2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 56 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінде 2013 жылғы 9 қаңтарда № 3484 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 136 шешімімен
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 24.12.2013 № 136 шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95 Бюджеттік Кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына және облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 75 «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне сәйкес Қобда аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер                      2 748 578,3 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдері бойынша           284 306 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша       5 764,1 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн
түсiмдер бойынша                       7 162 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша   2 451 346,2 мың теңге;
2) шығындар                      2 776 934,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру         10 025 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                   15 579 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу             5 554 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын
операциялар бойынша сальдо                 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу                 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы               - 38 381,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру   38 381,2 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 25.01.2013 № 69 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.04.2013 № 87 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.07.2013 № 100 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.07.2013 № 104 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.11.2013 № 122 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2013 № 123 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жеке тұлғалардан алынатын жер салығы;
елдi мекендер жерлерiне жеке тұлғалардан алынатын жер салығы;
өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс жеріне және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерге салынатын жер салығы;
елді мекендер жерлеріне заңды тұлғалардан, жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы;
заңды тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық;
жеке тұлғалардан көлiк құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өзінің өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын бензин (авиациялықты қоспағанда);
заңды және жеке тұлғаларға бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өз өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын дизель отыны;
жер учаскелерін пайдаланған үшін алынатын төлем;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем;
тіркелген салық;
мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады;
азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж;
шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретiн құжаттарды ресiмдегенi үшiн, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгiзгенi үшiн мемлекеттік баж;
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтiру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресiмдегенi үшін мемлекеттік баж;
тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж;
аңшы куәлігін бергенi және оны жыл сайын тіркегені үшiн мемлекеттік баж;

О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 20 декабря 2012 года № 56. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 9 января 2013 года № 3484. Утратило силу в связи с истечением срока применения решением Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 24 декабря 2013 года № 136
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения решением Кобдинского районного маслихата Актюбинской области от 24.12.2013 № 136.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решения областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 75 «Об областном бюджете на 2013-2015 годы» Кобдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы -                    2 748 578,3 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям -           284 306 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям -         5 764,1 тысяч тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала                   7 162 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов -     2 451 346,2 тысяч тенге;
2) затраты -                   2 776 934,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное
кредитование -                      10 025 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты -                 15 579 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов         5 554 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами –                 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов          0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета              - 38 381,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
бюджета –                         38 381,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 25.01.2013 № 69 (вводится в действие с 01.01.2013); от 26.04.2013 № 87 (вводится в действие с 01.01.2013); от 11.07.2013 № 100 (вводится в действие с 01.01.2013); от 26.07.2013 № 104 (вводится в действие с 01.01.2013); от 14.11.2013 № 122 (вводится в действие с 01.01.2013); от 04.12.2013 № 123 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты;
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
социальный налог;
налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог с физических лиц на земли сельскохозяйственного назначения;
земельный налог с физических лиц на земли населенных пунктов;
земельный налог на земли промышленности, транспорта, связи, обороны и иного несельскохозяйственного назначения;
земельный налог с юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли населенных пунктов;
налог на транспортные средства с юридических лиц;
налог на транспортные средства с физических лиц;
единый земельный налог;
бензин (за исключением авиационного) реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемый на собственные производственные нужды;
дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах;
фиксированный налог;
государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям;
государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния;
государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы;
государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан;
государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства;
государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию;

жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж;
қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж;
тракторшы-машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж;
коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер;
жергілікті мемлекеттік органдар салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар;
жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.
3. Қазақстан Республикасының «2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 проценті шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
4. Қазақстан Республикасының «2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңының 9 бабына сәйкес:
2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 18 660 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 1731 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 18 660 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
5. Облыстық мәслихаттың 2012 жылғы 7 желтоқсандағы «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» № 75 шешіміне сәйкес 2013 жылға арналған аудандық бюджетте субвенциялар көлемі 2 113 463 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
6. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін, оның ішінде:
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 51 999 мың теңге;

государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно);
государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему;
государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста – машиниста;
доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности;
административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые местными государственными органами;
другие неналоговые поступления в местный бюджет;
поступления от продажи земельных участков.
3. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2013-2015 годы» отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2013-2015 годы» установлено:
с 1 января 2013 года:
1) минимальный размер заработной платы - 18 660 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1731 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 18 660 тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2013 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты согласно решения областного маслихата № 75 от 7 декабря 2012 года в сумме 2 113 463 тысячи тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 51 999 тысяч тенге;

Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011 – 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға – 4 097 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырмасын іске асыруға – 59 146 мың теңге;
қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге – 7 791 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға – 17 006 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға - 7 400 мың теңге;
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға 18 676,8 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға - 5 996,7 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың штат бірліктерін ұлғайтуға – 5 949 мың теңге.
Аталған нысаналы трансферттерін бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 11.07.2013 № 100 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.11.2013 № 122 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2013 № 123 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға - 19 280 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға – 632 мың теңге;
алынып тасталды - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 25.01.2013 № 69 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Нысаналы даму трансферттерін бөлу аудан әкімдігі қаулысының негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 25.01.2013 № 69 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.11.2013 № 122 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. Алынып тасталды - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 25.01.2013 № 69 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттері түскені ескерілсін, оның ішінде:
мәдениет нысандарын дамытуға – 17 801 мың теңге;
елді мекендердің автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 49 937 мың теңге;

на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы - 4 097 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 59 146 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 7 791 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 17 006 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе - 7 400 тысяч тенге;
на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" – 18 676,8 тысяч тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов – 5 996,7 тысяч тенге;
на увеличение штатной численности местных исполнительных органов - 5 949 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 11.07.2013 № 100 (вводится в действие с 01.01.2013); от 14.11.2013 № 122 (вводится в действие с 01.01.2013); от 04.12.2013 № 123 (вводится в действие с 01.01.2013).
7. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 19 280 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 632 тысяч тенге;
исключен решением маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 25.01.2013 № 69 (вводится в действие с 01.01.2013).
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 25.01.2013 № 69 (вводится в действие с 01.01.2013); от 14.11.2013 № 122 (вводится в действие с 01.01.2013).
8. Исключен решением маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 25.01.2013 № 69 (вводится в действие с 01.01.2013).
9. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на развитие объектов культуры – 17 801 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог населенных пунктов –  49 937 тысяч тенге;

аудан әкімі аппаратын материалдық-техникалық жабдықтауға – 4 515 мың теңге;
білім беру мекемелерін күрделі жөндеуге – 45 000 мың теңге;
Ұлы Отан соғысына катысқан ардагерлеріне біржолғы материалдық көмекке – 151 мың теңге;
алынып тасталды - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 26.07.2013 № 104 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға - 3 400 мың теңге;
Жұмыспен қамту – 2020 жол картасы бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамытуға – 14 605,7 мың теңге;
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 4 500 мың теңге.
Нысаналы трансферттерін бөлу аудан әкімдігі қаулысының негізінде айқындалады.

на материально-техническое оснащение аппарата акима района - 4 515 тысяч тенге;
на капитальный ремонт объектов образования – 45 000 тысяч тенге;
на единовременную материальную помощь ветеранам Великой Отечественной войны – 151 тысяч тенге;
исключен решением маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 26.07.2013 № 104 (вводится в действие с 01.01.2013).
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 3 400 тысяч тенге;
на развитие сельских населенных пунктов в рамках программы Дорожная карта занятости 2020 – 14 605,7 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах – 4 500 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қобда аудандық мәслихатының 25.01.2013 № 69 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.04.2013 № 87 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.07.2013 № 104 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.11.2013 № 122 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2013 жылға арналған резерві сомасы 3 500 мың теңге болып бекітілсін.

Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Кобдинского района Актюбинской области от 25.01.2013 № 69 (вводится в действие с 01.01.2013); от 26.04.2013 № 87 (вводится в действие с 01.01.2013); от 26.07.2013 № 104 (вводится в действие с 01.01.2013); от 14.11.2013 № 122 (вводится в действие с 01.01.2013).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 3 500 тысяч тенге.

11. 2013 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2013 жылға арналған аудандық бюджеттегі ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат               Аудандық мәслихаттың
сессиясының төрағасы                    хатшысы
А.АЛИЕВ                       Л.ИСМАҒАМБЕТОВА
Аудандық мәслихаттың 2012 жылғы
20 желтоқсандағы № 56 шешіміне
1 қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджет

11. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год, согласно приложению 4.
12. Утвердить перечень бюджетных программ аульных округов на 2013 год согласно приложению 5.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии                     Секретарь
районного маслихата                районного маслихата
А. АЛИЕВ                       Л. ИСМАГАМБЕТОВА
Приложение 1
к решению сессии районного маслихата
от 20 декабря 2012 года № 56
Районный бюджет на 2013 год

14 452,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
12 634,9
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
854,0
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
582,5
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
7 791,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
114 288,2
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
95 566,9
2
Әлеуметтiк көмек
80 710,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
5 909,1
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
5 909,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
74 800,9
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
22 769,6
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8 305,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
38,5
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
37 510,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
4 789,8
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
1 388,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
14 856,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
14 856,9
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 939,4
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
219,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
698,5
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
66 014,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
38 617,7
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
1 456,0
024
Жұмыспен қамту-2020 жол картасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
1 456,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
700,0
033
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу

14 452,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
12 634,9
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
854,0
012
Капитальные расходы государственного органа
582,5
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
7 791,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
114 288,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
95 566,9
2
Социальная помощь
80 710,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
5 909,1
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
5 909,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
74 800,9
002
Программа занятости
22 769,6
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8 305,0
005
Государственная адресная социальная помощь
38,5
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
37 510,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
4 789,8
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 388,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
14 856,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
14 856,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
13 939,4
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
219,0
021
Капитальные расходы государственного органа
698,5
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
66 014,0
1
Жилищное хозяйство
38 617,7
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
1 456,0
024
Ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
1 456,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
700,0
033
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры