"Алтынемел" мемлекеттік ұлттық табиғи паркінің аумағын кеңейтуге арналған жер учаскелерін резервте қалдыру туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2012 жылғы 24 желтоқсандағы N 422 қаулысы, Алматы облысының Әділет департаментінде 2013 жылы 25 қаңтарда N 2287 болып тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 16-бабындағы 1-тармақтың 6) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Заңының 24-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына сәйкес, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 29 қыркүйектегі "Республикалық және жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құруға және кеңейтуге арналған жер учаскелерін резервте қалдыру ережесiн бекіту туралы" N 943 қаулысын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 10 қыркүйектегі "2010-2014 жылдарға арналған "Жасыл даму" салалық бағдарламасын бекіту туралы" N  924 қаулысын басшылыққа ала отырып, Алматы облысының бірегей табиғи кешендерін сақтау, қалпына келтіру, келешекте дамыту мақсатында және жер учаскелерін тексеру актісінің негізінде облыс әкімдігі
ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Резервiленетін жер учаскелерiнiң орналасу схемасы мен экспликациясына сәйкес (12–қосымшалар) шекара шегiнде жалпы ауданы 146500,35 гектар жер учаскелері, оның ішінде:
Кербұлақ ауданының босалқы жерлері – 63048,25 гектар, оның ішінде Басши ауылдық округінде – 20,0 гектар, Қарашоқы ауылдық округінде – 14865,0 гектар, Шанханай ауылдық округінде – 48163,25 гектар;
Қапшағай қаласының босалқы жерлері – 3962,0 гектар;
Панфилов ауданының босалқы жерлері – 34681,0 гектар, оның ішінде Айдарлы ауылдық округінде – 30661,0 гектар, Қоңырөлең ауылдық округінде – 4020,0 гектар;
"Жаркент орман шаруашылығы" мемлекеттік мекемесінің орман қоры жерлері – 44809,1 гектар, оның ішінде Кербұлақ ауданында – 10070,1 гектар, Панфилов ауданында – 34739,0 гектар "Алтынемел" мемлекеттік ұлттық табиғи паркі ерекше қорғалатын табиғи аумағын кеңейту үшiн резервте қалдырылсын.
2. "Алтынемел" мемлекеттік ұлттық табиғи паркінің ерекше қорғалатын табиғи аумағын кеңейту туралы шешiм қабылданғанға дейiн мемлекеттiк табиғи-қорық қорының объектiлерiн сақтауды қамтамасыз ету үшiн жер учаскелерiн пайдалану Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

О резервировании земельных участков предназначенных для расширения территории государственного национального природного парка "Алтын - Эмель"
Постановление акимата Алматинской области от 24 декабря 2012 года N 422, зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 25 января 2013 года N 2287
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 16 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, статьей 24 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях", статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", руководствуясь постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2006 года N 943 "Об утверждении Правил резервирования земельных участков, предназначенных для создания и расширения особо охраняемых природных территорий республиканского и местного значения" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 2010 года N 924 "Об утверждении отраслевой Программы "Жасыл даму" на 2010-2014 годы" в целях сохранения, восстановления и дальнейшего развития уникальных природных комплексов Алматинской области и на основании акта обследования земельных участков, акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Зарезервировать для расширения особо охраняемой природной территории государственного национального природного парка "Алтын - Эмель" земельные участки общей площадью 146500,35 гектаров, из них:
земли запаса Кербулакского района – 63048,25 гектаров, в том числе Басшийский сельский округ – 20,0 гектаров, Карашокинский сельский округ – 14865,0 гектаров, Шанханайский сельский округ – 48163,25 гектаров;
земли запаса города Капшагай – 3962,0 гектаров;
земли запаса Панфиловского района – 34681,0 гектаров, в том числе Айдарлинский сельский округ – 30661,0 гектаров, Коныроленский сельский округ – 4020,0 гектаров;
земли лесного фонда государственного учреждения "Жаркентское лесное хозяйство" – 44809,1 гектаров, в том числе в Кербулакском районе – 10070,1 гектаров, в Панфиловском районе – 34739,0 гектаров, в пределах границ согласно схеме расположения и экспликации резервируемых земельных участков (приложения 12).
2. Для обеспечения сохранения объектов государственного природно- заповедного фонда, до принятия решения о расширении особо охраняемой природной территории государственного национального природного парка "Алтын - Эмель", использование земельных участков осуществляется в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары Тынышбай Досымбекұлы Досымбековке жүктелсiн.
4. Осы қаулы әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап күшiне енедi және оны алғаш ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Алматы облысының әкімі                     А.Мұсаханов
КЕЛІСІЛДІ:
Алматы облыстық орман
және аңшылық шаруашылығы
аумақтық инспекциясының
бастығы                                    Темірлан Болатұлы Мәмиев
24 желтоқсан 2012 жыл
Алматы облысы бойынша
экология департаментінің
бастығы                                    Қалижан Асанбекұлы Мәлібеков
24 желтоқсан 2012 жыл
Алматы облысының табиғи
ресурстар және табиғатты
пайдалануды реттеу
басқармасының бастығы                      Сайлау Жұхайұлы Жұхаев
24 желтоқсан 2012 жыл
Алматы облысы әкімдігінің
2012 жылғы 24 желтоқсандағы
"Алтынемел" мемлекеттік ұлттық
табиғи паркінің аумағын кеңейтуге
арналған жер учаскелерін резервте
қалдыру туралы" N 422 қаулысына
1 қосымша
Алматы облысы әкімдігінің
2012 жылғы 24 желтоқсандағы
"Алтынемел" мемлекеттік ұлттық
табиғи паркінің аумағын кеңейтуге
арналған жер учаскелерін резервте
қалдыру туралы" N 422 қаулысына
2 қосымша
Жер экспликациясы
Р/с
N
Жер учаскесінің
орналасқан
жері
Жалпы
ауданы,
гектар
Оның ішінде
шабындық
жайылым
басқа
да
алқаптар
Кербұлақ ауданы
1
Басши ауылдық округі
20,0
-
20,0
-
2
Қарашоқы ауылдық округі

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Досымбекова Тынышбая Досымбековича.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Алматинской области                   А.Мусаханов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник территориальной
инспекции лесного и охотничьего
хозяйства Алматинской области              Мамиев Темирлан Болатович
24 декабря 2012 год
Начальник департамента
экологии по Алматинской области            Малибеков Калижан Асанбекович
24 декабря 2012 год
Начальник управления
природных ресурсов и
регулирования природопользования
Алматинской области                        Жухаев Сайлау Жухаевич
24 декабря 2012 год
Приложение 1
к постановлению акимата области
"О резервировании земельных
участков предназначенных для
расширения территории
государственного национального
природного парка "Алтын - Эмель"
от 24 декабря 2012 года N 422
Приложение 2
к постановлению акимата области
"О резервировании земельных
участков предназначенных для
расширения территории
государственного национального
природного парка "Алтын - Эмель"
от 24 декабря 2012 года N 422
Экспликация земель
N
п/п
Местоположение
земельного участка
Общая
площадь,
гектар
В том числе
сенокосы
пастбища
прочие
угодья
Кербулакский район
1
Басшийский сельский округ
20,0
-
20,0
-
2
Карашокинский сельский округ