Білім беру саласындағы мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2012 жылғы 02 сәуірдегі N 82 қаулысы. Алматы облысының Әділет департаментінде 2012 жылы 07 мамырда N 2090 тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2014 жылғы 20 тамыздағы N 324 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 20.08.2014 № 324 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабындағы 4-тармаққа сәйкес Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру" мемлекеттiк қызмет регламенті;
2) "Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтамалар беру" мемлекеттiк қызмет регламенті;
3) "Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтама беру" мемлекеттiк қызмет регламенті;
4) "Тұрғын үй меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қорғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамалар беруі" мемлекеттiк қызмет регламенті;
5) "Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу" мемлекеттiк қызмет регламенті;
6) "Білім алушылар мен тәрбиеленушiлердi білімнің жалпы бiлiм беру ұйымдарына және үйге тегін тасымалдауды қамтамасыз ету" мемлекеттiк қызмет регламенті;
7) "Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті бекiтiлсiн".
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.М.Мұқановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысының әкімі                     А. Мұсаханов
Келісілді:
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация
министрі                                   А. Жұмағалиев
02 сәуір 2012 жыл
Алматы облысы әкімдігінің
2012 жылғы 02 сәуірдегі
N 82 қаулысымен бекітілген
"Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру"
мемлекеттiк қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Қамқоршылық және қорғаншылық бойынша анықтама беру" жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі ұғымдар қолданады:
1) тұтынушы – жеке тұлға;

Об утверждении регламента государственных услуг в сфере образования
Постановление акимата Алматинской области от 02 апреля 2012 года N 82. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 07 мая 2012 года за N 2090. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 20 августа 2014 года № 324
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 20.08.2014 № 324.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству";
2) регламент государственной услуги "Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащий несовершеннолетним детям";
3) регламент государственной услуги "Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел для оформления наследства несовершеннолетним детям";
4) регламент государственной услуги "Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища";
5) регламент государственной услуги "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей";
6) регламент государственной услуги "Обеспечение бесплатного подвоза обучающихся и воспитанников к общеобразовательной организации образования и обратно домой";
7) регламент государственной услуги "Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Муканова С.М.
3.Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Алматинской области                   А. Мусаханов
СОГЛАСОВАНО:
Министр транспорта и
коммуникаций
Республики Казахстан                       А. Жумагалиев
02 апреля 2012 года
Утвержден постановлением
Акимата Алматинской
области от 02 апреля
2012 года N 82
Регламент государственной услуги "Выдача справок по опеке и
попечительству"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Выдача справок по опеке и попечительству" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель - физическое лицо;

2) жергілікті атқарушы орган – аудандық, облыстық маңызы бар (қалалық) білім бөлімдері;
3) жауапты уәкілетті органның – қызметтік нұсқаулық аудандық, қалалық білім бөлімдерінің жауапты қызметкеріне жүктелген;
4) уәкілетті органның бастығы – аудандық, қалалық білім бөлімдерінің бастығы;
5) ХҚКО – халыққа қызмет көрсету орталығы.
6) ХҚКО инспекторы – тұтынушылардан құжаттарды қабылдайтын қызметкер; 7) ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы – құжаттарды қабылдап және арнайы комиссияның жұмысшы органына тапсыратын қызметкер.
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттік қызметтің регламенті Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" Заңының 9-1-бабындағы 4-тармаққа сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Регламентінің 2-қосымшасына сәйкес уәкілетті органдар тарапынан және балама негізінде Регламентінің 1-қосымшасына сәйкес ХҚКО арқылы көрсетіледі (жұмыс кестесі стандартқа сәйкес 9 тармақ).
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету түрлері: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетiледi.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы "Неке және отбасы туралы" Заңының 100-111-баптары, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасының қамқорлық және қорғаншылық органдары, патронат туралы Қаулыларын және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке қою Ережелерін бекіту туралы" N 1346 қаулысына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы N 140 қаулысымен бекітілген "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес ұсынылады (бұдан әрі - стандарт).
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы N 140 қаулысымен бекітілген "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру" мемлекеттік қызмет стандартының 5 тармағына немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрде дәлелді жауап беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Регламенттің 12-қосымшаларында көрсетілген орталықтан немесе уәкілетті органдардың стендтерінде, ресми ақпарат көздерінде және стандартының 4 тармағында көрсетілген.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері стандарттың 7 тармағында көрсетілген.

2) уполномоченный орган – отдел образования района (города областного значения).
3) ответственный сотрудник уполномоченного органа – сотрудник районного, городского отдела образования, на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) руководитель уполномоченного органа – начальник районного, городского отдела образования;
5) ЦОН – центр обслуживания населения;
6) инспектор ЦОНа – сотрудник центра обслуживания населения, осуществляющий прием заявления и документов потребителя;
7) инспектор накопительного отдела ЦОНа – сотрудник центра обслуживания населения, осуществляющий сбор документов и передающий их рабочему органу специальной комиссии.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом согласно приложению 2 к Регламенту, а также через центры обслуживания населения согласно приложению 1 к Регламенту на альтернативной основе (график работы согласно пункта 9 стандарта).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга предоставляется на основании статей 100-116 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье", постановлений Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года N 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей" и стандарта государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года N 140 (далее - стандарт).
7. Результатом оказания государственной услуги, которую получит потребитель, является выдача справки по опеке и попечительству (далее - справка) согласно пункта 5 стандарта, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на стендах уполномоченного органа, которые указаны в приложении 2 к Регламенту, а также через центры обслуживания населения согласно приложению 1 к Регламенту, в официальных источниках информации и пункта 4,11 стандарта.
9. Сроки оказания государственной услуги согласно пункта 7 стандарта.

10. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттың 16 тармағында көрсетілген жағдайларда ұсынылмайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға негіздемелер жоқ.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш алғаннан бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін ұсынғанға дейінгі уәкілетті орган арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш білдіреді;
2) уәкілетті орган кеңсесі тұтынушының өтінішін тіркейді уақыты мен күні; көрсетілетін қызмет түрі; тапсырылған құжаттардің тізімі; дайын құжаттарды алатын күні мен уақыты,орны; құжаттарды рәсімдеуге өтініш қабылдаған уәкілетті органның жауапты қызметкерінің аты-жөні көрсетілген түбіртек береді;
3) уәкілетті орган кеңсесі құжаттарды уәкілетті органның басшысына жібереді;
4) уәкілетті органның басшысы құжаттармен танысып, жауапты қызметкерді белгілейді;
5) уәкілетті органның жауапты қызметкері қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама алу үшін құқығын анықтауға ұсынылған құжаттарды қарастырып, қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама алу үшін ұсынылған құжаттардың рәсімделгені жөнінде хабарламаны немесе қызметтің көрсетілмейтіндігі туралы жазбаша дәйектелген жауап әзірлейді, басшы тарапынан қол қойып, уәкілетті орган кеңсеге жібереді.
6) уәкілетті орган кеңсесі тұтынушыға құжатты жолдайды.
Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш алғаннан бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін ұсынғанға дейінгі ХҚКО арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы ХҚКО-на өтініш білдіреді;
2) ХҚКО-ның инспекторы тұтынушының өтінішін тіркейді уақыты мен күні; көрсетілетін қызмет түрі; тапсырылған құжаттардің тізімі; дайын құжаттарды алатын күні мен уақыты,орны; құжаттарды рәсімдеуге өтініш қабылдаған орталық инспекторының аты-жөні көрсетілген түбіртек береді;
3) ХҚКО-ның инспекторы уәкілетті органның кеңсесіне құжаттарды өткізеді. Мемлекеттік қызмет көрсету процессінде құжаттардың орындалуын көру бағытында Орталықтан уәкілетті органға жіберілген құжаттар дерегі Сканер штрихкоды негізінде белгіленеді;
4) уәкілетті органның кеңсесі Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілеп (егер де уәкілетті органның өз ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) және қабылданған құжаттарды тіркеп, уәкілетті орган басшысына қарастыруға жібереді;

10. В предоставлении государственной услуги отказывается согласно пункта 16 стандарта. Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги через уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) канцелярия уполномоченного органа осуществляет регистрацию и выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема запроса; вида запрашиваемой государственной услуги; количества и названий приложенных документов; даты, времени и места выдачи документов; фамилии, имени, отчества должности специалиста уполномоченного органа, принявшего заявление на оформление документов;
3) канцелярия уполномоченного органа передает документы руководству уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
5) специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы на определение права получателя услуги об оформлении документов для предоставления справки по опеке и попечительству или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, готовит проект уведомления потребителю, подписывает руководителем, направляет его в канцелярию уполномоченного органа;
6) канцелярия уполномоченного органа передает документы потребителю;
Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги через ЦОН:
1) потребитель подает заявление в ЦОН;
2) инспектор ЦОНа регистрирует заявление, выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема запроса; вида запрашиваемой государственной услуги; количества и названий приложенных документов; даты, времени и места выдачи документов; фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов;
3) инспектор центра передает документы в уполномоченный орган. Факт отправки пакета документов из Центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи Сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
4) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;

5) уәкілетті органның басшысы құжаттармен танысып, жауапты қызметкерді белгілейді;
6) уәкілетті органның жауапты қызметкері қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама алу үшін құқығын анықтауға ұсынылған құжаттарды қарастырып, қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама алу үшін ұсынылған құжаттардың рәсімделгені жөнінде хабарламаны немесе қызметтің көрсетілмейтіндігі туралы жазбаша дәйектелген жауап әзірлейді, басшы тарапынан қол қойып, уәкілетті орган кеңсеге жібереді;
7) уәкілетті органның кеңсе қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетудің қорытындысын Орталыққа жібереді сонымен қатар Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілейді (егер де уәкілетті органның өз ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда).
Уәкілетті органнан мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын қорытындысын қабылдау кезде Орталықта құжаттар Сканер штрихкодының көмегімен белгіленеді.
8) ХҚКО-ның инспекторы тұтынушыға хабарландыруды немесе қызметтің көрсетілмейтіндігі туралы жазбаша дәйектелген жауапты береді.
12. Уәкілетті органға және ХҚКО арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтініш қабылдайтын тұлғалардың минималды саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында әрекет ету (өзара
қызметтердің) тәртібінің сипаттамасы
13. Құжаттарды уәкілетті органның қызметкері қабылдайды.
Уәкілетті органның қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету кезінде стандарттың 11 тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарды тексереді.
Уәкілетті органның жауапты қызметкері тұтынушыға құжаттарды қабылдаған тұлғаның аты-жөні, тіркелген күні көрсетілген қолхат береді.
14. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін стандарттың 11 тармағына сәйкес құжаттар ұсынады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне келесі құрылымдық функционалдық бірліктер тартылған (бұдан әрі – ҚФБ):
1) ХҚКО-ның инспекторы;
2) жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері;
4) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы;
5) уәкілетті органның басшылығы.
16. Әкімшілік өзара әрекетті (рәсімді) орындау мерзімі көрсетілген ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдері) реттілігі мен өзара әрекеттерінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
17. Әрбір ҚФБ әкімшілік әрекеттің (процедурасының) өзара байланысы мен ретті орындалу тәртібі Регламенттің 4-қосымшасында әр әкімшілік әрекет (процедурасы) көрсетіле отырып, кесте түрінде сипатталған.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың
жауапкершіліктері

5) руководство уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
6) специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы на определение права получателя услуги в получении справок либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, готовит проект уведомления потребителю, подписывает руководителем, направляет его в канцелярию уполномоченного органа;
7) сотрудник канцелярии направляет результат оказания государственной услуги в Центр при этом фиксируя в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы).
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, Центром фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
8) инспектор ЦОНа выдает потребителю уведомление либо мотивированный отказ.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе и в ЦОНе составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Прием документов осуществляется сотрудником уполномоченного органа.
При оказании государственной услуги сотрудник уполномоченного органа осуществляет проверку на наличие документов, согласно требованиям пункта 11 стандарта.
Ответственный сотрудник уполномоченного органа выдает потребителю расписку с указанием даты регистрации, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
14. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы согласно пункту 11. Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор ЦОН;
2) инспектор накопительного отдела;
3) сотрудник концелярии уполномоченного органа;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа;
5) руководство уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к Регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 4 к Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную
услугу

18. Уәкілетті органның басшысы мемлекеттік қызметті көрсететін жауапты тұлға болып табылады.
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес, мемлекеттік қызметтің белгіленген мерзімде көрсетілуін Уәкілетті органның басшысы жауапты болады.
__________________________________________________________
"Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтама беру"
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі Халыққа қызмет көрсету
орталықтарының тізбесі
N
ХҚКО атауы
Мекен-жайы, орналасқан жері
Жұмыс телефоны (тікелей/қабылдау)
1.
" ХҚКО-ның Алматы облысы бойынша" РМК филиалы
Талдықорған қ,
Тәуелсіздік көшесі, 67 "Б"
8(7282)24-15-06
8(7282) 24-41-33
1.2
Ақсу аудандық бөлімі
Жансүгіров кенті, Қабанбай батыр көшесі,20
8(72832) 2-14-51
1.3
Қапал бөлімшесі
Қапал а. Алпысбаев көшесі, 3
8(72841) 2-17-60
1.4
Алакөл аудандық бөлімі
Үшарал қ. 8 март көшесі, 63
8(72833) 2-35-46
8(72833) 2-35-48
1.5
Қабанбай бөлімшесі
Қабанбай кенті, Абылайхан көшесі, 237
8(72837) 4-13-85
1.6
Балқаш аудандық бөлімі
Бақанас а. Бижанов көшесі, 25 "А"
8(72773) 95-2-22 8(72773) 9-18-20
1.7
Еңбекшіқазақ аудандық бөлімі
Есік қ. Абай көшесі, 314 "А"
8(72775) 4-54-70
8(72775) 4-54-71 8(72775) 4-54-69
1.8
Шелек бөлімшесі
Шелек а. Бижанов көшесі, 100
8(72775) 2-34-96
8(72775) 2-34-97
1.9
Ескелді аудандық бөлімі
Қарабұлақ кенті, Оразбеков көшесі, 52
8(72836) 3-22-16
1.10
Жамбыл аудандық бөлімі
Ұзынағаш кенті, Мажитов көшесі, 1
8(72770) 2-30-90
1.11
Іле аудандық бөлімі
Өтеген батыр кенті, "Қуат" шағын /а. Тәуелсіздік көшесі
8(727)251-74-46
8(727)251-74-47
1.12
Боралдай бөлімшесі
Боралдай кенті, Вокзал көшесі,6 "А"
8(72738) 7-82-42
1.13
Қараой бөлімшесі
Қараой а, Тыңдала көшесі, 9
8(7275) 24-88-10
1.14
Ақши бөлімшесі
Ақши а. Қонаев көшесі, 29
1.15
Қарасай аудандық бөлімі
Қаскелең қ. Жангозин көшесі, 38
8(72771) 2-56-86
8(72771) 2-56-96
1.16
Тау-Самалы бөлімшесі
Тау-Самалы кенті, Рысқұлов көшесі,129
8(727) 391-38-58
1.17
отделение Шамалган
Шамалған ст. Қонаев көшесі, 1 "В"
8(7272) 93-66-33
1.18
Қаратал аудандық бөлімі
Үштөбе қ.. Абылай хан көшесі, 22
8(72834) 2-02-07 8(72834) 2-20-92
1.19
Кербұлақ аудандық бөлімі
Сарыөзек кенті, Момышұлы көшесі
8(72840) 3-25-88
1.20
Қоғалы бөлімшесі
Қоғалы кенті, Желтоқсан көшесі,45
8(72842) 9-10-59
1.21
Көксу аудандық бөлімі
Балпық би кенті, Измайлов көшесі,10
8(72838) 2-16-19 8(72838) 2-16-18
1.22
Қапшағай қалалық бөлімі
Қапшағай қ. Қонаев көшесі,41
8(72772) 4-79-61
8(72772) 4-79-60
1.23
Шеңгелді бөлімшесі
Шенгелді а. Сейфуллин көшесі,34
8(72772) 7-11-94
1.24
Сарқан аудандық бөлімі
Сарқан қ. Жамбыл көшесі
8(72839) 2-35-80 8(72839) 2-37-14

18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа и руководитель ЦОНа.
Руководитель уполномоченного органа несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
__________________________________________________________
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача справок
по опеке и попечительству"
Перечень Центров обслуживания населения
по оказанию государственной услуги
N
Наименование ЦОН
Адрес место расположения
Телефон рабочий (прямой/
приемная)
1.
Филиал РГП "ЦОН по Алматинской области"
г.Талдыкорган, ул.Тауелсыздык, 67 Б
8(7282)24-15-06
8(7282) 24-41-33
1.2
Аксуский районный отдел
п. Жансугурова, Кабанбай батыра, 20
8(72832) 2-14-51
1.3
отделение Капал
с. Капал, ул. Алпысбаева, 3
8(72841) 2-17-60
1.4
Алакольский районный отдел
г. Ушарал, ул. 8 марта, 63
8(72833) 2-35-46
8(72833) 2-35-48
1.5
отделение Кабанбай
п. Кабанбай, ул. Абылайхана, 237
8(72837) 4-13-85
1.6
Балхашский районный отдел
с. Баканас, ул. Бижанова, 25 "А"
8(72773) 95-2-22 8(72773) 9-18-20
1.7
Енбекшиказахский районный отдел
г. Есик, ул. Абая, 314 А
8(72775) 4-54-70
8(72775) 4-54-71 8(72775) 4-54-69
1.8
отделение Шелек
с. Шелек, ул. Бижанова, 100
8(72775) 2-34-96
8(72775) 2-34-97
1.9
Ескельдинский районный отдел
п. Карабулак, ул. Оразбекова, 52
8(72836) 3-22-16
1.10
Жамбылский районный отдел
п. Узынагаш, ул. Мажитова, 1
8(72770) 2-30-90
1.11
Илийский районный отдел
п. Отеген батыра, мкр. Куат, ул. Тауелсіздік, б/н
8(727)251-74-46
8(727)251-74-47
1.12
отделение Боралдай
с. Боралдай, ул. Вокзальная, 6 "А"
8(72738) 7-82-42
1.13
отделение Караой
с. Караой, ул. Тындала, 9
8(7275) 24-88-10
1.14
отделение Акши
с. Акши, ул. Конаева, 29
1.15
Карасайский районный отдел
г. Каскелен, ул. Жангозина, 38
8(72771) 2-56-86
8(72771) 2-56-96
1.16
отделение Тау-Самалы
п. Тау Самалы, ул. Рыскулова, 129
8(727) 391-38-58
1.17
отделение Шамалған
ст. Шамалған, ул. Конаева, 1 "В"
8(7272) 93-66-33
1.18
Каратальский районный отдел
г. Уштобе, ул. Абылай хана, 22
8(72834) 2-02-07 8(72834) 2-20-92
1.19
Кербулакский районный отдел
г. Сарыөзек, ул. Момышұлы, б/н
8(72840) 3-25-88
1.20
отделение Когалы
п. Когалы, ул. Желтоксан, 45
8(72842) 9-10-59
1.21
Коксуский районный отдел
п. Балпык би, ул. Измайлова, 10
8(72838) 2-16-19 8(72838) 2-16-18
1.22
Капшагайский городской отдел
г. Капшагай, ул. Кунаева, 41
8(72772) 4-79-61
8(72772) 4-79-60
1.23
отделение Шенгелды
с. Шенгельды, ул. Сейфуллина, 34
8(72772) 7-11-94
1.24
Саркандский районный отдел
г. Саркан, ул. Жамбыла, б/н
8(72839) 2-35-80 8(72839) 2-37-14

1.25
Лепсі бөлімшесі
Лепсі ст. Төлебаев көшесі, 1
8(72843) 2-10-16
1.26
Райымбек аудандық бөлімі
Кеген а. Момышұлы көшесі
8(72777) 2-20-84 8(72777) 2-20-82 8(72777) 2-18-78
1.27
Нарынқол бөлімшесі
Нарынқол а. Райымбек көшесі
8(72779) 2-11-65
1.28
Панфилов аудандық бөлімі
Жаркент қ. Головацкий көшесі
8(72831) 5-51-11
1.29
Талғар аудандық бөлімі
Талғар қ. Лермонтов көшесі, 53 "А"
8(727) 388-11-30 8(72774) 2-21-43 8(72774) 2-21-33
1.30
Нұра бөлімшесі
Нұра а. Школьный көшесі, 10
8(72774) 5-80-62
1.31
Талдықорған қалалық бөлімі
Талдықорған қ. Тәуелсіздік көшесі, 67 "Б"
8(7282) 24-49-75
8(7282) 24-40-43
1.32
Текелі қалалық бөлімі
Текелі қ. Октябрь көшесі, 7
8(72835) 4-35-38 8(72835) 4-35-18
1.33
Ұйғыр аудандық бөлімі
Шонжы а. Қасымбек көшесі, 35
8(72778) 2-43-35 8(72778) 2-43-31 8(72778) 2-43-32
________________________________________________________________
"Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтама беру"
мемлекеттiк қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөнінде уәкілетті органдардың тізбесі
Уәкілетті органдардың атауы
Заңды мекен - жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс
телефоны
"Ақсу аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ақсу ауданы, Жансүгіров кенті, Желтоқсан көшесі, 5 үй
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс - сенбі, жексенбі

1.25
отделение Лепсы
ст. Лепсы, ул. Толебаева, 1
8(72843) 2-10-16
1.26
Райымбекский районный отдел
с. Кеген, ул. Момышұлы, б/н
8(72777) 2-20-84 8(72777) 2-20-82 8(72777) 2-18-78
1.27
отделение Нарынкол
с. Нарынкол, ул. Райымбека, б/н
8(72779) 2-11-65
1.28
Панфиловский районный отдел
г. Жаркент, ул. Головацкого, б/н
8(72831) 5-51-11
1.29
Талгарский районный отдел
г. Талгар, ул. Лермонтова, 53 "А"
8(727) 388-11-30 8(72774) 2-21-43 8(72774) 2-21-33
1.30
отделение Нура
с. Нура, ул. Школьная, 10
8(72774) 5-80-62
1.31
Талдыкорганский городской отдел
г.Талдыкорган, ул.Тауелсыздык, 67 Б
8(7282) 24-49-75
8(7282) 24-40-43
1.32
Текелийский городской отдел
г. Текели, ул. Октябрьская, 7
8(72835) 4-35-38 8(72835) 4-35-18
1.33
Уйгурский районный отдел
с. Чунджа, ул. Касымбекова, 35
8(72778) 2-43-35 8(72778) 2-43-31 8(72778) 2-43-32
______________________________________________________________
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Выдача справок
по опеке и попечительству"
Перечень уполномоченных органов
по оказанию государственной услуги
Наименование
Уполномоченных органов
Юридический
адрес
График работы
Контактный
телефон
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Аксуского района"
Аксуский район, п. Жансугурова, ул.Желтоксан, 5
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней

8-728-32 - 2-15-80
"Алакөл аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Алакөл ауданы, Үшарал қаласы, Жеңіс көшесі, 148
Индекс: 040200
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс - сенбі, жексенбі
8-728-33
2-10-30
"Балқаш аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Балқаш ауданы, Бақанас ауылы, Д.Қонаев көшесі,
72 үй Индекс: 040300
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс - сенбі, жексенбі

8-728-32 - 2-15-80
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Алакольского района"
Алакольский район, г.Ушарал, ул.Женіс, 148
Индекс: 040200
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-728-33
2-10-30
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Балхашского района"
Балхашский район, с.Баканас, ул. Д.Конаева, 72
Индекс: 040300
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней

8-727-73
91111
"Еңбекшіқазақ аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Еңбекшіқазақ ауданы, Есік қаласы, Тоқатаев көшесі, 51 үй
Индекс: 040400
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс-сенбі, жексенбі
8-727-75
4-15-50
"Ескелді аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Қарабұлақ кенті, Оразбекова көшесі, 31 үй
Индекс: 040500
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс-сенбі, жексенбі
8-728-36-
3-12-00
"Жамбыл аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ұзынағаш ауданы, Жамбыл ауданы, Абай көшесі, 47 үй
Индекс: 040600
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс-сенбі, жексенбі
8-727-70-
2-26-71
"Іле аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Іле ауданы, Өтеген батыр кенті, Титов көшесі, 33 "а" үй
Индекс: 040700
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс-сенбі, жексенбі
8-727-52- 2-35-05
"Қапшағай қалалық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Қапшағай қаласы, Жамбыл көшесі,
13 үй
Индекс: 040800
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс-сенбі,
8-727-72-
4-22-65
"Қаратал аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Қаратал ауданы,Үштөбе қаласы, Құсмолданов көшесі, 21 үй
Индекс: 041100
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс - сенбі, жексенбі
8-728-34-
2-15-36
"Қарасай аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Қарасай ауданы, Қаскелең қаласы, Қарасай батыр көшесі, 31 үй
Индекс: 040900
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс - сенбі, жексенбі
8-727-71-
2-10-80
"Кербұлақ аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Кербұлақ ауданы, Сарыөзек кенті, Б.Момышұлы көшесі, 10 үй
Индекс: 041000
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс - сенбі, жексенбі
8-728-40-
3-14-34
"Көксу аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Көксу ауданы, Балпық би кенті, Мырзабеков көшесі, 38 үй
Индекс: 041200
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс - сенбі, жексенбі

8-727-73
91111
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Енбекшиказахского района"
Енбекшиказахский район, г.Есик, ул. Токатаева, 51
Индекс: 040400
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-727-75
4-15-50
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Ескельдинского района"
Ескельдинский район, п.Карабулак, ул.Оразбекова, 31
Индекс: 040500
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-728-36-
3-12-00
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Жамбылского района"
Жамбылский район, с.Узынагаш
ул. Абая, 47
Индекс: 040600
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-727-70-
2-26-71
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Илийского района"
Илийский район, п. Отеген батыр, ул. Титова, 33 "а"
Индекс: 040700
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-727-52- 2-35-05
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта г.Капшагай"
Г.Капшагай ул.Жамбыла,
13,
Индекс: 040800
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-727-72-
4-22-65
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Каратальского района"
Каратальский район, г.Уштобе, ул. Кусмоланова, 21
Индекс: 041100
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-728-34-
2-15-36
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Карасайского района"
Карасайский район, г.Каскелен, ул. Қарасай батыр, 31
Индекс: 040900
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-727-71-
2-10-80
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Кербулакского района"
Кербулакский район, п.Сарыозек, ул. Б.Момышулы, 10
Индекс: 041000
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-728-40-
3-14-34
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Коксуского района"
Коксуский район, п.Балпык би, ул.Мырзабекова, 38
Индекс: 041200
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней

8-728-38-
2-02-95
"Панфилов аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Алматы облысы, Панфилов ауданы Жаркент қаласы, Розыбакиев көшесі,22
Индекс: 041300
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс - сенбі, жексенбі
8-728-31-
5-07-69
"Райымбек аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Райымбек ауданы, Кеген селосы, Б.Момышұлы көшесі, 19 үй
Индекс: 041400
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс - сенбі, жексенбі
8-727-77-
2-12-52
"Сарқан аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Сарқан қаласы, Тынышбаев көшесі,
8 үй
Индекс: 041500
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс - сенбі, жексенбі
8-728-39-
2-27-39
"Талдықорған қалалық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Талдықорған қаласы, Абая көшесі, 256 үй
Индекс: 040000
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс - сенбі, жексенбі

8-728-38-
2-02-95
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Панфиловского района"
Панфиловский район, г.Жаркент, ул.Розыбакиева, 22
Индекс: 041300
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-728-31-
5-07-69
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Райымбекского района"
Райымбекский район, с.Кеген, ул.Б.Момышулы, 19
Индекс: 041400
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-727-77-
2-12-52
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Сарканского района"
Сарканский район, г.Саркан, ул.Тынышбаева, 8
Индекс: 041500
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-728-39-
2-27-39
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта г.Талдыкорган"
Г.Талдықорған, ул. Абая, 256
Индекс: 040000
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней

8-72-82-
27-10-00
"Талғар аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Талғар қаласы, Қонаев көшесі, 65 үй
Индекс: 041600
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс - сенбі, жексенбі
8-727-74-
2-25-06
"Текелі қалалық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Текелі қаласы, Абылай хан көшесі,
Индекс: 041700
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс - сенбі, жексенбі

8-72-82-
27-10-00
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Талгарского района"
Г.Талгар, ул. Конаева, 65
Индекс: 041600
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-727-74-
2-25-06
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта г.Текели"
Г.Текели, ул. Абылай хана,
34
Индекс: 041700
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней

8-728-35-
4-25-24
"Ұйғыр аудандық білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ұйғыр ауданы, Шонжы селосы, К. Исламова көшесі, 70 "а" үй
Индекс: 0418000
Күн сайын 9.00 сағаттан 18.00 сағатқа дейін, демалыс - сенбі, жексенбі
8-727-78-
2-28-25
_______________________________________________________________
"Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтама беру"
мемлекеттiк қызмет регламентіне
3-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (үдерістердің) реттілігі және өзара
байланысын сипаттау
1-кесте. ҚФБ әрекеттерін сипаттау
Негізгі үдерістің әрекеттері (барысы, жұмыс легі)
N әрекеттің
(барысы, жұмыс легі)
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Әрекеттің (үдерістің, ресімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға жазылады және құжаттарды жинайды
Тізілімді құрады және құжаттарды жібереді
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-бөлу шешімі)
Журналға тіркеу және қолхат беру
Жинақтау бөліміне құжаттарды жинау
Уәкілетті органға құжаттарды жіберу
Орындалу мерзімдері
30 минут
Күніне 3 рет
Күніне 1 реттен кем емес
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
Негізгі үдерістің әрекеттері (барысы, жұмыстардың легі)
N әрекеттің
(барысы, жұмыс легі)
4
5
6
Әрекеттің N (барысы, жұмыстардың легі)
4
5
6
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты атқарушысы
Уәкілетті органның басшысы
Жауапты атқарушы
Әрекеттің (үдерістің, ресімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Құжаттармен танысу, орындау үшін жауапты атқарушы белгілеу
Құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асыру, дәлелді бас тартуды немесе хабарлама дайындау
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-бөлу шешімі)
Бұрыштама үшін басшыға құжаттарды жіберу
Бұрыштама салу, құжаттарды жауапты атқарушыға жіберу
Материалдары бар құжаттарды уәкілетті органның басшылығына тапсыру
Орындалу мерзімі
30 минут
1 сағат
4 жұмыс күні ішінде
Келесі әрекеттің нөмірі
5
6
7
N әрекеттің
(барысы, жұмыс легі)
7
8
9
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты атқарушысы
Орталық инспекторы
Әрекеттің (үдерістің, ресімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хаттармен танысу
Анықтаманы қамқоршылық және қорғаншылық бойынша анықтамаларды немесе дәлелді бас тартуларды беру кітабына тіркеу
Тұтынушыға хабарлама немесе дәлелді бас тарту беру
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-бөлу шешімі)
Құжатқа қол қою
Тұтынушыға немесе орталыққа мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін тапсыру, хабарлама немесе дәлелді бас тартуды табыстау жөнінде қолхат
Тұтынушыға хабарлама немесе дәлелді бастарту беру туралы қолхат
Орындау мерзімі
30 минут
Жұмыс күні ішінде
Жұмыс күні ішінде
Келесі әрекеттің нөмірі
10
11
12
2-кесте. Қолдану нұсқасы. Негізгі үдеріс
1 топ ҚФБ
Орталық инспекторы
2 топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты атқарушысы
3 топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
N 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, уәкілетті органға құжаттарды жіберу
N 2 әрекет
Орталықтан немесе тұтынушыдан өтінішті қабылдау, тіркеу, уәкілетті органның басшысына өтініш жіберу
N 3 әрекет
Бұрыштама қою
N 4 әрекет
Құжаттарды қарастыру, хабарламаны рәсімдеу
N 5 әрекет Хабарламаға қол қою
N 6 әрекет
хабарламаны орталыққа немесе тұтынушыға жіберу
N 7 әрекет
Орталықта тұтынушыға хабарлама беру
2-кесте Қолдану нұсқасы. Балама үдеріс.
1 топ ҚФБ
Орталық инспекторы
2 топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты атқарушысы
3 топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
N 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, уәкілетті органға құжаттарды жіберу
N 2 әрекет
Орталықтан немесе тұтынушыдан өтінішті қабылдау, тіркеу, уәкілетті органның басшысына өтініш жіберу
N 3 әрекет
Бұрыштама қою
N 4 әрекет
Құжатты қарастыру, дәлелді бастарту рәсімдеу
N 5 әрекет дәлелді бас тартуға қол қою
N 6 әрекет
Орталық немесе тұтынушыға дәлелді бас тартуды жіберу
N 7 әрекет Тұтынушыға Орталықта дәлелді бас тартуды беру
_______________________________________________________________
"Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнінде анықтама беру"
мемлекеттiк қызмет регламентіне
4-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (процедуралардың) сатылығы мен өзара
әрекеттесуінің сипаттамасы
Тұтынушының қызмет көрсету жөнінде уәкілетті органға жүгінуі
кезіндегі ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Әкімшілік іс-қимылдардың (процедуралардың) сатылығы мен өзара
әрекеттесуінің сипаттамасы
Тұтынушының қызмет көрсету жөнінде уәкілетті органға жүгінуі
кезіндегі ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Алматы облысы әкімдігінің
2012 жылғы 02 сәуірдегі
N 86 қаулысымен бекітілген
"Кәмелетке толмаған балаларға тиесiлi тұрғын үй алаңын
айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшiн нотариалды кеңсеге
анықтамалар беру" мемлекеттiк қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1.Осы "Кәмелетке толмаған балаларға тиесiлi тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшiн нотариалды кеңсеге анықтамалар беру" жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі ұғымдар қолданады:

8-728-35-
4-25-24
Государственное учреждение "Отдел образования, физической культуры и спорта Уйгурского района"
Уйгурский район, с.Шонжы,
Ул. К. Исламова көшесі, 70 "а"
Индекс: 0418000
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, обед с 13.00 до 14.00, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней
8-727-78-
2-28-25
______________________________________________________________
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги "Выдача справок
по опеке и попечительству"
Описание последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопительного
отдела
Инспектор
накопительного
отдела
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов
Расписывается
в журнале и
собирает
документы
Составляет
реестр и
направляет
документы
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация
в журнале и
выдача
расписки
Сбор
документов в
накопительный
отдел
Отправка
документов в
уполномоченный
орган
Сроки исполнения
30 минут
3 раза в день
Не менее 2-х раз в день
Номер следующего
действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель
уполномоченного
органа
Руководство
уполномоченного органа
Ответственный исполнитель
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
ответственного исполнителя
для
исполнения
Осуществление проверки полноты документов, подготовка мотивированного отказа или оформление справки
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству
для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка документов
ответственному исполнителю
Передача документов с материалами руководству уполномоченного органа
Сроки исполнения
30 минут
1 час
4 рабочих дня
Номер следующего
действия
5
6
7
N действия (хода,
потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Руководство
уполномоченного
органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Инспектор Центра
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с
корреспонденцией
Регистрация справки в книге выдачи справок по опеке и попечительству или мотивированного отказа
Выдача справки либо мотивированного отказа потребителю
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Подписание документа
Передача результата оказания государственной услуги потребителю или в Центр, расписка о выдаче
справки либо мотивированного отказа
Расписка о выдаче
справки либо мотивированного отказа потребителю
Сроки исполнения
30 минут
В течение рабочего дня
В течение рабочего
дня
Номер следующего
действия
10
11
12
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2 СФЕ
Ответственный исполнитель
уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Действие N 1
Прием документов,
выдача расписки,
регистрация заявления,
направление документов в
уполномоченный орган
Действие N 2
Прием заявления из Центра или от потребителя, регистрация, направление заявления руководству
уполномоченного органа
Действие N 3
Наложение
резолюции
Действие N 4
Рассмотрение справки, оформление справки
Действие N 5
Подписание справки
Действие N 6
Передача справки в
Центр или потребителю
Действие N 7
Выдача справки
потребителю в Центре
Таблица 2. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2 СФЕ
Ответственный исполнитель
уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Действие N 1
Прием документов,
выдача расписки,
регистрация заявления,
направление документов в
уполномоченный орган
Действие N 2
Прием заявления из Центра или от потребителя, регистрация, направление заявления руководству
уполномоченного органа
Действие N 3
Наложение
резолюции
Действие N4
Рассмотрение справки, оформление мотивированного отказа
Действие N5
Подписание мотивированного отказа
Действие N 6
Передача мотивированного отказа в
Центр или потребителю
Действие N 7
Выдача мотивированного отказа
потребителю в Центре
_____________________________________________________________
Приложение 4
к Регламенту государственной
услуги "Выдача справок
по опеке и попечительству"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Описание действий СФЕ при обращении потребителя услуги в
уполномоченный орган
____________________________________________________________________
Описание последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Описание действий СФЕ при обращении потребителя услуги в ЦОН
государственной услуги
Утвержден постановлением
акимата Алматинской области
от 02 апреля 2012 года N 82
Регламент государственной услуги
"Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена
или продажи жилой площади, принадлежащий несовершеннолетним
детям"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащий несовершеннолетним детям" (далее - Регламент) используются следующие понятия:

1) тұтынушы – жеке тұлға;
2) жергілікті атқарушы орган – аудандық, облыстық маңызы бар (қалалық) білім бөлімдері;
3) жауапты уәкілетті органның – қызметтік нұсқаулық аудандық, қалалық білім бөлімдерінің жауапты қызметкеріне жүктелген;
4) уәкілетті органның бастығы – аудандық, қалалық білім бөлімдерінің бастығы;
5) ХҚКО – халыққа қызмет көрсету орталығы.
6) ХҚКО инспекторы – тұтынушылардан құжаттарды қабылдайтын қызметкер;
7) ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы – құжаттарды қабылдап және арнайы комиссияның жұмысшы органына тапсыратын қызметкер.
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттік қызметтің регламенті Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" Заңының 9-1-бабындағы 4-тармаққа сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Регламентінің 2-қосымшасына сәйкес уәкілетті органдар тарапынан және балама негізінде Регламентінің 1-қосымшасына сәйкес ХҚКО арқылы көрсетіледі (жұмыс кестесі стандартқа сәйкес 9 тармақ).
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету түрлері: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетiледi.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 22-24-баптары, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 3-тармағы, "Неке және отбасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 58114-баптары және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы N 140 қаулысымен бекітілген "Кәмелетке толмаған балаларға тиесiлi тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшiн нотариалды кеңсеге анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес ұсынылады (бұдан әрі - стандарт).
7. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі кәмелеттік жасқа толмаған балаға тұрғын үйді немесе тұрғын үй алаңын айырбастау бойынша нотариалды контордан анықтама (бұдан әрі - анықтама) регламентінің 5-қосымшасына сәйкес немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрде дәлелді жауап беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Регламенттің 12-қосымшаларында көрсетілген орталықтан немесе уәкілетті органдардың стендтерінде, ресми ақпарат көздерінде және мемлекеттік қызмет стандартының 4 тармағында көрсетілген.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері стандарттың 7 тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттың 16 тармағында көрсетілген жағдайларда ұсынылмайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға негіздемелер жоқ

1) потребитель - физическое лицо;
2) уполномоченный орган – отдел образования района (города областного значения).
3) ответственный сотрудник уполномоченного органа – сотрудник районного, городского отдела образования, на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) руководитель уполномоченного органа – начальник районного, городского отдела образования;
5) ЦОН – центр обслуживания населения;
6) инспектор ЦОНа – сотрудник центра обслуживания населения, осуществляющий прием заявления и документов потребителя;
7) инспектор накопительного отдела ЦОНа – сотрудник центра обслуживания населения, осуществляющий сбор документов и передающий их рабочему органу специальной комиссии.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом согласно приложению 2 к Регламенту, а также через центры обслуживания населения согласно приложению 1 к Регламенту на альтернативной основе (график работы согласно пункта 9 стандарта).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга предоставляется на основании статей 22-24 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", статей 58114 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье" и стандарта государственной услуги "Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащий несовершеннолетним детям" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года N 140 (далее - стандарт).
7. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является выдача справки в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащий несовершеннолетним детям (далее - справка) согласно приложению 5 к регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе отделов образования и центров, перечень которых указан в приложениях 12 к настоящему Регламенту пункта 4 стандарта.
9. Сроки оказания государственной услуги согласно пункта 7 стандарта.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается согласно пункта 16 стандарта. Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi Жол полициясы комитетiнiң аумақтық бөлiмшелерiне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресiмдеу үшiн анықтамалар беру" жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі келесі ұғымдар қолданады:
1) тұтынушы – жеке тұлға;
2) жергілікті атқарушы орган – аудандық, облыстық маңызы бар (қалалық) білім бөлімдері;
3) жауапты уәкілетті органның – қызметтік нұсқаулық аудандық, қалалық білім бөлімдерінің жауапты қызметкеріне жүктелген;
4) уәкілетті органның бастығы – аудандық, қалалық білім бөлімдерінің бастығы;
5) ХҚКО – халыққа қызмет көрсету орталығы.
6) ХҚКО инспекторы – тұтынушылардан құжаттарды қабылдайтын қызметкер;
7) ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы – құжаттарды қабылдап және арнайы комиссияның жұмысшы органына тапсыратын қызметкер.
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттік қызметтің регламенті Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" Заңының 9-1-бабындағы 4-тармаққа сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Регламентінің 2-қосымшасына сәйкес уәкілетті органдар тарапынан және балама негізінде Регламентінің 1-қосымшасына сәйкес ХҚКО арқылы көрсетіледі (жұмыс кестесі стандартқа сәйкес 9 тармақ).
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету түрлері: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетiледi.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы "Неке және отбасы туралы" Заңының 100-111-баптарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 9 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасының қамқорлық және қорғаншылық органдары, патронат туралы Қаулыларын және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке қою Ережелерін бекіту туралы" N 1346 қаулысына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы N 140 қаулысымен бекітілген "Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес ұсынылады (бұдан әрі - стандарт).
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі зейнетақы жинақтарын алуға анықтамалар, ІІМ Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаға тиесілі мүлікпен әрекетті жүзеге асыруға анықтама-келісім беру (бұдан әрі - анықтама) регламенттің 12-қосымшасына сәйкес ұсынылады.

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель - физическое лицо;
2) уполномоченный орган – отдел образования района (города областного значения).
3) ответственный сотрудник уполномоченного органа – сотрудник районного, городского отдела образования, на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) руководитель уполномоченного органа – начальник районного, городского отдела образования;
5) ЦОН – центр обслуживания населения;
6) инспектор ЦОНа – сотрудник центра обслуживания населения, осуществляющий прием заявления и документов потребителя;
7) инспектор накопительного отдела ЦОНа – сотрудник центра обслуживания населения, осуществляющий сбор документов и передающий их рабочему органу специальной комиссии.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом согласно приложению 2 к Регламенту, а также через центры обслуживания населения согласно приложению 1 к Регламенту на альтернативной основе (график работы согласно пункта 9 стандарта).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга предоставляется на основании статьи 114 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье", постановлений Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года N 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате" и стандарта государственной услуги "Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям" от 26 февраля 2010 года N 140 (далее - стандарт).
7. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является выдача справки на получение пенсионных накоплении, справки согласия в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел на осуществление действий с имуществом, принадлежащим несовершеннолетним (далее - справка) согласно приложения 6 и 7 к регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Тұрғын үй меншік иесі болып табылатын кәмелеттік жасқа толмаған балалардың мүддесін қозғайтын мәмлелер үшін қамқоршылық және қорғаншылық кеңесінің шешімдерінің анықтамасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі ұғымдар қолданады:
1) тұтынушы – жеке тұлға;
2) жергілікті атқарушы орган – аудандық, облыстық маңызы бар (қалалық) білім бөлімдері;
3) жауапты уәкілетті органның – қызметтік нұсқаулық аудандық, қалалық білім бөлімдерінің жауапты қызметкеріне жүктелген;
4) уәкілетті органның бастығы – аудандық, қалалық білім бөлімдерінің бастығы;
5) ХҚКО – халыққа қызмет көрсету орталығы.
6) ХҚКО инспекторы – тұтынушылардан құжаттарды қабылдайтын қызметкер;
7) ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы – құжаттарды қабылдап және арнайы комиссияның жұмысшы органына тапсыратын қызметкер
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттік қызметтің регламенті Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" Заңының 9-1-бабындағы 4-тармаққа сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Регламентінің 2-қосымшасына сәйкес уәкілетті органдар тарапынан және балама негізінде Регламентінің 1-қосымшасына сәйкес ХҚКО арқылы көрсетіледі (жұмыс кестесі стандартқа сәйкес 9 тармақ).
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету түрлері: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетiледi.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 22-24-баптары, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 3-тармағы, "Неке және отбасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 58114-баптары және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы N 140 қаулысымен бекітілген "Тұрғын үйдiң меншiк иелерi болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерiн қорғайтын мәмiлелердi ресімдеу үшiн қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамалар беруі" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес ұсынылады (бұдан әрі - стандарт).
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы N 140 қаулысымен бекітілген "Тұрғын үйдiң меншiк иелерi болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерiн қорғайтын мәмiлелердi ресімдеу үшiн қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамалар беруі" мемлекеттік қызмет стандартының 5 тармағына және тұрғын үй меншік иесі болып табылатын кәмелеттік жасқа толмаған балалардың мүддесін қозғайтын мәмлелер үшін қамқоршылық және қорғаншылық органдарынан анықтамаға (бұдан әрi — анықтама) сәйкес ұсынылады.

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель - физическое лицо;
2) уполномоченный орган – отдел образования района (города областного значения).
3) ответственный сотрудник уполномоченного органа – сотрудник районного, городского отдела образования, на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) руководитель уполномоченного органа – начальник районного, городского отдела образования;
5) ЦОН – центр обслуживания населения;
6) инспектор ЦОНа – сотрудник центра обслуживания населения, осуществляющий прием заявления и документов потребителя;
7) инспектор накопительного отдела ЦОНа – сотрудник центра обслуживания населения, осуществляющий сбор документов и передающий их рабочему органу специальной комиссии.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом согласно приложению 2 к Регламенту, а также через центры обслуживания населения согласно приложению 1 к Регламенту на альтернативной основе (график работы согласно пункта 9 стандарта).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга предоставляется на основании статей 22-24 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", статей 58114 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье" и стандарта государственной услуги "Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года N 140 (далее - стандарт).
7. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является выдача справки органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища (далее - справка) согласно приложения 6 к регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.

1. ______________________________________________________________
2. ______________________________________________________________
3. ______________________________________________________________
(балалардың Т.А.Ә., туған жылы, туу туралы куәлiктiң N көрсетiледi, 10 жастан асқан балалар қолдарын қояды, "келiсемiн" деген сөздi жазады) Әкесi туралы мәлiметтер (Т.А.Ә., жеке куәлiктiң N, кiм және қашан бердi)
_________________________________________________________________
_______________________________________________ қолы ____________
Шешесi туралы мәлiметтер (Т.А.Ә., жеке куәлiктiң N, кiм және қашан бердi)
_________________________________________________________________
_______________________________________________ қолы ____________
Банктен келген хаттың N _________________________________________
Тұрғын үйден айырылған жағдайда балалар (қосымша алаңның мекенжайы немесе балаларды өзiне алуға келiсетiн жақын туыстардың мекенжайлары көрсетiледi) мекенжайында тұрады, "келешекте балаларды тұрғын үйсiз қалдырмауға мiндеттенемiз" деген үзiндi өз қолымен жазылады
_________________________________________________________________
Күнi __ ___ жыл "__" Ерлi-зайыптылардың қолдары ____________
__________________________________________________________________
"Тұрғын үйдiң меншiк иелерi
болып табылатын кәмелетке
толмаған балалардың мүдделерiн
қорғайтын мәмiлелердi ресімдеу
үшiн қорғаншылар мен қамқоршылар
органдарының анықтамалар
беруі" мемлекеттік қызмет
регламентіне
4-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің реттілігі және өзара байланысын сипаттау
1-кесте. ҚФБ әрекеттерін сипаттау
Негізгі үдерістің әрекеттері (барысы, жұмыс легі)
N әрекеттің
(барысы, жұмыс легі)
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Әрекеттің (үдерістің, ресімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға жазылады және құжаттарды жинайды
Тізілімді құрады және құжаттарды жібереді
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-бөлу шешімі)
Журналға тіркеу және қолхат беру
Жинақтау бөліміне құжаттарды жинау
Уәкілетті органға құжаттарды жіберу
Орындалу мерзімдері
30 минут
Күніне 3 рет
Күніне 2 реттен артық емес
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
Негізгі үдерістің әрекеттері (барысы, жұмыстардың легі)
N әрекеттің
(барысы, жұмыс легі)
4
5
6
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты атқарушысы
Уәкілетті органның басшысы
Жауапты атқарушы
Әрекеттің (үдерістің, ресімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Құжаттармен танысу, орындау үшін жауапты атқарушыны белгілеу
Құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асыру, дәлелді бас тартуды немесе хабарлама дайындау
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-бөлу шешімі)
Бұрыштама үшін басшыға құжаттарды жіберу
Бұрыштама салу, құжаттарды жауапты атқарушыға жіберу
Материалдары бар құжаттарды уәкілетті органның басшылығына тапсыру
Орындалу мерзімдері
30 минут
1 сағат
4 жұмыс күні ішінде
Келесі әрекеттің нөмірі
5
6
7
N әрекеттің
(барысы, жұмыс легі)
7
8
9
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты атқарушысы
Орталықтың инспекторы
Әрекеттің (үдерістің, ресімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хаттармен танысу
Хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды тіркеу
Тұтынушыға хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды табыстау
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық-бөлу шешімі)
Құжатқа қол қою
Тұтынушыға немесе орталыққа мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін тапсыру, хабарлама немесе дәлелді бас тартуды табыстау жөнінде қолхат
Тұтынушыға хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды табыстау жөнінде қолхат беру
Орындау мерзімі
30 минут
Жұмыс күні ішінде
Жұмыс күні ішінде
Келесі әрекеттің нөмірі
10
11
12
2-кесте. Қолдану нұсқасы. Негізгі үдеріс
1 топ ҚФБ
Орталық инспекторы
2 топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты атқарушысы
3 топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
N 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, уәкілетті органға құжаттарды жіберу
N 2 әрекет
Орталықтан немесе тұтынушыдан өтінішті қабылдау, тіркеу, уәкілетті органның басшысына өтініш жіберу
N 3 әрекет
Бұрыштама қою
N 4 әрекет
Құжаттарды қарастыру, хабарламаны рәсімдеу
N 5 әрекет хабарламаға қол қою
N 6 әрекет
хабарламаны орталыққа немесе тұтынушыға жіберу
N 7 әрекет
Орталықтан тұтынушыға хабарлама беру
2-кесте Қолдану нұсқасы. Балама үдеріс
1 топ ҚФБ
Орталық инспекторы
2 топ ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты атқарушысы
3 топ ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
N 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, уәкілетті органға құжаттарды жіберу
N 2 әрекет
Орталықтан немесе тұтынушыдан өтінішті қабылдау, тіркеу, уәкілетті органның басшысына өтініш жіберу
N 3 әрекет
Бұрыштама қою
N 4 әрекет
Құжатты қарастыру, дәлелді бастарту рәсімдеу
N 5 әрекет дәлелді бас тартуға қол қою
N 6 әрекет
Орталық немесе тұтынушыға дәлелді бас тартуды жіберу
N 7 әрекет Тұтынушыға Орталықта дәлелді бас тартуды беру
________________________________________________________________
"Тұрғын үйдiң меншiк иелерi
болып табылатын кәмелетке
толмаған балалардың мүдделерiн
қорғайтын мәмiлелердi ресімдеу
үшiн қорғаншылар мен қамқоршылар
органдарының анықтамалар
беруі" мемлекеттік қызмет
регламентіне
5-қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (процедуралардың) сатылығы мен өзара
әрекеттесуінің сипаттамасы
Тұтынушының қызмет көрсету жөнінде уәкілетті органға
жүгінуі кезіндегі ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Әкімшілік іс-қимылдардың (процедуралардың) сатылығы мен өзара
әрекеттесуінің сипаттамасы
Тұтынушының қызмет көрсету жөнінде уәкілетті органға жүгінуі
кезіндегі ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
"Тұрғын үйдiң меншiк иелерi
болып табылатын кәмелетке
толмаған балалардың мүдделерiн
қорғайтын мәмiлелердi ресімдеу
үшiн қорғаншылар мен қамқоршылар
органдарының анықтамалар
беруі" мемлекеттік қызмет
регламентіне
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Аудандық (қалалық) бiлiм
бөлiмдерi
Қорғаншылық және қамқоршылық органдарының функцияларын жүзеге асыратын аудандық (қалалық) бiлiм бөлiмi кәмелетке толмаған балалар мүддесiне әрекет ететiн Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексiнiң 22 - 24-баптарына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 3-тармағына, "Неке және отбасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 114-бабына cәйкес
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________________________ мекенжайы бойынша N ___ үй, N ____ пәтердi _____________________________ рұқсат бередi
Аудандық (қалалық) бiлiм
бөлiмiнiң бастығы ______
қолы (Т.А.Ә.)
М.О.
_____________________________________________________________________
Алматы облысы әкімдігінің
2012 жылғы 02 сәуірдегі
N 86 қаулысымен бекітілген
"Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттiк қызмет регламенті

1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
(указать Ф.И.О. детей, год рождения, N свидетельства о рождении,
дети старше 10 лет расписываются, пишут слово - "согласны")
Сведения об отце (Ф.И.О., N удостоверения личности, кем и когда
выдано) _____________________________________________________________
__________________________________________ роспись __________________
Сведения о матери (Ф.И.О., N удостоверения личности, кем и когда
выдано) _____________________________________________________________
__________________________________________ роспись __________________
В случае потери жилья дети будут проживать по адресу (указать адрес дополнительной площади или адреса близких родственников, согласных взять детей), фразу "обязуемся в дальнейшем детей не оставить без жилья" - написать собственноручно ___________________________________
Дата "__" __________ год Подпись обоих супругов ________
_____________________________________________________________________
Приложение 4
к Регламенту государственной
услуги "Выдача справок органов
опеки и попечительства для
оформления сделок, затрагивающих
интересы несовершеннолетних
детей, являющихся
собственниками жилища"
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопительного
отдела
Инспектор
накопительного
отдела
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов
Расписывается
в журнале и
собирает
документы
Составляет
реестр и
направляет
документы
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация
в журнале и
выдача
расписки
Сбор
документов в
накопительный
отдел
Отправка
документов в
уполномоченный
орган
Сроки исполнения
30 минут
3 раза в день
Не менее
2-х раз в
день
Номер следующего
действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель
уполномоченного
органа
Руководство
уполномоченного органа
Ответственный исполнитель
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
ответственного исполнителя
для
исполнения
Осуществление проверки полноты документов, подготовка мотивированного отказа или оформление справки
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству
для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка документов
ответственному исполнителю
Передача документов с материалами руководству уполномоченного органа
Сроки исполнения
30 минут
1 час
4 рабочих дня
Номер следующего
действия
5
6
7
N действия (хода,
потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Руководство
уполномоченного
органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Инспектор Центра
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с
корреспонденцией
Регистрация справки или мотивированного отказа
Выдача справки либо мотивированного отказа потребителю
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Подписание документа
Передача результата оказания государственной услуги потребителю или в Центр, расписка о выдаче
справки либо мотивированного отказа
Расписка о выдаче
справки либо мотивированного отказа потребителю
Сроки исполнения
30 минут
В течение рабочего дня
В течение рабочего
дня
Номер следующего
действия
10
11
12
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2 СФЕ
Ответственный исполнитель
уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Действие N 1
Прием документов,
выдача расписки,
регистрация заявления,
направление документов в
уполномоченный орган
Действие N 2
Прием заявления из Центра или от потребителя, регистрация, направление заявления руководству
уполномоченного органа
Действие N 3
Наложение
резолюции
Действие N 4
Оформление справки
Действие N 5
Подписание справки
Действие N 6
Передача справки в
Центр или потребителю
Действие N 7
Выдача справки
потребителю в Центре
Таблица 2. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2 СФЕ
Ответственный исполнитель
уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Руководство
уполномоченного органа
Действие N 1
Прием документов,
выдача расписки,
регистрация заявления,
направление документов в
уполномоченный орган
Действие N 2
Прием заявления из Центра или от потребителя, регистрация, направление заявления руководству
уполномоченного органа
Действие N 3
Наложение
резолюции
Действие N 4
Оформление мотивированного отказа
Действие N 5
Подписание мотивированного отказа
Действие N 6
Передача мотивированного отказа в
Центр или потребителю
Действие N 7
Выдача мотивированного отказа
потребителю в Центре
________________________________________________________________
Приложение 5
к Регламенту государственной
услуги "Выдача справок органов
опеки и попечительства для
оформления сделок, затрагивающих
интересы несовершеннолетних
детей, являющихся
собственниками жилища"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Описание действий СФЕ при обращении потребителя услуги в
уполномоченный орган
_____________________________________________________________________
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Описание действий СФЕ при обращении потребителя услуги в ЦОН государственной услуги
Приложение 6
к Регламенту государственной
услуги "Выдача справок органов
опеки и попечительства для
оформления сделок, затрагивающих
интересы несовершеннолетних
детей, являющихся
собственниками жилища"
Республика Казахстан
районный, городской
отделы образования
Районный, городской отдел образования, включающий в себя
функции органов опеки и попечительства, согласно статьям 22 - 24
Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункту 3 статьи 13 Закона
Республики Казахстан "О жилищных отношениях", статье 58, 114 Закона
Республики Казахстан "О браке и семье", действующий в интересах
несовершеннолетнего (-ей, - их)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
дает разрешение на __________________________________________________
квартиры N ________ по адресу _______________________________________
дом N ________
Начальник районного, городского
отдела образования _________ подпись (Ф.И.О.)
М.П.
____________________________________________________________________
Утвержден постановлением
акимата Алматинской области
от 02 апреля 2012 года N 82
Регламент государственной услуги
"Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей"

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеу" жөніндегі мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі келесі ұғымдар қолданады:
1) тұтынушы – жеке тұлға;
2) жергілікті уәкілетті орган – аудандық, облыстық маңызы бар (қалалық) білім бөлімдері;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы – қызметтік нұсқаулыққа байланысты міндеттер жүктелген уәкілетті органның қызметкері;
4) уәкілетті органның басшысы – аудандық, облыстық маңызы бар (қалалық) білім бөлімдерінің бастығы;
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттік қызметтің регламенті Қазақстан Республикасының "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабындағы 4-тармаққа сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету регламентінің 1 қосымшасына сәйкес уәкілетті органдар тарапынан көрсетіледі (жұмыс кестесі стандартқа сәйкес 9 тармақ).
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету түрлері: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетiледi.
6. Мемлекеттік қызмет, "Неке және отбасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 100-111-баптары, "Адамдардың бала асырап алуына, оны қамқоршылыққа (қорғаншылыққа), патронатқа алуына болмайтын аурулардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 24 маусымдағы N 842 қаулысына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы N 140 қаулысымен бекітілген "Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет көрсету стандартына сәйкес ұсынылады (бұдан әрі - стандарт).
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің көрсету нәтижесі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы N 140 қаулысымен бекітілген "Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет стандартының 5 тармағына және жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға құжаттарды рәсiмдеу (бұдан әрі – көшірме) сәйкес ұсынылады немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрде дәлелді жауап беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Регламенттің 1-қосымшада көрсетілген орталықтан немесе уәкілетті органдардың стендтерінде, ресми ақпарат көздерінде және стандарттың 4 тармағында көрсетілген.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері стандарттың 7 тармағында көрсетілген.

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель - физическое лицо;
2) уполномоченный орган – районный, городской отдел образования;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа – сотрудник уполномоченного органа, на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) руководитель уполномоченного органа – начальник районного, городского отдела образования.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом по адресам согласно приложению 1 к Регламенту (график работы согласно пункта 9 стандарта).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга предоставляется на основании статей 100 - 111 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье", постановления Правительства Республики Казахстан от 24 июня 1999 года N 842 "Об утверждении Перечня заболеваний, при наличии, которых лицо не может усыновить (удочерить) ребенка, принять его под опеку (попечительство), патронат" и стандарта государственной услуги "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года N 140 (далее - стандарт).
7. Результатом оказываемой государственной услуги является оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей (далее - выписка), согласно пункта 5 стандарта, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе отделов образования, перечень которых указан в приложении 1 к Регламенту, в официальных источниках информации и пункта 4 стандарта.
9. Сроки оказания государственной услуги согласно, пункта 7 стандарта.

10. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттың 16 тармағында көрсетілген жағдайларда ұсынылмайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға негіздемелер жоқ.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш алғаннан бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін ұсынғанға дейінгі уәкілетті орган арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш білдіреді;
2) уәкілетті орган кеңсесі тұтынушының өтінішін тіркейді уақыты мен күні; көрсетілетін қызмет түрі; тапсырылған құжаттардың тізімі; дайын құжаттарды алатын күні мен уақыты,орны; құжаттарды рәсімдеуге өтініш қабылдаған уәкілетті органның жауапты қызметкерінің аты-жөні көрсетілген түбіртек береді;
3) уәкілетті орган кеңсесі құжаттарды уәкілетті органның басшысына жібереді;
4) уәкілетті органның басшысы құжаттармен танысып, жауапты қызметкерді белгілейді;
5) уәкілетті органның жауапты қызметкері анықтама алу үшін құқығын анықтауға ұсынылған құжаттарды қарастырып, анықтама алу үшін ұсынылған құжаттардың рәсімделгені жөнінде хабарламаны немесе қызметтің көрсетілмейтіндігі туралы жазбаша дәйектелген жауап әзірлейді, басшы тарапынан қол қойып, уәкілетті орган кеңсеге жібереді.
6) уәкілетті орган кеңсесі тұтынушыға құжатты жолдайды.
12. Уәкілетті органға мемлекеттік қызмет көрсетуші өтініш қабылдайтын тұлғалардың минималды саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында әрекет ету (өзара
қызметтердің) тәртібінің сипаттамасы
13. Құжат қабылдауды уәкілетті органның жауапты қызметкері осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша жүргізеді.
Уәкілетті органның қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету кезінде стандарттың 11 тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарды тексереді.
Қызмет көрсету барысында уәкілетті органның қызметкері стандарттың 11 тармағына сәйкес құжаттарды тексереді. Тұтынушыға құжаттарды қабылдаған тұлғаның аты-жөні, тіркелген күні көрсетілген Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес қолхат береді. Тұтынушының тапсырған құжаттары толық болмаған жағдайда оның құжаттары қабылданбайды. Тұтынушының талабы бойынша оған құжаттардың қабылданбағаны туралы жазбаша түрде түсініктеме беріледі.

10. В предоставлении государственной услуги отказывается согласно пункта 16 стандарта.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги через уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) канцелярия уполномоченного органа осуществляет регистрацию и выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема запроса; вида запрашиваемой государственной услуги; количества и названий приложенных документов; даты, времени и места выдачи документов; фамилии, имени, отчества должности специалиста уполномоченного органа, принявшего заявление на оформление документов;
3) канцелярия уполномоченного органа передает документы руководству уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
5) специалист уполномоченного органа рассматривает поступившие документы на определение права получателя услуги об оформлении документов для предоставления выписки или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, готовит проект уведомления потребителю, подписывает руководителем, направляет его в канцелярию уполномоченного органа;
6) канцелярия уполномоченного органа передает документы потребителю;
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Прием документов осуществляется сотрудником уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 регламента.
При оказании государственной услуги ответственный сотрудник уполномоченного органа осуществляет проверку на наличие документов, согласно требованиям пункта 11 стандарта. При предоставлении документов в неполном объеме потребителю отказывается в приеме документов. По требованию потребителя ему выдается мотивированное письменное подтверждение отказа в приеме документов.
Подтверждением сдачи документов, указанных в пункте 11 стандарта, является выдача потребителю услуги расписку в получении необходимых документов согласно приложению 1 к настоящему Регламенту с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества специалиста акимата, выдавшего расписку с указанием даты получения услуги.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Оқушыларды және тәрбиеленушілерді жалпы білім беретін ұйымдардан және кейін үйге тегін тасуды қамтамасыз ету" мемлекеттік қызметінің регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі келесі ұғымдар қолданады:
1) тұтынушы – жеке тұлға;
2) жергілікті уәкілетті орган – аудандық, (облыстық маңызы бар) қалалық білім бөлімдері;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы – қызметтік нұсқаулыққа байланысты міндеттер жүктелген уәкілетті органның қызметкері;
4) уәкілетті органның басшысы – аудандық, қалалық білім бөлімдерінің бастығы.
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттік қызметтің регламенті Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" Заңының 9-1-бабындағы 4 тармаққа сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызметті Регламентінің 1-қосымшасына сәйкес ауыл (селосы), ауылдық (селолық) жергілікті атқарушы орган көрсетеді (жұмыс кестесі стандартқа сәйкес 9 тармақ).
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету түрлері: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетiледi
6. Мемлекеттік қызмет "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 6-бабы 5-тармағына, "Білім беру желілерінің кепілдендірілген мемлекеттік нормативін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 21 желтоқсандағы N 1256 қаулысының 2-тармағы 2)-тармақшасына, "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 қаулысына және "Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы" 2011 жылғы 31 наурыздағы N 336 қаулысына сәйкес ұсынылады (бұдан әрі - стандарт).
7. Көрсетiлетiн мемлекеттік қызметтің көрсету нәтижесі оқушыларды және тәрбиеленушілерді жалпы білім беретін ұйымдардан және кейін үйге тегін тасуды қамтамасыз ету жөнінде анықтама (бұдан әрі - анықтама) регламенттің 5-қосымшасына сәйкес берумен немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрде дәлелді жауап беру болып табылады
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген орталықтан немесе уәкілетті органдардың стендтерінде, ресми ақпарат көздерінде және стандарттың 4 тармағында көрсетілген.

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Обеспечение бесплатного подвоза обучающихся и воспитанников к общеобразовательной организации образования и обратно домой" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель - физическое лицо;
2) уполномоченный орган – районный, городской отдел образования;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа – сотрудник уполномоченного органа, на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) руководитель уполномоченного органа – начальник районного, городского отдела образования.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга оказывается местным исполнительным органом поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее - акимат) по адресам согласно приложению 1 к Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2007 года N 1256 "Об утверждении гарантированного государственного норматива сети организаций образования", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановления Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года N 336 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении изменений и дополнения в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (далее - стандарт).
7. Результатом оказываемой государственной услуги является обеспечение обучающихся и воспитанников бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования и обратно домой с выдачей справки об обеспечении бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования и обратно домой (далее - справка), согласно приложения 5 к Регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан www.edu.gov.kz, на стендах, расположенных в фойе акиматов, перечень которых указан в приложении 1 к регламенту, в официальных источниках информации и пункта 4 стандарта.

9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері стандарттың 7 тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттың 16 тармағында көрсетілген жағдайларда ұсынылмайды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға негіздемелер жоқ.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш алғаннан бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін ұсынғанға дейінгі уәкілетті орган немесе ауылдық округтің әкімдігі арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға немесе ауылдық округтің әкімдігіне өтініш білдіреді;
2) уәкілетті орган немесе ауылдық округтің әкімдігінің кеңсесі тұтынушының өтінішін тіркейді уақыты мен күні; көрсетілетін қызмет түрі; тапсырылған құжаттардың тізімі; дайын құжаттарды алатын күні мен уақыты,орны; құжаттарды рәсімдеуге өтініш қабылдаған уәкілетті органның жауапты қызметкерінің аты-жөні көрсетілген түбіртек береді;
3) уәкілетті орган кеңсесі құжаттарды уәкілетті органның басшысына жібереді;
4) уәкілетті органның басшысы құжаттармен танысып, жауапты қызметкерді белгілейді;
5) уәкілетті органның жауапты қызметкері анықтама алу үшін құқығын анықтауға ұсынылған құжаттарды қарастырып, анықтама алу үшін ұсынылған құжаттардың рәсімделгені жөнінде хабарламаны немесе қызметтің көрсетілмейтіндігі туралы жазбаша дәйектелген жауап әзірлейді, басшы тарапынан қол қойып, уәкілетті орган кеңсеге жібереді.
6) уәкілетті орган немесе ауылдық округтің кеңсесі тұтынушыға құжатты жолдайды.
12. Уәкілетті органға мемлекеттік қызмет көрсетуші өтініш қабылдайтын тұлғалардың минималды саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында әрекет ету (өзара
қызметтердің) тәртібінің сипаттамасы
13. Құжат қабылдауды уәкілетті органның жауапты қызметкері осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша жүргізеді
Уәкілетті органның қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету кезінде стандарттың 11 тармағына сәйкес құжаттардың ұсынылуын тексереді.
Қызмет көрсету барысында уәкілетті органның қызметкері стандарттың 11 тармағына сәйкес құжаттарды тексереді. Тұтынушыға құжаттарды қабылдаған тұлғаның аты-жөні, тіркелген күні көрсетілген Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес қолхат береді. Тұтынушының тапсырған құжаттары толық болмаған жағдайда оның құжаттары қабылданбайды. Тұтынушының талабы бойынша оған құжаттардың қабылданбағаны туралы жазбаша түрде түсініктеме беріледі.

9. Сроки оказания государственной услуги согласно пункта 7 стандарта.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается согласно пункта 16 стандарта.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги через уполномоченный орган, а также акимов сельского округа;
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган или в акимат сельского округа;
2) канцелярия уполномоченного органа или акимата сельского округа осуществляет регистрацию и выдает расписку потребителю услуги о приеме соответствующих документов с указанием: номера и даты приема запроса; вида запрашиваемой государственной услуги; количества и названий приложенных документов; даты, времени и места выдачи документов; фамилии, имени, отчества должности специалиста уполномоченного органа, принявшего заявление на оформление документов;
3) канцелярия уполномоченного органа передает документы руководству уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа осуществляет ознакомление с поступившими документами и определяет ответственного специалиста уполномоченного органа;
5) специалист уполномоченного органа или акимата сельского округа рассматривает поступившие документы на определение права получателя услуги в получении справок или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, готовит проект уведомления потребителю, подписывает руководителем, направляет его в канцелярию уполномоченного органа;
6) канцелярия уполномоченного органа или акимата сельского округа передает документы потребителю;
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе и в сельском акимате составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Прием документов осуществляется сотрудником уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 Регламента. При оказании государственной услуги ответственный сотрудник уполномоченного органа осуществляет проверку на наличие документов, согласно требованиям пункта 11 стандарта. При предоставлении документов в неполном объеме потребителю отказывается в приеме документов. По требованию потребителя ему выдается мотивированное письменное подтверждение отказа в приеме документов.
Подтверждением сдачи документов, указанных в пункте 11 стандарта, является выдача потребителю услуги расписку в получении необходимых документов согласно приложению 1 к настоящему регламенту с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества специалиста акимата, выдавшего расписку с указанием даты получения услуги.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Кәмелеттік жасқа толмаған балаларға тиесілі тұрғын үйді кепілдікке қойып несие рәсімдеу үшін банктерге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі келесі ұғымдар қолданады:
1) тұтынушы – жеке тұлға;
2) жергілікті атқарушы орган – аудандық, облыстық маңызы бар (қалалық) білім бөлімдері;
3) жауапты уәкілетті органның – қызметтік нұсқаулық аудандық, қалалық білім бөлімдерінің жауапты қызметкеріне жүктелген;
4) уәкілетті органның бастығы – аудандық, қалалық білім бөлімдерінің бастығы;
5) ХҚКО – халыққа қызмет көрсету орталығы.
6) ХҚКО инспекторы – тұтынушылардан құжаттарды қабылдайтын қызметкер; 7) ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы – құжаттарды қабылдап және арнайы комиссияның жұмысшы органына тапсыратын қызметкер.
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекеттік қызметтің регламенті Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" Заңының 9-1-бабындағы 4-тармаққа сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Регламентінің 2-қосымшасына сәйкес уәкілетті органдар тарапынан және балама негізінде Регламентінің 1-қосымшасына сәйкес ХҚКО арқылы көрсетіледі (жұмыс кестесі стандартқа сәйкес 9 тармақ).
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету түрлері: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетiледi.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 22 - 24-баптары, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы "Неке және отбасы туралы" Заңының 58,114 баптарына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы N 140 қаулысымен бекітілген "Кәмелетке толмаған балаға тиесiлi тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес ұсынылады (бұдан әрі - стандарт).
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы N 140 қаулысымен бекітілген "Кәмелетке толмаған балаға тиесiлi тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметтің стандартының 5 тармағына, кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсаттар беру (бұдан әрі - анықтама) регламенттің 6 қосымшасына,сәйкес ұсынылады немесе қызмет көрсетуден бас тартылғандығы жөнінде жазбаша түрде дәлелді жауап беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Регламенттің 12-қосымшаларында көрсетілген орталықтан немесе уәкілетті органдардың стендтерінде, ресми ақпарат көздерінде және стандарттың 4 тармағында көрсетілген.

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель - физическое лицо;
2) уполномоченный орган – отдел образования района (города областного значения).
3) ответственный сотрудник уполномоченного органа – сотрудник районного, городского отдела образования, на которого возложены обязанности согласно должностной инструкции;
4) руководитель уполномоченного органа – начальник районного, городского отдела образования;
5) ЦОН – центр обслуживания населения;
6) инспектор ЦОНа – сотрудник центра обслуживания населения, осуществляющий прием заявления и документов потребителя;
7) инспектор накопительного отдела ЦОНа – сотрудник центра обслуживания населения, осуществляющий сбор документов и передающий их рабочему органу специальной комиссии.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом согласно приложению 2 к Регламенту, а также через центры обслуживания населения согласно приложению 1 к Регламенту на альтернативной основе (график работы согласно пункта 9 стандарта).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга предоставляется на основании статей 22 - 24 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", статей 58, 114 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье" и стандарта государственной услуги "Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года N 140 (далее - стндарт).
7. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему (далее - справка) согласно приложения 6 к Регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на стендах уполномоченного органа, которые указаны в приложении 2 к Регламенту, а также через центры обслуживания населения согласно приложению 1 к Регламенту, в официальных источниках информации и пунктов 4 стандарта.