Атбасар аудандық мәслихатының 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 4С 40/2 «2012-2014 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2012 жылғы 8 тамыздағы № 5С 8/2 шешімі. Ақмола облысы Атбасар ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 15 тамызда № 1-5-189 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2014 жылғы 4 қарашадағы № 194 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 04.11.2014 № 194 хатымен).
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография мен пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Атбасар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Атбасар аудандық мәслихатының «2012–2014 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы» 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 4С 40/2 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде № 1-5-173 тіркелген, 2012 жылғы 27 қаңтардағы «Атбасар», «Простор» газеттерінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«1. 2012–2014 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2012 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3896050,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 861696,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 39439,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 43000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2951915,4 мың теңге;
2) шығындар – 3962845,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 117851,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 119114,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1263,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2400,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 2400,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-187046,5) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –  187046,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 104854,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1263,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 83455,5 мың  теңге.»;
2 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«2. Келесі көздердің есебінен аудан бюджетінің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
ойын бизнесіне салық;
мемлекеттік баж;

О внесении изменений в решение Атбасарского районного маслихата от 9 декабря 2011 года № 4С 40/2 "О бюджете района на 2012-2014 годы"
Решение Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 8 августа 2012 года № 5С 8/2. Зарегистрировано Управлением юстиции Атбасарского района Акмолинской области 15 августа 2012 года № 1-5-189. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 4 ноября 2014 года № 194)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 04.11.2014 № 194).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Атбасарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Атбасарского районного маслихата «О бюджете района на 2012-2014 годы» от 9 декабря 2011 года № 4С 40/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1-5-173, опубликовано от 27 января 2012 года в газетах «Атбасар», «Простор») следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить бюджет района на 2012-2014 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 3896050,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 861696,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям -39439,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 43000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2951915,4 тысяч тенге;
2) затраты – 3962845,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 117851,0 тысяча тенге;
бюджетные кредиты - 119114,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 1263,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2400,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 2400,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства- 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-187046,5) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -
187046,5 тысяч тенге:
поступление займов - 104854,0 тысячи тенге;
погашение займов - 1263,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 83455,5 тысяч тенге.»;
пункт 2 изложить в новой редакции:
«2. Утвердить доходы бюджета района за счет следующих источников:
1) налоговые поступления, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
налог на игорный бизнес;
государственная пошлина;

2) салықтық емес түсімдер, оның ішінде:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін төлемдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер;
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
жерді сату.»;

2) неналоговые поступления, в том числе:
поступления части чистого дохода государственных предприятий;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления;
3) поступления от продажи основного капитала, в том числе:
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажа земли.».

Атбасар аудандық мәслихатының «2012-2014 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы» 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 4С 40/2 шешіміне 14 қосымшалары осы шешімнің 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2012 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       Ахметов А.Б.
Атбасар аудандық
мәслихатының хатшысы                       Борұмбаев Б.А.
«КЕЛІСІЛДІ»
Атбасар ауданының
әкімі                                      Сағдиев Е.Б.
Атбасар аудандық мәслихатының

приложения 14 к решению Атбасарского районного маслихата «О бюджете района на 2012-2014 годы» от 9 декабря 2011 года № 4С 40/2 изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        Ахметов А.Б
Секретарь Атбасарского
районного маслихата                        Борумбаев Б.А.
«СОГЛАСОВАНО»
Аким
Атбасарского района                        Сагдиев Е.Б.
Приложение 1
к решению Атбасарского
районного маслихата

3 140,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
13 711,0
006
Балаларға қосымша білім беру
58 168,0
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
27 955,0
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
18 435,2
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
800,0
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
1 232,0
064
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
31 818,3
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
21 563,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
250 000,0
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
250 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
138 647,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
138 647,5
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 907,0
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
47 838,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
1 158,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 115,0
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
8 343,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
12 381,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
605,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету

3 140,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
13 711,0
006
Дополнительное образование для детей
58 168,0
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
27 955,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
18 435,2
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
800,0
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
1 232,0
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
31 818,3
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
21 563,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
250 000,0
037
Строительство и реконструкция объектов образования
250 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
138 647,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
138 647,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
18 907,0
002
Программа занятости
47 838,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
1 158,0
005
Государственная адресная социальная помощь
2 115,0
006
Оказание жилищной помощи
8 343,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
12 381,5
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
605,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому

7 552,0
005
Телерадио хабарларын тарату арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі қызметтер
2 889,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) Дене шынықтыру және спорт бөлімі
17 048,4
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 698,4
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 400,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 888,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
8 062,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
150 250,0
008
Cпорт және туризм объектілерін дамыту
150 250,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
37 377,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 831,0
099
Мамандарды әлеуметтік қолдау жөніндегі шараларды іске асыру
2 831,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
18 605,1
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 495,1
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
270,0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
12 840,0
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
15 941,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 691,0
010
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
250,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
17 792,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
6 803,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 803,0
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
10 989,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 989,0
003
Ауданның қала құрылысы даму аумағын және елді мекендердің бас жоспарлары схемаларын әзірлеу
6 000,0
12
Көлiк және коммуникация
34 432,1
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
9 300,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
9 300,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

7 552,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики через телерадиовещание
2 889,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
17 048,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
4 698,4
004
Капитальные расходы государственного органа
2 400,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 888,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
8 062,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
150 250,0
008
Развитие объектов спорта и туризма
150 250,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
37 377,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 831,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
2 831,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
18 605,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
5 495,1
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
270,0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
12 840,0
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
15 941,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
15 691,0
010
Организация работ по зонированию земель
250,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
17 792,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
6 803,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
6 803,0
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
10 989,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
4 989,0
003
Разработка комплексных схем градостроительного развития и генеральных планов населенных пунктов
6 000,0
12
Транспорт и коммуникации
34 432,1
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула(села), аульного (сельского) округа
9 300,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
9 300,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)