2013-2015 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № С-12/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 29 желтоқсанда № 3574 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2014 жылғы 31 қазандағы № 313 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.10.2014 № 313 хатымен).
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудан бюджеті 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға арналғаны келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 254 048,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 553 045,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 269,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25 294,5 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 663 439,4 мың теңге;
2) шығындар – 2 318 347,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 14 567,2 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 20 774,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 207 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 21 319 мың теңге;
қаржылық активтерді сатып алу – 21 319 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – (- 100 185) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 100 185 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 09.12.2013 № С-22/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудан бюджетінің табыстары келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, соның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар;
ойын бизнесіне салық;
мемлекеттік баж.
2) салықтық емес түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігіндегі түсімдер;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсiмдер.

О бюджете района на 2013-2015 годы
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 20 декабря 2012 года № С-12/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 29 декабря 2012 года № 3574. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 31 октября 2014 года № 313)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 31.10.2014 № 313).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2013-2015 годы, согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 254 048,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 553 045,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 269,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 294,5 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 663 439,4 тысяч тенге;
2) затраты – 2 318 347,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14 567,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 20 774,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 207 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 21 319 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 21 319 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-100 185) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 100 185 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2013 № С-22/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Утвердить доходы бюджета района за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
налог на игорный бизнес;
государственная пошлина.
2) неналоговых поступлений, в том числе:
поступления части чистого дохода государственных предприятий;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления.

3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, соның ішінде:
жерді сату.
4) трансферттердің түсімдері, соның ішінде облыстық бюджеттен трансферттер.
3. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте 1 152 729 мың теңге сомасында субвенция есепке алынсын.
4. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы мақсатты трансферттер есепке алынсын:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне коммуналдық қызметтердің және абоненттік төлемдердің, телефон байланыстары қызметтерінің шығындарын өтеуге әлеуметтік көмек көрсетуге 908 мың теңге сомасында;
2) Бозайғыр ауылында автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге 61 524 мың теңге сомасында;
3) білім беру объектілеріне өртке қарсы iс-шаралар жүргізуге 20 996,1 мың теңге сомасында, соның ішінде автоматты өрт дабылдамасын орнатуға 14 596,1 мың теңге, балабақша ғимараттарынан қазандықтарды шығаруға 6 400 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 17.07.2013 № С-18/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.10.2013 № С-20/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.12.2013 № С-22/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен мақсатты даму трансферттері есепке алынсын:
1) Бектау селосының су құбырлары желілерін және құрылыстарын қайта жаңартуға 9 013,3 мың теңге сомасында;
2) Андреевка селосында және Октябрьское селосында су құбырлары желілерін және құрылыстарын қайта құруға 16 664,5 мың теңге сомасында;
3) Шортанды кентінің (1 кезек) су құбырлары желілерін және құрылыстарын қайта жаңарту және су тартуға 1 978,8 мың теңге сомасында;
4) Дамса селосының, Степное селосының, Научный кентінің бас тоған құрылысы алаңын және сүзбе станциясын қайта жаңартуға 52 000 мың теңге сомасында;
5) Бозайғыр ауылында электрмен қамтамасыз ету желілерінің құрылысы жобасы бойынша жобалау - сметалық құжаттама әзірлеуге, мемлекеттік сараптама өткізуге 7 000 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 02.10.2013 № С-20/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы мақсатты трансферттер есепке алынсын:
1) негізгі орта және жалпы орта білім беру мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жарақтандыруға 8 194 мың теңге сомасында;
2) үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтамасыз етуге 2 953,5 мың теңге сомасында;
3) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 75 331 мың теңге сомасында;

3) поступления от продажи основного капитала, в том числе:
продажа земли.
4) поступления трансфертов, в том числе трансферты из областного бюджета.
3. Учесть в бюджете района на 2013 год субвенцию в сумме 1 152 729 тысяч тенге.
4. Учесть в бюджете района на 2013 год целевые текущие трансферты из областного бюджета:
1) на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги и абонентской платы за услуги телефонной связи в сумме 908 тысяч тенге;
2) на капитальный ремонт автомобильных дорог в селе Бозайгыр в сумме 61 524 тысяч тенге;
3) на проведение противопожарных мероприятий объектов образования в сумме 20 996,1 тысяч тенге, в том числе: на установку автоматической пожарной сигнализации 14 596,1 тысяч тенге, на вынос котельных из зданий детских садов 6 400 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 c изменениями, внесенными решениями Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 17.07.2013 № С-18/2 (вводится в действие с 01.01.2013); от 02.10.2013 № С-20/2 (вводится в действие с 01.01.2013); от 09.12.2013 № С-22/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
5. Учесть в бюджете района на 2013 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
1) на реконструкцию водопроводных сетей и сооружений села Бектау в сумме 9 013,3 тысяч тенге;
2) на реконструкцию водопроводных сетей и сооружений в селе Андреевка и в селе Октябрьское в сумме 16 664,5 тысяч тенге;
3) на реконструкцию водопроводных сетей и сооружений и водоотведения поселка Шортанды (1 очередь) в сумме 1 978,8 тысяч тенге;
4) на реконструкцию площадки водозаборных сооружений и фильтровальной станции села Дамса, поселка Научный, села Степное в сумме 52 000 тысяч тенге;
5) на разработку проектно-сметной документации, проведение государственной экспертизы по проекту строительства сетей электроснабжения в ауле Бозайгыр в сумме 7 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 c изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 02.10.2013 № С-20/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
6. Учесть в бюджете района на 2013 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
1) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 8 194 тысяч тенге;
2) на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому в сумме 2 953,5 тысяч тенге;
3) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 75 331 тысяч тенге;

4) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне 14 093,3 мың теңге сомасында;
5) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы көлемін ұлғайтуға 17 428 мың теңге сомасында;
6) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 21 844,4 мың теңге сомасында;
7) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 10 364,5 мың теңге сомасында;
8) алынып тасталды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 25.02.2013 № С-14/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9) «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға ауылдық (селолық) округтерді жайластыру мәселелерін шешуге 18 286 мың теңге сомасында;
10) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге 5 991,4 мың теңге сомасында;
11) Астана қаласының жасыл желекті аймағын құру үшін мәжбүрлеп оқшаулаған кезде жер пайдаланушыларға немесе жер телімдерінің иелеріне шығындарды өтеуге 162 387 мың теңге сомасында;
12) алынып тасталды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 25.02.2013 № С-14/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13) алынып тасталды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 25.02.2013 № С-14/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14) жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын ұлғайтуға 3   752,6 мың теңге сомасында.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 25.02.2013 № С-14/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.07.2013 № С-18/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.10.2013 № С-20/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.12.2013 № С-22/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен 20 772 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер есепке алынсын.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 02.10.2013 № С-20/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарызды өтеуге 6 207 мың теңге есепке алынсын.
9. 2013 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер бойынша сыйақы төлемі 9,3 мың теңге сомасында есепке алынсын.

4) на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 14 093,3 тысяч тенге;
5) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 17 428 тысяч тенге;
6) на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 21 844,4 тысяч тенге;
7) на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов в сумме 10 364,5 тысяч тенге;
8) исключено - решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 25.02.2013 № С-14/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
9) на решение вопросов обустройства (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» в сумме 18 286 тысяч тенге»;
10) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 5 991,4 тысяч тенге;
11) на возмещение убытков землепользователей или собственникам земельных участков при принудительном отчуждении земельных участков для создания зеленой зоны города Астаны в сумме 162 387 тысяч тенге;
12) исключено - решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 25.02.2013 № С-14/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
13) исключено - решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 25.02.2013 № С-14/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
14) на увеличение штатной численности местных исполнительных органов в сумме 3 752,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 c изменениями, внесенными решениями Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 25.02.2013 № С-14/2 (вводится в действие с 01.01.2013); от 17.07.2013 № С-18/2 (вводится в действие с 01.01.2013); от 02.10.2013 № С-20/2 (вводится в действие с 01.01.2013); от 09.12.2013 № С-22/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
7. Учесть в бюджете района на 2013 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 20 772 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 02.10.2013 № С-20/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
8. Учесть в бюджете района на 2013 год погашение основного долга по бюджетным кредитам, выделенных для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 6 207 тысяч тенге.
9. Учесть в бюджете района на 2013 год выплату вознаграждения по бюджетным кредитам из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 9,3 тысяч тенге.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 09.12.2013 № С-22/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Аудандық мәслихатпен келісілген тізбеге сәйкес ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет салаларындағы мамандарының лауазымдық жалақылары мен тарифтік ставкалары, осы қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың лауазымдық ақылары және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылып белгіленсін.
11. алып тасталды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 25.10.2013 № С-21/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2013 жылға арналған аудан бюджетін орындау барысында секвестрленуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. 2013-2015 жылдарға арналған аудан бюджетінің қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің бюджеттік бағдарламалары бойынша шығыстар 567 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
13-1. 2013 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан жағдай бойынша 85 620 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары келесі мақсаттарға бағытталсын:
1) кент, ауылдық (селолық) округтері әкімдерінің сайлауларын өткізуге 2 700 мың теңге сомасында;
2) салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізуге 245 мың теңге сомасында;
3) жолдарды қардан тазартуға 1 300 мың теңге сомасында;
4) ауыл шаруашылығы және жер қатынастары бөлімін қамтамасыз етуге 500 мың теңге сомасында;
5) көктемгі су тасқынынан болатын төтенше жағдайлардың алдын алуға 1 000 мың теңге сомасында;
6) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер 2,2 мың теңге сомасында;
7) мемлекеттік рәміздерді сатып алуға 178 мың теңге сомасында;
8) Жолымбет № 2 орта мектебінің спорт залының құрылысын аяқтауға 3 069,3 мың теңге сомасында;
9) Шортанды кентінде жүзу бассейнінің құрылысына мемлекеттік сараптама өткізумен жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге 250 мың теңге сомасында;
10) Шортанды кентінде 36 пәтерлі тұрғын үйдің құрылысын аяқтауға 14 483,6 мың теңге сомасында;
11) Шортанды кентінде екі 36 пәтерлі тұрғын үйдің құрылысының жобалау-сметалық құжаттамаларын мемлекеттік сараптамадан өткізуге 345 мың теңге сомасында;
12) Шортанды кентінде 36 пәтерлі тұрғын үйге инженерлі-коммуникациялық құрылымды дамытуды аяқтауға 610,8 мың теңге сомасында;
13) Шортанды кентінде екі 36 пәтерлі тұрғын үйге инженерлі-коммуникациялық құрылымды дамытуға жобалау-сметалық құжаттамаларын мемлекеттік сараптамадан өткізуге 225 мың теңге сомасында;

Сноска. Пункт 9 в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 09.12.2013 № С-22/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
10. Установить специалистам образования, социального обеспечения, культуры, работающим в аульной (сельской) местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню согласованного с районным маслихатом.
11. исключен решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 25.10.2013 № С-21/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
12. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2013 год, согласно приложению 4.
13. Утвердить расходы по бюджетным программам бюджета района на 2013-2015 годы в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, согласно приложениям 567.
13-1. Направить свободные остатки бюджетных средств в сумме 85 620 тысяч тенге, образовавшиеся по состоянию на 1 января 2013 года на следующие цели:
1) на проведение выборов акимов поселков, аульных (сельских) округов в сумме 2 700 тысяч тенге;
2) на проведение оценки имущества в целях налогообложения в сумме 245 тысяч тенге;
3) на очистку дорог от снега в сумме 1 300 тысяч тенге;
4) на содержание отдела сельского хозяйства и земельных отношений в сумме 500 тысяч тенге;
5) на предотвращение чрезвычайных ситуаций от весеннего паводка в сумме 1 000 тысяч тенге;
6) бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 2,2 тысяч тенге;
7) на приобретение государственной символики в сумме 178 тысяч тенге;
8) на завершение строительства спортивного зала к Жолымбетской средней школе № 2 в сумме 3 069,3 тысяч тенге;
9) на разработку проектно-сметной документации с проведением государственной экспертизы на строительство плавательного бассейна в поселке Шортанды в сумме 250 тысяч тенге;
10) на завершение строительства 36 квартирного жилого дома в поселке Шортанды в сумме 14 483,6 тысяч тенге;
11) на проведение государственной экспертизы проектно-сметных документаций на строительство двух 36 квартирных жилых домов в поселке Шортанды в сумме 345 тысяч тенге;
12) на завершение развития инженерно-коммуникационной инфраструктуры к 36 квартирному жилому дому в поселке Шортанды в сумме 610,8 тысяч тенге;
13) на проведение государственной экспертизы проектно-сметных документаций на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры к двум 36 квартирным жилым домам в поселке Шортанды в сумме 225 тысяч тенге;

14) Бозайғыр ауылында суды есепке алу құрылғыларын орнатумен тұтынушылар үйлердің шекарасына су құбырларын тарту бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы мемлекеттік сараптамадан өткізуге 181,3 мың теңге сомасында;
15) Дамса селосының, Степное селосының, Научный кентінің бас тоған құрылысы алаңын және сүзбе станциясын қайта жаңартуға 0,1 мың теңге сомасында;
16) пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) мақсатты трансферттерді қайтаруға 6 083 мың теңге сомасында, соның ішінде республикалық бюджетке 6 083 мың теңге»;
17) Шортанды ауданының әкімдігінде кадр қызметін құруға 1 815 мың теңге сомасында;
18) мемлекеттік рәміздерді сатып алуға 1 533 мың теңге сомасында;
19) көктемгі су тасқыны төтенше жағдайларының алдын алуға (Новоселовка селолық округіндегі «Сарықамыс» бөгетін нығайтуға) 4 500 мың теңге сомасында;
20) Шортанды аудандық мәдениет үйіне қазандықтар сатып алуға 1 400 мың теңге сомасында;
21) жерді бөлуге, жер учаскелерін сатып алу шараларына, жер қатынастары бөлімі үшін ғимарат жалдауға 2 825,8 мың теңге сомасында;
22) ветеринария бөліміне еңбекақысына 323,4 мың теңге сомасында;
23) Новокубанка селосындағы «Гүлдер» ясли-бақшасына күрделі жөндеу жүргізу үшін жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге 500 мың теңге сомасында;
24) Шортанды кентіндегі «Балдәурен» бала бақшасының шатырын күрделі жөндеуге 2 925 мың теңге сомасында;
25) ауданның 6 мектебінде қазандықтар мен жылу желілеріне ағымдық жөндеуге 3 384 мың теңге сомасында;
26) Дамса селосындағы «Балауса» ясли-бақшасына ағымдық жөндеу жүргізуге (10 % ортақ қаржыландыру) 1 323,3 мың теңге сомасында;
27) Жолымбет шығармашылық үйінің төбесін ағымдағы жөндеуге 2 000 мың теңге сомасында;
28) аудан мектептеріне жас мөлшеріне қарай жиһаздар сатып алуға 1 500 мың теңге сомасында;
29) киіз үй сатып алуға 2 400 мың теңге сомасында;
30) ауданның коммуналдық меншігіне қабылданған иесіз мүліктерге құқық тағайындайтын құжаттарды дайындауға 1 210 мың теңге сомасында;
31) аудандық мәслихат ғимаратына өрт дабылдамасын орнатуға 470 мың теңге сомасында;
32) «1С: Кәсіпорын. Қазақстанның мемлекеттік мекемелеріне бухгалтерлік есеп» бағдарламасын сатып алуға және бөлімдерді қамтамасыз етуге 1 099,2 мың теңге сомасында;
33) Шортанды ауданы әкімі аппаратының ғимаратын ағымдағы жөндеуге 600 мың теңге сомасында;
34) Шортанды кентін абаттандыруға 2 000 мың теңге сомасында;
35) «Жолымбет коммуналдық қызметі» шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайтуға 4 989 мың теңге сомасында;
36) Конкрынка селосының су құбырын күрделі жөндеуге (10 % ортақ қаржыландыру) 2 569 мың теңге сомасында;

14) на проведение государственной экспертизы проектно-сметной документации по подведению водопроводов к границе домов потребителей с установкой приборов учета воды в ауле Бозайгыр в сумме 181,3 тысяч тенге;
15) на реконструкцию площадки водозаборных сооружений и фильтровальной станции села Дамса, села Степное, поселка Научный в сумме 0,1 тысяч тенге;
16) на возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 6 083 тысяч тенге, в том числе в республиканский бюджет 6 083 тысяч тенге»;
17) на создание кадровой службы при акимате Шортандинского района в сумме 1 815 тысяч тенге;
18) приобретение государственной символики в сумме 1 533 тысяч тенге;
19) на предотвращение чрезвычайных ситуаций от весеннего паводка (укрепление платины «Сарыкамыс» в Новоселовском сельском округе) в сумме 4 500 тысяч тенге;
20) на приобретение котлов в Шортандинский районной дом культуры в сумме 1 400 тысяч тенге;
21) на зонирование земель, на мероприятия по выкупу земельных участков, аренду здания для отдела земельных отношений в сумме 2 825,8 тысяч тенге;
22) на заработную плату отделу ветеринарии в сумме 323,4 тысяч тенге;
23) на разработку проектно-сметной документации на капитальный ремонт ясли-сада «Гульдер» в селе Новокубанка в сумме 500 тысяч тенге;
24) на капитальный ремонт крыши детского сада «Балдаурен» в поселке Шортанды в сумме 2 925 тысяч тенге;
25) на текущий ремонт котельных и отопления 6-ти школ района в сумме 3 384 тысяч тенге;
26) на текущий ремонт ясли-сада «Балауса» в селе Дамса (софинансирование 10 %) в сумме 1 323,3 тысяч тенге;
27) на текущий ремонт кровли Жолымбетского дома творчества в сумме 2 000 тысячи тенге;
28) на приобретение возрастной мебели для школ района в сумме 1 500 тысяч тенге;
29) на приобретение юрты на сумму 2 400 тысяч тенге
30) на изготовление правоустанавливающих документов на бесхозяйное имущество, принятое в коммунальную собственность района в сумме 1 210 тысяч тенге;
31) на установку пожарной сигнализации в здании районного маслихата в сумме 470 тысяч тенге;
32) на приобретение программы «1С: Предприятие. Бухгалтерский учет для государственных учреждений Казахстана» и содержание отделов в сумме 1 099,2 тысяч тенге;
33) на текущий ремонт здания аппарата акима района в сумме 600 тысяч тенге;
34) на благоустройство поселка Шортанды в сумме 2 000 тысяч тенге;
35) на увеличение уставного капитала государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения «Жолымбетская коммунальная служба» в сумме 4 989 тысяч тенге.
36) на капитальный ремонт водопровода в селе Конкрынка (софинансирование 10 %) в сумме 2 569 тысяч тенге;

37) ауданның елді мекендерінің сумен жабдықтау және су қайтарғы желілерін ағымдық жөндеуге 10 000 мың теңге сомасында;
38) Шортанды кентінде тротуарлар құрылысына мемлекеттік сараптамамен жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге 1 000 мың теңге сомасында;
39) Шортанды кентінде жолдарды ағымдық жөндеуге 3 000 мың теңге сомасында;
40) жол белгілерін әзірлеу мен орнатуға 1 080 мың теңге сомасында.»;
Ескерту. Шешім 13-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 25.02.2013 № С-14/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 21.05.2013 № С-16/3 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.07.2013 № С-18/2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
14. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
сессия төрағасы                            Я.Бельц
Аудандық
мәслихаттың хатшысы                        Г.Скирда
«КЕЛІСІЛДІ»
Шортанды ауданы әкімі                      С.Қамзебаев
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ С-12/2 шешіміне
1 қосымша
2013 жылға арналған аудан бюджеті

37) на текущие ремонты сетей водоснабжения и водоотведения в населенных пунктах района в сумме 10 000 тысяч тенге;
38) на разработку проектно-сметной документации с государственной экспертизой на строительство тротуаров в поселке Шортанды в сумме 1 000 тысяч тенге;
39) на текущий ремонт дорог в поселке Шортанды в сумме 3 000 тысячи тенге;
40) на изготовление и установку дорожных знаков в сумме 1 080 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-1 в cоответствии с решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 25.02.2013 № С-14/2 (вводится в действие с 01.01.2013); с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 21.05.2013 № С-16/3 (вводится в действие с 01.01.2013); от 17.07.2013 № С-18/2 (вводится в действие с 01.01.2013).
14. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        Я.Бельц
Секретарь
районного маслихата                        Г.Скирда
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Шортандинского района                 С.Камзебаев
Приложение 1 к решению
№ С-12/2 от 20 декабря 2012 года
Бюджет района на 2013 год

5326
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
3700
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
10500
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
14093,3
020
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
2953,5
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
35261,7
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
3069,4
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
3069,4
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
62507,3
2
Әлеуметтiк көмек
45927,3
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
5300,8
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
5300,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
40626,5
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
14015
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5712,3
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
367,6
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
10108
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
511,5
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
4903,5
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
4326,6
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
682
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
16580
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
16580
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16323
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
257
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
156811,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
11554,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

5326
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
3700
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
10500
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
14093,3
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
2953,5
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
35261,7
467
Отдел строительства района (города областного значения)
3069,4
037
Строительство и реконструкция объектов образования
3069,4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
62507,3
2
Социальная помощь
45927,3
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
5300,8
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
5300,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
40626,5
002
Программа занятости
14015
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5712,3
005
Государственная адресная социальная помощь
367,6
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
10108
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
511,5
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
4903,5
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
4326,6
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
682
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
16580
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
16580
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
16323
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
257
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
156811,1
1
Жилищное хозяйство
11554,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)