Аршалы аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 13 желтоқсандағы № 43/2 "2012-2014 жылдарға аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2012 жылғы 27 наурыздағы № 3/1 шешімі. Ақмола облысы Аршалы ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 16 сәуірде № 1-4-205 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2013 жылғы 17 маусымдағы № 136 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 17.06.2013 № 136 хатымен).
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 2 тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Аршалы аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Аршалы аудандық мәслихаттың «2012-2014 жылдарға аудандық бюджет туралы» 2011 жылғы 13 желтоқсандағы № 43/2 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде № 1-4-196 тіркелген, 2012 жылдың 20 қаңтарында аудандық «Аршалы айнасы» газетінде, 2012 жылдың 21 қаңтарында аудандық «Вперед» газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1,2, және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2 549 990,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 497 700 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 14 300 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 20 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2 017 990,2 мың теңге;
2) шығындар – 2 666 270,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 16 372 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 19 416 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 044 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - -132 651,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаражаттандыру – 132 651,9 мың теңге;
7) бюджеттік қаражаттың қолданылатын қалдықтары – 116 279,9 мың теңге.»;
5 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«5.Аудан бюджетінде 2012 жылға облыстық бюджеттен 529 804,2 мың теңге сомасында мақсатты трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:

О внесении изменений в решение Аршалынского районного маслихата от 13 декабря 2011 года № 43/2 "О районном бюджете на 2012-2014 годы"
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 27 марта 2012 года № 3/1. Зарегистрировано Управлением юстиции Аршалынского района Акмолинской области 16 апреля 2012 года № 1-4-205. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 17 июня 2013 года № 136)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 17.06.2013 № 136).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 4 пункта 2 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аршалынского районного маслихата «О районном бюджете на 2012-2014 годы» от 13 декабря 2011 года № 43/2 (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-4-196, опубликовано 20 января 2012 года в районной газете «Аршалы айнасы», 21 января 2012 года в районной газете «Вперед») следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 549 990,2 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 497 700 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14 300 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 017 990,2 тысячи тенге;
2) затраты – 2 666 270,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 372 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 19 416 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 044 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -132 651,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 132 651,9 тысяч тенге;
7) используемые остатки бюджетных средств – 116 279,9 тысяч тенге.»;
пункт 5 изложить в новой редакции:
«5. Учесть, что на 2012 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме 529 804,2 тысячи тенге, в том числе:

1) мақсатты ағымдағы трансферттер 185 547,2 мың теңге сомасында, соның ішінде:
Ұлы Отан соғысының ардагерлері мен мүгедектерінің коммуналдық шығындарына әлеуметтік көмек көрсетуге – 291 мың теңге;
Аз қамтамасыз етілген отбасынан шыққан студенттердің колледждегі оқуына төлеуге – 1 060 мың теңге;
Ижев селосындағы бала бақшаның күрделі жөндеу жұмыстарына – 39 800 мың теңге;
«Жалтыркөл ауылында автокөлік жолдарын жөндеу жұмыстары және жобалық сметалық құжаттарды әзірлеу» жобасы бойынша – 70 000 мың теңге;
«Қостомар селосында автокөлік жолдарын жөндеу жұмыстары және жобалық сметалық құжаттарды әзірлеу» жобасы бойынша – 40 000 мың теңге;
Жібек жолы ауылындағы 600 орынды Құтпан ұлы атындағы орта мектепті ұстауға – 33 146,2 мың теңге;
Ижевское селосындағы бала бақшаның күрделі жөндеу жұмыстары бойынша жобалық-сметалық құжаттарды әзірлеуге, мемлекеттік сараптаманы өткізуге – 1 250 мың теңге.
2) 344 257 мың теңге сомасында дамуға арналған нысаналы трансферттер, соның ішінде:
Жібек жолы ауылында 140 орынды бала бақша құрылысына – 295 257 мың теңге;
Жібек жолы ауылында электрмен жабдықтау желілері құрылысының жобалық-сметалық құжаттарын әзірлеуге, жоба бойынша мемлекеттік сараптаманы жүргізуге – 40 000 мың теңге;
Жібек жолы ауылында сумен жабдықтау желілерін қайта құру бойынша жобалық-сметалық құжаттарын әзірлеуге – 9 000 мың теңге;
Бюджеттік бағдарлама әкімшілері бойынша көрсетілген трансферттерді бөлу аудан әкімінің қаулысымен анықталады.

1) целевые текущие трансферты в сумме 185 547,2 тысячи тенге, в том числе:
291 тысяча тенге - на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;
1 060 тысяч тенге - на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей и многодетных семей сельской местности;
39 800 тысяч тенге - на капитальный ремонт детского сада в селе Ижевское;
70 000 тысяч тенге – по проекту «Ремонт автомобильных дорог и разработка проектно-сметной документации в ауле Жалтырколь»;
40 000 тысяч тенге – по проекту «Ремонт автомобильных дорог и разработка проектно-сметной документации села Костомар»;
33 146,2 тысячи тенге - на содержание средней школы имени Кутпанулы в ауле Жибек жолы на 600 мест;
1 250 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации, проведение государственной экспертизы по капитальному ремонту детского сада села Ижевское;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 344 257 тысяч тенге, в том числе:
295 257 тысяч тенге – на строительство детского сада на 140 мест в ауле Жибек жолы;
40 000 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации, проведение государственной экспертизы по проекту строительства сетей электроснабжения в ауле Жибек жолы;
9 000 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации по реконструкции сетей водоснабжения в ауле Жибек жолы.
Распределение указанных трансфертов по администраторам бюджетных программ определяется постановлением акимата района.

9-1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«9-1. 2012 жылдың аудандық бюджетінде 2012 жылдың 1 қаңтар мерзіміне құралған 116 279,9 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары заңнамалықпен белгіленген тәртіпте қолданылғаны ескерілсін»;
Аршалы аудандық мәслихаттың «2012-2014 жылдарға аудандық бюджет туралы» 2011 жылғы 13 желтоқсандағы № 43/2 шешіміне 1 қосымша осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

пункт 9-1 изложить в новой редакции:
«9-1. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год в установленном законодательством порядке использованы свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2012 года в сумме 116 279,9 тысяч тенге»;
приложение 1 к решению Аршалынского районного маслихата «О районном бюджете на 2012-2014 годы» от 13 декабря 2011 года № 43/2 изложить в новой редакции, согласно приложения 1 к настоящему решению.

2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрайымы                       Слободянюк И.
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    Сериков Ю.
«КЕЛІСІЛДІ»
Аршалы ауданының әкімі                     Маржықпаев Е.
Аршалы аудандық мәслихатының

2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        И.Слободянюк
Секретарь
районного маслихата                        Ю.Сериков
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Аршалынского района                   Е.Маржикпаев
Приложение 1
к решению Аршалынского
районного маслихата

118109
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
110859
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7250
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
17732
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16428
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
280
004
Біржолғы талондарды беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру және біржолғы талондарды сатудан түскен сомаларды толық алынуын қамтамасыз ету
207
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
700
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
117
02
Қорғаныс
1788
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1788
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
1788
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық,соттық, қылмыс-атқару қызмет
1150
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1150
021
Елдi мекендерде жол жүрісі қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1150
04
Бiлiм беру
1598194,2
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1302637,2
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7487
003
Жалпы білім беру
1089323,2
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
3000
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
10600
006
Балаларға қосымша білім беру
38313
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
120
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
120274
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
15869
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
250
064
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен мектеп мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту

118109
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
110859
022
Капитальные расходы государственных органов
7250
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
17732
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
16428
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
280
004
Организация работы по выдаче разовых талонов и обеспечение полноты сбора сумм от реализации разовых талонов
207
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
700
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
117
02
ОБОРОНА
1788
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1788
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
1788
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1150
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1150
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1150
04
ОБРАЗОВАНИЕ
1598194,2
464
Отдел образования района (города областного значения)
1302637,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
7487
003
Общеобразовательное обучение
1089323,2
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
3000
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
10600
006
Дополнительное образование для детей
38313
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
120
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
120274
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
15869
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям дошкольных организаций образования за счет трансфертов из республиканского бюджета
250
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ за счет трансфертов из республиканского бюджета