Көкшетау қалалық мәслихатының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № С-53/6 "2012-2014 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2012 жылғы 20 маусымдағы № С-6/6 шешімі. Ақмола облысы Көкшетау қаласының Әділет басқармасында 2012 жылғы 20 маусымда № 1-1-177 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2013 жылғы 30 сәуірдегі № 06-02/109а хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 30.04.2013 № 06-02/109а хатымен).
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 106 бабының 2 тармағының 4 тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Көкшетау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Көкшетау қалалық мәслихатының «2012-2014 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы» 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № С-53/6 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1-1-160 тіркелген, 2012 жылғы 5 қаңтарда «Көкшетау» газетінде және 2012 жылғы 5 қаңтарда «Степной Маяк» газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«1. 2012-2014 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17 025 858,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 7 739 923 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 65 279 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 423 926,9 мың теңге;
трансферттік түсімдер – 8 796 729,7 мың теңге;
2) шығындар – 18 851 123,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 10 118 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 164 794 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 154 676 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялары бойынша сальдо – 40 543 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алу – 40 543 мың теңге;
5) бюджеттік тапшылық – - 1 875 925,9 мың теңге;
6) бюджеттік тапшылығын қаржыландыру – 1 875 925,9 мың теңге.».
6 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«6. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджетінің қаражат есебінен білім беру саласына 616 617,9 мың теңге сомасында нысаналы трансферттері қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:

О внесении изменений и дополнений в решение Кокшетауского городского маслихата от 9 декабря 2011 года № С-53/6 "О городском бюджете на 2012-2014 годы"
Решение Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 20 июня 2012 года № С-6/6. Зарегистрировано Управлением юстиции города Кокшетау Акмолинской области 20 июня 2012 года № 1-1-177. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 30 апреля 2013 года № 06-02/109а)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 30.04.2013 № 06-02/109а).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 4 пункта 2 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Кокшетауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кокшетауского городского маслихата «О городском бюджете на 2012-2014 годы» от 9 декабря 2011 года № С-53/6 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1-1-160, опубликовано 5 января 2012 года в газете «Көкшетау» и 5 января 2012 года в газете «Степной маяк») следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить городской бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 1,2 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 025 858,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 7 739 923 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 65 279 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 423 926,9 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 8 796 729,7 тысячи тенге;
2) затраты – 18 851 123,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 10 118 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 164 794 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 154 676 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 40 543 тысячи тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 40 543 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета – -1 875 925,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 1 875 925,9 тысяч тенге.».
пункт 6 изложить в новой редакции:
«6. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрены целевые трансферты за счет средств областного бюджета на образование в сумме 616 617,9 тысяч тенге, в том числе:

1) 13 617,9 мың теңге сомасындағы ағымды нысаналы трансферттер, соның ішінде:
Көкшетау қаласының № 18 орта мектебінің территориялық қоршауын ағымдағы жөндеуіне – 4 738,7 мың теңге;
Көкшетау гуманитарлық-техникалық лицей-мектептің №1,2,3 корпустары шатырларының ағымдағы жөндеуіне – 8 879,2 мың теңге;
2) дамытуға 603 000 мың теңге сомасында жіберілген нысаналы трансферттер, соның ішінде:
Көкшетау қаласында 240 орынды бала бақшасының құрылысына – 250 000 мың теңге;
Көкшетау қаласының 264 орынды № 3 Краснояр қазақ мектепке жапсаржайдың құрылысына – 203 000 мың теңге;
Көкшетау қаласы «Бірлік» ауданында шағын-орталығын қоса мектебінің құрылысына - 150 000 мың теңге.».
7 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«7. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджет қаражаттары есебінен халықты әлеуметтік қамтамасыз ету саласына ағымдағы нысаналы трансферттерден 55 497 мың теңге қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
жалақының ішінара субсидиялануға – 10 073 мың теңге;
халыққа жұмыспен қамту орталықтарын қызметінің қамтамасыз етуіне – 21 588 мың теңге;
жастар тәжірибесі – 4 297 мың теңге;
тұрғын үй көмегін көрсетуге – 17 594 мың теңге;
ішінара жұмыспен қамтылған жалдамалы қызметкерлерді қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға – 1 945 мың теңге.».
8 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«8. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджет қаражаттары есебінен халықты әлеуметтік қамтамасыз ету саласына 7 217 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне коммуналдық шығындарды өтеуге әлеуметтік көмек көрсетуге – 6 917 мың теңге;
Ақмола облысының аз қамтылған отбасыларының колледждерде оқитын студенттерінің және Ақмола облысының жерлердегі көп балалы отбасыларының оқу ақысын төлеуге – 300 мың теңге.».
9 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«9. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджет қаражаттары есебінен 5 893 384 мың теңге сомасында нысаналы трансферттерінің қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
1) 1 417 751 мың теңге сомасындағы ағымды нысаналы трансферттер, соның ішінде:
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 1 812 мың теңге;
мамандардың әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін – 1 651 мың теңге;
Көкшетау қаласының автомобиль жолдарының күрделі жөндеуге – 1 414 288 мың теңге;
2) дамытуға 4 475 633 мың теңге сомасында жіберілген нысаналы трансферттер, соның ішінде:
Көкшетау қаласын сумен жабдықтау және су тарту тораптарының нысандарын қайта қалпына келтіруге – 2 104 126 мың теңге;

1) целевые текущие трансферты в сумме 13 617,9 тысяч тенге, в том числе:
4 738,7 тысяч тенге – на текущий ремонт ограждения территории средней школы № 18 города Кокшетау;
8 879,2 тысячи тенге – на текущий ремонт кровли корпусов №1,2,3 Кокшетауского гуманитарно-технического лицея – школы;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 603 000 тысячи тенге, в том числе:
250 000 тысяч тенге – на строительство детского сада на 240 мест в городе Кокшетау;
203 000 тысячи тенге – на строительство пристройки на 264 мест к учебному корпусу средней школы № 3 села Красный Яр города Кокшетау;
150 000 тысяч тенге – на строительство школы с мини-центром в микрорайоне «Бирлик» города Кокшетау.».
пункт 7 изложить в новой редакции:
«7. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета на социальное обеспечение населения в сумме 55 497 тысяч тенге, в том числе:
10 073 тысячи тенге – на частичное субсидирование заработной платы;
21 588 тысяч тенге – на обеспечение деятельности центра занятости населения;
4 297 тысяч тенге – на молодежную практику;
17 594 тысячи тенге – на оказание жилищной помощи;
1 945 тысяч тенге – на переподготовку и повышение квалификации частично занятых наемных работников.».
пункт 8 изложить в новой редакции:
«8. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств областного бюджета на социальное обеспечение населения в сумме 7 217 тысяч тенге, в том числе:
6 917 тысяч тенге – на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;
300 тысяч тенге – на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей Акмолинской области и многодетных семей сельской местности Акмолинской области.».
пункт 9 изложить в новой редакции:
«9. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрены целевые трансферты за счет средств республиканского бюджета в сумме 5 893 384 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 1 417 751 тысяча тенге, в том числе:
1 812 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
1 651 тысяча тенге – для реализации мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
1 414 288 тысяч тенге- на капитальный ремонт автомобильных дорог города Кокшетау;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 4 475 633 тысячи тенге, в том числе:
2 104 126 тысяч тенге – на реконструкцию системы объектов водоснабжения и водоотведения города Кокшетау;

инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдарды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 1 223 362 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға – 335 869 мың теңге;
күл үйіндісін салатын жаңа тостағанын салуға – 812 276 мың теңге.».
10 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«10. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджет қаражаттары есебінен 1 714 257,8 мың теңге сомасында нысаналы трансферттерінің қарастырылғандығы ескерілсін, соның ішінде:
1) 1 418 917,8 мың теңге сомасындағы ағымды нысаналы трансферттер, соның ішінде:
абаттандыруға, автомобиль жолдарын жөндеуге және жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 698 148,2 мың теңге;
Көкшетау қаласының жылумен қамту объектілерін жылу беру маусымының аяқталуына – 19 000 мың теңге;
Көкшетау қаласының жылумен қамту кәсіпорнының жылу беру маусымына екі айлық отын қорын жасауға – 110 000 мың теңге;
Көкшетау қаласының № 2 аудандық бу қазандығында жаңа жылу беру маусымына жөндеу жұмыстарын жүргізуіне – 207 000 мың теңге;
Көкшетау қаласын абаттандыруға – 76 640,6 мың теңге;
Көкшетау қаласының Краснояр селосының «Нұрлы Көш» шағын ауданындағы орналасқан 138 екі пәтерлі тұрғын үйлердің ағымдағы жөндеуін өткізуге – 195 729 мың теңге;
Мемлекеттік қажеттіліктер үшін жер учаскелерін сатып алуға -110 000 мың теңге;
Мемлекеттік органдардың күрделі шығындарына -2 400 мың теңге;
2) дамытуға арналған 295 340 мың теңге сомасындағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
Көкшетау қаласында бюджеттік саласында жұмыс істейтін қызметкерлерге, жас мамандарға 45-пәтерлі тұрғын-үйдің құрылысын аяқтауға («Жас Отау» жобасы) – 151 280 мың теңге;
Көкшетау қаласында бюджеттік бюджеттік саласында жұмыс істейтін қызметкерлерге, жас мамандарға 45-пәтерлі тұрғын-үйдің құрылысы бойынша жобасын (Жас-Отау жобасын) қайта қолдану үшін байлау, мемлекеттік сараптамасын өткізу және құрылысына – 65 360 мың теңге;
азаматтардың жекелеген топтарына тұрғын үй сатып алуына – 78 700 мың теңге.».
1 қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Бесінші шақырылған
Көкшетау қалалық мәслихатының
6 сессияның төрағасы                       Б.Гайса
Бесінші шақырылған
Көкшетау қалалық
мәслихатының хатшысы                       Б.Бегалин
«КЕЛІСІЛДІ»
Көкшетау қаласының әкімі                   М.Батырханов
Көкшетау қалалық мәслихатының
2012 жылғы маусымдағы
№ С-6/6 шешіміне 1 қосымша
Көкшетау қалалық мәслихатының

1 223 362 тысячи тенге – на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
335 869 тысяч тенге – на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
812 276 тысяч тенге – на строительство новой чаши золоотвала.».
пункт 10 изложить в новой редакции:
«10. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрены целевые трансферты за счет средств областного бюджета в сумме 1 714 257,8 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 1 418 917,8 тысяч тенге, в том числе:
698 148,2 тысяч тенге – на благоустройство, ремонт автомобильных дорог и разработку проектно-сметной документации;
19 000 тысяч тенге – на завершение отопительного сезона объектов теплоснабжения города Кокшетау;
110 000 тысяч тенге – для создания двухмесячного запаса топлива на отопительный сезон теплоснабжающему предприятию города Кокшетау;
207 000 тысяч тенге – на проведение ремонтных работ к новому отопительному сезону на районной котельной № 2 города Кокшетау;
76 640,6 тысяч тенге – на благоустройство города Кокшетау;
195 729 тысяч тенге – на проведение текущего ремонта 138 двухквартирных жилых домов расположенных в микрорайоне «Нурлы Кош» в селе Красный Яр города Кокшетау;
110 000 тысяч тенге – на выкуп земельных участков для государственных надобностей;
2 400 тысяч тенге – на капитальные расходы государственных органов;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 295 340 тысяч тенге, в том числе:
151 280 тысяч тенге – на завершение строительства 45-ти квартирного жилого дома в городе Кокшетау для молодых специалистов, работников бюджетной сферы (проект Жас-Отау);
65 360 тысяч тенге – на привязку проекта повторного применения, проведение государственной экспертизы, строительство 45-ти квартирного жилого дома в городе Кокшетау для молодых специалистов, работников бюджетной сферы (проект Жас-Отау);
78 700 тысяч тенге – на приобретение жилья отдельным категориям граждан.».
приложение 1 изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель 6 сессии
Кокшетауского городского
маслихата пятого созыва                    Б.Гайса
Секретарь
Кокшетауского городского
маслихата пятого созыва                    Б.Бегалин
«СОГЛАСОВАНО»
Аким города Кокшетау                       М.Батырханов
Көкшетау қалалық мәслихатының
2012 жылғы маусымдағы
№ С- шешіміне 1 қосымша
Көкшетау қалалық мәслихатының