2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 58 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінде 2013 жылғы 4 қаңтарда № 3479 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2014 жылғы 27 ақпандағы № 26 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 27.02.2014 № 26 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 9-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 23 қарашадағы № 54-V «2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңына сәйкес Ойыл аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер                     2 529 230,6 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдері бойынша          196 961 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша       13 571 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан               283 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша  2 318 410,8 мың теңге;
2) шығындар                     2 569 987,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру      19 706,7 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                23 565,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу            3 859 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын
операциялар бойынша сальдо                0 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу                0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы                - 60 464 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру    60 464 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 25.01.2013 № 72 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.04.2013 № 89 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.07.2013 № 104 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 31.07.2013 № 109 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2013 № 115 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2013 № 132 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
бензинге (авиациялықты қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
дара кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркелгені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымайтын мүлікке құқықтарды және олармен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде және елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж;
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
аудан бюджетінен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдер;
аудан бюджетінен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелермен ұйымдастырылатын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшалар түсімдері;
аудан бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулар;
аудан бюджетіне түсетін салыққа жатпайтын басқа түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, яғни аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түскен ақшалар;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.

О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 21 декабря 2012 года № 58. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 4 января 2013 года № 3479. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Уилского района Актюбинской области от 27 февраля 2014 года № 26)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Уилского района Актюбинской области от 27.02.2014 № 26).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, Законом Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года № 54-V «О республиканском бюджете на 2013-2015 годы» Уилский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы                     2 529 230,6 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям            196 961 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям           13 571 тысяч тенге;
поступления от продажи основного
капитала 283 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов      2 318 410,8 тысяч тенге;
2) затраты                    2 569 987,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 19 706,7 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты                23 565,7 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов        3 859 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с
финансовыми активами                    0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов         0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета               - 60 464 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета 60 464 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Уилского района Актюбинской области от 25.01.2013 № 72 (вводится в действие с 01.01.2013); от 26.04.2013 № 89 (вводится в действие с 01.01.2013); от 12.07.2013 № 104 (вводится в действие с 01.01.2013); от 31.07.2013 № 109 (вводится в действие с 01.01.2013); от 08.11.2013 № 115 (вводится в действие с 01.01.2013); от 04.12.2013 № 132 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
акцизы на:
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятий отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения в населенных пунктах;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
доходы от коммунальной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
другие неналоговые поступления в районный бюджет;
поступления от продажи основного капитала, то есть деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.

3. Қазақстан Республикасының «2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңының 5-бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
4. Қазақстан Республикасының «2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңының 9-бабына сәйкес:
2013 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 18 660 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 1 731 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 18 660 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
5. Облыстық мәслихаттың 2012 жылғы 7 желтоқсандағы «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» № 75 шешімінің 10 тармағына сәйкес 2013 жылға аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 1 760 942 мың теңге сомасында көзделген.
6. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 60 079 мың теңге;
«Өңiрлердi дамыту» бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердiң экономикалық дамуына жәрдемдесу жөнiндегi шараларды iске асыруға – 17 885 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін – 30 165,2 мың теңге;
алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 25.01.2013 № 72 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 54 640 мың теңге;
Қазақстан Республикасында Білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға – 8 194 мың теңге;
қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге – 3 042 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға – 13 591 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға – 4 999 мың теңге;

3. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2013-2015 годы» отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2013-2015 годы» установлено:
с 1 января 2013 года:
1) минимальный размер заработной платы 18 660 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1 731 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 18 660 тенге.
5. В соответствии с пунктом 10 решения сессии областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 75 «Об областном бюджете на 2013-2015 годы» предусмотрена на 2013 год субвенция, передаваемая из областного бюджета в районный бюджет в сумме 1 760 942 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
60 079 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
17 885 тысяч тенге – на реализацию мер по содействию экономического развития регионов в рамках Программы «Развития регионов»;
30 165,2 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержке специалистов;
исключен решением маслихата Уилского района Актюбинской области от 25.01.2013 № 72 (вводится в действие с 01.01.2013).
54 640 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
8 194 тысяч тенге – на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы;
3 042 тысяч тенге - на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
13 591 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
4 999 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;

жергілікті атқарушы органдардың штат санын арттыруға 6 129 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 25.01.2013 № 72 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.07.2013 № 104 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2013 № 115 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу – 64 370 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу – 20 000 мың теңге;
алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 25.01.2013 № 72 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Аталған нысаналы трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 25.01.2013 № 72 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 31.07.2013 № 109 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2013 № 115 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. Алынып тасталды - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 25.01.2013 № 72 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2013 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері көзделсін:
білім беру объектiлерiн салуға және реконструкциялауға – 103 225,5 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға – 3 213 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 69 800 мың теңге;
жалпы білім беру нысандарын ұстауға 50 000 мың теңге;
мемлекеттік органның аппаратын материалдық-техникалық жабдықтауға 4 600 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға 2 716 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу 4 999 мың теңге;
қаланы және елді мекендерді көркейтуді дамытуға 11 586 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 Жол картасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге 22 154,3 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 25.01.2013 № 72 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.04.2013 № 89 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 31.07.2013 № 109 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2013 № 115 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

6 129 тысяч тенге на увеличение штатной численности местных исполнительных органов.
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Уилского района Актюбинской области от 25.01.2013 № 72 (вводится в действие с 01.01.2013); от 12.07.2013 № 104 (вводится в действие с 01.01.2013); от 08.11.2013 № 115 (вводится в действие с 01.01.2013).
7. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
64 370 тысяч тенге – на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
20 000 тысяч тенге – на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
исключен решением маслихата Уилского района Актюбинской области от 25.01.2013 № 72 (вводится в действие с 01.01.2013).
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Уилского района Актюбинской области от 25.01.2013 № 72 (вводится в действие с 01.01.2013); от 31.07.2013 № 109 (вводится в действие с 01.01.2013); от 08.11.2013 № 115 (вводится в действие с 01.01.2013).
8. Исключен решением маслихата Уилского района Актюбинской области от 25.01.2013 № 72 (вводится в действие с 01.01.2013).
9. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых текущих трансфертов и целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
на строительства и реконструкции объектов образования – 103 225,5 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 3 213 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 69 800 тысяч тенге;
50 000 тысяч тенге на содержание объектов общеобразовательного обучения;
4 600 тысяч тенге на материально-техническое оснащение аппарата государственного органа;
2 716 тысяч тенге на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
4 999 тысяч тенге на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
11 586 тысяч тенге на развитие благоустройства городов и населенных пунктов;
22 154,3 тысяч тенге на ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Уилского района Актюбинской области от 25.01.2013 № 72 (вводится в действие с 01.01.2013); от 26.04.2013 № 89 (вводится в действие с 01.01.2013); от 31.07.2013 № 109 (вводится в действие с 01.01.2013); от 08.11.2013 № 115 (вводится в действие с 01.01.2013).

10. Аудандық жергілікті атқарушы органының 2013 жылға арналған резерві сомасы 4 216 мың теңге болып бекітілсін.
11. 2013 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Селолық округтер әкімдері аппараттарының 2013 жылғы бюджеттік бағдарламалары бойынша қаржыландыру көлемі № 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы,
мәслихат хатшысы:                         Б. Бисекенов
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 58 шешіміне № 1 қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджеті

10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 4 216 тысяч тенге.
11. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год, согласно приложению 4.
12. Утвердить объем финансирования бюджетных программ аппараттов акимов сельских округов на 2013 год, согласно приложению 5.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии, секретарь
районного маслихата:                     Б. Бисекенов
Приложение № 1
к решению районного маслихата
от 21 декабря 2012 года № 58
Бюджет района на 2013 год