2013-2015 жылдарға арналған Жақсы ауданының бюджеті туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 5С-12-1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 4 қаңтарда № 3586 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2014 жылғы 16 мамырдағы № 91 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 16.05.2014 № 91 хатымен).
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Жақсы аудандық мәслихаты
ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2013 жылға арналған келесі көлемде бекітілсін:
1) түсімдер – 2194274 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 344657,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9354,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 628 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1839634,3 мың теңге;
2) шығындар – 2214545,1 мың теңге;
3) бюджеттік таза несиелендіру – 7698,8 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 12416 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 4717,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 7240 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 7240 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -35209,9 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 35209,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 09.12.2013 № 5ВС-23-1 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Келесі көздердің есебінен аудан бюджетінің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдерден, оның ішінде:
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
елді мекендер жерлеріне жеке тұлғалардан алынатын жер салығы;
өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс жеріне және ауыл шаруашылығы арналмаған өзге де жерге салынатын жер салығы;
елді мекендер жерлеріне, заңды тұлғалардан, жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы;
заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық;
жеке тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілеттерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасы үшін алынатын алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем;
мемлекеттік баж;

О бюджете Жаксынского района на 2013-2015 годы
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 20 декабря 2012 года № 5С-12-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 4 января 2013 года № 3586. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 16 мая 2014 года № 91)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 16.05.2014 № 91).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2013-2015 годы, согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 2194274 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 344657,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9354,4 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 628 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 1839634,3 тысяч тенге;
2) затраты – 2214545,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7698,8 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 12416 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4717,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 7240 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 7240 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -35209,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 35209,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2013 № 5ВС-23-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Утвердить доходы бюджета района за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе;
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
социального налога;
налога на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налога на имущество физических лиц;
земельного налога с физических лиц на земли населенных пунктов;
земельного налога на земли промышленности, транспорта, связи, обороны и иного несельскохозяйственного назначения;
земельного налога с юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли населенных пунктов;
налога на транспортные средства с юридических лиц;
налога на транспортные средства с физических лиц;
единого земельного налога;
акцизов;
платы за пользование земельными участками;
сбора за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
сбора за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
платы за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах;
государственной пошлины;

2) салықтық емес түсімдерден, оның ішінде:
коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер;
коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген несиелер бойынша сыйақылар;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
жергілікті мемлекеттік мекемелер салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жолдау құқықтарын сатуға төлеу;
4) трансферттердің түсімдері, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер;
нысаналы даму трансферттері;
субвенциялар.
3. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде, 1418533 мың теңге сомасындағы субвенциялар.
4. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімдері 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
6. 2013 жылға аудан бюджетінен республикалық бюджетке бюджеттік несиелерді өтеуге 3827 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін.
7. 2013 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 6790 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. Лауазымдық жалақысын және тарифтік ставкасына кемінде жиырма бес пайызға көтеруге құқылы ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін білім беру, мәдениет, ветеринария, әлеуметтік қамтамасыз ету мамандары, қалалық жағдайларда осындай жұмыс түрлерімен айналысатын мамандарына тағайындалсын.
9. 2013 жылғы арналған аудандық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрленуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Ауданның бюджетінде әр кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтерінің бюджеттік бағдарламалары 7 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
11. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жақсы аудандық мәслихатының
сессия төрағасы                            А.Тұрлыбеков
Жақсы аудандық
мәслихатының хатшысы                       Б.Жанәділов
КЕЛІСІЛДІ
Жақсы ауданының әкімі                      И.Қабдуғалиев
Жақсы аудандық мәслихатының
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 5С-12-1 шешіміне 1 қосымша
2013 жылға арналған Жақсы аудандық бюджеті

2) неналоговых поступлений, в том числе:
дивидендов на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности;
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности;
вознаграждений по кредитам, выданным из государственного бюджета;
поступлений от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
административных штрафов, пени, санкций, взысканий налагаемых местными государственными органами;
других неналоговых поступлений в местный бюджет;
3) поступлений от продажи основного капитала:
поступлений от продажи земельных участков;
платы за продажу права аренды земельных участков;
4) поступлений трансфертов, в том числе:
целевых текущих трансфертов;
целевых трансфертов на развитие;
субвенций.
3. Учесть, что в бюджете района на 2013 год в составе трансфертов из областного бюджета предусмотрена субвенция в сумме 1418533 тысячи тенге.
4. Учесть в составе поступлений бюджета района на 2013 год целевые трансферты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
5. Учесть, что в бюджете района на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
6. Учесть, что в бюджете района на 2013 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в республиканский бюджет в сумме 3827 тысяч тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 6790 тысяч тенге.
8. Установить специалистам образования, социального обеспечения и культуры, ветеринарии, работающим в аульной (сельской) местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2013 год, согласно приложению 6.
10. Учесть, что в бюджете района предусмотрены бюджетные программы каждого поселка, аула (села), аульного (сельского округа), согласно приложению 7.
11. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии
Жаксынского районного маслихата            А.Турлыбеков
Секретарь Жаксынского
районного маслихата                        Б.Джанадилов
СОГЛАСОВАНО
Аким Жаксынского района                    И.Кабдугалиев
Приложение 1 к решению
Жаксынского районного маслихата
от 20 декабря 2012 года № 5С-12-1
Бюджет Жаксынского района на 2013 год

16 365
«Өңiрлердi дамыту» бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердiң экономикалық дамуына жәрдемдесу жөнiндегi шараларды iске асыруға
15 601
Жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын өсуіне
764
Жақсы ауданының бiлiм беру бөлімі
69 476
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
31 184
Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыруға, оның ішінде:
3 902
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға
2 956,8
үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтармен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге
945,2
Қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге
12 678
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымшаақы мөлшерін ұлғайтуға
16 501
Үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге
5 211
Жақсы ауданының ауылшаруашылық бөлімі
894
Жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын өсуіне
894
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
229 013
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
229 013,1
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға
0
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға
13 785
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйесінің дамытуына
215 228,1
Бюджеттік кредиттер
12 416
оның iшiнде:
Жақсы ауданының экономика және қаржы бөлімі
12 416
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
12 416
Жақсы аудандық мәслихатының
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 5С-12-1 шешіміне 5 қосымша
2013 жылға арналған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар)
бюджеттерiне нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 09.12.2013 № 5ВС-23-1 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
1
2
Барлығы
65 524,60
Ағымдағы нысаналы трансферттер
34 652,80
оның iшiнде:
Ауданның бiлiм бөлімі
0
Өртке қарсы шараларға
0
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 652,80
Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және мүгедектерiне
коммуналдық қызметтер көрсетуге және телефон байланысы қызметінің абоненттік төлеміне арналған шығыстарды төлеу үшiн әлеуметтiк көмек көрсетуге

16 365
На реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
15 601
На увеличение штатной численности местных исполнительных органов
764
Отдел образования Жаксынского района
69 476
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
31 184
На реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы, в том числе:
3 902
Оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии и биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
2 956,8
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
945,2
На ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
12 678
На увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
16 501
На повышение оплаты учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
5 211
Отдел сельского хозяйства Жаксынского района
894
На увеличение штатной численности местных исполнительных органов
894
Целевые трансферты на развитие
229 013,1
в том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства Жаксынского района
229 013,1
На проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
0
На проектирование, развитие, обустройство, и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
13 785,0
На развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах
215 228,1
Бюджетные кредиты
12 416
в том числе:
Отдел экономики и финансов Жаксынского района
12 416
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
12 416
Приложение 5 к решению
Жаксынского районного маслихата
от декабря 2012 года № 5С-12-1
Целевые трансферты бюджетам районов
(городов областного значения) на 2013 год
Сноска. Приложение 5 в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2013 № 5ВС-23-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
1
2
Всего
65 524,6
Целевые текущие трансферты
34 652,8
в том числе:
Отдел образования
0
На противопожарные мероприятия
0
Отдел занятости и социальных программ района
4 652,8
На оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны на расходы за коммунальные услуги и абонентской платы за услуги телефонной связи

451
Ақмола облысының аз қамтылған отбасыларының колледждерде оқитын студенттерiнiң және Ақмола облысының селолық жерлердегi көп балалы отбасыларының оқу ақысын төлеуге
4 201,8
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
30 000
Автомобиль жолдарын жөндеуге
30 000
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
30 871,8
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
23 631,8
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйелерінің дамытуына
23 631,8
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 240
"Жақсы су арнасы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны жарғылық капиталды жоғарылатуына
7 240
Жақсы аудандық мәслихатының
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 5С-12-1 шешіміне 6 қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрленуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
II. ШЫҒЫНДАР
Білім беру
Аудан (облыстық маңызы бар қала) білім беру бөлімі
Жалпы білім беру
Жақсы аудандық мәслихатының
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 5С-12-1 шешіміне 7 қосымша
2013 жылға арналған кент, ауыл, ауылдық округтерінің
бюджеттік бағдарламалардың тізбесі

451
На оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей Акмолинской области и многодетных семей сельской местности Акмолинской области
4 201,8
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
30 000
На ремонт автомобильных дорог
30 000
Целевые трансферты на развитие
30 871,8
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства
23 631,8
На развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах
23 631,8
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
7 240
На увеличение уставного капитала государственное коммунальное предприятие "Жаксы су арнасы"
7 240
Приложение 6 к решению
Жаксынского районного маслихата
от 20 декабря 2012 года № 5С-12-1
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2013 год
II. ЗАТРАТЫ
Образование
Отдел образования района (города областного значения)
Общеобразовательное обучение
Приложение 7 к решению
Жаксынского районного маслихата
от 20 декабря 2012 года № 5С-12-1
Перечень бюджетных программ поселков, сел,
сельских округов на 2013 год