2013-2015 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 94 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінде 2013 жылғы 4 қаңтарда № 3478 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2014 жылғы 3 ақпандағы № 209 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 03.02.2014 № 209 шешімімен.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6 бабының 1 тармағына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 23 қарашадағы № 54-V «2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңына және Ақтөбе облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 75 «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне сәйкес, Ақтөбе қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
2013 - 2015 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, тиісінше, соның ішінде 2013 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер –                   36 735 584,2 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер –               14 700 236 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –             129 388 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан
түсетін түсімдер –                   150 000 мың теңге;
трансферттер түсімі –           21 710 052,2 мың теңге;
2) шығындар –                   40 668 501,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу –              0 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер –                      0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –               0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар
бойынша сальдо –                     126 300 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу –         126 300 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін
сатудан түсетін түсімдер –                 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы
(профицитi) –                   -4 059 217,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитiн пайдалану) –         4 059 217,4 мың теңге,
оның ішінде:
қарыздар түсiмi –                  2 652 640 мың теңге.
қарыздарды қайтару –               1 052 000 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 24.01.2013 № 109 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.04.2013 № 132 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.07.2013 № 146 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.07.2013 № 152 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.11.2013 № 172 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2013 № 181 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

О бюджете города Актобе на 2013-2015 годы
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 20 декабря 2012 года № 94. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 4 января 2013 года № 3478. Утратило силу решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 3 февраля 2014 года № 209
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 03.02.2014 № 209.
В соответствии с пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, Законом Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года № 54-V «О республиканском бюджете на 2013-2015 годы» и решением Актюбинского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 75 «Об областном бюджете на 2013-2015 годы», маслихат города Актобе РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Актобе на 2013 - 2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы –                  36 735 584,2 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям –       14 700 236 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям –        129 388 тысяч тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала –              150 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов –   21 710 052,2 тысяч тенге;
2) затраты –                 40 668 501,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –      0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты -                     0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов -          0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с
финансовыми активами –            126 300 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 126 300 тысяч тенге;
поступления от продажи
финансовых активов государства –        0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит)
бюджета –                   - 4 059 217,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита)
бюджета –                     4 059 217,4 тысяч тенге,
в том числе:
поступление займов –            2 652 640 тысяч тенге,
погашение займов –              1 052 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Актобе Актюбинской области от 24.01.2013 № 109 (вводится в действие с 01.01.2013); от 25.04.2013 № 132 (вводится в действие с 01.01.2013); от 09.07.2013 № 146 (вводится в действие с 01.01.2013); от 30.07.2013 № 152 (вводится в действие с 01.01.2013); от 13.11.2013 № 172 (вводится в действие с 01.01.2013); от 04.12.2013 № 181 (вводится в действие с 01.01.2013).

2. Қазақстан Республикасы Бюджеттік Кодексінің 52 бабына сәйкес, 1 тармағының 1, 2 тармақшаларда қаралғандарды қоспағанда, түсімдер Ақтөбе қаласының бюджеті кірісіне толық есептелсін.
3. Ақтөбе облыстық мәслихатының «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешімімен салықтар түсімдерінің жалпы сомасы Ақтөбе қаласына мынадай мөлшерде бөлінуі белгіленгені еске алынсын:
1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша 20 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша 20 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер Ақтөбе қаласының бюджетіне толығымен есептеледі.
4. «2013 - 2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 5 бабына сәйкес, жұмыс берушiлер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктiлiгi мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорынан төленiп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомасынан асып түсуi нәтижесiнде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған терiс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегiнде әлеуметтiк салық төлеу есебiне жатқызылады.
5. «2013 - 2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9 бабына сәйкес:
2013 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 18 660 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 1 731 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 18 660 теңге болып белгіленгені басшылыққа және еске алынсын.
5-1. Функциялардың берілуіне байланысты 2013 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджетке нысаналы ағымдағы трансферттер түсiмдерi қарастырылсын:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге – 162 718,5 мың теңге.
Ескерту. Шешім 5-1 тармағымен толықтырылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 04.12.2013 № 181 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2013 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетіне республикалық бюджеттен келесідей мөлшерлерде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:

2. Зачислять полностью в доход бюджета города Актобе поступления в соответствии со статьей 52 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан за исключением, предусмотренным подпунктами 1, 2 пункта 1.
3. Принять к сведению, что решением Актюбинского областного маслихата «Об областном бюджете на 2013 - 2015 годы» городу Актобе установлено распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 20 процентов;
2) по социальному налогу 20 процентов;
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в бюджет города Актобе.
4. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2013 - 2015 годы» отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
5. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2013 - 2015 годы» установлено:
с 1 января 2013 года:
1) минимальный размер заработной платы – 18 660 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1 731 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 18 660 тенге.
5-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2013 год целевые текущие трансферты в областной бюджет в связи с передачей функций:
на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования – 162 718,5 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 04.12.2013 № 181 (вводится в действие с 01.01.2013).
6. Учесть бюджет города Актобе на 2013 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:

мектепке дейінгі білім ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға - 970 662 мың теңге;
Қазақстан Республикасында 2011-2020 жылдарға арналған білім беруді дамыту мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға жалпы сомасы 37 904 мың теңге, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинетін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 24 582 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламамен қамтуға – 2 401,7 мың теңге.
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына (қамқоршыларына) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне – 74 658 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы көлемін ұлғайтуға – 166 962 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыларын көтеруге – 50 820 мың теңге;
алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 24.01.2013 № 109 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 24.01.2013 № 109 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 24.01.2013 № 109 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 24.01.2013 № 109 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 24.01.2013 № 109 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуді іске асыруға жалпы сомасы – 14 103 мың теңге, оның ішінде:
әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге – 14 103 мың теңге;
алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 24.01.2013 № 109 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 21 100 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын ұлғайтуға - 3 167 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге - 217 870,3 мың теңге.
аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу қала әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 24.01.2013 № 109 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.04.2013 № 132 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.07.2013 № 146 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.11.2013 № 172 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2013 № 181 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 970 662 тысяч тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011 - 2020 годы в общей сумме – 37 904 тысяч тенге:
24 582 тысячи тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
2 401,7 тысячи тенге – на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому.
74 658 тысяч тенге – на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
166 962 тысяч тенге – на увеличение размера доплат за квалификационную категорию учителей школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
50 820 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедших повышение квалификации по трехуровневой системе;
исключен решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 24.01.2013 № 109 (вводится в действие с 01.01.2013).
исключен решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 24.01.2013 № 109 (вводится в действие с 01.01.2013).
исключен решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 24.01.2013 № 109 (вводится в действие с 01.01.2013).
исключен решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 24.01.2013 № 109 (вводится в действие с 01.01.2013).
исключен решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 24.01.2013 № 109 (вводится в действие с 01.01.2013).
на реализацию предоставления специальных социальных услуг в общей сумме – 14 103 тысяч тенге в том числе:
14 103 тысяч тенге – на введение стандартов социальных услуг;
исключен решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 24.01.2013 № 109 (вводится в действие с 01.01.2013).
21 100 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
на увеличение штатной численности местных исполнительных органов – 3 167 тысяч тенге;
на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования – 217 870,3 тысяч тенге.
распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата города.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Актобе Актюбинской области от 24.01.2013 № 109 (вводится в действие с 01.01.2013); от 25.04.2013 № 132 (вводится в действие с 01.01.2013); от 09.07.2013 № 146 (вводится в действие с 01.01.2013); от 13.11.2013 № 172 (вводится в действие с 01.01.2013); от 04.12.2013 № 181 (вводится в действие с 01.01.2013).

7. 2013 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетіне республикалық бюджеттен дамыту мен несиеге келесідей мөлшерлерде нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 1 208 339 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйді жобалауға, құрылысына және (немесе) сатып алуға – 3 605 920 мың тенге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыру және (немесе) сатып алуға – 1 941 064 мың теңге;
алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 24.01.2013 № 109 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 787 778 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 3 641 235 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 604 555 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу қала әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 24.01.2013 № 109 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2013 № 181 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2013 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер, даму трансферттері мен кредиттері түскені ескерілсін, оның ішінде:
білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 500 028 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйді жобалауға, құрылысына және (немесе) сатып алуға – 1 634 476 мың тенге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыру және (немесе) сатып алуға – 784 073 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 636 447 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бөлу жүйесінің қызмет етуіне – 837 146 мың теңге;
қаланы және елді мекендерді көркейтуді дамытуға – 273 545 мың теңге;
спорт және туризм объектілерін дамытуға – 575 425 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 321 000 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 1 907 148,5 мың теңге;
елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыруға – 432 403 мың теңге;
алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 24.01.2013 № 109 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2 111 012,7 мың теңге - аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу;
білім беру нысандарын күтіп ұстауға - 287 865 мың теңге;
жаңа іске қосылған білім беру нысандарын күтіп ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға - 376 874 мың теңге;
білім беру нысандарына күрделі жөндеуге – 129 840,3 мың теңге;

7. Учесть в бюджете города Актобе на 2013 год поступление целевых трансфертов на развитие и кредитов из республиканского бюджета в следующих размерах:
1 208 339 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов образования;
3 605 920 тысяч тенге – на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда;
1 941 064 тысяч тенге – на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно - коммуникационной инфраструктуры;
исключен решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 24.01.2013 № 109 (вводится в действие с 01.01.2013).
787 778 тысяч тенге – на развитие коммунального хозяйства;
3 641 235 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
604 555 тысяч тенге – на развитие теплоэнергетической системы;
Распределение указанных сумм трансфертов на развитие и кредитование определяется на основании постановления акимата города.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Актобе Актюбинской области от 24.01.2013 № 109 (вводится в действие с 01.01.2013); от 04.12.2013 № 181 (вводится в действие с 01.01.2013).
8. Учесть в бюджете города Актобе на 2013 год поступление целевых текущих трансфертов, трансфертов и кредитов на развитие из областного бюджета, в том числе:
500 028 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов образования;
1 634 476 тысяч тенге – на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда;
784 073 тысячи тенге – на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
636 447 тысяч тенге – на развитие коммунального хозяйства;
837 146 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
273 545 тысяча тенге – на развитие благоустройства города и населенных пунктов;
575 425 тысяч тенге – на развитие объектов спорта и туризма;
321 000 тысяча тенге – на развитие теплоэнергетической системы;
1 907 148,5 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;
432 403 тысяч тенге – благоустройство и озеленение населенных пунктов;
исключен решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 24.01.2013 № 109 (вводится в действие с 01.01.2013).
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов - 2 111 012,7 тысяч тенге;
на содержание объектов образования – 287 865 тысяч тенге;
на содержание и материально - техническое оснащение вновь вводимых объектов образования – 376 874 тысяч тенге;
на капитальный ремонт объектов образования – 129 840,3 тысяч тенге;

Ұлы Отан соғысы ардагерлеріне бір мезеттік материалдық көмек көрсетуге – 10 369,1 мың теңге;
елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыруға – 140 442 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын ұлғайтуға - 7 715 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамытуға – 12 500,5 мың теңге;
білім беру мекемелерінде электронды оқыту жүйесін енгізуге – 13 569 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттарды табыс етуге - 9 952 мың теңге.
Аталған трансферттер сомаларын бөлу қала әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

на выплату единовременной материальной помощи инвалидам и участникам Великой Отечественной войны – 10 369,1 тысяч тенге;
на освещение улиц в населенных пунктах – 140 442 тысяч тенге;
на увеличение штатной численности местных исполнительных органов – 7 715 тысяч тенге;
на развитие сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020 - 12 500,5 тысяч тенге;
на внедрение системы электронного обучения в организациях образования - 13 569 тысячи тенге;
присуждение грантов государственным учреждениям образования за высокие показатели работы – 9 952 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата города.

Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 24.01.2013 № 109 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.04.2013 № 132 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.07.2013 № 152 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.11.2013 № 172 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. Ақтөбе қаласының жергілікті атқарушы органының 2013 жылға арналған резерві 81 088,3 мың теңге сомасында бекітілсін.

Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Актобе Актюбинской области от 24.01.2013 № 109 (вводится в действие с 01.01.2013); от 25.04.2013 № 132 (вводится в действие с 01.01.2013); от 30.07.2013 № 152 (вводится в действие с 01.01.2013); от 13.11.2013 № 172 (вводится в действие с 01.01.2013).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Актобе на 2013 год в сумме 81 088,3 тысяч тенге.

Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 25.04.2013 № 132 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.07.2013 № 152 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.11.2013 № 172 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2013 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын қалалық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Актобе Актюбинской области от 25.04.2013 № 132 (вводится в действие с 01.01.2013); от 30.07.2013 № 152 (вводится в действие с 01.01.2013); от 13.11.2013 № 172 (вводится в действие с 01.01.2013).
10. Утвердить перечень городских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Актобе на 2013 год, согласно приложения 4.