"Қазақстан-Қытай" магистральды газ құбырының күзету аймағы шекарасын белгілеу және жерді пайдалану режимін айқындау туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2012 жылғы 12 маусымдағы N 182 қаулысы. Алматы облысының Әділет департаментінде 2012 жылы 20 шілдеде N 2100 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 118121-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына сәйкес, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан-Қытай" магистральды газ құбырының желілік бөлігін пайдалану кезеңінде қажетті жағдайлар жасау және тұрғындардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында меншік иелері мен жер пайдаланушылардан жер учаскелерін алмай газ құбырының белдік нүктесінің (ось) екі жағынан 25 метрден, компрессорлық станциялардың (КС-6, КС-7) жан-жақтарынан 100 метрден іске қосу-қабылдау құрылғыларын тазарту жүйелерінің (ҚҚҚТЖ) жан-жағынан 50 метрден күзету аймағының шекарасы 123-қосымшаларға сәйкес белгіленсін.
2. "Қазақстан-Қытай" магистральды газ құбырының күзету аймағындағы жерді пайдалану режимі 4-қосымшаға сәйкес айқындалсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Т.Досымбековке жүктелсін.
4. Осы қаулы Әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiлсiн.
Облыс әкімі                                А. Мұсаханов
Алматы облысы әкімдігінің
2012 жылғы 12 маусымдағы
"Қазақстан-Қытай" магистральды
газ құбырының күзету аймағы
шекарасын белгілеу және жерді
пайдалану режимін айқындау
туралы" N 182 қаулысына
1-қосымша
"Қазақстан-Қытай" магистральды газқұбырының 25 метрден күзету
аймағына кіретін жерлердің
экспликациясы
N
р/н
Аудан-
дардың
атауы
Күзету
аймағының
ауданы,
га
ауыл
шаруашы-
лық
алқап-
тары,
га
оның ішінде
егістік
көп
жылдық
екпелер
шабын-
дық
жайы-
лым
басқа
да
алқап-
тар
суар-
малы
тәлім-
ді
1
Жамбыл

Об установлении границ охранной зоны и определении режима использования земель магистрального газопровода "Казахстан-Китай"
Постановление акимата Алматинской области от 12 июня 2012 года N 182. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 20 июля 2012 года за N 2100
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьями 118121 Земельного Кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В целях обеспечения безопасности населения и создания необходимых условий при эксплуатаций линейной части магистрального газопровода "Казахстан-Китай" без изъятия земельных участков у собственников и землепользователей установить границы охранной зоны по 25 метров с двух сторон от оси газопровода, по 100 метров по всем сторонам компрессорных станций (КС-6, КС-7), по 50 метров по всем сторонам узлов запуска-приема очистных устройств (УЗПОУ), согласно приложениям 123.
2. Определить режим использования земель в охранной зоне магистрального газопровода "Казахстан-Китай" согласно приложению 4.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Досымбекова Т.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               А. Мусаханов
Приложение 1
к постановлению акимата
области "Об установлении границ
охранной зоны и определения
режима использования земель
магистрального газопровода
"Казахстан-Китай" от 12 июня
2011 года N 182
Экспликация земель,
входящих в 25-ти метровую охранную зону
магистрального газопровода "Казахстан-Китай"
N
п/п
Наимено-
вание
районов
Площадь
охранной
зоны, га
сельско-
хозяй-
ствен-
ные
угодья
в том числе
пашня
много-
летние
насаж-
дения
сено-
косы
паст-
бища
прочие
угодья
ороша-
емая
богар-
ная
1
Жамбылский

13,09
6,14
Барлығы
38,97
38,97
13,09
8,47
17,41
_______________________________________________
Алматы облысы әкімдігінің
2012 жылғы 12 маусымдағы
"Қазақстан-Қытай" магистральды
газ құбырының күзету аймағы
шекарасын белгілеу және жерді
пайдалану режимін айқындау
туралы" N 182 қаулысына
3-қосымша
"Қазақстан-Қытай" магистральды газ құбырының 50 метрден күзету
аймағына кіретін жерлердің қосу-қабылдау тазарту құрылғы
жүйелері (ҚҚТҚЖ) экспликациясы
N
р/н
Аудан-
дардың
атауы
Күзету
аймағының
ауданы,
га
ауыл
шаруашы-
лық
алқап-
тары,
га
оның ішінде
егістік
көп
жылдық
екпе-
лер
шабын-
дық
жайы-
лым
басқа
да
алқап-
тар
суар-
малы
тәлім-
ді
ҚҚТҚЖ-6
1
Жамбыл
5,95
5,95
5,95
ҚҚТҚЖ-7
2
Еңбекші-
қазақ
6,00
6,00
3,11
2,89
Барлығы
11,95
11,95
3,11
5,95
2,89
__________________________________________
Алматы облысы әкімдігінің
2012 жылғы 12 маусымдағы
"Қазақстан-Қытай" магистральды
газ құбырының күзету аймағы
шекарасын белгілеу және жерді
пайдалану режимін айқындау
туралы" N 182 қаулысына
4-қосымша
"Қазақстан-Қытай" магистральды газ құбырының күзет
аймағындағы жерді пайдалану режимі
1. Газ құбырының күзетілетін аймақтарында:
1) оны дұрыс пайдаланудың бұзылуына әкеп соғатын іс-әрекеттерге тыйым салынады;
2) бақылау-өлшеу пункттерін, аймақтарын және сигнал белгілерін сындыру, басқа жерге ауыстыру және көму;
3) әртүрлі тектегі қоқыс тастайтын жерге айналдыру және сілті, ерітінді қышқылдарын төгу;
4) от қою, от көздерін ашуға немесе жабуға тыйым салынады.
2. Газ құбыры кәсіпорнының рұқсатынсыз:
1) кез-келген құрылымдар мен құрылыстарды шығаруға;
2) ағаштар және тал-шыбықтардың барлық түрлерін отырғызуға, жемдер, тыңайтқыштар, материалдар, шөп және сабан жинақтауға, атқоралар орналастыруға, мал ұстауға, балық аулайтын учаскелерді бөлуге, балық өнімдерін өндіруге, мұз жаруды және дайындауды жүргізуге;
3) газ құбыры трассасы арқылы өтуге және жол салуға, автокөлік, тракторлар және механизмдер тұрақтарын салуға, бақтар мен бау-бақшалар орналастыруға;
4) мелиорациялық жер жұмыстарын, суару және құрғату жүйелерін жүргізуге;
5) ашық түрде және жер асты, тау, құрылыс, монтаждау және жарылыс жұмыстарын, топырақ жоспарлау жұмыстарын жүргізуге;
6) геологиялық түсіру, геологиялық барлау, іздестіру, геологиялық және де басқа да іздестіру жұмыстарын, ұңғырларды орналастырумен байланысты, тік шурф және топырақ сынамасын алуды жүргізуге (топырақ үлгілерінен басқа) болмайды.
_______________________________________________________________

13,09
6,14
Итого
38,97
38,97
13,09
8,47
17,41
Приложение 3
к постановлению акимата
области "Об установлении границ
охранной зоны и определения
режима использования земель
магистрального газопровода
"Казахстан-Китай" от 12 июня
2011 года N 182
Экспликация земель,
входящих в 50-ти метровую охранную зону узлов запуска-приема
очистных устройств (УЗПОУ) магистрального газопровода
"Казахстан-Китай"
N
п/п
Наимено-
вание
районов
Площадь
охранной
зоны, га
сельско-
хозяй-
ствен-
ные
угодья
в том числе
пашня
много-
летние
насаж-
дения
сено-
косы
паст-
бища
прочие
угодья
орошае-
мая
богар-
ная
УЗПОУ-6
1
Жамбылский
5,95
5,95
5,95
УЗПОУ-7
2
Енбекши-
казахский
6,00
6,00
3,11
2,89
Итого
11,95
11,95
3,11
8,84
Приложение 4
к постановлению акимата
области "Об установлении границ
охранной зоны и определения
режима использования земель
магистрального газопровода
"Казахстан-Китай" от 12 июня
2011 года N 182
Режим использования земель в охранной зоне
магистрального газопровода "Казахстан-Китай"
В охранной зоне газопровода запрещается:
1) производить действия, которые могут нарушить нормальную их эксплуатацию либо привести к повреждению;
2) перемещать, засыпать и ломать опознавательные навигационные знаки, контрольно-измерительные пункты;
3) устраивать свалки, выливать растворы кислот, солей и щелочей;
4) разводить огонь или размещать открытые или закрытые источники огня.
2. Без разрешения собственника газопровода:
1) возводить любые постройки и сооружения;
2) высаживать деревья и кустарники всех видов, складировать корма, удобрения, материалы, сено и солому, распологать коновязи, содержать скот, выделять рыбопромысловые участки, производить добычу рыбы, производить коку и заготовку льда;
3) сооружать проезды и переезды через трассы трубопроводов, устраивать стоянки автомобильного транспорта, тракторов и механизмов, размещать сады и огороды;
4) производить мелиоративные земляные работы, сооружать оросительные и осушительные системы;
5) производить всякого рода открытые и подземные, горные, строительные, монтажные и взрывные работы, планировку грунта;
6) производить геологосъемочные, геологоразведочные, поисковые, геодезические и другие изыскательские работы, связанные с устройством скважин, шурфов и изъятием проб грунта (кроме почвенных образцов).