2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № С-11/3 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 3 қаңтарда № 3576 тіркелді
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1 тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 181 499,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 534 318 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 27 171,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 400 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 614 610,1 мың теңге;
2) шығындар – 2 189 814,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 4 690 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 5 193 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 503 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -13 005,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 13 005,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 09.12.2013 № С-24/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Келесі көздердің есебінен аудандық бюджеттің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдерден, соның ішінде:
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
ойын бизнесіне салық;
мемлекеттік баж.
2) салықтық емес түсімдерден, соның ішінде:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер.
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
жерді сату.

О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 20 декабря 2012 года № С-11/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 3 января 2013 года № 3576
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы, согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 181 499,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 534 318 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 27 171,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 400 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 614 610,1 тысяч тенге;
2) затраты – 2 189 814,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 690 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 5 193 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 503 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -13 005,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 005,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2013 № С-24/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Утвердить доходы районного бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
социального налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов;
поступления за пользование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
налог на игорный бизнес;
государственная пошлина.
2) неналоговых поступлений, в том числе:
поступления части чистого дохода государственных предприятий;
доходы от аренды имущества находящегося в коммунальной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан;
прочие неналоговые поступления.
3) поступления от продажи основного капитала, в том числе:
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажа земли.

3. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен білім беруге арналған 73407,7 мың теңге сомасында мақсатты трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
38709,2 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
8577 мың теңге – Қазақстан Республикасының 2011-2020 жылдарға арналған білім беру ісін дамытудың мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыруға;
8074 мың теңге – жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражаттарын төлеуге;
13299,5 мың теңге – мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға;
4748 мың теңге – үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырып келген мұғалімдердің еңбекақысын арттыруға.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 09.12.2013 № С-24/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. алынып тасталды - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 05.03.2013 № С-14/3 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, 36097,3 мың теңге – эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 09.12.2013 № С-24/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, 10006 мың теңге – «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға ауылдық (селолық) округтерді жайластыру мәселелерін шешуге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 09.12.2013 № С-24/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы мақсатты трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, 1873 мың теңге – ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік сала және ветеринария мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 09.12.2013 № С-24/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7-1. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға 2750 мың теңге сомасында мақсатты трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.

3. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на образование в сумме 73407,7 тысяч тенге, в том числе:
38709,2 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
8577 тысяч тенге – на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы;
8074 тысяч тенге – на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
13299,5 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
4748 тысяч тенге – на повышение оплаты учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2013 № С-24/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
4. исключен решением Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 05.03.2013 № С-14/3 (вводится в действие с 01.01.2013).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 36097,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2013 № С-24/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 10006 тысяч тенге – на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов".
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2013 № С-24/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
7. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 1873 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы и ветеринарии сельских населенных пунктов.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2013 № С-24/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
7-1. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 2750 тысяч тенге – на увеличение штатной численности местных исполнительных органов.

Ескерту. Шешім 7-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 17.07.2013 № С-19/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 09.12.2013 № С-24/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 5193 мың теңге сомасында ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік сала және ветеринария мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға бюджеттік несиелер қарастырылғаны ескерілсін.
9. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте 503 мың теңге сомасында ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік сала және ветеринария мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілген бюджеттік кредиттердің негізгі қарызын өтеуі ескерілсін.
10. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте 900 теңге сомасында республикалық бюджеттен кредиттер бойынша сыйақылар қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 09.12.2013 № С-24/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мақсатты даму трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, 137875 мың теңге – Еңбекшілдер ауданы Степняк қаласында Абылайхан шағын ауданның қазандығын инженерлік желілерді қондыру арқылы қайта құруға.
12. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінген білім беру объектілерін салуға және құруға арналып 124623 мың теңге сомасындағы мақсатты даму трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
70423 мың теңге – Еңбекшілдер ауданы Андықожа ауылында спортзал, акті залы, асхананың қосымша құрылысы және мектепке жылу қазандығының құрылысына;
50000 мың теңге – Еңбекшілдер ауданы Мақпал ауылында 80 орынды орта мектептің құрылысына;
4200 мың теңге – Еңбекшілдер ауданы Мақпал ауылында 80 орынды орта мектептің құрылысы, мемлекеттік сараптама өткізу, жобалық сметалық құжатнама әзірлеуге, (жобаның қайта қолдануының байлауы).
13. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, 1185 мың теңге – білім беру объектілеріне өртке қарсы іс-шаралар жүргізуге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 17.07.2013 № С-19/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 2013 жылға арналған облыстық бюджеттен мақсатты трансферттер 2847 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
599 мың теңге – Ұлы Отан Соғысына қатысқандарға және оның мүгедектеріне коммуналдық шығындары үшін әлеуметтік көмек көрсетуге;
2248 мың теңге – Еңбекшілдер ауданының аз қамтылған отбасыларының колледждерде оқитын және Еңбекшілдер ауданының аз қамтылған отбасыларының колледждерде оқитын және Еңбекшілдер ауданының ауылдық жерлердегі көп балалы отбасыларынан шыққан студенттерге оқу ақысын төлеуге.

Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 17.07.2013 № С-19/2 (вводится в действие с 01.01.2013); в редакции решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2013 № С-24/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
8. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета в сумме 5193 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы и ветеринарии сельских населенных пунктов.
9. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено погашение основного долга по бюджетным кредитам, выделенных в 2010 и 2011 годах для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы и ветеринарии сельских населенных пунктов в сумме 503 тысяч тенге.
10. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрено вознаграждение по бюджетным кредитам из республиканского бюджета в сумме 900 тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2013 № С-24/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
11. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на реконструкцию котельной с устройством инженерных сетей микрорайона Аблайхан города Степняк Енбекшильдерского района в сумме 137875 тысяч тенге.
12. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 124623 тысяч тенге, в том числе:
70423 тысяч тенге – на строительство пристройки спортзала, актового зала, столовой и строительство котельной к школе аула Андыкожа батыра Енбекшильдерского района;
50000 тысяч тенге – на строительство средней школы на 80 мест в селе Сауле Енбекшильдерского района;
4200 тысяч тенге - на разработку проектно сметной документации (привязка проекта повторного применения), проведение государственной экспертизы, строительство средней школы на 80 мест в селе Макпал Енбекшильдерского района.
13. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на проведение противопожарных мероприятий объектов образования в сумме 1185 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 17.07.2013 № С-19/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
14. Учесть, что на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 2847 тысяч тенге, в том числе:
599 тысяч тенге – на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны на расходы за коммунальные услуги;
2248 тысяч тенге - на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей Енбекшильдерского района и многодетных семей сельской местности Енбекшильдерского района.

Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 17.07.2013 № С-19/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, 50000 мың теңге – елді мекендердің көшелерін және автомобиль жолдарын жөндеуге.
16. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, 14306,6 мың теңге – қала құрылысы құжаттамасын әзірлеуге.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 09.10.2013 № С-22/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16-1. алынып тасталды - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 17.07.2013 № С-19/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16-2. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте 2013 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 8315,1 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары заңмен белгіленген тәртіппен пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 16-2-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 05.03.2013 № С-14/3 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 29.05.2013 № С-17/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16-3. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен мақсатты даму трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, 14677,5 мың теңге – Еңбекшілдер ауданы Степняк қаласында Абылайхан шағын ауданның қазандығын инженерлік желілерді қондыру арқылы қайта құруға.
Ескерту. Шешім 16-3-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 17.07.2013 № С-19/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16-4. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, 175 мың теңге – Еңбекшілдер ауданының Еңбекшілдер ауылы ауылдық мәдениет үйінің жылу қазандығының ағымдағы жөндеуіне.
Ескерту. Шешім 16-4-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 09.10.2013 № С-22/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16-5. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен мақсатты даму трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, 3480 мың теңге-Еңбекшілдер ауданы Анғалбатыр ауылында су құбыры желілерін қайта жабдықтауға жобалық сметалық құжаттама әзірлеуге.
Ескерту. Шешім 16-5-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 09.10.2013 № С-22/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Пункт 14 в редакции решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 17.07.2013 № С-19/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
15. Учесть, что на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 50000 тысяч тенге – на ремонт автомобильных дорог и улиц населенных пунктов.
16. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 14306,6 тысяч тенге – на разработку градостроительной документации.
Сноска. Пункт 16 в редакции решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 09.10.2013 № С-22/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
16-1. исключен решением Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 17.07.2013 № С-19/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
16-2. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год, в установленном законом порядке, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2013 года, в сумме 8315,1 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 16-2 в соответствии с решением Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 05.03.2013 № С-14/3 (вводится в действие с 01.01.2013), в редакции решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 29.05.2013 № С-17/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
16-3. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета на реконструкцию котельной с устройством инженерных сетей микрорайона Абылайхан города Степняк Енбекшильдерского района в сумме 14677,5 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 16-3 в соответствии с решением Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 17.07.2013 № С-19/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
16-4. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 175 тысяч тенге – на текущий ремонт котельной сельского дома культуры в селе Енбекшильдерское Енбекшильдерского района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 16-4 в соответствии с решением Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 09.10.2013 № С-22/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
16-5. Учесть, что в районном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета на разработку проектно сметной документации на реконструкцию водопроводных сетей в селе Ангалбатыр Енбекшильдерского района в сумме 3480 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 16-5 в соответствии с решением Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 09.10.2013 № С-22/2 (вводится в действие с 01.01.2013).

17. 2013 жылға арналған аудандық бюджет шығысының құрамында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ауылдық жерде тұрып, қызмет істейтін, аудандық бюджеттен қаржыландырылушы білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет мекемелері мамандарының айлық еңбек ақыларына және тарифтік көрсеткіштеріне 25 пайыз қосымша төлем ақы қарастырылды.
18. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2013 жылға арналған резерві 3 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 05.03.2013 № С-14/3 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
19. 2013 жылғы аудандық бюджеттің орындалу барысында секвестрленуге жатпайтын аудандық бюджет бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
20. Осы шешімнің 5 қосымшасына сәйкес 2013 жылғы аудан бюджетінде қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты бағдарламалары бойынша шығындар ескерілсін.
21. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессияның төрағасы                         Г.Мырзалина
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    С.Есполов
«КЕЛІСІЛДІ»
Ақмола облысы
Еңбекшілдер ауданының әкімі                А.Садуақасұлы
Еңбекшілдер аудандық мәслихатының
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ С-11/3 шешіміне
1 қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджет

17. В составе расходов районного бюджета на 2013 год предусмотрены, согласно законодательству Республики Казахстан, доплаты в размере 25 процентов от окладов и тарифных ставок специалистам, проживающим и работающим в сельской местности, организаций образования, социального обеспечения, культуры, финансируемых из районного бюджета.
18. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2013 год в сумме 3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 18 в редакции решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 05.03.2013 № С-14/3 (вводится в действие с 01.01.2013).
19. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год, согласно приложению 4.
20. Учесть в районном бюджете на 2013 год затраты по программам аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа согласно приложению 5 к настоящему решению.
21. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        Г.Мурзалина
Секретарь
районного маслихата                        С.Есполов
«СОГЛАСОВАНО»
Аким
Енбекшильдерского района
Акмолинской области                        А.Садуақасұлы
Приложение 1 к решению
Енбекшильдерского районного маслихата
от 20 декабря 2012 года № С-11/3
Районный бюджет на 2013 год

907
4
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
609
5
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретiн құжаттарды ресiмдегенi үшiн, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгiзгенi үшiн мемлекеттік баж
36
8
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж
115
9
Аңшы куәлігін бергенi және оны жыл сайын тіркегені үшiн мемлекеттік баж
3
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Джойылдан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 миллиметрге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
5
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
7
21
Тракторшы-машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
21
2
Салықтық емес түсiмдер
27171,3
1
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
535,9
1
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
15
2
Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдері
15
5
Мемлекеттік меншiгінде мүлiктi жалға беруден түсетiн кiрiстер
520
8
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кiрiстер
400
9
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлерді жалға беруден түсетін кірістер
120
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
0,9
6
Қарыз алушы банктерге жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
0,9
4
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
297
1
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
297
5
Облыстық бюджеттен қаржыландыратын мемлекеттік мекемелер салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
297
6
Басқа да салықтық емес түсімдер
26338,4
1
Басқа да салықтық емес түсімдер
26338,4
7
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы

907
4
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
609
5
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
36
8
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
115
9
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
3
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Джойл и калибра до 4,5 миллиметра включительно)
5
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
7
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста-машиниста
21
2
Неналоговые поступления
27171,3
1
Доходы от государственной собственности
535,9
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
15
2
Поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий
15
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
520
8
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
400
9
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
120
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
0,9
6
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета банкам-заемщикам
0,9
4
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
297
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
297
5
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из областного бюджета
297
6
Прочие неналоговые поступления
26338,4
1
Прочие неналоговые поступления
26338,4
7
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета

962
4
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
910
5
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретiн құжаттарды ресiмдегенi үшiн, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгiзгенi үшiн мемлекеттік баж
56
7
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін алынатын мемлекеттік баж
13
8
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж
281
9
Аңшы куәлігін бергенi және оны жыл сайын тіркегені үшiн мемлекеттік баж
11
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Джойлдан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 миллиметрге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
10
12
Қаруды және оның оқтары сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін мемлекеттік баж
22
21
Тракторшы-машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
80
2
Салықтық емес түсiмдер
4730
1
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
1930
5
Мемлекет меншiгіндегі мүлiктi жалға беруден түсетiн кiрiстер
1930
4
Коммуналдық меншiктегі мүлiктi жалдаудан түсетін кiрiстер
1500
5
Коммуналдық меншіктегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалдаудан түсетін кірістер
430
4
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
600
1
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
600
5
Жергілікті бюджеттен қаржыландыратын мемлекеттік мекемелер салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
600
6
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын облыстық, республикалық, маңызы бар қалалардың аумақтық әкімшілік бөлімшелерімен салынатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
0
6
Басқа да салықтық емес түсімдер
2200
1
Басқа да салықтық емес түсімдер
2200
9
Жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
2200
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
32688
3
Жердi және материалдық емес активтердi сату
32688
1
Жерді сату
32688
1
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
32688
4
Трансферттердің түсімдері
1187960
2
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
1187960
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер
1187960
1
Ағымдағы нысаналы трансферттер
2
Нысаналы даму трансферттері
0
3
Субвенциялар
1187960
Функционалдық топ
Сома
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
II. Шығындар

962
4
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
910
5
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
56
7
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении в гражданстве Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
13
8
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
281
9
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
11
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Джойл и калибра до 4,5 миллиметра включительно)
10
12
Государственная пошлина за выдачу разрешении на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
22
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста - машиниста
80
2
Неналоговые поступления
4730
1
Доходы от государственной собственности
1930
5
Доходы от аренды имущества находящихся в государственной собственности
1930
4
Доходы от аренды имущества находящихся в коммунальной собственности
1500
5
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности
430
4
Штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
600
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
600
5
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
600
6
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые департаментами внутренних дел областей, города республиканского значения, столицы, их территориальными подразделениями, финансируемыми из местного бюджета
0
6
Прочие неналоговые поступления
2200
1
Прочие неналоговые поступления
2200
9
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
2200
3
Поступления от продажи основного капитала
32688
3
Продажа земли и нематериальных активов
32688
1
Продажа земли
32688
1
Поступления от продажи земельных участков
32688
4
Поступления трансфертов
1187960
2
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
1187960
2
Трансферты из областного бюджета
1187960
1
Целевые текущие трансферты
2
Целевые трансферты на развитие
0
3
Субвенции
1187960
Функциональная группа
Сумма
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
II. Затраты

3168
3
Өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс жеріне және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерге салынатын жер салығы
793
7
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге заңды тұлғалардан, жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы
114
8
Елді мекендер жерлеріне заңды тұлғалардан, жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы
6624
4
Көлiк құралдарына салынатын салық
26095
1
Заңды тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық
6989
2
Жеке тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық
19106
5
Бірыңғай жер салығы
3100
1
Бірыңғай жер салығы
3100
5
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын iшкi салықтар
24755
2
Акциздер
1478
96
Заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өзінің өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын бензин (авиациялықты қоспағанда)
1400
97
Заңды және жеке тұлғаларға бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өз өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын дизель отыны
78
3
Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер
18100
15
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
18100
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
4920
1
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
184
2
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым
533
3
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
122
5
Жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасы үшін алынатын алым
612
14
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
122
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
2427
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем
920
5
Ойын бизнесіне салық
257
2
Тіркелген салық
257
8
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
2556
1
Мемлекеттік баж
2556
2
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады

3168
3
Земельный налог на земли промышленности, транспорта, связи, обороны и иного несельскохозяйственного назначения
793
7
Земельный налог с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли сельскохозяйственного назначения
114
8
Земельный налог с юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли населенных пунктов
6624
4
Налог на транспортные средства
26095
1
Налог на транспортные средства с юридических лиц
6989
2
Налог на транспортные средства с физических лиц
19106
5
Единый земельный налог
3100
1
Единый земельный налог
3100
5
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
24755
2
Акцизы
1478
96
Бензин (за исключением авиационного) реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемый на собственные производственные нужды
1400
97
Дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемые на собственные производственные нужды
78
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
18100
15
Плата за пользование земельными участками
18100
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
4920
1
Сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей
184
2
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
533
3
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию
122
5
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна
612
14
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию
122
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
2427
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
920
5
Налог на игорный бизнес
257
2
Фиксированный налог
257
8
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
2556
1
Государственная пошлина
2556
2
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям