Зеренді аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 12 желтоқсандағы № 45-304 "Зеренді ауданының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2012 жылғы 13 сәуірдегі № 3-25 шешімі. Ақмола облысы Зеренді ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 25 сәуірде № 1-14-181 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2013 жылғы 2 мамырдағы № 103 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 02.05.2013 № 103 хатымен).
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына сәйкес, Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Зеренді аудандық мәслихаттың «Зеренді ауданының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы» 2011 жылғы 12 желтоқсандағы № 45-304 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1-14-170 тіркелген, 2012 жылғы 5 қаңтарда «Зеренді» газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«1. Зеренді ауданының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2012 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 477 790 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 468 515 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 21 815 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 90 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 897 460 мың теңге;
2) шығындар – 3 517 273,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу Ғ– 33 107,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 36 794,5 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 3 687 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 31 500 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 31 500 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 104 091,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 104 091,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздардың түсімі – 36 405 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 687 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 71 373,1 мың теңге;»
көрсетілген шешімнің 14 қосымшалары осы шешімнің 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

О внесении изменений в решение Зерендинского районного маслихата от 12 декабря 2011 года № 45-304 "О бюджете Зерендинского района на 2012-2014 годы"
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 13 апреля 2012 года № 3-25. Зарегистрировано Управлением юстиции Зерендинского района Акмолинской области 25 апреля 2012 года № 1-14-181. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 2 мая 2013 года № 103)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 02.05.2013 № 103).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зерендинского районного маслихата «О бюджете Зерендинского района на 2012 - 2014 годы» от 12 декабря 2011 года № 45-304 (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-14-170, опубликовано 5 января 2012 года в газете «Зеренді») следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1.Утвердить бюджет Зерендинского района на 2012 – 2014 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 477 790 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 468 515 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 815 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 90 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 897 460 тысяч тенге;
2) затраты – 3 517 273,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 33 107,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 36 794,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 687 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 31 500 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 31 500 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -104 091,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 104 091,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 36 405 тысяч тенге;
погашение займов – 3 687 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 71 373,1 тысяча тенге;»
приложения 14 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему решению.

2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            В.Соболев
Аудандық мәслихаттың хатшысы               Қ.Ауғалиев
«КЕЛІСІЛДІ»
Зеренді ауданы әкімінің
міндетін атқарушы                          Е.Жүсіпбеков
Зеренді аудандық мәслихатының
2012 жылғы 13 сәуірдегі № 3-25
шешіміне 1 қосымша
Зеренді аудандық мәслихатының
2011 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 45-304 "Зеренді ауданының

2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                        В.Соболев
Секретарь районного
маслихата                                  К.Аугалиев
«СОГЛАСОВАНО»
Исполняющий обязанности
акима Зерендинского района                 Е.К.Жусупбеков
Приложение 1
к решению Зерендинского
районного маслихата от
13 апреля 2012 года № 3-25
Приложение 1
к решению Зерендинского
районного маслихата
"О бюджете Зерендинского

2743
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
377
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
165922
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
162802
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3120
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
22342
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21127
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
825
004
Біржолғы талондарды беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру және біржолғы талондарды сатудан түскен сомаларды толық алынуын қамтамасыз ету
390
02
Қорғаныс
1746
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1746
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
1746
04
Бiлiм беру
2520145,1
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
2753
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
2753
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
2296136,1
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8148
003
Жалпы білім беру
2034627,1
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
5392
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
13473
006
Балаларға қосымша білім беру
34646
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
160
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
149808
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
16860
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
3100
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
480
064
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен мектеп мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту

2743
003
Капитальные расходы государственного органа
377
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
165922
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
162802
022
Капитальные расходы государственного органа
3120
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
22342
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования,
исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
21127
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
825
004
Организация работы по выдаче разовых талонов и обеспечение полноты сбора сумм от реализации разовых талонов
390
02
Оборона
1746
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1746
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
1746
04
Образование
2520145,1
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
2753
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
2753
464
Отдел образования района (города областного значения)
2296136,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
8148
003
Общеобразовательное обучение
2034627,1
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района(города областного значения)
5392
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
13473
006
Дополнительное образование для детей
34646
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
160
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
149808
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка- сироты (детей-сирот),и ребенка (детей),оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
16860
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов,
обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
3100
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям дошкольных организаций образования за счет трансфертов из республиканского бюджета
480
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ за счет трансфертов из республиканского бюджета

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
31500
014
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
31500
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-104091,1
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру(профицитті пайдалану)
104091,1
7
Қарыздар түсімі
36405
Мемлекеттік ішкі қарыздар
36405
2
Қарыз алу келісім-шарттары
36405
03
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органы алатын қарыздар
36405
16
Қарыздарды өтеу
3687
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3687
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
3687
8
Бюджет қаражатының қалдықтарының қозғалысы
71373,1
Бюджет қаражатының қалдықтары
71373,1
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
71373,1
01
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
71373,1
Зеренді аудандық мәслихатының
2012 жылғы 13 сәуірдегі № 3-25
шешіміне 2 қосымша
Зеренді аудандық мәслихатының
2011 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 45-304 "Зеренді ауданының
2012-2014 жылдарға арналған
бюджеті туралы” шешіміне
4 қосымша
2012 жылға арналған республикалық бюджеттен
берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік несиелер
Атауы
Сома
1
2
Барлығы
322 267
Ағымдағы нысаналы трансферттер
177 555
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
17 284
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
17 284
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
7 107
Республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
7 107
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 321
Республикалық бюджеттен «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асырылуына арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
5 321
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
121 782
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
41 236
Негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға
8 194
Республикалық бюджеттен үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтармен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
3 100
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражаттарын төлеуге
16 860
Республикалық бюджеттен мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің сомасын бөлу

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения )
31500
014
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
31500
V. Дефицит(профицит) бюджета
-104091,1
VI. Финансирование дефицита (использование профицита)бюджета
104091,1
7
Поступления займов
36405
Внутренние государственные займы
36405
2
Договоры займа
36405
03
Займы, получаемые местным исполнительным органом района (города областного значения)
36405
16
Погашение займов
3687
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3687
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
3687
8
Используемые остатки бюджетных средств
71373,1
Остатки бюджетных средств
71373,1
1
Свободные остатки бюджетных средств
71373,1
01
Свободные остатки бюджетных средств
71373,1
Приложение 2
к решению Зерендинского
районного маслихата
от 13 апреля 2012 года № 3-25
Приложение № 4
к решению Зерендинского
районного маслихата
от 12 декабря 2011 года
№ 45-304 "О бюджете Зерендинского
района на 2012-2014 годы"
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из
республиканского бюджета на 2012 год
Наименование
Сумма
1
2
Всего
322 267
Целевые текущие трансферты
177 555
в том числе:
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
17 284
На проведение противоэпизоотических мероприятий
17 284
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
7 107
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов
7 107
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 321
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
5 321
Отдел образования района (города областного значения)
121 782
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
41 236
На оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии и биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
8 194
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
3 100
На ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка- сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
16 860
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования

29 922
Республикалық бюджеттен Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамытуға арналған нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
22 470
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
26 061
Республикалық бюджеттен жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберіндегі іс-шараларды жүзеге асыруға арналған нысаналы ағымдағы трансферттердің сомасын бөлу
26 061
оның iшiнде:
ішінара жұмыспен қамтылған жалдамалы қызметкерлерді қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға
1 945
жалақының ішінара субсидиялау
7 555
халыққа жұмыспен қамту орталықтарының қызметiн қамтамасыз ету
13 773
жастар тәжiрибесi
2 788
Дамыту нысаналы трансферттер
104 620
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
104 620
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға, құрылысы және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
51 094
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
33 526
Ақмола облысы Зеренді ауданы Чаглинка селосының сумен қамту жүйесін реконструкциялау
10 000
Ақмола облысы Зеренді ауданы Зеренді селосында су өткізгіштің құрылысы
10 000
Бюджеттік несиелер
36 405
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
36 405
Республикалық бюджеттен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік несиелердің сомасын бөлу
36 405
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 2010 және 2011 жылдарға берілген бюджеттік несиелердің негізгі қарызын өтеу сомасын бөлу
3 687

29 922
Распределение сумм целевых трансфертов из республиканского бюджета на развитие сельских населенных пунктов в рамках Программы занятости 2020
22 470
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
26 061
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020
26 061
в том числе:
на переподготовку и повышение квалификации частично занятых наемных работников
1 945
частичное субсидирование заработной платы
7 555
обеспечение деятельности центров занятости населения
13 773
молодежная практика
2 788
Целевые трансферты на развитие:
104 620
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
104 620
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
51 094
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
33 526
Реконструкция сетей водоснабжения в селе Чаглинка Зерендинского района Акмолинской области
10 000
Строительство водовода в селе Зеренда Зерендинского района Акмолинской области
10 000
Бюджетные кредиты
36 405
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
36 405
Распределение сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) для реализации мер социальной поддержки специалистов
36 405
Распределение сумм погашения основного долга по бюджетным кредитам, выделенных в 2010 и 2011 годах для реализации мер социальной поддержки специалистов
3 687