Білім беру саласындағы мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2012 жылғы 3 шілдедегі № 234 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 9 тамызда № 3405 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 464 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық әкімдігінің 25.12.2012 № 464 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 27 - бабына, Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңының 9-1-бабына және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 «Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы» қаулысына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған білім беру саласындағы мына мемлекеттік қызметтердің регламенттері бекітілсін:
1) Қорғаншылық және қамқоршылық жөнiнде анықтамалар беру;
2) Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеу;
3) Тұрғын үйдiң меншiк иелерi болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерiн қозғайтын мәмiлелердi ресiмдеу үшiн қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамаларын беру;
4) Білім алушылар мен тәрбиеленушілерді жалпы білім беру ұйымдарына және үйге тегін тасымалдауды қамтамасыз ету;
5) Кәмелетке толмаған балаларға тиесiлi тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшiн нотариалды кеңсеге анықтамалар беру;
6) Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресiмдеу үшiн анықтамалар беру;
7) Кәмелетке толмаған балаға тиесiлi тұрғын үй кепiлдiгiмен несие ресiмдеу үшiн банктерге рұқсаттар беру.
2. «Ақтөбе облысының білім басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Басқарма) осы мемлекеттік қызметтер регламенттерін Басқарманың ғаламтор – ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.Қ.Нұрқатоваға жүктелсін.
4. Ақтөбе облысы әкімдігінің 2012 жылғы 28 мамырдағы №193 «Білім беру саласындағы мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы» қаулысының күші жойылсын.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                               А. Мұхамбетов
Облыс әкімдігінің

Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере образования
Постановление акимата Актюбинской области от 3 июля 2012 года № 234. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 9 августа 2012 года № 3405. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 25 декабря 2012 года № 464
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 25.12.2012 № 464.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства образования и науки Республики Казахстан и внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561» акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг в сфере образования:
1) Выдача справок по опеке и попечительству;
2) Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей оставшихся без попечения родителей;
3) Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища;
4) Обеспечение бесплатного подвоза обучающихся и воспитанников к общеобразовательной организации образования и обратно домой;
5) Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям;
6) Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям;
7) Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему.
2. Государственному учреждению «Управление образования Актюбинской области» (далее - Управление) обеспечить размещение настоящих регламентов государственных услуг на интернет – ресурсе Управления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Нуркатову С.К.
4. Постановление акимата Актюбинской области от 28 мая 2012 года № 193 «Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере образования» отменить.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким области                             А. Мухамбетов
Утвержден
постановлением акимата области

2012 жылғы 3 шілдедегі
№ 234 қаулысымен
бекітілген
«Қорғаншылық және қамқоршылық жөнiнде анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ұғымдар
1. Пайдаланылатын терминдер мен аббревиатуралардың анықтамалары:
1) қорғаншылық және қамқоршылық органы – республикалық маңызы бар қала, астана, аудан (облыстық маңызы бар қала) жергілікті атқарушы органы;
2) қорғаншы (қамқоршы) - қорғаншылық пен қамқоршылық жөнiндегi мiндеттердi жүзеге асыру үшiн заңда белгiленген тәртiппен тағайындалған адам;
3) қорғаншылық (қамқоршылық) - кәмелетке толмағандардың және сот әрекетке қабiлетсiз (әрекет қабiлеттiлiгi шектеулi) деп таныған адамдардың құқықтары мен мүдделерiн қорғаудың құқықтық нысаны;
4) ДЕК - дербес есепке алу карточкасы;
5) ҚФБ - құрылымдық- функционалдық бірліктер: уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы: Қорғаншылық және қамқоршылық жөнiнде анықтамалар беру.
3. «Қорғаншылық және қамқоршылық жөнiнде анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Ақтөбе қалалық және аудандық білім беру бөлімдері (бұдан әрі – уәкілетті орган), сонымен қатар, балама негізінде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталықтар) көрсетеді. Аталған қызмет Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 қаулысымен бекітілген «Қорғаншылық және қамқоршылық жөнiнде анықтамалар беру» мемлекеттік қызметінің стандарты негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – Стандарт). Уәкілетті органдардың мекен-жай тізбесі осы мемлекеттік қызмет регламентінің 1 қосымшасында көрсетілген.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Кодексінің 115 – 132 баптары, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 5 қаңтардағы № 1 «Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мемлекеттiк мекемелерiн - халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы» қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нысаны осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес қағаз жүзінде анықтама беру немесе қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелдi жауабын ұсыну болып табылады.
7. Бұл мемлекеттік қызметтің Регламенті мемлекеттік органдардың және өзге де субъектілердің келісуін қажет етпейді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі және қажетті құжаттардың тізімі туралы толық ақпаратты осы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген білім беру бөлімдерінің және халыққа қызмет көрсету орталықтарының стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің http://www.edu.gov.kz ғаламтор - ресурсында орналастырылады.
Уәкілетті органда қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.

от 3 июля 2012 года
№ 234
Регламент государственной услуги «Выдача справок по опеке и попечительству»
1. Основные понятия:
1. Определения используемых терминов и аббревиатур:
1) орган опеки и попечительства – местный исполнительный орган города республиканского значения, столицы, района (города областного значения);
2) опекун (попечитель) – лицо, назначенное в установленном законом для осуществления функций по опеке и попечительству;
3) опека (попечительство) – правовая форма защиты прав и интересов несовершеннолетних и лиц, признанных судом недееспособными;
4) КПУ - карточка персонального учета;
5) СФЕ - структурно-функциональные единицы: ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги: Выдача справок по опеке и попечительству.
3. Государственная услуга «Выдача справок по опеке и попечительству» предоставляется городским и районными отделами образования области (далее – уполномоченный орган) по месту жительства потребителя, а также через центры обслуживания населения (далее – центры) на альтернативной основе. Данная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140 (далее – Стандарт). Перечень адресов уполномоченных органов указан в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статей 115-132 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье», постановления Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года № 1 «О создании государственных учреждений - центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан».
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача справки на бумажном носителе согласно приложению 2 к настоящему Регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Данный регламент государственной услуги не требует согласования с государственными органами и иными субъектами.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на стендах, расположенных в фойе отделов образования и центров обслуживания населения, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему регламенту, а также на интернет - ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан: http://www.edu.gov.kz.
Прием в уполномоченном органе осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

9. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң мерзiмдерi:
1) тұтынушы қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнiн (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) құрайды;
2) өтiнiш берушi өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) өтiнiш берушi өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру немесе мемлекеттiк қызметтi ұсынудан бас тарту негiзi Стандарттың 16 тармағында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін тұтынушыдан сұраныс алған сәттен бастап және мемлекеттік қызметтер нәтижелерін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
Тұтынушының уәкілетті органына жүгінген кезде:
1) тұтынушы, Стандарттың 11 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды қоса жалғап, уәкілетті органға арызын тапсырады;
2) уәкілетті органның кеңсе қызметкері құжаттарды тіркеуді жүзеге асырып, уәкілетті органның басшысына ұсынады;
3) уәкілетті органның басшысы қызметкерге қарау үшін жолдайды;
4) уәкілетті органның қызметкері келіп түскен құжаттарды қарайды және басшымен келістіре отырып, мемлекеттік қызметті ұсыну немесе бас тарту туралы шешім қабылдайды;
5) оң шешім қабылдаған кезде уәкілетті орган осы Регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген үлгі бойынша, сол органның басшысымен қол қойылған анықтама береді. Уәкілетті органның қызметкері тұтынушыға анықтаманы ұсынады;
6) Қорғаншылық және қамқоршылық жөнiнде анықтамалар беруден бас тартқан кезде уәкілетті органның басшысы бас тартудың себебі көрсетілген анықтамаға қол қояды. Уәкілетті органның қызметкері тұтынушыға анықтаманы ұсынады.
Тұтынушының Орталыққа жүгінген кезде:
1) тұтынушы, Стандарттың 11 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды қоса жалғап, Орталыққа арызын тапсырады;
2) Орталықтың қызметкері құжаттарды тіркеуді жүзеге асырып, тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді, уәкілетті органға қарау үшін жолдайды;
3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері құжаттарды тіркеуді жүзеге асырып, уәкілетті органның басшысына ұсынады;
4) уәкілетті органның басшысы қызметкерге қарау үшін жолдайды;
5) уәкілетті органның қызметкері келіп түскен құжаттарды қарайды және басшымен келістіре отырып, мемлекеттік қызметті ұсыну немесе бас тарту туралы шешім қабылдайды;

9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют пять рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя, состовляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя – не более 30 минут.
10. Основания для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 Стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
При обращении потребителя в уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган, с приложением необходимых документов указанных в пункте 11 Стандарта;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа осуществляет регистрацию документов и предоставляет руководству уполномоченного органа;
3) руководство уполномоченного органа направляет на рассмотрение специалисту;
4) специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы и согласовывая с руководством, принимает решение в предоставлении государственной услуги либо отказа;
5) при положительном решении уполномоченный орган выдает справку, подписанную руководителем уполномоченного органа, образец которой указан в приложении 2 к настоящему Регламенту. Специалист уполномоченного органа выдает справку потребителю;
6) при отказе в выдаче справки по опеке и попечительству, руководитель уполномоченного органа подписывает справку об отказе в выдаче, с указанием причины отказа. Специалист уполномоченного органа выдает справку потребителю.
При обращении потребителя в Центр:
1) потребитель подает заявление в Центр, с приложением необходимых документов указанных в пункте 11 Стандарта;
2) специалист центра осуществляет регистрацию документов и выдает расписку о приеме документов, направляет для рассмотрения в уполномоченный орган;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа осуществляет регистрацию документов и предоставляет руководству уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа направляет на рассмотрение специалисту;
5) специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы и согласовывая с руководством, принимает решение в предоставлении государственной услуги либо отказа;

6) оң шешім қабылдаған кезде уәкілетті орган осы Регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген нысан бойынша, сол органның басшысымен қол қойылған анықтама береді. Уәкілетті органның қызметкері анықтаманы Орталыққа жолдайды;
7) Қорғаншылық және қамқоршылық жөнiнде анықтамасын беруден бас тартқан кезде уәкілетті органның басшысы бас тартудың себебі көрсетілген анықтамаға қол қояды. Уәкілетті органның қызметкері анықтаманы Орталыққа жолдайды;
8) Орталық анықтаманы тұтынушыға ұсынады.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау уәкілетті органнның бір маманымен және орталықтың бір маманымен жүзеге асады.
13. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
14. Кіріс құжаттарды тіркеу тәртібі (соның ішінде электрондық) тұтынушының анықтама беруге ықпал жасау үшін өтініш уәкілетті органға берген күні жасалады, ол туралы мәліметтер өтініштерді тіркейтін журналға енгізіледі.
Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн барлық құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға:
уәкілетті органына өтiнiш бiлдiрген кезде - барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат беріледі;
Орталыққа өтiнiш бiлдiрген кезде - тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi.
Уәкілетті органда қажетті құжаттардың барлығы тапсырылғаннан кейін уәкілетті органның тіркеуді және есепке алуды жүзеге асыратын қызметкері тұтынушының деректерін дербес есепке алу карточкасына (компьютерлік дерекқорға) енгізеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарлау өтініш берушінің тұрғылықты жеріндегі уәкілетті органға немесе Орталыққа жеке өзінің баруы арқылы жүзеге асырылады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер тізбесі және сипаттамасы (бұдан әрі - ҚФБ), осы Регламенттің 3 қосымшасында көрсетілген:
1) Орталықтың қызметкері;
2) уәкілетті органның кеңсе қызметкері;
3) уәкілетті органның басшысы;
4) уәкілетті органның қызметкері.
16. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдер) орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің және қарым-қатынасының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 4 қосымшасында көрсетілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы Регламенттің 5 қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтер көрсететін лауазымды азаматтардың жауапкершілігі
18. Уәкілетті органның лауазымды қызметкері мен басшысы мемлекеттік қызметтер көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс - әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты.
«Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнiнде анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
Уәкілетті органдардың мекенжайлар тізбесі
Ақтөбе облысының аудандық, қалалық білім бөлімдері
Уәкілетті органның атауы
Уәкілетті органның орналасқан заңды мекенжайы (қала, аудан, көше, үйдің (пәтердің) №, электрондық пошта мекенжайы)
Қала коды және телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1.
«Алға ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» ММ
Алға ауданы
Алға қаласы, С.Сейфуллин көшесі, 13
alga_roo_@mail.ru

6) при положительном решении уполномоченный орган готовит справку, подписанную руководителем уполномоченного органа, образец которой указан в приложении 2 к настоящему Регламенту. Специалист уполномоченного органа направляет справку в Центр.
7) при отказе в выдаче справки по опеке и попечительству руководитель уполномоченного органа подписывает решение об отказе в выдаче, с указанием причин отказа. Специалист уполномоченного органа направляет справку в Центр.
8) Центр выдает справку потребителю.
12. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляются одним специалистом уполномоченного органа и одним специалистом Центра.
13. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
14. Порядок оформления входящей корреспонденции (в том числе электронной) производится в день обращения потребителя в уполномоченный орган за содействием в выдаче справки, сведения о нем вносятся в журнал учета обращений.
После сдачи всех необходимых документов для получения государственной услуги потребителю выдается:
при обращении в уполномоченный орган – расписка о получении всех документов;
при обращении в Центр – расписка о приеме соответствующих документов.
В уполномоченном органе сотрудником уполномоченного органа, осуществляющим регистрацию и постановку на учет потребителя, данные потребителя заносятся в карточку персонального учета (компьютерную базу данных).
Информирование о результате оказания государственной услуги осуществляется посредством личного посещения заявителем уполномоченного органа или Центра по месту жительства.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы, структурно-функциональные единицы (далее СФЕ) указанные в приложении 3 к настоящему Регламенту:
1) специалист Центра;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
3) руководство уполномоченного органа;
4) специалист уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 4 к настоящему регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 5 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающие государственные услуги
19. Должностное лицо и руководитель уполномоченного органа несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок по опеке и попечительству»
Перечень адресов уполномоченных органов
Городской и районные отделы образования Актюбинской области
Наименование уполномоченного органа
Юридический адрес расположения уполномоченного органа (город, район, улица, № дома (кв.), адрес электронной почты)
Номер телефона
График работы
1.
ГУ «Районный отдел образования, физкультуры и спорта Алгинского района»
Алгинский район
г.Алга, Сейфуллина, 13
alga_roo_@mail.ru

8-(71337)- 4-39-95
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 14-00 дейін.
2.
«Әйтекеби ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» ММ
Әйтекеби ауданы, Комсомол ауылы, Жүргенов көш, 52 aitekebioo@rambler.ru
8-(71339)- 22-5-34
3.
«Байғанин ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» ММ
Байғанин ауданы, Қарауылкелді ауылы, Д.Қонаев көш, 36baiganin@mail.ru

8-(71337)- 4-39-95
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13-00 до 14-00 часов
2.
ГУ «Районный отдел образования, физкультуры и спорта Айтекебийского района»
Айтекебийский район, с.Комсомол, ул.Жүргенова, 52 aitekebioo@rambler.ru
8-(71339)- 22-5-34
3.
ГУ «Районный отдел образования, физкультуры и спорта Байганинского района»
Байганинский район, с.Карауылкелды, ул. Конаева, 36
baiganin@mail.ru

8-(71345)- 74-3-22
4.
«Ырғыз ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» ММ
Ырғыз ауданы, Ырғыз а., Ы.Алтынсарин көш,12 үй, irgizraioo@mail.ru
8-(71343)- 21-5-63
5.
«Қарғалы ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» ММ
Қарғалы ауданы, Бадамша а., Цыбульчик көш, 2, kroo_bad@mail.ru
8-71342-
22-33-3
6.
«Қобда ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» ММ
Қобда ауданы, Қобда а, Абылхайыр хан көш, 53.Kobda.roo@rambler.ru,
8-71341-
22-0-39
7.
«Мәртөк ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» ММ
Мәртөк ауданы, Мәртөк а., С.Сейфуллин көш 38, martuk_roo@mail.ru
8-71331-
21-0-63
8.
«Мұғалжар ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» ММ
Мұғалжар ауданы, Қандыағаш қ., Гагарин көш,6 mgl_raioo@mail.ru
8-71333-
3-62-14
9.
«Темір ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» ММ
Темір ауданы, Шұбарқұдық кенті, Киреев көш, 4, 2212552@rambler.ru
8-71346-
22-7-84
10.
«Ойыл ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» ММ
Ойыл ауданы, Ойыл а., Жолмырзаев көш, 64uilraioo@rambler.ru
8-71332-
21-7-32
11.
«Хромтау ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» ММ
Хромтау ауданы, Хромтау қ., Спортивная көш., 2, raioo@rambler.ru

8-(71345)- 74-3-22
4.
ГУ «Районный отдел образования, физкультуры и спорта Иргизского района»
Иргизский район, с.Иргиз, ул.Алтынсарина, д.12, irgizraioo@mail.ru
8-(71343)- 21-5-63
5.
ГУ «Районный отдел образования, физкультуры и спорта Каргалинского района»
Каргалинский район, с.Бадамша, ул.Цыбульчика, 2, kroo_bad@mail.ru
8-71342- 22-33-3
6.
ГУ «Районный отдел образования, физкультуры и спорта Кобдинского района»
Кобдинский район, с.Кобда, Абылхайыр хана, 53.Kobda.roo@rambler.ru,
8-71341- 22-0-39
7.
ГУ «Районный отдел образования, физкультуры и спорта Мартукского района»
Мартукский район, с.Мартук, ул.Сейфуллина 38, martuk_roo@mail.ru
8-71331- 21-0-63
8.
ГУ «Районный отдел образования, физкультуры и спорта Мугалжарского района»
Мугалжарский район, г.Кандыагаш, ул.Гагарина,6 mgl_raioo@mail.ru
8-71333- 3-62-14
9.
ГУ «Районный отдел образования, физкультуры и спорта Темирского района»
Темирский район, с.Шубаркудук, ул.Киреева, 4, 2212552@rambler.ru
8-71346- 22-7-84
10.
ГУ «Районный отдел образования, физкультуры и спорта Уилского района»
Уилский район, с.Ойыл, ул.Жолмырзаева, 64uilraioo@rambler.ru
8-71332- 21-7-32
11.
ГУ «Районный отдел образования, физкультуры и спорта Хромтауского района»
Хромтауский район, г.Хромтау, ул.Спортивная, 2, raioo@rambler.ru

8-(71336)- 21-6-52
12.
«Шалқар ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» ММ
Шалқар ауданы, Шалқар қ., Е.Көтібарұлы көш., 84, Yesen.isa@rambler.ru
8-(71335) - 22-2-50
13.
«Ақтөбе қаласы білім бөлімі» ММ
Ақтөбе қаласы, Ы.Алтынсарин көш., 2, aktgoroo@rambler.ru
8-7132-
21-36-20
Ақтөбе облысы бойынша Халыққа қызмет көрсету орталықтары
ХҚКО атауы
(толық аталуы)
Толық мекен-жайы, электронды мекен-жай (е-mail)
Қабылдау бөлімінің телефоны
Жұмыс кестесі
1
«Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесі
Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы, Тургенев көш. 109
(Com_aktobe@mail.ru)
8(7132) 55-13-55
Күн сайын 9-00-ден 20-00-ге дейін, түскі асқа үзіліссіз, филиалдар мен өкілдіктер үшін жұмыс кестесі 9-00-ден 19-00 ге дейін бір сағаттық түскі үзіліспен белгіленеді, демалыс күні – жексенбі.
2
«Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесінің Алға филиалы
Ақтөбе облысы, Алға ауданы, Алға қаласы, Р.Аимбаев көшесі, № 23
Con-alga@ mail.ru
8 (71337) 4-20-79
3
«Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесінің Әйтекеби филиалы
Ақтөбе облысы, Әйтекеби ауданы, Комсомол ауылы, Балдырған көшесі, 10
сon_aitekebi@ mail.ru
8 (71339) 22-3-73
4
«Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесінің Байғанин филиалы
Ақтөбе облысы, Байғанин ауданы, Қарауылкелді ауылы, Барақ – батыр көшесі, 41 А
con_baiganin@ mail.ru
8 (71345) 23-5-86
5
«Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесінің филиалы
Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы, Қарғалы ауылы, Сәтпаев көшесі, 10 con_s.kargalinsk@ mail.ru
8(7132) 98-60-05
6
«Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесінің Ырғыз филиалы
Ақтөбе облысы, Ырғыз ауданы, Ырғыз ауылы, Жангельдин көшесі, 7
con_irgiz@ mail.ru
8 (71343) 21-8-28
7
«Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесінің Қарғалы ауылы
Ақтөбе облысы, Қарғалы ауданы, Бадамша ауылы, Әйтеке би көшесі, 27
badamcha_con_27@ mail.ru
8 (71342) 23-4-64
8
«Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесінің Қобда филиалы
Ақтөбе облысы, Қобда ауданы, Қобда ауылы, Нурумжанов көшесі, 2
psckobda@mail.ru
8 (71341) 22-1-47
9
«Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесінің Қандыағаш филиалы
Ақтөбе облысы, Мұғалжар ауданы, Қандыағаш қаласы, Молодежная көшесі, 47 «В»
Kenzhebai22@mail.ru

8-(71336)- 21-6-52
12.
ГУ «Районный отдел образования, физкультуры и спорта Шалкарского района»
Шалкарский район, г. Шалқар ул.Е.Көтібарұлы, 84, Yesen.isa@rambler.ru
8-(71335) - 22-2-50
13.
ГУ «Отдел образования г.Актобе»
г.Актобе, ул.Алтынсарина 2,aktgoroo@rambler.ru
8-7132- 21-36-20
Центры обслуживания населения по Актюбинской области
Наименование ЦОНа (полное название)
Полный адрес,
электронный адрес (е-mail)
Телефонный номер приемной
График работы
1
Республиканское государственное учреждение «Центр обслуживания населения Актюбинской области»
Актюбинская область, г. Актобе, улица Тургенева 109 (Com_aktobe@mail.ru)
8(7132) 55-13-55
Ежедневно с 9-00 до 20-00 часов, без перерыва на обед, для филиалов и представительств устанавливается график работы с 9-00 до 19-00 часов с одночасовым перерывом на обед, выходной день - воскресенье.
2
Алгинский филиал Республиканского государственного учреждения «Центр обслуживания населения Актюбинской области»
Актюбинская область, город Алга, улица Р.Аимбаева, дом № 23 Con-alga@ mail.ru
8 (71337) 4-20-79
3
Айтекебийский филиал Республиканского государственного учреждения «Центр обслуживания населения Актюбинской области»
Актюбинская область, Айтекебийский район, село Комсомольское, улица Балдырган 10 сon_aitekebi@ mail.ru
8 (71339) 22-3-73
4
Байганинский филиал Республиканского государственного учреждения «Центр обслуживания населения Актюбинской области»
Актюбинская область, Байганинский район, село Караулкелды, улица Барак батыра, 41 А con_baiganin@ mail.ru
8 (71345) 23-5-86
5
Филиал Республиканского государственного учреждения «Центр обслуживания населения Актюбинской области»
Актюбинская область, г. Актобе, с. Каргалинское, ул. Сатпаева,10 con_s.kargalinsk@ mail.ru
8(7132) 98-60-05
6
Иргизский филиал Республиканского государственного учреждения «Центр обслуживания населения Актюбинской области»»
Актюбинская область, Иргизский район, село Иргиз, улица Жангельдина 7 con_irgiz@ mail.ru
8 (71343) 21-8-28
7
Каргалинский филиал Республиканского государственного учреждения «Центр обслуживания населения Актюбинской области»
Актюбинская область, Каргалинский район, с. Бадамша, ул. Айтекеби 27 badamcha_con_27@ mail.ru
8 (71342) 23-4-64
8
Кобдинский филиал Республиканского государственного учреждения «Центр обслуживания населения Актюбинской области»
Актюбинская область, Кобдинский район, п. Кобда, ул. Нурумжанова 2 psckobda@mail.ru
8 (71341) 22-1-47
9
Кандыагашский филиал Республиканского государственного учреждения «Центр обслуживания населения Актюбинской области»
Актюбинская область, Мугалжарский район, г. Кандыагаш, улица Молодежная 47 «В» Kenzhebai22@mail.ru

8 (71333) 3-02-19
10
«Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесінің Мәртөк филиалы
Ақтөбе облысы, Мәртөк ауданы, Мәртөк ауылы, Байтұрсынов көшесі, 1 «б»
com-martuk@ mail.ru
8 (71331) 22-4-13
11
«Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесінің Темірдегі филиалы
Ақтөбе облысы, Темір ауданы, Шұбарқұдық кенті, Байғанин көш. 15
abzalzhalgasov@ mail.ru
8 (71346) 2-35-83
12
«Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесінің Ойылдағы филиалы
Ақтөбе облысы, Ойыл ауданы, Ойыл ауылы, Көкжар көш., 69
con_uil@mail.ru
8 (71332) 2-11-81
13
«Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесінің Хромтаудағы филиалы
Ақтөбе облысы, Хромтау ауданы, Хромтау қаласы, Абай даңғ., 12
Con7chrom@yandex.ru
8 (71336) 2-66-33
14
«Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесінің Жем қаласындағы филиал
Ақтөбе облысы, Мұғалжар ауданы, Жем қаласы, Ж.Тлепбергенов көш., 1
emba@mail.ru
8 (71-334) 23-9-83
15
«Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесінің Шалқардағы филиалы
Ақтөбе облысы, Шалқар ауданы район, Шалқар қаласы, Әйтеке би көшесі, № 63 saulehan_kuntleuova@mail.ru
8 (71-335) 23-6-10
«Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнiнде анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
№_____ АНЫҚТАМА
Осы анықтама
_____________________қаласы
_____________________көшесi,
№_______ үй, №_________ пәтерде тұратын
азамат (азаматша)____________________________________________берiлдi, ол шын мәнiнде (қала, аудан) әкiмiнiң
200__жылғы «____» ____________________ №_______ шешiмiне сәйкес
19__жылғы «____» ____________________ туылғылан_________________
және оның мүлкiне (мүлкiнiң тiзiмдемесi iсте тiгулi, мүлкi жоқ) қорғаншы (қамқоршы) болып тағайындалды.
Қорғаншыға (қамқоршыға) қамқорлыққа алынушыны тәрбиелеу, оқыту, қоғамдық пайдалы қызметке даярлау туралы, оның жеке мүлiктiк құқықтарын қорғау және сақтау, сотта және барлық мемлекеттiк мекемелерде арнайы өкiлеттiксiз оның өкiлi болу мiндетi жүктеледi.
Аудандық, қалалық
бiлiм бөлiмiнiң бастығы __________Т.А.Ә.
«Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнiнде анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер тізбесі және сипаттамасы
Орталықтың қызметкері (ҚФБ 1):

8 (71333) 3-02-19
10
Мартукский филиал Республиканского государственного учреждения «Центр обслуживания населения Актюбинской области»
Актюбинская область, Мартукский район, село Мартук, улица Байтурсынова 1 «б» com-martuk@ mail.ru
8 (71331) 22-4-13
11
Темирский филиал Республиканского государственного учреждения «Центр обслуживания населения Актюбинской области»
Актюбинская область, Темирский район, поселок Шубаркудук, ул. Байганина 15 abzalzhalgasov@ mail.ru
8 (71346) 2-35-83
12
Уилский филиал Республиканского государственного учреждения «Центр обслуживания населения Актюбинской области»
Актюбинская область, Уилский район, село Уил, ул. Кокжар 69 con_uil@mail.ru
8 (71332) 2-11-81
13
Хромтауский филиал Республиканского государственного учреждения «Центр обслуживания населения Актюбинской области»
Актюбинская область, Хромтауский район, г. Хромтау, прос. Абая 12 Con7chrom@yandex.ru
8 (71336) 2-66-33
14
Эмбенский филиал Республиканского государственного учреждения «Центр обслуживания населения Актюбинской области»
Актюбинская область, Мугалжарский район, г. Эмба, ул.Ж.Тлепбергенова, 1 emba@mail.ru
8 (71-334) 23-9-83
15
Шалкарский филиал Республиканского государственного учреждения «Центр обслуживания населения Актюбинской области»
Актюбинская область, Шалкарский район, г. Шалкар, ул. Айтекеби № 63 saulehan_kuntleuova@mail.ru
8 (71-335) 23-6-10
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок по опеке и попечительству»
СПРАВКА № ________
Настоящая справка выдана
гр.(ке) _____________________________________________________________
проживающему (ей) в г. ______________________________________________
по ул. ____________, дом № ___________________
кв. № ________ в том, что он (она) согласно решению акима (город,
район) № _________ от "__" ___________ 200_ г.
действительно назначен (а) опекуном (попечителем)
над ____________________________________ "__" ___________ 19__ года рождения и над его (ее) имуществом (опись имущества в
деле, имущества нет).
На опекуна (попечителя) возлагается обязанность о воспитании,
обучении, подготовки к общественно-полезной деятельности подопечного,
защищать и охранять его личные имущественные права, являться его
представителем на суде и во всех государственных учреждениях без
особого полномочия.
Начальник районного, городского
отдела образования ____________ Ф.И.О
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок по опеке и попечительству»
Перечисление и описание структурно-функциональных единиц, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги
Специалист Центра (СФЕ 1):

1) Құжаттардың толық болуын тексереді;
2) Құжаттарды қабылдайды және алғаны туралы қолхат береді;
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері (ҚФБ 2):
1) тұтынушының арызын тіркейді, уәкілетті органның басшысына ұсынады;
Уәкілеті органның басшысы (ҚФБ 3):
1) қарайды, уәкілетті органның қызметкеріне қарау үшін жолдайды, рұқсат беру немесе бас тарту туралы шешімге қол қояды;
Уәкілетті органның қызметкері (ҚФБ 4):
1) барлық құжаттардың болуын тексереді;
2) Қорғаншылық және қамқоршылық жөнiнде анықтамалар беру туралы шешiм дайындайды және ұсынады, жеке есепке алу карточкасына мәлiметтер енгiзеді.
«Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнiнде анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4 қосымша
1 кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үрдістің іс әрекеттері (барысы, жұмыс ағыны)
Іс әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
ҚФБ атауы
ҚФБ 1
ҚФБ 2
ҚФБ 3
Іс әрекеттің (үрдістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамалары
Құжаттарды қабылдау және тіркеу, уәкілетті органға бағыттау
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
Құжаттарды қарау, бұрыштама салу
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдық- өкімдік шешім)
Қабылданған құжаттарды жолдау
Уәкілетті органның басшысына ұсыну
Уәкілетті органның қызметкеріне жолдау
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні
30 минут
1 жұмыс күні
Келесі іс- әрекеттің нөмірі
2
3
4
Негізгі үрдістің іс әрекеттері (барысы, жұмыс ағыны)
Іс әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
4
5
6
ҚФБ атауы
ҚФБ 4
ҚФБ 2, ҚФБ 4
ҚФБ 1
Іс әрекеттің (үрдістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамалары
Құжаттарды қарау және анықтаманы немесе бас тарту туралы шешімді дайындау
Құжаттарды Орталыққа жолдау немесе тұтынушыға ұсыну
Анықтаманы тіркеу
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдық- өкімдік шешім)
Анықтама немесе бас тарту туралы шешім
Дайын құжаттарды бағыттау немесе ұсыну
Анықтаманы ұсыну
Орындау мерзімдері
3 жұмыс күні
30 минут
30 минут
Келесі іс- әрекеттің нөмірі
5
6
2 кесте. Пайдалану түрлері. Негізгі үрдіс.
Негізгі үрдіс (жұмыс барысы, ағыны)
ҚФБ 1.
ҚФБ 2.
ҚФБ 3.
ҚФБ 4.
№ 1 Іс әрекет.
Құжаттарды қабылдау және тіркеу, қажетті құжаттардың болуын қарау.
№ 3 Іс әрекет
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
№ 5 Іс әрекет
Құжаттарды қарау, бұрыштама салу
№ 7 Іс әрекет
Құжаттарды қарау және анықтаманы дайындау
№ 2 Іс әрекет.
Уәкілетті органға бағыттау
№ 4 Іс әрекет
Уәкілетті органның басшысына ұсыну
№ 6 Іс әрекет
Уәкілетті органның қызметкеріне жолдау
№ 8 іс әрекет
Анықтаманы Орталыққа жолдау немесе тұтынушыға ұсыну
№9 Іс әрекет
Тұтынушыға анықтаманы ұсыну
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үрдіс.
Негізгі үрдіс (жұмыс барысы, ағыны)
ҚФБ 1.
ҚФБ 2.
ҚФБ 3.
ҚФБ 4.
№ 1 Іс әрекет.
Құжаттарды қабылдау және тіркеу, қажетті құжаттардың болуын қарау.
№ 3 Іс әрекет
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
№ 5 Іс әрекет
Құжаттарды қарау, бұрыштама салу
№ 7 Іс әрекет
Құжаттарды қарау және негізі бар бас тарту туралы анықтаманы дайындау
№ 2 Іс әрекет.
Уәкілетті органға бағыттау
№ 4 Іс әрекет
Уәкілетті органның басшысына ұсыну
№ 6 Іс әрекет
Уәкілетті органның қызметкеріне жолдау
№ 8 Іс әрекет
Анықтаманы Орталыққа жолдау немесе тұтынушыға ұсыну
№9 Іс әрекет
Тұтынушыға анықтаманы ұсыну
«Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнiнде анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
5 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схема
Облыс әкімдігінің

1) проверяет наличие полного пакета документов;
2) принимает и выдает расписку о получении документов;
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа (СФЕ 2):
1) регистрирует поступившее заявление потребителя, представляет руководству уполномоченного органа;
Начальник уполномоченного органа (СФЕ 3):
1) рассматривает, передает на рассмотрение специалисту уполномоченного органа, подписывает решение о выдаче разрешения или отказе.
Специалист уполномоченного органа (СФЕ 4):
1) проверяет наличие полного пакета документов;
2) оформляет и выдает справки по опеке и попечительству, либо об отказе в выдаче справки, путем занесения сведения в карточку персонального учета.
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок по опеке и попечительству»
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
СФЕ 1
СФЕ 2
СФЕ 3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация документов, перенаправление в уполномоченный орган
Прием и регистрация документов
Рассмотрение документов, наложение визы
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Перенаправление принятых документов
Представление руководству уполномоченного органа
Направление специалисту уполномоченного органа
Сроки исполнения
1 рабочий день
30 минут
1 рабочий день
Номер следующего действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
СФЕ 4
СФЕ 2, СФЕ 4
СФЕ 1
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Рассмотрение документов и подготовка справки или мотивированного отказа
Отправка документов в Центр или выдача потребителю
Регистрация справки
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Справка или мотивированный ответ об отказе.
Перенаправление или выдача готовых документов
Выдача справки
Сроки исполнения
3 рабочих дня
30 минут
30 минут
Номер следующего действия
5
6
Таблица 2.Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, потока работ)
СФЕ 1.
СФЕ 2.
СФЕ 3.
СФЕ 4.
Действие № 1
Прием и регистрация документов, рассмотрение наличие необходимых документов.
Действие № 3
Прием и регистрация документов
Действие № 5
Рассмотрение документов, наложение визы
Действие № 7
Рассмотрение документов и подготовка справки.
Действие № 2
перенаправление в уполномоченный орган
Действие № 4
Предоставление руководству уполномоченного органа
Действие № 6
Направление специалисту уполномоченного органа
Действие № 8
Отправка справки в Центр или потребителю
Действие № 9
Выдача справки потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Основной процесс (ход, потока работ)
СФЕ 1.
СФЕ 2.
СФЕ 3.
СФЕ 4.
Действие № 1
Прием и регистрация документов, рассмотрение наличие необходимых документов.
Действие № 3
Прием и регистрация документов
Действие № 5
Рассмотрение документов, наложение визы
Действие № 7
Рассмотрение документов и подготовка справки с мотивированным отказом
Действие № 2
перенаправление в уполномоченный орган
Действие № 4
Предоставление руководству уполномоченного органа
Действие № 6
Направление специалисту уполномоченного органа
Действие № 8
Отправка справки в Центр или выдача потребителю
Действие № 9
Выдача справки потребителю
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок по опеке и попечительству»
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
Утвержден
постановлением акимата области

2012 жылғы 3 шілдедегі
№ 234 қаулысымен
бекітілген
«Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ұғымдар
1. Пайдаланылатын терминдер мен аббревиатуралардың анықтамалары:
1) ата-анасының қамқорлығынсыз қалған бала - ата-ана құқықтарының шектелуiне немесе олардан айырылуына, ата-анасы хабар-ошарсыз кеттi деп танылуына, олар өлдi деп жариялануына, әрекетке қабiлетсiз (әрекет қабiлетi шектеулi) деп танылуына, ата-анасының бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеуiне, ата-анасының баласын тәрбиелеуден немесе оның құқықтары мен мүдделерiн қорғаудан жалтаруына, оның iшiнде ата-анасының өз баласын тәрбиелеу немесе емдеу мекемелерiнен алудан бас тартуына байланысты, сондай-ақ ата-анасы қамқорлық жасамаған өзге де жағдайларда жалғызбасты ата-анасының немесе екеуiнiң де қамқорлығынсыз қалған бала;
2) жетiм бала - ата-анасының екеуi де немесе жалғыз басты ата-анасы қайтыс болған бала;
3) қорғаншылық және қамқоршылық органы – республикалық маңызы бар қала, астана, аудан (облыстық маңызы бар қала) жергілікті атқарушы органы;
4) қорғаншы (қамқоршы) - қорғаншылық пен қамқоршылық жөнiндегi мiндеттердi жүзеге асыру үшiн заңда белгiленген тәртiппен тағайындалған адам;
5) қорғаншылық (қамқоршылық) - кәмелетке толмағандардың және сот әрекетке қабiлетсiз (әрекет қабiлеттiлiгi шектеулi) деп таныған адамдардың құқықтары мен мүдделерiн қорғаудың құқықтық нысаны;
6) әкiм аппараты - жергiлiктi атқарушы органның (ол құрылғанжағдайда) және әкiмнiң қызметiн қамтамасыз ететiн мемлекеттiк мекеме;
7) ДЕК - дербес есепке алу карточкасы;
8) ҚФБ - құрылымдық- функционалдық бірліктер: уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы: Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеу.
3. «Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша қалалық және аудандық білім беру бөлімдері (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетеді. Аталған қызмет Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 Қаулысымен бекітілген «Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеу» мемелекеттік қызметінің стандарты негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – Стандарт). Уәкілетті органдардың мекен-жай тізбесі осы мемлекеттік қызмет Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген.

от 3 июля 2012 года
№ 234
Регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей»
1. Основные понятия:
1. Определения используемых терминов и аббревиатур:
1) ребенок, оставшийся без попечения родителей – ребенок который остался без попечения единственного или обоих родителей в связи с ограничением или лишением их родительских прав, признанием родителей безвестно отсутствующими, объявлением их умершими, признанием недееспособными (ограниченно дееспособными), отбыванием родителями наказания в местах лишения свободы, уклонением родителей от воспитания ребенка или от защиты его прав и интересов, в том числе при отказе родителей взять своего ребенка из воспитательного или лечебного учреждения, а также в иных случаях отсутствия родительского попечения;
2) ребенок-сирота – ребенок, у которого умерли оба или единственный родитель;
3) орган опеки и попечительства – местный исполнительный орган города республиканского значения, столицы, района (города областного значения);
4) опекун (попечитель) – лицо, назначенное в установленном законом для осуществления функций по опеке и попечительству;
5) опека (попечительство) – правовая форма защиты прав и интересов несовершеннолетних и лиц, признанных судом недееспособными;
6) аппарат акима – государственное учреждение, обеспечивающее деятельность местного исполнительного органа (в случае его создания) и акима;
7) КПУ - карточка персонального учета;
8) СФЕ - структурно-функциональные единицы: ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги: Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей.
3. Государственная услуга «Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей» предоставляется городским и районными отделами образования области (далее – уполномоченный орган) по месту жительства потребителя. Данная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140 (далее – Стандарт).
Перечень адресов уполномоченных органов указан в приложении 1 к настоящему Регламенту государственной услуги.

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Кодексінің 115 – 132 - баптары, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 30 наурыздағы № 404 «Адамның бала асырап алуы, оны қорғаншылыққа немесе қамқоршылыққа, патронатқа қабылдап алуы мүмкін болмайтын аурулардың тiзбесiн бекiту туралы» қаулысы негізінде жүзеге асады.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нысаны осы Регламентінің 2 қосымшасына сәйкес жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеу (бұдан әрi - үзiндi көшiрме) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелдi жауабын ұсыну болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі және қажетті құжаттардың тізімі туралы толық ақпаратты осы Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген білім беру бөлімдерінің стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің http://www.edu.gov.kz ғаламтор - ресурсында орналастырылады.
Уәкілетті органда қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң мерзiмдерi:
1) тұтынушы Стандарттың 11 тармағында көрсетілген қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап отыз жұмыс күнiн (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) құрайды;
2) өтiнiш берушi өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) өтiнiш берушi өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру немесе мемлекеттiк қызметтi ұсынудан бас тарту негiзi болып тұтынушының Стандарттың 11 тармағында көрсетiлген құжаттардың бiреуiн ұсынбауы;
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін тұтынушыдан сұраныс алған сәттен бастап және мемлекеттік қызметтер нәтижелерін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) Тұтынушы, Стандарттың 11 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды қоса жалғап, уәкілетті органға арызын тапсырады;
2) уәкілетті органның кеңсе қызметкері тұтынушының арызын тіркеуді жүзеге асырады, уәкілетті органның басшысына ұсынады;
3) уәкілетті органның басшысы лауазымды қызметкерге орындау үшін жолдайды;

4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статей 115132 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье», постановления Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2012 года № 404 «Об утверждении Перечня заболеваний, при наличии которых лицо не может усыновить ребенка, принять его под опеку или попечительство, патронат».
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей (далее - выписка), согласно приложению 4 к настоящему Регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на стендах, расположенных в фойе отделов образования, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему Регламенту, а также на интернет - ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан: http://www.edu.gov.kz.
Прием в уполномоченном органе осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, перечисленных в пункте 11 Стандарта (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют тридцать рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя составляет - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут.
9. Основанием для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги является непредставление потребителем одного из документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган, с приложением необходимых документов указанных в пункте 11 Стандарта;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа осуществляет регистрацию заявления потребителя и предоставляет руководству уполномоченного органа;
3) руководство уполномоченного органа направляет на рассмотрение специалисту.

4) уәкілетті органның лауазымды қызметкері құжаттарды қабылдап, қорғаншылық кеңесіне жобаны ұсынады. Қорғаншылық кеңесі шешім шығарады: рұқсат беру немесе бас тарту, әкім аппаратының алдында өтініш береді;
5) бас тартқан жағдайда уәкілетті органның басшысы әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеуден бас тарту туралы қорғаншылық кеңесінің қаулысына қол қояды;
6) қорғаншылық кеңесі әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеуге рұқсат берген жағдайда, әкім аппараты қарайды және уәкілетті органға қаулыдан көшірме және қорғаншының немесе қамқоршының куәлігін жолдайды;
7) уәкілетті органның қызметкері тұтынушыға бас тарту туралы қорғаншылық кеңесінің қаулысын, рұқсат берген жағдайда әкімшіліктің қаулысынан көшірме және қорғаншының немесе қамқоршының куәлігін ұсынады.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау уәкілетті органнның бір маманымен жүзеге асады.
12. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
13. Кіріс құжаттарды тіркеу тәртібі (соның ішінде электрондық) тұтынушының анықтама беруге ықпал жасау үшін өтініш уәкілетті органға жасаған күні жасалады, ол туралы мәліметтер өтініштерді тіркейтін журналға тіркеледі.
Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн барлық құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат, онда тұтынушының мемлекеттiк қызметтi алатын күнi көрсетiледi;
Уәкілетті органның тіркеуді және есепке алуды жүзеге асыратын қызметкері тұтынушының деректерін дербес есепке алу карточкасына (компьютерлік дерекқорға) енгізеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарлау өтініш берушінің тұрғылықты жеріндегі уәкілетті органға жеке өзінің баруы арқылы жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер тізбесі және сипаттамасы (бұдан әрі - ҚФБ), осы Регламенттің 3 қосымшасында көрсетілген:
1) уәкілетті органның кеңсе қызметкері;
2) уәкілетті органның басшысы;
3) уәкілетті органының қызметкері;
4) уәкілетті органының қорғаншылық кеңесі;
5) әкім аппараты.
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдер) орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің және қарым қатынасының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 4 қосымшасында көрсетілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы Регламенттің 5 қосымшасында көрсетілген.

4) специалист уполномоченного органа принимает документы и выносит проект на рассмотрение опекунского совета. Опекунский совет выносит решение: разрешить или отказать, выходит с ходатайством перед аппаратом акима;
5) в случае отказа, руководитель уполномоченного органа подписывает постановление опекунского совета об отказе в оформлении на социальное обеспечение;
6) в случае решения опекунским советом разрешения в оформлении документов на социальное обеспечение, аппарат акима рассматривает и направляет выписку и удостоверение опекуна или попечителя в уполномоченный орган;
7) специалист уполномоченного органа в случае отказа выдает потребителю постановление опекунского совета, в положительном случае выдает выписку и удостоверение опекуна (попечителя).
11. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляются одним специалистом уполномоченного органа.
12. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Порядок оформления входящей корреспонденции (в том числе электронной) производится в день обращения потребителя в уполномоченный орган за содействием в выдаче справки, сведения о нем вносятся в журнал учета обращений.
После сдачи всех необходимых документов для получения государственной услуги потребителю выдается расписка о получении всех документов, с указанием даты получения потребителем государственной услуги.
В уполномоченном органе сотрудником уполномоченного органа, осуществляющим регистрацию и постановку на учет потребителя, данные потребителя заносятся в карточку персонального учета (компьютерную базу данных).
Информирование о результате оказания государственной услуги осуществляется посредством личного посещения заявителем уполномоченного органа по месту жительства.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы структурно-функциональные единицы (далее СФЕ) указанные в приложении 2 к настояшему Регламенту:
1) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
2) руководство уполномоченного органа;
3) специалист уполномоченного органа;
4) опекунский совет уполномоченного органа;
5) аппарат акима.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему регламенту.
16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту.

8-(71336)- 21-6-52
12.
«Шалқар ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі» ММ
Шалқар ауданы, Шалқар қ., Е.Көтібарұлы көш., 84, Yesen.isa@rambler.ru
8-(71335)- 22-2-50
13.
«Ақтөбе қаласы білім бөлімі» ММ
Ақтөбе қаласы, Ы.Алтынсарин көш., 2, aktgoroo@rambler.ru
8-(7132)-21-36-20
«Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған
балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
Үлгi
Аудан (қала) әкiмiнiң қаулысына
қосымшадан үзiндi көшiрме
елдi мекен___________________
20__жылғы «___»_________ №____
Қорғаншылық (қамқоршылық)
белгiлеу туралы
«Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінің 121-бабына сәйкес, (Т.А.Ә.)_______________ өтiнiшi және аудандық, қалалық бiлiм бөлiмдерiнiң, облыстық, Алматы, Астана қалалары бiлiм басқармаларының құжаттары негiзiнде_______________ ауданының (қаласының) әкiмi
ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қосымшаға сәйкес ата-анасының қамқорлығынсыз қалған кәмелетке толмаған балаларға қорғаншылық (қамқоршылық) белгiленсiн
Р/с №
Қорғаншы (қамқоршы)
Қорғаншылыққа алынушы
Қорғаншылық пен қамқоршылықты ресiмдеу негiзi
Т.А.Ә.
Қорғаншылыққа (қамқоршылыққа) алынған баланың Т.А.Ә., туған жылы
2. Қолда бар тұрғын үй _____________________бекiтiлiп берiлсiн
Әкiм _________қолы(Т.А.Ә.)
М.О.
«Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған
балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер тізбесі және сипаттамасы
Уәкілетті органының кеңсе қызметкері (ҚФБ 1):
1) тұтынушының арызын тіркейді, уәкілетті органның басшысына ұсынады;
Уәкілетті органның басшысы (ҚФБ 2):
1) қарайды, уәкілетті органының қызметкеріне орындау үшін жолдайды;
Уәкілетті органының қызметкері (ҚФБ 3):
1) тіркеу және есепке алу тәртібімен таныстырады;
2) барлық құжаттардың болуын тексереді;
3) қажетті сұраныстарды дайындап, жолдайды, кәмелетке толмағанға қорғаншылық (қамқоршылық) рәсімдеу немесе рәсімдеуден бас тарту туралы қаулы көшірмесін дайындайды, жеке есепке алу карточкасына мәліметтер енгізеді; тұтынушыға қаулыдан көшірмені және қорғаншының (қамқоршының) куәлігін немесе әлеуметтік қамсыздандырудан бас тарту туралы қорғаншылық кеңесінің қаулысын ұсынады;
Уәкілетті органның қорғаншылық кеңесі (ҚФБ 4):
1) қарайды және шешім шығарады: рұқсат беру немесе бас тарту.
Әкім аппараты (ҚФБ 5):
1) кәмелетке толмағанды қорғаншылыққа (қамқоршылыққа) алу туралы әкімдіктің қаулысын шығарады, қаулыға көшірмені және қорғаншының (қамқоршының) куәлігін дайындайды, уәкілетті органның қызметкеріне ұсынады.
«Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған
балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4 қосымша
1 кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сабақтастығы
Негізгі үрдістің іс әрекеттері (барысы, жұмыс ағыны)
Іс әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
ҚФБ атауы
ҚФБ 1
ҚФБ 2
ҚФБ 3
Іс әрекеттің (үрдістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамалары
Тұтынушының арызын қабылдау және тіркеу
Арызды қарау, бұрыштама салу
Құжаттарды қарау, барлық құжаттардың болуын тексеру, сұраныстарды, қаулының жобасын дайындау.
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдық- өкімдік шешім)
Уәкілетті органының басшысына ұсыну
Уәкілетті органының қызметкеріне жолдау
Қорғаншылық/ қамқоршылық рәсімдеу немесе негізі бар бас тарту туралы қаулының жобасы
Орындау мерзімдері
30 минут
1 жұмыс күні
21 жұмыс күні
Келесі іс- әрекеттің нөмірі
2
3
4
Негізгі үрдістің іс әрекеттері (барысы, жұмыс ағыны)
Іс әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
4
5
6
ҚФБ атауы
ҚФБ 4
ҚФБ 5
ҚФБ 3
Іс әрекеттің (үрдістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамалары
Қарайды және шешеді: рұқсат беру немесе бас тарту, әкім аппараты алдынан өтініш білдіреді
әкімдіктің қаулысын шығарады және тіркейді, қаулыға қосымшадан үзінді көшірмені және қорғаншының/ қамқоршының куәлігін дайындайды.
Еспке алу журналына тіркейді, тұтынушыға ұсыну
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдық- өкімдік шешім)
Қорғаншылық кеңесінің қаулысы
Дайын құжаттарды уәкілетті органға жолдау
Қаулыға қосымшадан үзінді көшірмені немесе қорғаншылық кеңесінің қаулысын ұсыну
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні
7 күн
30 минут
Келесі іс- әрекеттің нөмірі
5
6
2 кесте. Пайдалану түрлері. Негізгі үрдіс.
Негізгі үрдіс (жұмыс барысы, ағыны)
ҚФБ 1.
ҚФБ 2.
ҚФБ 3.
ҚФБ 4.
ҚФБ 5.
№ 1 Іс әрекет
Арызды қабылдау және тіркеу.
№ 3 Іс әрекет
Арызды қарау, бұрыштама салу
№ 5 Іс әрекет
Құжаттарды қарау, барлық құжаттардың болуын тексеру, сұраныстарды, қаулының жобасын дайындау
№ 7 Іс әрекет
Құжаттарды қарау, шешім қабылдау: рұқсат беру немесе бас тарту, әкім аппараты алдынан өтінішпен шығу.
№9 Іс әрекет
Әкімдіктің қаулысын шығарады және тіркейді, қаулыға қосымшадан үзінді көшірмені және қорғаншының/ қамқоршының куәлігін дайындайды
№ 2 Іс әрекет
Уәкілетті органның басшысына ұсыну
№ 4 Іс әрекет
Уәкілетті органның қызметкеріне жолдау
№ 6 Іс әрекет
Қорғаншылық кеңесіне шығару
№ 8 Іс әрекет
Әкімдікке жолдау
№ 10 Іс әрекет
Дайын құжаттарды уәкілетті органға жолдау
№11 Іс әрекет
Есепке алу журналына тіркеу, тұтынушыға ұсыну
3 кесте. Пайдалану түрлері. Баламалы үрдіс.
Негізгі үрдіс (жұмыс барысы, ағыны)
ҚФБ 1.
ҚФБ 2.
ҚФБ 3.
ҚФБ 4.
№ 1 Іс әрекет
Арызды қабылдау және тіркеу.
№ 3 Іс әрекет
Арызды қарау, бұрыштама салу
№ 5 Іс әрекет
Құжаттарды қарау, барлық құжаттардың болуын тексеру, сұраныстарды, қаулының жобасын дайындау
№ 7 Іс әрекет
Құжаттарды қарау, бас тарту туралы шешім қабылдау.
№ 2 Іс әрекет
Уәкілетті органның басшысына ұсыну
№ 4 Іс әрекет
Уәкілетті органның қызметкеріне жолдау
№ 6 Іс әрекет
Қорғаншылық кеңесіне шығару
№8 Іс әрекет
тұтынушыға негізі көрсетілген бас тарту туралы қаулыны ұсыну
«Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
5 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схема
Облыс әкімдігінің

8-(71336)- 21-6-52
12.
ГУ «Районный отдел образования, физкультуры и спорта Шалкарского района»
Шалкарский район, г. Шалқар ул.Е.Көтібарұлы, 84, Yesen.isa@rambler.ru
8-(71335) - 22-2-50
13.
ГУ «Отдел образования г.Актобе»
г.Актобе, ул.Алтынсарина 2, aktgoroo@rambler.ru
8-(7132)- 21-36-20
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей»
Перечисление и описание структурно-функциональных единиц, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа (СФЕ 1):
1) регистрирует поступившее заявление потребителя, направляет на рассмотрение руководству уполномоченного органа;
Начальник уполномоченного органа (СФЕ 2):
1) рассматривает, направляет на рассмотрение специалисту уполномоченного органа.
Специалист уполномоченного органа (СФЕ 3):
1) консультирует о порядке регистрации и постановки на учет;
2) проверяет наличие полного пакета документов;
3) подготовливает и отправляет необходимые запросы, оформляет проект постановления о назначении опеки (попечительства) над несовершеннолетним, либо об отказе в назначении опеки (попечительства), путем занесения сведения в карточку персонального учета, выдает потребителю выписку из приложения к постановлению и удостоверение опекуна или попечителя или же постановление опекунского совета об отказе в оформлении на социальное обеспечение;
Опекунский совет уполномоченного органа (СФЕ 4):
1) рассматривает и решает: дать согласие или отказать.
Аппарат акима (СФЕ 5):
1) выносит постановление акимата об учреждении опеки (попечительства) над несовершеннолетним, готовит выписку из приложения к постановлению и удостоверение опекуна или попечителя и передает документы специалисту уполномоченного органа.
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей»
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
СФЕ 1
СФЕ 2
СФЕ 3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация заявления потребителя
Рассмотрение заявления, наложение визы
Рассмотрение документов, проверка наличия всего пакета, подготовка запросов, проекта постановления
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Представление руководству уполномоченного органа
Направление специалисту уполномоченного органа
Проект постановления о назначении опеки/попечительства либо мотивированного отказа
Сроки исполнения
30 минут
1 рабочий день
21 рабочих дней
Номер следующего действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
СФЕ 4
СФЕ 5
СФЕ 3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Рассмотрение и решение: дать согласие или отказать, ходатайство перед аппаратом акима
выносит и регистрирует постановление акимата, готовит выписку из приложения к постановлению и удостоверение опекуна/попечителя
Регистрация в журнале учета, выдача потребителю
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Постановление опекунского совета
Перенаправление готовых документов в уполномоченный орган
Выдача выписки из приложения к постановлению либо постановление опекунского совета
Сроки исполнения
1 рабочий день
7 дней
30 минут
Номер следующего действия
5
6
Таблица 2.Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, потока работ)
СФЕ 1.
СФЕ 2.
СФЕ 3.
СФЕ 4.
СФЕ 5.
Действие № 1
Прием и регистрация заявления.
Действие № 3
Рассмотрение заявления, наложение визы
Действие № 5
Рассмотрение документов, проверка наличия всего пакета, подготовка запросов, проекта постановления
Действие № 7
Рассмотрение документов, решение: разрешить или отказать, ходайтайство перед аппаратом акима.
Действие № 9
выносит и регистрирует постановление акимата, готовит выписку из приложения к постановлению и удостоверение опекуна/попечителя
Действие № 2
Предоставление руководству уполномоченного органа
Действие № 4
Направление специалисту уполномоченного органа
Действие № 6
Вынесение на опекунский совет
Действие № 8
Отправка в акимат
Действие № 10 Перенаправление готовых документов в уполномоченный орган
Действие № 11
Регистрация в журнале учета, выдача потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Основной процесс (ход, потока работ)
СФЕ 1.
СФЕ 2.
СФЕ 3.
СФЕ 4.
Действие № 1
Прием и регистрация заявления.
Действие № 3
Рассмотрение заявления, наложение визы
Действие № 5
Рассмотрение документов, проверка наличия всего пакета, подготовка запросов, проекта постановления
Действие № 7
Рассмотрение документов, принятия решения об отказе.
Действие № 2
Предоставление руководству уполномоченного органа
Действие № 4
Направление специалисту уполномоченного органа
Действие № 6
Вынесение на опекунский совет
Действие № 8
Выдача потребителю постановления с указанием мотивированного отказа
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей»
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
Утвержден
постановлением акимата области

2012 жылғы 3 шілдедегі
№ 234 қаулысымен
бекітілген
«Тұрғын үйдiң меншiк иелерi болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерiн қозғайтын мәмiлелердi ресiмдеу үшiн қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамаларын беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ұғымдар
1. Пайдаланылатын терминдер мен аббревиатуралардың анықтамалары:
1) қорғаншылық және қамқоршылық органы – республикалық маңызы бар қала, астана, аудан (облыстық маңызы бар қала) жергілікті атқарушы органы;
2) ДЕК - дербес есепке алу карточкасы;
3) ҚФБ - құрылымдық- функционалдық бірліктер: уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы: Тұрғын үйдiң меншiк иелерi болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерiн қозғайтын мәмiлелердi ресiмдеу үшiн қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамаларын беру.
3. «Тұрғын үйдiң меншiк иелерi болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерiн қозғайтын мәмiлелердi ресiмдеу үшiн қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамаларын беру» мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Ақтөбе қалалық және аудандық білім беру бөлімдері (бұдан әрі – уәкілетті орган), сонымен қатар, балама негізінде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталықтар) көрсетеді. Аталған қызмет Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 Қаулысымен бекітілген «Тұрғын үйдiң меншiк иелерi болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерiн қозғайтын мәмiлелердi ресiмдеу үшiн қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамаларын беру» мемелекеттік қызметінің стандарты негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – Стандарт). Уәкілетті органдардың мекен-жай тізбесі осы мемлекеттік қызмет Регламентінің 1 қосымшасында көрсетілген.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодексiнiң 22-24 - баптары, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі «Тұрғын үй қатынастары туралы» Заңының 13-бабының 3-тармағы, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Кодексінің 66128 - баптары және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 5 қаңтардағы № 1 «Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мемлекеттiк мекемелерiн - халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы» қаулысына сәйкес жүзеге асырылады.

от 3 июля 2012 года
№ 234
Регламент государственной услуги «Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища»
1. Основные понятия:
1. Определения используемых терминов и аббревиатур:
1) орган опеки и попечительства – местный исполнительный орган города республиканского значения, столицы, района (города областного значения);
2) КПУ - карточка персонального учета;
3) СФЕ - структурно-функциональные единицы: ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы.
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги:
Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления
сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей,
являющихся собственниками жилища.
3. Государственная услуга «Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища» предоставляется городским и районными отделами образования области (далее – уполномоченный орган) по месту жительства потребителя, а также через центры обслуживания населения (далее – центры) на альтернативной основе. Данная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140 (далее – Стандарт). Перечень адресов уполномоченных органов указан в приложении 1 к настоящему Регламенту государственной услуги.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Данная государственная услуга осуществляется на основании статей 22 - 24 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», статей 66128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье» и постановления Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года № 1 «О создании государственных учреждений - центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан».

6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нысаны осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес тұрғын үйдің меншік иесі болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерiн қозғайтын мәмiлелердi ресiмдеу үшiн қағаз жүзінде анықтама-келiсiм беру (бұдан әрi - анықтама) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелдi жауабын ұсыну болып табылады.
7. Бұл мемлекеттік қызметтің Регламенті мемлекеттік органдардың және өзге де субъектілердің келісуін қажет етпейді
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі және қажетті құжаттардың тізімі туралы толық ақпаратты осы Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген әкімшіліктердің стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігініңhttp://www.edu.gov.kz ғаламтор - ресурсында орналастырылады.
Уәкілетті органда қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң мерзiмдерi:
1) тұтынушы қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнiн (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) құрайды;
2) өтiнiш берушi өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) өтiнiш берушi өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру немесе мемлекеттiк қызметтi ұсынудан бас тарту негiзi Стандарттың 16 тармағында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін тұтынушыдан сұраныс алған сәттен бастап және мемлекеттік қызметтер нәтижелерін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
Тұтынушының уәкілетті органына жүгінген кезде:
1) тұтынушы, Стандарттың 11 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды қоса жалғап, уәкілетті органға арызын тапсырады;
2) уәкілетті органның кеңсе қызметкері құжаттарды тіркеуді жүзеге асырып, уәкілетті органның басшысына ұсынады;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қызметкерге қарау үшін жолдайды;
4) уәкілетті органның қызметкері келіп түскен құжаттарды қарайды және басшымен келістіре отырып, мемлекеттік қызметті ұсыну немесе бас тарту туралы шешім қабылдайды;
5) оң шешім қабылдаған кезде уәкілетті орган осы Регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген үлгі бойынша, сол органның басшысымен қол қойылған анықтама береді. Уәкілетті органның қызметкері тұтынушыға анықтаманы ұсынады;

6. Результатом оказания государственной услуги является выдача справки органа опеки и попечительства отдела образования на бумажном носителе для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища (далее - справка), согласно приложению 2 к настоящему Регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Данный Регламент оказания государственной услуги не требует согласования с государственными органами и иными субъектами.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на стендах, расположенных в фойе отделов образования и центров обслуживания населения, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему регламенту, а также на интернет - ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан: http://www.edu.gov.kz.
Прием в уполномоченном органе осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют пять рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя, состовляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя – не более 30 минут.
10. Основания для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 Стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
При обращении потребителя в уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган, с приложением необходимых документов указанных в пункте 11 Стандарта;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа осуществляет регистрацию документов и предоставляет руководству уполномоченного органа;
3) руководство уполномоченного органа направляет на рассмотрению специалисту;
4) специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы и согласовывая с руководством, принимает решение в предоставлении государственной услуги либо отказа;
5) при положительном решении уполномоченный орган выдает справку, подписанную руководителем уполномоченного органа, образец которого указан в приложении 2 к настоящему Регламенту. Специалист уполномоченного органа выдает справку потребителю;

6) анықтаманы беруден бас тартқан кезде уәкілетті органның басшысы бас тартудың себебі көрсетілген анықтамаға қол қояды. Уәкілетті органның қызметкері тұтынушыға анықтаманы ұсынады.
Тұтынушының Орталыққа жүгінген кезде:
1) тұтынушы, Стандарттың 11 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды қоса жалғап, Орталыққа арызын тапсырады;
2) Орталықтың қызметкері құжаттарды тіркеуді жүзеге асырып, тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді, уәкілетті органға қарау үшін жолдайды;
3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері құжаттарды тіркеуді жүзеге асырып, уәкілетті органның басшысына ұсынады;
4) уәкілетті органның басшысы қызметкерге қарау үшін жолдайды;
5) уәкілетті органның қызметкері келіп түскен құжаттарды қарайды және басшымен келістіре отырып, мемлекеттік қызметті ұсыну немесе бас тарту туралы шешім қабылдайды;
6) оң шешім қабылдаған кезде уәкілетті орган осы Регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген үлгі бойынша, сол органның басшысымен қол қойылған анықтама береді. Уәкілетті органның қызметкері анықтаманы Орталыққа жолдайды;
7) қорғаншылық мен қамқоршылық органының анықтамасын беруден бас тартқан кезде уәкілетті органның басшысы бас тартудың себебі көрсетілген анықтамаға қол қояды. Уәкілетті органның қызметкері анықтаманы Орталыққа жолдайды;
8) Орталық анықтаманы тұтынушыға ұсынады.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау уәкілетті органнның бір маманымен және орталықтың бір маманымен жүзеге асады.
13. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
14. Кіріс құжаттарды тіркеу тәртібі (соның ішінде электрондық) тұтынушының анықтама беруге ықпал жасау үшін өтініш уәкілетті органға жасаған күні жасалады, ол туралы мәліметтер өтініштерді тіркейтін журналға тіркеледі.
Мемлекеттiк қызметi алу үшiн барлық құжаттарды тапсырған кезде тұтынушыға:
уәкілетті органына өтiнiш бiлдiрген кезде - барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат беріледі;
орталыққа өтiнiш бiлдiрген кезде - тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi.
Уәкілетті органда қажетті құжаттардың барлығы тапсырылғаннан кейін уәкілетті органның тіркеуді және есепке алуды жүзеге асыратын қызметкері тұтынушының деректерін дербес есепке алу карточкасына (компьютерлік дерекқорға) енгізеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарлау өтініш берушінің тұрғылықты жеріндегі уәкілетті органға немесе Орталыққа жеке өзінің баруы арқылы жүзеге асырылады.

6) при отказе в выдаче справки, руководитель уполномоченного органа подписывает решение об отказе в выдаче, с указанием причины отказа. Специалист уполномоченного органа выдает справку потребителю.
При обращении потребителя в Центр:
1) потребитель подает заявление в Центр, с приложением необходимых документов указанных в пункте 11 Стандарта;
2) специалист центра осуществляет регистрацию документов и выдает расписку о приеме документов, направляет для рассмотрения в уполномоченный орган;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа осуществляет регистрацию документов и предоставляет руководству уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа направляет на рассмотрению специалисту;
5) специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы и согласовывая с руководством, принимает решение в предоставлении государственной услуги либо отказа;
6) при положительном решении уполномоченный орган готовит справку, подписанную руководителем уполномоченного органа, образец которого указан в приложении 2 к настоящему Регламенту. Специалист уполномоченного органа направляет справку в Центр;
7) при отказе в выдаче справки, руководитель уполномоченного органа подписывает справку органа опеки и попечительства об отказе в выдаче, с указанием причины отказа. Специалист уполномоченного органа направляет справку в Центр;
8) Центр выдает справку потребителю.
12. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляются одним специалистом уполномоченного органа и одним специалистом Центра.
13. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
14. Порядок оформления входящей корреспонденции (в том числе электронной) производится в день обращения потребителя в уполномоченный орган за содействием в выдаче справки, сведения о нем вносятся в журнал учета обращений.
После сдачи всех необходимых документов для получения государственной услуги потребителю выдается:
при обращении в уполномоченный орган – расписка о получении всех документов;
при обращении в центр – расписка о приеме соответствующих докуменов.
В уполномоченном органе сотрудником уполномоченного органа, осуществляющим регистрацию и постановку на учет потребителя, данные потребителя заносятся в карточку персонального учета (компьютерную базу данных).
Информирование о результате оказания государственной услуги осуществляется посредством личного посещения заявителем уполномоченного органа или Центра по месту жительства.

8 (71333) 3-02-19
10
«Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесінің Мәртөк филиалы
Ақтөбе облысы, Мәртөк ауданы, Мәртөк ауылы, Байтұрсынов көшесі, 1 «б»
com-martuk@ mail.ru
8 (71331) 22-4-13
11
«Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесінің Темірдегі филиалы
Ақтөбе облысы, Темір ауданы, Шұбарқұдық кенті, Байғанин көш. 15
abzalzhalgasov@ mail.ru
8 (71346) 2-35-83
12
«Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесінің Ойылдағы филиалы
Ақтөбе облысы, Ойыл ауданы, Ойыл ауылы, Көкжар көш., 69 con_uil@mail.ru
8 (71332) 2-11-81
13
«Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесінің Хромтаудағы филиалы
Ақтөбе облысы, Хромтау ауданы, Хромтау қаласы, Абай даңғ., 12
Con7chrom@yandex.ru
8 (71336) 2-66-33
14
«Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесінің Жем қаласындағы филиал
Ақтөбе облысы, Мұғалжар ауданы, Жем қаласы, Ж.Тлепбергенов көш., 1
emba@mail.ru
8 (71-334) 23-9-83
15
«Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесінің Шалқардағы филиалы
Ақтөбе облысы, Шалқар ауданы район, Шалқар қаласы, Әйтеке би көшесі, № 63 saulehan_kuntleuova@mail.ru
8 (71-335)23-6-10
«Тұрғын үйдiң меншiк иелерi болып
табылатын кәмелетке толмаған
балалардың мүдделерiн қозғайтын
мәмiлелердi ресiмдеу үшiн қорғаншылар
мен қамқоршылар органдарының
анықтамаларын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
Үлгi
Қазақстан Республикасы
аудандық (қалалық) бiлiм бөлiмдерi
Қорғаншылық және қамқоршылық органдарының функцияларын жүзеге асыратын аудандық (қалалық) бiлiм бөлiмi кәмелетке толмаған балалар мүддесiне әрекет ететiн Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексiнiң 22 - 24-баптарына, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 3-тармағына, Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының Кодексінің 128 бабына сәйкес
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
________________________________________________________мекен жайы бойынша
№________үй, № ________ пәтердi ________ рұқсат бередi
Аудандық (қалалық) бiлiм
бөлiмiнiң бастығы _______________қолы (Т.А.Ә.)
М.О.
«Тұрғын үйдiң меншiк иелерi болып
табылатын кәмелетке толмаған балалардың
мүдделерiн қозғайтын мәмiлелердi ресiмдеу үшiн
қорғаншылар мен қамқоршылар
органдарының анықтамаларын беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер тізбесі және сипаттамасы
Орталықтың қызметкері (ҚФБ 1):

8 (71333) 3-02-19
10
Мартукский филиал Республиканского государственного учреждения «Центр обслуживания населения Актюбинской области»
Актюбинская область, Мартукский район, село Мартук, улица Байтурсынова 1 «б»
com-martuk@ mail.ru
8 (71331) 22-4-13
11
Темирский филиал Республиканского государственного учреждения «Центр обслуживания населения Актюбинской области»
Актюбинская область, Темирский район, поселок Шубаркудук, ул. Байганина 15
abzalzhalgasov@ mail.ru
8 (71346) 2-35-83
12
Уилский филиал Республиканского государственного учреждения «Центр обслуживания населения Актюбинской области»
Актюбинская область, Уилский район, село Уил, ул. Кокжар 69 con_uil@mail.ru
8 (71332) 2-11-81
13
Хромтауский филиал Республиканского государственного учреждения «Центр обслуживания населения Актюбинской области»
Актюбинская область, Хромтауский район, г. Хромтау, прос. Абая 12
Con7chrom@yandex.ru
8 (71336) 2-66-33
14
Эмбенский филиал Республиканского государственного учреждения «Центр обслуживания населения Актюбинской области»
Актюбинская область, Мугалжарский район, г. Эмба, ул.Ж.Тлепбергенова, 1 emba@mail.ru
8 (71-334) 23-9-83
15
Шалкарский филиал Республиканского государственного учреждения «Центр обслуживания населения Актюбинской области»
Актюбинская область, Шалкарский район, г. Шалкар, ул. Айтекеби № 63 saulehan_kuntleuova@mail.ru
8 (71-335) 23-6-10
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок органов опеки и попечительства
для оформления сделок, затрагивающих интересы
несовершеннолетних детей, являющихся
собственниками жилища»
Образец
Районный (городской) отдел образования, осуществляющий функции
органов опеки и попечительства, согласно статьям 22-24 Гражданского
кодекса Республики Казахстан, пункту 3 статьи 13 Закона Республики
Казахстан «О жилищных отношениях», статье 128 Кодекса Республики Казахстан «О браке (супружестве) и семье», действующий в интересах
несовершеннолетнего(-ей, -их)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
дает согласие _______________________________________________________
квартиры № ______ по адресу _________________________________________
дом № ______________________
Начальник районного(городского)
отдела образования ______________ подпись (Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок органов опеки и попечительства
/для оформления сделок, затрагивающих интересы
несовершеннолетних детей, являющихся
собственниками жилища»
Перечисление и описание структурно-функциональных единиц, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги
Специалист Центра (СФЕ 1):

2012 жылғы 3 шілдедегі
№ 234 қаулысымен
бекітілген
«Білім алушылар мен тәрбиеленушілерді білімнің жалпы білім беру ұйымдарына және үйге тегін тасымалдауды қамтамасыз ету» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ұғымдар
1. Пайдаланылатын терминдер мен аббревиатуралардың анықтамалары:
1) Тұтынушы – мектепке дейінгі және мектеп жасындағы балалары бар, тиісті білім беру мекемелері жоқ елді мекенде, сонымен қатар жалпы білім беру мекемелеріне тегін жеткізу мен үйлеріне қайтаруды қамтамасыз ету үшін мектептен 3 шақырым жерде тұратын ата-ана немесе заңды өкіл;
2) Уәкілетті орган – сәйкес аумақта өз құзыреті шегінде жергілікті мемлекеттік басқаруды және өзін өзі басқаруды жүзеге асыратын ауыл (село), ауылдық (селолық) округының әкімімен басқарылатын жергілікті атқарушы орган (әкімдік);
3) ДЕК - дербес есепке алу карточкасы;
4) ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірліктер: уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы: Оқушылардың және тәрбиеленушілердің жалпы білім беретін білім беру ұйымына және қайта үйге тегін тасымалдауды қамтамасыз ету.
3. «Білім алушылар мен тәрбиеленушілерді жалпы білім беру ұйымдарына және үйге тегін тасымалдауды қамтамасыз ету» мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша жергілікті атқарушы органдармен (ауыл, кент әкімдері, ауылдық (селолық) округі) (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетеді. Аталған мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 31 наурыздағы № 336 Қаулысымен бекітілген «Білім алушылар мен тәрбиеленушілерді білімнің жалпы білім беру ұйымдарына және үйге тегін тасымалдауды қамтамасыз ету» мемлекеттік қызметінің стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде жүзеге асырылады. Уәкілетті органдардың мекен-жай тізбесі осы мемлекеттік қызмет Регламентінің 1 қосымшасында көрсетілген.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет тұтынушыға Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі № 319 – ІІІ «Білім туралы» Заңының 6-бабы, 5- тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 21 желтоқсандағы № 1256 «Білім беру ұйымдары желісінің кепілдік берілген мемлекеттік нормативін бекіту туралы» қаулысының 2-тармағының 2-тармақшасына сәйкес көрсетіледі.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нысаны осы Регламенттің 3 қосымшасына сәйкес оқушылардың және тәрбиеленушілердің жалпы білім беретін білім беру ұйымына және қайта үйге тегін тасымалдауды қамтамасыз ету туралы қағаз жүзінде анықтама беру немесе қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелдi жазбаша жауабын ұсыну болып табылады.

от 3 июля 2012 года
№ 234
Регламент оказания государственной услуги «Обеспечение бесплатного подвоза обучающихся и воспитанников к общеобразовательной организации образования и обратно домой»
1. Основные понятия
1. Определения используемых терминов и аббревиатур:
1) Потребитель - родитель или законный представитель, имеющий детей дошкольного и школьного возраста, проживающий в населенном пункте, не имеющем соответствующей организации образования, а также проживающий в сельской местности на расстоянии более 3 километров от школы для обеспечения бесплатного подвоза их детей к общеобразовательной организации образования и обратно домой;
2) Уполномоченный орган - местный исполнительный орган (акимат), возглавляемый акимом поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории;
3) КПУ - карточка персонального учета;
4) СФЕ - структурно-функциональные единицы: ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы.
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги:
«Обеспечение бесплатного подвоза обучающихся и воспитанников к общеобразовательной организации образования и обратно домой».
3. Государственная услуга «Обеспечение бесплатного подвоза обучающихся и воспитанников к общеобразовательной организации образования и обратно домой» оказывается местным исполнительным органом (аким поселка, аула (села), аульного (сельского) округа) (далее – уполномоченный орган). Данная услуга осуществляется на основании стандарта государственной услуги "Обеспечение бесплатного подвоза обучающихся и воспитанников к общеобразовательной организации образования и обратно домой", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 336 (далее – Стандарт). Перечень адресов уполномоченных органов указан в приложении 1 к настоящему Регламенту государственной услуги.
4. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается потребителю в соответствии с пунктом 5 ст. 6 Закона Республики Казахстан «Об образовании» от 27 июля 2007 года № 319-III и подпунктом 2 пункта 2 постановления Правительства РК от 21 декабря 2007 года № 1256 «Об утверждении гарантированного государственного норматива сети организаций образования».
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является обеспечение обучающихся и воспитанников бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования и обратно домой с выдачей справки на бумажном носителе согласно приложению 3 к настоящему Регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі, және қажетті құжаттардың тізімі туралы толық ақпаратты осы Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген білім беру бөлімдерінің және халыққа қызмет көрсету орталықтарының стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің http://www.edu.gov.kz ғаламтор - ресурсында орналастырылады.
Уәкілетті органда қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң мерзiмдерi:
1) тұтынушы қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап 5 жұмыс күнiн (арыз түскеннен бастап 5 күннен кейін) құрайды;
2) өтiнiш берушi өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты (тіркелген жағдайда) 30 минуттан аспайды;
3) өтiнiш берушi өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру немесе мемлекеттiк қызметтi ұсынудан бас тарту Стандарттың 16 тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін тұтынушыдан сұраныс алған сәттен бастап және мемлекеттік қызметтер нәтижелерін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы, Стандарттың 11 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды қоса жалғап, уәкілетті органға арызын тапсырады;
2) уәкілетті органның кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдау және тіркеуді жүзеге асырады. Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес құжаттарды қабылдағаны туралы, мемлекеттік қызметті алатын күні, барлық құжаттарды алғаны туралы, арызды қабылдаған күні мен нөмірі, уәкілетті органы маманының толық аты-жөні көрсетілген қолхат беріледі;
3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері құжаттарды уәкілетті органның басшылығына ұсынады;
4) уәкілетті органның басшысы сол органның маманына қарау үшін жолдайды;
5) уәкілетті органның маманы келіп түскен құжаттарды қарайды, мемлекеттік қызметті ұсыну немесе бас тарту туралы шешім қабылдайды;
6) уәкілетті органның маманы осы Регламенттің 3 қосымшасында көрсетілген үлгі бойынша жалпы білім беретін білім беру ұйымына тегін тасымалдау туралы немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы негізі бар жауапты әкімнің қолы және мөрі қойылған анықтама береді. Анықтама, тұтынушының жеке талаптануы кезінде арыз тапсырған күннен бастап 5 күн өткен соң уәкілетті органның маманымен ұсынылады.

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе акиматов, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему Регламенту, а также на интернет-ресурсах областных акиматов, сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан: www.edu.gov.kz.
Прием в уполномоченном органе осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) обращения для получения государственной услуги (в течение 5-ти дней с момента поступления заявления) составляет 5 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя (при регистрации) – не более 30 минут;
3) максимальное допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя – не более 30 минут.
9. Основанием для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 Стандарта.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган с приложением необходимых документов указанных в пункте 11 Стандарта;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа осуществляет прием и регистрацию документов. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги потребителю выдается расписка в их получении, согласно приложению 2 к настоящему регламенту с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества специалиста уполномоченного органа, выдавшего расписку с указанием даты получения услуги;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа передает документы руководству уполномоченного органа;
4) руководство направляет на рассмотрение специалисту уполномоченного органа;
5) специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы, принимает решение в предоставлении государственной услуги либо отказе;
6) специалист уполномоченного органа выдает справку, образец которого указан в приложении 3 к настоящему Регламенту, об обеспечении бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, заверенной подписью и печатью акима. Справка выдается специалистом уполномоченного органа при личном обращении потребителя по истечению 5 дней с момента поступления заявления;

11. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау уәкілетті органнның бір маманымен жүзеге асады.
12. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
13. Кіріс құжаттарды тіркеу тәртібі (соның ішінде электрондық) тұтынушының анықтама беруге ықпал жасау үшін уәкілетті органға өтініш берген күні жасалады, ол туралы мәліметтер өтініштерді тіркеу журналына енгізіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде уәкілетті органның маманы Стандарттың 11 тармағының талаптарына сәйкес құжаттардың бар болуына тексеру жүргізеді. Құжаттарды толық көлемде ұсынбаған жағдайында, тұтынушыға құжаттарды қабылдаудан бас тартады. Тұтынушының талабы бойынша оған құжаттарды қабылдаудан бас тартудың негізі көрсетілген жазбаша жауабы беріледі.
Стандарттың 11 тармағында көрсетілген барлық құжаттарды тапсырудың дәлелі болып тұтынушыға осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті алатын күні, арызды қабылдаған күні мен нөмірі, маманның аты-жөні көрсетілген қолхат табылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тұтынушыға жеткізу тәртібін белгіленген жұмыс графигі негізінде, осы Регламенттің 3 қосымшасына сәйкес, уәкілетті орган басшысының қолы және мөрімен бекітілген жалпы білім беретін білім беру ұйымына тасымалдауды қамтамасыз ету туралы қабылданған анықтама негізінде уәкілетті органның маманы жүзеге асырады.
Анықтама, тұтынушының жеке талаптануы кезінде арыз тапсырған күннен бастап 5 күн өткен соң уәкілетті органның маманымен ұсынылады.
Анықтаманы ұсыну туралы мәлімет осы Регламенттің 4 қосымшасына сәйкес анықтамаларды тіркеу кітабында белгіленеді.
15. Мемлекеттік қызмет оқу жылы ішінде беріледі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер тізбесі және сипаттамасы (бұдан әрі - ҚФБ) осы регламенттің 5 қосымшасында көрсетілген:
1) уәкілетті органның кеңсе қызметкері;
2) уәкілетті органның басшысы;

11. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляются одним специалистом уполномоченного органа.
12. Государственная услуга оказывается потребителю бесплатно.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Порядок оформления входящей корреспонденции (в том числе электронной) производится в день обращения потребителя в уполномоченный орган за содействием в выдаче справки, сведения о нем вносятся в журнал учета обращений.
При оказании государственной услуги специалист уполномоченного органа осуществляет проверку на наличие документов, согласно требованиям пункта 11 Стандарта. При предоставлении документов в неполном объеме потребителю отказывается в приме документов. По требованию потребителя ему выдается мотивированное письменное подтверждение отказа в приеме документов.
Подтверждением сдачи документов, указанных в пункте 11 Стандарта, является выдача потребителю услуги расписку в получении необходимых документов согласно приложению 2 к настоящему Регламенту с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества специалиста акимата, выдавшего расписку с указанием даты получения услуги.
14. Способ доставки результата государственной услуги потребителю осуществляется специалистом уполномоченного органа в соответствии с установленным графиком работы на основании принятой справки об обеспечении бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования согласно приложению 3 к настоящему Регламенту (с указанием организации образования), заверенной подписью и печатью руководителя уполномоченного органа.
Справка выдается специалистом уполномоченного органа при личном обращении потребителя по истечению 5 дней с момента поступления заявления.
Сведения о выдаче справки фиксируются в книге учета справок согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
15. Государственная услуга предоставляется в течении учебного года.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы структурно-функциональные единицы (далее СФЕ), указанные в приложении 5 настоящего Регламента:
1) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
2) руководитель уполномоченного органа;

464210
Қарабұтақ ауылы.
Алдабергенов көшесі, 7
Karchev.80@mail.ru
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда аптасына бес күн сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 14-00 дейін
2
ММ «Әйтеке би ауданы Комсомол селолық округі әкімі аппараты»
Комсомол а.
8(71339)-2-16-79
001300
Комсомол ауылы, Азат көш., 30
zhurgenovSH@mail.ru
3
ММ «Ырғыз ауданы Ырғыз селолық округі әкімі аппараты»
Ырғыз а.
Ақшы а.
Қалалықкөш
Қалыбай а.
8(71343) – 2-16-87
инд: 030400
Ырғыз ауданы
Ырғыз ауылы
Абылхайыр хан көшесі № 28
4
ММ «Ырғыз ауданы Тәуіп селолық округі әкімі аппараты»
Құйлыс а.
Қаракөш а.
8(71343) - 3-20-20
инд:030400
Ырғыз ауданы
Құйлыс ауылдық округі
5
ММ «Ырғыз ауданы Нұра селолық округі әкімі аппараты»
Нұра а.
Белшер а.
Мамыр а.
Дүкен а.
8(71343) - 2-51-20
инд.030400
Ырғыз ауданы
Нұра селолық округі
6
ММ «Ырғыз ауданы Қызылжар селолық округі әкімі аппараты»
Құрылыс а.
Шеңбертал а.
Жаныс би а.
8(71343) 3-63-39
инд.030400
Ырғыз ауданы,
Кызылжар селолық округ
7
ММ «Ырғыз ауданы Құмтоғай селолық округі әкімі аппараты»
Құмтоғай а.
Қарақұдық а.
Қарасай а.
8(71343) - 2-43-30
инд.030400
Ырғыз ауданы
Кумтогайский селолық округ
8
ММ «Ырғыз ауданы Аманкөл селолық округінің әкімі аппараты»
Күтікөл а.
Аманкөл а.
Жарма а.
8(71343) 7-22-80
инд.030400
Ырғыз ауданы
Аманколский селолық округ
9
ММ «Ырғыз ауданы Жайсаңбай селолық округі әкімі аппараты»
Жайсаңбай а.
871343-32114
инд.030400
Ырғыз ауданы
Жайсанбайский селолық округ
10
ММ «Қарғалы ауданы Батамша селолық округі әкімі аппараты»
Батамша 2 а. (подхоз),
Кемпірсай стансасы
8(71342) 2-22-38
030500, Карғалы ауданы, с.Бадамша, көш.Айтеке би 32
badamakim@mail.ru
11
ММ «Қарғалы ауданы Кемпірсай селолық округі әкімі аппараты»
Кемпірсай а.,
Қарабұтақ а.
8(71342)
2-65-04
030507, Карғалы ауданы, с.Жосалы
12
ММ «Қарғалы ауданы Әлімбет селолық округі әкімі аппараты»
Нововведенка ауылы,
Қызылсай а.
Бөгімбай а.
8(71342) 2-88-00, 2-98-02
030502, Карғалы ауданы, с.Алимбетовка, көш.Казахстанская 72
13
ММ «Қарғалы ауданы Степной селолық округі әкімі аппараты»
Первомай а.
Мамыт а.
Қайрақтысай а.
Степное а.
8(71342) 2-96-23
030511, Карғалы ауданы, Степное ауылы, Қонаев көш. 3-1
Stepnoi_so@mail.ru
14
ММ «Қарғалы ауданы Велихов селолық округі әкімі аппараты»
Велиховка а.
Ақ Жайық а.
8(71342) 2-63-10
030505, Карғалы ауданы, Велиховка а., Центральная көш. 53
15
ММ «Қарғалы ауданы Ащылысай селолық округі әкімі аппараты»
Ақкөл а.,
Преображеновка ауылы
Ащылысай а.
8(71342) 2-92-51
030506, Карғалы ауданы, Ащылысай а., Бауыржан Момышұлы көш., 32
16
ММ «Қарғалы ауданы Қосетек ауыллық округі әкімшілігінің аппараты»
Сарыбкөшак а.
Қос-Истек а.
8(71342) 2-41- 84

464210
с.Карабутак
ул.Алдабергенов 7
Karchev.80@mail.ru
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13-00 до 14-00 часов
2
ГУ «Аппарат акима Комсомольского сельского округа Айтекебийского района»
с.Комсомольское
8(71339)-21679
001300
с.Комсомольское
ул.Азат 30
zhurgenovSH@mail.ru
3
Аппарат акима Иргизского сельского акимата Иргизского района»
с.Иргиз
с.Акши
с.Калалы-куль
с.Калыбай
8(71343)- 21687
инд:030400
Иргизский район
село Иргиз
ул.Абулхайыр хана № 28
4
ГУ «Аппарат Акима Таупского Сельского округа Иргизского района»
с.Куйлыс
с.Каракуль
8(71343)- 32020
инд:030400
Иргизкий район
Куйлысский сельский округ
5
ГУ «Аппарат акима Нуринского сельского акима Иргизского района»
с.Нура
с.Белшер
с.Мамыр
с.Дукен
8(71343)- 25120
инд.030400
Иргизский район
Нуринский сельский округ
6
ГУ «Аппарат акима Кызылжарского сельского округа Иргизского района»
с.Курлыс
с.Шенбертал
с.Жаныс би
8(71343)- 36339
инд.030400
Иргизский район
Кызылжарский сельский округ
7
ГУ «Аппарат акима Кумтогайского сельского округа Иргизского района»
с.Кумтогай
с.Каракудык
с.Карасай
8(71343)- 24330
инд.030400
Иргизский район
Кумтогайский сельский округ
8
ГУ «Аппарат акима Аманкольского сельского округа Иргизского района»
с.Кутикол
с.Аманкол
с.Жарма
8(71343)- 72280
инд.030400
Иргизский район
Аманколский сельский округ
9
ГУ «Аппарат акима Жайсанбайского сельского Иргизского района»
с.Жайсанбай
8(71343)-
32114
инд.030400
Иргизский район
Жайсанбайский сельский округ
10
ГУ «Аппарат акима сельского округа Бадамша Каргалинского района»
с.Бадамша 2 (подхоз)
ст.Кемпирсай
8(71342)-22238
030500, Каргалинский р-он, с.Бадамша, ул.Айтеке би 32
badamakim@mail.ru
11
ГУ «Аппарат акима Кемпирсайского сельского округа Каргалинского района»
с.Кемпирсай,
с.Карабутак
8(71342)-26504
030507, Каргалинский р-он, с.Жосалы
12
ГУ «Аппарат акима Алимбетовского сельского округа Каргалинского района»
с.Нововведенка
с.Кызылсай
с.Бугумбай
8(71342)-28800, 29802
030502, Каргалинский р-н, с.Алимбетовка, ул.Казахстанская, 72
13
ГУ «Аппарат акима Степного сельского округа Каргалинского района»
с.Первомай
с.Мамыт
с.Кайракты-сай
с.Степное
8(71342)-29623
030511, Каргалинский р-он, с.Степное, ул.Кунаева 3-1
Stepnoi_so@mail.ru
14
ГУ «Аппарат акима Велиховского сельского округа Каргалинского района»
с.Велиховка
с.Ак Жайык
8(71342)-26310
030505, Каргалинский р-он, с.Велиховка, ул.Центральная 53
15
ГУ «Аппарат акима Ащелисайского сельского округа Каргалинского района»
с.Акколь,
с.Преображеновка
с.Ащылысай
8(71342)-29251
030506, Каргалинский р-он, с.Ащылысай, ул.Бауыржан Момышулы 32
16
ГУ «Аппарат акима Косистекского сельского округа Каргалинского района»
с.Сарыбулак
с. Кос-Истек
8(71342)-24184

030508, Карғалы ауданы, с. Кос-Истек, көш.Абая 135
17
ММ «Қарғалы ауданы Желтау ауыллық округі әкімшілігінің аппараты»
Петропавловка ауылы
8(71342) 7-15-01, 991012
030509, Карғалы ауданы, Петропавловка а. Д.Қонаев көш., 68
18
ММ «Қарғалы ауданы Жаңаталап ауыллық округі әкімшілігінің аппараты»
Жайылма а. Жанталап а.
8(71340) -7-36-10
031004, Қобда ауданы Жанаталап а.
19
ММ «Қобда ауданы Жиренқопа ауыллық округі әкімшілігінің аппараты»
Тентекқара а.
Жиренқопа а.
8(71359) 3-66-38
031008, с.Жиренкупа Қобда ауданы
20
ММ «Қобда ауданы Жиренқопа ауыллық округі әкімшілігінің аппараты»
Қаратал а.
Бестау а.
8(71340) 7-33-08
031014, Қобда ауданы,
Бестау а.
21
ММ Мәртөк ауданы Мәртөк ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Мәртөк а.
Қазан а. Құмсай а.
8 (71331)
31-4-63,
31-1-72,
32-0-07
030 00
Мәртөк а.
Есет Көкиұлы көш, 96
Martuk_so@mail.ru
22
ММ Мәртөк ауданы Аққұдық ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Вознесеновка а.
Веренка а.
Жаңажол а.
Степной а.
Первомай а.
8 (71331) 24-1-34, 24-1-19
030603
Аққұдық а.
Первомай көш., 14
Akkuduk@mail.ru
23
ММ Мәртөк ауданы Тәңірберген ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Саржансай а.
Кеңсахара а.
Ақсу а.
8 (71331) 27-8-66 27-8-16
030618 Саржансай а. Достық көш., 33
030617
Кеңсахара а.
24
ММ Мәртөк ауданы Байнасай ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Байнассай а. 13 лет Казахстана а.
Ақмоласай а.
Горноводск а.
030608
Байнассай а.
Центральная көш.1
Bainassaiso@mail.ru
25
ММ Мәртөк ауданы Қарашай ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Қаратаусай а.
Коминтерн а.
Жуса а.
Линновицк а.
8 (71331) 26-6-76
030605
Қаратаусай а. Квинт көш., 20
www.Karashai_so@mail.ru
26
ММ Мәртөк ауданы Байтұрасай ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Байторы а.
Полтавка а.
Покровка а.
Дмитриевка а.
8 (71331)
030602, Байторы а. Жеңіс көш. 12 030610, Полтавка а.
030609, Покровка а.
030619, Дмитриевка а.
27
ММ Мәртөк ауданы Қаратоғай ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Қаратоғай а.
8 (71331) 26-4-24, 26-0-05
030606, Қаратоғай а. А.Байтұрсынов көш. 30
28
ММ Мәртөк ауданы Құрмансай ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Құрмансай а. Шаңды а.
Ефремовка а. Черемушки а. Ново-Донцы а,
8 (71331) 26-1-85, 26-1-92
030612, Құрмансай а. Қобланды Батыр көш, 19
29
ММ Мәртөк ауданы Қызылжар ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Қызылжар а.
Бөрте а.
Шевченко а.
8 (71331) 24-4-63, 24-4-54
030613, Қызылжар а.
А.Құнанбаев көш., 8 030601,
Бөрте ауылы,
030616, Шевченко а.
Kisilshar@mail.ru
30
ММ Мәртөк ауданы Родников ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Родниковка а.
Калиновка а.
Бұтақ а. Бөрте а.
Еңбекші а.
Драгомировка ауылы
8 (71331) 25-0-24, 25-0-30
030611, Родниковка а. Гоголь көш., 1
31
ММ Мәртөк ауданы Жайсан ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Жайсаң а.
Көкпекті а.
Хозакөш а.
Жаңатан а.
33 разъезд
8 (71331)
030604
Жайсаң а.,
Болашақ көш., 45
32
ММ Мәртөк ауданы Хазрет ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Хазрет а.
Березовка а.
8 (71331) 98-98-40
030 615
Хазрет а., Ленин көш. 2
Shasret_so@mail.ru
33
ММ Мәртөк ауданы Хлебодар ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Хлебодаровка ауылы, 37 разъезд
8 (71331)

030508, Каргалинский р-он, с. Кос-Истек, ул.Абая 135
17
ГУ «Аппарат акима Желтауского сельского округа Каргалинского района»
с.Петропавловка
8(71342)-71501, 991012
0300509, Каргалинский р-он, с. Петропавловка ул.Кунаева, 68
18
ГУ «Аппарат акима Жанаталапского аульного округа Кобдинского района»
с.Жайылма с.Жанаталап
8(71340)-73610
031004, с.Жанталап Кобдинского района
19
ГУ «Аппарат акима Жиренкупинского аульного округа Кобдинского района»
с.Тентеккара
с.Жиренкупа
8(71359)-36638
031008, с.Жиренкупа Кобдинского района
20
ГУ «Аппарат акима Бестауского аульного округа Кобдинского района»
с.Каратал
с.Бестау
8(71340)-73308
031014, с.Бастау Кобдинского района
21
ГУ «Аппарат акима Мартуксого аульного округа Мартуксого района»
с.Мартук
п.Казан п.Кумсай
8(71331)- 31-4-63, 31-1-72,
32-0-07
030 600 с.Мартук ул. Есет Көкиұлы, 96
Martuk_so@mail.ru
22
ГУ «Аппарат акима Аккудукского аульного округа Мартукского района»
с.Вознесеновка
с.Веренка а.Жаңажол а.Степь а.Первомай
8(71331)-24-1-34, 24-1-19
030 603 с.Аккудук ул.Первомай 14 030 620
Akkuduk@mail.ru
23
ГУ «Аппарат акима Танирбергенского аульного округа Мартукского района»
с.Саржансай с.Кеңсахара а.Ақсу
8(71331)-27-8-66 27-8-16
030 618 с.Саржансай ул.Достық 33 030 617 с.Кеңсахара
24
ГУ «Аппарат акима Байнассайского аульного округа Мартукского района»
с.Байнассай а.13 лет Қазақстана а.Ақмоласай а.Горноводск
030 608 с.Байнассай ул. Центральная 1
Bainassaiso@mail.ru
25
ГУ «Аппарат акима Карашайского сельского округа Мартукского района»
с.Қаратаусайс.Коминтерн а.Жуса а.Линновицк
8 (71331) 26-6-76
030 605 с. Қаратаусай ул. Квинт20
www.Karashai_so@mail.ru
26
ГУ «Аппарат акима Байтурасайского сельского округа Мартукского района»
с.Байторы с.Полтавка а.Покровка а.Дмитриевка
8 (71331)
030 602, с. Байторы
ул. Жеңіс 12
030 610, с.Полтавка
030 609, с.Покровка
030 619, с.Дмитриевка
27
ГУ «Аппарат акима Каратогайского сельского округа Мартукского района»
с.Қаратоғай
8 (71331) 26-4-40, 26-0-05
030 606, с.Қаратоғай ул.А.Байтұрсынова 30
28
ГУ «Аппарат акима Курмансайского аульного округа Мартукского района»
с.Құрмансай а.Шаңды с.Ефремовка с.Черемушки с.Ново-Донцы
8 (71331) 26-1-85, 26-1-92
030 612, с. Құрмансай ул. Қобланды Батыра 19
29
ГУ «Аппарат акима Кызылжарского сельского округа Мартукского района»
а.Қызылжар а.Бөрте с.Шевченко
8 (71331) 24-4-63, 24-4-54
030613, с.Қызылжар, ул.АКұнанбаева 8, 030 601, с.Бөрте 030616, с.Шевченко
Kisilshar@mail.ru
30
ГУ «Аппарат акима Родниковского сельского округа Мартукского района»
а.Родниковкас.Калиновка с.Бұтақ с.Бөрте с.Еңбекші с.Драгомировка
8(71331)-25-0-24, 25-0-30
030611, с.Родниковка ул.Гоголя 1
31
ГУ «Аппарат акима Яйсанского сельского округа Мартуксого района»
с.Жайсаң с.Көкпекті с.Хозаул с.Жаңатан 33 разъезд
8 (71331)
030 604 с. Жайсаң
ул. Болашақ 45
32
ГУ «Аппарат акима Хазретского аульного округа Мартукского района»
с.Хазрет а.Березовка
8 (7132) 98-98-40
030 615 с. Хазрет, ул.Ленина, 2
Shasret_so@mail.ru
33
ГУ «Аппарат акима Хлебодарского округа Мартукского района»
с.Хлебодаровка 37 разъезд
8(71331)-

030614
Хлебодаровка а., Жеңіс көш.6
34
ММ Мұғалжар ауданы Мұғалжар ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Тас бекеті а.
8(71342) 4-0-86
030711
Тас бекеті а.
Akimat711@mail.ru
35
ММ Темір ауданы Шұбарқұдық ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Шұбарқұдық а.
8(71346) 2-23-44, 2-31-42
Темір ауданы, Шұбарқұдық, Желтоқсан көш. 5, 030800
36
ММ Темір ауданы Саркөл ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Саркөл а.
Құмсай а.
Башенкөл а.
Қопа а.
8(71346) 2-71-76, 2-74-46
Темір ауданы,
Саркөл ауылы, 030811
37
ММ Темір ауданы Ақжар ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Ақжар а.
8(71336)-38-3-74
Акжар ауылы 031112
38
ММ Хромтау ауданы Абай ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Абай а.
Матвеевка а.
Тассай а.
8 (71336) 78-2-22
Абай ауылы 031117
39
ММ Хромтау ауданы Аққұдық ауылдық округі әкімшілігінің аппараты"
Аққұдық а.
Хатынадык а.
8 (71336) 78-0-02
Аққұдық ауылы 031106
40
ММ Хромтау ауданы Бөгетсай ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Бөгетсай а.
Талдыбкөшак ауылы
8 (71336) 47-0-30
Бөгетсай ауылы 031103
41
ММ Хромтау ауданы Дон ауылдық округі әкімшілігінің аппараты "
Дөң ауылы,
Қызылжар а.
8 (71336) 41-1-41
Дөң ауылы 031102
42
ММ Хромтау ауданы Құдықсай ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Құдықсай а.
Кеной а.
Жолман а.
8 (71336) 77-5-68
Құдұқсай ауылы 031107
43
ММ Хромтау ауданы Көктау ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Көктау ауылы,
Қарабаз ауылы
8 (71336) 43-0-10
Көктау ауылы 031104
44
ММ Хромтау ауданы Қопа ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Қопа ауылы
8 (71336) 46-4-71
Қопа ауылы 031105
45
ММ Хромтау ауданы Көктөбе ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Көктөбе а.
Кокуй а.
8 (71336) 77-2-75
Көктөбе ауылы 031108
46
ММ Хромтау ауданы Қызылсу ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Қызылсу а.
Еңбекші а.
8 (71336) 78-0-04
Қызылсу ауылы 031111
47
ММ Хромтау ауданы Никельтау ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Никельтау а.
8 (71336) 78-0-01
Никельтау ауылы 031109
48
ММ Хромтау ауданы Табантал ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Табантал а. Қоптағай а.
Жайлаусай а.
8(71330) 2-23-10
Табантал ауылы 031118
49
ММ Хромтау ауданы Тассай ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Тассай а.
Уйтас а.
8 (71336) 38-3-61
Тассай ауылы 031120
50
ММ Хромтау ауданы Тасөткел ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Тасоткел а.
8(71330) 2-30-60
Тасөткел ауылы 031119
51
ММ Шалқар ауданы Қауылжыр ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Қайдауыл ст.
8(71349) 4-23-23
Қайдауыл стансасы 021214
52
ММ Шалқар ауданы Тоғыз ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Раз. № 68
Раз. № 69
Раз. № 66
8(71359) 4-40-10
Тоғыз стансасы 031215
53
ММ Шалқар ауданы Базой ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Қосқақ а.
Южный а.

030 614
с. Хлебодаровка ул. Жеңіс 6
34
ГУ «Аппарат акима Мугалжарского сельского округа Мугалжарского района»
с.Тас бекеті
8(71342)-4-0-86
030711
с.Тас бекеті
Akimat711@mail.ru
35
ГУ «Аппарат акима Шубаркудукского поселкового округа Темирского района»
п.Шубаркудукп.Шубар
8(71346)-2-23-44, 2-31-42
Темирский район, пос.Шубаркудук, ул.Желтоксан 5, 030800
36
ГУ «Аппарат акима Саркульского селского округа Темирского района»
с.Саркол
с.Кумсай
с.Башенкол
с.Копа
8(71346)-2-71-76, 2-74-46
Темирский район, Село Саркол, 030811
37
ГУ "Аппарат акима Акжарского сельского округа Темирского района»
с.Акжар
8(71336)- 38-3-74
село Акжар 031112
38
ГУ "Аппарат акима Абайского сельского округа Хромтауского района"
с.Абай
с.Матвеевка
с.Тассай
8(71336)- 78-2-22
село Абай 031117
39
ГУ "Аппарат акима Аккудукского сельского округа Хромтауского района"
с.Аккудук
с.Хатынадык
8(71336)- 78-0-02
село Аккудук 031106
40
ГУ "Аппарат акима Бугетсайского сельского округа Хромтауского района"
с.Бугетсай
с.Талдыбулак
8(71336) -47-0-30
село Бугетсай 031103
41
ГУ "Аппарат акима Донского сельского округа Хромтауского района"
с.Дон
с. Кызылжар
8(71336)- 41-1-41
село Дон 031102
42
ГУ "Аппарат Кудуксайского сельского округа Хромтауского района"
с.Кудуксай с.Кеной с.Жолман
8(71336) -77-5-68
село Кудуксай 031107
43
ГУ "Аппарат акима Коктауского сельского округа Хромтауского района"
с.Коктау с.Карабаз
8(71336)- 43-0-10
село Коктау 031104
44
ГУ "Аппарат акима Копинского сельского округа Хромтауского района"
с.Копа
8(71336)- 46-4-71
село Копа 031105
45
ГУ "Аппарат акима Коктюбинского сельского округа Хромтауского района"
с.Коктюба с.Кокуй
8(71336) -77-2-75
село Коктюба 031108
46
ГУ "Аппарат акима Кызылсуского сельского округа Хромтауского района"
с.Кызылсу с.Енбекши
8(71336)- 78-0-04
село Кызылсу 031111
47
ГУ "Аппарат акима Никельтауского сельского округа Хромтауского района"
с.Никельтау
8(71336)- 78-0-01
село Никельтау 031109
48
ГУ "Аппарат акима Табантальского сельского округа Хромтауского района"
с.Табантал с.Коптагай с.Жайлаусай
8(71330)-
22310
село Табантал 031118
49
ГУ "Аппарат акима Тассайского сельского округа Хромтауского района"
с.Тассай с.Уйтас
8(71336)- 38-3-61
село Тассай 031120
50
ГУ "Аппарат акима Тасоткельского сельского округа Хромтауского района"
с.Тасоткел
8(71330)-2-30-60
село Тасоткел 031119
51
ГУ «Аппарат акима Кауылжырского сельского округа Шалкарского района»
ст. Кайдауыл
8(71349)-4-23-23
Ст. Кайдауыл 021214
52
ГУ «Аппарат акима Тогузского сельского округа Шалкарского района»
Раз. № 68 Раз. № 69 Раз. № 66
8(71359)-4-40-10
ст. Тогуз 031215
53
ГУ «Аппарат акима Бозойского сельского округа Шалкарского района»
с.Қосқақ п.Южный

8(71347) 6-25-21
Бозой ауылы 031209
54
ММ Ақтөбе қаласы Қарғалы ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Лесхоз а.
Питомник а.
Жомарт а.
Акжар-2
8(7132) – 99-60-15
030013 Ақтөбе қ., Қарғалы а., Сатпаев көш, 10а
55
ММ Ақтөбе қаласы Қорайлы ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Разъезд № 39
8(7132)- 98-01-30
030043 Ақтөбе қ., Құрайлы а., Жеңіс көш, 47
56
ММ Ақтөбе қаласы Благодар ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Көшке ауылы,
Белогорский карьер комплекс,
Шиелісай а.
Украинка а.
Солнечный а.
8(7132)- 99-43-43
1030014
Ақтөбе қаласы,
К.Нокин ауылы, Бейбітшілік көш. 37
57
ММ Ақтөбе қаласы Сазды ауылдық округі әкімшілігінің аппараты
Лесное ауылы
8(7132) – 99-17-77
003321 Ақтөбе қ. Сазды ауылы, Бейбітшілік көш. 1
«Білім алушылар мен тәрбиеленушілерді
білімнің жалпы білім беру ұйымдарына
және үйге тегін тасымалдауды қамтамасыз ету»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
Тұтынушының құжатын алғаны туралы қолхат
Ауыл (село), ауылдық (селолық) округінің әкімдігі
_______________________________________________________
Елді мекеннің, аудан, облыс атауы
№ _________құжат қабылдау туралы қолхат
_________________________________келесі құжаттар қабылданды:
1. Өтініш
2. Тууы туралы куәліктің көшірмесі(жеке куәлік) кімнен__________ N ________ берілді____________________________
3. оқу орнынан анықтама
Қабылдаған әкімшілік маманы _____________ (қолы)
"__" _____________ 20__ ж.
«Білім алушылар мен тәрбиеленушілерді
білімнің жалпы білім беру ұйымдарына
және үйге тегін тасымалдауды қамтамасыз ету»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3 қосымша
Жалпы білім беретін білім беру ұйымына және қайта үйге тегін тасымалдауды қамтамасыз етілетін оқушылар мен тәрбиеленушілердің тізімге енгізілуі туралы анықтама үлгісі
АНЫҚТАМА
______________________________________________________берілді
(білім алушы немесе тәрбиеленушінің аты-жөні)
Ол №_______________ мектепке тегін жеткізу мен үйге қайтуды қамтамасыз етілген білім алушылар мен тәрбиеленушілердің тізіміне енгізілді. (мектеп атауы)
Анықтама оқу жылы бойына жарамды.
Ауыл (село), ауылдық(селолық) округ әкімі
Аты-жөні _________________ (аты-жөні мен қолы)
_______________________
(елді-мекен атауы)
М.О.
«Білім алушылар мен тәрбиеленушілерді
білімнің жалпы білім беру ұйымдарына
және үйге тегін тасымалдауды қамтамасыз ету»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4 қосымша
Жалпы білім беретін білім беру ұйымына және қайта үйге тегін тасымалдауды қамтамасыз етілген балалардың тізімі енгізілген анықтама есебі кітабының үлгісі
Село (ауыл), ауылдық (селолық) округ әкімшілігі
_____________________
(елді- мекен, аудан, облыс атауы)
Анықтамаларды есепке алу кітабы
Кітап__________жылы басталды
Кітап__________жылы аяқталды
р/н
Берілген күні
Анықтама берілген тұтынушының аты-жөні
Анықтаманы берген лауазымды адамның аты-жөні, қолы
Анықтаманы алған тұтынушының аты-жөні, қолы
1
2
3
4
5
Ескерту: анықтаманы есепке алу кітабы көшірмеленеді, тігіледі және әкімшіліктің қолы мен мөрі қойылады.
____________________________________________________
«Білім алушылар мен тәрбиеленушілерді
білімнің жалпы білім беру ұйымдарына
және үйге тегін тасымалдауды қамтамасыз ету»
мемлекеттік қызмет регламентіне
5 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер тізбесі және сипаттамасы
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері (ҚФБ 1):

8(71347)-6-25-21
Село Бозой 031209
54
ГУ «Аппарат акима Каргалинского сельского округа г.Актобе»
с.Лесхоз
Питомник
Жомарт Водохранилище
Акжар-2
8(7132)
99-60-15
030013 г.Актобе, с.Каргалинское, ул.Сатпаева, 10а
55
ГУ «Аппарат акима Курайлинского сельского округа г.Актобе»
Разъезд № 39
8(7132)- 98-01-30
03004 г.Актобе, с. Курайли, ул.Женис, 47
56
ГУ «Аппарат акима Благодарного сельского округа г.Актобе»
с. Ульке
Белогорский карьер комплекс
с.Чилисай
п.Украинка
п.Солнечный
8(7132)- 99-43-43
1030014
г.Актобе пос.им.К.Нокина, ул. Мира 37
57
ГУ «Аппарат акима Саздинского сельского округа г.Актобе»
с.Лесное
8(7132)- 99-17-77
003321 г.Актобе с.Саздинский, ул.Мира 1
Приложение 2
К регламенту государственной услуги
«Обеспечение бесплатного подвоза обучающихся
и воспитанников к общеобразовательной
организации образования и обратно домой»
Образец расписки о получении документов у потребителя
Акимат поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
_______________________________________________________ (наименование населенного пункта, района, области)
Расписка в приеме документов N _________
Получены от _________________________________ следующие документы:
1. Заявление
2. Копия свидетельства о рождении (удостоверения личности) от __________ за N ________ кем выдано____________________________
3. Справка с места учебы.
Принял специалист акимата _____________ (подпись)
"__" _____________ 20__ г.
Приложение 3
К регламенту государственной услуги
«Обеспечение бесплатного подвоза обучающихся
и воспитанников к общеобразовательной
организации образования и обратно домой»
Образец справки об обеспечении бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования и обратно домой
СПРАВКА
Дана ______________________________________________________ (Ф.И.О обучающегося и воспитанника)
в том, что он (она) действительно будет обеспечен (-а) бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования №______________________ и обратно домой. (наименование школы)
Справка действительна на период учебного года.
Аким поселка,
аула (села), аульного
(сельского) округа Ф.И.О_________________
_______________________ (инициалы и подпись)
(наименование населенного пункта)
М.П.
Приложение 4
К регламенту государственной услуги
«Обеспечение бесплатного подвоза обучающихся
и воспитанников к общеобразовательной
организации образования и обратно домой»
Образец книги учета справок о включении в список детей обеспеченных бесплатным подвозом к школе и обратно
Акимат поселка, аула (села), аульного (сельского) округа _______________________________________________________
(наименование населенного пункта, района, области)
Книга учета справок
Книга начата в_______________году
Книга окончена в_____________году
п/п
Дата выдачи
Ф.И.О. потребителя, кому выдана справка
Ф.И.О. и подпись должностного лица, выдавшего справку
Ф.И.О. и подпись потребителя получившего справку
1
2
3
4
5
Примечание: Книга учета справок пронумеровывается, прошнуровывается и скрепляется подписью и печатью акима.
____________________________________________________
Приложение 5
К регламенту государственной услуги
«Обеспечение бесплатного подвоза обучающихся
и воспитанников к общеобразовательной
организации образования и обратно домой»
Перечисление и описание структурно-функциональных единиц, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа (СФЕ 1):

1) құжаттарды қабылдайды және тіркейді, уәкілетті органның басшысына ұсынады;
Уәкілетті органның басшысы (ҚФБ 2):
1) қарайды, рұқсат беру немесе бас тарту туралы шешім қабылдайды; орындау үшін уәкілетті органның қызметкеріне жолдайды;
Уәкілетті органның қызметкері (ҚФБ 3):
1) құжаттардың толық болуын тексереді;
2) тасымалдауды қамтамасыз ететін анықтаманы немесе бас тарту туралы шешімді рәсімдейді және ұсынады, жалпы білім беретін білім беру ұйымына және қайта үйге тегін тасымалдаумен қамтамасыз етілген балалардың тізіміне мәліметтер енгізіп, жеке есепке алу карточкасын жүргізеді.
«Білім алушылар мен тәрбиеленушілерді
білімнің жалпы білім беру ұйымдарына
және үйге тегін тасымалдауды қамтамасыз ету»
мемлекеттік қызмет регламентіне
6 қосымша
1 кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үрдіс (жұмыс барысы, ағыны)
Іс әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
ҚФБ атауы
ҚФБ 1
ҚФБ 2
ҚФБ 3
Іс әрекеттің (үрдістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамалары
Құжаттарды қабылдау және тіркеу, уәкілетті органның басшысына ұсынады
Құжаттарды қарайды, бұрыштама салады
құжаттардың толық болуын тексереді, тасымалдауды қамтамасыз ететін анықтаманы немесе бас тарту туралы шешімді рәсімдейді және ұсынады
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдық- өкімдік шешім)
Уәкілетті органның басшысына ұсыну
Уәкілетті органның қызметкеріне жолдайды
жалпы білім беретін білім беру ұйымына және қайта үйге тегін тасымалдаумен қамтамасыз етілген балалардың тізіміне мәліметтер енгізіп, жеке есепке алу карточкасын жүргізеді.
Орындау мерзімдері
30 минут
1 жұмыс күні
4 жұмыс күні
Келесі іс- әрекеттің нөмірі
2
3
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үрдіс.
ҚФБ 1.
ҚФБ 2.
ҚФБ 3.
№ 1 Іс әрекет
Құжаттарды қабылдау және тіркеу, уәкілетті органның басшысына ұсынады
№ 3 Іс әрекет
Құжаттарды қарайды, бұрыштама салады
№ 5 Іс әрекет
құжаттардың толық болуын тексереді, тасымалдауды қамтамасыз ететін анықтаманы рәсімдейді және ұсынады
№ 2 Іс әрекет
Уәкілетті органның басшысына ұсыну
№ 4 Іс әрекет
Уәкілетті органның қызметкеріне жолдайды
№ 6 Іс әрекет
Анықтаманы ұсыну, ақысыз тасымалмен қамтамасыз етілген балалардың тізіміне мәліметтер енгізеді
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үрдіс.
ҚФБ 1.
ҚФБ 2.
ҚФБ 3.
№ 1 Іс әрекет
Құжаттарды қабылдау және тіркеу, уәкілетті органның басшысына ұсынады
№ 3 Іс әрекет
Құжаттарды қарайды, бұрыштама салады
№ 5 Іс әрекет
құжаттардың толық болуын тексереді, бас тарту туралы анықтаманы рәсімдейді және ұсынады
№ 2 Іс әрекет
Уәкілетті органның басшысына ұсыну
№ 4 Іс әрекет
Уәкілетті органның қызметкеріне жолдайды
№ 6 Іс әрекет
Анықтаманы тұтынушыға ұсыну
«Білім алушылар мен тәрбиеленушілерді
білімнің жалпы білім беру ұйымдарына
және үйге тегін тасымалдауды қамтамасыз ету»
мемлекеттік қызмет регламентіне
7 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схема
Облыс әкімдігінің

1) принимает и регистрирует документы, предоставляет руководству уполномоченного органа;
Руководитель уполномоченного органа (СФЕ 2):
1) рассматривает, принимает решение о выдаче справки или отказе, направляет для исполнения специалисту уполномоченного органа;
Специалист уполномоченного органа (СФЕ 3):
1) проверяет наличие полного пакета документов;
2) оформляет и выдает справки в обеспечении подвозом, либо об отказе в выдаче справки, вносит данные в список детей, обеспеченных бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования и обратно, путем занесения сведения в карточку персонального учета.
Приложение 6
К регламенту государственной услуги
«Обеспечение бесплатного подвоза обучающихся
и воспитанников к общеобразовательной
организации образования и обратно домой»
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
СФЕ 1
СФЕ 2
СФЕ 3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация документов, предоставляет руководителю уполномоченного органа
Рассмотрение документов, наложение резолюции
проверяет наличие полного пакета документов, оформляет и выдает справку в обеспечении подвозом, либо мотивированный отказ
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Представление руководителю уполномоченного органа
Направление специалисту уполномоченного органа
вносит данные в список детей, обеспеченных бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования и обратно, путем занесения сведения в карточку персонального учета
Сроки исполнения
30 минут
1 рабочий день
4 рабочих дня
Номер следующего действия
2
3
Таблица 2.Варианты использования. Основной процесс.
СФЕ 1.
СФЕ 2.
СФЕ 3.
Действие № 1
Прием и регистрация документов, предоставляет руководителю уполномоченного органа
Действие № 3
Рассмотрение документов, наложение резолюции
Действие № 5
проверяет наличие полного пакета документов, оформляет и выдает справку об обеспечении подвозом
Действие № 2
Представление руководителю уполномоченного органа
Действие № 4
Направление специалисту уполномоченного органа
Действие № 6
Выдача справки, вносит данные в список детей, обеспеченных бесплатным подвозом
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
СФЕ 1.
СФЕ 2.
СФЕ 3.
Действие № 1
Прием и регистрация документов, предоставляет руководителю уполномоченного органа
Действие № 3
Рассмотрение документов, наложение резолюции
Действие № 5
проверяет наличие полного пакета документов, оформляет и выдает справку о мотивированном отказе
Действие № 2
Представление руководителю уполномоченного органа
Действие № 4
Направление специалисту уполномоченного органа
Действие № 6
Выдача справки потребителю
Приложение 7
К регламенту государственной услуги
«Обеспечение бесплатного подвоза обучающихся
и воспитанников к общеобразовательной
организации образования и обратно домой»
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
Утвержден
постановлением акимата области

2012 жылғы 3 шілдедегі
№ 234 қаулысымен
бекітілген
«Кәмелетке толмаған балаларға тиесiлi тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшiн нотариалды кеңсеге анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ұғымдар
1. Пайдаланылатын терминдер мен аббревиатуралардың анықтамалары:
1) қорғаншылық және қамқоршылық органы – республикалық маңызы бар қала, астана, аудан (облыстық маңызы бар қала) жергілікті атқарушы органы;
2) қорғаншы (қамқоршы) - қорғаншылық пен қамқоршылық жөнiндегi мiндеттердi жүзеге асыру үшiн заңда белгiленген тәртiппен тағайындалған адам;
3) қорғаншылық (қамқоршылық) - кәмелетке толмағандардың және сот әрекетке қабiлетсiз (әрекет қабiлеттiлiгi шектеулi) деп таныған адамдардың құқықтары мен мүдделерiн қорғаудың құқықтық нысаны;
4) патронат - уәкілетті мемлекеттік орган мен баланы тәрбиелеуге алуға тілек білдірген адамның (патронат тәрбиешінің) жасасқан шарты бойынша ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар азаматтардың отбасына тәрбиелеуге берілетін тәрбие нысаны;
5) ДЕК - дербес есепке алу карточкасы;
6) ҚФБ – құрылымдық - функционалдық бірліктер: уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы: Кәмелетке толмаған балаларға тиесiлi тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшiн нотариалды кеңсеге анықтамалар беру.
3. «Кәмелетке толмаған балаларға тиесiлi тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшiн нотариалды кеңсеге анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Ақтөбе қалалық және аудандық білім беру бөлімдері (бұдан әрі – уәкілетті орган), сонымен қатар, балама негізінде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) көрсетеді. Аталған қызмет Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 Қаулысымен бекітілген «Кәмелетке толмаған балаларға тиесiлi тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшiн нотариалды кеңсеге анықтамалар беру» мемелекеттік қызметінің стандарты негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – Стандарт).
Уәкілетті органдардың мекен-жай тізбесі осы мемлекеттік қызмет көрсету Регламентінің 1 қосымшасында көрсетілген.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодексiнiң 22 - 24-баптары, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі «Тұрғын үй қатынастары туралы» Заңының 13-бабының 3-тармағы, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Кодексінің 66128 - баптары және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 5 қаңтардағы № 1 «Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мемлекеттiк мекемелерiн - халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы» қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

от 3 июля 2012 года
№ 234
Регламент государственной услуги «Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям»
1. Основные понятия:
1. Определения используемых терминов и аббревиатур:
1) орган опеки и попечительства – местный исполнительный орган города республиканского значения, столицы, района (города областного значения);
2) опекун (попечитель) – лицо, назначенное в установленном законом для осуществления функций по опеке и попечительству;
3) опека (попечительство) – правовая форма защиты прав и интересов несовершеннолетних и лиц, признанных судом недееспособными;
4) патронат – форма воспитания, при которой дети, оставшиеся без попечения родителей, передаются на воспитание в семьи граждан по договору, заключаемому уполномоченным органом и лицом (патронатным воспитателем), выразившем желание взять ребенка на воспитание;
5) КПУ - карточка персонального учета;
6) СФЕ - структурно-функциональные единицы: ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы.
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги:
Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям.
3. Государственная услуга «Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащий несовершеннолетним детям» предоставляется городским и районными отделами образования области (далее – уполномоченный орган) по месту жительства потребителя, а также через центры обслуживания населения (далее – Центр) на альтернативной основе. Данная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140 (далее – Стандарт). Перечень адресов уполномоченных органов указан в приложении 1 к настоящему Регламенту государственной услуги.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статей 22-24 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», статей 66128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье» и постановления Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года № 1 «О создании государственных учреждений – центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан».

6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нысаны осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес балаларға тиесiлi тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшiн нотариалды кеңсеге қағаз жүзінде анықтамалар беру (бұдан әрi - анықтама) немесе қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелдi жауабын ұсыну болып табылады.
7. Бұл мемлекеттік қызметтің Регламенті мемлекеттік органдардың және өзге де субъектілердің келісуін қажет етпейді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі және қажетті құжаттардың тізімі туралы толық ақпаратты осы Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген білім беру бөлімдерінің және халыққа қызмет көрсету орталықтарының стенділерінде, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің http://www.edu.gov.kz ғаламтор - ресурсында орналастырылады.
Уәкілетті органда қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң мерзiмдерi:
1) тұтынушы қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнiн (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) құрайды;
2) өтiнiш берушi өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) өтiнiш берушi өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру немесе мемлекеттiк қызметтi ұсынудан бас тарту негiзi Стандарттың 16 тармағында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін тұтынушыдан сұраныс алған сәттен бастап және мемлекеттік қызметтер нәтижелерін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
Тұтынушының уәкілетті органына жүгінген кезде:
1) тұтынушы, Стандарттың 11 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды қоса жалғап, уәкілетті органға арызын тапсырады;
2) уәкілетті органның кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырып, уәкілетті органның басшысына ұсынады;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттарды уәкілетті органның маманына қарау үшін жолдайды;
4) уәкілетті органның маманы келіп түскен құжаттарды қарайды және басшымен келістіре отырып, мемлекеттік қызметті ұсыну немесе бас тарту туралы шешім қабылдайды;
5) оң шешім қабылдаған кезде уәкілетті орган осы Регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген үлгі бойынша, сол органның басшысымен қол қойылған анықтама береді. Уәкілетті органның маманы тұтынушыға анықтаманы ұсынады;

6. Результатом оказания государственной услуги является выдача справки в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям (далее – справка) на бумажном носителе согласно приложению 2 к настоящему Регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Данный Регламент оказания государственной услуги не требует согласования с государственными и иными субъектами.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на стендах, расположенных в фойе отделов образования и центров обслуживания населения, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему Регламенту, а также на интернет - ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан: http://www.edu.gov.kz.
Прием в уполномоченном органе осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют пять рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя, состовляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя – не более 30 минут.
10. Основания для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 Стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
При обращении потребителя в уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган, с приложением необходимых документов указанных в пункте 11 Стандарта;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа осуществляет регистрацию документов и предоставляет руководству уполномоченного органа;
3) руководство уполномоченного органа направляет на рассмотрение специалисту;
4) специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы и согласовывая с руководством, принимает решение в предоставлении государственной услуги либо отказа.
5) при положительном решении уполномоченный орган выдает справку, подписанную руководителем уполномоченного органа, образец которого указан в приложении 2 к настоящему Регламенту. Специалист уполномоченного органа выдает решение потребителю.

6) балаларға тиесiлi тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру анықтамасын беруден бас тартқан кезде уәкілетті органның басшысы бас тартудың себебі көрсетілген анықтамаға қол қояды. Уәкілетті органның маманы тұтынушыға анықтаманы ұсынады.
Тұтынушының Орталыққа жүгінген кезде:
1) тұтынушы, Стандарттың 11 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды қоса жалғап, Орталыққа арызын тапсырады;
2) Орталықтың қызметкері құжаттарды тіркеуді жүзеге асырып, тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді, уәкілетті органға қарау үшін жолдайды;
3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері құжаттарды тіркеуді жүзеге асырып, уәкілетті органның басшысына ұсынады;
4) уәкілетті органның басшысы құжаттарды уәкілетті органның маманына қарау үшін жолдайды;
5) уәкілетті органның қызметкері келіп түскен құжаттарды қарайды және басшымен келістіре отырып, мемлекеттік қызметті ұсыну немесе бас тарту туралы шешім қабылдайды;
6) оң шешім қабылдаған кезде уәкілетті орган осы Регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген үлгі бойынша, сол органның басшысымен қол қойылған анықтама береді. Уәкілетті органның маманы анықтаманы Орталыққа жолдайды;
7) балаларға тиесiлi тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру анықтамасын беруден бас тартқан кезде уәкілетті органның басшысы бас тартудың себебі көрсетілген анықтамаға қол қояды. Уәкілетті органның қызметкері анықтаманы Орталыққа жолдайды;
8) Орталық анықтаманы немесе бас тарту туралы шешімді тұтынушыға ұсынады.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау уәкілетті органнның бір маманымен және Орталықтың бір маманымен жүзеге асады.
13. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
14. Кіріс құжаттарды тіркеу тәртібі (соның ішінде электрондық) тұтынушының анықтама беруге ықпал жасау үшін өтініш уәкілетті органға жасаған күні жасалады, ол туралы мәліметтер өтініштерді тіркейтін журналға тіркеледі.
Мемлекеттiк қызметi алу үшiн барлық құжаттарды тапсырған кезде тұтынушыға:
уәкілетті органына өтiнiш бiлдiрген кезде - барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат, онда тұтынушының мемлекеттiк қызметтi алатын күнi көрсетiледi;
Орталыққа өтiнiш бiлдiрген кезде - тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi.
Уәкілетті органда қажетті құжаттардың барлығы тапсырылғаннан кейін уәкілетті органның тіркеуді және есепке алуды жүзеге асыратын қызметкері тұтынушының деректерін дербес есепке алу карточкасына (компьютерлік дерекқорға) енгізеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарлау өтініш берушінің тұрғылықты жеріндегі уәкілетті органға немесе Орталыққа жеке өзінің баруы арқылы жүзеге асырылады.

6) при отказе в выдаче справки для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям, руководитель уполномоченного органа подписывает решение об отказе в выдаче, с указанием причины отказа. Специалист уполномоченного органа выдает решение потребителю.
При обращении потребителя в Центр:
1) потребитель подает заявление в Центр, с приложением необходимых документов указанных в пункте 11 Стандарта;
2) специалист Центра осуществляет регистрацию документов и выдает расписку о приеме документов, направляет для рассмотрения в уполномоченный орган;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа осуществляет регистрацию документов и предоставляет руководству уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа направляет на рассмотрение специалисту;
5) специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы и согласовывая с руководством, принимает решение в предоставлении государственной услуги либо отказа;
6) при положительном решении уполномоченный орган готовит справку, подписанную руководителем уполномоченного органа, образец которого указан в приложении 2 к настоящему Регламенту. Специалист уполномоченного органа направляет справку в Центр;
7) при отказе в выдаче справки для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям, руководитель уполномоченного органа подписывает решение об отказе в выдаче, с указанием причины отказа. Специалист уполномоченного органа направляет мотивированный отказ в Центр;
8) Центр выдает справку или мотивированный отказ потребителю.
12. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляются одним специалистом уполномоченного органа и одним специалистом Центра.
13. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
14. Порядок оформления входящей корреспонденции (в том числе электронной) производится в день обращения потребителя в уполномоченный орган за содействием в выдаче справки, сведения о нем вносятся в журнал учета обращений.
После сдачи всех необходимых документов для получения государственной услуги потребителю выдается:
при обращении в уполномоченный орган – расписка о получении всех документов;
при обращении в Центр – расписка о приеме соответствующих докуменов.
В уполномоченном органе сотрудником уполномоченного органа, осуществляющим регистрацию и постановку на учет потребителя, данные потребителя заносятся в карточку персонального учета (компьютерную базу данных).
Информирование о результате оказания государственной услуги осуществляется посредством личного посещения заявителем уполномоченного органа или Центра по месту жительства.

2012 жылғы 3 шілдедегі
№ 234 қаулысымен
бекітілген
«Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресiмдеу үшiн анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ұғымдар
1. Пайдаланылатын терминдер мен аббревиатуралардың анықтамалары:
1) қорғаншылық және қамқоршылық органы – республикалық маңызы бар қала, астана, аудан (облыстық маңызы бар қала) жергілікті атқарушы органы;
2) ДЕК - дербес есепке алу карточкасы;
3) ҚФБ - құрылымдық- функционалдық бірліктер: уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы: Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресiмдеу үшiн анықтамалар беру.
3. «Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресiмдеу үшiн анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Ақтөбе қалалық және аудандық білім беру бөлімдері (бұдан әрі – уәкілетті орган), сонымен қатар, балама негізінде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталықтар) көрсетеді. Аталған қызмет Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 Қаулысымен бекітілген «Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресiмдеу үшiн анықтамалар беру» мемелекеттік қызметінің стандарты негізінде жүзеге асырылады (бұдан әрі – Стандарт). Уәкілетті органдардың мекен-жай тізбесі осы мемлекеттік қызмет көрсету Регламентінің 1 қосымшасында көрсетілген.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Кодексінің 128 бабына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 5 қаңтардағы № 1 «Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мемлекеттiк мекемелерiн - халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы» қаулысына сәйкес көрсетіледі.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет көрсетудің аяқталу нысаны осы Регламенттің 23 - қосымшаларына сәйкес зейнетақы жинақтарын алуға анықтама, Iшкі істер министрлігі Жол полициясы комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне кәмелетке толмаған балаларға тиесiлi мүлiкпен әрекеттi жүзеге асыруға қағаз жүзінде анықтама - келiсiм беру (бұдан әрi - анықтамалар) немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелдi жауабын ұсыну болып табылады.

от 3 июля 2012 года
№ 234
Регламент государственной услуги «Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям»
1. Основные понятия:
1. Определения используемых терминов и аббревиатур:
1) орган опеки и попечительства – местный исполнительный орган города республиканского значения, столицы, района (города областного значения);
2) КПУ - карточка персонального учета;
3) СФЕ - структурно-функциональные единицы: ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы.
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги:
Выдача справок в Пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел для оформления наследства несовершеннолетним детям.
3. Государственная услуга «Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел для оформления наследства несовершеннолетним детям» предоставляется городским и районными отделами образования области (далее – уполномоченный орган) по месту жительства потребителя, а также через центры обслуживания населения (далее – центры) на альтернативной основе. Данная услуга осуществляется на основании стандарта государственной услуги "Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел для оформления наследства несовершеннолетним детям", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140 (далее – Стандарт). Перечень адресов уполномоченных органов указан в приложении 1 к настоящему Регламенту государственной услуги.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статьи 128 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье», постановления Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года № 1 «О создании государственных учреждений - центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан».
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача справки на получение пенсионных накоплений, справки-согласия в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел на осуществление действий с имуществом, принадлежащим несовершеннолетним (далее - справки) на бумажном носителе согласно приложениям 23 к настоящему Регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.

1) тұтынушы, Стандарттың 11 тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды қоса жалғап, Орталыққа арызын тапсырады;
2) Орталықтың қызметкері құжаттарды тіркеуді жүзеге асырып, тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді, уәкілетті органға қарау үшін жолдайды;
3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады және уәкілетті органның басшылығына ұсынады;
4) уәкілетті органның басшысы осы органның қызметкеріне қарау үшін жолдайды;
5) уәкілетті органның қызметкері келіп түскен құжаттарды қарайды және басшымен келістіре отырып, мемлекеттік қызметті ұсыну немесе бас тарту туралы шешім қабылдайды;
6) оң шешім қабылдаған кезде уәкілетті орган осы Регламенттің 2 және 3 қосымшаларында көрсетілген үлгі бойынша, сол органның басшысымен қол қойылған анықтама береді. Уәкілетті органның қызметкері анықтаманы Орталыққа жолдайды;
7) анықтаманы беруден бас тартқан кезде уәкілетті органның басшысы бас тартудың себебі көрсетілген анықтамаға қол қояды. Уәкілетті органның қызметкері анықтаманы Орталыққа жолдайды;
8) Орталық анықтаманы тұтынушыға ұсынады.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдау уәкілетті органнның бір қызмтекерімен және Орталықтың бір қызметкерімен жүзеге асады.
13. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
14. Кіріс құжаттарды тіркеу тәртібі (соның ішінде электрондық) тұтынушының анықтама беруге ықпал жасау үшін өтініш уәкілетті органға жасаған күні жасалады, ол туралы мәліметтер өтініштерді тіркейтін журналға тіркеледі.
Мемлекеттiк қызметi алу үшiн бар барлық құжаттарды тапсырған кезде тұтынушыға:
уәкілетті органына өтiнiш бiлдiрген кезде - барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат беріледі;
орталыққа өтiнiш бiлдiрген кезде - тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi.
Уәкілетті органда қажетті құжаттардың барлығы тапсырылғаннан кейін уәкілетті органның тіркеуді және есепке алуды жүзеге асыратын қызметкері тұтынушының деректерін дербес есепке алу карточкасына (компьютерлік дерекқорға) енгізеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарлау өтініш берушінің тұрғылықты жеріндегі уәкілетті органға немесе Орталыққа жеке өзінің баруы арқылы жүзеге асырылады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер тізбесі және сипаттамасы (бұдан әрі - ҚФБ), осы Регламенттің 4 қосымшасында көрсетілген:
1) Орталықтың қызметкері;
2) уәкілетті органның кеңсе қызметкері;
3) уәкілетті органның басшылығы;

1) потребитель подает заявление в Центр, с приложением необходимых документов указанных в приложении 4 к настоящему Регламенту;
2) специалист центра осуществляет регистрацию документов и выдает расписку о приеме документов, направляет для рассмотрения в уполномоченный орган;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа осуществляет регистрацию документов и предоставляет руководству уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа направляет на рассмотрению специалисту;
5) специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы и согласовывая с руководством, принимает решение в предоставлении государственной услуги либо отказа;
6) при положительном решении уполномоченный орган готовит справки, подписанные руководителем уполномоченного органа, образец которых указан в приложениях 2 и 3 к настоящему Регламенту. Специалист уполномоченного органа направляет справки в Центр;
7) при отказе в выдаче справок, руководитель уполномоченного органа подписывает решение об отказе в выдаче, с указанием причины отказа. Специалист уполномоченного органа направляет справки в Центр;
8) Центр выдает справки потребителю.
12. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляются одним специалистом уполномоченного органа и одним специалистом Центра.
13. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
14. Порядок оформления входящей корреспонденции (в том числе электронной) производится в день обращения потребителя в уполномоченный орган за содействием в выдаче справки, сведения о нем вносятся в журнал учета обращений.
После сдачи всех необходимых документов для получения государственной услуги потребителю выдается:
при обращении в уполномоченный орган – расписка о получении всех документов;
при обращении в центр – расписка о приеме соответствующих документов.
В уполномоченном органе сотрудником уполномоченного органа, осуществляющим регистрацию и постановку на учет потребителя, данные потребителя заносятся в карточку персонального учета (компьютерную базу данных).
Информирование о результате оказания государственной услуги осуществляется посредством личного посещения заявителем уполномоченного органа или Центра по месту жительства.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы структурно-функциональные единицы (далее СФЕ), указаны в приложении 4 к настоящему Регламенту:
1) специалист Центра;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
3) руководство уполномоченного органа;

8 (71342) 23-4-64
8
«Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесінің Қобда филиалы
Ақтөбе облысы, Қобда ауданы, Қобда ауылы, Нурумжанов көшесі, 2 psckobda@mail.ru
8 (71341) 22-1-47
9
«Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесінің Қандыағаш филиалы
Ақтөбе облысы, Мұғалжар ауданы, Қандыағаш қаласы, Молодежная көшесі, 47 «В»
Kenzhebai22@mail.ru
8 (71333) 3-02-19
10
«Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесінің Мәртөк филиалы
Ақтөбе облысы, Мәртөк ауданы, Мәртөк ауылы, Байтұрсынов көшесі, 1 «б»
com-martuk@ mail.ru
8 (71331) 22-4-13
11
«Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесінің Темірдегі филиалы
Ақтөбе облысы, Темір ауданы, Шұбарқұдық кенті, Байғанин көш. 15
abzalzhalgasov@ mail.ru
8 (71346) 2-35-83
12
«Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесінің Ойылдағы филиалы
Ақтөбе облысы, Ойыл ауданы, Ойыл ауылы, Көкжар көш., 69 con_uil@mail.ru
8 (71332) 2-11-81
13
«Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесінің Хромтаудағы филиалы
Ақтөбе облысы, Хромтау ауданы, Хромтау қаласы, Абай даңғ., 12 Con7chrom@yandex.ru
8 (71336) 2-66-33
14
«Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесінің Жем қаласындағы филиал
Ақтөбе облысы, Мұғалжар ауданы, Жем қаласы, Ж.Тлепбергенов көш., 1
emba@mail.ru
8 (71-334) 23-9-83
15
«Ақтөбе облысының халыққа қызмет көрсету орталығы» Республикалық мемлекеттік мекемесінің Шалқардағы филиалы
Ақтөбе облысы, Шалқар ауданы район, Шалқар қаласы, Әйтеке би көшесі, № 63 saulehan_kuntleuova@mail.ru
8 (71-335)23-6-10
«Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы
Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы комитетiнiң
аумақтық бөлiмшелерiне кәмелетке толмаған балаларға
мұраны ресiмдеу үшiн анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
Үлгi
Жинақтаушы зейнетақы
қорының атауы_____________
Аудандық (қалалық) бiлiм бөлiмi ___________ жылы туған кәмелетке толмаған________________________(баланың Т.А.Ә.)_____________________ (анасы/әкесi/қамқоршысы) болып табылатын _______ жылы туған, ______________________(өтiнiш берушiнiң Т.А.Ә.) (жеке куәлiк №__ _____ жылы__________________ берiлген)_______ (мұраға қалдырушының Т.А.Ә.) қайтыс болуына байланысты (_____жылғы_______ №_____ қайтыс болуы туралы куәлiк)_______________ жылғы нотариус берген (______ жылы____________ берген мемлекеттiк лицензия №___) заң/аманат бойынша мұрагерлiкке құқығы туралы куәлiкке сәйкес тиесiлi инвестициялық табыспен, өсiммен және өзге түсiмдермен бiрге заңнамаға сәйкес__________ (жинақтаушы зейнетақы қорының атауы) мұраға қалатын зейнетақы жинақтарын алуға рұқсат бередi.
Аудандық (қалалық) бiлiм
бөлiмiнiң бастығы _______________қолы (Т.А.Ә.)
М.О.
«Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы
Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы комитетiнiң
аумақтық бөлiмшелерiне кәмелетке толмаған балаларға
мұраны ресiмдеу үшiн анықтамалар беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3 қосымша
Үлгi
Қазақстан Республикасы
аудандық (қалалық) бiлiм бөлiмi

8 (71342) 23-4-64
8
Кобдинский филиал Республиканского государственного учреждения «Центр обслуживания населения Актюбинской области»
Актюбинская область, Кобдинский район, п. Кобда, ул. Нурумжанова 2 psckobda@mail.ru
8 (71341) 22-1-47
9
Кандыагашский филиал Республиканского государственного учреждения «Центр обслуживания населения Актюбинской области»
Актюбинская область, Мугалжарский район, г. Кандыагаш, улица Молодежная 47 «В»Kenzhebai22@mail.ru
8 (71333) 3-02-19
10
Мартукский филиал Республиканского государственного учреждения «Центр обслуживания населения Актюбинской области»
Актюбинская область, Мартукский район, село Мартук, улица Байтурсынова 1 «б» com-martuk@ mail.ru
8 (71331) 22-4-13
11
Темирский филиал Республиканского государственного учреждения «Центр обслуживания населения Актюбинской области»
Актюбинская область, Темирский район, поселок Шубаркудук, ул. Байганина 15 abzalzhalgasov@ mail.ru
8 (71346) 2-35-83
12
Уилский филиал Республиканского государственного учреждения «Центр обслуживания населения Актюбинской области»
Актюбинская область, Уилский район, село Уил, ул. Кокжар 69 con_uil@mail.ru
8 (71332) 2-11-81
13
Хромтауский филиал Республиканского государственного учреждения «Центр обслуживания населения Актюбинской области»
Актюбинская область, Хромтауский район, г. Хромтау, прос. Абая 12 Con7chrom@yandex.ru
8 (71336) 2-66-33
14
Эмбенский филиал Республиканского государственного учреждения «Центр обслуживания населения Актюбинской области»
Актюбинская область, Мугалжарский район, г. Эмба, ул.Ж.Тлепбергенова, 1 emba@mail.ru
8 (71-334) 23-9-83
15
Шалкарский филиал Республиканского государственного учреждения «Центр обслуживания населения Актюбинской области»
Актюбинская область, Шалкарский район, г. Шалкар, ул. Айтекеби № 63 saulehan_kuntleuova@mail.ru
8 (71-335) 23-6-10
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды,
территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства внутренних дел
для оформления наследства несовершеннолетним детям»
Образец
Наименование накопительного
пенсионного фонда __________
Районный (городской) отдел образования разрешает (Ф.И.О.
Заявителя), ________________, ______ года рождения, (удостоверение
личности № ________ от ______ года, выдано _________), являющемуся
____________________ (матерью/отцом/опекуном) несовершеннолетнего
_________________________________________________ (Ф.И.О. ребенка,
года рождения), получить наследуемые пенсионные накопления в ________
(наименование накопительного пенсионного фонда), с причитающимися
инвестиционным доходом, пеней и иными поступлениями в соответствии с
законодательством, согласно свидетельству о праве на наследство по
закону/завещанию от _______ года, выданного нотариусом
(государственная лицензия № ______ от года, выдана ), в связи со смертью вкладчика (Ф.И.О. наследодателя), ___________________________
(свидетельство о смерти от __________ года, № _______).
Начальник районного(городского)
отдела образования ___________________ подпись (Ф.И.О.)
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Выдача справок в пенсионные фонды,
территориальные подразделения Комитета
дорожной полиции Министерства внутренних дел
для оформления наследства несовершеннолетним детям»
Образец
Районный(городской) отдел образования, осуществляющий функции

2) ДЕК - дербес есепке алу карточкасы;
3) ҚФБ - құрылымдық- функционалдық бірліктер: уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы: Кәмелетке толмаған балаға тиесiлi тұрғын үй кепiлдiгiмен несие ресiмдеу үшiн банктерге рұқсаттар беру.
3. «Кәмелетке толмаған балаға тиесiлi тұрғын үй кепiлдiгiмен несие ресiмдеу үшiн банктерге рұқсаттар беру» мемлекеттік қызмет тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Ақтөбе қалалық және аудандық білім беру бөлімдері (бұдан әрі – уәкілетті орган), сонымен қатар, балама негізінде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – орталықтар) көрсетеді. Аталған қызмет Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 26 ақпандағы № 140 Қаулысымен бекітілген «Кәмелетке толмаған балаға тиесiлi тұрғын үй кепiлдiгiмен несие ресiмдеу үшiн банктерге рұқсаттар беру» мемелекеттік қызметінің стандарты негізінде көрсетіледі (бұдан әрі – Стандарт). Уәкілетті органдардың мекен-жай тізбесі осы мемлекеттік қызмет көрсету Регламентінің 1 қосымшасында көрсетілген.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы № 518-IV «Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Кодексі, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 8 тамыздағы № 345 «Қазақстан Республикасындағы бала құқығы туралы» Заңы, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі «Тұрғын үй қатынастары туралы» Заңы, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 желтоқсандағы «Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үй беру және пайдалану қағидаларын бекіту туралы» қаулысы және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 5 қаңтардағы № 1 «Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мемлекеттiк мекемелерiн - халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы» қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нысаны осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге қағаз жүзінде рұқсаттар беру (бұдан әрi - анықтама) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелдi жауабын ұсыну болып табылады.
7. Бұл мемлекеттік қызметтің Регламенті мемлекеттік органдардың және өзге де субъектілердің келісуін қажет етпейді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі және қажетті құжаттардың тізімі туралы толық ақпаратты осы Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген білім беру бөлімдерінің және халыққа қызмет көрсету орталықтарының стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің http://www.edu.gov.kz ғаламтор – ресурсында орналастырылады.
Уәкілетті органда қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.

2) КПУ - карточка персонального учета;
3) СФЕ - структурно-функциональные единицы: ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы.
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги:
Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему.
3. Государственная услуга «Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему» предоставляется городским и районными отделами образования области (далее – уполномоченный орган) по месту жительства потребителя, а также через центры обслуживания населения (далее – центры) на альтернативной основе. Данная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года № 140 (далее – Стандарт). Перечень адресов уполномоченных органов указан в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Данная государственная услуга осуществляется на основании Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года № 518-IV «О браке (супружестве) и семье», Закона Республики Казахстан от 8 августа 2002 года № 345 «О правах ребенка в Республике Казахстан», Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях» и постановления Правительства Республики Казахстан от 1 декабря 2011 года «Об утверждении Правил предоставления и пользования жилищем из государственного жилищного фонда или жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде» и постановления Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года № 1» О создании государственных учреждений – центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан.
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача разрешения в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему (далее - справка) на бумажном носителе согласно приложению 2 к настоящему Регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Данный Регламент оказания государственной услуги не требует согласования с государственными органами и иными субъектами.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на стендах, расположенных в фойе отделов образования и центров обслуживания населения, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему Регламенту, а также на интернет - ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан: http://www.edu.gov.kz.
Прием в уполномоченном органе осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.