Электрондық мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2012 жылғы 14 желтоқсандағы № А-13/611 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 16 қаңтарда № 3610 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2013 жылғы 3 маусымдағы № А-5/225 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 03.06.2013 № А-5/225 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабы 4-тармағына сәйкес Ақмола облысының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
3) «Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
4) «Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. «Мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы» Ақмола облысы әкімдігінің 2011 жылғы 19 қазандағы № А-9/387 қаулысының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3408 болып тіркелген, «Арқа ажары» және «Акмолинская правда» газеттерінде 2012 жылғы 18 ақпанда жарияланған) күші жойылған деп танылсын.
3. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысының әкімі                     Қ.Қожамжаров
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Көлiк және коммуникация министрi           А.Жұмағалиев
Ақмола облысы әкімдігінің
2012 жылғы 14 желтоқсандағы
№ А-13/611 қаулысымен бекітілген
«Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою» электрондық мемлекеттік қызметті(бұдан әрі - қызмет) халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы Ақмола облысының білім бөлімдері, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараттары (бұдан әрі – қызмет беруші),сондай-ақ, www.e.gov.kz «электрондық үкіметі» веб-порталы арқылы (бұдан әрі – ЭҮП) көрсетеді.

Об утверждении регламентов электронных государственных услуг
Постановление акимата Акмолинской области от 14 декабря 2012 года № А-13/611. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области от 16 января 2013 года № 3610. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 3 июня 2013 года № А-5/225
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 03.06.2013 № А-5/225.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент электронной государственной услуги «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации»;
2) регламент электронной государственной услуги «Выдача справок по опеке и попечительству»;
3) регламент электронной государственной услуги «Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям»;
4) регламент электронной государственной услуги «Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям».
2. Признать утратившим силу постановление акимата Акмолинской области «Об утверждении регламентов государственных услуг» от 19 октября 2011 года № А-9/387 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3408 и опубликовано в газетах «Арқа Ажары» и Акмолинская правда» 18 февраля 2012 года).
3. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким Акмолинской области                   К.Кожамжаров
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан                       А.Жумагалиев
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 14 декабря 2012 года
№ А-13/611
Регламент электронной государственной услуги «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в дошкольные организации»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации» (далее - услуга) оказывается отделами образования, аппаратами акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа Акмолинской области (далее - услугодатель), а также через центры обслуживания населения (далее – Центр), веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – ПЭП).

2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) жеке сәйкестендiру нөмiрi - жеке тұлға, соның iшiнде өзiндiк кәсiпкерлiк түрiнде қызметiн жүзеге асыратын дара кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр (бұдан әрі – ЖСН);
2) тұтынушы – қызмет көрсетілетін жеке тұлға;
3) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпаратқа алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
4) «электрондық үкіметтің» веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
5) «электрондық үкімет» шлюзі – электрондық қызметтерді іске асыру шеңберінде «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерін ықпалдастыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮШ);
6) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңбаны құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігін және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі – ЭЦҚ);
7) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
8) электрондық мемлекеттік қызмет – ақпараттық технологияларды пайдаланумен, электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
9) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе (бұдан әрі – АЖ);
10) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер базасы – Қазақстан Республикасында жеке тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және олар туралы өзекті және дұрыс мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге олардың өкілеттіктерінің шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсыну мақсатында ақпаратты автоматтандырып жинауға, сақтауға және өңдеуге, Ұлттық жеке сәйкестендіру нөмірлері тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЖТ МДБ);

2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
2) потребитель – физическое лицо, которому оказывается услуга;
3) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
4) веб–портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
5) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
6) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП);
7) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно–цифровой форме и удостоверена посредством ЭЦП;
8) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
9) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее – ИС);
10) государственная база данных «Физические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);

11) пайдаланушы – оған қажетті электрондық ақпаратты ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект (тұтынушы, қызмет беруші);
12) «электрондық үкімет» аумақтық шлюзі – электрондық қызметтерді іске асыру шеңберінде «электрондық әкімдік» ақпараттық жүйелерін ықпалдастыруға арналған «электрондық үкімет» шлюзінің кіші жүйесі (бұдан әрі – ЭҮАШ);
13) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – қызмет көрсету үдерісіне қатысатын, мемлекеттік органдардың, мемлекеттік мекемелердің құрылымдық бөлімшелерінің немесе басқа ұйымдар мен ақпараттық жүйелердің тізбесі.
14) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі – халыққа (жеке және заңды тұлғаларға), сондай-ақ тиісті министрліктер мен ведомстволардың Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы қызмет ұсыну үрдісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ХҚКО АЖ);
15) бірыңғай нотариаттық ақпараттық жүйе – бұл нотариаттық қызметті автоматтандыруға және әділет органдары мен нотариаттық палаталардың өзара іс-қимылына арналған аппараттық-бағдарламалық кешен (бұдан әрі - БНАЖ);
16) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде қызмет беруші әрекетінің тәртібі
6. ЭҮП арқылы қызметті көрсеткен кезде қызмет берушінің адымдық әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 1-қосымшасында (№ 1 диаграммасы) келтірілген:
1) тұтынушы өзінің ЖСН-інің және парольдің көмегімен ЭҮП-де тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП-де тіркелмеген алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – тұтынушы қызметті алу үшін алушының ЖСН мен паролін ЭҮП-ге енгізу (авторлау үдерісі);
3) 1-шарт – тіркелген алушы туралы деректердің дұрыстығын ЖСН мен пароль арқылы ЭҮП-де тексеру;
4) 2-үдеріс – тұтынушының деректерінде бар бұзушылықтарға байланысты авторлаудан бас тарту туралы хабарламаны ЭҮП-де қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – тұтынушының қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі), сұрау салу нысанына қажетті электрондық түрдегі құжаттарды ескеріп, Стандарттың 11-тармағында берілген электрондық түрдегі қажетті құжаттардың көшірмелерін сұраныс нысанына қоса беру, сондай-ақ сұранысты куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін тұтынушының таңдауы;
6) 2-шарт – ЭҮП-де ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданыс мерзімін және қайтарып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімде жоқ екендігін, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестікті тексеру;

11) пользователь – субъект (потребитель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
12) региональный шлюз «электронного правительства» - подсистема шлюза «электронного правительства», предназначенная для интеграции информационных систем «электронного акимата» в рамках реализации электронных услуг (далее - РШЭП);
13) структурно–функциональные единицы (далее - СФЕ) перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций, информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги;
14) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан - информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами (далее – ИС ЦОН);
15) единая нотариальная информационная система - это аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат (далее - ЕНИС);
16) АРМ – автоматизированное рабочие место.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании услуги через ПЭП приведены в приложении 1 (диаграмма № 1) к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 11 Стандарта, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);

7) 4-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалылығының расталмауына байланысты сұратып отырған қызметті көрсетуден бас тартуды қалыптастыру;
8) 5-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ көмегімен қызмет көрсетуге сұрау салуды куәландыру және қызмет берушінің өңдеуі үшін ЭҮАШ АЖО-ында ЭҮШ арқылы электрондық құжатты (сұранысты) жіберу;
9) 6-үдеріс – ЭҮАШ АЖО-ында электрондық құжатты тіркеу;
10) 3-шарт – Стандарттың 11-тармағында көрсетілген тұтынушы ұсынған құжаттардың сәйкес келуін және қызмет көрсету үшін негізді қызмет берушінің тексеруі (өңдеуі);
11) 7-үдеріс – тұтынушының құжаттарында бар бұзушылықтарына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-үдеріс – тұтынушының ЭҮАШ АЖО-ында қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы анықтаманы) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады.
7. Орталық арқылы қызметті көрсеткен кезде қызмет берушінің адымдық әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 1 -қосымшасында (№ 2 диаграммасы) келтірілген:
1) 1-үдеріс – қызмет беруші қызметкерлерінің ЭҮАШ АЖО-нан қызмет алу үшін өзінің ЖСН мен паролін енгізу үдерісі (авторлау үдерісі);
2) 2-үдеріс – қызмет беруші қызметкерлерінің қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығару және қызмет беруші қызметкерлерінің тұтынушы деректерін енгізуі;
3) 3-үдеріс – ЭҮШ арқылы ЖТ МДБ-ға тұтынушы деректері туралы сұрау салуды жолдау;
4) 1-шарт – ЖТ МДБ-да тұтынушының деректері болуын тексеру.
5) 4-үдеріс – ЖТ МДБ-да тұтынушы деректерінің болмауына байланысты қызмет алу мүмкіндігі жүзеге асырылмайтыны туралы хабарлама қалыптастыру.
6) 5-үдеріс – қағаз тасығыштағы құжаттардың болуы туралы бөлігінде сұрау салу нысанын толтыруы және қызмет беруші қызметкерінің тұтынушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды ЭЦҚ жәрдемімен (енгізілген деректер) сұрау салу нысанына қоса беруі;
7) 6-үдеріс – ЭҮАШ АЖО-ына электрондық құжаттың тіркелуі;
8) 2-шарт – қызмет берушінің Стандарттың 11-тармағында көрсетілген және қызмет көрсету негізінде енгізген құжаттарына сәйкес (өңделу) тексеруі;
9) 7-үдеріс – тұтынушының құжаттарында бар бұзушылықтарына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
10) 8-үдеріс – тұтынушының ЭҮАШ АЖО жәрдемімен қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электронды құжат түрінде хабарландыру)алуы. Электронды құжат уәкілетті қызмет берушінің ЭЦҚ–ны қолдануымен жүзеге асырылады.
8. Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы қызметті көрсеткен кезде қызмет берушінің адымдық әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 1-қосымшасында (№ 3 диаграммасы) келтірілген:

7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП потребителя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в пункте 11 Стандарта и основаниям для оказания услуги;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
12) процесс 8 – получение потребителем результата услуги (направление уведомления форме электронного документа), сформированный АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения при оказании услуги через услугодателя приведены в приложении 1 (диаграмма № 2) к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в АРМ РШЭП ИИН и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ;
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в пункте 11 Стандарта и основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
10) процесс 8 – получение потребителем результата услуги (направление уведомления в форме электронного документа)сформированной АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании услуги через АРМ ИСЦОН приведены в приложении 1 (диаграмма № 3) к настоящему Регламенту:

1) 1-үдеріс – Орталық операторының қызмет көрсету үшін
ХҚКО АЖ АЖО-ына логин мен пароль енгізуі (авторлау үдерісі);
2) 2-үдеріс – Орталық операторының қызметті таңдауы, қызметті көрсетуге арналған сұрау салу нысанын экранға шығаруы және Орталық операторының тұтынушының деректерін, сондай-ақ тұтынушы өкілінің сенімхаты бойынша деректерді енгізуі (нотариалды куәландырылған сенімхат болғанда, сенімхатты басқаша куәландырған жағдайда – сенімхат деректері толтырылмайды);
3) 3-үдеріс – ЭҮШ арқылы ЖТ МДБ-ға алушы деректері туралы, сондай-ақ БНАЖ-іне тұтынушы өкілінің сенімхатының деректері туралы сұрау салуды жолдау;
4) 1-шарт – ЖТ МДБ-да алушы деректерінің, БНАЖ-де сенімхат деректерінің болуын тексеру;
5) 4-үдеріс – ЖТ МДБ-да тұтынушы деректерінің, БНАЖ-де сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін болмауы туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5-үдеріс – Орталық операторының қағаз тасығыштағы құжаттардың болуы туралы бөлігінде сұрау салу нысанын толтыруы және қызмет беруші қызметкерінің тұтынушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеуі және оларды сұрау салу нысанына қоса беруі, қызмет көрсетуге сұраныс салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ көмегімен куәландыру;
7) 6-үдеріс – ЭҮАШ АЖО-ында ЭҮШ арқылы Орталық операторының куәландырылған (қол қойылған) ЭЦҚ электрондық құжатты (тұтынушы сұранысын) жіберу;
8) 7-үдеріс – ЭҮАШ АЖО-ында электрондық құжатты тіркеу;
9) 2-шарт – Стандарттың 11-тармағында көрсетілген тұтынушы ұсынған құжаттарын сәйкес келуін және қызмет көрсету үшін негізді қызмет берушінің тексеруі (өңдеуі);
10) 8-үдеріс - тұтынушының құжаттарында бар бұзушылықтарына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9-үдеріс – орталық операторы арқылы тұтынушының ЭҮАШ АЖО-ында қалыптастырылған қызмет (анықтама) нәтижесін алуы.
9. Қызмет көрсету үшін нысандарды толтырудың әрекеттерін сипаттау:
1) ЭҮП ену үшін тұтынушы ЖСН логині мен паролін енгізуі;
2) қызметтерді таңдау;
3) «online қызметіне тапсырыс беру» батырмасының көмегімен қызметке тапсырыс беру;
4) сұранысты толтыру және электрондық нұсқада қажетті құжаттарды қоса беру:
ЭҮП-ында пайдаланушының тіркелу нәтижесі бойынша ЖСН автоматты түрде таңдалады;
пайдаланушы «сұранысты жіберу» батырмасының көмегімен сұранысты куәландыруға (қол қоюға) көшуді жүзеге асырады;
5) пайдаланушының ЭЦҚ тіркеу куәлігінің таңдауы;
6) сұранысты куәландыру (қол қою) – пайдаланушы «қол қою» батырмасының көмегімен ЭЦҚ сұранысын куәландыруды (қол қоюды) жүзеге асырады, содан кейін сұраныс ЭҮАШ АЖО-ына өңдеуге жіберіледі;

1) процесс 1 – ввод оператора Центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Центра данных потребителя, а также данных по доверенности представителя потребителя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса потребителя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в АРМ РШЭП;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в пункте 11 Стандарта и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
11) процесс 9 – получение потребителем через оператора Центра результата услуги (направление уведомления в форме электронного документа) сформированной АРМ РШЭП.
9. Описание действий по заполнению форм запроса для оказания услуги:
1) ввод пользователем ИИН логина и пароля для входа в ПЭП;
2) выбор услуги;
3) заказ услуги с помощью кнопки «Заказать услугу online»;
4) заполнение запроса и прикрепление необходимых документов в электронном виде:
ИИН выбирается автоматически, по результатам регистрации пользователя в ПЭП;
пользователь с помощью кнопки «отправить запрос» осуществляет переход на удостоверение (подписание) запроса;
5) выбор регистрационного свидетельства ЭЦП пользователем;
6) удостоверение (подписание) запроса – пользователь с помощью кнопки «подписать» осуществляет удостоверение (подписание) запроса ЭЦП, после чего запрос передается на обработку в АРМ РШЭП;

7) сұраныстың ЭҮАШ АЖО-ына өңдеуі;
8) пайдаланушының дисплей экранында келесі ақпарат шығады: ЖСН, сұраныс нөмірі; қызмет түрі; сұраныс мәртебесі; қызметті көрсету мерзімі;
«мәртебені жаңарту» батырмасының көмегімен пайдаланушыға сұранысты өңдеу нәтижесін қарастыру мүмкіндігі ұсынылады;
Жауапты алған соң ЭҮП-ында «нәтижені қарау» батырмасы шығады.
10. Тұтынушының қызмет алу бойынша сұрау салудың орындалу дәрежесін тексеру тәсілі: ЭҮП-тің «Қызмет алу тарихы» тармағында, сондай-ақ, Орталыққа жүгіну арқылы.
11. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету бойынша қажетті ақпаратты және кеңесті саll-орталықтың (1414)телефоны бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
12. Қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
Қызмет беруші;
Орталық операторы,
ЭҮП;
ЭҮШ;
ЭҮАШ;
ЭҮАШ АЖО;
ХҚКО АЖ АЖО;
БНАЖ;
ЖТ МДБ.
13. Әрекеттер (рәсімдер, функциялар, операциялар) кезектілігінің мәтінді кестелі сипаты әрбір әрекетті орындау мерзімін көрсете отырып, осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
14. Әрекеттердің олардың сипатына сәйкес қисынды логикалық кезектілігі арасындағы өзара байланысты (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде) көрсететін диаграмма осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
15. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінде осы Регламенттің 3 және 4 қосымшаларына сәйкес арнайы қалып, бланкілер шаблоны, соның ішінде форматты-логикалық бақылау ережелері көрсетілген, оған қоса хабарламалар түрлері, хаттар мен еске салулар болуы тиіс.
16. Тұтынушыларға қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің
5-қосымшасына сәйкес сапа және қолжетімдік көрсеткіштерімен өлшенеді.
17. Тұтынушыларға қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялық (ақпаратты заңсыз алудан қорғаныш);
2) тұтастық (ақпаратты заңсыз өзгертуден қорғаныш);
3) қолжетімдік (ақпарат пен ресурстарды заңсыз ұстап қалудан қорғаныш).
18. Қызмет көрсетудің технологиялық шарты:
1) Интернетке шығу;
2) қызмет көрсетілетін тұлғада ЖСН болуы;
3) ЭҮП-мен авторлау;
4) пайдаланушының ЭЦҚ болуы;
Қазақстан Республикасының мектепке
дейінгі балалар ұйымдарына жолдама
беру үшін мектеп жасына дейінгі
(7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу»
электрондық мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметті ЭҮП арқылы көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің № 1 диаграммасы (қағаз нұсқасын қараңыз)
Қызмет беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы (қағаз нұсқасын қараңыз)
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы электронды мемлекеттік қызмет көрсетудің функционалдық өзара іс-қимылдың № 3-диаграммасы (қағаз нұсқасын қараңыз)
Шартты белгілер: (қағаз нұсқасын қараңыз)
«Қазақстан Республикасының
мектепке дейінгі балалар
ұйымдарына жолдама беру үшін
мектеп жасына дейінгі
(7 жасқа дейінгі) балаларды
кезекке тұрғызу» электрондық
мемлекеттік қызмет
регламентіне 2-қосымша
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ әрекеттерінің сипаты
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының №)
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
3
Әрекет (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЖСН мен пароль жазғаннан кейін ЭҮП-де
Авторлау өтеді
Деректерде бар бұзушылықтарға байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптастырады
Тұтынушының ЭЦҚ арқылы, қажетті сұрау салу қызметі таңдалып, жүзеге асырылады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
5
Орындау мерзімдері
30 сек – 1 мин
30 сек
1,5 мин
6
Келесі әрекет нөмірі
2 – егер тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болса, 3 – егер авторлау сәтті өтсе
4 – егер тұтынушы деректерінде бұзушылықтар болса,
5 – егер бұзушылықтар болмаса
кестенің жалғасы
4
5
6
7
8
ЭҮП
Тұтынушы
АЖО АЭҮШ
АЖО АЭҮШ
АЖО АЭҮШ
Тұтынушының ЭЦҚ деректеріндегі бұзушылықтарға байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Тұтынушының АЖО АЭҮШ-ке куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ таңдауы
Құжаттың тіркелуі
Тұтынушы деректерін бұзушылықтар орын алуына байланысты хабарлама қалыптастырады
Тұтынушының қызмет нәтижесін алуы
1,5 мин
30 сек –
1 мин
3 күн
-
-
-
-
7 – егер тұтынушы деректерінде бұзушылықтар болса, 8 – егер бұзушылықтар болмаса
-
-
2-кесте. Қызмет беруші арқылы ҚФБ әрекеттерінің сипаты
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының)
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Қызмет беруші
Қызмет беруші
Қызмет беруші
3
Әрекет (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЖСН пен пароль арқылы АЖО АЭҮШ авторлау жүргізіледі
Қызмет беруші қызметкерлерінің қызметті таңдауы
ЖТ МДБ-де тұтынушы деректеріне сұрау салуды жіберу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі))
5
Орындау мерзімдері
10 – 15 сек
10 сек
1,5 мин
6
Келесі әрекет нөмірі
-
4 – егер бұзушылықтар болса,
5 – егер бұзушылықтар болмаса
кестенің жалғасы
4
5
6
7
8
ЖТ МДБ
Қызмет беруші
Қызмет беруші
АЖО АЭҮШ
АЖО АЭҮШ
ЖТ МДБ деректердің болмауы туралы хабарламаның қалыптасуы
Сканерленген құжаттар мен куәландырылған ЭЦҚ тіркелген сұрау салу түрін толтыру
АЖО АЭҮШ-де құжаттың тіркелуі
Тұтынушы құжаттарында бұзушылықтардың орын алуынан  қабылданбайтыны туралы хабарлама қалыптастыру
Тұтынушының қызмет нәтижесіне қол жеткізуі
10 - 15 сек
10 - 15 сек
3 күн
-
-
-
6
7 – егер бұзушылықтар болса,;
8 – егер бұзушылықтар болмаса
-
-
3-кесте. Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы ҚФБ әрекеттерінің сипаты
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының)
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
ХҚКО АЖО АЖ
Орталық операторы
Орталық операторы
ЖТ МДБ, БНАЖ
3
Әрекет (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Орталық операторының логины пен паролі арқылы авторлау
Қызметті таңдайды және деректерге сұрау салуды жүзеге асырады
Сұрау салуды ЖТ МДБ-ға, БНАЖ-ға жолдау
Тұтынушының деректерінде бұзушылықтар орын алуына байланысты орындалмау хабарлама қалыптастыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі))
5
Орындау мерзімдері
30 сек –
1 мин
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
6
Келесі әрекет нөмірі
2
3
4 - егер тұтынушы деректерінде бұзушылықтар болса; 5 – егер бұзушылықтар болмаса
-
кестенің жалғасы
5
6
7
8
9
Орталық операторы
Орталық операторы
АЖО АЭҮШ
АЖО АЭҮШ
АЖО АЭҮШ
Қажетті құжаттар мен ЭЦҚ куәлігін бекіту сұрауын толтыру
ЭЦҚ (қол қойылған) куәлігін АЖО АЭҮШ-не жолдау
Құжаттың тіркелуі
Тұтынушы құжаттарында бұзушылықтардың орын алуынан қабылданбайтыны туралы хабарлама қалыптастыру
Тұтынушының қызмет нәтижесіне қол жеткізуі
30 сек – 1 мин
1 минут
3 күн
-
-
-
-
8 – егер бұзушылықтар болса; 9 – егер бұзушылықтар болмаса
-
-
«Мектепке дейінгі жастағы
(7 жасқа дейін) балаларды
Қазақстан Республикасының
мектепке дейінгі ұйымдарына
тіркеу» электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне 3-қосымшасы
Электрондық мемлекеттік қызмет алуға арналған өтінішінің экрандағы түрі
Аудандық білім, дене шынықтыру
және спорт бөлімінің
бастығына _____________,
Ауылдық (селолық) округ әкіміне
____________________________
__________________________-дан
(тегі, аты, әкесінің аты)
мекен-жай бойынша тұратын:
____________________________
тел.________________________
Өтініш
Мектепке дейінгі ұйымнан орын алу үшін кезекке қоюыңызды
сұраймын
№ ______________, менің баламды _______________________________
Туған күні,айы, жылы __________________________________________
Мектепке дейінгі ұйымға алғашқы кезекте тұруға құқылы екендігін
растайтын құжатты қосамын____________________________________________
__________________________________________________________________
Ата-анасының жұмыс орны:
анасының- ___________________________________________________
әкесінің- __________________________________________________
Күні _________________
Қолы ______________
«Мектепке дейінгі жастағы
(7 жасқа дейін) балаларды
Қазақстан Республикасының
мектепке дейінгі ұйымдарына
тіркеу» электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне 4-қосымшасы
Тұтынушыға ұсынылатын оңтайлы жауаптың (МДББҰ-на жолдау) электрондық мемлекеттік қызметке шығу үлгісі
Аудандық білім бөлімі
Ауылдық (селолық) округ әкімі
Жолдама №....
баланың мектепке дейінгі ұйымға қабылдануы үшін
_________________ аудандық білім бөлімі, дене шынықтыру және спорт
_________ № _________мектепке дейінгі білім беру ұйымына жолдайды,
___________қ., ___________к-сі. мекен-жайы бойынша орналасқан.
Баланың тегі, аты, әкесінің аты: _____________________________
Туған күні, айы, жылы: _____________
Баланың үйінің мекен-жайы: __________
Жолдама мектепке дейінгі білім беру ұйымына берілген күнінен
бастап 5 күн ішінде тапсырылуы керек.
Жолдама «_______» ___________ берілді.
/Т.А.Ә/ білім бөлімінің бастығы (қолының орнына)
Мөр
Мектепке дейінгі ұйымға жолдама алу үшін мектеп жасына дейінгі баланың тіркелуі туралы хабарлама түрі
Баланың тіркелуі туралы хабарлама
Осы хабарлама _______________________________________ берілді.
(ТАӘ ата-анасының)
_______________________________________________________________
(ТАӘ баланың)
«Мектепке дейінгі ұйымға жолдама алуы үшін мектеп жасына
дейінгі балаларды тіркеу журналына» кезекке қойылды.
№ ________, «_____» _______________20____жылдан бастап.
Мектепке дейінгі ұйымнан орын алу үшін кезекте тұрған
тұтынушылардың өз кезектерінің жылжуын (бөлімнің, әкімдіктің) жұмыс
кестесіне сәйкес, сондай-ақ электрондық портал арқылы бақылап отыруға
мүмкіндігі бар.
(білім бөлімінің маманы)
___________________________
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту (қарсылық) туралы шығыс нысаны
Құрметті ________________, Сізге сіздің балаңызға (баланың ТАӘ)
(өтінушінің ТАӘ)
_____________________________________________________________
балалардың мектепке дейінгі ұйымына жолдама беруден бас
тартылғаны жөнінде хабарлаймыз.
Бас тарту себебі: _______________________________________________________________
Басшы ___________________________
(ТАӘ)
«Мектепке дейінгі жастағы
(7 жасқа дейін) балаларды
Қазақстан Республикасының
мектепке дейінгі ұйымдарына
тіркеу» электрондық мемлекеттік
қызмет регламентіне 5-қосымшасы
Электрондық мемлекеттік қызметтің «сапа» және «қолжетімділік» көрсеткіштерін айқындауға арналған сауалнама нысаны____________________________________________________
(қызметтің атауы)
1. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету процесінің сапасына және нәтижесіне қанағаттандыңыз ба?

7) обработка запроса в АРМ РШЭП;
8) у пользователя на экране дисплея выводится следующая информация: ИИН; номер запроса; тип услуги; статус запроса; срок оказания услуги;
с помощью кнопки «обновить статус» пользователю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса;
при получении ответа на ПЭП появляется кнопка «просмотр результата».
10. Способ проверки потребителем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении к услугодателю или Центр.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
12. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
Услугодатель;
Оператор Центра;
ПЭП;
ШЭП;
РШЭП;
АРМ РШЭП;
АРМ ИС ЦОН;
ЕНИС;
ГБД ФЛ.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
14. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 1 к настоящему Регламенту.
15. Формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, включая формы уведомлений, писем и напоминаний указаны в приложениях 3 и 4 к настоящему Регламенту.
16. Результаты оказания услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 5 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
18. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН у лица, которому оказывается услуга;
3) авторизация с ПЭП;
4) наличие у пользователя ЭЦП.
Приложение 1 к Регламенту
электронной государственной
услуги «Постановка на очередь
детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления в
детские дошкольные организации»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП (см. бумажный вариант)
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя (см. бумажный вариант)
Диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ЦОН (см. бумажный вариант)
Условные обозначения: (см. бумажный вариант)
Приложение 2 к Регламенту
электронной государственной
услуги «Постановка на очередь
детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления в
детские дошкольные организации»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Потребитель
ПЭП
Потребитель
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ПЭП по ИИН и пароля
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
Выбирает услугу и формирует данные запроса, выбором потребителя ЭЦП
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
5
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных потребителя; 3 – если авторизация прошла успешно
4 - если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет
продолжение таблицы
4
5
6
7
8
ПЭП
Потребитель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя ЭЦП
Удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя и направление запроса в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
1,5 мин
30 сек – 1 минута
-
30 сек – 1 минута
3 рабочих дня
-
-
7 - если есть нарушения в данных потребителя; 8 – если нарушений нет
-
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Услугодатель
Услугодатель
Улугодатель
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на АРМ РШЭП через ИИН и пароля
Выбор сотрудником услугодателя услуги
Направление запроса о данных потребителя в ГБД ФЛ
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
5
Сроки исполнения
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
6
Номер следующего действия
-
4–если есть нарушения; 5 – если нарушений нет
продолжение таблицы
4
5
6
7
8
ГБД ФЛ
Услугодатель
Услугодатель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
Формирование сообщения об отсутствие данных ГБД ФЛ
Заполнение формы запроса с прикреплением сканированных документов и удостоверением ЭЦП
Регистрация документа в АРМ РШЭП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
Формирование мотивированного отказа.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
10-15 сек
10-15 сек
-
30 сек – 1 минута
3 рабочих дня
-
6
7 – если есть нарушения;
8 – если нарушений нет
-
-
Таблица 3. Описание действий СФЕ через ЦОН
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Оператор Центра
Оператор Центра
ГБД ФЛ, ЕНИС
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется оператор Центра по логину и паролю
Выбирает услугу и формирует данные запроса
Направление запроса в ГБД ФЛ, ЕНИС
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
5
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
6
Номер следующего действия
2
3
4 - если есть нарушения в данных потребителя;
5 – если нарушений нет
-
продолжение таблицы
5
6
7
8
9
Оператор Центра
Оператор Центра
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
Заполнение запроса с прикрепление к форме запроса необходимых документов и удостоверение ЭЦП
Направление документа удостоверенного (подписанного) ЭЦП в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
30 сек – 1 минута
1 минута
-
30 сек – 1 минута
3 рабочих дня
-
-
8 – если есть нарушения;
9 – если нарушений нет
-
-
Приложение 3 к Регламенту
электронной государственной
услуги «Постановка на очередь
детей дошкольного возраста
до 7 лет) для направления в
детские дошкольные организации»
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
Начальнику _____________ районного отдела
образования, физической культуры и спорта
Акиму аульного (сельского) округа
____________________________
от _________________________
(фамилия, имя, отчество)
проживающего по адресу:
____________________________
тел.________________________
Заявление
Прошу поставить на очередь для получения места в дошкольной
организации № ______________, моего ребенка _______________
_________________________________________
дата рождения _____________________________________________
___________________________________________________________
Прилагаю документы, подтверждающие право на первоочередное
направление в дошкольную организацию ______________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Место работы родителей:
матери - __________________________________________________
отца - ____________________________________________________
Дата _________________
Подпись ______________
Приложение 4 к Регламенту
электронной государственной
услуги «Регистрация детей
дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления в
детские дошкольные организации
Республики Казахстан»
Выходная форма положительного ответа (направление в ДДО) на электронную государственную услугу
Отдел образования района
Акимат аульного (сельского) округа
НАПРАВЛЕНИЕ №
для зачисления ребенка в дошкольную организацию
_________________ районный отдел образования, физической
культуры и спорта _________ направляет в дошкольную организацию
№ _________, расположенную по адресу: г. ___________, ул. ___________
Фамилия, имя, отчество ребенка:________________________________
Дата рождения: _____________
Домашний адрес ребенка: __________
Направление должно быть представлено в дошкольную организацию в течение 5 дней со дня ее выдачи.
Направление выдано «_______» ___________
/ФИО/ Начальника отдела образования (расшифровка подписи)
Печать
Форма уведомления о регистрации ребенка дошкольного возраста для направления в дошкольную организацию
Уведомление о регистрации ребенка
Настоящее уведомление выдано__________________________________
(ФИО родителя)
В том, что __________________________________________________
(ФИО ребенка)
Поставлен(а) на очередь в «Журнале регистрации детей дошкольного возраста для направления в дошкольные организации»
за № ________, от «_____» _______________20____года
Потребители, стоящие в очереди на получение места в дошкольную организацию имеют возможность осуществлять контроль продвижения своей очередности в соответствии с графиком работы (отдела, акимата), а также через электронный портал.
(специалист отдела образования)
___________________________
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу
Уважаемый(ая) _____________, уведомляем Вас о том, что Вам отказано в
(ФИО заявителя)
выдаче направления Вашему ребенку (ФИО ребенка) в детскую дошкольную организацию.
Причина отказа: ____________________________________________________
Руководитель ___________________________
(ФИО)
Приложение 5 к Регламенту
электронной государственной
услуги «Постановка на очередь
детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления в
детские дошкольные организации»
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?

1) қанағаттанбадым;
2) ішінара қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттандыңыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) ішінара қанағаттандым;
3) қанағаттандым
Ақмола облысы әкімдігінің
2012 жылғы 14 желтоқсандағы
№ А-13/611 қаулысымен
бекітілген
«Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру» электрондық мемлекеттік қызметті (бұдан әрі -қызмет)халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық)арқылы Ақмола облысының білім бөлімдері, сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы көрсетеді.
Шалғайдағы елді-мекен тұрғындарына мемлекеттік қызметтердің қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметтерді Жылжымалы Орталықтар арқылы көрсетуге жол беріледі.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) жеке сәйкестендiру нөмiрi - жеке тұлға, соның iшiнде өзiндiк кәсiпкерлiк түрiнде қызметiн жүзеге асыратын дара кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр (бұдан әрі – ЖСН);
2) тұтынушы – қызмет көрсетілетін жеке тұлға;
3) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпаратқа алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
4) «электрондық үкіметтің» веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
5) «электрондық үкімет» шлюзі – электрондық қызметтерді іске асыру шеңберінде «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерін ықпалдастыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮШ);
6) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңбаны құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігін және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы (бұдан әрі – ЭЦҚ);
7) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;

1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 14 декабря 2012 года
№ А-13/611
Регламент электронной государственной услуги «Выдача справок по опеке и попечительству»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача справок по опеке и попечительству» (далее - услуга) оказывается отделами образования Акмолинской области через центры обслуживания населения (далее – Центр), а также через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее - ПЭП).
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через Мобильные центры.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Выдача справок по опеке и попечительству», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
2) потребитель – физическое лицо, которому оказывается услуга;
3) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
4) веб–портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
5) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
6) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания (далее – ЭЦП);
7) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно–цифровой форме и удостоверена посредством ЭЦП;

3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
11. Қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
Орталықтың операторы;
ЭҮП;
ҮЭШ;
ЭҮАШ;
ЭҮАШ АЖО;
ХҚКО АЖ АЖО;
БНАЖ;
ЖТ МДБ.
12. Әрекеттер (рәсімдер, функциялар, операциялар) кезектілігінің мәтінді кестелі сипаты әрбір әрекетті орындау мерзімін көрсете отырып, осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
13. Әрекеттердің олардың сипатына сәйкес қисынды кезектілігі арасындағы өзара байланысты (электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде) көрсететін диаграмма осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
14. Тұтынушыларға қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің
3-қосымшасына сәйкес сапа және қолжетімдік көрсеткіштерімен өлшенеді.
15. Тұтынушыларға қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты заңсыз алудан қорғаныш);
2) бүтіндік (ақпаратты заңсыз өзгертуден қорғаныш);
3) қолжетімдік (ақпарат пен ресурстарды заңсыз ұстап қалудан қорғаныш).
16. Қызмет көрсетудің технологиялық шарты:
1) Интернетке шығу;
2) электрондық қызметті көрсетілетін тұлғада ЖСН болуы;
3) ЭҮП-мен авторлау;
4) пайдаланушының ЭЦҚ болуы.
Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтама беру» электрондық
мемлекеттік қызметінің
регламентіне 1-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметті ЭҮП арқылы көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің № 1 диаграммасы (қағаз нұсқасын қараңыз)
Электрондық мемлекеттік қызметті Орталық арқылы көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің № 2 диаграммасы (қағаз нұсқасын қараңыз)
Шартты белігілер: (қағаз нұсқасын қараңыз)
«Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтама беру»
электрондық мемлекеттік
қызметінің регламентіне
2-қосымша
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ әрекеттерінің сипаты
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының)
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
3
Әрекет (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЖСН мен пароль бойынша ЭҮП-ке авторлаудан өтеді
Тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуына орай бас тарту туралы хабарлама құрастырады
Тұтынушының ЭЦҚ таңдауымен қызметті таңдайды және сұрау салудың деректерін құрады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Сұрау салудың ойдағыдай қалыптасқандығы туралы хабарлама бейнелеу
Сұратып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Сұрау салуды маршруттау
5
Орындау мерзімдері
30 сек – 1 минут
30 сек
1,5 мин
6
Келесі әрекет нөмірі
2 – егер тұтынушы деректерінде бұзушылықтар болса; 3 – егер авторлау ойдағыдай өтсе
4 - егер тұтынушы деректерінде бұзушылықтар болса;
5 – егер бұзушылықтар болмаса
кестенің жалғасы
4
5
6
7
8
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
Тұтынушының ЭЦҚ деректерінде бұзушылықтардың болуына орай бас тарту туралы хабарлама құрады
Тұтынушының ЭЦҚ көмегімен куәландыру (қол қою) және ЭҮАШ АЖО сұранысты жіберу
Құжатты тіркеу
Тұтынушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына орай бас тарту туралы хабарлама құру
Тұтынушының қызмет нәтижелерін алуы
Сұратып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Сұрау салуды маршруттау
Өтінішке нөмір бере отырып, сұрау салуды тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығатын құжатты бейнелеу
1,5 мин
30 сек – 1 минут
-
-
5 күн
-
-
7 - егер тұтынушы деректерінде бұзушылықтар болса; 8 – егер бұзушылықтар болмаса
-
-
2-кесте. Орталық арқылы ҚФБ әрекеттерінің сипаты
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының)
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
ХҚКО АЖ АЖО
Орталықтың операторы
Орталықтың операторы
ЖТ МДБ, БНАЖ
3
Әрекет (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Логин және пароль бойынша орталық операторы авторлаудан өтеді
Қызметті таңдайды және сұрау салудың деректерін қалыптастырады
Сұрау салуды БНАЖ, ЖТ МДЖ-ына жіберу
Тұтынушының деректерінің болмауына орай деректерді алу мүмкіндігі жоқ екені туралы хабарлама қалыптастыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Өтінішке нөмір бере отырып, сұрау салуды жүйеде тіркеу
Сұрау салудың ойдағыдай қалыптасқандығы туралы хабарлама бейнелеу
Сұрау салуды маршруттау
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
5
Орындау мерзімдері
30 сек – 1 минут
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
6
Келесі әрекет нөмірі
2
3
4 - егер тұтынушы деректерінде бұзушылықтар болса; 5 – егер бұзушылықтар болмаса
-
кестенің жалғасы
5
6
7
8
9
Орталықтың операторы
Орталықтың операторы
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
ЭЦҚ куәлігі мен қажетті құжаттарға сұрау салу нысанына қоса беріп, сұрау салуды толтыру
Куәландырылған (қол қойылған) ЭЦҚ құжатын ЭҮАШ АЖО-ына жіберу
Құжатты тіркеу
Тұтынушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына орай бас тарту туралы хабарлама құру
Тұтынушының қызмет нәтижелерін алуы
Сұрау салудың ойдағыдай қалыптасқандығы туралы хабарлама бейнелеу
Сұрау салуды маршруттау
Өтінішке нөмір бере отырып, сұрау салуды тіркеу
Дәлелді бас тартуды қалыптастыру
Шығатын құжатты бейнелеу
30 сек – 1 минут
1 минут
-
-
5 күн
-
-
8 – егер бұзушылықтар болса; 9 – егер бұзушылықтар болмаса
-
-
«Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтама беру»
электрондық мемлекеттік
қызметінің регламентіне
3-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтің «сапа» және «қолжетімділік» көрсеткіштерін айқындауға арналған сауалнама нысаны
____________________________________________________
(қызметтің атауы)
1. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету процесінің сапасына және нәтижесіне қанағаттандыңыз ба?

3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
11. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания услуги:
Оператор Центра;
ПЭП;
ШЭП;
РШЭП;
АРМ РШЭП;
АРМ ИС ЦОН;
ЕНИС;
ГБД ФЛ.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
13. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Результаты оказания услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.
15. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
16. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН у лица, которому оказывается услуга;
3) авторизация с ПЭП;
4) наличие пользователя ЭЦП.
Приложение 1 к Регламенту
электронной государственной
услуги «Выдача справок по
опеке и попечительству»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ПЭП (см. бумажный вариант)
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ЦОН (см. бумажный вариант)
Условные обозначения: (см. бумажный вариант)
Приложение 2 к Регламенту
электронной государственной
услуги «Выдача справок по
опеке и попечительству»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Потребитель
ПЭП
Потребитель
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ПЭП по ИИН и пароля
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
Выбирает услугу и формирует данные запроса, выбором потребителя ЭЦП
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
5
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных потребителя;
3 – если авторизация прошла успешно
4 - если есть нарушения в данных потребителя;
5 – если нарушений нет
продолжение таблицы
4
5
6
7
8
ПЭП
Потребитель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя ЭЦП
Удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя и направление запроса в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса.
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
1,5 мин
30 сек – 1 минута
1 мин
-
5 дней
-
-
7 - если есть нарушения в данных потребителя;
8 – если нарушений нет
-
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через ЦОН
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Оператор Центра
Оператор Центра
ГБД ФЛ, ЕНИС
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется оператор Центра по логину и паролю
Выбирает услугу и формирует данные запроса
Направление запроса в ГБД ФЛ, ЕНИС
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
5
Сроки исполнения
30 сек – 1 минута
30 сек
1,5 мин
1,5 мин
6
Номер следующего действия
2
3
4 - если есть нарушения в данных потребителя;
5 – если нарушений нет
-
продолжение таблицы
5
6
7
8
9
Оператор Центра
Оператор Центра
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
Заполнение запроса с прикрепление к форме запроса необходимых документов и удостоверение ЭЦП
Направление документа удостоверенного (подписанного) ЭЦП в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
30 сек – 1 минута
1 минута
1 мин
-
5 дней
-
-
8 – если есть нарушения;
9 – если нарушений нет
-
-
Приложение 3 к Регламенту
электронной государственной
услуги «Выдача справок по
опеке и попечительству»
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?

1) қанағаттанбадым;
2) ішінара қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттандыңыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) ішінара қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
Ақмола облысы әкімдігінің
2012 жылғы 14 желтоқсандағы
№ А-13/611 қаулысымен
бекітілген
«Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру» электрондық мемлекеттік қызметті(бұдан әрі - қызмет) халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы Ақмола облысының білім бөлімдері,сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы көрсетеді.
Шалғайдағы елді мекен тұрғындарына мемлекеттік қызметтердің қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметтерді Жылжымалы Орталықтар арқылы көрсетуге жол беріледі.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) жеке сәйкестендiру нөмiрi - жеке тұлға, соның iшiнде өзiндiк кәсiпкерлiк түрiнде қызметiн жүзеге асыратын дара кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр (бұдан әрі – ЖСН);
2) тұтынушы – қызмет көрсетілетін жеке тұлға;
3) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпаратқа алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
4) «электрондық үкіметтің» веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;

1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 14 декабря 2012 года
№ А-13/611
Регламент электронной государственной услуги «Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям» (далее – услуга) оказывается отделами образования Акмолинской области через Центры обслуживания населения (далее – Центр), а также через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее - ПЭП)
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через Мобильные центры.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
2) потребитель – физическое лицо, которому оказывается услуга;
3) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
4) веб–портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;

1) қанағаттанбадым;
2) ішінара қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттандыңыз ба?
1) қанағаттанбадым;
2) ішінара қанағаттандым;
3) қанағаттандым.
Ақмола облысы әкімдігінің
2012 жылғы 14 желтоқсандағы
№ А-13/611 қаулысымен
бекітілген
«Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1.«Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру» электрондық мемлекеттік қызметті(бұдан әрі - қызмет) халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - Орталық) арқылы,Ақмола облысының білім бөлімдері, сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы көрсетеді.
Шалғайдағы елді мекен тұрғындарына мемлекеттік қызметтердің қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметтерді Жылжымалы Орталықтар арқылы көрсетуге жол беріледі.
2. Қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Тұрғын үй меншік иесі болып табылатын кәмелеттік жасқа толмаған балалардың мүддесін қозғайтын мәмілелер үшін қамқоршылық және қорғаншылық кеңесінің шешімдерінің анықтамасын беру» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
3. Қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1)жеке сәйкестендiру нөмiрi - жеке тұлға, соның iшiнде өзiндiк кәсiпкерлiк түрiнде қызметiн жүзеге асыратын дара кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр (бұдан әрі – ЖСН);
2) тұтынушы –қызмет көрсетілетін жеке тұлға;
3) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен, өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
4) «электрондық үкіметтің» веб-порталы – нормативтікқұқықтық базаны қоса алғанда барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
5) «электрондық үкімет» шлюзі – электрондық қызметтерді іске асыру шеңберінде «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерін ықпалдастыруға арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЭҮШ);

1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 14 декабря 2012 года
№ А-13/611
Регламент электронной государственной услуги «Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга «Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям» (далее – услуга) оказывается отделами образования Акмолинской области через центры обслуживания населения (далее – Центр), а также через веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее - ПЭП)
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через Мобильные центры.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта государственной услуги «Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
2) потребитель – физическое лицо, которому оказывается услуга;
3) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
4) веб–портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
5) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);