные предприятия, вырабатывающие электрическую и тепловую энергию горнодобывающие и обогатительные производственные предприятия;
производственные предприятия черной и цветной металлургии, машиностроительной промышленности;
гидротехнические и селезащитные сооружения (дамбы, плотины), обеспечивающие безопасность населенных пунктов и территорий;
линейные сооружения, расположенные за пределами границ населенных пунктов:
магистральные трубопроводы (нефте-, газопровод и т.д.) с объектами их обслуживания;
высоковольтные линии электропередач и волоконно-оптические линии связи;
железные дороги с объектами их обслуживания;
автомобильные дороги общего пользования, отнесенные к республиканской сети, включая мосты, мостовые переходы, тоннели, многоуровневые развязки;

3) құжаттарды алу кезінде кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 20 минуттан аспайды;
4) мемлекеттік қызметті алушы  өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды;
5) құжаттарды алу кезінде кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 20 минуттан аспайды;
10. Уәкілетті орган мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады:
уәкілетті органда:
орталықтан түскен құжаттарды ресімдеуде қателер анықталған жағдайда құжаттардың пакетін алғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде оларды қайтарудың себебін жазбаша негіздей отырып, орталыққа  қайтарады;
жобалауға арналған тапсырманың техникалық шарттар алуға қажетті негізгі параметрлерге сәйкессіздігі анықталған жағдайда 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті алушыны сәйкессіздікті жою үшін шақырады;
егер өтініш беруші техникалық шарт алуға қажетті жобалауға арналған тапсырманың негізгі параметрлерге сәйкессіздігін жоймайтын болса, оларды қайтарудың себебін жазбаша негіздей отырып, Орталыққа  қайтарады;
егер көрсетілген инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді жеткізушілерге қосылу параметрлері мен орнын көрсете отырып, техникалық шарт беру мүмкін болмаса, онда оны беруден негізделген бас тарту жіберіледі.
Уәкілетті орган инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді жеткізушіден инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосылуға арналған техникалық шарттарды алғаннан кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде тұтынушыға не 4-қосымшаның талонында көрсетілген беру мерзімінен 1 (бір) күн бұрын Орталыққа сәулет-жоспарлау тапсырмасын жібереді.
Уәкілетті органның лауазымды тұлғасы немесе Орталықтың қызметкері бас тартқан жағдайда тұтынушыға 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабарланады және уәкілетті органның бас тартуы туралы жазбаша негіздеме береді.
Орталықта:
1) Мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызметті алушы мен осы Регламенттің 15-тармағында көрсетілген құжаттардың бірі берілмеген жағдайда.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
уәкілетті органға өтініш берген кезде:
1) мемлекеттік қызметті алушы  қызмет көрсету туралы өтініш береді;
2) уәкілетті орган кеңсесінің маманы мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын қабылдайды және  тіркейді, мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын жауапты атқарушыға бұрыштамамен келесі тапсырма беру үшін уәкілетті органның басшысына  жолдайды;
3) уәкілетті органның басшысы корреспонденциямен танысады, жауапты атқарушыны анықтайды да бұрыштама жазады;

3) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более 20 минут.
4) максимально допустимое время обслуживание получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, - не более 20 минут;
5) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении необходимых документов - не более 20 минут.
10. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является:
в уполномоченном органе:
в случае выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из Центра, в течение 1 (одного) рабочего дня после получения пакета документов возвращает их в Центр с письменным обоснованием причин возврата;
в случае выявления несоответствия задания на проектирование основным параметрам необходимым для получения технических условий, приглашает потребителя для устранения несоответствий в течение 3 (трех) рабочих дней со дня оповещения заявителя;
в случае если заявителем не будут устранены несоответствия задания на проектирование основным параметрам, необходимым для получения технических условий, возвращает их в Центр с письменным обоснованием причин возврата;
в случае если невозможно выдать технические условия с указанием параметров и места присоединения поставщиком услуг по инженерному и коммунальному обеспечению отправляется обоснованный отказ в выдаче.
После получения от поставщика услуг по инженерному и коммунальному обеспечению технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения уполномоченный орган в течение 2 (двух) рабочих дней направляет архитектурно - планировочное задание потребителю, либо в Центр за 1 (один) день до истечения срока выдачи, указанного в талоне приложения 4.
В случае отказа, должностное лицо уполномоченного органа или работник Центра информирует потребителя в течение 1 (одного) рабочего дня и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине отказа.
В Центре:
1) в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 15 настоящего регламента.
11. Этапы оказания государственной услуги:
при обращении в уполномоченный орган:
1) получатель государственной услуги подает заявление об оказании услуги;
2) специалист канцелярии уполномоченного органа принимает и регистрирует документы получателя государственной услуги, направляет документы получателя государственной услуги руководителю уполномоченного органа для последующей передачи с наложением резолюции ответственному исполнителю;
3) руководитель уполномоченного органа ознакамливается с корреспонденцией, определяет ответственного исполнителя и налагает резолюцию;

4) уәкілетті органның жауапты атқарушысы берілген өтінішті құжаттар қосымшасымен қарайды, сәулет-жоспарлау тапсырмасын ресімдейді және береді, немесе мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызметті беруге бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды.
Орталыққа өтініш берген кезде:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша СЖТ дайындауға өтініш пен жеке куәліктің көшірмесін құжаттың түпнұсқасын салыстыру үшін Орталық инспекторына береді, Орталық инспекторы құжаттарды қабылдайды және құжаттарды қабылдауды тіркеу журналына (бұдан әрі – журнал) тіркейді,  тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат (бұдан әрі - қолхат) береді;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды жинайды, журналға қол қояды,  тiзiлiмiн әзірлейді, уәкілетті органға құжаттарды дайындайды және жолдайды;
3) уәкілетті орган кеңсесінің маманы Орталықтан мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын қабылдайды және тіркейді, мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын жауапты атқарушыға бұрыштамамен келесі тапсырма беру үшін уәкілетті органның басшысына  жолдайды;
4) уәкілетті органның басшысы хат-хабармен танысады, жауапты атқарушыны анықтайды және бұрыштама жазады;
5) уәкілетті органның жауапты атқарушысы берілген өтінішті құжаттар қосымшасымен қарайды, сәулет-жоспарлау тапсырмасын ресімдейді немесе мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызметті беруге бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды;
6) Уәкілетті органның басшысы СЖТ немесе мемлекеттік қызметті беруге бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды;
7) Уәкілетті орган кеңсесінің маманы шығыс хат-хабарды тіркеу журналына тіркейді және анықтама немесе Орталыққа мемлекеттік қызметті беруге бас тарту туралы дәлелді жауап береді;
8) Орталық инспекторы мемлекеттік қызметті алушыға СЖТ немесе мемлекеттік қызметті беруге бас тарту туралы дәлелді жауапты және құжат беру туралы қолхат береді.
12. Орталықта және уәкілетті органда мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың минималды саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызметтерді көрсету үрдісінде қызмет
(өзара қызмет) тәртібінің сипаттамасы
13. Орталықта құжаттарды қабылдау «терезелер» тағайындауы мен орындау қызметтері туралы ақпаратты орналастыратын «терезелер» арқылы жүзеге асырады, сондай-ақ Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
Уәкілетті органда құжаттарды қабылдау уәкілетті органның жауапты атқарушысы арқылы жүзеге асырылады.
Орталыққа немесе уәкілетті органға құжаттарды тапсырғаннан кейін мемлекеттік қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
сұраудың нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініш қабылдаған Орталық инспекторының немесе уәкілетті органның тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы көрсетіледі.
14. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттік қызметті мемлекеттік қызметті алушы:

4) ответственный исполнитель уполномоченного органа рассматривает представленное заявление с приложением документов, оформляет и выдает архитектурно-планировочное задание (далее АПЗ) либо подготавливает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получателю государственной услуги.
при обращении в Центр:
1) получатель государственной услуги подает заявление на изготовление АПЗ по форме, согласно приложению 3 к настоящему Регламенту и копию удостоверения личности с представлением оригинала документа для сверки инспектору Центра, инспектор Центра принимает и регистрирует документы в журнале регистрации принятых документов (далее - журнал), выдает расписку о приеме соответствующих документов (далее - расписка);
2) инспектор накопительного отдела Центра собирает документы, расписывается в журнале, составляет реестр, подготавливает и направляет документы в уполномоченный орган;
3) специалист канцелярии уполномоченного органа принимает и регистрирует документы получателя государственной услуги от Центра, направляет документы получателя государственной услуги руководителю уполномоченного органа для последующей передачи с наложением резолюции ответственному исполнителю;
4) руководитель уполномоченного органа ознакамливается с корреспонденцией, определяет ответственного исполнителя и налагает резолюцию;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа рассматривает представленное заявление с приложением документов, оформляет архитектурно-планировочное задание либо подготавливает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получателю государственной услуги;
6) руководитель уполномоченного органа подписывает АПЗ либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги;
7) специалист канцелярии уполномоченного органа регистрирует в журнале исходящей корреспонденции и передает справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в Центр;
8) инспектор Центра выдает получателю государственной услуги АПЗ либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги и расписку о выдаче документа.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в Центре и в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов в Центре осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра.
Прием документов в уполномоченном органе осуществляется через ответственного исполнителя уполномоченного органа.
После сдачи документов в Центр или уполномоченный орган, получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов, с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (время) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества, должности инспектора Центра, либо сотрудника уполномоченного органа, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
14.Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет:

1) уәкілетті органға:
еркін нысандағы өтініш;
жергілікті атқарушы органның жерге немесе қолданыстағы  ғимараттың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) қайта жаңартуға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) тиісті құқық беру туралы шешімінің көшірмесін;
тапсырыс беруші бекіткен, жобалаушының қолы қойылған және мөрімен расталған жобалауға арналған тапсырма (оның ішінде техникалық шарттар бойынша жүктемелер) ұсынады.
Егер сейсмикалық қауіптілігі жоғары аймақтағы (аудандағы) қолданыстағы объектілерді өзгерту ұйғарылған болса және жоспарланған қайта жаңарту немесе қайта жоспарлау сындарлы шешімдерді қайта қарауды талап ететін болса, онда сәулет-жоспарлау тапсырмасында осы жоба бойынша сейсмикаға төзімді құрылыс жөніндегі мамандандырылған ұйымдардың (тиісті лицензиясы бар мамандардың) қорытындысын (техникалық шарттарды) алудың қажеттілігі көрсетіледі.
2) орталыққа:
еркін нысандағы өтініш;
жергілікті атқарушы органның жерге немесе қолданыстағы  ғимараттың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) қайта жаңартуға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) тиісті құқық беру туралы шешімінің көшірмесін;
тапсырыс беруші бекіткен, жобалаушының қолы қойылған және мөрімен расталған жобалауға арналған тапсырма (оның ішінде техникалық шарттар бойынша жүктемелер) ұсынады.
Қолданыстағы (пайдаланылып отырған) объектілерге енгізілетін өзгерістердің жобасын әзірлеушілер жобалау құжаттамасында ғимараттардың үй-жайларын немесе өзге де жекелеген бөліктерін өзгерту жөніндегі жұмыстар процесінде, сондай-ақ өзгертілген объектіні одан әрі пайдаланған кезде басқа меншік иелерінің мүдделерін қозғайтын жобалық шешімдердің болуы немесе болмауы туралы мәліметтерді көрсетуге тиіс.
Егер үй-жайларды (тұрғын үйдің бөліктерін) жоспарланған қайта жаңарту (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) немесе үй-жайлардың шекарасын ауыстыру басқа меншік иелерінің мүдделерін қозғайтын болса, онда жобаға осы өзгертулерге олардың нотариалдық куәландырылған жазбаша келісімі берілуге тиіс.
Егер сейсмикалық қауіптілігі жоғары аймақтағы (аудандағы) қолданыстағы объектілерді өзгерту ұйғарылған болса және жоспарланған қайта жаңарту немесе қайта жоспарлау сындарлы шешімдерді қайта қарауды талап ететін болса, онда сәулет-жоспарлау тапсырмасында осы жоба бойынша сейсмикаға төзімді құрылыс жөніндегі мамандандырылған ұйымдардың (тиісті лицензиясы бар мамандардың) қорытындысын (техникалық шарттарды) алудың қажеттілігі көрсетіледі.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету үрдісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қызметте болады:

1) в Уполномоченный орган:
заявление в произвольной форме;
копию решения местного исполнительного органа о предоставлении соответствующего права на землю или реконструкцию (перепланировке, переоборудовании) помещений (отдельных частей) существующих зданий;
утвержденное Заказчиком задание на проектирование (в том числе нагрузки по техническим условиям), подписанное и заверенное печатью проектировщика;
В случаях если изменение существующих объектов намечается в зоне (районе) повышенной сейсмической опасности и планируемая реконструкция или перепланировка требует пересмотра конструктивных решений, то в архитектурно-планировочном задании указывается необходимость получения по данному проекту заключения (технических условий) специализированных организаций по сейсмостойкому строительству (специалистов, имеющих соответствующую лицензию).
2) в центр:
заявление в произвольной форме;
копию решения местного исполнительного органа о предоставлении соответствующего права на землю или реконструкцию (перепланировке, переоборудовании) помещений (отдельных частей) существующих зданий;
утвержденное Заказчиком задание на проектирование (в том числе нагрузки по техническим условиям), подписанное и заверенное печатью проектировщика.
Разработчики проекта изменений, вносимых в существующие (эксплуатируемые) объекты, должны указывать в проектной документации сведения о наличии или отсутствии проектных решений, затрагивающих интересы других собственников как в процессе работ по изменению помещений или иных частей здания, так и при последующей эксплуатации измененного объекта.
В случаях если планируемая реконструкция (перепланировка, переоборудование) помещений (частей жилого дома) или перенос границ помещений затрагивает интересы других собственников (сособственников), то к проекту должно быть приложено нотариально засвидетельствованное их письменное согласие на эти изменения.
В случаях если изменение существующих объектов намечается в зоне (районе) повышенной сейсмической опасности и планируемая реконструкция или перепланировка требует пересмотра конструктивных решений, то в архитектурно-планировочном задании указывается необходимость получения по данному проекту заключения (технических условий) специализированных организаций по сейсмостойкому строительству (специалистов, имеющих соответствующую лицензию).
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):

1. При разработке проекта (рабочего проекта) необходимо руководствоваться нормами действующего законодательства Республики Казахстан в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
2. Проектирование (при новом строительстве) необходимо вести на материалах откорректированной топографической съемки в М 1:500 и геологических изысканий, выполненных ранее.
3. Согласовать с главным архитектором города (района):
-генеральный план в М 1:500;
-сводный план инженерных сетей;
-строительный генеральный план;
-рекламно-информационные установки.
ЕСКЕРТУЛЕР:
1. Сәулет-жоспарлау тапсырмасы (бұдан әрі-СЖТ) және техникалық талаптар жобалау (жобалау-сметалық) құжаттардың құрамында бекітілген құрылыстың бүкіл нормативтік ұзақтығы шегінде қолданылады.
2. СТЖ шарттарын қарастыруды талап ететін қандай да бір жағдай пайда болған кезде, оған өзгерістер тапсырыс берушінің келісімі бойынша енгізілуі мүмкін.
3. СЖТ көрсетілген талаптар мен шарттар барлық инвестициялық үрдістің меншіктену және қаржыландыру көздерінің формасынан тәуелді болулары міндетті. СЖТ тапсырыс берушінің немесе жергілікті сәулет және қала құрылысы органдарының сұранысы бойынша қала құрылыстық кеңестің, сәулеттік қоғамның талқылау құралы болып табылады, тәуелсіз сараптамада қарастырылады.
4. Тапсырыс беруші СЖТ баяндалған талаптарға келіспесе сотқа шағымдануына болады.
5. Берілген СЖТ сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган белгілеген тәртіпте құрылысқа жобалау алдындағы және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттама әзірлеуге және сараптамадан өткізуге рұқсатты білдіреді.
6. Мемлекеттік инвестициялардың қатысуынсыз салынып жатқан (салынған), бірақ мемлекеттік және қоғамдық мүдделерге қатысы бар объектілерді мемлекеттік қабылдау комиссиялары пайдалануға қабылдауға тиіс.
Аталған талапты тапсырысшыға (құрылыс мемлекеттік қызметті алушыға) СЖТ берген кезде аудандардың (қалалардың) жергілікті атқарушы органдары белгілейді және ол сол тапсырмада, сондай-ақ құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргізуге берілген рұқсатта көрсетілуге тиіс.
СЖТ құраған
АПЗ составил
_______________________________(лауазымы, ТАӘ) (должность, ФИО)
_______________________________(қолы) (подпись)
СЖТ алдым
АПЗ получил
__________________________________(күні, айы, жылы) (число, месяц, год)
__________________________________(қолы) (подпись)
«Сәулет-жоспарлау тапсырмасын
беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 4-қосымша
Талон
_____________________________________
(субъектінің атауы)
Өтінішті қабылдады ___________________________________
(маманның Т.А.Ә.)
"__" ___________ 201_ г. сағ. ____ мин. ____

1. При разработке проекта (рабочего проекта) необходимо руководствоваться нормами действующего законодательства Республики Казахстан в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
2. Проектирование (при новом строительстве) необходимо вести на материалах откорректированной топографической съемки в М 1:500 и геологических изысканий, выполненных ранее.
3. Согласовать с главным архитектором города (района):
-генеральный план в М 1:500;
-сводный план инженерных сетей;
-строительный генеральный план;
-рекламно-информационные установки.
ПРИМЕЧАНИЯ:
1. Архитектурно-планировочное задание (далее-АПЗ) и технические условия действуют в течение всего срока нормативной продолжительности строительства, утвержденной в составе проектной (проектно-сметной) документации.
2. В случае возникновения обстоятельств, требующих пересмотра условий АПЗ, изменения в него могут быть внесены по согласованию с заказчиком.
3. Требования и условия, изложенные в АПЗ, обязательны для всех участников инвестиционного процесса независимо от форм собственности и источников финансирования. АПЗ по просьбе заказчика или местного органа архитектуры и градостроительства может быть предметом обсуждения градостроительного совета, архитектурной общественности, рассмотрено в независимой экспертизе.
4. Несогласие заказчика с требованиями, содержащимися в АПЗ, может быть обжаловано в судебном порядке.
5. Выданное АПЗ является основанием на разработку и проведение экспертизы предпроектной и проектной (проектно-сметной) документации на строительство в установленном уполномоченным государственным органом в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности порядке.
6. Объекты, строящиеся (построенные) без участия государственных инвестиций, но затрагивающие государственные и общественные интересы, подлежат приемке в эксплуатацию государственными приемочными комиссиями.
Указанное условие устанавливается местными исполнительными органами (городов) при выдаче заказчику (застройщику) АПЗ и должно быть зафиксировано в этом задании, а также в разрешении на производство строительно-монтажных работ.
СЖТ құраған
АПЗ составил
_______________________________
(лауазымы, ТАӘ)(должность, ФИО)
______________________________
(қолы)(подпись)
СЖТ алдым
АПЗ получил
__________________________________
(күні, айы, жылы)(число, месяц, год)
__________________________________
(қолы)(подпись)
Приложение 4 к Регламенту
государственной услуги
«Выдача архитектурно-
планировочного задания»
Талон
_____________________________________
(наименование субъекта)
Обращение принял(а) ___________________________________
(Ф.И.О. специалиста)
"__" ___________ 201_ г. Час. ____ мин. ____

(мөлшері 15 см х 21 см)
«Сәулет-жоспарлау тапсырмасын
беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 5-қосымша
Мәтіндік кесте сипаттамасының бірізділігі мен әкімшілік қызметтердің (үрдістердің) өзара қызметі
1-кесте. Уәкілетті органға өтініш бергенде ҚФБ қызметтерінің сипаттамасы
Уәкілетті органға өтініш бергенде негізгі үрдістің қызметтері (жұмыс барысы)
1.
Қызметтер № (жұмыс барысы)
1
2
3
2.
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсесі
Уәкілетті органның басшысы
Жауапты атқарушы
3.
Қызметтер (процесстер, үрдістер, операциялар) бірізділігі мен олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау тіркеу
Корреспонденциямен танысу
Құжаттарды қарау, СЖТ дайындау
4.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқару шешімі)
Басшыға бұрыштама қою үшін құжаттарды тапсыру
Бұрыштама қою, жауапты атқарушыға орындауға құжаттарды тапсыру
Басшыға қол қоюға СЖТ беру
5.
Атқару мерзімі
30 минуттен аспауы керек
1 сағат
7 жұмыс күні
14 жұмыс күні (құрылыстың анықталған объектілері үшін)
6.
Келесі қызметтің нөмірі
2
3
Негізгі үрдістің (барыстың, жұмыс ағынының) қызметі
1.
Қызметтер № (жұмыс барысы)
4
5
2.
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның кеңсесі
3.
Қызметтер (процесстер, үрдістер, операциялар) бірізділігі мен олардың сипаттамасы
СЖТ қол қою
СЖТ тіркеу
4.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқару шешімі)
Кеңсеге тапсыру
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік қызметті алушының өзіне беру
5.
Атқару мерзімі
1 сағат
Бір күн ішінде
6.
Келесі қызметтің нөмірі
6
1.2.-кесте. Орталыққа өтініш бергенде ҚФБ қызметінің сипаттамасы
Негізгі үрдістің (барыстың, жұмыс ағынының) қызметі
1
Негізгі үрдістің (барыстың, жұмыс ағынының) қызметі
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Орталық жинақтау бөлімінің инспекторы
Уәкілетті орган кеңсесінің маманы
3
Қызметтер (процесстер, үрдістер, операциялар) бірізділігі мен олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдайды да құжаттарды қабылдауды тіркеу журналына тіркейді, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді және Орталық жинақтау бөліміне тапсырады
құжаттарды жинайды, құжаттарды қабылдау журналына қол қояды,  тiзiлiмiн әзірлейді және уәкілетті органға жіберу үшін құжаттарды дайындайды және жолдайды
Орталықтан мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын қабылдайды және тіркейді, мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын жауапты атқарушыға бұрыштамамен келесі тапсырма беру үшін уәкілетті органның басшысына жолдайды
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқару шешімі)
Құжаттарды Орталықтың жинақтау бөліміне тапсыру
Құжаттарды уәкілетті органға тапсыру
Құжаттарды уәкілетті органның басшысына тапсыру
5
Атқару мерзімі
20 минуттан аспайды
Күніне 3 рет
30 минуттан аспайды
6
Келесі қызметтің нөмірі
2
3
4
кестенің жалғасы
4
5
6
7
8
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты атқарушысы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті орган кеңсесінің маманы
Орталық инспекторы
Корреспонденциямен танысу, жауапты атқарушыны анықтау
Мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын қарау, СЖТ ресімдеу
СЖТ қол қою
журналға тіркеу, Орталыққа СЖТ тапсыру
Мемлекеттік қызметті алушыға СЖТ мен құжатты беру туралы қолхат
Құжаттарды жауапты атқарушыға тапсыру
СЖТ
Шығыс корреспонденциясы журналына белгі қою
Құжаттарды Орталыққа тапсыру
Мемлекеттік қызметті алушыға СЖТ мен құжатты беру туралы қолхат
(1 сағат)
8 жұмыс күні 15 жұмыс күні
(1 сағат)
30 минуттан аспайды
20 минуттан аспайды
5
6
-
2-кесте. Қолдану нұсқалары. Уәкілетті органға өтініш бергенде негізгі үрдіс
1 Топ ҚФБ Уәкілетті органның кеңсесі
2 Топ ҚФБ Уәкілетті органның басшысы
3 Топ ҚФБ Уәкілетті органның жауапты атқарушысы
№ 1 Қызмет. Өтінішті қабылдайды, тіркейді, өтінішті уәкілетті органның басшысына жолдайды
№ 2 Қызмет. Орындау үшін жауапты атқарушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 Қызмет. Өтініштерді құжаттардың қосымшаларымен қарау
№ 4 Қызмет. СЖТ дайындау немесе дәлелді бас тарту
№ 5 Қызмет. Дайындалған СЖТ немесе дәлелді бас тартуға қол қою
№ 6 Қызмет. СЖТ тіркеу және мемлекеттік қызметті алушыға тапсыру
3-кесте. Қолдану нұсқалары. Орталыққа өтініш бергенде негізгі үрдіс
1 Топ ҚФБ Орталықтың инспекторы
1 Топ ҚФБ Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
2 Топ ҚФБ Уәкілетті органның кеңсесі
3 Топ ҚФБ Уәкілетті органның басшысы
4 Топ ҚФБ Уәкілетті органның жауапты атқарушысы
№ 1 Қызмет. Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жолдау
№ 2 Қызмет. Құжаттарды жинайды, құжаттарды қабылдауды тіркейтін журналға қол қояды, тізілім құрайды, уәкілетті органға жіберу үшін құжаттарды дайындайды және жолдайды
№ 3 Қызмет. Орталықтан өтінішті қабылдау, тіркеу, уәкілетті органның басшысына өтінішті жолдау
№ 4 Қызмет. Орындау үшін жауапты атқарушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 5 Қызмет. Өтініштерді құжаттардың қосымшаларымен қарау
№ 6 Қызмет. СЖТ немесе дәлелді бас тартуды дайындау, қол қоюға тапсыру
№ 7 Қызмет. СЖТ немесе дәлелді бас тартуға қол қою
№ 8 Қызмет. СЖТ немесе дәлелді бас тартуды тіркеу және Орталыққа тапсыру
№ 9 Қызмет. Орталықта мемлекеттік қызметті алушыға СЖТ тапсыру
4-кесте. Қолдану нұсқалары. Уәкілетті органға өтініш бергенде альтернативтік үрдіс
1 Топ ҚФБ Уәкілетті органның кеңсесі
2 Топ ҚФБ Уәкілетті органның басшысы
3 Топ ҚФБ Уәкілетті органның жауапты атқарушысы
№ 1 Қызмет. Орталықтан өтінішті қабылдау, қолхат беру, тіркеу, өтінішті басшыға жолдау
№ 2 Қызмет.Орындау үшін жауапты атқарушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 Қызмет. Өтінішті қарау. Дәлелді бас тартуды дайындау
№ 4 Қызмет. Бас тартуға қол қою
№ 5 Қызмет. Бас тартуды тіркеу, бас тартуды мемлекеттік қызметті алушыға тапсыру
5-кесте. Қолдану нұсқалары. Орталыққа өтініш бергенде альтернативтік үрдіс
1 Топ ҚФБ Орталықтың инспекторы
2 Топ ҚФБ Уәкілетті органның кеңсесі
Группа 3 СФЕ Уәкілетті органның басшысы
4 Топ ҚФБ Уәкілетті органның жауапты атқарушысы
№ 1 Қызмет. Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жолдау
№ 2 Қызмет. Орталықтан өтінішті қабылдау, қолхат беру, тіркеу, өтінішті уәкілетті органның басшысына жолдау
№ 3 Қызмет. Орындау үшін жауапты атқарушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 4 Қызмет. Өтінішті қарау. Дәлелді бас тартуды дайындау, басшыға қол қоюға тапсыру
№ 5 Қызмет. Бас тартуға қол қою
№ 6 Қызмет. Бас тартуды тіркеу, бас тартуды Орталыққа тапсыру
№ 7 Қызмет. Бас тартуды мемлекеттік қызметті алушыға беру
«Сәулет-жоспарлау тапсырмасын
беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 6-қосымша
Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру бойынша мемлекеттік қызмет үрдісінің схемасы (қағаз нұсқасын қараңыз)
Ақмола облысы әкімдігінің

(размер 15 см х 21 см)
Приложение 5 к Регламенту
государственной услуги
«Выдача архитектурно-
планировочного задания»
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ при обращении в уполномоченный орган
Действия основного процесса при обращении в уполномоченный орган (ход работы)
1.
№ действия
(ход работы)
1
2
3
2.
Наименование СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Ответственный исполнитель
3.
Последовательность действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонденцией
Рассмотрение документов, подготовка АПЗ
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно - распорядительное решение)
Передача документов руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, передача документов на исполнение ответственному исполнителю
Передача АПЗ на подписание руководству
5.
Сроки исполнения
не более 30 минут
1 час
7 рабочих дней  14 рабочих дней (для определенных объектов строительства)
6.
Номер следующего действия
2
3
Действия основного процесса (хода, потока работы)
1.
№ действия (ход работы)
4
5
2.
Наименование СФЕ
Руководство уполномоченного органа
Канцелярия уполномоченного органа
3.
Последовательность действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Подписание АПЗ
Регистрация АПЗ
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача в канцелярию
Выдача результата оказания государственной услуги лично получателю государственной услуги
5.
Сроки исполнения
1 час
в течение дня
6.
Номер следующего действия
6
Таблица 1.2. Описание действий СФЕ - при обращении в Центр.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопительного
отдела Центра
Специалист канцелярии уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация документов в журнале регистрации принятых документов, выдача расписки и передача документов в накопительный отдел Центра
Собирает документы, расписывается в журнале регистрации принятых документов, составляет реестр, подготавливает и направляет документы для отправления в уполномоченный орган
Прием и регистрация документов получателя государственной услуги от Центра, направление документов получателя государственной услуги руководителю для последующей передачи с наложением резолюции ответственному исполнителю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача документов в накопительный отдел Центра
Передача документов в уполномоченный орган
Передача документов руководителю уполномоченного органа
5
Сроки исполнения
Не более 20 минут
3 раза в день
Не более 30 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
продолжение таблицы
4
5
6
7
8
Руководитель уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Специалист канцелярии уполномоченного органа
Инспектор
Центра
Ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя
Рассмотрение документов получателя, оформление АПЗ
Подписание АПЗ
Регистрация в журнале, передача АПЗ в Центр
АПЗ и расписки о выдаче документа получателю государственной услуги
Передача документов ответственному исполнителю
АПЗ
Отметка в журнале исходящей корреспонденции
Передача документов в Центр
Выдача получателю государственной услуги АПЗ и расписки о выдаче документа
(1 час)
8 рабочих дней
15 рабочих дней
(1 час)
Не более 30 минут
Не более 20 минут
5
6
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс при обращении в уполномоченный орган.
Группа 1 СФЕ Канцелярия уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ Руководство уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1 Прием заявления, регистрация, направление заявления руководству уполномоченного органа
Действие № 2 Определение ответственного исполнителя для выполнения, наложение резолюции
Действие № 3 Рассмотрение заявления с приложением документов
Действие № 4 Изготовление АПЗ или мотивированный отказ
Действие № 5 Подписание изготовленного АПЗ или мотивированного отказа
Действие № 6 Регистрация АПЗ и передача получателю государственной услуги
Таблица 3. Варианты использования. Основной процесс при обращении в Центр.
Группа 1 СФЕ Инспектор Центра
Группа 1 СФЕ Инспектор
накопительного
отдела Центра
Группа 2 СФЕ Канцелярия уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ Руководство уполномоченного органа
Группа 4 СФЕ Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1 Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в уполномоченный орган
Действие № 2 Собирает документы, расписывается в журнале регистрации принятых документов, составляет реестр, подготавливает и направляет документы для отправления в уполномоченный орган
Действие № 3 Прием заявления из Центров, регистрация, направление заявления руководству уполномоченного органа
Действие № 4 Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 5 Рассмотрение заявления с приложением документов
Действие № 6 Изготовление АПЗ или мотивированный отказ, передача на подпись
Действие № 7 Подписание АПЗ или мотивированного отказа
Действие № 8 Регистрация АПЗ и или мотивированного отказа и передача в Центр
Действие № 9 Выдача АПЗ получателю государственной услуги в Центре
Таблица 4. Варианты использования. Альтернативный процесс при обращении в уполномоченный орган.
Группа 1 СФЕ Канцелярия уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ Руководство уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1
Прием заявления из Центра, выдача расписки, регистрация, направление заявления руководству
Действие № 2 Определение ответственного исполнителя, наложение резолюции
Действие № 3 Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного отказа
Действие № 4 Подписание отказа
Действие № 5 Регистрация отказа, передача отказа получателю государственной услуги
Таблица 5. Варианты использования. Альтернативный процесс при обращении в центр.
Группа 1 СФЕ
Инспектор Центра
Группа 2 СФЕ Канцелярия уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ Руководство уполномоченного органа
Группа 4 СФЕ Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в уполномоченный орган
Действие № 2
Прием заявления из Центра, выдача расписки, регистрация, направление заявления руководству уполномоченного органа
Действие № 3 Определение ответственного исполнителя, наложение резолюции
Действие № 4 Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного отказа, передача на подпись руководству
Действие № 5 Подписание отказа
Действие № 6 Регистрация отказа, передача отказа в Центр
Действие № 7
Выдача отказа получателю государственной услуги
Приложение 6 к Регламенту
государственной услуги
«Выдача архитектурно-
планировочного задания»
Схема процесса государственной услуги по выдаче архитектурно-планировочного задания (см. бумажный вариант)
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области

2012 жылғы 6 желтоқсандағы
№ А-13/587 қаулысымен бекітілген
«Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру» регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі ұғымдар қолданылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы  – жеке және заңды тұлға;
2) уәкілетті орган – Ақмола облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы.
3) аумақтық орган – Ақмола облысының дін істері департаменті.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген.
3. Мемлекеттік қызмет осы Регламенттегі 1 және 2-қосымшаларда мекен-жайлары көрсетілген уәкілетті органмен  көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 11 қазандағы Заңының 5-бабының 5) тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 қазандағы № 1311 қаулысымен бекітілген «Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесінде мемлекеттік қызметті алушы ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасымалдағышта уәжделген жауап алады.
3.Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөнінде, мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты осы Регламентке 12-қосымшаларда мекен-жайы мен жұмыс кестесі көрсетілген уәкілетті органда;  уәкілетті органның интернет-ресурсында алуға  болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:

от 6 декабря 2012 года
№ А-13/587
Регламент государственной услуги
«Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности»
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте «Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги - физическое и юридическое лицо;
2) уполномоченный орган – Управление архитектуры и градостроительства Акмолинской области;
3) территориальный орган – департамент по делам религий Акмолинской области.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга представляется бесплатно.
6. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 5) статьи 5 Закона Республики Казахстан «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», стандарта государственной услуги «Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2012 года № 1311.
7. В результате оказываемой государственной услуги получатель государственной услуги получает решение о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8.Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги, можно получить в уполномоченном органе, адреса и график работы, которых указаны в приложениях 12 к настоящему Регламенту; на интернет-ресурсе уполномоченного органа.
9.Сроки оказания государственной услуги:

1) мемлекеттік қызметті алушы  осы Регламенттің 14-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін анықтау туралы шешім алу үшін – күнтізбелік отыз күнді;
үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім алу үшін – күнтізбелік отыз күнді құрайды;
2) мемлекеттік қызметті алуға арналған құжаттар пакетін тапсыруға ниеттенген мемлекеттік қызметті мемлекеттік қызметті алушының күтуін рұқсат берілген ең ұзақ уақыт – 30 минут;
3) мемлекеттік қызметті мемлекеттік қызметті алушыға өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін қызмет көрсету үшін рұқсат берілген ең ұзақ уақыт – 30 минут.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға:
1) осы Регламенттің 14-тармағында көзделген құжаттардың толық пакетінің ұсынылмауы;
2) осы Регламенттің 14-тармағында көзделген құжаттарда дұрыс емес мәліметтердің ұсынылуы;
3) құжаттардың тиісінше ресімделмеуі;
4) аумақтық органның келісуінің болмауы негіз болып табылады.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті органға қызметтер көрсету туралы өтініш береді;
2) уәкілетті орган кеңсесінің маманы мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын қабылдайды және тіркейді, мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын жауапты атқарушыға бұрыштама қоюмен әрі тапсыру үшін уәкілетті органның басшысына жолдайды;
3) уәкілетті органның басшысы хат-хабармен танысады, жауапты атқарушыны анықтайды және бұрыштама қояды;
4) уәкілетті органның жауапты атқарушысы құжаттарды берілген өтініш құжаттарының қосымшаларымен қарайды, ресімдейді және береді;
5) аумақтық орган келіседі немесе 3 (үш) жұмыс күні ішінде уәкілетті органға келісуде бас тарту туралы дәлелді жауап береді;
6) уәкілетті органның жауапты атқарушысы ресімдейді және береді:
дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін анықтау туралы шешім немесе мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызметті беруде бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды;
дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім немесе мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызметті беруде бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды.

1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего Регламента, составляют:
для получения решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения - тридцать календарных дней;
для получения решения о перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) – тридцать календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания получателем государственной услуги государственной услуги, желающим сдать пакет документов для получения государственной услуги – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения – 30 минут.
10. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является:
1) представление неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 14 настоящего Регламента;
2) представление недостоверных сведений в документах, предусмотренных пунктом 14 настоящего Регламента;
3) ненадлежащее оформление документов;
4) отсутствие согласования территориального органа.
11. Этапы оказания государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление об оказании услуги в уполномоченный орган;
2) специалист канцелярии уполномоченного органа принимает и регистрирует документы получателя государственной услуги, направляет документы получателя государственной услуги руководителю уполномоченного органа для последующей передачи с наложением резолюции ответственному исполнителю;
3) руководитель уполномоченного органа ознакамливается с корреспонденцией, определяет ответственного исполнителя и налагает резолюцию;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа рассматривает представленное заявление с приложением документов и отправляет в территориальный орган на согласование;
5) территориальный орган согласовывает либо предоставляет мотивированный ответ в уполномоченный орган об отказе в согласовании в течении 3 (трех) рабочих дней;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа оформляет и выдает:
решение о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности либо подготавливает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получателю государственной услуги;
решение о перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности либо подготавливает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получателю государственной услуги.

12. Орталықта және уәкілетті органда мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалар саны минималды бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызметтерді көрсету үрдісінде қызмет
(өзара қызмет) тәртібінің сипаттамасы
13. Уәкілетті органда құжаттарды қабылдауды өтінішті тіркейтін уәкілетті органның кеңсесінің қызметкерімен жүзеге асырылады. Құжаттардың тапсырылғанын растайтын мемлекеттік қызметті мемлекеттік қызметті алушының өтінішінің көшірмесінің тіркеуі мөртабанмен (кіріс нөмірі, датасы, өтінішті қабылдаған кеңсе қызметкерінің қолы).
14. Мемлекеттік қызметті алушылар мемлекеттік қызметті алушылар  ғибадат үйлерін  (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін анықтау туралы шешім алу үшін  мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып, салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі;
3) жеке тұлғалар үшiн – салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып, жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі немесе заңды тұлғалар үшін – салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі;
4) ғибадат үйін салу туралы анықтама-негіздеме.
Мемлекеттік қызметті алушылар үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім алу үшін мемлекеттік қызметті алушылар мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Регламентке 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке тұлғалар үшiн – салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып, жеке басын куәландыратын құжаттың көшірме немесе заңды тұлғалар үшін – салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып, заңды тұлға мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірме;
3) салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып,  жылжымайтын мүлiк объектісіне меншік құқығын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
4) жылжымайтын мүлiк объектісіне ауыртпалықтардың жоқ екендігі туралы анықтама;
5) салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасын міндетті түрде ұсына отырып, жылжымайтын мүлік объектісіне техникалық паспорт;
6) ғимараттар етіп қайта бейіндеу туралы анықтама-негіздеме.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету үрдісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қызметте болады:
1) уәкілетті органның кеңсесі;
2) уәкілетті органның басшысы;

12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов в уполномоченном органе осуществляется работником канцелярии уполномоченного органа, который регистрирует заявление. Подтверждением сдачи документов является копия заявления получателя государственной услуги со штампом регистрации (входящий номер, дата, роспись работника канцелярии принявшего заявление).
14. Для получения государственной услуги решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения получатели государственной услуги представляют следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 3 к настоящему Регламенту;
2) копию регистрационного номера налогоплательщика при обязательном представлении оригинала документа для сверки;
3) копию документа, удостоверяющего личность - для физических лиц при обязательном представлении оригинала документов для сверки или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица - для юридических лиц при обязательном представлении оригинала документов для сверки;
4) справку-обоснование о строительстве культового сооружения.
Для получения решения о перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) получатели государственной услуги представляют следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 4 к настоящему Регламенту;
2) копию документа, удостоверяющего личность, - для физических лиц при обязательном представлении оригинала документов для сверки или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица - для юридических лиц при обязательном представлении оригинала документов для сверки;
3) копию документа, удостоверяющего право собственности на объект недвижимости, при обязательном представлении оригинала документа для сверки;
4) справку об отсутствии обременения на объект недвижимости;
5) копию технического паспорта на объект недвижимости при обязательном представлении оригинала документа для сверки;
6) справку-обоснование о перепрофилировании зданий.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) канцелярия уполномоченного органа;
2) руководство уполномоченного органа;

3) уәкілетті органның жауапты атқарушысы.
16. Мәтіндік кесте сипаттамасының бірізділігі мен әкімшілік қызметтердің (үрдістердің) әрбір ҚФБ өзара қызметі Осы Регламентке 5-қосымшада әрбір әкімшілік қызметтердің орындалу мерзімін көрсетумен келтірілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету және ҚФБ үрдісінің әкімшілік қызметтерінің логикалық бірізділік арасындағы байланысты көрсететін схемалар осы Регламентке 6-қосымшада келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға уәкілетті органның басшысы мен Орталықтың басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуді іске асыруға жауап береді.
«Дін қызметі саласындағы құзыретті
органмен келісу бойынша ғибадат
үйлерін (ғимараттарын) салу және
олардың орналасатын жерін анықтау,
сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды)
ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп
қайта бейіндеу (функционалдық
мақсатын өзгерту) туралы шешімдер
беру» мемлекеттік қызмет
Регламентіне 1-қосымша
Р/с №
Атауы
Мекен-жайы
Телефон нөмірлері
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1
«Ақмола облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесі
Көкшетау қаласы, Абай көшесі, 87
8 (7162)  40-10-17, факс 25-47-42
демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен  сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін
Дін қызметі саласындағы құзыретті
органмен келісу бойынша ғибадат
үйлерін (ғимараттарын) салу және
олардың орналасатын жерін анықтау,
сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды)
ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп
қайта бейіндеу (функционалдық
мақсатын өзгерту) туралы шешімдер
беру» мемлекеттік қызмет
Регламентіне 2-қосымша
Р/с №
Атауы
Мекен-жайы
Телефон нөмірлері
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1.
«Акмола облысының дін істері департаменті» мемлекеттік мекемесі
020000
Көкшетау қаласы, Горький көшесі, 37
8(7162) 40-16-03 akmola@din.gov.kz
демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін түскі үзіліспен  сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін
Дін қызметі саласындағы құзыретті
органмен келісу бойынша ғибадат
үйлерін (ғимараттарын) салу және
олардың орналасатын жерін анықтау,
сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды)
ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп
қайта бейіндеу (функционалдық
мақсатын өзгерту) туралы шешімдер
беру» мемлекеттік қызмет
Регламентіне 3-қосымша
(Облыстың, республикалық маңызы бар
қаланың, астананың) сәулет және қала
құрылысы басқармасының бастығы
________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Өтініш беруші
________________________________________
________________________________________
(жеке тұлға үшін тегі, аты, әкесінің аты,
мекен-жайы және телефоны, заңды тұлға
үшін ұйымның атауы, пошталық мекен-жайы,
телефоны)
ӨТІНІШ
__________________________ мекен-жайы бойынша орналасқан жалпы көлемі
____ гектар жер учаскесінде ғибадат үйін (ғимаратын) салу туралы
шешім беруді сұраймын.
Ғибадат үйі ___________________________________________________
(конфессияға тиесілілігі)
Ғибадат үйі құрылысының қаржыландыру көзi _____________________
Ғибадат үйінің сыйымдылығы (адамдар саны) ____________________
Қолы, күні, мөрі (заңды тұлғаларға)
___________________________________________________
Дін қызметі саласындағы құзыретті
органмен келісу бойынша ғибадат
үйлерін (ғимараттарын) салу және
олардың орналасатын жерін анықтау,
сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды)
ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп
қайта бейіндеу (функционалдық
мақсатын өзгерту) туралы шешімдер
беру» мемлекеттік қызмет
Регламентіне 4-қосымша
(Облыстың, республикалық маңызы бар
қаланың, астананың) сәулет және қала
құрылысы басқармасының бастығы
__________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Өтініш беруші
________________________________________
________________________________________
(жеке тұлға үшін тегі, аты, әкесінің аты,
мекен-жайы және телефоны, заңды тұлға
үшін ұйымның атауы, пошталық мекен-жайы,
телефоны)
ӨТІНІШ
________________________ мекен-жайы бойынша орналасқан
________________ үйін (ғимаратын) ғибадат үйі (ғимараты) етіп қайта
бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беруді
сұраймын.
Ғибадат үйі _______________________________________________________________
(конфессияға тиесілілігі)
Ғибадат үйінің сыйымдылығы (адамдар саны)
_________________________________
Қолы, күні, мөрі (заңды тұлғаларға)
______________________________________________
Дін қызметі саласындағы құзыретті
органмен келісу бойынша ғибадат
үйлерін (ғимараттарын) салу және
олардың орналасатын жерін анықтау,
сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды)
ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп
қайта бейіндеу (функционалдық
мақсатын өзгерту) туралы шешімдер
беру» мемлекеттік қызмет
Регламентіне 5-қосымша
Мәтіндік кесте сипаттамасының бірізділігі мен әкімшілік қызметтердің (үрдістердің) өзара қызметтері
1-кесте. ҚФБ қызметтерінің сипаттамасы
Уәкілетті органға өтініш бергенде негізгі үрдістің (жұмыс барысының) қызметтері
1
Әрекеттің (жұмыс барысының) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсесі
Уәкілетті органның басшысы
Жауапты атқарушысы
Аумақтық орган
Жауапты атқарушысы
3
Әрекеттер (процесстер, үрдістер, операциялар) бірізділігі мен олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Корреспонденциямен танысу
Құжаттарды қарау
Келіседі немесе уәкілетті органға келісуде бас тарту туралы дәлелді жауап береді
Басшыға қол қоюға құрылыс немесе ғибадат ғимараттары (имараттары) етіп қайта бейіндеу туралы шешімді тапсыру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқару шешімі)
Құжаттарды бұрыштама қою үшін басшыға тапсыру
Бұрыштама қою, құжаттарды жауапты атқарушыға тапсыру
5
Атқару мерзімі
30  минут
1 сағат
1 жұмыс күні
3 жұмыс күні
26 күнтізбелік күн
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
1
Негізгі үрдістің (барыстың, жұмыс ағынының) әрекеттері
1
Әрекеттің (жұмыс барысының) №
4
5
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның кеңсесі
3
Әрекеттер (процесстер, үрдістер, операциялар) бірізділігі мен олардың сипаттамасы
Құрылыс немесе ғибадат ғимараттары (имараттары) етіп қайта бейіндеу туралы шешімге қол қою
құрылыс немесе ғибадат ғимараттары (имараттары) етіп қайта бейіндеу туралы шешімді тіркеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-басқару шешімі)
Кеңсеге тапсыру
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін мемлекеттік қызметті алушының өзіне беру
5
Атқару мерзімі
1 сағат
Бір күн ішінде
6
Келесі әрекеттің нөмірі
5
2-кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі үрдіс
1 Топ ҚФБ Уәкілетті органның кеңсесі
2 Топ ҚФБ Уәкілетті органның басшысы
3 Топ ҚФБ Уәкілетті органның жауапты атқарушысы
4 Топ ҚФБ Аумақтық органның басшысы
№ 1 Әрекет. Өтінішті қабылдау, тіркеу, уәкілетті органның басшысына жолдау
№ 2 Әрекет. Орындау үшін жауапты атқарушыны анықтау, бұрыштама қою
№ 3 Әрекет. Өтініштерді құжаттардың қосымшаларымен қарау
№ 4 Әрекет. Келіседі немесе уәкілетті органға келісуде бас тарту туралы дәлелді жауап береді
№ 5 Әрекет. Құрылыс немесе ғибадат ғимараттары (имараттары) етіп қайта бейіндеу туралы шешімді немесе дәлелді бас тартуды дайындау
№ 6 Әрекет. Құрылыс немесе ғибадат ғимараттары (имараттары) етіп қайта бейіндеу туралы шешімге немесе дәлелді бас тартуға қол қою
№ 7 Әрекет. Құрылыс немесе ғибадат ғимараттары (имараттары) етіп қайта бейіндеу туралы шешімді тіркеу және мемлекеттік қызметті алушыға тапсыру
Дін қызметі саласындағы құзыретті
органмен келісу бойынша ғибадат
үйлерін (ғимараттарын) салу және
олардың орналасатын жерін анықтау,
сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды)
ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп
қайта бейіндеу (функционалдық
мақсатын өзгерту) туралы шешімдер
беру» мемлекеттік қызмет
Регламентіне 6-қосымша
Орталыққа өтініш әкімшілік қызметтерінің бірізділігі арасындағы өзара байланысты көрсететін схема (қағаз нұсқасын қараңыз)

3) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 5 к настоящему Регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведены в приложении 6 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее – должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1 к Регламенту
государственной услуги
«Выдача решения о строительстве
культовых зданий (сооружений) и
определении их месторасположения,
а также перепрофилировании
(изменении функционального назначения)
зданий (сооружений) в культовые
здания (сооружения) по согласованию
с уполномоченным органом в сфере
религиозной деятельности»
п/п
Наименование
Адрес
Номера телефонов
График работы
1
2
3
4
5
1
Государственное учреждение «Управление архитектуры и градостроительства Акмолинской области»
город Кокшетау, улица Абая, 87
8 (7162) 40-10-17, факс 25-47-42
Рабочие дни: с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней
Приложение 2 к Регламенту
государственной услуги
«Выдача решения о строительстве
культовых зданий (сооружений)
и определении их месторасположения,
а также перепрофилировании
(изменении функционального
назначения) зданий (сооружений)
в культовые здания (сооружения)
по согласованию с уполномоченным
органом в сфере религиозной деятельности»
п/п
Наименование
Адрес
Номера
телефонов
График работы
1
2
3
4
5
1.
Государственное учреждение «Департамент по делам религий Акмолинской области»
020000 Город Кокшетау, улица Горького, 37
8 (7162) 40-16-03 akmola@din.gov.kz
Рабочие дни: с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней
Приложение 3 к Регламенту
государственной услуги
«Выдача решения о строительстве
культовых зданий (сооружений)
и определении их месторасположения,
а также перепрофилировании
(изменении функционального назначения)
зданий (сооружений) в культовые
здания (сооружения) по согласованию
с уполномоченным органом в
сфере религиозной деятельности»
Начальнику управления архитектуры и
градостроительства (области, города
республиканского значения, столицы)
___________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
Заявитель
___________________________________
(Фамилия, имя, отчество, адрес и
телефон для физических лиц.
Наименование организации, почтовый
адрес и телефон для юридических лиц)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас выдать решение о строительстве культового здания
(сооружения) на земельном участке площадью ______га, расположенном по
адресу: ____________________
Культовое сооружение _________________________________________
(Конфессиональная принадлежность)
Источник финансирования строительства культового
сооружения____________
Вместимость культового сооружения (количество прихожан) _______
Подпись, дата, печать (для юридических лиц)____________________
Приложение 4 к Регламенту
государственной услуги «Выдача
решения о строительстве
культовых зданий (сооружений)
и определении их месторасположения,
а также перепрофилировании
(изменении функционального
назначения) зданий (сооружений)
в культовые здания (сооружения)
по согласованию с уполномоченным
органом в сфере религиозной деятельности»
Начальнику управления архитектуры и
градостроительства (области, города
республиканского значения, столицы) ___________________________________
(Фамилия, имя, отчество)
Заявитель
___________________________________
(Фамилия, имя, отчество, адрес и
телефон для физических лиц.
Наименование организации, почтовый
адрес и телефон для юридических лиц)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу Вас выдать решение о перепрофилировании (изменении
функционального назначения) здания (сооружения) с
«__________________________» в культовое здание (сооружение),
расположенного по адресу _________________
Культовое сооружение ________________________________________
(Конфессиональная принадлежность)
Вместимость культового сооружения (количество прихожан)
______________
Подпись, дата, печать (для юридических лиц)
____________________________________________
Приложение 5 к Регламенту
государственной услуги
«Выдача решения о строительстве
культовых зданий (сооружений)
и определении их месторасположения,
а также перепрофилировании
(изменении функционального назначения)
зданий (сооружений) в культовые
здания (сооружения) по согласованию
с уполномоченным органом в
сфере религиозной деятельности»
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса при обращении в уполномоченный орган (ход работы)
1.
№ действия
(ход работы)
1
2
3
4
5
2.
Наименование СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Ответственный исполнитель
Территориальный орган
Ответственный исполнитель
3.
Последовательность действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонденцией
Рассмотрение документов отправление в территориальный орган на согласование
Согласовывает либо предоставляет мотивированный ответ в уполномоченный орган об отказе в согласовании
Передача решения о строительстве либо перепрофилировании культовых зданий (сооружений) на подписание руководству
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно - распорядительное решение)
Передача документов руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, передача документов на исполнение ответственному исполнителю
5.
Сроки исполнения
не более 30 минут
1 час
1 рабочий день
3 рабочих дня
26 календарных дней
6.
Номер следующего действия
2
3
4
5
1
Действия основного процесса (хода, потока работы)
1.
№ действия (ход работы)
4
5
2.
Наименование СФЕ
Руководство уполномоченного органа
Канцелярия уполномоченного органа
3.
Последовательность действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Подписание решения о строительстве либо перепрофилировании культовых зданий (сооружений)
Регистрация решения о строительстве либо перепрофилировании культовых зданий (сооружений)
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача в канцелярию
Выдача результата оказания государственной услуги лично получателю государственной услуги
5.
Сроки исполнения
1 час
в течение дня
6.
Номер следующего действия
5
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ Канцелярия уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ Руководство уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Группа 4 СФЕ Руководство территориального органа
Действие № 1 Прием заявления, регистрация, направление заявления руководству уполномоченного органа
Действие № 2 Определение ответственного исполнителя для выполнения, наложение резолюции
Действие № 3 Рассмотрение заявления с приложением документов и отправление в территориальный орган на согласование
Действие № 4 Согласовывает либо предоставляет мотивированный ответ в уполномоченный орган об отказе в согласовании
Действие № 5 Подготовка решения о строительстве либо перепрофилировании культовых зданий (сооружений) или мотивированный отказ
Действие № 6 Подписание решения о строительстве либо перепрофилировании культовых зданий (сооружений) или мотивированный отказ
Действие № 7 Регистрация решения о строительстве либо перепрофилировании культовых зданий (сооружений) и передача получателю государственной услуги
Приложение 6 к Регламенту
государственной услуги
«Выдача решения о строительстве
культовых зданий (сооружений)
и определении их месторасположения,
а также перепрофилировании
(изменении функционального назначения)
зданий (сооружений) в культовые
здания (сооружения) по согласованию
с уполномоченным органом
сфере религиозной деятельности»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (ст. бумажный вариант)